Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76551) norkov84


norkov84
tag

Na, reggel megnézem, alkalmas-e a Major + rom-tuning Silvia újhullámra :D
Mert ugye valaki szereti a kihívást ;)

(#76552) PpenoO


PpenoO
őstag

Rosszul tudom, hogy a 2015 elött gyártott Gaggia Classic olasz gyártmány és hogy az a tuti? Találtam egyet ami 2013as de Made in Romania (RI9303/11). Ezzel mi a helyzet?


[ Szerkesztve ]

(#76553) #25510592 válasza zozoka79 (#76544) üzenetére


#25510592
törölt tag

De a kosár mérete más. A Brikkáé giganagy az átlag kotyogókhoz képest, belefér 16g, az Aeternum-é is nagyobb mint az átlag 2 személyes, 10g fér bele 7g helyett.
Nem tudtam megközelíteni sem az Aeternum-os főzet minőségét a sokféle néven (Perfect Home, stb.) gyártott sablonkotyogóval, pedig nem óriásiak a különbségek, kosárméretben 50% plusz, kicsit rövidebb cső a tölcsér alján, matt felületű a víztartály belseje.
Talán csak annyi a lényeg, hogy könnyebb több kávéból kevesebb vízzel jó főzetet készíteni, kicsit alulexponálva, ami jót tesz a kotyogósok jellegzetesen túlexponált karakterének. A gyakorlatban viszont nem tudtam a noname kotyogóval normális főzetet készíteni.

(#76554) sz.zs. válasza PpenoO (#76552) üzenetére


sz.zs.
senior tag

2010-ig olasz gyártmány, utána román. De a románnal sincs baj, csak 2015 előtti legyen!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76555) Elekellek válasza norkov84 (#76551) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Honnan szereztek fekete körtepumpát? Én mindenhol csak téglaszínűt találok.

(#76556) mutyi válasza Elekellek (#76555) üzenetére


mutyi
őstag

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/objektivek-es-tartozekaik/tisztitas/jjc-cl-b12-fekete-kortepumpa-12-cm

(#76557) Elekellek válasza mutyi (#76556) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Ez nem rossz eszköz, de a garatba kicsi lesz, úgy tűnik.

(#76558) zozoka79 válasza #25510592 (#76553) üzenetére


zozoka79
tag

Aeeternum főző? nem is halottam erről sem pl :) most néztem azok még olcsóbbak is.lehet inkább akkor olyat veszek.melyiket érdemes?[link]

[ Szerkesztve ]

(#76559) norkov84 válasza Elekellek (#76555) üzenetére


norkov84
tag

Én Simitől vettem, ő azt hiszem aliról rendelte.

(#76560) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Nincs vkinek véletlenül eladó 16 g-os Reneka szűrője? Vagy honnét tudnék ilyet szerválni? Sehol sem találok...

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#76561) Koczó93 válasza And06 (#76547) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem mondom hogy tankönyv szerinti csapolás volt :) biztos hogy van még hova fejlődni. Bár ilyen világos pörivel még így sem mindig sikerül :)

(#76562) #25510592 válasza zozoka79 (#76558) üzenetére


#25510592
törölt tag

Divina típust használok, acél. Úgy tíz éve vette meg a Bialetti a céget.

(#76563) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Leírok egy esetet, ami igen csak bántja az önérzetemet:
Arra az időre amíg nem volt GC-m, összeraktam magamnak egy Baby-t ( pid+rézcső tuning ). Kb. 1,5 hónapig használtam, majd amikor kész lett a GC-m, megvette egy fórumtársunk. A munkahelyére vette, a főnöke fizette. Kb. 1 hónap múlva eldugult a szűkítő fúvóka. A víztartályban ( is ) találtam őrölt kávé szemeket. Elmentem a gépért, hazahoztam, kivettem a szűkítőt, kitisztítottam a gépet, visszavittem. Egy forintot nem kértem a műveletért. Majd 1 héttel ezelőtt tönkre ment az egyik ( a kávékészítő ) gomb. Elmentem a gépért, elhoztam, de nem lehet hozzá kapcsolót kapni sehol. Úgy volt, hogy elviszem Simihez, hátha meg tudja csinálni, de végül Németországból tudtam hozzá kapcsolót rendelni, ami még nem jött meg, a gép még nálam van. Tegnap jelezte a fórumtársunk, hogy a főnöke igen mérges és kéri vissza a gép árát. 3 hónap használat után!!!!???? Szerintetek?
Én mondtam a fórumtársunknak, hogy csak a rá való tekintettel vissza vásárolom a gépet, természetesen a kapcsoló árával kevesebbért, de akkor még ugye ott van az, hogy mióta elkerült tőlem a gép, csapvízzel használták, ki tudja mi van a bojlerben?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76564) koxx válasza sz.zs. (#76563) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En nem vettem volna vissza 3 honap utan, sztem korrekten jartal el a javitasokat illetoen. Ha merges a fonok, menjen be a boltba aztan vegyen ujat. :W

(#76565) weinmaker válasza sz.zs. (#76563) üzenetére


weinmaker
őstag

Elmennek a picsába a főnökkel az élen! :W

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#76566) mutyi válasza sz.zs. (#76563) üzenetére


mutyi
őstag

Egy automata gépnél is vannak szervizelési költségek, évente akár többször is, meg az ital automatákkal is.
Ha nem rendeltetés szerűen van valami használva akkor ez benne van. Mondjuk akkor is, ha olyan helyen használják,ahol alul van méretezve és többet használják,mint amire tervezve van.
A lényeg,hogy nem a te hibád.

(#76567) Rush77


Rush77
aktív tag

Tegnap volt nagy öröm amikor kézhez kaptam a puck perfectert.
Gondoltam ma milyen jó lesz kipróbálni.
Mindent ugyanúgy csináltam mint eddig (karba őrlök 16-16,2g, egyszer megráz nagyon finoman, hogy szét terüljön, aztán wdt és végül elsimít) csak mellé még használtam a disztribútort.
Elindítom a csapolást és hát orrán száján spriccelt.
Valamit kell változtatni esetleg?
Az elmúlt pár napban nem igazán tapasztaltam spriccelést, pont ezért vagyok tanácstalan.

(#76568) Nibiru válasza sz.zs. (#76563) üzenetére


Nibiru
tag

Az első alkalom is nagy gesztus volt a részedről. De három hónap múlva követelni vissza a pénzt egy használt termék vásárlása után?! Nem tudom mi a f@szt képzelnek egyesek magukról.

[ Szerkesztve ]

(#76569) Bazsee71 válasza sz.zs. (#76563) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom egyesek hol élnek. Ha már a szituáció ellenére ilyen jófej vagy, akkor a maximum ami visszajár az a vételár - 2 x kiszállás - javítás - tisztítás/felújítás - gombok - 3 x havi bérleti díj.

(#76570) mutyi válasza Rush77 (#76567) üzenetére


mutyi
őstag

Disztribútor után tamperelted rendesen?

(#76571) Bazsee71 válasza Rush77 (#76567) üzenetére


Bazsee71
őstag

Próbáld meg wdt nélkül.

(#76572) Rush77 válasza mutyi (#76570) üzenetére


Rush77
aktív tag

Persze.
Nekem a Fragola féle tamper van (nem palmtamp).
Eddig ugyanezekkel a beállításokkal nem volt gond. Most picit finomabbra vettem a darálót, hátha segít.
@Bazsee
Köszi a tippet neked is. Megnézem

[ Szerkesztve ]

(#76573) mutyi válasza Rush77 (#76572) üzenetére


mutyi
őstag

Én amit tapasztaltam eddig, hogy ha WDT-zek, akkor ugyanabból az őrlemény finomságból lassabb lefolyás lesz, sokkal stabilabb,mint amikor csak belekerül az őrlemény.
Kíváncsi leszek mi lesz a megoldás.
Üres járaton szépen jön a víz a felsőszűrőből? Próbálj meg egy vakszűrőzést is.

(#76574) weinmaker válasza Bazsee71 (#76569) üzenetére


weinmaker
őstag

Ahogy Bazsee71 mondja. Csak nehogy még nekik kelljen fizetni. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#76575) Nibiru válasza Rush77 (#76567) üzenetére


Nibiru
tag

Tudom, az enyém nem mérvadó, mert más a kosárméret, de én őrlés után odaütögetem kissé a portafiltert a gumipadhoz, utána pedig nem használok se hústűt, se disztribútort.
A tömörítést úgy szokták végezni, hogy azonnal rányomnak, majd a végén egy kis tekerés enyhe erő mellett, hogy szép sima legyen a teteje. Nos én nem rögtön nyomok, hanem ráteszem a kupacra a tampert és eltekerem érzés szerint, finoman. Ez szintbe hozza a puck-ot és csak ezután tömörítek, majd a végén a "simítás".

Nem hinném, hogy ez segít rajtad, szerintem még mindig nem jó az adagod. Kávé váltáskor elő szokott fordulni, főleg, ha más a pörkölés, hogy nem ugyanannyit kell rakni a kosárba az egyikből mint a másikból. Ha mankóra van szükséged, az érmés tesztet a helyes adagoláshoz néhány hete leírtam.
A másik lehetőség, hogy a tamperolási erőd túl nagy tartományban változik. Talán jól jönne neked egy rugós tamper, de az adag beállítását nem fogod megúszni azzal sem.

(#76576) Bazsee71 válasza Nibiru (#76575) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nem ilyen alapvető hibát kell keresni a fórumtársnál, nem most kezdte az ismerkedést a kávézással. :) A mennyiség ellenőrzése viszont jó tipp, nálam a túltöltést szinte mindig spricceléssel jelzi a folyamat.

Személyes tapasztalatom, hogy tömörítéskor a nyomás erősségének van a legkevesebb hatása a folyamatra. Ha palmtampot használsz, akkor nem ártasz a végén a simítással/pörgetéssel, de hagyományos tömörítővel könnyen lehet mikrorepedéseket előidézni a pogácsán, ami megint csak spricceléshez vezet.

(#76577) Sic.Transit válasza Bazsee71 (#76576) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

+1

"Személyes tapasztalatom, hogy tömörítéskor a nyomás erősségének van a legkevesebb hatása a folyamatra."

(#76578) SSJJ válasza Bazsee71 (#76576) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Én is túltöltésre tippelek, nálam is akkor spriccelt, ha túllőttem a mennyiséget.WDT, keresztapper oszlató, Palmtamp

(#76579) GAgyiXyXy válasza norkov84 (#76551) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Na hogyan sikerült a reggeli kávé? Vagy még szenvedsz vele? :)

@sz.zs : Nehéz ügy és annál kellemetlenebb. Mindazon által érthető a főnök dühe is, itt is nehezen viselné/viseli bárki ha napokig, hetekig nem tudja valami hiba miatt használni új (még ha használtan vette akkor is neki új) gépét. A személyes megbeszélés a főnökkel sokat lendíthet a dolgon. Nem közvetítőn keresztül.

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#76580) sz.zs. válasza PpenoO (#76552) üzenetére


sz.zs.
senior tag

De azért arra készülj, hogy az ilyen állapotú és felszereltségű gépek simán 200 € felett szoktak elmenni, plusz a posta, ha egyáltalán hajlandó ide küldeni?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76581) norkov84 válasza GAgyiXyXy (#76579) üzenetére


norkov84
tag

Sajna kimaradt. :( Kislányom elég rosszul aludt, így én is, emiatt elaludtam és nem volt időm reggel otthon reggelizni-kávézni.

Holnap reggel remélem összejön. :)
Kíváncsi vagyok, mert amióta ez a szett (kb március óta), CasMo meg nem járt nálam, csak közepes vagy sötétebb pöri...

(#76582) stereofan


stereofan
tag

sziasztok,

ha valaki szeretne ilyen duplafalú üvegpohár szettet akkor priviben keressen meg.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#76583) sz.zs. válasza GAgyiXyXy (#76579) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A főnökhöz nem kapok, nem is kaphatok elérhetőséget, és állítólag nem is tartózkodik sohasem az irodában… ezért is furcsa nekem hogy miért kezeli így ezt az ügyet, hogyha ő nem is kávézik soha?!

Az ügy egyébként lezárult, az elmúlt percekben adtam vissza a kapcsoló árával és egy tisztítás + tömítés csere költségeivel csökkentett vételárat.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76584) Agostino válasza sz.zs. (#76583) üzenetére


Agostino
addikt

miért kezeli így ezt az ügyet, hogyha ő nem is kávézik soha?!

létezik egyáltalán ez a bizonyos főnök...?

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#76585) soldier2 válasza sz.zs. (#76583) üzenetére


soldier2
őstag

Mert a főnök mi dig a legkisebb ellenállás felé mozdul, főleg ha neki is az a kényelmes. Ha ilyen gépet vesz valaki akkor kell valaki aki karbantartja (tisztítja, cseréli a vízlágyító párnát, vízkőteleníti, tersonetezi, néha a vízterítőt is leszedi kéthetente v havonta.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#76586) sz.zs. válasza Agostino (#76584) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez az amit soha nem fogunk megtudni…

Soldier: elvileg a karbantartást a fórum társunk saját elmondása szerint csinálta.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76587) SSJJ válasza Agostino (#76584) üzenetére


SSJJ
csendes tag

.... az asszony lesz az valszeg.

(#76588) balage0000 válasza Kávé Kálmán (#76546) üzenetére


balage0000
csendes tag

Jól hangzik, köszi szépen a segítséget!

A különböző kosarak közötti különbségekről mi a véleményetek (főleg medium roastok esetén)? Mintha az ívelt falú kosarakról jobb lenne a vélemény, nem véletlenül vetette el a gyártó is a korai VAM verziók után.

A kapacitás, ha jól látom, ebben a sorrendben csökken:
1. PV egyenesfalú (45mm)
2. Brooks 0.25/0.30 utángyártott 14gr
3. Gyári dupla kosár 12-13gr
4. Gyári szimpla kosár

Szimpla kosár (ami szintén kvázi beszerezhetetlen) állítólag növeli a shot hosszát, ezáltal nem csak ristretto / dark roastokhoz passzol. Mi van, ha a dupla kosarakat (egy főre) kevésbé pakolom meg?
Bottomless PF-nek a tanuláson és hibák kiszűrésén felül van más hatása a végeredményre, ugyanazzal a kosárral?

[ Szerkesztve ]

(#76589) mdav88 válasza Koczó93 (#76539) üzenetére


mdav88
senior tag

Nalam igy nez ki a naked csapolas 3-4 napos sajat kozepes porivel:

Noname precíziós kosárral ;)

[ Szerkesztve ]

(#76590) balage0000 válasza balage0000 (#76588) üzenetére


balage0000
csendes tag

Az utolsó kérdésemre közben megtaláltam a választ: úgy tűnik, hogy van! :B
Jobb crema, mivel nem folyik végig a kar belsejében (rövidebb út), valamivel intenzívebb és tisztább ízek, plusz könnyebb tisztítani.

(#76591) SlayerSub


SlayerSub
tag

Mint még zöldfülű szeretném kérdezni, van olyan 30k alatti elektromos örlő amire érdemes lenne lecserélnem a Hario skerton grinderem? Unom a tekerést, de sokat nem szeretnék most kiadni.
köszönöm

(#76592) mdav88 válasza SlayerSub (#76591) üzenetére


mdav88
senior tag

Graef cm702. ez kb annyi.

(#76593) soldier2 válasza balage0000 (#76590) üzenetére


soldier2
őstag

Nincs érdemi hatása az ízre, nem is lenne logikus, hogy legyen.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#76594) SlayerSub válasza mdav88 (#76592) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi, jó lesz.

(#76595) balage0000 válasza soldier2 (#76593) üzenetére


balage0000
csendes tag

Köszi!

(#76596) Koczó93 válasza mdav88 (#76589) üzenetére


Koczó93
őstag

Közepes pörköléssel nekem sincs gondom, régebben tettem kèpet, videót. De egy vilàgos filter Casmo már hisztisebb :)

(#76597) sz.zs. válasza SlayerSub (#76594) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem mellesleg ez jó lesz a Silviahoz, vagy a Classichoz is :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76598) killerjohn válasza sz.zs. (#76586) üzenetére


killerjohn
addikt

Kifejezetten rühellem az arc nélküli becsmérlést...

Ne keltsük már a hangulatot, kérem. Úgy adod elő, mintha nem főztem volna még különböző gaggiákkal pár ezer kávét...

Pont soldier2-től vettem a naked karomat, fragolától a tamperemet, valaki mástól meg a gépemet, valaki mástól meg a másik gépemet. Egyszer volt gond, rögtön ki is jött pár héten/napon belül az eladó, megjavította a hibás valamit és elköszöntünk egymástól, teljesen korrekt módon. Soha senkivel semmilyen problémám nem volt - cáfoljanak meg ha mégis.

Nem szép dolog - még "anonim módon" sem - itt ekézni engem, meg előadni a láthatatlan főnököt meg hogy nem tartottam karban meg hogy kávé volt a tartályban.

2 gépet vettem innen, kettőt máshonnan. Soha egyiknek sem volt semmi baja. Havernak, magamnak, előző melóhelyemnek. Volt amit 8-an használtak az előző melóhelyemen naponta 25-30 kávét csináltunk rajta mégsem lett semmi baja pedig a 8-ból 5 ki se takarította soha. Ezt ketten használtuk egy szintén gaggia-hoz értő kollegával.

Nem tudom miért kell sárdobálni. Azt meg, hogy kávét találtál a belsejében, részemről vitatom, ugyanis mégis hogy a francba került volna a belsejébe?? A "vajon mi van a tartályban" meg "állítása szerint karbantartotta" hangulatkeltést kikérem magamnak. Hetente tersoneteztem és minden nap végén vakszűrőztük. Kivéve amikor elvitted, mert az utolsó héten nem voltam az irodában (egy kollegám adta neked oda a gépet).

15.000 Forinttal olcsóbban vetted vissza a zörgő romhalmot, és részemről itt lezárult a story. Egyébként amikor először visszavitted, akkor még nem zörgött ennyire, Visszahoztad, azt állítva, hogy én dugítottam el a szűkítőt, és utána olyan hangja lett a gépnek, amit szerintem még a Nyugatiban is hallanak. Azt is elmagyaráztam a főnöknek, hogy ez normális, de ő sem hülye, hallotta hogy hangosabb lett. Egyébként hetente egyszer (kedden) van az irodában.

Az hogy a gomb tönkremegy, nem a te hibád, nem is mondtam ilyet. Én segítséget kértem, kifizettem volna természetesen a javítást. A főnököm makacs, hallani sem akar arról, hogy visszakerüljön a gép. Ha tudom, hogy 15.000-et fogsz levonni azért, mert kitakarítottad 1x a szűkítőt (tudod, amibe állítólag kávét csempésztem, mert nem főztem még le 3000 kávét az életemben), akkor fel sem hívlak telefonon hanem zsebből kifizeten a főnöknek, kipucolom én és eladom a gépet. Vagy ha előre tudom, hogy megrendeled a gombot, de a főnök visszaviteti... Itt állok két ember között, én csak jót akartam, aztán ......-ok mint a torkosborz.

A gomb cserét is szó nélkül, számla nélkül elhittem, hogy 8000 Ft, szóval részemről is meg van azt hiszem pozitív hozzáállás. Pláne hogy most 15.000-et fizetek zsebből, mert főztem ezzel a rom géppel kb 150 kávét.

A csapvizes hisztit (azt hogy a csapvíz használata egy kávéfőzőben nem rendeltetésszerű) másnak nem fogod tudni előadni - csak szólok.

Sok sikert az újra eladásához, és köszönöm hogy visszavetted.

(#76599) sz.zs. válasza killerjohn (#76598) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Egy szóval nem vitattam azt, hogy Te nem értenél a kávéfőzőkhöz, kávéfőzéshez. Egyetlen mondatommal sem szándékoztalak megsérteni, direkt nem is írtam le a nevedet, és nem is a magam fényezésére írtam ezt a hozzászólást, hogy milyen jófej vagyok, hogy visszavettem gépet ( amit tényleg csak miattad tettem meg!).
Csupán csak kíváncsi voltam mások véleményére is, hogy én reagálom túl a dolgokat, vagy valóban igazam van?!
Sajnálom, hogy ennek a történetnek Te ittad meg a levét, én szerettem volna beszélni a főnököddel, azt mondtad hiába, hajthatatlan...
A kapcsoló árán, a 8.000.- Ft-on kívüli 7.000.- Ft-ot nem az akkori “duguláselhárító” 15 perces takarításra, hanem a most következőre mertem elkérni, mert azért valljuk meg őszintén, szerintem aki vigyáz a gépére, nem tölt bele csapvizet. A jó múltkorában pont Fragola tett fel képet arról, hogy mihez vezet a nem megfelelő víz használata, hogy nézett ki pár hét használat után a víztér abban a gépben amit csapvízzel használtak. Ezért most nekem eladás előtt szét kell szednem a gépet, ki kell takarítanom és új tömítésekkel összerakni.
Egyébként átküldtem Neked a képet akkor arról, hogy mit találtam a gépben, nem én szórtam bele a kávé szemeket vagy a koszt vagy ki tudja mi volt az, hidd el.
Azt is megkérdem, ha furcsa hangja lett a gépnek akkor, amikor én visszavittem ( ez aug. 29.-én volt ) , akkor miért nem szóltál rögtön? Miért most vágtad a fejemhez?
Hidd el, én is segíteni akartam, minél olcsóbban kihozni ezt az egészet, mert gondoltam,?hogy Neked kell fizetni a javítást. A múlt héten egy komplett napom azzal ment el, hogy kapcsoló után kajtattam.... de most már tök mindegy, tényleg nem akartam senkit megbántani, sajnálom hogy így zárult ez az egész. Azt hogy a főnöködnek meg mit üzenek, azt inkább most ide nem írom le…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#76600) GAgyiXyXy válasza Parci (#76532) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Köszönöm!

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.