Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Gaggia Evolution-ben a gözcsapról megy egy leágazás, rajta szilikoncső ami vissza van vezetve víztartályba. Ez micsoda, mire való pontosan? Továbbá a fej szelep ( kazán szelep) működése érdekelne még, az pontosan mit csinál, hogyan működik? Azt azért gondolom, hogy valamelyest a három járatú hiányát hivatott pótoln?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75952) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Ma megvolt az első Flow élmény. Szuper, tágas a hely, a kapott filter (Origin - Casona Geisha) és presszó (CasMo - Worka) is hibátlan volt, de a kiszolgálás sem különb. Magasra tette a lécet. :)

[ Szerkesztve ]

(#75953) mutyi


mutyi
őstag

Hogyan lehetséges tesztelni, hogy a vízpumpa megfelelően működik-e a Gaggia Baby-n,amikor nyomás alatt van, azaz kávét készítünk?

Más: Nespresso gépben teszteltem egy 80/20-as Vergnano kapszulát és lefolyásban, crema-ban és meglepetésemre ízben is egészen kiváló volt. Én a hagyományos olasz ízek kedvelője vagyok, nem újhullámos, szóval ehhez mérten néztem. Nekem jobban ízlett,mint a Nespresso saját kapszulái.
Majd még tesztelem majd ha lesz egy 100 arabicaval is.

(#75954) Nibiru válasza Koczó93 (#75950) üzenetére


Nibiru
tag

Jóideje már csak "szarvasi borzalmasnak" nevezem ezeket. :D Nem én találtam ki, de nagyon találó.

Csak azon szomorkodom, hogy a Szarvasi Vasipari Zrt. nem indul el a pumpás világba. Egyetlen pumpás gépük van, ami nem itt készül, hanem egy olcsó Kínai tömegtermék, Szarvasi felirattal. Pedig a meglévő gyártókapacitásukkal és technikai hátterükkel simán képesek lennének egy a hazai és a EU-s piacon is versenyképes kávéfőzőt alkotni véleményem szerint. Csak a szivattyút kéne megvenniük hozzá, meg az elején mondjuk a vízterítőt és a szűrőkosarakat. Ezek filléres cuccok nagy tételben. Minden mást le tudnak gyártani.
Imádnék részt venni egy ilyen projectben!

Elképzelek egy tökéletes kávégépet, atomstabil, gyors felfűtésű kazánnal, remek külső design-nal (lásd pl. Breville),a kávémániások összes tuningjával megtűzdelve, PID-es opcióval. Szarvasi gyártásban. Egy év alatt össze lehetne hozni és többé fel sem merülne a kérdés, hogy mi az optimális választás otthonra.

(#75955) Nibiru válasza mutyi (#75953) üzenetére


Nibiru
tag

Teszteléshez egy olyan portafiltert kell hozzá készíteni/szerezni, amelyik zárt és csak egy manometer van rajta.
(Most nincs előttem, de ha a Baby karjáról letekerhető az alsó elágazás ami kétfelé osztja a kávét, akkor annak a helyére viszonylag könnyen lehet csatlakoztatni egy manometert.)

A Nespresso kínálata nekem sem ízlett annyira, de mióta lejártak a licensek és boldog-boldogtalan elkezdett kompatibilis kapszulákat gyártani, engem is értek meglepetések ismerőseimnél. Hogy milyen gyártók voltak, már fogalmam nincs.

[ Szerkesztve ]

(#75956) ZeCse válasza sz.zs. (#75951) üzenetére


ZeCse
csendes tag

A gőzcsapon lévő leágazás egy automatikus légtelenítő szelep a gőzcsapban (ha jól tudom), ill. a fejszelep szerepe (ha jól gondolom) egyrészt, hogy ne csöpögjön vagy kis nyomás (pl. gőzölés) esetén folyjon a fejből a víz. Csak egy bizonyos nyomás felett enged át, mikor már a szivattyú működik. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#75957) #25510592 válasza Nibiru (#75954) üzenetére


#25510592
törölt tag

Csak egy manométeres biciklipumpa kell és 92-re kell belőni a kazán höfokot és máris jó a Szarvasi.
Ahogy ez az AMA Milano is. https://www.youtube.com/watch?v=OO2Qn93vatk

(#75958) qvik27 válasza Bazsee71 (#75952) üzenetére


qvik27
tag

Nacsak! Pár órája ott sétáltam el előtte!
Egyébként örülök, hogy így látod, nekem is tetszik a hely.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#75959) Bazsee71 válasza #25510592 (#75957) üzenetére


Bazsee71
őstag

A biciklipumpa nem oldja meg a vízterítéssel és hőkapacitással/stabilitással kapcsolatos problémákat.

A Szarvasinál meg valószínűleg ember nincs, akinek fogalma lenne a minőségi kávégép felépítéséről. De ha lenne is, az is kevés lenne önmagában. Tökéletes és szemléletes példa a Decent, végig nyomon követhető volt a "vergődésük". Egy ilyen procedúrát pénzügyileg túlélni sem egyszerű történet, és ez csak a legkézzelfoghatóbb eleme.

qvik27: Ha legközelebb arra járok, tuti betérek megint, remélhetőleg ügyelnek az állandó minőségre.

[ Szerkesztve ]

(#75960) qvik27 válasza #25510592 (#75957) üzenetére


qvik27
tag

Feltéve, hogy tudod tartani a hőfokot :-)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#75961) #25510592 válasza qvik27 (#75960) üzenetére


#25510592
törölt tag

Tök egyszerű - az egészet berakom egy légkeveréses sütőbe...

(#75962) Nibiru válasza #25510592 (#75957) üzenetére


Nibiru
tag

Hát, viccnek nem rossz. :D

(#75963) Nibiru válasza Bazsee71 (#75959) üzenetére


Nibiru
tag

A Decent egy remek cucc lehetett volna, ahhoz képest amit tudott, az ára sem volt magas. Nagyon kár érte, de elcseszték a dolgot. Csak valami egészen új dologgal lehetne sikeresen kijönni azon az áron amit egy DE1-ért kértek. A Teslát megvették, mert tele volt újdonságokkal. Most meg már lehet olcsóbban is gyártani.
Ha mondjuk napenergiával működő kávéfőzőt fejlesztettek volna ki, akkor a Decent is beindult volna azonnal. De egy kis szabályozási játékszerrel felszerelt kávéfőző, az nem egyéb mint egy következő és ismeretlen szereplője a felső kategóriának. Marketing nélkül az ilyesmi nem képes a piacon maradni.

[ Szerkesztve ]

(#75964) stereofan válasza Nibiru (#75954) üzenetére


stereofan
tag

😃👍

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#75965) Bazsee71 válasza Nibiru (#75963) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mi az, amit tervezetten tudott volna a Decent, és a végleges változat nem tud?

(#75966) Milu_PH


Milu_PH
csendes tag

Sziasztok!

Követem a topicot szorgalmasan, tervezgetem is mit szeretnék, most viszont kaptam egy remek lehetőséget!
Mivel sokat vagyok Home office, igy a munkáltatóm “megajándékoz” egy kávégéppel, amit en választhatok otthonra magamnak.
Két kikötése van: új és max 100 plusz ÁFA, azaz 127.000.

Én a GC-t kizartam. A Lelit Anna lenne az ami az igényeimnek megfelelne, csak 139.000 :O

A kérdésem a következő: tudtok e olyan gépeket ami belefer a keretbe és ezzel a géppel hasonló tudású.
A másik ami megfordult a fejemben, hogy a maradék összeget kipótolom, csak a számla nem lehet magasabb mint 127...., van olyan cég aki ennyire rugalmas szerintetek?

Jelszó : HELP :DD

KÖSZÖNÖM!

MIlu

[ Szerkesztve ]

(#75967) OPiiPO válasza Milu_PH (#75966) üzenetére


OPiiPO
addikt

Csak ötletelek: az baj a cégednek ha magasabb a számla mint 127eFt (magasabb összeget költségelhet végülis) és Te pótolod ki a cégednek a maradék pénzt közvetlenül a cégednek (pl. közvetlen házipénztár befizetéssel) ?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#75968) Milu_PH válasza OPiiPO (#75967) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Ezt bedobtam és is viszont a könyvelő hallani sem akar róla, mert a 100 plusz fa feletti tárgyi eszközöknek más az amortizációs szabálya.. I love magyar jog.. :W

(#75969) Bazsee71 válasza Milu_PH (#75968) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én úgy tudom 200-ig mehet, mint kisértékű eszköz. De biztos van itt ebben jártasabb. Kérdés, hogy van-e értelme harcolni a könyvelővel.
Továbbá kelleni fog őrlő is, vagy az saját zsebből megy majd?

(#75970) Milu_PH válasza Bazsee71 (#75969) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Nem vitatkozom, igazából örülök ennek is. Az őrlő használtan saját zsebből. Apropó amíg nincs őrlőm addig tudok valahol venni olyan kávét amivel tudom használni?

[ Szerkesztve ]

(#75971) Sic.Transit válasza Bazsee71 (#75969) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Ezt az adott cég pénzügyi szabályai döntik el, de ugrálni nem lehet. Ha 100 forintban határozza meg a kisértékű határát, akkor annyi, ha 200k, akkor annyi, de tudtommal pénzügyi éven belüül nem lehet ugrálni.

(#75972) Bazsee71 válasza Milu_PH (#75970) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha rendes gépet veszel (nem nyomásfokozósat), akkor az előre őrölt kávé nem járható út. Egyébként használt gépre is kapsz számlát, az nem jó nekik? Még rugalmasabban is kezelhető az eladóval az ügylet.

Sic.Transit: Jól tudtam, hogy lesz itt aki jobban tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75973) Milu_PH válasza Bazsee71 (#75972) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Haaat, erre nem is gondoltam. Csak furán néznének rám 😂. Van tuning régi GC 100 ért használtan számlásan? Gondolom ott mar ÁFA nem jatszik..

Azt nem írtam hogy nyilván bárhova elmegyek érte kishazánkon belül..

[ Szerkesztve ]

(#75974) Bazsee71 válasza Milu_PH (#75973) üzenetére


Bazsee71
őstag

Keresd fragola.6035 felhasználót, tőle igen jó gépeket lehet beszerezni, csak kérdés éppen mi van nála, ha van valami egyáltalán.

(#75975) Nibiru válasza Milu_PH (#75966) üzenetére


Nibiru
tag

Hajdanában-danában általános gyakorlat volt ilyenkor, hogy bontották a számlát, nem tudom, hogy még divat-e. Egyet kap a könyvelő 100 + Áfáról, hogy örüljön, a maradékot meg te kapod. Vagy ugyanazon a számlán szerepeltetik, mint egy külön tételt valamiről ami egyébként a gép tartozéka. Ezt először az eladó céggel beszéld meg. Ha belemennek, hogy szétszámláznak és a te nevedre írják a maradékot, akkor nyerő vagy. Ha egy számlán bontják az összeget külön tételként, akkor a könyvelővel is beszéld meg.

(#75976) sz.zs. válasza Milu_PH (#75973) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kérdezd meg Fragolát, hogy felújított, tuningolt GC-ról tud-e számlát adni?!

Szerk.: látom Bazsee gyorsabb volt :K

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75977) Milu_PH válasza Nibiru (#75975) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Köszönöm!

sz.zs.: köszi!

Mindkettő megoldás játszhat, holnap Szegeden leszek megkérdezem őket, hátha..
Fragola-nak is írok, hátha :)

(#75978) kozsy18 válasza kozsy18 (#75435) üzenetére


kozsy18
tag

Sziasztok!

Isomac Supergiada és
Mazzer SuperJolly még mindig új gazdit keres!

Írjon, aki érdeklődik! Érdeklődjön, aki nem! :))

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#75979) Upo válasza ZeCse (#75956) üzenetére


Upo
addikt

A gőzcsap előtt van az a leágazás, és egy szabadon lötyögő golyócska van benne. Én simán ledugóztam ahogy a külföldi fórumokon ajánlották, előnye semmi, csak hátránya volt.
A fejszelep úgy van ahogy írod.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#75980) sz.zs. válasza Upo (#75979) üzenetére


sz.zs.
senior tag

ZeCse, Upo, köszi! Közben már szétkaptam a gépet, így már minden tiszta! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#75981) Nibiru válasza Bazsee71 (#75965) üzenetére


Nibiru
tag

Mindent tud amit ígértek, nem azzal van a baj, hanem bizonytalan a cég jövője. Nagyon kicsi a gyártókapacitásuk és előjegyzésre gyártanak. Az ilyesmit, már hogy kifizessék előre a teljes árat, és majd valamikor szállítanak, igen kevesen kockáztatják meg. Ráadásul nem megoldott a gép javítása ha gond akad, szóval több sebből is vérzik a dolog.
Való igaz, hogy egyedülálló módon minden mérhető és szabályozható benne ezen felül pedig számos igazi újdonságot is tartalmaz ami más gépeken még nem létezik, de nagyon kérdéses a cég piacon maradása. Ha még megvannak egyáltalán. A facebook oldaluk aktivitása és a webhelyük 2016-os copyright-ja nem sok jót ígér.

(#75982) Milu_PH


Milu_PH
csendes tag

Sziasztok!

Találtam egy kepet ami belefer a keretbe: Graef Pivalla.
Igaz nincs PID, de ezt leszámítva ajánlott? Alternatíva lehet a Lelit helyett?

(#75983) soldier2 válasza Milu_PH (#75982) üzenetére


soldier2
őstag

A Lelit alatt nincs olyan gép amit ajánlani lehetne :(

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#75984) Milu_PH válasza soldier2 (#75983) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Sejtettem.. Fragolank nincs elado gépe sajnos most, megpróbálkozom ma a szegediekkek, hátha tudunk rugalmas megoldást :))

(#75985) koxx


koxx
MODERÁTOR

Simonelli Oscar II-vel van valakinek tapasztalata?

(#75986) Koczó93 válasza koxx (#75985) üzenetére


Koczó93
őstag

Régebben írtak róla itt, keress rá :)

(#75987) trouble


trouble
senior tag

Üdv!
Leejtettem a Harió Mini Mill-em, ez aljáról letőrt a menet, nincs estleg vkinek ilyen fölösleges, átvenném?
Vagy tudtok-e ajánlani jó kézi őrlőt(állítható szemcse) ami olcsóbb mint a Harió, de megbíztható!?
Lehet akár Kínából rendelős(sok webshop-ba látok,csak nem tudom melyiket lenne szabad megvenni)?
:R :R :R

(#75988) Bazsee71 válasza Nibiru (#75981) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem úgy tűnik, hogy kérdéses lenne a piacon maradásuk, eléggé felkapott, a gyártókapacitásuk is folyamatosan bővül. Legalábbis FB és Slack bejegyzéseik alapján ezt a következtetést lehet levonni. A honlapot - ahogy a gépet is - folyamatosan reszelgetik, a DE1PRO akár most azonnal rendelhető, és már vállalható határidőt is adnak rá. Jelentős csúszással kalkulálva is már belátható időn belül beszerezhető.

Van már magyarországi tulaj, remélhetőleg lassan beszámol róla, illetve tudtommal a Flow-ban is vendégeskedni fog a készülék.

trouble: Sajnos már a Mini Mill is kompromisszum a négyzeten, alatta már tényleg nincs élet. :U

[ Szerkesztve ]

(#75989) trouble válasza Bazsee71 (#75988) üzenetére


trouble
senior tag

Igen ,értem, tudom!
De azért vállalom mert 2x iszok kv-t itthon egy héten,kotyival !
Így még a 10 rongy is húzós, de hát ez van.

(#75990) #25510592 válasza Milu_PH (#75982) üzenetére


#25510592
törölt tag

Graef Pivalla: Nyomásfokozó kosarakkal adják. A kar kifolyó sűrűmenetes, ragasztott, nekem a harmadik kar volt amin nem lötyögött... Egy hónapig tartott mire megjött a nem nyomásfokozós szűrőbetét hozzá.
OPV mintha nem is lenne, egyedül az ULKA ami bekorlátozza a nyomást (mint egy Delonghi ECC155-nél), nagy a vízhozama, nehéz belőni a jó lefolyást. A tamper amit adnak hozzá lötyög a kosárban, mindig van maradék a kosár belső peremén. OSCAR belefér, 7g-os LM kosár óvatosan belefér. Nem egy csendes darab.
Végülis jókat főz, de nincs nagy összehasonlítási alapom, majd ha lejár a garija (és még mindig működik a vezérlése), kap egy 9 baros OPV-t.

(#75991) Toobee válasza Milu_PH (#75984) üzenetére


Toobee
veterán

100 bruttó a többi meg legyen üzembe helyezés. Biztos megoldják.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#75992) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Olvasva a topikot, látom kicsit más fajta gépekről van itt szó,de azért megkérdezem hátha tudtok nekem segíteni.
Szeretnék vásárolni egy automata kávéfőző gépet.
A sok gép között nem tudom nekem melyik lenne a jó.
Árban vannak a 100-130 körüli pl Delonghi gépek amiket néztem amiknél eléggé megoszlanak a vélemények. ( nem elég meleg a kávé vagy túl hangos )
Aztán ami még belefér a keretbe a 180 max 200 körüli Saeco gépek. Itt már sokkal több + vélemény van.
Igazából a drágább gépekből azért néztem ezt mert sok kávézóban, pékségben látom ezt a márkát.
Érdemes a drágább gépet venni?
Vagy egyáltalán mik azok a fontos dolgok amiket kellene figyeljek, hogy benne legyen vagy éppen nem?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75993) Nibiru válasza Bazsee71 (#75988) üzenetére


Nibiru
tag

Nem temetni akarom őket, sőt kifejezetten szurkolok nekik, de napi 4 db gép az igencsak minimális mennyiség.
Ráadásul egy ideje feltűnt, hogy az eredeti DE1+ már régóta nem rendelhető, csak a két drágábbik változat.
Te mire következtetnél ebből?

Mikor és mennyi ideig lesz a Flow-ban?

(#75994) nemethsza válasza jegenye77 (#75992) üzenetére


nemethsza
tag

Szia,
inkább itt érdeklődj:
Kávékorzó

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#75995) Bazsee71 válasza Nibiru (#75993) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nézd meg az oldalakat amiket említettem, már rég nem itt tart a folyamat. A DE1+ típust azért vezették ki, mert a kötelezően elvégzendő átalakítások után (nemzetközi előírások) nem tudták volna annyival olcsóbban adni, hogy érdemes legyen vele foglalkozni. Ebből csak arra következtetek, hogy ők is profitorientáltak, mint minden gyártó. :)

(#75996) #25510592 válasza jegenye77 (#75992) üzenetére


#25510592
törölt tag

Saeconál ki tudod venni a központi egységet, átmosod, tiszta. A drágábbak tudnak gombnyomásra automatikusan tejet habosítani, tejitalokat készíteni. Valódi eszpresszót és lágy mikrohabos tejhabot egyik sem tud.

(#75997) Nibiru válasza #25510592 (#75990) üzenetére


Nibiru
tag

És a thermoblokkjáról mi a véleményed? Elvileg van perspektíva a thermoblock/thermocoil rendszerekben, de ahány gyártó, annyiféle és egyelőre még nem nyerte el a többség tetszését.

(#75998) weinmaker válasza Bazsee71 (#75995) üzenetére


weinmaker
őstag

Srácok, nekem ez inkább parasztvakítás, mint akkora csoda. A dizájn letisztult, meg high-tech, de én csak egy jó kávét szeretnék inni, és nem tableteken meg telefonokon állítgatni mindent. Egyik videón sem láttam olyan lefolyást, hogy sírva fakadnék a gyönyörtől, pedig az ár 3000 euró felett van. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#75999) Bazsee71 válasza weinmaker (#75998) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem a parasztvakítás nem jó kifejezés az általad leírtakra, mert amit hirdet, azt úgy tűnik tudja is. Az, hogy neked erre nincs szükséged, az már egy másik történet. Egyébként ha egyszer beállítottad, akkor utána mehet gombnyomásra a kávé.

(#76000) Nibiru válasza weinmaker (#75998) üzenetére


Nibiru
tag

Így van, a többség csak jó kávét akar inni. De ez messze nem "parasztvakítás". Ezek igen nagy tudású gépek,
melyek inkább tekinthetőek egyfajta laboratóriumi eszköznek ami olyan, kísérletező kedvű kávémániás baristáknak, az igazi úttörőknek való akik újszerű, vagy/és a tökéletesnél is jobb kávéélményre vágynak, vagy azzal akarják elkápráztatni az értő közönséget. Akik nem kívánnak elmerülni az előáztatási hőmérséklet és idő rejtelmeiben és egy hosszú sor hasonló témában, azoknak a Descent gépek tudása, annak határtalan lehetőségei teljesen kihasználatlan maradnak.

Az biztos, hogy egy Descent gép esetében már nem maga a gép, hanem a kávé és a barista a szűk keresztmetszet. Ha nem láttál olyan lefolyást amitől sírva fakadnál, az nem a géptől, hanem az utóbbiaktól függött.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.