Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) ronin s8 válasza BlacKSouL (#26847) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem nem véletlen, hogy nincs ilyen gép a piacon, csak ipari hulladék. Az senkinek sem jó, ha a kedves vásárló jól jár, esetleg olcsón, hozzáadott tudás nélkül, viszonylag kevés szeméttel képes iható kávét produkáltatni valamilyen masinával. :N

Különben ki a f..sz venné meg a kapszulákat, amiket pont nektek találtak ki...? :W

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#26852) bl4ze válasza killerjohn (#26843) üzenetére


bl4ze
veterán

[link] Ez, és itt a legolcsóbb.

.:. bl4ze .:.

(#26853) soldier2 válasza bl4ze (#26852) üzenetére


soldier2
őstag

Cserébe a gép nem földelt, csak ha maszekolsz otthon a cuccal. Fémházas, vízzel töltött cuccot nem dugunk földeletlenül konektorba, csak ha elég magas az életbiztosításunk, és rövid idő alatt akarunk az örököseinkek sok pénzt kereni :). Mosógépet érdekes senkinek nem jutna eszébe földelés nélkül használni, kávéfőzővel se tegyük.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#26854) bl4ze válasza soldier2 (#26853) üzenetére


bl4ze
veterán

Ne kezdjük már ezt ,könyörgöm !!!!

Már ki volt tárgyalva.

.:. bl4ze .:.

(#26855) Surda- válasza bl4ze (#26854) üzenetére


Surda-
őstag

Mindenki kötögette jobbra ballra...
A végére lett rá valami megnyugtató megoldás?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26856) bl4ze válasza Surda- (#26855) üzenetére


bl4ze
veterán

Az, hogy bátran lehet így használni, több villanyász is mondta, meg gondolom nem slaggal locsolod az aljzatot
:D

.:. bl4ze .:.

(#26857) Wolfy999 válasza bl4ze (#26856) üzenetére


Wolfy999
tag

Nekem úgy derült ki, hogy nem volt földelt a konyhában az annak látszó konnektor, hogy egy picit megrázott a GB. Miközben zártam el a csapot odanyúltam, hogy mennyire meleg még a fej, így én lettem a föld vezeték. Nálam csak 1,5 milliamper jött, de ha valami nem lett volna frankó, akkor több is lehetett volna.
Persze ez hónapokig nem derült ki, de elég egyszer hibázni... én csak földeltbe dugnám.

(#26858) soldier2 válasza bl4ze (#26854) üzenetére


soldier2
őstag

Ki bizony, de most, hogy írtad végigolvasva nem találom, hogy hol, és ki írta, hogy jó ötlet olyan gépet amin lehetőség van áramot vezető részhez hozzáérni azt jó ötlet földelés nélkül használni. Megoldható persze utólagos házibarkács módszerekkel, hogy földelt legyen a cucc, de a Wolfy által linkelt cucc kb 400 forintal drágább, és nem kell mókolni. Mindenki döntse el magának, hogy neki megér-e ennyit. Az hogy még nem rázott meg senkit az Orbivo-val szerelt kávégép itt a fórumon, nem jelenti, hogy biztonsággal használható. Vágtam el én is 380V-os kábelt baltával, miközben ment a betonkeverő, és túléltem (száraz idő volt:) ), de ettől ez még nem biztonságos módja a betonkeverő leállításának. Szerintem itt be is fejezhetjük, mindenki döntse el magának, melyiket veszi, vsz sem neked, sem nekem nincs az illető kínai cégekben részvényünk.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#26859) bl4ze válasza soldier2 (#26858) üzenetére


bl4ze
veterán

Pontosan, többféle is van a piacon - mindenki vegye ami tetszik neki. :)
Nekem megfelel az Orvibo :)

.:. bl4ze .:.

(#26860) And06 válasza salapp (#26846) üzenetére


And06
aktív tag

ma előforraltam én is a vizet a brikkába, jobb lett valóban. :C

(#26861) fragola.6035 válasza bl4ze (#26856) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ilyet nem mondhat egy villanyszerelő.

https://caffe35.webnode.hu/

(#26862) mester6 válasza fragola.6035 (#26861) üzenetére


mester6
tag

Igen, nagyon igazad van!!!
Fura, hogy egy kancsós vízszűrő miatt egymást kizáró vélemények vannak és egy életvédelmi (érintésvédelmi) kérdés mellett helyesen csak kevesen érvelnek, tisztelet a kivételnek! :R

[ Szerkesztve ]

(#26863) jolti


jolti
senior tag

Tegnap kész lett a "Lali féle tampersegéd" és a "Jolti féle tölcsér ötvözete". Single tamper-tölcsér. :D Alumíniumból, az örökkévalóságnak. :D

Ma kipróbáltam, nagyon pöpec kis cucc.9,2 g-ból aránylag elfogadható lett produktum. Per pillanat a dupla jobbnak tűnik, de ez volt az első próbálkozás. Az is este nyolckor. De az tuti, hogy rendkívül leegyszerűsíti a szimpla készítését.

(#26864) BlacKSouL válasza ronin s8 (#26851) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aha, naponta 40 kapszula, darabja mondjuk 100 Ft-ért... hát persze hogy napi 4000 Ft-ot akar a cég költeni a mondjuk 18 dolgozó kávézására, meg még hülye is... ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#26865) Surda- válasza jolti (#26863) üzenetére


Surda-
őstag

Nagyon pröfi!
Így már jó szimplákat húzol?
Csak kékben van? :))

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26866) jolti válasza Surda- (#26865) üzenetére


jolti
senior tag

Köszi!
Az arany az már túl snassz, így erre gondoltam... :D
Ma este 8-kor próbáltam csak ki,mert egész nap sz.ptam a géppel, így csak egyet ittam még vele. Azt a pár próba szimplámat vastagon veri amúgy, de még a dupla jobbnak tűnik.

(#26867) soldier2 válasza jolti (#26866) üzenetére


soldier2
őstag

szvsz jobb is lesz a dupla mindig. Ez egy kényszermegoldás, amivel már közel lehet kerülni a duplához, de nem véletlen, hogy sok helyen inkább a lefolyóba megy a kávé fele. 90%-ban szimplázok, a lali féle tölcsér+VST 7g kombóval, de a noname 20g-os kosárral bármikor jobb a 40 ml ital, mint a 18ml a 9-9,2g-ból. Pedig a daráló is a VST-hez van belőve, a dupla kosárral kicsit erősebben tömörítek, hogy jó legyen a lefolyás.

UI pöpec a tölcsér.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#26868) jolti válasza soldier2 (#26867) üzenetére


jolti
senior tag

Igen, sejtem, hogy ez lesz. Bár még egy próbálkozás után nem adom fel. ;)
De legalább lesz hozzá cuccom, ha csak egy szimplát akarnék. :P Csak az a baj, hogy az idő előrehaladtával egyre több munkafelületet foglalok el a konyhában... :O
Köszi amúgy.

(#26869) killerjohn


killerjohn
addikt

köszönöm a wifis tanácsokat! látom elindított egy kisebb lavinát, de én mindenképp a földelt verziónál maradnék, hekkelni meg nem akarom mert annak rázós vége lesz :)
Már meg is rendeltem ;]

(#26870) zolnagy


zolnagy
őstag

Zalaegerszeg[Kávélabor] megvolt. Részemről 5*. Profi és kedves személyzet, hibátlan eszpresszo. Dupla ristrettot ittam az olaszos kávéból. Délután világosabb Kenyát fogok kóstolni. Fotók nincsenek, de volt róla cikk [kávékorzón]

(#26871) bl4ze válasza killerjohn (#26869) üzenetére


bl4ze
veterán

Melyik, mi lett végül ?

.:. bl4ze .:.

(#26872) dugesz77 válasza killerjohn (#26843) üzenetére


dugesz77
őstag

Itt egy páran az Orvibo s20-at rendeltük. Néha egy-egy megakadástól ( hongkongi szerver költöztetés) eltekintve szépen teszi a dolgát. Igen sajnos az eu-s változatban nincs bekötve a védőföldelés holott az aus/usa/uk csatlakozósba csak sikerült nekik. Házilag megoldható egy kis barkácsolással. Ha kell rakok fel képet az átalakításról.
Azt csak csendben megjegyezném, hogy a vidéki háztartások jelentős részében a mai napig nincsenek a konyhában a konnektorok földelve. Érdemes egy szakival megnézetni. Egyszerűen csak a vizes helység (bojler+mosógép) tehát a fürdőszoba van földelve. Plusz egyre több helyen ott védőleválasztó trafós megoldás. Ettől függetlenül én valahogy nem hallok "gyilkos" kávéfőzők, konyhai gépek támadásáról.

(#26873) Surda- válasza dugesz77 (#26872) üzenetére


Surda-
őstag

Ez olyan,mint a biztonsági öv, lehet,hogy az életben csak egyszer van lesz rá szükség,de akkor nagyon fontos,hogy legyen.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26874) Keresztapper válasza dugesz77 (#26872) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ezt nem nagyon értem. Milyen szerver kell? Nem a routeren keresztül küldi a kliensnek a telefon a parancsokat? Miért iktatták közbe a gyártó szerverét?!

http://palscoffeetech.com/

(#26875) bl4ze válasza Keresztapper (#26874) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerinted távolról (external network) hogyan érnél egy egy wifi-n lógó eszközt ?

Felhő (cloud) server van - azon keresztül irányítod.

.:. bl4ze .:.

(#26876) dugesz77 válasza Keresztapper (#26874) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen,ahogy előttem is írja bl4ze egyrészt a kapcsoló wifin keresztül kapcsolódik a routerhez. Tehát otthonról a wifi hálózaton belül tudod irányítani illetve programozni (be-ki kapcsolás, időzítés). Ha kilépsz az az otthoni wifid hatóköréből akkor ahhoz, hogy mobilinternetről(2g,3g,lte) tudj kapcsolgatni kell egy központi szerver ami tudja kezelni az applikáció parancsait. Ez a szerver van Hongkongban és mióta megvettük a kütyüt kétszer leállt egy-két napra. Állítólag bővítették meg költöztették. Otthon wifiről illetve manuálisan tökéletesen ment továbbra is de mobilnettről nem lehetett a kapcsolót elérni, offline-nak jelezte az alkalmazás. Nem tudom a többi gyártónak milyen lehet a szerver része de érdekes lehet ez a része is dolognak. A hozzászólásokat ,értékeléseket érdemes átolvasni mielőtt berendel az ember valami jónak tűnő/olcsó de a szervergondok miatt használhatatlan kapcsolót.

(#26877) fragola.6035 válasza dugesz77 (#26872) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez a "vidéki háztartások " kicsit erős volt

https://caffe35.webnode.hu/

(#26878) Parci válasza fragola.6035 (#26877) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lali, sikerült az esztergályossal közcsavart világra segíteni? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26879) dugesz77 válasza fragola.6035 (#26877) üzenetére


dugesz77
őstag

Remélem nem sértettem meg senkit.. Én is vidéki vagyok. Akkor ha úgy fogalmazok hogy " sok helyen" megbocsáthatóbb kijelentés :R

(#26880) killerjohn válasza bl4ze (#26875) üzenetére


killerjohn
addikt

úgy ahogy az összes többit? dyndns...

ez lett: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26881) dugesz77 válasza killerjohn (#26880) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez jónak tűnik. Majd számolj be róla ha megérkezik. Biztos ami biztos szedd szét az elején ,hogy be van -e kötve rajta a védő földelés ne csak kinézetre legyen meg. Nem látom a leírásában a földelést és mindenhol Standard EU csatlakozót említ.

(#26882) bl4ze válasza dugesz77 (#26881) üzenetére


bl4ze
veterán

Leírásban én sem látom földeltnek írva, attól még lehet.

.:. bl4ze .:.

(#26883) t-bali3


t-bali3
senior tag

Véget ért az egy hetes vesszőfutásom a Graef CM800-zal. Mindkét irányba kipróbáltam a felső kés állítóját, de az eredmény mindig csak annyi volt, hogy elfogadhatatlanul durva lett az őrlemény. Arra jutottam, hogy jó az úgy ahogy volt. Persze így maradt az alsó 5 fokozat, de ez is jobb, mint a 10 másodperc alatt lefutó "presszó".

Másik téma:
A munkahelyemen átváltottunk Nespresso-ra, méghozzá egy irodai változatra Gemini CS220

Az irodai változatban mások a kapszulák, kicsit olyan POD szerűek, gondolom, hogy ne nyúlja le senki otthonra ;]
2 hét alatt kipróbáltam minden kapszulát és a helyzet az, hogy az irodai változat szerintem rosszabb kávét csinál, mint a háztartási műanyag kapszulás. Sokkal kevésbé testes a kávé. Természetesen az otthoni változat meg nem éri el a minőségi presszó szintet, de azért véleményem szerint fogyasztható.

(#26884) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok,
mellékletben csatolom hogy milyen gép lenne nekünk az ideális (6 személyes, jó lenne ha lehetne vele kevesebbet is csinálni).
Van itt olyan aki ilyent használ (vagy ez nem az a fórum :) )vagy tudtok ajánlani egy ilyen típusú megbízható gépet aminek használható a gőzölőresze is van? Vagy ez is csak álom ? :)

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#26885) adpeter válasza Geripapa (#26884) üzenetére


adpeter
tag

Ha ezt most komolyból raktad be ide...akkor rossz hírem van! :DD

[ Szerkesztve ]

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#26886) fragola.6035 válasza Parci (#26878) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, csináltam rajzot, arról megcsinálta. Még alakítani kell rajta és jó lesz, és nem drága.

https://caffe35.webnode.hu/

(#26887) Parci válasza fragola.6035 (#26886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

juhú, ez jó hír, köszi szépen!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26888) jolti válasza adpeter (#26885) üzenetére


jolti
senior tag

Mi másból rakta volna be?! Viccnek durva lett volna! :D :DD

(#26889) Geripapa válasza adpeter (#26885) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Hallgatom!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#26890) Deadzone41 válasza Geripapa (#26884) üzenetére


Deadzone41
őstag

Szia!

Ha hosszú kávé a cél, akkor egy french press+hario mini mill. Ha tejhab is kell, akkor hozzá még valami pörgettyűs tejhabosító. Ha espresso kávé a cél, akkor arról visszaolvasva a fórumot, és megnézve az első hozzászólást, tudsz tájékozódni, de ez a történet 50-60e forintnál kezdődik (használt géppel), és egyszerre max 2 személy élvezheti a dolgot. Ha sok embert kell kiszolgálni akkor kapszula vagy ipari gép kell :)
Az ilyen szarvasi és társai, presszónak csúfolt gépekből kifolyt levet szerintem maximum koffein függőség csillapítására lehet használni, de hogy élvezeti értéke nincs, az tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#26891) nemethsza


nemethsza
tag

Tegnap a jófogáson:
Iberital Challenge

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#26892) Valkűr válasza Geripapa (#26884) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem ide szántam :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#26893) ronin s8 válasza Deadzone41 (#26890) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyik barátom (aki ismeri a jó kávét, szereti is, volt is jó gépe) vett egy Szarvasit. Valami barom ár/minőség arányról hablatyolt neki, és elhitte. Most otthon ül, és csöndben nézi a gépet...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#26894) Surda- válasza ronin s8 (#26893) üzenetére


Surda-
őstag

Ez a "szarvasival lehet csak jó kávét főzni" itthon nagyon elterjedt.
Múltkor a háztartási gépek toyikban többen is előadást tartottak róla egy érdeklődőnek :D

Érdekes dolog ez a kávézás, az ismerőseim 90%a kávézik,legalább a munkahelyén, mégsem tudnak a kávézásról semmit.
Abszolut semmit!
Ha valaki azt mondja arabica vagy robuszta,az már "szakértő", ha tárolásról beszélsz,akkor már dilinyós kategória vagy :D
Nem is tudom vagyunk-e még így bármi mással,amit nap,mint nap fogyasztunk.
Pl én abszolute nem vagyok bor rajongó,de a borozáshoz kapcsolódó dolgokról azért van pár alapvető fogalmam.
Pl nem tárolnám szobahőmérsékleten, nem szolgálnám fel üdítős pohárban, nem öntenék ki 3decit és nem adnék hozzá szívószálat :N
A kávét meg isszuk nap,mint nap és egy szűk hobbi barista rétegen kívül senkinek halvány lila fingja nincs semmiről :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26895) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok!

Most vettem csak észre,hogy a PH-n is van kávés topik :C

Csatlakoznék hozzátok.

Felszerelés:Gaggia Classic-La Scala M5 (Macap M5)

"Érdekes dolog ez a kávézás, az ismerőseim 90%a kávézik,legalább a munkahelyén, mégsem tudnak a kávézásról semmit."

Szerintem ez köszönhető a fogyasztói igények elsilányítására irányuló reklámoknak is.

A reklámokban a KV max, teára hasonlító bemutatása, idd a különféle,talán valódi kávét alig tartalmazó kapszulás vacakokból készített löttyöket..............

"Aki ad,az nyer"

(#26896) xxxjjjkkk válasza Daffni2 (#26895) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Én is benéztem ide, úgy lehurrogtátok a saecomat, pedig ingyé volt.

Hát ez rosszabb mint az ecigi, mert kapásból 60 ezer.

De lehet egyszer egy brikkára beruházok, nem kell túlzásokba esni rögtön az elején.
De hogy darálóra is, jaj.
Vettem extraőrölt kávét az aldiban, úgyhogy most odabsztam az alkotmánynak, de már itt is ég és föld a különbség. Felkeltette az érdeklődésem, csak az a baj hogy annyit bele kéne ebbe is ölni, hogy nem igaz.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#26897) Geripapa válasza Deadzone41 (#26890) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szomorú vagyok de örülök hogy akkor legalább nem költöttünk feleslegesen, akkor marad a kapszula.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#26898) Surda- válasza Geripapa (#26897) üzenetére


Surda-
őstag

Azzal számolj,hogy arra a gatyád ráköltöd.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26899) Geripapa válasza Surda- (#26898) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Mindegyik variációra igyis-úgyis. A kérdés az hogy, előbb vagy utóbb. :B

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#26900) Surda- válasza Geripapa (#26899) üzenetére


Surda-
őstag

Nem tudom hányan fogtok kávézni, ha ketten,napi két kávéval,akkor olyan,havi 15ezer a kapszula.
Ha vendégek is jönnek,akkor határ a csillagos ég :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.