Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130151) hoffman_ válasza koxx (#130150) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hm, nem is tudtam, hogy náluk is van. ez helyben itt van szinte nálam, pluszpont :D
köszi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#130152) Topuka válasza koxx (#130145) üzenetére


Topuka
csendes tag

A qm cégre 700-ban áll meg. Így végül 1 év lesz a gari. Igen az kellemetlen ha baja van és küldhetem ki Németországba. Nézegettem a Profitecet is de valamiért nem fogott meg.
Őrlőből milyet ajánlanátok?
Esetleg egy atom?
[link]

(#130153) Topuka válasza ribarszki (#130146) üzenetére


Topuka
csendes tag

Végülis igazad van. De viszonylag új ez még nekem. Fél éve nézegetem meg olvasgatok, és azt érzem hogy nem releváns számomra. Aztán ki tudja. :D

(#130154) koxx válasza Topuka (#130152) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt nem irtad, hogy cegre veszed. Egy atom sokkal jobb valasztas. De akkor mar 75, ne a 65.

[ Szerkesztve ]

(#130155) qvik27 válasza koxx (#130145) üzenetére


qvik27
tag

+1 a Pro 600-nak.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#130156) vicces1


vicces1
aktív tag

Mostanában, akár idén volt rendelése valakinek Hasbeantől?

Előkerült a fagyasztóból pár gramm 2éves Colombia rejtett kincs.

Megkönnyeztem, olyan finom volt.
Azóta is No.1 maradt nekem.

Esetleg összeállhatunk egy közös rendelésre.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#130157) kk831228 válasza koxx (#130154) üzenetére


kk831228
addikt

Ez a pro 600 ugyanazt tudja mint a Bia, múltkor nézegettem , már nem emlékszem. Mondjuk úgyse vennék újat, használt mev kb Bia van néha úgyis... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#130158) Topuka


Topuka
csendes tag

A profitec 600-as gépből van olyan ami fa karokkal van? Fekete ház gondolom nincs, mert azt keresgélem egy ideje.

(#130159) koxx válasza kk831228 (#130157) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A pro 600-on nincs gyarilag profilozo szett

(#130160) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Tudtok ajánlani nekem valami jófajta Malabart? Utoljára Kalmáré volt a “hűha”, de nála nem látok. Paljocé 120-ra emeli a pulzusomat, úh azt kihagynám, pedig ízlene amúgy. A Pacific annyira nem jött be, az avx pedig 50% robusta. Van még amit érdemes kipróbálni?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#130161) Peti...(16v) válasza koxx (#130159) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A 600-as vibrációs pumpát használ, a 700-as rotoszivattyús, így az az igazi ellenfele egy Biancának (v R58-nak, Synchronikának). A profilozó szett pótlása nem nagy ügy, de a szivattyút nem lehet csak úgy kicserélni egyikről a másikra.

(#130162) Tomace91 válasza sz.zs. (#130160) üzenetére


Tomace91
senior tag

A Monsooned Malabar AA nem 50% Robusta AVX-nél sem, hanem 100% Arabica. [link]
Viszont sosem kóstoltam ezt tőlük, nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#130163) stereofan


stereofan
tag

Bemutatkozik az új Brikka:
"Tradíció találkozása az innovációval
Az alsó rész kialakításánál a valaha készült első Moka inspiráló hatással volt ránk.
Az új dizájn erősíti a kapcsolatot a Brikka és az eredeti Moka között.
Az új kialakítás és különösen a karcsúbb víztartály jobb nyomáseloszlást tesz lehetővé, így tökéletesítve a kávéfőzés folyamatát és az elkészült kávét."

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#130164) koxx válasza Peti...(16v) (#130161) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah igaz, úgy viszont nem éri meg a pénzét.

(#130165) sz.zs. válasza Tomace91 (#130162) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Valóban , köszönöm. Megnézem mit lehetne még onnan rendelni aztán lehet rápróbálok. Bár ha jól emlékszem pont ezzel a kávéval volt többeknek problémája. Talán nagyon tarka volt?!
Ezen azért csodálkozom, mert a Gene -nel a Malabart én nagyon egységesre tudtam pörkölni.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#130166) koxx válasza sz.zs. (#130165) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pesado kosárral már barátok vagytok? :)

(#130167) vicces1 válasza sz.zs. (#130165) üzenetére


vicces1
aktív tag

Szia, neked nem okoskodok, de milyen arányt tartasz, hőfok, mennyiség, lefolyás Malabarnál,?

Nekem 87, 1/1,25 max1/1.5, viszonylag gyors lefolyás adja a legjobbat, előáztatás nem kell.
Így nem vészes a koffein.

Nálam volt még tavaly a szegedi,(már nem veszek) mert van mm-ben, az jó volt, csak gyorsan változó.

Pacific 1x kurva jó, aztán nem annyira.
Kalmárt sajnos nem ittam, PY meg mindig very nice.

Ja, Kapucziner nem volt rossz, csak kicsit túl volt pörkölve szerintem, láthatóan is sötétebb. Eleve világosabbak a nyers babok a sajátos érlelési mód miatt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#130168) sz.zs. válasza koxx (#130166) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Dehogy …. itt várja az autóban, hogy az új tulajdonosa átvegye .

vicces1: nagyjából hasonló mint amit írtál.
Nah, ha MM-ban van avx Malabar akkor veszek egyet próbából.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#130169) Parci válasza stereofan (#130163) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

""""új""""

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#130170) qvik27 válasza vicces1 (#130167) üzenetére


qvik27
tag

Már írtam korábban, nekem a pacikkal az volt a tapasztalatom, hogy a kilós kávéik jobbak. Amit 250 g-ost vettem tőlük, az egyik sem volt igazán jó, viszont kilósból a malabar is meg a perui is bitang jó tudott lenni, és gyenge csak néha volt. Malabart a céghez az elmúlt években is vettünk párszor, azok is rendben voltak.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#130171) sihu


sihu
tag

Mit javasoltok, mi a legolcsóbb módja daráló bejaratasanak? Timemore Sculptor 78s eseten erősen ajánlják presszózás előtt.

(#130172) qvik27 válasza stereofan (#130163) üzenetére


qvik27
tag

Jesszus... télleg "senkiháziak kezében van a popszakma".
Ennyi süketelős baromságot... ...meg hülyeséget is ír.
Kiábrándító.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#130173) kk831228 válasza Peti...(16v) (#130161) üzenetére


kk831228
addikt

Hát jahh, azért a szivattyú se mindegy, csak a Bia a legjobb ár/érték arány most...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#130174) koxx válasza kk831228 (#130173) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már ez is 870ezer lett, de még mindig a legjobb ár/értékben.

(#130175) RetepNyaraB válasza sihu (#130171) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Két eset van: vagy használod és kész, vagy megveszed a legolcsóbb bolti rettenetet - mondjuk 20 kilót - és áttolod rajta.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#130176) Peti...(16v) válasza koxx (#130174) üzenetére


Peti...(16v)
tag

880, és annyiért már inkább Bécsből egy R58, vagy nagyon kicsivel többért egy Pro 700.

[ Szerkesztve ]

(#130177) koxx válasza Peti...(16v) (#130176) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

869-ért is van
De az R58 kétlem, hogy jobb lenne.

(#130178) kk831228 válasza Peti...(16v) (#130176) üzenetére


kk831228
addikt

Hőmérséklet szabályzás jobb viszont nincs flow, flow-t fontosabbnak gondolnám... :D Nem mintha veszélybe lennék, hogy hirtelen el kell döntenem... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#130179) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Fűszerhez szeretnénk darálót. Valami kisebb térfogatú állítható szemcseméretű kávédarálóra gondoltam, ha tud por finomságút, az tök király lenne. Valszeg kézi lesz, mert olcsóbb és könnyebben tisztítható. Tudtok ajánlani valamit?

Buliban hasznos! =]

(#130180) aradebil2 válasza inf3rno (#130179) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hario Skerton állítólag kitűnő fűszert őrölni (forrás: Kávéízű hang podcast, első rész)

(#130181) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

7 hónapja vásároltunk egy Sage Bambino Plus kávéfőzőt, amelyet kizárólag desztilált vízzel használunk (1,2g epsom, 0,3g szódabikarbóna/5L).

A kávéfőző 1 héttel ezelőtt kijelezte, hogy vízkőoldást kellene végrehajtani, de a használati utasításban benne van, hogyha az ember 3 havonta cseréli benne a vízszürőt akkor nem kell. Na mi erről elfelejtkezdtünk, úgyhogy nem volt cserélve. Mit ajánlotok, rendeljünk bele és cseréljük 3 havonta a vízszürőt annak ellenére, hogy nem csapvizet használunk és most rendeljünk vízlágyító port is és nyomassuk át rajta vagy mennyire kell ezt a részét komolyan venni? Tablettás tisztítást azt csináltuk amikor jelezte, mert azt kaptunk hozzá pluszban, illetve minden kávéfőzés után egy üreset is leszoktunk főzni, hogy tiszta legyen az ahova a kart betesszük. Ennek van értelme?

Szóval a tisztán tartással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

Illetve az is kérdésem lenne, hogy az első hónapokban elég konzisztesen sikerült vele kávét főzni. Párommal együtt szoktunk inni és minimális különbségek voltak csak az első és második lefőzött kávé között. Ez a különbség nőtt, van, hogy az első 16g-ból tök jól ki jön ilyen 30-35 g, de második már 40-hez közelít vagy akár több is lesz. Ezt a problémát lehet orvosolni valahogy?

Nagyon köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat és szép napot Nektek!

(#130182) Szabász


Szabász
csendes tag

Sziasztok!
Eladó Hottop kávépörkölő 140.000Ft
Használtan vettem és két évig használtam, tökéletes kávét lehet vele pörkölni pár hetes, hónapos gyakorlás után. A pörkölön 7db program választható ki manuálisan én egy ikea-s maghőmérővel követtem a hőmérsékletet 90-250C között változik. A programok kb 25 percesek, manuálisan bármikor leállítható. Hűtési rendszere hamar alapállapotra start hőfokra (90C) állítja a gépet, egymás után többszőr könnyedén lehet pörkölni. Nekem egyszeri mennyiségre 150-200g lepörkölése vált be a gyártó által javasolt 250g-nál nem lesz egyenletes a pörkölés arabikánál. Két darab szűrő van a gépben a füst csökkentésére lakásban konyhai szag elszívó alatt használható. Szűrők vannak még pluszban, illetve maradtag kávés zacskók. Zöld kávét könnyen be lehet szerezni ajánlott AVX, Kapucziner. Én legtöbbszőr innen rendeltem : https://roastrebels.com/en/green-coffee?p=1
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#130183) Flashback válasza Szabász (#130182) üzenetére


Flashback
addikt

Ezen van USB? Vagy lehet rä hekkelni?

Közben megvan: Az upgrade kit hozzä még több mint amennyiért árulod...

Amúgy szép gép és a kávé is jól néz ki.

Próbáltad a világosabb pörit is?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#130184) inf3rno válasza aradebil2 (#130180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#130185) Szabász válasza Flashback (#130183) üzenetére


Szabász
csendes tag

Igen próbáltam, kisebb nagyobb sikereket értem el! :) Ott egy fajtából érdemes többet rendelni, az első 2-3 pörkölés lehet kuka lesz. Közepes, sötét pörkölés sokkal egyszerűbb vele. A hekkeléshez megvettem az eszközöket, de én nem tudtam összehozni, hogy működjön. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#130186) Papacoffee válasza Flashback (#130183) üzenetére


Papacoffee
csendes újonc

Én korábban leveleztem a forgalmazóval és azt mondta, hogy ehhez a legelső szériához nem ajánlott ez az okositó készlet.
Nekem is ez van és nagy megelégedéssel használom több mint 8 éve.
Bár vannak korlátai. A bab kidobó ajtó néha beragad. Ez típushiba volt ezért van a készletbe az újabb ajtó.
Amikor Balázsék régen meghirdették a házi pörkölő versenyt azon holtversenyben ötödik lettem 83 ponttal ha jól emlékszem.
Úgy, hogy nem tudtam róla, hogy filtert kell pörkölni. Én alapból világosra hagytam.
Tolod a hatos programon fülelsz, nézel és szagolsz. Aztán vagy manuálisan hosszabbítasz vagy hamarabb leállítod. Ez mindig bab függő.
Nekem az éven kiégett a fűtőszála. Háztartásigép szervízbe hajtottak bele másikat 14 ezer volt igaz én 800 wattosra kértem ami erősebb mint a gyári ami benne van. Szerintem javára vált. Korábban a Hottop is kísérletezett nagyobb teljesítményűt fűtővel.

(#130187) MPowerPH válasza koxx (#130137) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem sem olcso, de joforman minden jol jonne ebbol a szettbol. Meg nezelodok. :) Az a jo, ha egy helyrol tudom megvenni az osszeset, mert darabokban egy wagon penz elmegy PK -ra.

Don't Tread On Me

(#130188) Topuka


Topuka
csendes tag

Sziasztok,

Tudtuk linkelni esetleg itthoni üzletet ahol vannak kirakva E61-es gépek?
Jó lenne látni egyet élőben mielőtt megvennék valamilyet.
Köszi

(#130189) kk831228 válasza Topuka (#130188) üzenetére


kk831228
addikt

Nem sok helyen árulgatnak ilyen cuccokat... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#130190) Toobee válasza Topuka (#130188) üzenetére


Toobee
veterán

Expolygonnál szerintem Rocketeket találsz kirakva.

https://barbieripnk.hu/

(#130191) Tragger válasza lojzi1 (#130067) üzenetére


Tragger
tag

Pontosan melyik része és mennyivel nagyobb mint kéne? Tervezek gyártani egyet és én sem szeretnék lukra futni.

(#130192) Firelli


Firelli
újonc

Minden JE-Plus Italmill késeket használ?
Vettem egyet, plusz mellé kértem egy Italmill kés szettet, megakadtam a szétszerelésnél, mert a tengelyre menő kés csavarja elnyelódott. Vizsgálgatom a két kést, de geometriában nincs eltérés. A gyári kése sokkal mattabb, de kb. ennyi.

(#130193) Cathfaern válasza Firelli (#130192) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amennyire tudom igen.

Amúgy az 1zpresso késeket nem célszerű leszedni a tengelyről, mert azzal vannak kalibrálva, szóval nem lehet csak úgy cserélgetni, mint pl. Kinu esetén. Ha leszeded, akkor még ha ugyanazt is rakod vissza, újra be kell állítani, hogy középen legyen.

(#130194) #31639808 válasza sz.zs. (#130165) üzenetére


#31639808
törölt tag

Gondolom elhiszi, hogy nem a Loring a gyenge láncszem. Az Interamerica cégtől a legjobb minőségű AA-st vesszük. Megírták, hogy a vevőik tudják és elfogadták, hogy ez a kávé ilyen. Nem egyformán érettek a babok. Nálunk az egyik legnagyobb sláger a Brazil Santos után. A legfrissebb szüretből vásároljuk folyamatosan. Mint írtam, vásároltam több hazai pörkölőtől ebből a kávéból. Mindegyiké ugyanilyen tarka volt. Több pörkölő is ugyanezt mondja erről a kávéról. A kávé ízét szerintem nem befolyásolja, de akit ez zavar, talál még nagyon sok más típusú kávét, amit megvásárolhat. Ha valaki vásárol más pörkölőtől, örülnék, ha lefotózná és berakná ide is.
Találtam egy hasonló fotót:
https://www.amazon.com/Fresh-Roasted-Coffee-Monsooned-Malabar/dp/B00GSVPZGY[kép]

[ Szerkesztve ]

(#130195) sz.zs. válasza #31639808 (#130194) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én nem értek a pörköléshez, ezért nem tudok állást foglalni. Azt hallottam már több helyről, hogy a Malabart nehéz pörkölni. Viszont amit eddig vettem ( Kalmártól, PallYotztól és Pacifictől ), ill. amit hobbipörkölőként én pörköltem, azok szerintem egységesek voltak.
Vettem most a MM-ban, a 250g-os 04. havi volt így kénytelen voltam a kilósból venni, meglátom majd ha felbontom… szerintem hétvégén kerül rá majd sor.
Az amazonos képen lévő babok szerintem nem olyan veszélyesen tarkák.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#130196) #31639808 válasza sz.zs. (#130195) üzenetére


#31639808
törölt tag

Ha jól tudom Kalmár abbahagyta. Régebben leírta az okát. Ebből a babból ennyit lehet kihozni. A vevőink imádják. Pacific-től kaptam egy kis zacsival. Pont olyan volt, mint a mienk. A típusa is ugyanaz. Ez a szállítmány egyébként jobb, mint az 1 évvel ezelőtti. Legközelebb januárban érkezik. Ez a kávé van most: https://interamericancoffee.de/coffee-selection/india-monsooned-malabar/

[ Szerkesztve ]

(#130197) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#130195) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igazából fajtasajátosság és lényegtelen. Nem attól lesz esetleg rosszabb íze, hogy tarka. Ez olyan, mint a kisszemű, béna kinézetű etiópok. Kidobhatnád a felét legalább, ha a dizájn a lényeg. Aztán meg közben... :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#130198) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Lehet itt hirdetni alkatrészeket?

Elkészültem a Gaggiuino tuninggal, és pár cuccom: PID, manométer, stb. feleslegessé vált. Van közük teljesen új is (pl.: tágulási).

(#130199) ribarszki válasza szuszinho (#130198) üzenetére


ribarszki
őstag

Hardverapron hirdesd meg mindenképpen, utána a linket berakhatod ide. De itt hirdetni direktben nem lehet.

(#130200) Firelli


Firelli
újonc

Valakinek van tapasztalata kéziörlő pofák beállításában?
Csere után hogyan lehet beállítani a kések koncentricitását? A tengelyen lévő kés az ami a variálható.
Egyszerűen 0-ra zárom és finoman keresem hogy hol egyenletes a forgatónyomaték 1 körbefotdulás alatt, és ott rögzítem?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.