Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121051) Zen42 válasza #98690560 (#121032) üzenetére


Zen42
tag

Standard 92 fok, 1:2 arány, hosszabb lefolyàssal. 35 sec talán, de nem néztem, ha akarod, megmérem.
A lényeg, hogy semmi kirívóan extra.

(#121052) sz.zs. válasza urbi107 (#121050) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez nagyon nem az!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121053) Zen42 válasza sz.zs. (#121043) üzenetére


Zen42
tag

Nekem már csak kb 200 g. Túl finom volt, gyorsan fogyott. :)

(#121054) justgiveup


justgiveup
tag

Nitro brew-val kisérletezett már valaki? Milyen szifon-patron páros lehet alkalmas erre?
[Ennyit] nem szívesen fizetnék érte :D

(#121055) Zen42 válasza konzumpro (#121036) üzenetére


Zen42
tag

Nem tudom mi ez a rajongás a Brikka körül. Próbáltam a régit (még a román előtt) meg az újratervezettet is. Egyikből sem tudtam említésre méltót kihozni.

(#121056) Neked Az


Neked Az
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy problémám és nem tudom egyelőre a megoldást rá.
Néhány éve otthoni presszózok már (Lelit Anna + Fred) próbáltam már sok-sok féle kávét a CM-től, Palljotz, Kávékalmár, stb nyilván nem vagyok pro, de egy átlag otthoni kávésnál messze több (mint az itteniek döntő többsége).

Szóval az a problémám, hogy az első duplát amikor megcsinálom és szinte tökéletes, nyitott karba spricc nélkül mértani pontossággal középen jön, szirupos, szép cirmos, és finom, viszont utána, egy fej öblítés, új adag őrlés, előkészítés és a második dupla gyakorlatilag vállalhatatlan. fröcsköl, úgy jön le mintha totál el lenne állítva az őrlő. Átzubog rajta a viz, szinte ki sem oldódik semmi és kb. 10 másodperc alatt félig van a csésze.

Tehát ha csak magamnak csinálok minden szuper, de ha kell még egy akkor szinte bármelyik kávéval ez van. mi okozza ezt az irgalmatlan eltérést két shot között?
Köszi előre is.
N.

(#121057) #98690560 válasza Zen42 (#121051) üzenetére


#98690560
törölt tag

Köszi! Én is bontom pár nap múlva és csak azért kérdeztem, hogy mire készüljek, mert voltak, akik azt mondták erről a tételről, hogy rettentő finnyás és alig sikerül nekik jót húzni belőle.

(#121058) SoundON válasza Neked Az (#121056) üzenetére


SoundON
tag

Előfordul hogy az első presszó készítésénél a vízrendszered bizonyos részei még levegősek, így a pumpált víz nem csak a pogácsára megy, hanem a különböző alkatrészekben telítődnek. Kvázi hosszan előáztat a gép és az pogácsára érkező vízhozam is jóval kevesebb, mint amit a pumpa tud. Másodiknál meg már mindenhol víz van a rendszerben, tehát a pumpa teljes vízhozama a kávépogira megy.

Érdemes hosszabban kiengedni a vizet, esetleg vakszűrőzni az első presszód előtt is és annak megfelelően beállítani az őrleményfinomságot, ami így másodszor harmadszor is ugyan az lesz... ELVILEG :)

[ Szerkesztve ]

(#121059) Neked Az válasza SoundON (#121058) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Húúú ez nagyon érdekes amit mondasz. Tehát ha jól értem és ez pl igy igaz akkor kvázi az első kávé amit készítek az nem is jó kávé?
Mert akkor ha (és kipróbálom természetesen) ha az elején is vakszűrőzök egyet és az első is már "rossz lesz" akkor totál más őrlemény fog kelleni. most akkor adja magát a kérdés a fejemben hogy akkor éveken át rossz kávét készítettem, vagy az általad irt első adagnál a gép által biztosított viz jó kávét ad, de utána nem?

"ugyanazt a jó kávét" fogom kapni ha az elsőnél is "légtelenítek" de lehet hogy drasztikusan el kell állitani az őrleményt, és majd az új őrlemény a teljes vizhozammal fogja ugyanazt adni mint előtte az első?

Még régebben egyszer valahol azt olvastam hogy ezeken a házi presszó gépeken fej öblítést nem érdemes csinálni a shot előtt, mert csak "elrontja a hőegyensúlyt".

Az első után meg ugye mindig csinálom, mert picit kiengedek belőle a felsőszűrőn, aztán vakszűrőzök, és utána készitem elő a másodikat.

(#121060) vendingo válasza Zen42 (#121055) üzenetére


vendingo
veterán

Én szeretem, jó kávékat lehet készíteni vele bolti téglából is.
Próbáltam sok gépet, de ennél maradtam. Arról nem is beszélve, hogy minden szempontból költséghatékony.
Számomra van benne egy kis Olasz életérzés. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121061) SoundON válasza Neked Az (#121059) üzenetére


SoundON
tag

Mindkettő igaz lehet :)
A lényeg hogy szerintem az első kávéd előáztatott és a lassan felépülő nyomás miatt kíméletesebb a pogácsához, nem roppantja azt meg, nem csatornásodik és az őrleményed is durvább lehet stb stb
Akkor iszol jó kávét amikor ízlik, tehát ha az első mindig ízlik akkor az első kávéd a jó!...más kérdés hogy csak véletlenül sikerül jól és nem tudod reprodukálni :) vagy a fent leírt tézis tudatában kitalálsz valamit ami működik. Például a Gaggián presszó után a gőzkar előtti részen is felgyülemlik a víz, amit ha minden shot után kinyitsz és leengedsz, akkor keletkezik egy újabb kis puffertartály a víznyomásnak ami segíti az újbóli előáztatásszerűséget...pl
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#121062) Neked Az válasza SoundON (#121061) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Erre nagyon kíváncsi vagyok. Lehet be is kapcsolom a gépet es húzok egyet igy. Ha az első is "elromlik" akkor igazad lesz, es akkor ez egy nagyon franko tipp.

(#121063) konzumpro válasza Zen42 (#121055) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én is csak mezei kotyogósként használva, forró vízzel összecsavarva, megemelt súlyszeleppel.

(#121064) Neked Az válasza SoundON (#121061) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

No hát tökéletesen igazad lett. Csináltam egy fej öblítést és egy vakszűrőzést és az első is szétfröcskölt. Úgyhogy akkor bőven finomabbra kell őrölni, most lesz 1-2 shot mire belövöm igy.
Érdekes, köszönöm a segitsáéget.

(#121065) vendingo


vendingo
veterán

Mostanság hol szokás gépeket, kiegészítőket meghirdetni? Avx fórum, jófogás? Végre kisöpörném a szekrényeket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121066) RetepNyaraB válasza vendingo (#121065) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A hardveraprón is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121067) JackFeryll válasza vendingo (#121065) üzenetére


JackFeryll
őstag

a sorrend szerintem:
facebook Home barista eszközök adás-vétele / marketplace
jófogás
hardverapró / avx

(#121068) SoundON válasza Neked Az (#121064) üzenetére


SoundON
tag

Szívesen! Remélem azért továbbra is finom lesz az az első kv :)
..bár minden mindennel összefügg, szóval lehet most az őrlemény okoz majd galibát, kesernyét, ha finomabbra kell venned, de az is lehet hogy most még jobb lesz... meglátod.
Ha az előáztatás miatt volt eddig finom, akkor meg próbáld meg azt, hogy a gőzkart kinyitod, és a pumpa bekapcsolásával egy időben szépen lassan kezded csak elzárni a gőzcsapot 3-8mp ig, ami így finomítja a pogira érkező vízhozamot. Vagy szereltess dimmert a pumpád elé és azzal szabályozd, bár nem ismerem a Lelit gépeket hogy ez a tiéd ez pontosan milyen mi van benne.

(#121069) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok 2013-mas GC-re melyik Silvia gőzcső a jó? Meguntam a frencspresszt.

Az "eredeti"
Vagy az "újabb"
?

Kösz :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121070) Zen42 válasza #98690560 (#121057) üzenetére


Zen42
tag

Az szerintem az előző etióp volt. Azzal én is sokat szívtam és végül csak Bazsi tanácsa segített valamennyire. (A lényege, hogy ne piszkáld a PID-et. :) ) Illatra sosem lett olyan de de legalább az íze nagyjából helyreállt.
Ezzel az újabb tétellel nem volt ilyen.

(#121071) vendingo válasza JackFeryll (#121067) üzenetére


vendingo
veterán

Facebook eszembe se jutott. Köszi, rákeresek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121072) Uyuarasy válasza RetepNyaraB (#121069) üzenetére

Az enyem 2011-es, az "eredeti" van rajta. Ha jol tudom 2015 elotti V1 (RI8161-RI9303) gepekre jo ez.

(#121073) #98690560


#98690560
törölt tag

Pár hónapja volt egy CasMo kávém, amivel nem tudtam mit kezdeni, sehogy sem állt össze, úgyhogy gondoltam végre kipróbálhatom vele a fagyasztást, mert még soha nem csináltam ilyet. Szóval kinyomtam a csomagból a levegőt, betekertem fóliába, beletettem két réteg ikeás simítózáras tasakba és irány a fagyó. Tegnap jutott eszembe, hogy ott van, kivettem, kihámoztam a csomagolásokból és hagytam máig szobahőmérsékleten pihenni. Ma húztam belőle és nem hiszem el, hogy mennyire komplex ízvilágot adott elsőre, szinte kiugrott a csipkebogyó a csészéből. Azóta már a harmadik csapolás megy és elképesztő még mindig. Most azt nem értem, hogy mi változott az elmúlt 3 hónapban, hogy ennyire "kinyílt" a kávé. Vagy beképzelem, hogy ennyire jó? Esetleg öregedett és beérett a fagyóban? (úgy tudom, hogy megfagyva nem öregszik) Nem tudom, de baromira örülök, hogy ilyen finomat csináltam itthon :))

(#121074) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#121069) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az eredeti. De miért akarod szétcseszni a kazánodat a gőzöléssel?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121075) Andraskiss6 válasza sz.zs. (#121074) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

+ inni a fincsi alut.

(#121076) hoffman_ válasza Andraskiss6 (#121075) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem biztos, hogy szét akarja, nálam is csak dísznek van rajta. szebb :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121077) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Eladó Hottop kávépörkölő.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#121078) sz.zs. válasza Andraskiss6 (#121075) üzenetére


sz.zs.
senior tag

...na meg igen.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121079) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#121074) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem akarom, de a frencspressz mostanság tízből 7X nem sikerül (s még csak nem is értem miért nem), a gőzcsővel meg 10/9 OK.
Ha van költséghatékony és jó megoldás tejkrémre, nyugodtan mondjátok!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121080) icm válasza RetepNyaraB (#121069) üzenetére


icm
tag

1-1 csere a régi, de az új az gömbcsuklós. Mivel Neked még rézcsöves a gőzcsöved relatíve kevés alkatrésszel megoldható. Ha gondolod szívesen segítek ebben.
Vagy a nanofoamer.

[ Szerkesztve ]

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121081) Waterman válasza RetepNyaraB (#121079) üzenetére


Waterman
aktív tag

Alaminiumból könnyebb megépíteni, de direkt a savállót teszem ide. :)

[link]

(#121082) Trencso


Trencso
csendes tag

Sziasztok!

Ha esetleg valakit érdekel egy Sage Barista Express masina, írjon privátot.

Köszönöm!

(#121083) konzumpro válasza RetepNyaraB (#121079) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem férne bele egy mini gőzbojler és ulka? A Catleremben anno meglepően kicsi bojler volt gőzre. Mondjuk a Sage Proban meg mindenre - vízre-gőzre - meglepően kicsi, sajtostallér méretű thermoblock van... De ki csinál hozzá vezérlést?

(#121084) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Köszi srácok, de nem Mars expedíciót szervezek, csak tejet szeretnék habosítani. :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121085) Csápájev válasza RetepNyaraB (#121084) üzenetére


Csápájev
őstag

Nespresso tejhabosító. Nem lesz olyan lágyan krémes,mint az igazi,de szerintem tök vállalható csöndes tejhab készítő a mindennapokra :D

(#121086) konzumpro válasza RetepNyaraB (#121084) üzenetére


konzumpro
senior tag

Mondod ezt egy - majdnem - űrgaggiával. :D

(#121087) Andraskiss6 válasza RetepNyaraB (#121084) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Réz kazán nem opció?

(#121088) icm válasza Andraskiss6 (#121087) üzenetére


icm
tag

Attól a gőzcsöve - ahonnan indult az egész - még nem lesz használható :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121089) sz.zs. válasza Andraskiss6 (#121087) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tudsz olyat aki csinál?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121090) Andraskiss6 válasza sz.zs. (#121089) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Fragola már nem készít?

(#121091) Andraskiss6 válasza icm (#121088) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Jó de az alaménium para, pipa! :D

(#121092) sz.zs. válasza Andraskiss6 (#121090) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Már elég régóta nem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121093) konzumpro válasza Andraskiss6 (#121091) üzenetére


konzumpro
senior tag

De ha rézkazánod van, nem fogod gőzöléssel tönkretenni! :D Ördögi kör.

(#121094) Andraskiss6 válasza konzumpro (#121093) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Igen, bár elvileg bírja.

Szóval RetepNyaraB marad a french press.
Látod mennyit megspóroltunk neked!? ;]

(#121095) icm válasza konzumpro (#121093) üzenetére


icm
tag

Miért tennéd tönkre? Tényleg érdekel.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121096) konzumpro válasza icm (#121095) üzenetére


konzumpro
senior tag

Csak párszor már írták itt, hogy aki felmoddolja, az nem fogja olyan alantas dolgokra használni mint a gőzölés.

(#121097) kovi6327 válasza sz.zs. (#121074) üzenetére


kovi6327
csendes tag

Bocs a láma kérdésért, de mi és miért csesződik szét?
Azt tudom hogy a GC nem preferált gőzőlésre de a miértjét sose tudtam.. Nem bírja az alu kazán? Mit okoz benne?

(#121098) konzumpro válasza kovi6327 (#121097) üzenetére


konzumpro
senior tag

Fokozott vízkőképződést a nagyobb hő miatt? Nem tudom.

(#121099) hyperspace válasza konzumpro (#121098) üzenetére


hyperspace
őstag

Van ilyen és van olyan példa is. Van egy GC kazánról kép, belül nyálkás réteggel a gőzölés miatt itt a fórumon, de azt nem találom most.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#121100) sz.zs. válasza konzumpro (#121098) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, fokozott lerakódás a bojlerben, ill. a fejről a krómozás is könnyebben megadja magát. Ezen kívül az alupara.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.