Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121901) #98690560


#98690560
törölt tag

Vettem egy új felsőszűrőt a MaraX-be és amikor kicseréltem, észrevettem hogy ez a műanyag (?) gyűrű körülötte elég ramaty állapotban van, vannak rajta kisebb nagyobb repedések is és egy elég nagy törés is. Ennek mi a neve és hol lehet ilyet kapni hogy cserélhessem? Vagy ez nem okozhat gondot?

(#121902) #64905664 válasza brumi1024 (#121847) üzenetére


#64905664
törölt tag

Nekem még hangyányi tapasztalatom van a Flair 58-al és a Puck screen-el (10 nap) de szerintem lehet kezelni az utóbbi tisztán tartását, cserébe nem kell minden kávé után nagytakarítást végezni mivel ragyogóan tiszta marad a gép úgy, ahogy a yutubés vidin látható és ez hosszú távon nagyon is értékelhető. A mosogató-csap alatti nyomással forró vízzel veretem főzés után (nem sokáig forró, mivel a kicsike vízmelegítő tartalma egyre hűl) majd a tenyeremhez csapom lapjával kb 3-4 x mindkét oldalán ezáltal szinte szárazzá válik. Igen, az első "csapáskor" még látszik kávé színe de utána már csak víz. Akinek kényes a tenyere :D az egy összehajtott papírszalvétát tegyen bele és ha fehér, még jobban látszik a "tisztulás". Szerintem így nem kell sűrűn forrázni ahogy visszább olvastam. :)

[ Szerkesztve ]

(#121903) brumi1024 válasza #98690560 (#121901) üzenetére


brumi1024
veterán

Pl.

(#121904) #98690560 válasza brumi1024 (#121903) üzenetére


#98690560
törölt tag

Köszi szépen!
(fenébe, pont tőlük jött ma a felsőszűrős csomag, most adhatok le egy új rendelést egy párszáz forintos cuccra :W )

(#121905) icm válasza #98690560 (#121901) üzenetére


icm
tag

Ez gumi és kartömítés a neve. Repedés van rajta, ez jó eséllyel már nem látja el a feladatát én nem így már nem raknám vissza. Brumi linkelte az expolygonos szilikon kartömítést.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121906) Neked Az


Neked Az
csendes újonc

Sziasztok!

Karacsonyra szeretnek frissiteni, ujitani a Lelit Fred orlon amit egyebkent megelegedessel hasznalok evek ota.
Nieche Zero lenne a kiszemelt de a megnovekedett arak, koltsegek, afa, stb miatt az szamomra sajnos nem vallalhato.

Az alabbiak figyelembevetelevel, szivesen vennek otleteket, javaslatokat (Lelit Fredhez kepest):

- halkabb
- gyorsabb
- hasznalt cuccoktol felek, bizalommal nem ugrom bele ezekbe, szoval inkabb uj, garis
- erezhetoen jobb, finomabb kave? sokat olvastam errol, egyertelmuen azt olvasom, mondjak hogy a jobb orlo, jobb kavet is ad. Tehat akkor olyan ami jobb kavet is ad :D
- Nezzen ki jol :D Ez nyilvan egyeni preferencia, de ilyen ormotlan kozertes masfel meteres otromba vasak nem erdekelnek.
- arban, na ide nem tudok mit mondani, mert hiaba mondom hogy mit szannek ra ha pl abban a kategoriaban nincs jobb, szoval inkabb forditsuk meg, jojjenek az ajanlatok aztan meglatom megoldato e reszemre.
- 100 korul?
- 130 korul?
- 150 korul?

Koszonom
N.

(#121907) icm


icm
tag

Egy jó ideje foglalkoztat már a pörkölgetés témája, sajnos mind a Gene és mind a Hottopról lecsúsztam, így még az egyszerűbb irányba mennék:
A Dr. Mahn kézi pörkölőt próbálta már valaki?

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121908) HSM válasza Neked Az (#121906) üzenetére


HSM
félisten

"ilyen ormotlan kozertes masfel meteres otromba vas"
Ezt kikérem magamnak a Mazzerem nevében... Szerintem a "tekintélyt parancsoló", mint kifejezés jobban illik rá. ;]
Persze vannak ilyen mézes-mázos pici-cuki őrlők is, amik sokkal több pénzért tudják ugyanazt, ha tudják egyátalán. De ahogy írod, ez már egyéni preferencia kérdése. :P

[ Szerkesztve ]

(#121909) vendingo válasza Neked Az (#121906) üzenetére


vendingo
veterán

Én eurekaban gondolkodnék. Nagy a kínálatuk, biztos találnál számodra megfelelőt a sok közül.

Kenyerta: nálam rendben volt.

icm: szerintem várjál egy behmore, gene, hottop vételre.
Léteznek még alin is ezek a forrólevegős cuccok, de ~100 g zöld megy bele. 80g kávévért én nem bohockodnék velük. Amúgy nem rosszak, próbáltam már egyet.
Nekem gene volt, nagyon szerettem. Akkoriban ~115k volt újonnan. :)
Egy ismerősömnél lehet kallódik egy hottop, azon gondolkodok én is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121910) icm válasza vendingo (#121909) üzenetére


icm
tag

Köszi. Azt tudom, hogy evvel ismételhetőség kb konvergál a nullához. Nem is ez a része vonz. Inkább az, hogy használható-e. Van-e esély nem csak széndarabot készíteni :D Egy hottopra várok én, de nem tudom mekkora eséllyel... Gene-nel szemezgetek már egy ideje, épp Ribárszki vett is egyet és evvel kibillentett a normál egyensúlyi állapotomból, hogy nem akarok én pörkölni. HOGYAF... akarom mondani DEHOGYNEM.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121911) Cathfaern válasza icm (#121907) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hive roastert eléggé dícsérik, de tapasztalatom nincs vele. Abba elvileg 6 oz (~170g) zöld kávé belefér.

(#121912) Neked Az válasza vendingo (#121909) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Ok, de nem ertek hozza, szoval varnek javaslatokat, ajanlatokat konkretan akkor mi lenne az optimalis, idealis, ami valoban jobb is.
Eureka mignon specialita az pl tetszik kulcisnre, jo is? van jobb hasonlo arban?
Koszonom

(#121913) hyperspace válasza Neked Az (#121912) üzenetére


hyperspace
őstag

Nekem is Mignon ugrott be, ahogy olvastam a posztodat, de azt hittem a kések miatt is esett Fred után NZ-re a választás (conical vs flat).

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#121914) vendingo válasza icm (#121910) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem anno a kávépörkölés nagyobb élvezetet nyújtott mint maga a kávé készítés. Eladtam a genét, utána ment minden gépem utána, és immár 6 éve brikkázok, pedig nagyon komoly gépparkom volt.

Neked Az:
Nem ismerem a mignonokat, így tanácsot se tudok adni, a specialita és a turbo népszerű modellek. A késeket mindegyikben lehet tuningolni komolyabbra, ha fejleszteni szeretnél.
Én szerettem az eureka örlőm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121915) Bazsee71 válasza Neked Az (#121906) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát ha már csere, akkor én egy Mahlkönig X54-ig nyújtózkodnék. Bitang jó cucc, halk, és az elvárható Mahlkönig késprofil (ergo domborítanak vele a kávék).
A fentebb ajánlott Eureka nem hiszem, hogy előrelépés lenne, nekem az az állítómechanika nem jön be (ahogy a Baratza csúszkája sem).

(#121916) Flashback válasza icm (#121910) üzenetére


Flashback
addikt

Ez elég olcsó 200gr kávét irnak hogy bele megy.
Egy höszenzor kell hozzä és szerintem megyvagy.

Van akcióban is 1kg zöldel. [link]

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#121917) Neked Az válasza Bazsee71 (#121915) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Rakerestem google-n gyorsan, Mahlkönig X54 ez 260 korul mozog, az nekem felejtos. Mar majdnem NZ ar, akkor meg mar egyertelmuen az NZ lenne, de ennyit nem tudok ra aldozni.
A 40 ezres Lelit Fredhez kepest keresem az elorelepest a fentiek alapjan.

(#121918) Bazsee71 válasza Neked Az (#121917) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ebben a pilanatban nem elérhető, de talán azért, mert ahogy nézem múlt héten vitték le az árát 200e környékére.

Látom írtad, hogy tartasz a használttól, de ezalatt inkább egy jó állapotú Mazzer, ég és föld egy Eurekához képest.

(#121919) RetepNyaraB válasza Neked Az (#121917) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fejezd be a hisztit és végy egy majort. Majd csinálsz neki helyet.
Ha ragaszkodsz a hülyeséghez, akkor a mignon. Kicsi, szép, flat, halk. Kérdéses minőség.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121920) icm válasza Cathfaern (#121911) üzenetére


icm
tag

Néztem a Hive-ot is, Sprometheus idevágó videóját a napokban többször is megnéztem. Azért 75 dodó, plusz ha vám és áfa... Viszont az artisannal meg egy hőszenzorral lehet közel ugyanolyat pörkölni - ez a minimál eltérés az én szintemen nem hiszem, hogy nagyon befolyásolna. A szöszölés része inkább tetszik és emiatt maradnék inkább a Mahn féle szitás serpenyőnél. Ott végig látom mi van. A hive az le van fedve. Kell-e a lefedés vagy jobb ha látom? Amúgy Hive-ot be is tudnék szerezni, de más cuccok jönnek :D

Flashback: köszi a linket, valóban ez még a Béla által forgalmazottól is olcsóbb. Azt se tudom és ezt se tudom minőségben hova tenni. Nem bántásból, csak tényként kezelve. Majdnem 40k a cucc. Nyilván nem evvel fogok CM szinten pörkölni, de nem is ez a cél. Ha már elektromos akkor egy Gene / Hottop szimpatikusabb lenne. Azt nem tudom, hogy pl Gene-nel lehet-e közepes-világos verziót pörkölni. Mármint nem véletlen folytán. KávéKálmán mi erről a véleményed, tapasztalatod? :)

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121921) vendingo válasza Neked Az (#121917) üzenetére


vendingo
veterán

Olcsón minőségi lépést egy kézi őrlő jelentene 100k körül. Ennyiért csak alap elektromosok lesznek. A mignon jobb mint a fred, de még az is csak belépő kategória. Ha nem zárkóznál el a használt cuccoktól, akkor bőven lenne választék. Egy jó daráló nagyon sokat dob a végeredményre. Többet számít, mint maga a főző. Amikor mythos-ra váltottam olyan ízek jöttek elő, amikkel korábban nem találkoztam a mazzernal. Viszont az íz nem volt arányban a készülék árával. Kell találnod egy középutat. Mignon egy spéci ssp késsel már hozna javulást.
Nekem ez a varia nagyon tetszik, de sok beszámoló nincsen róla.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121922) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Mennyire ajánlott egy kezdőnek egy Pidelt,alu bojleres ,Rancilio Silva gép? Gyárilag hány bar lehet a nyomása? Köszönöm szépen! :R

(#121923) rastacsz válasza vendingo (#121921) üzenetére


rastacsz
tag

Mielőtt be lesz tolva az átláthatatlan Eureka mignon erdőbe (kismillió modell, sehol egy áttekintő táblázat) :
A mignon több méretű késsel és késtartóval van szerelve, emiatt a kések csak úgy nem cserélhetők össze-vissza.
Csak a "65" mm-es késsel szereltekbe megy bele az eurekaba gyártott ssp (ami 63,8 mm kb, azaz a sima mazzerbe való 64-es kés nem megy bele)

@Viiktor1989
A silvia gyárilag réz kazános, gyárilag a y bar a nyomás, amit az opv-vel úgyis be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#121924) Bazsee71 válasza vendingo (#121921) üzenetére


Bazsee71
őstag

Csak akkor már egy Mazzerbe egyszerűbb SSP kést heftelni, a választék is sokkal nagyobb 64 mm-es méretben.

icm:
2 éve rendeztünk egy otthon pörkölők versenyét, saját zöldkávét küldtünk mindenkinek. Az első helyezett Gene-nel készült, és zavarbaejtően jó pörkölés volt.
A gépnél szerintem sokkal hangsúlyosabb az alapanyag, és otthon az a szűk keresztmetszet. Ott sajnos nem működik, hogy bekérsz 20-30 mintát, és ráböksz egyre, hogy akkor ebből jöhet 5-10 kg.
Falconnál is lehet már otthoni mennyiséget venni, de a kiválasztás szerintem ott is csak árlistáról működik.

(#121925) Neked Az válasza Bazsee71 (#121918) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Igen tartok, mindenben nem csak a kavezasban. Nincs bizalmam, nem tudom mit veszek, mit kapok, es nincs mogotte gari hogy cserelje. Es hasznaltan is sok penzrol beszelunk.
Nem vagyok szaki tipus, nem fogom tuningolni, nem is akarok ezekkel foglalkozni.

De listazd kerlek mik lenenek az opciok, maradjunk a foldon akkor 150-170 ig max.

(#121926) rastacsz válasza Neked Az (#121906) üzenetére


rastacsz
tag

Amúgy azt nem írtad, hogy milyen kávét fogyasztasz, mert azért az relatív fontos lehet egy őrlő választás esetén. Igazából a legfontosabb lenne az őrlő az eszközparkban...

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#121927) icm válasza Bazsee71 (#121924) üzenetére


icm
tag

Köszi Bazsi :) a jó zöldkávé a további kérdés. Első körben onnan közelítem meg, hogy KELL majd utána szelektálok, hogy MELYIK :D mondjuk egy indonéz zöldet bevállalnék akár most is.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121928) Toobee válasza rastacsz (#121923) üzenetére


Toobee
veterán

Én is messzire kerülném az Eurekat. Az az állítómechanika egy rossz vicc, fos az egész egy Majorhoz képest például. Én nagyon nem szerettem az Atomot, örültem is, mikor elromlott még a gari lejárta előtt.

https://barbieripnk.hu/

(#121929) Neked Az válasza rastacsz (#121926) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

CM, PY foleg, vegyesen.

(#121930) Neked Az válasza rastacsz (#121926) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Persze ez ok, de azt is lassuk azert hogy a teljes set up kerult 200-ba anno amikor nehany eve vettem, gep + orlo + kiegeszitok. Innentol kezdve van azert tartas bennem a "minosegi javulas" teren, mert egy orlorol beszelunk azon az aron amiert mindent vettem egyben es egyebkent szuper jo kavekat iszunk.

Valahol valami esszeru hatart kell huzni. Persze mindenkinek lehet hobbija, stb, de akkor is. Tegyuk felre (megbantas nelkul) de mondjuk a szingli, "orulteket" akik a teljes havi fizujukat beleolik egy uj orlobe, meg a csalados, normal eletet elo embereket akik egyebkent kileptek mar a standard kavezok korebol a bolti teglakkal es beruhaztak egy nem olcso hobbiba.

Ehhez kepest ha a minosegi ugras mar nem az esszeru haterokon belul van, hanem az agyatlan kategoriaban 300-ert orlo otthonra, akkor koszonom maradok ennel, ez is szuper kave.

(#121931) koxx válasza Neked Az (#121930) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az agyatlan kategória az nem a 300ezres őrlő hanem pl egy E37 Z-Hero.

(#121932) Cathfaern válasza Neked Az (#121930) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem maradj akkor a jelenleginél. Érdemi előrelépést használt + házi moddolás adna, vagy 200k+-os kategória. Bármi közte vagy nem lenne érdemi előrelépés, vagy valamivel jobb lenne az őrlemény minősége, de használni lenne rosszabb (ideértve pl. a kézi örlőket is). Ha jelenleg is ízlik a kávé amit iszol, akkor szerintem nem sok értelme van az upgrade-nek.

(#121933) Bazsee71 válasza Neked Az (#121930) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom ez a hasonlat így mennyire érthető, de tekints rá úgy, mint egy vázra és az objektívre. A kávégép a váz, abból akár egy egyszerűbb darab is hadra fogható. Az objektív meg az őrlő, ami lazán tud a többszöröse lenni a váznak, ha igazán jót keresel. Ez most otthoni keretek között értendő, egy kávézóban azért könnyen borul ez az arány.

Fragolától például bármikor nyugodt szívvel vennék, azokkal biztos nem lesz gond (ha mégis, akkor nála van garancia, valós).

(#121934) rastacsz


rastacsz
tag

150-170-ben egy használt super jolly, amit rendbe tetetsz (pl fragola.6035-tel) és egy ssp kés is bele fér.
100 körül jó kézi őrlők vannak.

Aki filtert iszik (30k nagyon max a szett) egy P100 - zal, vagy EG-1-gyel(2-3000 usd) mit mondjon? :U vannak ilyen emberek és jól teszik.
A kell-e a belépő kategóriában őrlőt venni szösszenet már sokszor volt... Az nz is azért annyi, amennyi... Meg a mignon is azért annyi, amennyi...

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#121935) Neked Az válasza Bazsee71 (#121933) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Ertem, fotoztam, filmeztem is eleg sokat, tokeletesen tudom, de a logika ott is ugyanaz, valami esszeru hatart kell huzni. Tudom hogy az "L-es" optika milyen fasza, es eles, de ha az adott eletvitelben nem fer bele fel millat aldozni egy obira akkor nem. Kave ugyanez. Azert is irtam, mindenaron nem. Nekem most csaladdal, gyerekkel, plane ebben a gazdasagi helyzetben nem fer bele hogy 300-ert vegyek orlot. Esszeru hatarokat kell tartani.

(#121936) Neked Az válasza rastacsz (#121934) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Kezi orlo nem opcio, nem is irtam hogy az lenne.
Hasznaltrol van velemenyem ezt is leirtam. A Super Jolly raadasul nem epp egy ilyen ormotlan nagy cuccos? :D

(#121937) kemcso válasza Neked Az (#121936) üzenetére


kemcso
Ármester

Használtan bele lehet futni időnként 200-220 körül még garanciális FAG-ba, sztem azzal nem vállalsz nagy rizikót és jól is néz ki.

(#121938) vendingo


vendingo
veterán

Tudnátok ajánlani olyan kávé beszerzési forrást, ahonnan 1-2 nap alatt megjön a rendelés? Többnyire 10k körüli kategória érdekel. Pár helyen látom, hogy csak heti 1-2 alkalommal pörkölnek. Eddig magamnak pörköltem, így nem vagyok jártas a hazai pörkölőknél. Valszeg holnap rendelnem kell megint kávét, hogy hétvégén végre kipróbálhassam az új szerzeményeket.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121939) rastacsz válasza Neked Az (#121936) üzenetére


rastacsz
tag

Super jolly nem annyira nagy, mint egy major, de nagyobb, mint a fred. Viszont ezek nagy forgalmú kávézóba lettek tervezve, ha valami elromlik, cserélhető. Az állítógyűrű fém, ha nem erővel, direkt kapatják félre a meneteket, akkor semmi baja nem lesz sosem. Meg ugye nem kell leszedni a késtartót a tengelyről. De ezeket rendbe lehet rakatni, elektronika is minimális, csak egy üzemi kondi, ami a második évtizedében gyengélkedhet, de cserélhető. A gyári kés viszonylag olcsó, az ssp pedig három különbözőt gyárt hozzá, amivel az espresso, filter és közte bármi lefedhető.
Azaz, ha egy mazzer nincs felgyújtva és utána egy fémaprítóval ledarálva, akkor rendbe lehet tenni.
Bár még mindig ismeretlen, hogy milyen kávét fogyasztasz. Milyen géppel, milyen arányú italt készítesz, ha espresso jellegű...

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#121940) icm válasza vendingo (#121938) üzenetére


icm
tag

Legtutibb, hogy kipróbálhassad és ne várj az Intersparban a CrackerJack, vagy AVX kávé a Media Marktban.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121941) vendingo válasza icm (#121940) üzenetére


vendingo
veterán

Indulok is az i.spárba. köszi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121942) rastacsz válasza icm (#121940) üzenetére


rastacsz
tag

Csak a pörkölési dátumra figyeljen, meg mediamarkt esetén arra, hogy ne szénre pörkölt legyen.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#121943) vendingo válasza rastacsz (#121942) üzenetére


vendingo
veterán

Megnézem a CrackerJack-et.
A magyarországi webshopos rendeléseket lassan lekörözi az alis szállítás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121944) kemcso válasza vendingo (#121943) üzenetére


kemcso
Ármester

Impresso, PY volt, hogy másnapra rókapostában volt, de volt, hogy 3-4 nappal később, tök kiszámíthatatlan. Viszont ezek friss pörkölések mindig, 1-2 hétig nem árt pihentetni amúgyis.

(#121945) vendingo válasza kemcso (#121944) üzenetére


vendingo
veterán

Sajna spar-ba döglött verganot találtam csak a többi hulladék között. Holnap rendelek alza-ról, az megjön péntekre. Utána váltok az ajánlott pörkölőkre: py, kalmár, kapucziner, impresso.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121946) Waterman válasza icm (#121910) üzenetére


Waterman
aktív tag

Én egy ilyennel pörkölgetek. 50EUR volt amikor vettem, szeretek vele bíbelődni, gázos kempingfőző kell csak alá.
Ezt vele csináltam.

(#121947) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ki volt a Flair, ami most felkerült FB barista adok-veszek csoportba - ilyen gyorsan?
minden rendben volt vele? ráugranék csak nem tudom szabad-e : )

ui.: újonnan még tán ennyi sincs, a Kalmár-féle tuningok miatt gondolom, hogy megérheti, de nem vagyok annyira képben Flair vonalon, csak bővíteném az állományt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121948) icm válasza Waterman (#121946) üzenetére


icm
tag

Azta… azért ez így kép alapján jól néz ki. Köszi.
Majd meglátom mi lesz.
Van egy indiegogo-s projekt… kicsit a túl szép kategória, annyiért.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#121949) Neked Az válasza rastacsz (#121939) üzenetére


Neked Az
csendes újonc

Szia!
Irtam fentebb mar, fokent PY, es neha CM ezeket valltogatom. Regebben rendeletem Kavekalmartol is, de ha aranyaiban nezzuk akkor 70% PY SO kavek, nem ragadtam le egynel, probalgatom szinte mindet.
Lelit Anna + Lelit Fred, flat white es presszo.
N.

(#121950) HSM válasza rastacsz (#121939) üzenetére


HSM
félisten

A SJ-be belemegy amúgy az F64 EVO kés is, azt is sokan dícsérik és nem drága, én olyannal használom. :K

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.