Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121501) KVfun válasza koxx (#121500) üzenetére


KVfun
csendes tag

És a v2 v3 között van vmi lényeges különbség?

(#121502) koxx válasza KVfun (#121501) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom van-e meg ujonnan V2. Van egy lista ahol leirjak a V2 vs V3-at. Mindenkepp az ujabbat vennem most mar.

(#121503) Reverb válasza Gery0505 (#121497) üzenetére


Reverb
újonc

Bialetti Venus, V60 és Hario Mini Mill őrlő :)

@vendingo: utánanézek, de nagyjából egy áron lenne a használt Pavonival, jobban megérné?

(#121504) 356


356
csendes tag

Sziasztok!
Gaggia Babyt szeretnék venni. Főleg a régebbiek tetszenek. Melyik változatot érdemes nézni? Mire figylejek vásárláskor ezeknél?
Előre is köszönöm a segítséget

(#121505) vendingo válasza 356 (#121504) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem a bakelit baby a kedvencem. 90-es évjárat környékén nézegess. Enyém project váltás miatt eladó lesz nemsokára, most megy full átnézésre, tisztításra.
Ha venni akarsz, akkor a lényeg a kazán, fej, burkolat állapota, minden más könnyen javítható, cserélhető.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121506) belidzs válasza konzumpro (#95161) üzenetére


belidzs
csendes tag

A desztillált víz visszasózáshoz kapcsolódóan én végül a Barista Hustle oldalán található Barista Hustle Water Recipe-t választottam, ami alapján olyan töménységű koncentrátumot készítek, hogy végül 5000g desztillált vízhez 100g koncentrátumot kelljen adni a végleges oldat eléréséhez.

Előnye, hogy ebből a koncentrátumból 100g könnyen elfér az 5 literes dm-es flakonban víz kivétele nélkül is, tehát nem kell minden alkalommal kivenni egy kevés vizet, felmelegíteni, hozzáadni a tizedgrammra pontos szárazanyagot, majd visszatölteni, amikor az ember új palackot kezd. Ehelyett csak kimér az ember 100g koncentrátumot, betölti a dm-es flakonba, és már kész is.

Mivel van egy 6 decis Sodastream üveg karafém, ezért én ebbe először 600g langyos desztillált vízet töltök, amihez 2g szódabikarbónát (NaHCO3) és 6g keserűsót (MgSO4) adok, majd felrázom.

A koncentrátum pontos receptje:
* 600g desztillált víz
* 2.02g NaHCO3
* 5.93g MgSO4

A végső oldat receptje:
* 100g koncentrátum
* 5000g desztillált víz

(#121507) Flashback


Flashback
addikt

Comandante C40 MK4 204Eurért itt.
HALLOWEEN30 kupon (30€ kedvezményt ad).

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#121508) vicces1 válasza vendingo (#121476) üzenetére


vicces1
aktív tag

"A brikka akkor is sokkal jobb kávét készít, mint a moka"
- húha, még itt tartasz? :U
Olvasd el mégegyszer! (meg a topic címét is)
Talán újdonság, de a kávét Te készíted, nem az eszköz.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#121509) vicces1 válasza icm (#121492) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nagyon szomorú, súlyos beteg volt.

Úgy hallottam egy itteni elismert "bennfentestől" hogy a Tóth Sanyi vette át, vagy részben, a termesztést.
De ez így tőlem pontatlan bizonyára.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#121510) hkarcsii válasza 356 (#121504) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Szia!
Van egy eladó new babym, ha érdekes lehet ez is.
Teljes gyári felszerelés + naked kar, ill minden, amit a képen látsz.

[ Szerkesztve ]

(#121511) vendingo válasza Flashback (#121507) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon jó ár érte. Többen összefogva a 16 euros szállítást is le lehetne faragni. Gondolkodok rajta.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121512) mboa


mboa
csendes tag

Sziasztok!
Eladó Graef CM 702 őrlőm, kb. 15-20 kg kávét őrölhettem vele, hibátlan, állapotban, dobozával, minden kiegészítőjével. Átvehető Bp. 11. ker vagy Foxpost. Ár: 35eFt.
Egyelőre nem hirdetem máshol.

[ Szerkesztve ]

(#121513) Silent77 válasza vendingo (#121511) üzenetére


Silent77
veterán

Ha összejönne az ingyenes szállítás lehet engem is érdekelne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#121514) zolnagy


zolnagy
őstag

Eladom a Timemore basic+ mérlegem, ha valakit érdekel: [link]

(#121515) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Lehet hogy hamarosan lesz egy PIDelt GC 2006 kornyekerol elado, 1 eve uj kazant kapott, szoval orom es boldogsag.

Helyette lett egy muanyag Europiccola, amivel cserebe olyan kavekat csinalok az elso pillanattol, amiket a Gaggiaval soha sem sikerult. Pedig elegge kiismertem a 15 ev alatt. Es hat gyonyoru, sziszeg, szuszog, él, lehet dédelgetni. :)

(#121516) sz.zs. válasza Saughassy (#121515) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az Ankarsrum nem eladó? :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121517) ribarszki válasza Saughassy (#121515) üzenetére


ribarszki
őstag

ÓÓ az Ankarsrum nálunk az utóbbi évek legjobb vására volt. Döbbenetesen jó gép :)

(#121518) justgiveup válasza vendingo (#121511) üzenetére


justgiveup
tag

Lehet, hogy én értem rosszul, de többen összefogva nem fog műkdni. Nem tud egy ember többet megrendelni, mert a 30-as kupon csak egyszer vonódik le.

(#121519) Saughassy válasza sz.zs. (#121516) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nem, azokat mellénk temetik majd, mint az indiánok a lovaikat. :)

(#121520) #64905664


#64905664
törölt tag

Szép estét.
Tanácsot kérnék tőletek ha lehet mivel nem szeretnék mellé nyúlni. Ehhez

Flair 58 - electric | EKO kapszula.hu

a kávégéphez melyik kézi őrlő lenne a megfelelőbb szerintetek:

1Zpresso JX-PRO vagy
Commandante C40 MK4 Nitro Blade?
Napok óta mindent elolvastam róluk de mint laikus nem tudok választani úgy tűnik kb egy szinten vannak?
De ha valakinek volna egy kis ideje megnézhetné a Flair oldalán a baloldali menükben van kávéőrlő is hasonló szintűek mint az előbbiek. Nos, hátha ott is van akár egy jó vagy még jobb? :D Akkor egy helyről lehetne rendelni.

Köszönöm, ha segítetek. :)

(#121521) vendingo válasza #64905664 (#121520) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem is most aktuális a vétel. Comandante, j-max, kingrinder k4 a kiszemelt. Alzán lesz BF, bízom benne, hogy lesz valami akció náluk.
Avx is akciózik majd, onnan a kingrinder k4 jó vétel lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121522) RetepNyaraB válasza #64905664 (#121520) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Comandantéhez tudtommal kell a red clix is, presszóhoz. Úgy már kezd nevetséges ársávba csúszni; bár ez a hobbi egy szint felett nem a pénz számolgatásáról szól.
:))
A jxpro meg kicsit rögösít, ez tagadhatatlan. Illetve nem is kapható. A sima jx nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121523) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#121522) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

.
Bocs dupla

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121524) #64905664 válasza RetepNyaraB (#121522) üzenetére


#64905664
törölt tag

Hát, az Avx-n előrendelhető

1Z Presso JX-PRO kéziörlő | AVX Café webáruház (avxcafe.hu)

lehet, hogy meg kéne majd kérdeznem őket ez mit jelent. És ahol a Flairt linkeltem azok között az őrlők között nem található emez kettővel egyenrangú? Nem ismerem egyiket sem sajna....
Kávédarálók | EKO kapszula.hu

És az avx-nél alul a Je, Je-Plus?

[ Szerkesztve ]

(#121525) RetepNyaraB válasza #64905664 (#121524) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Volt itt róluk szó többször, keress szépen vissza. Én is keresni tudnék, mert fejből nincs meg. Mintha a k max lenne a csúcs mindenes, de hasraütök.
Előrendelés pedig full lutri, hacsak nem köteleződnek el egy dátum és pénzvisszaadás mellett. De Mordor ilyet meg lennék lepve, ha bevállalna.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121526) sz.zs. válasza ribarszki (#121517) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Vennék én is ha nem 300e Ft lenne :O

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#121527) #64905664 válasza RetepNyaraB (#121525) üzenetére


#64905664
törölt tag

Azt hiszem meg van, talán ez lesz:

1Zpresso J-Max silver - kávédaráló (ekokapszula.hu)

Rákerestem a K-max-ra és végig olvastam Cathfaern tesztjét a C40 és a K-Plus, stb-ról. Én már itt a K-max felé húztam de a végén kiderült, hogy ezek inkább filterre (is és stb) valók, a J-Max meg csakis espressóra, amire nekem kell.

#117897
És ezen az oldalon több hozzászólás is van.

Krajcsi: "A J-max preszóra jó csak, mert sok a fine. Ráadásul precízen állítható, 8,8 mikron egy klikk.
Filterre nem ajánlott örlő, a gyártó szerint sem."

Amúgy amiről és ahogyan Cathfaern értekezett abban a magaslatokban én sosem fogok járni tehát nálam ilyen mikronyi különbségek, változók nem fognak dönteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#121528) #98690560 válasza #64905664 (#121520) üzenetére


#98690560
törölt tag

Munkatársam vett egy Flair-t és egy C40MK4-et. Nem elégedett, túl nagyok a klikkek, macera presszóra a beállítás. Red Clix-el, ahogy másik is írják, már indokolatlanul drága.
Én egy 1z k-plus őrlőt használok presszó gép mellé, kifogástalanul visz bármilyen kávét presszóra. Kipróbáltuk az én őrlőmet a Flair mellé, simán beállítható volt. Tehát nekem csakis pozitív tapasztalatok vannak az 1z őrlőkkel. A weboldalán keresd ki, hogy melyik a csakis presszóra való és menni fog vele.
Írod, hogy mikronnyi különbségek nem fognak dönteni, de hidd el, hogy ha ott állsz majd egy 17ezer forintos kávéval és az egyik klikken átömlik a cucc, a másikon meg befullad a gép, akkor bánni fogod, hogy ez nem volt szempont!

(#121529) RetepNyaraB válasza #64905664 (#121527) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Najó utánanéztem megint. A K sorozat elég nagy menetemelkedéssel dolgozik presszóhoz, bár nem lehetetlen, de biztos nem fő irány. A J Max a maga 8,8 mikronjával a legprecízebb, a jx pro-t pedig mindenhez is ajánlja a gyártó (12,5mikron). A JE Plus valszeg egy remek alternatíva (bevonatolt kés, grátisz blind shaker), de kivezették. Esetleg ha van valahol raktáron még...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121530) konzumpro válasza RetepNyaraB (#121529) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Kinu annyival drágább?

(#121531) konzumpro válasza Saughassy (#121515) üzenetére


konzumpro
senior tag

Írhatnál még a Pavoniról, hogy megy egy rutin kávéfőzés, mik a nehézségek, esetleg a karbantartásról. Gyönyörű.

(#121532) LazacX válasza #64905664 (#121527) üzenetére


LazacX
tag

A Comandante Red Clix nélkül filterhez való. Főállásban presszóhoz csak akkor, ha nincs (vagy nincs sűrűn) váltogatva a kávé. A Red Clix kizárólagosan presszóhoz gyakorlatilag kötelező. A menetemelkedés 15 mikron lesz a 30 helyett. Így már tökéletesen alkalmas presszózni, minőségi őrleményt ad. A hátrányait meg vedd figyelembe a korábbi bejegyzésekből. A magam részéről teljesen elégedett vagyok vele, kizárólagosan presszóhoz használom most már közel 3 éve, napi 2-5 alkalommal. A kisebb kések miatt tovább kell tekerni, de cserébe könnyebb is, a gyerekeim is bevállalják (7 éves kortól). Nekem Graefet váltott, fényévnyi elôrelépés volt az ital minőségében.

(#121533) vendingo válasza #64905664 (#121527) üzenetére


vendingo
veterán

Érdemes megnézni a kingrinder k4-et is. Van egy összehasonlító videó yt-on, nincs nagy különbség a j-max-hoz képest. Gyári adat szerint 16mikron az állíthatósága.
Elvileg szegeden 60 ezer lesz bf keretében, amennyiért nekem bejövős, mert a kávégép lenullázza a kasszát.
Ha normál áron kéne megvenni (80k), akkor én is inkább j-max felé húznék, ha nem kéne red clix a comandantehoz, akkor meg azt venném kuponnal.
Itt a topicban zéro tapasztalat van vele, de videók és alis értékelések/eladások alapján jónak tűnik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121534) #64905664


#64905664
törölt tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a véleményét csak össze jön ez?! :D

AbbyFranzen, ahonnan a gépet rendelném ott is ezt ajánlák egyiknek és legjobban presszora.

LazacX, nálam is a Graefet váltja ill. az marad a kotyeszhoz. :)

RetepNyaraB, a J-Max kése is bevonatolt: "Darálókövek anyaga: titánnal bevont acél"

Vendigo, nálam is játszik a pénz de ha már bele vágok egy ilyen géppel, akkor ezen topikok hatására nem venném meg a Graefemhez hiába van 2 alátét.... :D Sajna a Graef-ben vásárlása óta hihetetlenül nem tetszik a pofozás, ez nálam nem gyere be. Tudom, vásárlás előtt is írták az ütöm-verem témát de akkor még nem láttam meg a Flair 58 eletricet "csak" az elődjét.
konzumpro, ha még a Kinut is elemezném szerte a neten az már túl sok lenne. Hetekig a C40 és a jx-pro között mérlegeltem és hol egyiket, hol másikat preferáltam (ekkor még azt se láttam, hogy nem is könnyű beszerezni). Így lett a harmadik. Ha most elkezdeném a Kinut is vizsgálni lehet, hogy ott is van valami kis...gixer. :)

(#121535) stereofan válasza konzumpro (#121531) üzenetére


stereofan
tag

én is gratulálok, illetve engem is érdekelne bővebben.
gondolom nagyon szép lefolyások vannak.
ez melyik kosárméret?
köszi!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#121536) Krajcsi válasza #64905664 (#121534) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Kb. felesleges elkezdened nézni a kinut, másfélszer drágább, ugyanaz a kés mint a J-maxban van és semmivel sem ad többet semmilyen tekintetben.
Ha számít az ár, akkor black friday alkalmával 60.000 pénzért vedd a Kingrinder K4-et avx-en. 16 mikron
Ha csak presszó és közepes-sötét pörkölés akkor J-max. 8,8 mikron
Ha világos pöri a presszó, akkor K-pro, vagy ha kell extra kényelem és legjobb használhatóság és számít a workflow, akkor K-plus. 22 mikron
Presszó esetén a legkissebb mikron a legjobb. Nekem annó jx-prónál nem túl gyakran, de volt, hogy a 12,5 mikron is nagy lépés volt, igaz. De persze vannak erre megoldások, pl +/- 2 tized gramm kávé a kosárba.

[ Szerkesztve ]

(#121537) #64905664 válasza Krajcsi (#121536) üzenetére


#64905664
törölt tag

Köszi, most nézhetem újból a K-pro-t. :D Én Arabika párti vagyok úgy tudom az világos pöri, de iszogatom a közepest is persze kotyeszen.

A K-plust már nem gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#121538) ribarszki válasza Krajcsi (#121536) üzenetére


ribarszki
őstag

JE-Plus presszóra? Vagy ára miatt kiesik neki?

(#121539) #64905664 válasza #64905664 (#121537) üzenetére


#64905664
törölt tag

K-prot nem találok.
1Zpresso Online Áruház - 1Zpresso kézi kávédaráló

Ribarszki, hirtelen ránéztem és első blikkre nem véletlenül nem azt választottam a többi mellé. :) De hátha véleményezik azt is hozzáértők.

[ Szerkesztve ]

(#121540) Krajcsi válasza ribarszki (#121538) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Je plus is jó, hogyne. J max csak mikronban jobb, a kés uugyanaz és a je plus mellett szól a mágneses kecsáp.

(#121541) RetepNyaraB válasza konzumpro (#121530) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Asszem a kinu (legalábbis a nagy, classic) a legdrágább. Nagy találmánya a fokozatmentes állíthatóság, de a kínaiak közben már a spájzban vannak minőség terén.

Luksa@ Én írtam a je plust, mint alternatíva...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121542) Toobee válasza #98690560 (#121528) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem a C40 baja presszóra nem a magas menetemelkedés, hanem a késprofil. 1,5-2 perc egy dupla. Mi használtuk a cégnél több mint egy évig egyetlen őrlőként, jó pár kg után mondom ezt. Főleg világos vonalon nem olyan nagy kérdés ez az őrleményfinomság dolog. Legyen valamekkora nyomás, persze, de 20 vagy 25 mp alatt folyik le, nem nagy tétel. Legyen jó az alapanyag, onnantól meg egy tartományon belül kb mindegy mi van, finom lesz a végeredmény. Sötét meg közepes pörikre pedig biztosan nem C40-et vennék.

https://barbieripnk.hu/

(#121543) kfjoco


kfjoco
csendes tag

Üdv mindenkinek.La lollina ese podos gépem már megérett a cserére ,valaki ajánlana helyette másik ESE podos gépet ami esetleg komolyabb, érdemesebb vétel lenne.Gaggia classic mellé második gépnek használnám reggel mikor nincs sok időm. :R

(#121544) Krajcsi válasza #64905664 (#121537) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Arabika lehet sötét és világos is, nem ez a döntő szempont.
Gyümis-savas vonalon, világos pöri esetén a K-pro jobb valamivel.
Csokis-magvas, közepes-sötét vonalon a Je plus, j-max.
De ezek nem szent írások, csak ajánlások.
Szerintem te még nem ittál igazán világos pörit. Elsőre elég durván savanyú, szokni kell. De a lejtő, amin elindultál, az a savas irányba dől :DD

(#121545) Bazsee71 válasza Krajcsi (#121536) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azt honnan tudjuk, hogy ugyanaz a kés a J-maxban, mint a Kinuban?

(#121546) vendingo válasza #64905664 (#121534) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem elvileg a héten jön a kávéfőző használthoz képest is "elmebeteg" áron. Lehet nem fogom kibírni hó végéig akcióra várva, akkor viszont j-max lesz a befutó, mert annyi különbséget megér.
Elvileg a kés ugyanaz mind a kettőben, mikronban és márkanévben véltem felfedezni eltérést.
Kompromisszumot nem szeretnék én se, mert a kávéfőző "büntetni" fog, ha nem jó a pogi, de felesleges többletet se fizetnék márkanév miatt. Zéro tapasztalatom van kézi darálóval, ezért én is csak tapogatózok.
Szeged már reagált is a felmerült igényekre :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121547) #64905664 válasza Krajcsi (#121544) üzenetére


#64905664
törölt tag

Nos, most ránéztem a Kingrinder K -4/6-ra. Első olvasatra szinte megfelelne.....az avx-en K-4 van, 80e, az aliexpressen mindkettő előbbi titán bevonatú sorja :D , utóbbi acél. Első 62, második 64e, a másodikat ajánlják (tudom, ez nem minen....de ezért is kérdezősködök) szóval jóval olcsóbb de egyszer kell megvennem ha szerintetek az eddig tárgyaltak jobbak akkor az lesz valamelyik.

Eddig nem foglalkoztam az alival de úgy rémlik nem ajánlott?

(#121548) #64905664 válasza vendingo (#121546) üzenetére


#64905664
törölt tag

Akkor most szerencséd, hogy feldobtam. :DD

Mindenre kielégítő választ kapsz. Nekünk már csak dönteni kell tudni és csengetni. :)

(#121549) RetepNyaraB válasza kfjoco (#121543) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

La piccola. Csak ugye kétésfél lollinába kerül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#121550) #64905664 válasza Krajcsi (#121544) üzenetére


#64905664
törölt tag

Hiába is erősködnék mivel a kotyesz nem mérvadó. Egyébként "jobb" helyről a kapucziner-től rendeltem eddig, több félét de kár a gőzért mivel eddig nem volt műszer (kávégép).

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.