Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég húztam újra a T500asomon a Win7 et és a Lenovo - Update and Drivers progival toltam fel a drivereket. Elvileg megy minden f*szán, kivéve a 3650-es Radeont. Szerintem driver hiba, hogy COD4 minimum grafikán szaggat, mivel Vistán Catalyst-al müködött medium\high-on. Nem tudna esetleg valaki linkelni nekem egy új drivert hozzá? Gondolom ami AMD honlapján van az nem jó mert akkor nem tudok váltani a VGA-k között. Köszönöm szépen előre is!

üdv.: Ideg

(#4902) Rez_Grof válasza Ideg (#4901) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Próba meg ezt:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?lndocid=MIGR-73641

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4903) Gondwana válasza evone (#4900) üzenetére


Gondwana
addikt

HDD beepito keretet nem vennék hozza mert nem SATA
Mármint, hogy nem natív SATA300? (Nálam egy 250GB SATA HDD köszöni szépen, jól érzi magát egy ilyen keretben, a SATA150 pedig még a Samsung SpinAkármiZeroGravityNitroFueled ultragyors 3.5"-nek se lenne szűk keresztmetszet - szerintem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4904) metal01


metal01
őstag

Hello!

Az R500-as ThinkPad-ben amit venni szeretnék a köv videokari és proci van:

ATI Mobility Radeon HD 3470 (128MB / 128MB Hypermemory)
Intel Core 2 Duo P8700 (1066MHz FSB, 3M cache, 25W) 2.53GHz

Elegendő ez akár 1080p-s filmek akadásmentes lejátszására?

Leginkább munkára kell a gép, de NAGYON fontos, hogy a filmek is hibátlanul fussanak.

Tud valaki infót adni arről?

THX!

M.

(#4905) _ak_ válasza metal01 (#4904) üzenetére


_ak_
addikt

Itt biztosabb választ fogsz kapni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4906) metal01 válasza _ak_ (#4905) üzenetére


metal01
őstag

Köszi, oda is copyztam rögtön :)

A másik, amire viszont lehet, hogy tudtok tapasztalatból választ adni:

Ez a wifi kártya milyen:

Gigabit Ethernet, Intel WiFi Link 5100AGN

Ez az R500-ban van, és panaszkodtak rá, hogy nagyon gyenge. Valóban?

M.

(#4907) Tim82 válasza Hellas (#4899) üzenetére


Tim82
nagyúr

1. Jól tudod, hogy 256 MB-os a maximum, de annak PC100-nak kell lennie. PC133-mal valószínűleg nem megy.

2. 40 GB-os vinyó biztosan megy benne, ha frissíted a BIOS-t a legfrissebbre. [forrás]

3. Szvsz filmnézéshez, újabb DivX/Xvid kódolású fájlok lejátszásához kicsit kevés a hardvere. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4908) TOZ válasza metal01 (#4904) üzenetére


TOZ
addikt

Illene vinnie. Elvileg egy X4500 is siman megbirja, sot olvasmanyaim alapjan egy eleg eros proci ed megfelelo lejatszo eseten meg egy X3100 sem tok eselytelen (bar ez utobbira lenne lehetosegem kiprobalni, sosem tettem, nem utazom HD-ben)

(#4909) evone válasza TOZ (#4908) üzenetére


evone
őstag

Nekem Win7 alatt legfrisebb VLCvel mennek a FullHD videok az Intel X3100 tarsasagaban. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4910) Ideg válasza Rez_Grof (#4902) üzenetére


Ideg
aktív tag

Sajna semmi változás. :( Lehet, hogy kevés a WIN7-nek a 2 giga memória? De nem értem mert eddig jó volt. :F Legalábbis nem szaggatott ennyire. Valami más ötlet? Lehet, hogy marad a Vista? Vagy a jó öreg XP? :F

(#4911) evone


evone
őstag

Akiket zavar hogy megszunik a kijelzoben levo roll cage az uj gepekben.
:R

Vicces hogy ezt Roll Cage 2-nek hivjak a kepen. Szerintem nem kell aggodni hogy az uj gepek esetleg rosszabk lesznek. :) 100% hogy jobbak lesznek minden tekintetben.
Már az X300ban is ilyen van, es ott sincs ok a panaszra.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4912) evone


evone
őstag

Uj X200ak.

Viszont itt érdekes hogy van az X200on touchpad, de azt irjak hogy ezzel egyutt nagyobb kijelzo is dukal. :\ Remelem lehet majd valasztani hogy touchpad van vagy nincs.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4913) Mészike


Mészike
aktív tag

Kérdés: megéri szerintetek 24 000 + áfa értékben plusz egy évet venni egy T60-as géphez? :)

(#4914) Tim82 válasza evone (#4909) üzenetére


Tim82
nagyúr

VLC-nek emlékeim szerint nem oszt, nem szoroz, hogy a VGA-nak van-e DXVA/CUDA-támogatása, mert nem használja ki (tehát tökmindegy, hogy dedikált vagy integrált videó van alatta). Egyébként szép is volna, ha egy C2D T7xxx nem boldogulna el az 1080p-vel. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4915) evone válasza Tim82 (#4914) üzenetére


evone
őstag

T8300, es nem minden lejatszo alatt boldogul vele, csakis VLC-vel, de amugy igazad van, igy nem annyira számít. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4916) Tim82 válasza evone (#4915) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bocs, rá kellett volna sasolnom az adatlapodra, csak annyi T7xxx-es T61-et nézegettem az elmúlt napokban. :D

Mplayer-rel is boldogulnia kell. Amivel meg kihasználná (az X3100 esetében nem létező) HD-támogatást, az tudtommal a CoreAVC + MPC-HC páros.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4917) TOZ válasza Tim82 (#4916) üzenetére


TOZ
addikt

Nyugdijazni keszulsz a T41p-t? Nem emlexel mi volt, mikor meglett az R100as?!
Amugy miert jo notebookon 1080p-t nezni?!

(#4918) Tim82 válasza TOZ (#4917) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, semmi ilyesmi, nem magamnak néztem. Igaz, néha el szoktam rajta gondolkodni, de nem. (Te ne bátorítsd, hogy féltékenykedjen! :((( )

Ilyeneket ne kérdezz tőlem, nem nézek 1080p-t, megelégszem a 720p-vel. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4919) TOZ válasza Tim82 (#4918) üzenetére


TOZ
addikt

Tenyleg tok felesleges lenne valtanod (imho).

Akkor 720p-t miert jo? (lehet en vagyok az "igenytelen", de nekem egy normalisan rippelt divx is boven megfelelo... Meg foleg, hogy miota megvan Benedek leginkabb addig jutunk, hogy yikes, le lehet huzni... Azan inkabb alszunk, mint filmet nezzunk 8-) )

[ Szerkesztve ]

(#4920) Tim82 válasza TOZ (#4919) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem is.

Sokkal szebb, látványra közelebb van a "mozi-feeling"-hez. Legalábbis egy 24" TFT-n, amin nézni szoktam. Bár ez igazából "eyecandy"-jellegű filmnél lényeges. Mint pl. a 300.

Tudod, nekem könnyű dolgom van, barátnő van, de még nem cuccoltunk össze, gyerek még egy darabig pedig biztosan nem lesz. :)

Nem akarjuk privátban folytatni? Itt ez csak off. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4921) bwoay válasza evone (#4912) üzenetére


bwoay
nagyúr

íííjjj, borzasztó ez a touchpad, én is csak remélni tudom, hogy ez opcionális.
ami meg ezt a hibrid rollcage-et illeti: tudtommal x200s (csak a WXGA+), x300, x301, T400s is ilyennel van felszerelve, de hogy nem bíznám rá az életem, az is biztos. T400s-en látványos leginkább, mert ott a legnagyobb a felület, és olyan flexibilis, hogy szerintem ős TP tulajok el sem hinnék.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4922) evone válasza bwoay (#4921) üzenetére


evone
őstag

Annyira nem hangzik jol vegulis. Nem mernél már ráállni?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4923) bwoay válasza evone (#4922) üzenetére


bwoay
nagyúr

micsoda? ráállni? semmi pénzért! majd rankesz rááll az övére, szerintem ő könnyebb nálam, meg talán bátrabb is ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4924) evone válasza bwoay (#4923) üzenetére


evone
őstag

Ha nyomkodod akkor szabalyosan behajlik vagy milyen? Mert nalam a T61 vegulis betonstabil, szinte 1 milimetert se hajlik a kijelzo teteje.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4925) bwoay válasza evone (#4924) üzenetére


bwoay
nagyúr

na, ez korántsem olyan. ok, láttam a videot, amikor X tonnás truck megy át rajta, meg minden, de a kijelző annyira sem tűnik masszívnak, hogy ráálljak. ok, a D630-ra sem álltam rá soha, de azzal talán még meg merném tenni. amúgy ez a hajlás megvan az összes többinél, ami ezt az újabb RC-t kapta, csak nem ennyire vészes, mert ugye mind kisebb méretű (13.3 v. 12 coll).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4926) evone válasza bwoay (#4925) üzenetére


evone
őstag

Kár. Videot nem csinalnal rola hogy mennyire?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4927) bwoay válasza evone (#4926) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem bánom, csak akinek ez sarkalatos, az kezelje fenntartásokkal a komoly marketinget ezzel kapcsolatban. video? ha muszáj...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4928) evone válasza bwoay (#4927) üzenetére


evone
őstag

muszáj. :D szerintem mindenki kivancsi.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4929) rankesz válasza bwoay (#4923) üzenetére


rankesz
veterán

micsoda? ráállni? semmi pénzért! majd rankesz rááll az övére, szerintem ő könnyebb nálam, meg talán bátrabb is

Mázsa-kettőmmel azért inkább én is kihagynám a T400s-en való ácsorgást..., "nem vagyok dagadt, csak vastagok a csontjaim"
na de a majd' 2 méteremhez szerintem nem vészes a 100 kiló!

Amúgy ha gondoljátok csinálhatok egy vidit a cover flexibilitásáról az asszony Omnia2-jét tesztelendő, csak mindjatok egy ol-dalt ahová fel lehet teni a cuccost.

amúgy jól látom hogy 2 topiklakó avatarja is változott az elmólt 1-2 napban?

[ Szerkesztve ]

(#4930) evone válasza rankesz (#4929) üzenetére


evone
őstag

Enyém és TOZ-é. :) Mindkettonknek egy Linux pingvin volt berakva.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4931) Tin válasza evone (#4911) üzenetére


Tin
veterán

olvastam én is erről az "új" roll cage-ről. csak annyit nem értek, ha ez jobb mint a régi, a gép alapja miért a régiből van?:) mert nem jobb...

árverseny van, és minden gyártó mindenen sprórol amin tud. a csúcs (T) sorozat olcsóbb, és inkább azon keresnek, hogy az ember "feljebb" vált egy kategóriát. ez olyan mint az új s80 volvo 1.6-os motorral. régen drága volt mert nem kötöttek kompromisszumot a T sorozatban, manapság már elfogadható az ára. ezért, ezek miatt a csökkentések miatt.

nekem amúgy tökmindegy a rollcage, nem dobálom a gépet, és nem állok rá. engem az új t510-ben a mérete (feleslegesen nagyobb) és az 1600x900-as kijelző borzaszt el leginkább, a többi feature nem igazán érint. ezek viszont nagyon.

tavaly 1 évig használtam egy dell e6500-at melóra (napi 10-12 óra). 1920x1200 2CFFL (nagy fényerő!), t9400 proci, 4GB ram, 7200-as vinyó, bika gép. és használatban? max fényerő kellett h ne zavarjon a nagy felbontás 15"-on, vinyója kattogott néha, a proci és a videokártya feleslegesen melegítette a gépet, 2 perc youtube videó után fél órán át maxon ment a hűtőventi, melegedett az egész gép bal oldala, a rohadt oldalsó hangszórók fémháza melegítette a kezem, 9 cellás aksival 2-3 órát bírt. a dell driverei meg borzalmasak! most olcsóbban tudtam volna jobb E6500-at mint a T500-at, de jól döntöttem! egy dolog volt a dellben állat, a billentyűzet háttérvilágítás.

ja, és vagy 20 éve "használok" laptopokat (gyerekkorom óta, szüleim munkája révén tudtam hozzájuk férni). igaz, akkoriban még vinyó sem volt bennük és 5 kilósak voltak:D egyik örök kedvenc

(#4932) Hellas válasza Tim82 (#4907) üzenetére


Hellas
senior tag

Szia!

Köszi a válaszod, akkor olyat keresek bele, ami PC 100-as :)

A BIOS frissítése egyébként bonyolult, veszélyes?

Filmnézéshez akkor felesleges próbálkoznom? :D

Gondolom a RAM bővítése nem nagyon segít például ezen?

(#4933) evone


evone
őstag

Klasszikus IBM screensaver meg a Win95 idokbol. :)

kep

Egyebkent szerintetek jo otlet ilyenre kicserelni a ThinkPad logot a gepen?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4934) rankesz válasza evone (#4933) üzenetére


rankesz
veterán

ez mi beteg :) eye-bee-M
szerintem felesleges kicserélni a logót, én max ThinkPad háttérképet szoktam néha betenni

Amúgy levágtam hogy a ti avatarotok változott... mi volt a váltás oka?

(#4935) evone válasza rankesz (#4934) üzenetére


evone
őstag

Hat valami realisabb kepet akartam berakni, nem sikerult persze, de az a Tuxos logo mar nem nagyon tetszett.

Hol van már az a video? :D :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4936) Napfénysüti válasza evone (#4933) üzenetére

Céges gépen sokáig ez volt a képernyővédőm mondjuk nem is tudom miért. :D

Més que un club!

(#4937) Tim82 válasza Hellas (#4932) üzenetére


Tim82
nagyúr

Géped típusától függően ez vagy ez kell neked. Remélem, tudsz angolul. Ha elolvasod a dokumentációt (a linken ott van a további hivatkozás hozzá, hogy le tudd tölteni txt-ben) és gondosan követed az utasításokat, nem lesz gond, nem vészes a dolog.

Szerintem igazából az a két és fél megás videomemória a kevés, de emlékeim szerint egy X20 (PIII/600 MHz, ATI Rage Mobility 4 MB RAM-mal, 320 MB RAM) jól vitte a DivX-filmeket. A Te géped persze régebbi, de ez valóban csak a RAM-bővítés után fog kiderülni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4938) TOZ válasza rankesz (#4934) üzenetére


TOZ
addikt

Meguntam.
Mindket TP-n maradt a linux. A T61re elobb utobb megy majd a win7-t (szigoruan masodik rendszernek), de nincs felesleges energiam az installra, pedig a doboz mar jo regen a fiokban pihen.

(#4939) buherka válasza evone (#4922) üzenetére


buherka
addikt

ThinkPad-ot úgy tesztelünk, hogy rá kell állni?...az jót tesz neki? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#4940) Hellas válasza Tim82 (#4937) üzenetére


Hellas
senior tag

Köszi a linkeket! :)

Tudok angolul, úgyhogy nem lesz gond, viszont be kell szereznem hozzá egy floppy meghajtót is. :)

(#4941) TOZ válasza Hellas (#4940) üzenetére


TOZ
addikt

Nem feltetlenul kell floppy meghajto!
Csekk disz.
600E-rol is van sikeres teszt riport.
Anno az X40-en en is igy frissitettem (egy USB-n rakotott, rackben levo, asztali dvd iroval).

(#4942) Prom válasza rankesz (#4929) üzenetére


Prom
tag

Szerintem ti ne akarjatok ráálni mivel kb. egysúlycsoportba tartoztok :K :D

Ja T41 T42 stb tulajok!!! akinek elveszet vagy folyton leakar esni a PalmRest csavarjainak a kis öntapadó fekete lapocskái az irjon nekem van uj gyári 5 darabos kiszerelésben nem bontot vagy ilyesmi full zsiir új

[ Szerkesztve ]

(#4943) bwoay válasza Prom (#4942) üzenetére


bwoay
nagyúr

megmondom őszintén, hogy én sokat agyaltam a dolgon, végül arra jutottam, hogy a köz érdekét szem előtt tartva feláldozom magam, és ráállok rankesz gépére :) pár kiloval könnyebb vagyok nála, így ez lesz a legjobb mindenkinek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4944) Tim82 válasza Hellas (#4940) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jársz Bp.-en, egy USB-s floppy-t tudok kölcsönadni a nemes célra. Arra az esetre, ha máshogy mégsem sikerülne. :)

Más. Mindenkit érdekelhet (nem csak Gondwana fórumtársat :)) ), aki X30/31/32-ben, vagy X40/X41-ben legalábbis gondolt már arra, hogy CF-kártyát rakjon be vinyó helyett (mert olcsóbb, mint az SSD): van már 128 GB-os, 400x sebességű CF is. (Az árcédula kérdéses.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4945) rankesz válasza buherka (#4939) üzenetére


rankesz
veterán

Sőt, kifejezetten igényli! :D

bwoay: ok de azért biztos ami biztos hozd el a tied is ha az enyém mégse bírná a kis lepke súlyod :DDD

(#4946) MCkey


MCkey
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo W700-as laptoppal lenne egy kis gondom, ami miatt a segítségetek szeretném kérni.

A legelső hiba akkor jelentkezett, amikor is 5 percre otthagytam a gépet, és mire visszaértem, addigra a kijelző teljesen elsötétült, majd elkezdett fehéredni középen, majd megint sötét és ezt játszotta még egy ideig.
Újraindítottam, majd meglepetésemre a ThinkPad logó sem jött be, ott is csak fekete-fehér vertikális csíkok átmenetekkel, zöld-piros színekkel fűszerezve.
BIOS szintén ugyanez.
Kikapcsoltam, elinditottam, újrainditottam, pihentettem. Ezt játszottam addig, amíg 2 nap után végre valahogyan rendbejött, örültem neki, nem foglalkoztam vele többet.

Most megint előjött ugyanez a probléma, tünetek azonosak, annyi különbséggel, hogy most nem állt helyre magától, ezért most megpróbáltam pár dolgot. A probléma sima webböngészésnél jelentkezett, nem volt terhelés alatt a gép.
A kijelző ugye változatlanul vibrál, átmeneteket produkál az egész színskáláról, viszont újraindítás után a Windows betölt. Ezt onnan tudom, hogy hallom a Windows bejelentkező hangot, majd hallom azt is, ahogy a Skype is bejelentkezik, viszont kép továbbra sincs.
Gondoltam arra, hogy lehet, hogy ez a Windows 7 hibája, ezért megpróbáltam átjelentkezni Ubuntu Linux-ra, ami sikerrel meg is történt, be is jelentkezett, csakhogy a kijelző továbbra is fekete-fehér átmenetekben tündökölt, ergó ott sem láttam semmit.
Megpróbáltam berakni a Lenovo Rendszervisszaállító CD-t is, ugyanilyen eredménnyel, mint az előbb - teljes sötétség.

Erre alapozva, magamban lecsökkentettem az esélyét a szoftveres problémának, és valószínüleg a videókártya / LCD monitorvezérlő környékén lehet a hiba szerintem.

1 nap próbálgatás után most megint működik a gép, viszont átlag 2-3 órás időközönként váratlanul elsötétül, villódzik, ilyenkor hagyom picit, majd általában fél óra után magától helyreáll.
Ezt a videót én vettem fel:
http://www.youtube.com/watch?v=4vsX9BPoF9Q
És ez még a jobbik eset, mert van olyan is, hogy egyáltalán nem marad látható kép a monitoron, csak a fekete-fehér színek átmenete.

Hallottatok már ilyen, vagy hasonló esetről? Lehet, hogy mégis szoftveres hiba?
Egyedi hibáról lenne szó, vagy esetleg szériahiba? Van valami javaslatotok?

A segítségetek előre is köszönöm, MCkey

(#4947) g.gergo válasza MCkey (#4946) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ez szervíz lesz. Ne küzdjél vele. :(

(#4948) rankesz válasza MCkey (#4946) üzenetére


rankesz
veterán

Ez átalában VGA vagy szalagkábel probléma szokott lenni, a szalagkábel kevésbé esélyes a video alapján. kijelző nyílásszög állítgatására változik valamit? Vagy probáld meg rendesen megnyomkodni a billentyűzetet és környékét, ha változik akkor a GPU még nem vált fel teljesen a nyákról...

Garis a gép? Ha igen akkor IBM szervíz (BP, infópark) , ha nem akkor melóhelyem belső szervíze olcsón javítaná, egy árajánlat után, de ha 3700-as quadro van benne akkor nem egyszerű

(#4949) mv válasza Tim82 (#4944) üzenetére


mv
aktív tag

"van már 128 GB-os, 400x sebességű CF is" Sajnos nagyon nem éri meg. :(

Legalább háromszor, négyszer többe kerül, mint egy 64GB-os KINGSPEC 1.8 PATA SSD.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#4950) tomi.tomi válasza MCkey (#4946) üzenetére


tomi.tomi
tag

Szia!

Nagyon hasonló hibát produkált annak idején a Clevo M40AE laptopom, és a rossz az volt benne, hogy miután megjavították a szervizben, kb 3 hónap múlva újra jelentkezett ugyanez. Végül (úgy emlékszem, a negyedik alkalommal) bevallották, hogy a gép hűtése van szarul kitalálva, és időről időre megsül benne a videokártya (ATI x700 256MB volt).
Egy ThinkPad W700-nál ekkora típushiba talán nem fordulhat elő, de tényleg szerviz lesz, és valószínűleg videokártya csere.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.