Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) buherka válasza Retr0 (#4599) üzenetére


buherka
addikt

Igen ez jó lesz neked.
Nekem is ilyen van...és tökéletes.

Beszélj Pityuval (Winner) és megoldja neked...ha időben elutalod neki a zsozsót, akkor még ebben a hónapban megjöhet a motyó ;)

(#4600) Tin ...nem alu, hanem nikkelezett acél lemez...de tök mindegy.
Lényeg az, hogy működjön. Semmi illesztési hiba, vagy anyaghibát nem találtam az enyémen. Nem lötyög és tökéletesen illeszkedik a DVD író helyére.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#4602) Tin válasza buherka (#4601) üzenetére


Tin
veterán

kösz. most beültetted a bogarat a fülembe... :C

(#4603) ftb01


ftb01
tag

Aki T400-at használ, tőlük kérdezném, hogy kinél meddig bírja az akksi? Mert nálam a max 3 óra körül van, kicsit keveslem. Próbáltam trükközni power manager-ben, de nem nagyon lett jobb az akkuidő. Win7 ultimate 64 bit, egy-két feljesztő progi, állandó wifi. Ha tudtok valami ötlettet ne kímélejtek:)

köszi

I’ve got the chance I have to try

(#4604) GorTen válasza buherka (#4563) üzenetére


GorTen
csendes tag

Valami gond lehetett teszteles kozben mert nekem viszon 4 usb csatim van az SL410en ;) abbol az egyik eSata combo. A negyedik pedig eppen a jobb oldali zsaner mellett helyezkdik el a paptop hatlapjan, ahol a tesztelok szerint nincs semmi... Erdekes :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=GorTen

(#4605) Retr0 válasza buherka (#4601) üzenetére


Retr0
tag

Már beszéltem is vele és a pénz is átutaltam.
Azt mondta ált. 2hét és megérkezik, remélem igaz ez most is.

(#4606) buherka válasza Tin (#4602) üzenetére


buherka
addikt

Szerintem ennyit megér, persze neked kell eldöntened, hogy igényt tartasz rá.

Nekem bevált...ha már nagyon szűkös a helyem a notin, akkor DVD író ki és Ultrabay be.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#4607) buherka válasza GorTen (#4604) üzenetére


buherka
addikt

Hát a lenovo-nál sosem tudni. Egy szériából is képesek vagy 300 félét csinálni :D

Még annyit nézzél meg nekem, hogy valóban ennyire nyeklik-nyaklik egy SL szériás TP.
itt egy videó...nem lehúzás képen kérdezem, csak kíváncsi vagyok. Meg valóban ennyire nyöszörög, mint a videó végén.
Nem tudom elképzelni... :B

(#4605) Retr0...biztos hamar meg fog jönni a cucc, megnyugodhatsz. Pityu meg szerintem már meg is vette neked ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#4608) Tin válasza buherka (#4563) üzenetére


Tin
veterán

a T410/T510-ről, ha megengeditek (bár írtam már róla a hírhez kapcsolódó topikban is, de hátha itt is érdekel valakit)...

utánaolvastam külföldi fórumokon, blogokon, és nem győzött meg hogy jó az nekem. T510-ről írom, de a T410-re is igaz.
- NVIDIA 3100M videokari úgy fest durván gyengébb lesz az ATI 3650-nél, cserébe nem is fogyaszt jól, de ez még nem megerősített ([link], mindenesetre a notebookcheck.net nem szokott hülyeségeket leírni)
- nincs átkapcsolható grafikus kártya (mondjuk ennél a kártyánál felesleges is)
- nincs magnézium rollcage a kijelzőn (az alsó részen megmaradt)
- 2 centivel szélesebb, és alapból picit nehezebb is, viszont 1 centivel keskenyebb
- 15"-ban csak 16:9 felbontás van (1600x900, viccelnek??), de legalább LED-es. 14"-ban marad a 16:10 egyelőre
- lesz FullHD panel, de 15"-ban akkora felbontás sztem sok (1 évig használtam egy DELL E6500-at 1920x1200-ban, szemgyilkos)
- ctrl/fn cserélhető biosból (remélhetőleg a T500 frissített biosában is megjelenik majd)
- nincs külön mikrofon/fejhallgató jack, hanem átkapcsolható
- az "új" memóriakártya olvasó feleannyi kártyát olvas
- az "új" "powershare" usb-t már a T500 is tudta kikapcsolt állapotban (biosban állítható, bár az csak bedugott gépnél tudta, ez elvileg akkuról is, ez pozitív)
- nincs SATA6, csak SATA3
- billentyűzet melletti oldalsó hangszórók (a DELL E6500 után köszönöm, de SOHA többé)
- billentyűzet redesign majd kiderül hogy sikerül-e
- nagyobb touchpad (ami jó!), ráadásul multitouch
- nagyobb ESC/DEL, szokás kérdése, pozitív lehet (az ESC legalábbis)
- centralizált képernyő (bár kb semmi jelentősége)
- eltűnik az intel wifi link 5xxx fos
- CORE i5/i7 procik (lassabb 4magos több fogyasztással, bár van ahol jó, meg ez a jövő)
- 22 órás lehetőség (bár a DELL is ezzel reklámozott 1 éve, de a DELL E6500 kevesebbet bír a 9 cellással, mint a T500), de ahogy valaki írta, ha csak a fele, már jó
- 4 memory slot jó dolog (4x2GB modul jóval olcsóbb mint 2x4GB, 16GB notiba egyelőre felesleges)

külföldi fórumokon, blogokban ezerrel sírnak. lenovo 2 napja levette a T500-at és a T410s-t a weboldalról (átmenetileg nem rendelhető). sok konfigurációban még nem rendelhető, hetekig tart az átfutás. tesztek még sehol.

szóval... meglátjuk. szélesebb, 1600x900, gyenge videókari, magnézium rollcage elhagyás... nekem ez visszalépés.

[ Szerkesztve ]

(#4609) GorTen válasza buherka (#4607) üzenetére


GorTen
csendes tag

Amit linkeltel az egyik se SL410... De egyaltalan nem ilyen. Jok az illesztesek, semmi nyekerges. A keztamasznal a nyomkodas meg kesz kabare a videon :D
Szerintem muanyaghoz kepest tenyleg jol van osszerakva es strapabironak tunik!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=GorTen

(#4610) garu


garu
csendes tag

sziasztok,

a lenovo oldalán ezt írja az egyik notebook garanciális idejéről:

Type: Model: Serial number:
6475 CTO L3CGB5Z

Status: Expiration date: Location:
In warranty 2012-04-20 UNITED STATES

a kérdés az, hogy ennek hol érvényesíthető a garnciája? csak az államokban vagy nálunk is? bele szabad vágni egy hasonló gép megvásárlásába amerikából?

köszi

(#4611) lezso6 válasza Tin (#4608) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

LOL. Azaz nvidia 3100M gyakorlatilag az én T61-emben lévő 140M átnevezése. :DDD

Hogy nincs a kijelző hátlapján erősítés az meg már a vicc kategóriát súrolja, ez így már nagyon nem nevezhető thinkpadnak, bármi más előny is van helyette. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4612) Shadowfax válasza lezso6 (#4611) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hogy nincs a kijelző hátlapján erősítés az meg már a vicc kategóriát súrolja, ez így már nagyon nem nevezhető thinkpadnak, bármi más előny is van helyette.
Miért? Top cover roll cage csak a T61-nél jelent meg, az addig megjelent ThinkPadek nem is ThinkPadek? T61-nél is csak a 14.1"-osaknál volt ilyen megerősítés, sőt, az R500-akban nincs is felül, akkor azokat ne is nevezzük ThinkPadnek?

Az SL sorozat egy olcsóbb kategória, ne akarjuk már a T-hez, X-hez hasonlítani. Ha boltban veszed, a T és X sorozat kétszer annyiba kerül, mint az SL. Ebből már lehet következtetéseket levonni.

(#4613) Shadowfax válasza garu (#4610) üzenetére


Shadowfax
addikt

A 6475-ös típusra Magyarországot is kilistázza, tehát valószínűleg itthon is garanciában javítják. Ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg a központi szervizt:

IBM Magyarországi Kft.
1117 Budapest Neumann János utca 1.
Tel.: (+36) 1 382 5885
Fax: (+36) 1 382 5501

szerviz@hu.ibm.com

(#4614) lezso6 válasza Shadowfax (#4612) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát de a fene vigye el, miért kell egyáltalán visszafelé fejlődni? :F

Az SL és R szériánál már eddig is sok thinkpaddict húzta az orrát, azoknál még oké hogy ki van spórolva pár dolog, hisz ezeknek a költséghatékonyság volt a szempont. No de kérem, most a T szériát butítják le kb R szintre... :F Bár ha top cover rollcage nélkül is jól bírja a strapát, akkor oké. De ennek nem látom sok esélyét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4615) Tim82 válasza lezso6 (#4614) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne aggódj, az én T41p-m (cirka hat éves gép) is jól bírja a strapát, pedig nincs top cover rollcage-e.

Másrészt R széria régóta van (mobil PIII-as idők óta), az R50-től kezdve pedig egyáltalán nem rosszak, R60-tól felfelé pedig azok is roll cage-esek.

Neofita buzgalom? ;] ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4616) Shadowfax válasza lezso6 (#4614) üzenetére


Shadowfax
addikt

Timmel értek egyet.

Egyébként minden egyes új ThinkPad megjelenésnél megy a fika, hogy az új gép ilyen meg olyan szar az előzőekhez képest, meg már nem olyan minőségi stb. stb. S azok akik az előző években az akkori új gépeket leszólták, most azokat sírják vissza. Megalol.
(Ne vedd magadra, nem pont Rád értettem.)

(#4617) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legyen igazatok. :R

De akkor ezek szerint az én 15.4-es T61-emben sincs a kijelzőben rollcage? Mert így is azért elég masszív, nem tűnik túl könnyűnek hátulról beb***ni. Ez alapján végülis nem lenne sok baj az új Tx10-ekkel. Dehát akkoris. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4618) Shadowfax válasza lezso6 (#4617) üzenetére


Shadowfax
addikt

De akkor ezek szerint az én 15.4-es T61-emben sincs a kijelzőben rollcage?
De van, az előbb rosszul írtam. Annyit variálnak a különböző modellekkel, hogy elég nehéz kiigazodni. :U

(#4619) evone válasza Tin (#4608) üzenetére


evone
őstag

Nyugi, ha senkinek se fog tetszeni, visszahozzak a regebbi dolgokat, mint ahogy a System Updatet is. Az nvidia kartya meg tokjo, az intel x3100am 13.5W, ez meg 14W. :) Bar most ahogy nezem vannak eleg durva leertekelesek T400 teren a lenovonal. Lehet meg olcsobban lehet majd most hozzajutni 2-3 heten belul ezekhez, mint ezelott.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4620) evone


evone
őstag

Ha valameik nap volt rola szo hogy mennyit eszik IDLE a gep, akkor nem tudtam megmondani, mert az akkori Power Manager elegge 100%on zabalta a gepet. Most az uj PM ( 3.11a ) mar nem csinalja ezt. megneztem tok IDLE ha ugy hagyom a gepet + battery stretch = 9-10W. :) Windows 7. Most meg ha igy irkalok stb, akkor kb 12-13W.

Idle 9-10W sztem sose volt Vistan, de Linuxon meg vegkepp nem, max ha kilovom wifit+Xet+minimum fenyero+kikapcsolt usb stb... Itt viszont ezeket se kell, csak a min fenyero.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4621) Napfénysüti válasza ftb01 (#4603) üzenetére

2-2,5 óra de nekem csak 4 cellás az akksim. Meg persze ez függ a videokártyától is.

Més que un club!

(#4622) lezso6 válasza evone (#4619) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Khhm, csak szólok hogy az én quadrom meg 10 watt, s gyakorlatilag ugyanaz, valamivel alacsonyabb órajelek mellett, ráadasul 40 helyett 80nm-en. :U Aztán az inteles megoldásnál ne felejtsük el, hogy az északi híd is, ami 8 watt TDP-s VGA nélkül. Szóval az az x3100 magában kb 5.5 wattos.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4623) Mészike válasza Napfénysüti (#4621) üzenetére


Mészike
aktív tag

!!!! Hol vettél 4 cellás aksit? :)
T400-as géped van jól emlékszem?

(#4624) evone válasza Mészike (#4623) üzenetére


evone
őstag

Igy vette szerintem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4625) Mészike válasza evone (#4624) üzenetére


Mészike
aktív tag

Merre lehet olcsón kapni 4 cellás aksit T400-ba? Van 6, meg 9 cellás is, de kellene egy 4-es is.

(#4626) ftb01 válasza Napfénysüti (#4621) üzenetére


ftb01
tag

6-cellás akksi, intel vga, most az ODD-t próbálom letiltani hátha segít rajta valamit:)
Eddig egész jó volt olyan 3-4 óra között bírta, de most újratelepítettem és nem igazi.

I’ve got the chance I have to try

(#4627) n0_gAboR válasza Mészike (#4625) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Itt a PH!-n:D

(#4628) Mészike válasza n0_gAboR (#4627) üzenetére


Mészike
aktív tag

Kinél?

(#4629) garu


garu
csendes tag

köszönöm a választ,

azt kérdezném még, hogy melyik jobb t61 vagy t400? tudom hogy ez függ attól hogy melyikben milyen proci, stb van, de gondolom van egy ilyen általánosan elfogadott vélemény, hogy melyik sikerültebb széria.

mi a véleményetek?

(#4630) Mészike


Mészike
aktív tag

Egy apró, de számomra zavaró jelenséget tapasztaltam a Windows 7 64 bittel kapcsolatban. A gyorsindítást beállítottam, 32 bites rendszeren semmi gond nem volt újraindítás után sem, most meg egészen addig van gyorsindítás, amíg nincs restart. Utána állíthatom be újra. Nics valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

(#4631) Mészike válasza garu (#4629) üzenetére


Mészike
aktív tag

Én csak a T400, T60-at tudom alapul venni. T60 nekem jobban tetszik minden tekintetben.

(#4632) Retr0 válasza Mészike (#4630) üzenetére


Retr0
tag

Ugyanez van nálam is.
A rendszer már 4hónapos, de kb 2 hete csinálja ezt.
Hol eltűnik a gyorsindítás, hol csak az ikonok kavarodnak össze.

(#4633) evone válasza Mészike (#4631) üzenetére


evone
őstag

Egy flexviewos T60ra szivesen lecserelnem a T61em. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4634) evone válasza Mészike (#4630) üzenetére


evone
őstag

Amugy miert kell Win7 alatt a gyorsinditas? Miert nem egyszerubb rabökni hogy Pin to Taskbar, akkoris ugyanott lesz a start menun az ikonja, es az legalabb mukodik.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4635) Mészike válasza evone (#4634) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nem tudom megszokni, csak ennyi :)
Nekem a gyorsindítás kell :)

(#4636) evone válasza Mészike (#4635) üzenetére


evone
őstag

Hatde teljesen ugyanaz az egész, csak max nagyobbak az ikonok. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4637) Mészike válasza evone (#4636) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nem teljesen. Nyitok egy iexporert, akkor nem tudok még egyet nyitni. Nekem sokkal jobban bejön a gyorsindítás. :)

(#4638) garu


garu
csendes tag

hűha,

srácok kicsit megbonyolítottátok a dolgot (t61 vs. t400), azért nem hoztam szóba a t60-t mert azok általában core duo procival rendelkeznek és a t61 és t400 pedig core2duo.

Akkor a kérdést kibővítem, foglaljatok állást és kérlek indokoljátok meg, hogy melyik a legjobban összerakott és ti mit választanátok inkább a következők közül:
t60 (core duo/core2duo) vs. t61 vs. t400

előre is köszönöm, számítok a véleményetekre, azért is jó volna szerintem erről beszélni, mert ugye minden új modell normálisan jobb kéne legyen mint az előző, de vannak dolgok, amiket nem sikerül jobban eltalálni mint az előző verziókban.

köszi

(#4639) Tin válasza Mészike (#4630) üzenetére


Tin
veterán

de van:) ha a quicklaunch-ra gondolsz. annyi a trükkje, hogy ha beállítottad, behúzogattál mindent, és lockoltad a taskbart, akkor jobb gomb az asztalon, personalize (legalsó), és mentsd el az aktuális témát (valamilyen néven). ezután meg fogja jegyezni a gyorsindítást.
viszont, nekem azóta 1x már előfordult (bios update után), hogy reboot után megint eltűnt. utánaolvastam, azt írják, hogy ha nem "rendes" a shutdown (márpedig ilyenkor valami spéci, mert többször újraindul a gép), akkor eltűnik. viszont, akkor már csak be kell állítani, és elmenteni, az ikonok már benne lesznek.

egyébként én egy dolgot sajnálok. a vistaban a quick launch-on lévő ikonokat sorban a winkey+1...0 karakterekkel el lehetett indítani. tök jó volt, mert amikor bebootolt a gépem, winkey+1,2,3 és elindultak a szokásos programjaim. ez a kombináció a win7-ben már a pinnelt taskbar ikonokra vonatkozik mint indítás, illetve mint taszk váltogatás, majd próbáld ki.

(#4640) Mészike válasza garu (#4638) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nekem nem a teljesítménnyel van bajom a T400-at illetően. Hanem a T60-as még rendesen 14"-os. Kisebb gép, mint a T400.

(#4641) kingabo válasza Mészike (#4637) üzenetére


kingabo
őstag

[shift] + click a taskbar-os ikonon és annyit indítasz amennyit jól esik (vagy a w7 enged) :P

(#4642) Gondwana válasza evone (#4633) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy flexviewos T60ra szivesen lecserelnem a T61em.
Én meg lecserélném a flexviewos T60-am kijelőjét olyanra, amelyik egy kicsit komolyabb fényt ad, mint egy adventi koszorú...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4643) Napfénysüti válasza Mészike (#4623) üzenetére

Én ezzel kaptam de szívesen belemennék egy cserébe 9 cellás akksival. :D :K

Més que un club!

(#4644) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Egy T60-asban egy T2600 -as (Core Duo 2160Mhz) processzornak mennyi a reális hőmérséklete 100%-on terhelve?

(#4645) Tim82 válasza Gondwana (#4642) üzenetére


Tim82
nagyúr

Háttérvilágítás-csere nem oldaná meg?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4646) SzalaiG


SzalaiG
addikt

T43 van valakinek? Recovery cd?

(#4647) Mészike válasza SzalaiG (#4646) üzenetére


Mészike
aktív tag

Az sajna pont nincs.
Már beszereztem egy csomó recovery lemezt különböző típusokhoz, de ehez sajna nincs.

(#4648) Mészike


Mészike
aktív tag

T60-as gépbe lehet tenni turbó kártyát?

(#4649) SzalaiG válasza Mészike (#4647) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ha esetleg lesz gondolj rám! :)

(#4650) Retr0


Retr0
tag

Valaki le tudja íni, hogy hogyan zajlik egy win7-re való upgrade?
Vista buisnessről kellene (win7 van, de jólenne egy eredeti is)

illetve, miben különbözik a lenovo által kiadott win7 a boltitól?
Mint pl a vista volt, hogy egyedi ikonok és táma?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.