Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) orbano válasza Tim82 (#4049) üzenetére


orbano
félisten

Winner valóban megbízható gyerek, ráadásul Honda tulaj :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4052) Tim82 válasza orbano (#4051) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, ő télen téligumival közlekedik, úgyhogy tényleg megbízható. :P Bár nem igazán vágom, hogy a "Hondája van" és a megbízhatósága között milyen logikai kapcsolat áll fent, de biztos van, ha te mondod. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4053) bwoay válasza Tim82 (#4052) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát ha van egy kocsi, ami megbízható, és történetesen te jársz vele, vagy ne adj' Isten a sajátod, akkor az téged is megbízhatóvá tesz... bizonyos értelmeben. a téli gumiról nem is beszélve. :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4054) gabbe22


gabbe22
csendes tag

Szisztok !

Tudom kicsit eretnekség megemlítenem, hogy ASUS K50IN SLX157L laptopot szerettem volna vásárolni...de nem kapok sehol.
A Laptopszalonnál akadtam rá két LENOVO gépre amik a paraméterek alapján színpatikusak:

[link]

illetve

[link]

Szeretném kikérni a véleményteket, hogy érdemes / szabad ilyen gépben gondolkodni?
Esetleg mennyire tudjátok ajánlani, vagy helyettük mit ajánlanátok ??

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#4055) bwoay válasza gabbe22 (#4054) üzenetére


bwoay
nagyúr

próbálj meg visszaolvasni olyan 55 HSZ-t, szerintem megleled a választ.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4056) Shadowfax válasza bwoay (#4055) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ő csak a szokásos havi laptopszalonos kamureg. ;)

(#4057) gabbe22 válasza bwoay (#4055) üzenetére


gabbe22
csendes tag

Köszi !
Megtettem ismételten.
Lehet, hogy nem jól olvastam, de nekem nem jött le, hogy mennyire bevállalható egy ilyen gép...

(#4058) gabbe22 válasza Shadowfax (#4056) üzenetére


gabbe22
csendes tag

???

(#4059) mdk01 válasza Shadowfax (#4056) üzenetére


mdk01
addikt

:K

Orbano:
Meg van még az 1gb-os hynix ramod?

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4060) Integra válasza TOZ (#4021) üzenetére


Integra
titán

semmibe, garis még. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4061) bwoay válasza Shadowfax (#4056) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4062) i400 válasza orbano (#4051) üzenetére


i400
senior tag

autós oldalon ez a hondatulaj jellemzés ez flémindító lenne :DDD

(#4063) Gondwana


Gondwana
addikt

Itt teljesen OFFTOPIC, de akkor is mekkora ötlet!
ekkora

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4064) kingabo válasza Gondwana (#4063) üzenetére


kingabo
őstag

A ph!-n is volt róla hír: [link] :U

(#4065) Omni


Omni
aktív tag

Most vettem észre, hogy maximális fényerőn eléggé melegszik az LCD kijelző invertere (ott ahol a Bluetooth, Wi-Fi működését jelző led van). Ez normális jelenség? :F

(#4066) Alg válasza Omni (#4065) üzenetére


Alg
veterán

Az nálam is melegszik - T500, mondjuk nem éget, de érezni, hogy meleg
Szerintem teljesen normális

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4067) Omni válasza Alg (#4066) üzenetére


Omni
aktív tag

Köszi. Nekem se éget, csak fura volt, hogy bekacsolást követően gyorsabban felmelegszik mint a processzor vagy a HDD. (IBM x31)

Eddig ezt nem vettem észre. Időközben megnéztem még egy HP notin is, ott is melegszik.

(#4068) TOZ válasza Gondwana (#4063) üzenetére


TOZ
addikt

Zsenialis. HTPC-hez must have.

(#4069) Napfénysüti válasza ubbconfig (#4034) üzenetére

Hatalmas különbség van SL és T között. T400-am van fél éve, én is használtan vettem. A büdös életbe nem vennék már SL-t főleg ha csak 10-20k a különbség. T és X szériások, azok az igazi fasza masinák. :K

Més que un club!

(#4070) mdk01 válasza Alg (#4066) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem a Lenovo felirat alatt érezni vmi hőmérséklet különbséget, de én ezt még langyosnak sem mondanám nem hogy melegnek.
...és ezt most bármi túlzás nélkül mondom.

Napfénysüti:
Azért a W és Z sorozat sem kutya csak egy kicsit más a célközönség, mint az átlag.

[ Szerkesztve ]

(#4071) bwoay válasza mdk01 (#4070) üzenetére


bwoay
nagyúr

Hát Z már nincs (az nem csak azért volt, hogy elkülönítsék az akkor még a TP közt újdonságnak számító 16:10-es gépeket?), a W széria meg nem halandóknak való. Bár ahogy elnézem az aprót, egy komolyabb T400 bolti áráért már beszerezhet az ember egy W500-at :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4072) TOZ válasza bwoay (#4071) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem is a ws rémlik. Volt belőle 60 és 61 széria, t,m,e és talán mintha p altípus is. Z60m-t fogtam kézben. A T-hez képest robosztusabbnak tűnt.

(#4073) N4nI


N4nI
tag

sziasztok

ha egy x41es kis sub, nem latja a hdd-ket....lehet vele kezdeni vmit? alaplapcseres vagy "kuka"?

köszönöm

(#4074) V8David


V8David
tag

Az IBM T60 milyen wifi kártyákat fogad el? Raktam bele egy atherost, de azzal baja van, nem bootol.
Intel wm3945abg jó lenne bele? Vagy akinek T60-asa van meg tudná mondani?

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#4075) mdk01


mdk01
addikt

Úgy tudom lehet állítani az optikai meghajtó sebességét.
Meg tudná mondani vki hogy hol tudom mindezt megtenni?

Thinkvantage alatt néztem de ott nincs ilyen.

Köszönöm
Üdv.

(#4076) Mészike válasza mdk01 (#4075) üzenetére


Mészike
aktív tag

BIOS-ban biztos lehet, mert ott láttam, egyéb helyen sajna nem, pedig már kerestem én is.

(#4077) vicces válasza Mészike (#4076) üzenetére


vicces
addikt

én megtaláltam pedig optikai meghajtóm sincs egy x40-en :)
képernyőkimélő - energiaellátás -advanced settings
:C

[ Szerkesztve ]

:)

(#4078) kingabo válasza mdk01 (#4075) üzenetére


kingabo
őstag

A power managerben is lehet a global power settings fülön legalul, 3 lehetőség van: high performance, normal, silent. A vicces az, hogy vicces-hez hasonlóan nekem sincs optikai meghajtóm. :DDD

(#4079) mdk01


mdk01
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Vicces helymeghatározásával kezdtem és végül kingabo-énál fejeztem be, de végül meglett.:)

(#4080) csiktor


csiktor
tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki TP X200-hoz akksit e-bayről? Van valami tapasztalat az utángyártott aksikkal kapcsolatban?

Köszi előre is!

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#4081) TOZ válasza csiktor (#4080) üzenetére


TOZ
addikt

Altalaban nem dicserik az ebayes utangyartott akkukat.

(#4082) Tim82 válasza bwoay (#4071) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, a Z széria inkább egy nem is rossz próbálkozás volt a Lenovo részéről a multimédiás fícsörök + business egybeolvasztására. Valóban ennek része volt a wide kijelző, itt vezették be először.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4083) N4nI


N4nI
tag

Urak

Hallottam vmi ibm programrol, ami az akksi elektronikaval? felejteti el a dolgokat es ujratanulja amit kell? Létezik e ilyesmi valoban, esetleg erdemi tapasztalat? x40 , x41 akksinal ha van, kivitelezetö-e?

(I)Akksi témához:.(/I)

Utangyartott 4400mah-ás akksi....x40-41-be....csomagolas kibont....berak...bekapcsol...56%...lemerit...kisül....töltés....lehuz....gép bekapcs...100%... 5óra feletti mukodesi idöt ir....reálisan csökken....minden nagyon szép....85%-nál azonnali telepcsere riasztas....gép alvo állapotba kerül....felkeltem:)... marad 85% ketyeg masina tovabb....reálisan merül.....már 5 orat elment majdnem, mikor 17% volt....15%-nál se szo, se beszed, kicsatt, néma csend....hupsz....kisült v vmi....kicsit var vele, had nyugodjon meg....töltö rádug....semmi, mondom várok....semmi....tolto ki...akksi ki...akksi be...töltö...semmi...hmm....akksi ki, gepre 220....indul gép, oké...hama lelöttem...akksi be...tötö be....és nicsak, veszi a töltest...töltödik....feltöltödött...ránéztem everest es maximizer....ciklus 1, 2% elhasznalodas....na szép....85%-nál 2x-ra nem volt riasztas....de 15%nal off....elobb irt jatek utan vehetö töltésre....eddig 3 ciklus van benne, 15%-nál minidig csatt....elhasználodas 6%......az elso ranezesre 69000mah volt a teljes kapacitas, 3 feltoltes utan ugy emlekszem most 58000. ebben a tempoban nem sokáig lesz akksim....

ezert is erdekelne a program ha egyaltalan letezik, meg ezt a kenetet feladnam neki.

illetve: gyari elektronikat "rossz" akksibol nem lehet belemüteni?

üdv és köszi

[ Szerkesztve ]

(#4084) brd válasza N4nI (#4083) üzenetére


brd
nagyúr

Az IBM-es Power Managerben, a Battery Maintenance gombra rányomva tudsz ilyesmit csinálni. De ettől az utángyártott akku' még szar marad, csak a notebook jobban fogja tudni, hogy mennyit bír.

The only real valuable thing is intuition.

(#4085) TOZ válasza N4nI (#4083) üzenetére


TOZ
addikt

Nem erdemes ezekkel az utangyartottakkal vacakolni. (szerencsere engem itt a forumon - talan Otisz - lebeszelt az ebayes akkurol es pont akadt is egy uj X40/41 akku Gabesznek 14k-ert, ami egy gyari, uj, nagy akkuert igen jo ar volt)

(#4086) Tim82 válasza TOZ (#4085) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ő is jól eltüntette a hirdetését, pedig kellene lassan egy gyári 9 cellás a T41p-hez. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4087) TOZ válasza Tim82 (#4086) üzenetére


TOZ
addikt

Pedig par hete meg arult sok josagos dolgot.
(X40/41-hez most neztem, Marcy arul 10ert 4 cellas gyarit.)

(#4088) N4nI


N4nI
tag

Köszi Urak

hasznalom mig meg nem doglik, mondhatni ugy kaptam a gephez...csak gondoltam megosztom itt az amugy is köztudott dolgot ;)

utangyartottat ha lehet akkor ne vegyetek, ahogy szetneztem, meg dragabban kapni, mint egy gyarit, olcson kinalo embertol......persze, ha szan az ember rá kis idöt, hogy körbenezzen.

.

(#4089) TOZ válasza N4nI (#4088) üzenetére


TOZ
addikt

meg mindig a korabban megenekelt, problemas X40-nel szivsz?

(#4090) N4nI válasza TOZ (#4089) üzenetére


N4nI
tag

nem szivok már hál isten, a probléma a cf kártya miatt volt , gyari hdd-vel hibatlan a gép.

csak az utangyartott akksi szépségeit gondoltam megosztom ha már felvetödött itt többször és akkor egyben tájékozodom is jobban a hallottakrol.

4200as hdd ellenére is jol használható, extra csendes, massziv, minöségi darab.

ezt az utangyartott akksit, beállitásoknál feltettem 20%-ra, hogy akkor szoljon h gaz lesz mindjart, ilyenkor felrakom töltöre...töltödik is egyböl, nem csattan ki és ami a lényeg, nem irt be amortizaciot....es tudja az 5 orat.....még magkapja azert azt a resetet, hatha akkor ertelmesebben mutat és nem marad meg a 15%os kilépökapu...aztan megy mig megy :U

ja igen: ha a gép nem látja a hdd-t (x41)....alaplapos? vagy?

[ Szerkesztve ]

(#4091) TOZ válasza N4nI (#4090) üzenetére


TOZ
addikt

Gondolkodtam a dolgon. Lehet, hogy az egyik cellaja halott az akkunak.
Ha megteheted akkor egy SSD-t tegyel bele, hihetetlenul megdobja

Az X41 dob is valami hibat? Jellemzoen a 2010-es kod szokott elojonni (haklik a kompatilitasra).

(#4092) Mészike


Mészike
aktív tag

Ideapad U széria milyen? Tudom, tudom, T széria (vagy egy T400, T60 itthon, meg egy R61-es), de a gyerkőc egyre többet nyúzza a T60-ast. Azon játszik.
Szóval idővel kellhet Neki is egy gép.

(#4093) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

tegnap beszereztünk egy új gépezetet, egy T400 as lenovot:), nagyon jó kis gép, és lenne egy olyan kérdésem, hogy azt az újjlenyomat olvasós dolgot hol lehet beállítani ? :B tudom mindenki szidja hogy milyen egy hülyeség, de csak kívncsi vagyok hog yműködik :) Biosban bekapcsoltam, de beállításait nem találom ...

(#4094) Mészike válasza Declare (#4093) üzenetére


Mészike
aktív tag

Van valami Security Solution vagymi. Ha jól emlékszem. Én T400-omon nincs ilyen.
Neked már Win7-el lett a gép gyárilag?

(#4095) Declare válasza Mészike (#4094) üzenetére


Declare
őstag

Nem vista buisness....még egyenlőre, de dobom le róla.
Semmi ilyet nem találok :(

(#4096) csiktor válasza Declare (#4095) üzenetére


csiktor
tag

Én ezt telepítettem fel (Client Security Solution), ebben van az ujjlenyomat olvasó kezelése.
(Nekem sincs ujjlenyomat olvasó a gépen, kipróbálni nem tudtam)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#4097) Shadowfax válasza Declare (#4095) üzenetére


Shadowfax
addikt

Start - Minden program - ThinkVantage cuccoknál kellene lennie a Fingerprint Software-nek. Ha nincs fent, innen letöltheted: [link]

Az előbb említett Client Security Solution-t nem kell feltenni hozzá, én nem is ajánlom a használatát. :(

(#4098) csiktor válasza Shadowfax (#4097) üzenetére


csiktor
tag

Ez esetben bocs...

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#4099) Declare válasza Shadowfax (#4097) üzenetére


Declare
őstag

megtaláltam köszi !! csak ezt a vistát nem ismerem, és nem találom az alap dolgokat sem.

Azt nem tudjátok még megmondani, ha én teszek fel egy másik wint, egy xp t, az IBM es okosságokat (thinkvantage stbstb) vissza tudom tenni netről pl ? Mert ez a vista ez repül a gépről az tuti

(#4100) csiktor válasza Declare (#4099) üzenetére


csiktor
tag

Innen le tudsz tölteni mindent.

Az is jó megoldás, hogy feltolod Win7-et, aztán csak a System Update nevű cuccot telepíted, majd tolsz vele egy frissítést. Ez telepít neked majdnem minden szükséges drivert és programot. (Viszont nekem így nem jelentek meg a Start menüben a linkek...)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.