Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) perempe válasza Telefunen (#9248) üzenetére


perempe
addikt

ezek hasonló Burr Brown chipek. (szerintem a 2902 a legkommerszebb - UCA202.)
a legjobb továbbra is a 2702...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9252) schawo válasza perempe (#9251) üzenetére


schawo
titán

Egy ilyen DAC képes olyan jelszint kiadására, ami elég egy füles előerősítőnek?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9253) perempe válasza schawo (#9252) üzenetére


perempe
addikt

persze

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9254) karyo válasza zH. (#9224) üzenetére


karyo
senior tag

Hadd kérdezzem már meg, csak a kíváncsiság végett: az F410R erőlködőd és az X222ES játékos is fém, vagy ezek már műanyag előlaposak?

Enjoy the silence.

(#9255) zH. válasza karyo (#9254) üzenetére


zH.
senior tag

szerintem mind kettő fém. :)

egyébként az szerintetek normális ,hogy a rádió 2-3x halkabb ,mint mondjuk a cd ? bemenetekkel és kábellel sincs semmi gond. jelszint folyamatosan maximumon van.

just be

(#9256) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok, itt is megkérdezem. Hogy lehet meghatározni hogy egy hangfalhoz milyen vastagságú kábel kell?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9257) karyo válasza zH. (#9255) üzenetére


karyo
senior tag

imádom a fém előlapot :) egyébként nagyon egyszerűen meg lehet különböztetni a fém előlapot a műanyagtól. Fogj meg egy műanyag és egy fém felületet. A fém mindig hidegebbnek tűnik, kellemesen bizsergető érzés megfogni. A műanyag nagyon más... :U

De hogy válaszoljak a kérdésedre is: nem, egyáltalán nem normális. Nekem egy Sony-STS170-es ( fém előlapos :K ) tunerem van, és nagyon jó hangja van. Egyáltalán nem halkabb mondjuk a CD-től. Nézd meg, fix vagy változtatható a kimeneti jelerősség a tuneren? Ha fix, akkor a spec. szerinti jelerősséget adja, ami nem lehet kissebb, mint a CD-é.

tégy egy próbát: tuner helyett dugd be az RCA kábeleket az aux vagy CD helyére, és ha úgyis halk, akkor a gubanc a tunerrel van.

Enjoy the silence.

(#9258) karyo válasza Visormail (#9256) üzenetére


karyo
senior tag

Általánosságban elmondható, hogy egy átlag, 4-8 ohm impedanciával rendelkező hangfalhoz 12 AWG szabványnak megfelelő kábel ajánlott, lehetőleg oxigénmentes réz ( OFCC ) alapanyagból. Alapszabály, hogy minél rövidebb legyen a kábel, lehetőleg ne legyen hosszabb feltekerve, mint amennyi valójában kell, és a két hangfalhoz vezető kábelút pontosan egyezzen meg.

a 12 AWG szabvány kb 2.00 mm átmérőjű csavart ( lehetőleg OFCC ) rézkábelt jelent.

A kábel ugye minél vastagabb, annál kisebb az ellenállása, annál kevésbé csillapítja az eredeti jelet, ami természetesen alapvetően csillapodik, ahogy halad a jel a kábelben.

Minél hosszabb a kábeled, az eredeti jelerősség annál jobban csillapodik, ezért sem ajánlott túl hosszú kábeleket használni.

Enjoy the silence.

(#9259) karyo válasza Visormail (#9256) üzenetére


karyo
senior tag

egyébként ha olcsón akarsz jót: CAT5E utp kábel, 1 kábel a +, 1 a - -nak, szépen kibontod a kábelenként adott 4 érpárat, összecsavarod, és figyelsz a hangra :))

Enjoy the silence.

(#9260) Visormail válasza karyo (#9258) üzenetére


Visormail
addikt

Tehát a hangfal teljesítménye az mindegy hogy hány W-os, csak az impedancia számít?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9261) zH. válasza karyo (#9257) üzenetére


zH.
senior tag

én is szeretem ,ellenben a műanyag vackokkal. :)

a minőséggel nálam sincs gond ,mert nagyon korrektül szól ,csak a hangerővel. kimeneti jelerősség nem változtatható. :( jelszint a kijelző szerint maxon van - egy tv kábel van bedugva. :D
kábelekkel és csatikkal nincs gond : most is tape-ra van kötve. azért köszönöm. :R
akkor valószínüleg ez is meg lesz nézetve.

just be

(#9262) karyo válasza Visormail (#9260) üzenetére


karyo
senior tag

nem mindegy, de nem a hangfal, hanem az erősítő teljesítménye. a jel az erősítőtől származik, az hajtja meg a falat.

Enjoy the silence.

(#9263) karyo válasza zH. (#9261) üzenetére


karyo
senior tag

milyen típusod van? ha nem a spec. szerinti erősségű jelet adja le a kimenetén, akkor a gubanc a tuner dobozán belül lakozik, ez könnyen ellenőrizhető.

Enjoy the silence.

(#9264) Visormail válasza karyo (#9262) üzenetére


Visormail
addikt

Nem mondom hogy sokkal okosabb lettem :D 6ohm-os hangfalaim vannak és 0,75-ös kábellel vannak jelenleg bekötve. Ezek szerint teljesen abszolúte tökéletesen rosszul van a dolog.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9265) zH. válasza karyo (#9263) üzenetére


zH.
senior tag

sony st-s120

just be

(#9266) Pety válasza karyo (#9262) üzenetére


Pety
senior tag

Az egy dolog,hogy az erősítő van a konnektorba dugva.
A hangfal igenis befolyásolja az erősítőt tehát visszahat arra.A HFM-ben is van teszt,illetve mérés,de nekem is ez a véleményem nagyon nem mindegy mi lóg a kanóc végén.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#9267) KMT válasza karyo (#9259) üzenetére


KMT
addikt

Akkor már inkább CAT7, az 5-ös elég gyengécske.

(#9264) Visormail:
0,75 mi?

Amúgy feltétlenül a legvékonyabb, de még használható kábelre hajazol, vagy mi? Nem értem a kérdés okát.

(#9268) schawo válasza KMT (#9267) üzenetére


schawo
titán

mm2?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9269) #56474624


#56474624
törölt tag

Komolyan mondom, elkezdem kutatni a gépek lelkét. Van nekik. A cd-lejátszómból (a modifikált philips) úgy két hete egy öt szálból álló kábelnél kettőt kihúztam a helyéről a sok dugdosástól (régi, illetve vateráról vásárolt "új" lézer cserélgetése, melyik kevésbé szar). Aztán mikor a napokban rászántam magam, az összeset kihúztam, sikerült olyan hevesen nekiállnom, hogy a sorrendjükről meg is feledkeztem, azaz melyik színű melyik után. A cd-lejátszóm belsejéről fellelhető nem túl jó minőségű kép sem segített sokat. (ugye 5!, azaz 120 sorrend picit sok végigpróbálgatni, visszadugdosni). Végül egy hasonló felépítésű, de más mechanikát tartalmazó lejátszó belsejéről készült képről szedtem a sorrendet, bejött! :C
Nade nem is ez a meglepetés. Működik. Tálca ki, cd be, elsőre beolvassa. A régi lézer! Nem tudom, hogy a pihenés tett-e jót neki, most hosszabb ideig nem is nyúztam, de ez megdöbbentő. Még az írottat is beolvasta elsőre, pedig eddig nem volt szokása. Remélem, így is marad. :))
Nade ki érti ezt? :DDD

Azért fura ez különben, mert ennél a lézernél úgy tapasztaltam még múltkoriban, hogy ahogy használtam, melegedett be, úgy olvasott be néhányat az írottak közül is, mielőtt bemelegedett volna, hallani sem akart róluk. Nem értem. De majd pár óra használat után talán másképp fog ez kinézni. :U

[ Szerkesztve ]

(#9270) Ebit válasza #56474624 (#9269) üzenetére


Ebit
addikt

Sokszor a szalagkábel ki-be húzása segit/ kis keresztmetszet,bizontalan érintkezés,esetleges szerelés szállitás esetén elmozdul a helyéről/.

Ezenkivül az optikai egységnek a mozgatása is okozhat javulást.

(#9271) karyo válasza #56474624 (#9269) üzenetére


karyo
senior tag

Én úgy szoktam nekiállni szerelni, hogy amikor felnyitom a készülékházat, a nulladik lépés egy nagy felbontású fotó a belvilágról, amin látható, hogy mi, hova volt dugva. Így ha az összerakásnál valami kétely lenne, van mihez nyúlni. :U

Amúgy a laser pickup csere előtt ajánlott egy tisztítás, az ugyanis ingyen van. Lehet nem is volt semmi baja, csak bekoszolódott, csak ahogy hozzányúltál véletlenül letörölted/letisztítottad (?)

Enjoy the silence.

(#9272) karyo válasza Pety (#9266) üzenetére


karyo
senior tag

Ezt nem is vitatja senki. Én abból indultam ki, hogy a jelút eleje az erősítő outputja, itt ugye 100%-os a jelerősség. Na most minél vékonyabb a kábeled, annál nagyobb az ellenállása, és ehhez még hozzávesszük, hogy hosszabb a kábelút ( a jel csillapodik ), és kisebb teljesítményű ( pl 2x10W ) az erősítő = vérszegény eredmény a hangfalaknál.

A kábel átmérőjén nem szabad spórolni. Ugyanis a te füled nem az erősítő kimenetén leadott jelet fogja közvetlenül élvezni, hanem a hangszóró által gerjesztett rezgést ( hangot ). De ha a hangváltóhoz érkező jel már ott gyenge, akkor szerinted milyen lesz a hang? :U

Enjoy the silence.

(#9273) karyo válasza Visormail (#9264) üzenetére


karyo
senior tag

Nézd, én csak annyit tudok mondani, ha 0.75 mm a csavart rézkábel átmérője, akkor az a véleményem szerint nem elégséges. De ne az én véleményemre adj, sétálj el egy komolyabb hi-fi boltba, ahol értenek is a témához, add elő nekik, hogy 0.75mm átmérőjű kábellel csatoltad fel a hangfalakat, és kíváncsian várjuk, mit fognak mondani/javasolni. Nos? :U

Enjoy the silence.

(#9274) #56474624 válasza Ebit (#9270) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem tudom, mert ennek a szalagkábelnek a gombokhoz van köze, ahogy én észleltem, azaz tálca kiadás, lejátszás, stb. :U

Tegnap több ideig próbálgattam, azt vettem észre, hogy végülis javulni nem javult szinte semmit akkori állapotához képest, mint mikor hozzámkerült (azaz ez egy olyan állapot, hogy gyári lemezeket olvassa, lejátssza - a végét is :) - , írottak közül is megy, amit nem túl szarul írtam meg).
Csak mikor betettem a vateráról vettet, majd az elkezdett rendetlenkedni, beszereltem újra ezt a régebbit, és akkor már nem akart ez sem úgy működni, ahogy előtte. Őszintén szólva most nem merem próbálgatni, hogy akkor vissza az újabbikat, örülök, hogy végre tudok zenét hallgatni cd-ről jó pár hét kihagyás után. :))

[ Szerkesztve ]

(#9275) karyo válasza zH. (#9265) üzenetére


karyo
senior tag

nem találtam meg a tiédhez kiadott specifikációt, de a saját tunerem és deckemhez megvan:

tuner: 410mV deck: 400mV ( LINE-OUT ).

és ezt alá is támasztom, nem érzek különbséget közöttük.

Enjoy the silence.

(#9276) karyo válasza KMT (#9267) üzenetére


karyo
senior tag

olcsó, de jó megoldásként merült fel a CAT5E.
mennyivel drágább vajon a kategória 6 vagy 7? ha nem nagy a különbség, akkor persze, javasolt az általad említett.

Enjoy the silence.

(#9277) Ebit válasza #56474624 (#9274) üzenetére


Ebit
addikt

Az optikai rész mivel csatlakozik az alaplaphoz?

hogy 0.75mm átmérőjű kábellel csatoltad fel a hangfalakat, és kíváncsian várjuk, mit fognak mondani/javasolni

A tanácsok helyet érdemes,az otthon elérhető vezetékeket kipróbálni,mert a hangfal/+ vezeték/ szerint fog változni a hangkép.

[ Szerkesztve ]

(#9278) #56474624 válasza Ebit (#9277) üzenetére


#56474624
törölt tag

(#9279) Visormail válasza karyo (#9273) üzenetére


Visormail
addikt

Igen most 0,75mm-es sodortréz kábellel van összekötve az erősítővel, ha kell még valami adata az erősítőnek vagy hangfalnak utánanézek, aztán majd veszek vastagabbat ha 2mm-est ajánlotok. Hifi boltba nem annyira szeretnék most kérdezősködni amúgy sincs sok errefelé, aztán csak rám akarnának sózni valami jó drága kábelt ami nem biztos hogy szükséges csak ők jól járnának.

KMT: Dehogy hajazok a lehető legvékonyabb kábelre, azért kérdezem mert fogalmam sincs milyen vastagságú az ideális hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9280) Telefunen válasza Visormail (#9279) üzenetére


Telefunen
őstag

A sima sodrott "transzparens" (ne adj isten, fekete-piros) kábelnél biztosan akad valami jobb minőségű otthon. Ha nem akarsz erre költeni, inkább próbálgass régi, vastag, sodrott villanydrótokat (rossz hosszabbító), ilyesmit. A kábel keresztmetszet ugyan jó ha vastag, de az csak egy tényező, ne az alapján ítéld meg a drótokat.

(#9281) KMT válasza karyo (#9276) üzenetére


KMT
addikt

Jóval drágább, de még mindig néhány ezer forintról van szó egy komplett kábel esetében is.

(#9279) Visormail:
Leolvadni nem fog, de hang szempontjából jobban járnál egy normálisabb kábellel. Kérdés, hogy mennyi a keret rá. Egyáltalán, mi a rendszer többi tagja?

(#9282) Ebit válasza #56474624 (#9278) üzenetére


Ebit
addikt

Valami rémlik,neked 304-esed van

[link]

(#9283) orbano válasza KMT (#9281) üzenetére


orbano
félisten

Ha már kábelajánló, én kis kérnék szépen tanácsot, mert valami hipergagyi lehet nekem (a rendszer a szokásos technics suv500, wharfedale diamond 8.3).
a hosszon vacilálok, egy 4.5 méter hosszú falra lenne, de nem feltétlenül középen lenne az erősítő, így a legkényelmesebb az 5 méteres kábel lenne (a teljes hosz, plusz kihozni szekrény mögül, bevezetni erősítőhöz), de nem tudom ez mennyivel rosszabb, mint ha mondjuk csak 3 métert vennék. :U vagy ekkora távolságok még nem számítanak?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9284) KMT válasza orbano (#9283) üzenetére


KMT
addikt

Lehet ám vágni is a kábelből. :D A lényeg, hogy legyen egyforma a két kábel hossza.

Ahhoz a rendszerhez szvsz nem érdemes túl sokat költeni kábelre. CAT, tűzálló, ilyesmi már elég lehet.

(#9285) orbano válasza KMT (#9284) üzenetére


orbano
félisten

de még nincs miből vágni :) vagyis a mostaniból vághatok, de ezt azért lecserélném valami nívósabbra, ez a létező legolcsóbb volt az mnc/sal-os hifiboltban még gyerekkoromban. később úgyis cserélek majd hangfalakat, szóval túlzottan "sz*rt" sem szeretnék.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9286) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

hali!

erősítő választása elött állok, hangfalakat majd késöbb szerzem be/állítom össze.
ezek a lehetőségek vannak:

JVC RX 5052
Yamaha RXV 357
Hyundai ???
Thomson DPL-4000
Sony STR-DE 545

az ár se utolsó szempont, ezek közül a legjobb ár/értékűt keresem
az is sokat segítene hogyha elmondanátok, melyik miért vagy épp miért nem ajánlott:R

(#9287) Recon666 válasza BigG.(nnnnn) (#9286) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A Hyundai-t és a Thomson kiveheted szerintem, mert azok nem igazán nagy nevek a többi melett. A Yamahák és a sony biztos jók a jvc-t nem tudom esetleg Onkyo-t ha találsz azok megbizható erősítők.

[ Szerkesztve ]

(#9288) KMT válasza orbano (#9285) üzenetére


KMT
addikt

Akkor CAT7, ha hajlandó vagy vele szöszölni. Néhány száz ft/m, és nem sz@r.

(#9289) orbano válasza KMT (#9288) üzenetére


orbano
félisten

mit kell vele szöszölni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9290) abridabri válasza BigG.(nnnnn) (#9286) üzenetére


abridabri
veterán

szia
Nekem egy Thomson hazimozim van, az altalad linkelthez nagyon hasonlito . Csak az enyem egy regebbi modell ,szerenyebb teljesitmennyel (6*50W gyarto szerint ) . Meg olyan 6-7 eve vettem hangfalakkal egyutt 80ropiert.
Konkretan DLP570HT a tipusa . ([link] )
Azt kell mondjam meglepoen jol szol,igaz a gyari hangdobozok nem valami jok, de maga az erosito nagyon is jo .Van benne anyag . Es gondolom te sajat hangfalakkal akarod hasznalni (nem tudom a DPL 4000 hez jar e egyaltalan gyari hangfalszett )
Szoval en nem zarnam ki egybol a thomsont .Egy megghalgatast megerne .Hatha megtetszik ,es nem utolso sorban sporolsz egy kis penzt a nagyobb markakhoz kepest .

[ Szerkesztve ]

(#9291) KMT válasza orbano (#9289) üzenetére


KMT
addikt

4 érpárból áll eredetileg: kép. A végein ezeket szét kell bontani, a fehérek (összesodorva) mennek a negatívba, a színesek a pozitívba. Végül is nem olyan vészes munka.
Azt nem tudom, hogy egy kábel (4 érpár) elég-e, vagy ezt is duplázni/triplázni szokták, mint a CAT5 esetében. [link]

(#9292) Visormail válasza KMT (#9281) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom mennyit érdemes. A rendszer többi tagja? Ha leírom az erősítő meg a hangfal típusát az mond valamit? Vagy melyik adatai kellenek?

Technics SA-GX130 erősítő, Philips FWB-R8 hangfalpárral (6 ohmos, 3 utas, bass reflex)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9293) KMT válasza Visormail (#9292) üzenetére


KMT
addikt

Nem érdemes 2-3 ezer forintnál többet költeni rá.

(#9294) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Üdc Valami jobb minőségü RCA->Jack átalakítót szeretnék venni hogy az erősítőt összekössem a hangkártyával első körben ezt néztem ki: [link] vélemény? Ja és a hangkártya egy X-fi titanium az erősítő pedig egy Onkyo Integra A-8250-es lenne ezek miatt kellene a jobb minőségü kábel..

[ Szerkesztve ]

(#9295) KMT válasza Recon666 (#9294) üzenetére


KMT
addikt

A kép alapján gondolom, hogy nem átalakítót, hanem kábelt vennél. Jobban is jársz így. Szerintem kácsában csináltass, valami jobb kábelből.

(#9296) Recon666 válasza KMT (#9295) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja nem átalakítót akarok venni annak nem látom értelmét, és a hangminőség rovására is megy a hibalehetőségekröl ne is beszéljünk, köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#9297) Recon666 válasza KMT (#9295) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nézegettem a jack dugókat meg a kábeleket csak az a probléma hogy 6mm vastagságú kábelt néztem és a jack dugó is 6mm az a kerdés hogy a kábel 2*6mm mert akkor az nem lessz jó.

Szerk: Kiderült hogy 2*6mm és igy nem fér bele a jacj dugóba.

[ Szerkesztve ]

(#9298) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Na akkor kácsánál csak a 0,28 egyszeresen árnyékolt kábellel lehet megcsinálni a jacket, az általam belinkelt kábel pedig 2x árnyékolt melyk a jobb választás?

(#9299) perempe


perempe
addikt

Nálam van egy DIY 4xTDA1543 DAC. (Tulaj szerint jobb a PHILIPS CD850 MkII-jénél.) Igényes kivitel. Ha érdekel vkit, akkor teszek fel képeket.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9300) karyo válasza Visormail (#9292) üzenetére


karyo
senior tag

Mondok egy példát segítségképpen:

Tegyük fel, van 100000 HUF-od hifi-re, 0-ról indulsz. Én így osztanám fel a pénzt: 50000-ből vennék valami jobb, használt hangfalpárt. 30E-ből a legjobb kapható erőlködő, 10E-ért vennék egy direkt hajtású lemezjátszót, és az utolsó 10E-t rászánnám kábelre.

Megnéztem, jelenleg 1000 HUF az OFC-s d ~ 1.8 mm-es kábelnek. 10E-ből kijön 10m, kettényisszantod a felénél ( 2x5m ), és kész a setup. Ha ennyi pénzt nem akarsz szánni kábelre, akkor logikus döntés a cat5e/6/7, ami kijön. Az 5e filléres kábel, viszont árához mérten nagyon jó. kb 100/200 huf lehet métere ( ? ).

( Egy megjegyzés a végére: értelemszerűen a kábel kivételével minden cucc használt, ui. ebből az összegből nem lehet újonnan szinte semmi komolyat venni. )

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.