Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Pety válasza BBéci (#8594) üzenetére


Pety
senior tag

Majd élménybeszámolót tartok,a többi láncszem azért koránt sem ilyen kvalitású egyenlőre,talán az erősítő megüti ezt a szintet.
Olyan vagyok mint egy gyerek aki a karácsonyt várja.majd leírom a tapasztalatokat.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8602) Ebit válasza Pety (#8601) üzenetére


Ebit
addikt

A Tayad gyári állapotához képest jobban szól.
Milyen hangszedőd,és előerősitőd lesz hozzá?

(#8603) zoltanz válasza #56474624 (#8551) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért azok szép idők voltak amikor az Orion deck -ek lenyomták a Pio -kat. :D

Szerintem azért sokhelyen elfogúlt az író/újság van ahol nagyon erősen kritizál máshól meg túl lágyan fogalmaz. :K Pl nekem volt Vidi és Orion hangfalam is és az utobbi tetszett jobban, mindenki más és más stílust hallgat rajta, nehéz megmondani a frankót.
Azért a Tesla cuccokról most jobb véleményen vagyok. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8604) BBéci válasza nebulo5 (#8599) üzenetére


BBéci
titán

A sokmilliós cuccok valóban nem a mi zsebünkhöz illőek, de attól még lehet írni róluk, lehet hozzájuk viszonyítani. Elég sok olyat hallgatok, a munkámhoz tartozik.
Én is azt írtam, hogy egész jó az a Magnat, főleg 100e forintért. Amikor magamnak kerestem hangdobozokat, akkor hasonlítgattam a Vintage 550-est A/B teszttel más, azonos árkategóriájú dobozokhoz, pédául a Canton Ergo RCL-hez, Heco Mythos 700-hoz, B&W 604-eshez, Infinity Kappa 80-hoz, Quadral Aurumokhoz.
A füleim döntöttek.
A lényeg, hogy szerintem a vásárlók megtévesztése kategóriába esik, amit a Magnat hangdobozokra frekvenciaátvitelként írnak. 20-70000 Hz-re még a Focal Stella Utopia sem képes, pedig darabonként 165 kiló a súlya és cirka 10 millióba kerül. 22-40000 hertzet ír a specifikációja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8605) Pety válasza BBéci (#8604) üzenetére


Pety
senior tag

Lehet,hogy átviszi csak azt lefelejtették,hogy - 30DB-en. :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8606) BBéci válasza Pety (#8605) üzenetére


BBéci
titán

Na igen, az lehet.
Komoly cégek (+ -) 3 dB-en belül adják meg a frekvenciamenetet, a high-endben előfordul 0,5 dB is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8607) Pety válasza Ebit (#8602) üzenetére


Pety
senior tag

Riaa csöves készül hozzá,ugye a mostani is az csak az a Beag-é,egyébként nincs rossz hangja ennek sem,csak nem tökéletes a korrekció szvsz.
Tű is van benne Linn K-9 MM egyenlőre most nem cserélem(még itt sincs)
Ezt is nehéz volt beadagolni........ ;)

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8608) Pety válasza BBéci (#8606) üzenetére


Pety
senior tag

Olyan furcsa ez,már régen is feltűnt,hogy elég sok nevesebbek cég sokkal rosszabb specifikációt ad meg a termékeikről,mint pl egy aiwa(nem akarok senki lelkébe beletaposni).
Valószínűleg nem ezeknek lehet hinni,a másik kihangsúlyozzák,felnagyítják a számukra kedvező paramétereket amiben meg rosszak arról szépen hallgatnak ja és a kedvencem az új mértékegységek bevezetése.Egyszer meg akarták magyarázni,hogy a watt az nem watt PMPO-ban,azon a mini-hifi(istenem leírtam :DDD )

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8609) Ebit válasza Pety (#8607) üzenetére


Ebit
addikt

Több jó csöves előerősitő,van az aprokban./hobby,hi-fi/

(#8610) Pety válasza Ebit (#8609) üzenetére


Pety
senior tag

Ilyet nem vásárolok,majd Tomi barátom csinál már megígérte,rengeteg régi szakirodalma van,csőkatalógus,rádiótechnika stb.szerintem forrasztó pákával a kezében születhetett. :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8611) Pety


Pety
senior tag

külső és belső még nem csináltam semmit a külsejével.Pedig asztalos ismerős is van, az eredeti gomjai megvannak,ezek a panel és cső cserénel rakta rá mert az épp esztergályosnál voltak szépítésen.Igazán dekoratív főleg az utolsó kapcsoló mintha egy vasalóról származna :DD

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8612) n-tek


n-tek
aktív tag

Hello. Van egy laptopom meg van egy erősítős hangfalam. A kettőt szeretném összekötni, úgy hogy ne kelljen 1 méterre tartani a laptopot az erősítőtől. Ez hogy lehetséges? Esetleg bluetooth vagy wifin keresztül vhogy? Eddig úgy hallgattam zenét, h pendrive-ra ki és utána play vagy a laptopot kötöttem rá és úgy ment a zene. Az USB-s megoldás nem a legjobb és örülnék ha valahogy megoldható lenne. Vmi help? Köszönöm

Escape is Just the Begining

(#8613) orbano válasza n-tek (#8612) üzenetére


orbano
félisten

1m-nél hosszabb kábel? :U egyébként meg wifis ilyen hálózati lejátszós cuccost kell venni aranyárban :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8614) DDL válasza Pety (#8607) üzenetére


DDL
őstag

Ha javasolhatok vmit. ARC SP8 utánépítés a tápjával együtt. Ha kell segítek rajzokban.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8615) Pety válasza DDL (#8614) üzenetére


Pety
senior tag

Köszönöm elfogadom a rajzokat,majd megmutatom neki.
Valami KT 88 csövet magyarázott nekem,de már nem vagyok benne biztos.
Majd meglátjuk milyen lesz(illetve halljuk)
majdnem minden erősítőjét láttam/illetve hallottam már gyerekkorom óta,nem voltak rosszak.
Sajnos nagyon ritkán lehet rávenni ilyesmire vagy sok idő kivárni mire rászánja magát.
Azért küldd át a rajzát az emilemre,előre is köszi!

Pár kép egyébként a Linnről

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8616) Pety válasza Pety (#8615) üzenetére


Pety
senior tag

Ahogy így olvasgatom lehet hogy ECC88 csöveket mondott.
Arra emlékszem,hogy mondta az összes hifi-s el van ájulva tőle neki meg van egy csomó ilyen csöve :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8617) Ebit válasza Pety (#8616) üzenetére


Ebit
addikt

Itt is érdemes mazsolázni:

[link]

valamint,mint irtam a hobby elektronika csöves forumában,vannak jó rajzok,és ajánlások./letültésekhez,ingyenes regisztráció szükséges/

(#8618) Ebit válasza Ebit (#8617) üzenetére


Ebit
addikt

Ezeket is érdemes átnézni,nem utolsósorban,meghallgathatóak:
[link]

(#8619) #56474624


#56474624
törölt tag

Ha pihenni hagyom a cd-lejátszómat mondjuk két-három napon keresztül, akkor utána hibátlanul játssza le azt az írott cd-t, aminél azelőtt egy többórás használatot követően sercegett egy-egy résznél. Nem gondoltam, hogy ez így megy, azaz hogy a lézer időnként "visszatöltődik". Ezzel egy egyébként hibás készüléket többnapi pihentetéssel rá lehet sózni valakire. pl. egy használt műszaki/HIFI üzletben, ahol ez automatikusan adódik szinte. :U

(#8620) Ebit válasza #56474624 (#8619) üzenetére


Ebit
addikt

Bizonyos hibák,csak időszakosan adott körülmények között jönnek elő,lehet más az általad leirt problémát ,nem is érzékelné./esetleg akkor,ha odaadnád a cd-t,és felhivnád a figyelmet rá/

(#8621) No-kia


No-kia
őstag

Hello!
ez menyni t érhet: LG FFH-376 AD
neten nem sok infót találtm a róla, de egyik ismerős akarja eladni 10ezerft-ért és a másik ismerősöm lehet megvenné, de nem tudok róla semmit :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8622) #56474624 válasza No-kia (#8621) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem hallottam, de kb. egy kategória lehet a többi mini "hifivel", ilyen téren nincsenek csodák. :)

(#8623) No-kia válasza #56474624 (#8622) üzenetére


No-kia
őstag

én a 2*15 w os samsung hifivel is elvagyok, tehgát ahhoz képest... bár van komoly fejhallgatóm inkább azt használom

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8624) Ebit válasza No-kia (#8623) üzenetére


Ebit
addikt

Ezeknek,elsősorban,nem a kimenő teljesitményük a gond,haneminkább a szükős elrendezésből,kivitelezésből fakadó minimál koncepció.

(#8625) #56474624


#56474624
törölt tag

A héten lehetséges, hogy veszek egy philips CD-304 mkII-t, mert a mostani a lézer miatt igencsak a végét járja.

Elsősorban DDL-től kérdezném, hogy jól sejtem, hogy a cdm-1-es mechanika gond nélkül viszi az írott cd-ket? Ha jól emlékszem, olvastam ezt is, azt is (sőt valakitől olyat is, hogy a cd-rw-t is).
Illetve van-e még valami, amire érdemes odafigyelni?

(#8626) #56474624


#56474624
törölt tag

Áá, nincs már 304-es. Az eladó úgy hívta fel rá a figyelmem, hogy eltávolította a honlapjáról, válaszolni persze nem válaszolt az email-emre, elment volna rá kemény 2 perc. :C :(((
Most vagyok meglőve, hogy milyen épkézláb cd-lejátszót vegyek. A mostani szó szerint hallgathatatlan, vagy serceg, vagy beakad egy résznél, vagy ugrik. Kimúlt már szinte. :O

(#8627) Pety válasza #56474624 (#8626) üzenetére


Pety
senior tag

Mennyi pénzt szánsz rá akkor majd ajánlanak a többiek.
Ez pl gyönyörű
vagy ez olcsóbb

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8628) Pety válasza #56474624 (#8626) üzenetére


Pety
senior tag

közben még találtam pár arcam-ot
van sok denon is fent a nagyobbak közül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8629) #49155328


#49155328
törölt tag

Hali !

A játékok az 5.1-et csak az analog kimeneten tudják megszólaltatni vagy a digitális hangkimenetre is rá lehet erőltetni valahogy :F
Yamaha erősítőre van rákötve a PC digit kimeneten.
Az 5.1-es filmeknél műxik a DD vagy DTS, de ha egy játéknál állítom be az 5.1-et az erősítő csak sztereóban játssza le.
Ötlet ?

(#8630) abridabri válasza #49155328 (#8629) üzenetére


abridabri
veterán

ahoz olyan hangkartya kell ami DTS connectet tud, azzal mar menni fog jatek alatt is az 5.1 digit kimeneten ha jol remlik . Integraltal nekem se mukodott

(#8631) DDL válasza #56474624 (#8625) üzenetére


DDL
őstag

Azt nem tudom, hogy viszi-e, de olvasni olvassa az írottakat a CDM1

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8632) #56474624 válasza Pety (#8627) üzenetére


#56474624
törölt tag

25-26 körül, max.30. A 304-es pont jó lenne (mk1-es tán még inkább, mint mk2), de azt nem árulják már minden sarkon. :(
Igazából továbbra is ebben gondolkodom, hátha felbukkan valahol, körbe kell néznem alaposan több helyen is.

(#8633) #49155328 válasza abridabri (#8630) üzenetére


#49155328
törölt tag

Alaplapomon ALC888 chip van, ami tudja a DTS connectet.
Kell ehhez valami program vagy Win7 alatt hol lehet beállítani ?

(#8634) #56474624 válasza DDL (#8631) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az jó. Bár ha vinni is képes lenne a hátán, az még jobb lenne. :))

Láttam ma egy eredetileg video cd lejátszására alkalmas készüléket, philips cdv185-ös. Az eladó szerint a legjobb philips cd-lejátszókhoz hasonlóan jól szól... Arról tudsz valamit? :F

(#8635) DDL válasza #56474624 (#8632) üzenetére


DDL
őstag

Kettőnk között maradjon, de a régi SONY CDP-X229ES sokkal jobb hangú :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8636) #56474624 válasza DDL (#8635) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az én rendszerembe is? Kissé világos a hangkép nálam, a 304-es vastag hangzását ezért gondolnám nyerőnek ide.

(#8637) DDL válasza #56474624 (#8634) üzenetére


DDL
őstag

Inkább a Pioka ismerem. Azok nagyon jó futóműnek. Sokáig egy Pio CLD-1050-et használtam saját DAC-kal. Most egy SONY CDP-X779ESD-vel barátkozom...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8638) DDL válasza #56474624 (#8636) üzenetére


DDL
őstag

A 304-esnek sokminden a hangja csak nem vastag. Márha ugyanazt értjük ezalatt. Az X229ES erőteljes basszusú kellemesen sokáig hallgatható cd. Szerintem eredeti állapotában a 304 nem versenytársa. Az angol piacokon a saját árkategóriájában az akkori SONY-k kivétel nélkül csoportelsők voltak. Az X779ESD pedig abszolult rangsor élén volt sokáig.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8639) #56474624 válasza DDL (#8638) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgy értettem a vastagot, hogy olyan analógosabb, puhább, több a mélye. Nehéz ezt megfogalmazni. :))
Sonyktól én bevallom félek picit, lehet inkább hiedelem, de általában elmondják rájuk, hogy a magasaik szúrósabbak, technicistább hangzást képviselnek. Ez az, amire nálam abszolút nem lenne szükség, hisz így is száraz kissé a hangzás.

(#8640) abridabri válasza #49155328 (#8633) üzenetére


abridabri
veterán

sajnos nem tudom. hogy mukodik , mar nincs meg a hazimozim, nem tudom kiprobalni xd

(#8641) Ebit válasza #49155328 (#8633) üzenetére


Ebit
addikt

A realtek vezérlő progijában.

(#8642) Ebit válasza #56474624 (#8639) üzenetére


Ebit
addikt

Sonyktól én bevallom félek picit,

Tekintve,hogy a mechanikák,optikai egységek nagy részét ők gyártják,amit más nagyon spéci készülékbe is beépitenek felesleges.

Tény viszont,hogy,mint mindegyik nagy termék skálával rendelkező,márkánál vannak jobb,és rosszabb tipusok,de az ES széria korrekt ,kérdés,hogy a konkrét tipus milyen állapotban van.

(#8643) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az USA -ban nőtek a bakeliteladások, akkor még sem vagyok botfülű. :U

Úgy általában a hanghordozókból és online zenei anyagokból is többet adtak el, na ennyit arról, hogy mindenki leszedi a netről illegálisan... :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8644) Ebit válasza zoltanz (#8643) üzenetére


Ebit
addikt

Úgy általában a hanghordozókból és online zenei anyagokból is többet adtak el, na ennyit arról, hogy mindenki leszedi a netről... :DDD

Én a netről,általában ,csak belehallgatok,és ha betudom szerezni jóminőségben,megveszem.

(#8645) #49155328 válasza Ebit (#8641) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hát én sehol nem találok ilyet ! :(

(#8646) Pety válasza #49155328 (#8645) üzenetére


Pety
senior tag

küldtem a gmail-re print screent,hátha segít.
UI:tök marhaságot küldtem sorry :B

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8647) #49155328 válasza Pety (#8646) üzenetére


#49155328
törölt tag

Semmi gond. :N

(#8648) #56474624


#56474624
törölt tag

Nos. Elmentem a régi bevált helyre ma, az alisca orange-ba. :)) Volt alkalmam hallgatózni picit. Volt ott egy philips 204-es, ami már modifikált, meg egy philips 350-es, szintén modifikált. Mindkettő 14 bites amúgy (tda1540p), állítólag csak mechanikában különböznek gyakorlatilag. Elképesztő különbség volt a 350-es javára. Hiába az öntvény mechanika a 204-esben (ami gyakorlatilag ua. mint egy 304-es), a cdm-2-es futóművel felszerelt 350 lemosta zenélni tudásban. Nem tudom, hogy a mechanika miatt-e, állítólag amiatt... :U
Végülis az lett a vége, hogy megvettem a 350-est, noha az írott lemezekkel problémái vannak, a lézer ebben is kifekvőben van, de azt lehet szerezni bele, épp hirdetnek egyet vaterán. :) Vagy ha nem ez, akkor egyéb használt jószágból...
(érdemes lesz felhalmozni :) )
Itthon is végeztem összevetést a proton ac-420-szal, más dimenzióban szól ez a modifikált philips. És persze még ennél is van jobb.
Az fix, hogy eztán cd-t hallgatni jóval nagyobb élmény lesz.

(#8649) BBéci válasza #56474624 (#8648) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok, hogyan viszonyul a hangja mondjuk egy NAD C542-eséhez?
Ha netán megadná magát a Pioneer lejátszóm, már 16 éves, azt néztem ki helyette.
Esetleg szóbajöhet a Pioneer PD D6 is.
Mennyiért adták a 350-est?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8650) #56474624 válasza BBéci (#8649) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kíváncsi vagyok, hogyan viszonyul a hangja mondjuk egy NAD C542-eséhez?
Ha netán megadná magát a Pioneer lejátszóm, már 16 éves, azt néztem ki helyette.

Ha tudsz kölcsönkérni kipróbálásra pl. NAD 542-est, akkor minden további nélkül megteheted, hogy elmész vele az aliscába, és ott összehasonlítod az általuk modifikált készülékekkel.
Az enyémtől (azaz amit most vettem) van ott jobb. Azokat úgy 70-80-100 környékén dobják hozzád. Ez meg 30 volt. Meg még szereznem kell lézert, +4-5 ezerből talán megúszom. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.