Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Oibacsi válasza Ebit (#8250) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ment egy privi.

(#8252) KMT válasza Tristis (#8227) üzenetére


KMT
addikt

Jó, hát atc-éknél ez mindig így megy. De új erősítők közt még így is jónak számít. Legfeljebb használt erősítők közül lehet jobbat találni ennyiért.

(#8240) Rozoga62:
Az 500-as denon szerintem elég gyenge.

(#8253) Oibacsi válasza KMT (#8252) üzenetére


Oibacsi
őstag

És ha [ezt]megépítené kollégám?

[ Szerkesztve ]

(#8254) Pety válasza Oibacsi (#8253) üzenetére


Pety
senior tag

Ezt a könyvszerzőt anno egy másik könyve miatt rendesen lehúzták a HFM-be.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8255) KMT válasza Oibacsi (#8253) üzenetére


KMT
addikt

Ötletem sincs. O_o

(#8256) #56474624 válasza DDL (#8243) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én is arra várnék inkább (vártam is anno :) ), kérdés, ő ennyit hajlandó-e rászánni. :U

(#8257) Ijk válasza #56474624 (#8256) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem akkor még egy kicsit halasztom a dolgot. Figyelem majd a hirdetéseket, DDL által ajánlott tipusokat különös figyelemmel. Igazából inkább gyüjtök és egyszer veszem meg a jót, mint hogy cserélgessek. A jelenlegi hifimet is nagyon hosszútávra vettem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8258) Pety válasza Ijk (#8257) üzenetére


Pety
senior tag

Akkor meg ne kapkodj várj azok magasan az átlag feletti lemezjátszók esetleg linn dehát azoknak az ára sem olcsó.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8259) Ebit válasza Ijk (#8257) üzenetére


Ebit
addikt

Azért arra is gondolj,hogy egy jó minőségú ,állapotu lemezgyűjteményt beszerezni sem könnyú,az áráról,már nem is beszélve.

(#8260) Tristis válasza Rozoga62 (#8240) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem is nagyon gyenge az 500-as Denon. Nekem volt is, de rettentő gyorsan túl is adtam rajta. Egyébként nekem a Jungson se tetszett egyáltalán, bár mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy más felállásban hallgattam, így nincs objektív viszonyítási alapom, de szvsz nem egy nagy tálentum... A kis NAD viszont ügyes kis jószág, nem véletlen hogy kapós a használat piacon is.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8261) #56474624 válasza Ijk (#8257) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mindenképp érdemes várni. Például ezek a felsorolt Thorens-ek kiváló tuningalapot adnak. Nekem is most egy alap/tuningolatlan 145 mkII-m van, és valószínű a jövőben is ez marad, erre fogok építkezni, ha lesz majd fölös pénzem fejleszteni ezen a téren...

(#8262) Ebit válasza #56474624 (#8261) üzenetére


Ebit
addikt

Ez megint egy érdekes álláspont,hogy veszek valamit,mert jó tuningalap,különösen azoknál,akik,nem tudják ezt házilagosan elvégezni.
/A legtöbb alsó-középkategoriás gép hangján,azért aránylag egyszerüen lehet mémi hozzáértéssel utánaolvasással javitani/

Szerintem Ijk esetében,jobb alternativa,egy összhangban lévő/kar,futómű,hangszedő/ lemezjátszó megvásárlása,és neki,még egy minőségi/ kész /előerősitőt is kell venni,azért ez igy sem lesz kevés.

(#8263) zodo válasza Ebit (#8259) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez egy tényleg hasznos és szem előtt tartandó tanács.

Ha már a lemezjátszóknál tartunk.
December közepén megkergültem és elkapott a vásárlási láz így mindenáron kellett egy lemezjátszót vennem. Mivel a nyáron vásároltam egy két retro cuccott. ( NAD 3020, Philips CD 614) Gondoltam kellene egy lemezjátszó is, mert mégis csak jól nézne ki a torony tetején egy szép lejátszó. A "rivális" 3 betűs fórumon kértem segítséget, szintén a Dual-505-k és a Thorens-ek kerültek szóba, mint ajánlatok. Sajna én ennyit nem szerettem volna rá költeni, mert egyáltalán nem volt még lejátszóm, sem lemezem így csak az érzést akartam átélni. Nekem szerencsém volt, mivel a Nad-omnak van Phono bemenete. Így végül külalakra mentem :B és a tanácsolt szíjhajtásra, egy általam is megfizethető árkategóriájút kerestem. Több napi apróhirdetés átrágása után megtaláltam a magamét, amit ha mégsem jönne be a fekete lemez világa, talán kis buktával el tudok adni vagy ott porosodik majd valamelyik polcon.

Szóval egy Dual CS430-ra esett a választásom.

Azóta vásároltam hozzá 2 db lemezt, de csak egyszer hallgattam meg őket, mert szeretném lecserélni a hangszedőt mivel még a gyári Dual van benne ami lehet, hogy már kopott, mármint a tű.
Szerintem nem volt rossz vétel, tökéletesen megfelel a kapott hang, sőt. :)
Viszont tényleg nem olcsó mulatság, pláne beszerezni egy-egy kedvenc lemezt.
Tisztán tartásukról nem is beszélve.
Tehát én megkaptam amire vágytam, de nem térek át az Lp-re.
Veszek neki egy új hangszedőt és alkalomadtán egy-egy lemez és szépen elpihen a torony tetején, hogy néhanapján meghallgassam a kedvenc lemezemet.

(#8264) #56474624 válasza Ebit (#8262) üzenetére


#56474624
törölt tag

A DDL által is felsorolt Thorens-ek tuningolás előtt is elég jók már, ha jó állapotban vannak, de ugye ez bármely megvásárolt darabnál kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#8265) DDL válasza Oibacsi (#8253) üzenetére


DDL
őstag

Ezt inkább nem. Azokkal a beállításokkal pláne nem. Inkább Hiraga, vagy Nelson Pass 40W-osát.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8266) DDL válasza Pety (#8258) üzenetére


DDL
őstag

Hááát a nagyobb Thorens-eknél legfeljebb a Sondek a jobb a Linn-ek közül. Nekem csalódás volt (igen nagy és drága) a TD-125/SME3009 páros után az Axis/AKITO páros. Sajnos azóta sem találok TD-125-öt.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8267) Pety válasza DDL (#8266) üzenetére


Pety
senior tag

Azt nem írtam hogy jobb mivel én is csak olvastam róla,egyiket sem hallottam szólni nekem taya-m van ez is már 30 éves mióta az eszemet tudom megvan.
Kíváncsinak kíváncsi vagyok jobb lemezjátszókra sajnos normális lemez sem igen kapható
mostanság,de 1 millát nem áll módomban lemezjátszóra költeni.
Esetleg a Taya-n véleményed szerint lehet/érdemes tuningolni?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8268) Ebit válasza Ijk (#8257) üzenetére


Ebit
addikt

Ezt nézd meg,ha szimpatizálsz vele

[link]

egyból tudnál lemezt hallgatni.

(#8269) DDL válasza Pety (#8267) üzenetére


DDL
őstag

A Taya-t úgy jell használni ahogy van. Nem érdemes piszkálgatni, mert sokat nem lehet javítani rajta.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8270) Osynho


Osynho
addikt

Bandridge SAL4802 Ez milyen lehet? Erősítő és PC közé kellene.

(#8271) Ebit válasza Pety (#8267) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem:

-jobb hangszedő/esetleg MC,ha van hozzá jelerősitőd/

- másik hangkábel
-esetleg a táp kűlső elhelyezése
-spéci alátéttel a környzettől,mechanikusan elcsatolni
-lemeztányérboritást cserélni

(#8272) DDL válasza Ebit (#8271) üzenetére


DDL
őstag

-jobb hangszedő/esetleg MC,ha van hozzá jelerősitőd/

Ez nem tuning. MC-t meg abba a karba semmi esetre sem szabad tenni. Ami igazán jól passzolna bele az az ORTOFON VMS20MKII esetleg VMS30MKII

- másik hangkábel

Ezt már nem éri meg...

-esetleg a táp kűlső elhelyezése

Nem lehet kivenni a tápot. Esetleg külső gyártása. Ez sem éri meg...

-spéci alátéttel a környzettől,mechanikusan elcsatolni

Ez sem tuning. Ez alapkövetelmény. :)

-lemeztányérboritást cserélni

Egy jó alátét többe kerül mint amit ér a TAYA. És egy DUAL CS505 még mindig jobb...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8273) Ebit válasza DDL (#8272) üzenetére


Ebit
addikt

Röviden a tuning itt olyan megoldást,átalakitást jelent,ami az eredeti gyári állapothoz képest javitja a hangminőséget.

Megint egy érdekes kérdés hogy a fő részegységek,közül,melyiknek a legkisebb mértékú modositását veszed,leghamarabb észre.

Anno nekem is voltak VMS hangszedőim,ma inkább MM-k közül én inkább Audio Technikát javasolnék.

-spéci alátéttel a környezettől,mechanikusan elcsatolni

Ez sem tuning. Ez alapkövetelmény. :)
Igen az volna,de mivel az inkriminált lemezjátszónál,ez nem adott,nekünk,kell tenni érte,javitani a gyárilag gyenge paramétereken..
A hangkábel cseréje,meg megoldható otthon található kábelből,mint a többi résznél sem arra gondoltam elsődlegesen,hogy rohanjon el venni valami tulárazott spéci kész terméket,.
Az alapkoncepcio lehet természetesen az is,hogy a Taya eladásra kerül,és helyette,vásárol,egy korrekt,általam is linkelt Dual 505-st. /az összhang reményében/

Üdv

Ebit

(#8274) DDL válasza Ebit (#8273) üzenetére


DDL
őstag

Anno nekem is voltak VMS hangszedőim,ma inkább MM-k közül én inkább Audio Technikát javasolnék

A TAYA-hoz nem jó az AT...

-spéci alátéttel a környezettől,mechanikusan elcsatolni

Ez sem tuning. Ez alapkövetelmény.

Igen az volna,de mivel az inkriminált lemezjátszónál,ez nem adott,nekünk,kell tenni érte,javitani a gyárilag gyenge paramétereken..

Akármilyen jó egy LP játszó gyárilag a mechanikus elcsatolás (alátét, állvány, lábak stb.) kötelező...

A hangkábel cseréje,meg megoldható otthon található kábelből,mint a többi résznél sem arra gondoltam elsődlegesen,hogy rohanjon el venni valami tulárazott spéci kész terméket,.

Karkábelt azért nem hiszem, hogy otthon leakaszthat sok ember a spájzból a kolbász mellöl. Akármilyen tyúkbél meg nem jó. a síma összekötő spagóca cseréje esetleg szóba jöhet, ha nem olyan verziója van amelyben egyben van az egész gatyamadzag.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8275) nebulo5 válasza Osynho (#8270) üzenetére


nebulo5
senior tag

Biztosan nem szép dolog általánosítani, de a SAL hangfalak minősége révén, minden ami hasonló nevű, az csak gagyi lehet... :DD

(bocsi, de ezt nem hagyhattam ki....) :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#8276) Pety válasza DDL (#8274) üzenetére


Pety
senior tag

Huhh nem akartam ekkora feneket keríteni neki azért,egy szimpla kérdés volt lehet-e érdemben javítani rajta egyszerű választ kaptam rá tőled NEM és ezt elfogadom :R
Ebit egyébként nem sok hangszedő volt benne ezidáig élete folyamán ortofn FF15E mkII volt szinte amióta gyerek voltam benne.Azóta tönkrement az a tű,most egy szimpla OM 5e van benne,nem volt másra pénzem/most sincs sajnos.A lemezek nincsenek nálam mert az faternál vannak neki meg lemezjátszója nincs(remek) :DDD rengeteg Kraftwerk,JMJ és egyéb nyalánkságok német nyomású lemezek.
Nekem meg alig van pár olyan lemezem amit nem kezeltek meg egy kristály pickuppal,persze ezeket mind kaptam néhányat vettem.
Honnan lehetne beszerezni normális lemezeket van erre ötlete valakinek :F

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8277) Osynho válasza nebulo5 (#8275) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi az objektív véleményt :DDD :P

(#8278) Tristis válasza nebulo5 (#8275) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem kábeleknél még akár lehet, hogy valami nyúlás és így jobb minőségű, mint a hangfalak valamelyest. :) Egyébként én se vennék SAL-t, az olyan nem is hifis. ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8279) Ebit válasza DDL (#8274) üzenetére


Ebit
addikt

hangkábel cseréje=nem a karban lévő kábel,mert azt,kicsi a valószinűsége,hogy házilagosan.megtudja oldani.

A TAYA-hoz nem jó az AT...

Próba szerencse,anno mi még MC-t is tettünk bele,érdekes módon javult a hangkép :R

Akármilyen jó egy LP játszó gyárilag a mechanikus elcsatolás (alátét, állvány, lábak stb.) kötelező...

Igen ez volna az optimális,gyakorlatilag egyszer kell beszerezni,megcsinálni.

üdv

Ebit

(#8280) DDL válasza Ebit (#8279) üzenetére


DDL
őstag

hangkábel cseréje=nem a karban lévő kábel,mert azt,kicsi a valószinűsége,hogy házilagosan.megtudja oldani.

Erre írtam, hogy az összekötő spagócát... HA...

Próba szerencse,anno mi még MC-t is tettünk bele,érdekes módon javult a hangkép

A legolcsóbb is sokkal többet ér mint a TAYA. Ráadásul a kar nem a leg jobb és az MC-k követési képessége sem példás. Ezért saját magát is alulmulja az MC...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8281) Ebit válasza Pety (#8276) üzenetére


Ebit
addikt

Honnan lehetne beszerezni normális lemezeket van erre ötlete valakinek

Bp-en van több hely is,ahol lehet használtat venni ellenőrizhető modon,és itt általában,vankomoly gépi lemezmosás is,valamint kiegészitők hozzá.

rengeteg Kraftwerk,JMJ és egyéb nyalánkságok német nyomású lemezek.

Ezeket jóminőségben betudod szerezni.

A tuningra visszatérve,nyilván a vélemények tapasztalatok,megközelitési modok eltérőek.

(#8282) Ebit válasza DDL (#8280) üzenetére


Ebit
addikt

Régen viszont te is tudod,az Ortofon korszak idején, nem voltak ilyen drágák az MC-k,és akinek volt tafója,esetleg MC-t is tudó,jó előerősitője,az kipróbálta,/a magaskimenetűeket,már nem is emlitve/és tény az is,hogy a Taya hangkarja komoly hiányosságokkal küszkődik,sok más tipussal egyetemben,de az egész lemezjátszó alkatrészeit t,csak,nem kéne kicserélni,mert ennyi erővel,lehetne,újat késziteni.

Ezért saját magát is alulmulja az MC.

Viszonyitás kérdése,mert az eredetihez képest jobban fog szólni,természetesen,nem lesz olyan hangképe,mint egy SME 3009 hangkarral szerelt lejátszóban.

Üdv

Ebit

(#8283) Rozoga62 válasza nebulo5 (#8275) üzenetére


Rozoga62
tag

Én használok egy SAL végfokot subládához, semmi gondom vele. :P Sőt a ládában a két hangszóró is SAL...Én se tudtam kihagyni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8284) DDL válasza Ebit (#8282) üzenetére


DDL
őstag

Sok hülyeséget csináltam én is anno, de most arról van szó, hogy mit érdemes csinálni. Márpedig MC-t rakni a TAYA-ba teljesen fölösleges. Régen is sokszor jobban bevált egy VMS20MKII vagy VMS30MKII mint az MC10/STM72 páros vagy később az 5XX sorozat az MC10S/T5, T10 párossal szembe gyenge lejátszóban. Holott árban közel egyformák, vagy az MC drágább. Ha meg most OM5e-je van akkor inkább vegyen OM20-as vagy OM40-es tartalék tűt, mert ez lenne a legolcsóbb és a legjobb megoldás.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8285) Oibacsi válasza Ebit (#7699) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ezer köszönet :R Ez a villanyszerelőzsinór magasan ver mi9ndent, amit eddig kipróbáltam, még az 1200ft/m-es tesztgyőztes neotech kábelt is, és még be sincs járatva! ;]
Fekete textil bandázsszalag borítás, zsugorcső a végekre és aranyozott csavaros banándugók:)

(#8286) Ebit válasza Oibacsi (#8285) üzenetére


Ebit
addikt

Szivesen,örülők,ha tudtam segiteni.
;)

(#8287) Ebit válasza DDL (#8284) üzenetére


Ebit
addikt

Régen az akkori árszinteken ez elfogadható volt,és most valamelyik oldalon hirdettek,egy MC10-est 14 k-ért,ez még egy jelerősitővel is,versenyben van,a most kapható közepes MM hangszedőkkel.
Időközben kiderült,hogy a forumtárs OM 5e pick- up használ jelenleg,és e célra szánt anyagi keretei is korlátozottak.

Ránéztem az Ortofon Mo-i forgalmazójának,árlistájára,VMS-k nincsenek már,az OM-et nem ismerem,de nagyon hasonlit a régebbi Concordek-ra,/talán annyi,hogy a mostaniaknál,nagyobb a tűerő/

A HFM 3.száma,nem irt rosszat a Taya hangkarjáról/csapágyazásáról/.

Üdv

Ebit

(#8288) DDL válasza Ebit (#8287) üzenetére


DDL
őstag

Az OM-nek semmi köze a Concorde-hoz. És régebbi is annál.

Sajnos a HFM tesztjeit a 8-ik szám után lehet csak egyértelműen összehasonlítani.

Jobban belegondolva én egy X1MC-t azért még bele tennék. Esetlg X3MC-t.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8289) Ebit válasza DDL (#8288) üzenetére


Ebit
addikt

Nekem konkrétan ár-értékarányosan a VMS sorozatból,a 20-as,ig/nálam sokáig ez volt a favorit+ a HFM1,valamint az akkoriak közül az MC 10 tetszett,
Az újabb szériákról,már csak olvasok,és ritkán hallom őket.

Üdv

Ebit

(#8290) BBéci válasza nebulo5 (#8275) üzenetére


BBéci
titán

Milyen igazad van! Amiket eddig hallottam, maga volt a tömény rettenet, a hideg kiráz, ha rágondolok. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8291) Tristis válasza Pety (#8276) üzenetére


Tristis
őstag

Majdnem mellettem laksz :)
Kecskeméten is van egy nagyon dúrva lp-s arc: Victor Audio
Ha szépen megkérsz és úgy áll, még le is hozhatok tőle neked ezt-azt :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8292) Tristis válasza Tristis (#8291) üzenetére


Tristis
őstag

Ahogy látom úgy felmentek az lp-k árai, hogy már nem is nagyon érdemes spórolni a postán. Egyébként, amire azt írja, hogy alsóbb kategóriás még az is nagyon pofásan szokott kinézni. Felső két kategória meg tényleg teljesen makulátlan. Szerintem gyakorlatilag bármit be tud szerezni (de hogy honnan...). Jó fej gyerek nagyon és erősen elvakult fanatikus :P

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8293) Pety válasza Tristis (#8291) üzenetére


Pety
senior tag

minden héten csütörtökön Kecskeméten vagyok :DDD
Azt hiszem majd meglátogatom,csak nem most mert egy kedves autós kollegám letörte a tükrömet és otthagyta mint eb a szarát... :(((

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8294) Tristis válasza Pety (#8293) üzenetére


Tristis
őstag

Ne haragudj, de nem bírtam kihagyni: Open Stage - Letörtétek a tükrünköt

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8295) Pety válasza Tristis (#8294) üzenetére


Pety
senior tag

nagyon gáz :DDD
Ennél már csak Rihanna új száma irritál jobban,kivágnám a cd játszót ha be merné ezt rakni valaki. :W
Megnéztem a videót róluk ,látom fel vannak szerelkezve Linn Sondek,Revox G36...

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8296) Pety válasza DDL (#8288) üzenetére


Pety
senior tag

Ehhez ugye trafó is kell már mennyi pénz ez?

lisys forgalmazza Mo-n ha jól láttam mondjuk 30K a tű és 130K a trafó :F
Sosem láttam ilyen MC-s lemezjátszót közelről :O

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8297) Ebit válasza Pety (#8296) üzenetére


Ebit
addikt

Nem kell hozzá magas fesz.kimenetű MC

Az MC hang nem mindenkinek tetszik,és ott a hátrány,hogy csak a gyártó tudja tűt cseréni.

(#8298) Mr.Pioneer


Mr.Pioneer
csendes tag

Helló.A véleményetekre volnék kiváncsi,nekem van egy 150w-os mély hangszóróm és a 3 utas hangfalba szerintetek a közép és a magas hangszórónak is 150w-os nak kell lenni,vagy milyen arányba kéne ennek lenni?Előre is köszi

(#8299) Oibacsi válasza Mr.Pioneer (#8298) üzenetére


Oibacsi
őstag

Váltó kérdése...milyen hangváltót akarsz használni? Hányadrendű, frekik, korrekciós tag?

(#8300) Pety válasza Mr.Pioneer (#8298) üzenetére


Pety
senior tag

150W középpel szerintem már kínozni lehet embereket.Szerintem nézz be egy hangfalépítő topikba esetleg keress rá bár kétleném,hogy a végeredménynek bármi köze lesz a Hi-Fi-hez(elnézést ha gorombának tűnik ez a kifejezés) :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.