Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) villamos válasza orbano (#9500) üzenetére


villamos
őstag

Egy kicsit annak hangzott.
Nem tudom, hogy ebbe a notebook-ba hogyan lehetne bármilyen hangkártyát belerakni... :N

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#9502) orbano válasza villamos (#9501) üzenetére


orbano
félisten

hát abba bele sehogy, USB-s hangkártya, vagy külső DAC a jó megoldás. mondjuk ezek zsebbenyúlósabbak jóval, mint egy PCIos megoldás :( de majd a többiek megmondják van-e értelmes alternatíva, elég sokat számít azért.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9503) #56474624 válasza orbano (#9500) üzenetére


#56474624
törölt tag

És akkor emu 0404 és audigy közt nincs is akkora különbség, mint egy (általában drágább) audiofil/high end dac és az emu között, sokat számít az is. De jóval többet a hangfal.

Én is már szemmel tartom vaterát hangfal ügyben, előbb-utóbb csere lesz. Inkább utóbb, nyáron össze kell szedni némi pénzt, és úgy... Csak nehéz lesz olyat találni, ami egyszerre nagyon jó grindcore-ra is, meg bach-ra. :))

(#9504) eclipse006 válasza villamos (#9496) üzenetére


eclipse006
őstag

Hát végülis szerintem valami olcsóbb használt erősítő után kellene nézni.O lyat amin USB-t is találsz inkább az újabb mini hifiken van. Én most egy JVC minihifit használok egy Philips cd játszóval.A hifim tipusa MX-s20,régi japán darab.nekem tetszik a hangja,kellemes,nincs rajta sok extra,csillivilli kijelző,a kinézete is egyszerű fekete.egy távkapcsom van,amivel mindent lehet irányítani,a hangfalai nem az eredetiek,hanem a sajátomat használom. Szerintem hasonló dolgok kiindulásnak nem rosszak,ha nem akarsz költeni sokat egyelőre. Itt van egy kép róla
De ez csak az én véleményem!

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9505) karyo válasza orbano (#9500) üzenetére


karyo
senior tag

én sem tudok semmi becsmérlőt kiolvasni a hsz-edből :U

Enjoy the silence.

(#9506) karyo válasza zH. (#9472) üzenetére


karyo
senior tag

ha megengedsz egy upgrade javaslatot, vagyis ez nem is upgrade, sokkal inkább a gyűjteményed megkoronázása lenne ;)

Lemezjátszóóóóóó ;)

Hidd el, nem csalódnál a hangzásban :)

Enjoy the silence.

(#9507) zH. válasza karyo (#9474) üzenetére


zH.
senior tag

köszi. :R

#9475 eclipse006 : köszi. :R

#9506 karyo : van lent egy régi technics lemezjátszó, nem tudom milyen ,de dögnehéz. fel lesz az is hozva. ;)

[ Szerkesztve ]

just be

(#9508) karyo válasza Marchello13 (#9485) üzenetére


karyo
senior tag

egy jó hangú erősítő:

denon

hangfal:

dali

Azt hiszem ezzel nagyon nem lősz mellé.
Amúgy szerényen megjegyzem, hogy szerintem az eltúlzott basszus megöli a zenét.
Én mindig 0 állásban tartom mind a basszus mind a magas kiemelést. A maga "természetes" módján tudom élvezni igazán a zenét. Jobb erősítőkön egy gombnyomással ki is kerülhető a tone áramkör. Nem attól jó valami, ha "döngeti" falat a mély, és gyilkolja a füled az eltúlzott magas. Próbáld meg így (is ) hallgatni a zenét. ;)

Üdv,
K.

Enjoy the silence.

(#9509) karyo válasza zH. (#9507) üzenetére


karyo
senior tag

whoa ! ;)
Ha van időd csekkold már le a hangszedőt, ha azt látod rajta, hogy EPC 270, akkor kezdj el nagyon mosolyogni, rendelj a sini-nél egy elliptikus tűt bele, ha szíjas, akkor szíjat is,
applikáld bele a szíjat, a pick-up -ba a tűt, hozz pár tiszta lemezt, és megnyílik előtted egy újabb dimenzió :Y ;)

Szóval véleményem szerint az egyik legjobb hangú MM hangszedő a fent említett Technics EPC-270 volt. Imádom a hangját. És ezzel azt hiszem nem vagyok egyedül. :U

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

(#9510) Ebit válasza karyo (#9509) üzenetére


Ebit
addikt

egyik legjobb hangú MM hangszedő a fent említett Technics EPC-270 volt.
Igen árkategoriájában valóban kellemes.

Mindenkinek:

Elfekvő,műkődőképes demagnetizáló kazettát keresek,elfogadható áron.

(#9511) orbano


orbano
félisten

hamár lemezjátszó: a Pioneer PL750 milyen?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9512) karyo válasza orbano (#9511) üzenetére


karyo
senior tag

futóműként kiváló. Kvarcvezérelt direkt hajtás, nyávogás az elméleti minimumon.

A gyári pick-up-ot később lecserélheted. De szvsz hallgasd meg először a hangját, sokan szeretik. Én tennék bele egy Technics EPC-270-t, és úgy nagyot üt. Szóval nem nyúlsz mellé ezzel a géppel, ha műszakilag hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

(#9513) karyo


karyo
senior tag

Ha már a pioneer-nál vagyunk, íme szerintem a valaha készült egyik legszebb compact cassette rendszerű deck, pioneer ct-f1250, nálam wishlist-en van már egy ideje: :K

Enjoy the silence.

(#9514) orbano válasza karyo (#9512) üzenetére


orbano
félisten

hibátlan, gyerekkorom óta ismerem, szüleimé, el akarom hozni magamhoz kipróbálni, csak tudni akartam, hogy érdemes-e nagy reményeket fűzni hozzá :B műszakilag pedig hibátlan, keveset volt használva, tizen éve cask áll, leginkább én hallgattam róla egy kis bolerót, vagy dire straitset, illetve karácsonykor a család a csendes éjt. bár egy ideje egy szar kazettás magnóról megy a karácsony, sajnos a szüleim nem túl audiofilek :(

ehh ez a dekk jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9515) orbano


orbano
félisten

nincs valami tippetek hogy a wharfedale diemond 8.3ból hogy lehet kivenni az alulsó dugókat (hogy homokot tehessek bele)? valami szonyatosan kemény és rideg műanyagdugó van benne, fogóval lehetetlen, próbáltam alányúlni csavarhúzóval, belekalapálva veszíteni, de semmi. előbb repedt le a pereme a dugónak, mintsem engedett volna. ötlet? :F fúrjam ki és tegyek bele egy tisztességesebb gumi/fa dugót?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9516) karyo válasza orbano (#9514) üzenetére


karyo
senior tag

hát akkor szerintem ne várj sokáig, go 'n' get it ! :K

Enjoy the silence.

(#9517) #56474624 válasza karyo (#9512) üzenetére


#56474624
törölt tag

nyávogás az elméleti minimumon

Sajnos csak elméletileg, gyakorlatban épp audiofilek között nem véletlen a szíjasok fölénye a dd-ssel szemben. Persze kezdésnek annyira nem rossz, de ha az ember komoly összegeket kezd el hangkarra, hangszedőre költeni, nem árt (sőt kötelező :) ) beszerezni egy jobb szíjas futóművet, pl. thorens-ek, linn-ek, főleg előbbiek amik olcsón beszerezhetőek (ebből sem mind jó), némi karbantartással, tuninggal kiváló futómű.
Én is csak mostanában ébredtem rá, hogy igazán jól szóljon az analóg, ahhoz mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Nekem a futómű már megvan, amire ráférne egy karbantartás, aztán hangkar, hangszedő. Egyelőre viszont csak egy régi jobb mm-hangszedőben gondolkodhatok... :U

(#9518) Ebit válasza #56474624 (#9517) üzenetére


Ebit
addikt

A nyávogási érték valósak,a szijasok, a jobb zajcsillapitásuk,miatt közkedveltek,de mint korábban is irtam,mindegyik ,meghajtási módból,készültek nagyon jó készülékek.
Ami lényeges,egy paraméter alapján,nem szabad,véleményt alkotni,hanem komplexen kell nézni,lemezjátszók esetében:
futómű
hangkar
hangszedő kell,hogy tőkéletes,összhangba legyen.

(#9519) #56474624 válasza Ebit (#9518) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem egészen van így:

[link]

Másrészt, ha
két azonos tömegű tányért közvetlenül, illetve szijjal hajtunk meg,
nyávogásuknak nemcsak a mértéke, hanem a karaktere is más lesz. A szíj
rugalmassága növelt ugyan a "wow"-t, de csökkentheti a "flutter"-t.

(#9520) Ebit válasza #56474624 (#9519) üzenetére


Ebit
addikt

Nem értelek,ha jól emlékszem a HFM a 830 DD hasonlitotta/ami,azért nem egy nagy szám/.
és nyávogás tekintetében verte az összes,nála drágább tesztben szereplő gépet.
a táblázat is ez mutatja/kisebb érték a jobb, :B

(#9521) #56474624 válasza Ebit (#9520) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, ez egy általános érvényű igazság, sokan tapasztalják is a hang bizonytalanságát dd-s esetén szíjassal szemben, ennek a flutter nyávogás az oka. Szóval nemcsak a zajcsillapítás miatt megy a szíjas. :)

(#9522) Ebit válasza #56474624 (#9521) üzenetére


Ebit
addikt

A hit az nagy úr,akkor minek linkelted a táblázatot? :F

Érdemes azonos árketegoriát figyelni,nekem volt többféle meghajtással,középárasok,és egyikkel sem volt probléma,ezekben a véleményekben,sokszor megjelenik a marketing,valamint egyes márkák favorizálása,és nem utolsó sorban,sok ember,nem is érzékeli a különbséget.

(#9523) #56474624 válasza Ebit (#9522) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hoppá, rosszat linkeltem, ez lesz az.

(#9524) Ebit válasza #56474624 (#9523) üzenetére


Ebit
addikt

Melyikre gondolsz a hangszervizben? :F

(#9525) #56474624 válasza Ebit (#9524) üzenetére


#56474624
törölt tag

Zenit és NADir

******* István
Bp., ****** út 29., 1143

(...) Nem írom alá, hogy a házi készítésű másolatok gyengébb
hangminőséget szolgáltatnak, ha betartjuk a nagykönyv szerinti
előírásokat. Önök nem teszteltek két AGI-t, nem tudható, mit szór a
gyártás.
A lemezjátszó-asztalkát volt szerencsém Vámos Ivánnál
meghallgatni! Igen jó benyomást tett rám, még az általam eléggé
lebecsült NAD erősítőkkel és MM hangszedővel is érezhető volt a
különbség az asztalka és a komód között. Ha valóban lesz különbség az
erősítők hangjában is az asztalka hatására, azok alá is vásárolok!
(Úgy látszik, tisztára hülye vagyok: erősítők akusztikai
visszahatása?!)
Más. Két többoldalas levelet téptem szét, mert olyanokat írtam
benne a NAD-ról, hogy nem mertem elküldeni. Ha az 5120 lehet egy
referencia gép, akkor én szépségkirálynő! Kétszer is vettem, hogy majd
csinálok belőle lemezjátszót. Nem lehet! A motor egy szemét, a tányér
és gumi kiegyensúlyozatlan és üt, minden csapágya egy vicc, és tessék
mondani, ha a hangkart ilyen primitív módon kell begyömöszölni a
helyére, mitől lesznek a megfelelő helyeken párhuzamosak és
derékszögek? (...)
Visszatérve a szíj kontra DD vitára, Önök is azt állítják, hogy a
DD rendszer sajáthangjának a szabályozási rendszer az oka. Na de a
Linn Sondek motorját ugyanilyen elektronika vezérli! Referenciajelhez
viszonyít egy mérőjelet, amit korrigál. Azonos súlyú tányérnál, ha
forgatom, kvarcreferencia-vezérléssel a szögsebesség-változás sokkal
nagyobb lesz a szíjhajtású gépnél, a mechanikai erőátvitel miatt,
mivel a szíj rugalmas.

Mindegyik ponthoz van hozzáfűznivalónk. Azonos specifikációjú
alkatrészek nem feltétlenül szólnak ugyanúgy. Az AGI-t a nagykönyv
szerint építették meg, de az alkatrészek természetesen nem ugyanattól
a gyártól származnak, mint az 511A alkatrészei. A készülékek
"szórásáról" is vannak elképzeléseink; itt most nagyobb különbséget
véltünk hallani.
Az asztalkák hatásmechanizmusát nem ismerjük, de csaknem biztosra
vesszük, hogy nem akusztikai visszahatásról van szó.
Mi is azt tapasztaltuk, hogy a NAD5120-ból nem lehet "lemezjátszót
csinálni", nemigen lehet feljavítani. (Habár érdemes megnézni a MOD-ot
a 108. oldalon!) A Rút Kis Kacsával szembeni ellenérzéseinknek
kezdettől fogva hangot adunk. Mindazonáltal nem ismerünk ennyire
jóhangú lemezjátszót a hazai piacon.
A DD-rendszer hibáiról mi csupán spekuláltunk, tehát nem
"állítottuk", hogy a szervovezérlés okozza a bajt. Tény viszont, hogy
a legtöbb DD-készüléknek túlságosan könnyű a tányérja. Másrészt, ha
két azonos tömegű tányért közvetlenül, illetve szijjal hajtunk meg,
nyávogásuknak nemcsak a mértéke, hanem a karaktere is más lesz. A szíj
rugalmassága növelt ugyan a "wow"-t, de csökkentheti a "flutter"-t.

(#9526) Ebit válasza #56474624 (#9525) üzenetére


Ebit
addikt

A DD-rendszer hibáiról mi csupán spekuláltunk

wow és flutter kérdése,meg izlés dolga ki melyikre reagál érzékenyebben,de ha aaz egyik hibát növeli,a msikat csokkenti,mindenképpen kérdés,hogy a rosszabbik érték,nem kerül,a zavaró tartományba.

(#9527) karyo válasza Ebit (#9520) üzenetére


karyo
senior tag

Egyetértek. Ebben az összehasonlításban egyetlenegy komoly DD-s versenyző sincs. Jómagam a saját személyes tapasztalataim alapján választottam végül egy kvarc vezérelt DD gépet, és nem csalódtam. Lehet az a baj, hogy egy nagyon gyenge szíjassal indult a pályafutásom ( Tesla ), és ezért fanyalgok tőle, ez nagyon is lehetséges. Sőt az is, hogy bizonyosan vannak nagyon jó szíjas gépek. De bizonyosan vannak nagyon jó DD gépek is, és az alacsony budget-el rendelkezők szvsz jobban járnak egy DD géppel.

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

(#9528) #56474624 válasza karyo (#9527) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igazság szerint a nagyon jó szíjas futóművek előnye komolyabb mc hangszedőknél jön ki leginkább. Persze nemcsak a flutter miatt, hanem a zajcsillapítás okán is. A magas frekik tökéletes lekövetéséhez nagyon piciny, finom tűmozgások kellenek, itt tényleg a legapróbb rezgés is bezavarhat. :U
Szóval egy motornak a tányér alatt semmi keresnivalója audiofil/high-end szinten. ;)

(#9529) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok,

szeretnék vásárolni egy 5.0 ás rendszert egy kb 16m2 es szobába, tv-vel erősítővel hangfalakkal együtt. Kb 200e Ft ot szeretnék az erősítő + hangfalakra rááldozni. Egyenlőre minden videó ill hanganyag PC ről lenne kiküldve az erősítőbe. Nem tudom van e ilyen árkategóriában értelme, de szeretném ha a szett kezelné a HD hangokat is, így ki tudnám használni az 5850 es Radeont a gépben. Pár nap keresgélés után erre a párosra gondoltam [Mission M33i Cinema Pack]+[Onkyo TX-SR507]. Hasonló tudásban ill árkategóriában tudnátok e jobbat ill összeillőbb párost mondani? Az erősítő 130W kimenő teljesítményéhez gondolom a hangfalak nem a legjobb választás, de nem találtam ilyen árban olyan erősítőt ami 100W nál kevesebbet ad le, és tudásban megegyezik ezzel, kivéve a denon 1610 ami már nagyon neccesen fér bele a keretbe.

Válaszokat előre is köszönöm.

Közben megnéztem még1x az árgépet, belefér a denon is, nincs akkora árkülönbség :)

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9530) KMT válasza L4D1K (#9529) üzenetére


KMT
addikt

Mi itt zenélünk, mozizni itt érdemes inkább: [link]

Egyrészt megnyugodhatsz, nem fog neked az az erősítő soha leadni 130 W-ot egy hangfalra (ráadásul 6 ohm-ra van megadva, 1 db hangfalat rákötve; jó vicc)... Amúgy se keress kisebb teljesítményű erősítőt, mert nem árt, ha van tartalék a vasban. Torzításig meg nem szabad feltekerni.

(#9531) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Egy furcsán egyszerűnek tűnő kérdés:
A Fostexek tényleg megérik az árukat?

(#9532) L4D1K válasza KMT (#9530) üzenetére


L4D1K
őstag

Hopsz, mind2 forum meg volt nyitva, véletlen ide küldtem... :B

# ANTAL Tuning #

(#9533) L4D1K válasza KMT (#9530) üzenetére


L4D1K
őstag

Ha már szóba került, tudom hogy az avr-ek nem zenére vannak kitalálva, de mozi mellett szeretnék zenét is hallgatni, sajnos a régi Fisher erősítőm nem nagyon akar már működni, de a hozzá tartozó cd és lp lejátszó még mindig hibátlan. Az előbb linkelt Mission m33i alkalmas zene hallgatásra, vagy ennél azért többet kéne rááldoznom egy stereo hangfal párosra.

# ANTAL Tuning #

(#9534) KMT válasza L4D1K (#9533) üzenetére


KMT
addikt

Most rávághatnám, hogy nem, de a zenehallgatás mindenkinek mást jelent. Erősen függ attól, hogy milyen zenéket hallgatsz, mennyire "komolyan" hallgatod, tehát hogy mik az igényeid.

Szerintem azt döntsd el, hogy kell-e egyáltalán neked a sokpontegy. A szobád se túl nagy. Szerintem 2.0, vagy 2.1-gyel is lazán lehet filmet nézni (főleg, ha valaki nem csak kommersz akciófilmeket néz), zenén meg ég és föld a kettő.

(#9535) L4D1K válasza KMT (#9534) üzenetére


L4D1K
őstag

A sokpontegy a filmek illetve a koncert dvd-im miatt lenne előnyös, zenében többnyire könnyű zenét hallgatok, de rendszeresen előveszek komolyabb zenéket is, igaz azokat a jobb hangzás miatt fejhallgatóval használom.

Ha tehetném lenne egy 2.1 és egy x.1 es rendszerem is, de most sajnos kompromisszumokat kell kötnöm.

# ANTAL Tuning #

(#9536) #56474624 válasza L4D1K (#9535) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azok a fránya koncert dvd-k. :N

Azt a pénzt, amit 5+1 hangfalra, meg egy normális hm erősítőre költenél, ráköltöd 2 darab hangfalra, sztereó erősítőre, hangban mérföldkövekkel előrébb leszel.
Hidd el, jobb "csak" sztereóban filmet nézni, vagy koncert dvd-t hallgatni, mint egy (relatíve) olcsón összedobott hm rendszeren zenét hallgatni, pláne "komolyabbat".
Szóval ha már kompromisszum (pénz miatt), akkor inkább így szerintem. Azért egy normális sztereó rendszer elég "3D" tud ám lenni. Igaz, hátulról nem kapsz hangot, de azt még hangversenyen sem hallottam, hangszerből/énekesből legalábbis nem. :))

(#9537) L4D1K válasza #56474624 (#9536) üzenetére


L4D1K
őstag

Hmm. Akkor elviekben segíts nekem összeállítani egy 2.0 ás rendszert, kb 200e Ft értékben, amit össze tudok kötni PC vel is. Csakhogy lássam a két rendszer közti különbséget. Sajnos a számítógépet mint forrást nem tudom kizárni, úgyhogy ha nincs HDMI, marad az analóg kábelezés az X-fi Xtreme Music ból..., asztali DVD-m sajnos nincs és nem is tervezek venni.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9538) KMT válasza L4D1K (#9537) üzenetére


KMT
addikt

Doboz (kb sorrendben):

Quad 12L, 67k: [link]
Dynaudio A50, 80k: [link]
Tannoy R2, 60k: [link]
Monitor Audio, 60k: [link]
Chario, 95k: [link]
Tannoy F2, 40k: [link]
Epos ELS3, 45k: [link]

Erősítő:
Vincent, 80k: [link]
Hivox, 75k: [link]
(Dunaudio, 38k: [link] )

Kábelek: Klotz, Gotham, CAT7, 10-15k-ból ki kell jönnie.

Állvány (ha nem álló doboz): Amennyi marad. :) (30k körül Valhalla.)

Illetve a "forrást" lehet fejleszteni később (ESI, E-mu, Audiotrak).

A film (és popzene) miatt inkább az állványos doboz + szub felállást javasolnám, bár kétségtelen, hogy többe így kerül mint egy állódoboz. De praktikusabb/jobb.

(#9539) Tristis válasza KMT (#9538) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem azt a Monitor Audio BR2-est hanyagold, mert szörnyű hangja van. Olyan, mintha énekelne valaki a dobozban, de sehogy sem lehet kiszedni belőle a hangot.... A többivel nincs bajom (vagy nem hallottam még ;-) ).

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9540) #56474624 válasza L4D1K (#9537) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha még egyszer lenne ennyi pénzem, mindenképp használtat vennék ma már. Sokkal előrébb tartanék hangban. :U

Hangfalból vaterán ez például egész olcsó, és megérzésem szerint jobb, mint bármely újonnan 100k-ig kapható hangfal.
Valamivel drágábban jmlab-ok (de nem biztos, hogy jobbak az előzőnél):
[link]
[link]

(#9541) Tristis válasza Oibacsi (#9531) üzenetére


Tristis
őstag

Sokan szeretik őket, és annak bizony oka lehet... :U
Szerintem nem csak majmolás, hanem áll is valami mögötte.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9542) KMT válasza Tristis (#9539) üzenetére


KMT
addikt

Köszi a kiigazítást, ezt nem hittem volna egy MA dobozról.

(#9543) Tristis válasza KMT (#9542) üzenetére


Tristis
őstag

Fura egyébként, mert én is bárhol mondom, hogy ez a doboz bizony vacak, mindenki égtelen módon lehord, de a saját fülemmel hallottam és egy kis Mission M32-es csúnyán odavert neki, pedig talán az se a legjobb a kategóriában. Asszem a BR2 új ára 100e Ft körül van. Más Monitor Audio dobozt még nem hallottam, de nagyon sokan mondják, hogy jó dobozok.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9544) L4D1K válasza KMT (#9538) üzenetére


L4D1K
őstag

Uh, van miből választani. Az árak gondolom darab és nem párra vonatkoznak. A könnyű zene nálam a rock/metál stílust jelenti, semmilyen pop-ot nem hallgatok. Az emu nem tudom mennyiben lehet jobb az x-fi nél, gondolom itt is a zene - hm különbségek jönnek ki.

Na rohanok vissza dolgozni.

# ANTAL Tuning #

(#9545) KMT válasza L4D1K (#9544) üzenetére


KMT
addikt

Dehogy, ki hirdet manapság darabáron? :D

Nem, zene - zene különbségek jönnek ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9546) L4D1K válasza KMT (#9545) üzenetére


L4D1K
őstag

Az a Quad 12l nagyon komoly 67e ért, főleg hogy a tulaj ad hozzá potom áron mission állványt és kábelt is. A hm erősítők mennyire indulnak handicap-el a kimondottan stereo erősítőkkel szemben? Tudom hogy zenére a stereo a legjobb, de kíváncsi vagyok, hogy létezik e olyan megoldás ami ötvözi a stereo rendszerek hangminőségét a hm erősítők mozi világával.

Kicsit más, írtam hogy van egy Fisher erősítőm hozzá tartozó cd és lp lejátszóval. Mivel egyik sem mai darab, tudnátok olyan boltot mondani ahol meg tudnák nézni bennük az évek alatt esetleg elromlott alkatrészeket?

# ANTAL Tuning #

(#9547) Ebit válasza L4D1K (#9546) üzenetére


Ebit
addikt

Fisher erősítőm hozzá tartozó cd és lp lejátszóval.

Irjál tipust,van hibájuk?

(#9548) L4D1K válasza Ebit (#9547) üzenetére


L4D1K
őstag

Fisher Integrated Stereo Amplifier Tac-M80

Compact Disc Player AD-M82

Semi Automatic Turntable MT-M82

Az erősítőnek néha pattogott a hangja, illetve ha felveszem a fejhallgatót, jól hallhatóan erősebben szól a jobb csatorna (remélem nem a fülem rossz). Az lp szinte biztos megélt egy tűcserét, de mivel ezekhez nem értek, nézze meg inkább egy szaki. A CD vel voltak régebben olvasási ill. lejátszás gondok, nem lehetett vagy csak nagyon nehezen számot váltani. Körülbelül ennyi. Tudom hogy nem egy nagy kunszt ez a szett, de mivel apámtól kaptam igyekszem megőrizni és karban tartani már az ő emléke miatt is.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9549) Tristis válasza L4D1K (#9546) üzenetére


Tristis
őstag

100-150e Ft-ig általában nagyon odavernek a sztereók a hm-eknek, de persze később is. Több csatorna, több anyag, magasabb ár,

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9550) #56474624 válasza L4D1K (#9548) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sininél lehet kapni ebbe a típusba lézert, ha jól informálódtam. Valószínű az a baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.