Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) schawo válasza Recon666 (#9298) üzenetére


schawo
titán

Nézd még át az Elimex kínálatát is. ;)

Pl: ez, vagy ez, esetleg ez

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9302) Recon666 válasza schawo (#9301) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kössz rajta vagyok, Klotz kábelem már van csak az a végfokhoz van , 6,3 jack csatlakozós elég jó kis kábel.

[ Szerkesztve ]

(#9303) Khaal válasza BigG.(nnnnn) (#9286) üzenetére


Khaal
őstag

Ha mindenképp 5.1-et szeretnél, akkor ajánlom ezt a fórumtémát: [link]
Hyundai-t én is hanyagolnám, nagyon legalja kategória, max akkor érdemes nézegetni, ha meg akarod spórolni a külön dvd lejátszó árát.

(#9304) #56474624


#56474624
törölt tag

CD-lejátszásnál mi a glitch egész pontosan? :U

(#9305) WN31RD válasza karyo (#9300) üzenetére


WN31RD
addikt

Alternatív megoldás: pl. egy pár ilyen (használtan nyilván valamivel jobb is kijön) közvetlenül számítógépre kötve, és akkor nem kell extra kábel sem.

(Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak hirtelen megihletett a "mit vegyünk 100000 Ft-ból" téma. :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9306) schawo válasza WN31RD (#9305) üzenetére


schawo
titán

Normális kábel kell a monitoroknak is. Először egy sima kettős árnyékolású kábellel próbálkoztam, de összeszedett minden elektromos zajt, utána bekötöttem szimmetrikusan, de még kicsit így is beszól a telefonhívás, ha közel van a készülék. Szóval a két monitor bekötése saját készítésű kábellel (klotz+neutrik) is benne van majd 10ezerben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9307) WN31RD válasza schawo (#9306) üzenetére


WN31RD
addikt

Ahol a balanced kábel zajos, ott bármi más még jobban az lenne. Nyilván a helyi körülményektől függ, nálam pl. az egyszerű mikrofonkábel teljesen bevált, pedig a hátsó monitorokhoz kb. 18 m hosszú kábel megy. A Neutrik csatlakozó persze jó (nekem is az van), de nem szükséges.

Szerk.: De az említett monitorok mellett 8e Ft megmarad a 100e-ből, annak elégnek kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9308) bandi0000 válasza WN31RD (#9307) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali tom h nem épp ide tatozik de enm találtam iesmi topit
nah az a kérdés h mien kábellel lehetne összekötni a háziozit a géppel csak h a hang átmenjen?

Xbox One: bandymnc

(#9309) WN31RD válasza bandi0000 (#9308) üzenetére


WN31RD
addikt

Van a házimozis kérdéseknek külön topic, pl. Házimozi erősítő - milyet / melyiket... bár végülis ide is belefér. Mindenesetre tudni kellene, hogy milyen "házimozihoz" illetve erősítőhöz szeretnéd kötni a PC-t, illetve milyen hangkimenet (analóg, optikai digitális, koax digitális) található a PC-den.

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9310) schawo válasza WN31RD (#9307) üzenetére


schawo
titán

Balanced-dal nem zajos már, de azért egy picit lehet hallani a bejövő hívás hangját. Én is mikrofonkábellel kötöttem be, de szimmetrikus (bridgelt) módban.

Neutrik csatlakozó szükséges!!! Nem a hangminőség miatt, ilyen meg sem fordulna a fejemben. Viszont pl a Kácsa Audiótól származó noname csatlakozók közül már kettő is szétesett. A kis 3,5-es csak egy 3,5->6,3 átalakítómat nyírta ki, a 6,3-as hegye viszont a stúdiókártyámba ragadt bele. Végül sok szenvedéssel sikerült kihámozni belőle, de az egyik jack lefogó lamellám elhajlott kicsit. :(((

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9311) bandi0000 válasza WN31RD (#9309) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nahj ha jó kérdés a PC-n csak az integrált van
a házimozi meg egy LG LH-T250
csak azt akarom h egy kábellel meg lehet e oldani v veni kel vmit a gépbe
meg miért kell erősítő a házimoziba alapból van nem?

Xbox One: bandymnc

(#9312) Ebit válasza bandi0000 (#9311) üzenetére


Ebit
addikt

3.5 jack vomalkimenet/hangkari/,másik végén 2 Rca dugó /erősitő/

(#9313) bandi0000 válasza Ebit (#9312) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jóh kösszi és tudnál dobni egy linket is h h néz ki meg h hol mennyiért lehet kapni?

Xbox One: bandymnc

(#9314) schawo válasza bandi0000 (#9313) üzenetére


schawo
titán

Pl ez, ez, ez vagy ez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9315) Telefunen válasza bandi0000 (#9311) üzenetére


Telefunen
őstag

Ez a cucc digitális átvitelt nem támogat. Tehát 1 kábellel nem fog menni. Talán 3 analóg segíthet.

(#9316) bandi0000 válasza schawo (#9314) üzenetére


bandi0000
nagyúr

fúhh igen jók vtok kösszi
de akk ez jól viszi át a hangot mih?

Xbox One: bandymnc

(#9317) Visormail válasza karyo (#9300) üzenetére


Visormail
addikt

Jó értem. Most nem szeretném egyenlőre lecserélni a cuccot. Akkor ehhez a konkrét erősítő+hanfalhoz amim most van, kb milyen kábelt ajánlanál?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9318) Telefunen válasza Visormail (#9317) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha az ő példájából akarok kiindulni (amivel egyébként egyetértek, de a te estedben nem áll, hiszen az erősítőd jóval értékesebb, mint a hangfalad, ami pedig a legkritikusabb elem), akkor 2500 forintot érdemes költened kábelre, mert a te cuccod kb. 25000 forintot érhet. Ha több pénzed van, akkor inkább nézz másik hangfal után.

(#9319) schawo válasza bandi0000 (#9316) üzenetére


schawo
titán

Igen, de ahogy (#9315) Telefunen is említette, ebből 3 kell az 5.1-hez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9320) Telefunen válasza schawo (#9319) üzenetére


Telefunen
őstag

Sajnos tévedtem. Ez alapján a kép alapján, ez a cucc még 5.1-es analóg bemenettel sem rendelkezik:(

[ Szerkesztve ]

(#9321) Visormail válasza Telefunen (#9318) üzenetére


Visormail
addikt

Igen csak az ár így önmagában nekem nem mondd semmit, mert az erősen függ attól hogy hány méteres a kábel, ezért kellene valami körülbelüli típus és vastagság hogy képben legyek.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9322) schawo válasza Visormail (#9321) üzenetére


schawo
titán

Mekkora távolságot kell áthidalni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9323) Visormail válasza schawo (#9322) üzenetére


Visormail
addikt

Hát a jelenlegi elrendezésben kell 15m összesen a 2 hangfalhoz :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9324) schawo válasza Visormail (#9323) üzenetére


schawo
titán

TJÉ (te jó ég :P), sportcsarnok hangosítására kértek fel? :DD

Hogy konstruktívat is hozzászóljak: pl.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9325) bandi0000 válasza schawo (#9324) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nah akk nem is jóh z amit mutattaok?

Xbox One: bandymnc

(#9326) schawo válasza bandi0000 (#9325) üzenetére


schawo
titán

Az az LG izé sosem fog sokpontegyben szólni bármilyen külső forrásról, bármilyen kábellel. Amit írtunk kábel az jó, de csak 1 kell belőle, és akkor sztereóban fog szólni a front hangszórókról.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9327) bandi0000 válasza schawo (#9326) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ás akk a mély az nem?

Xbox One: bandymnc

(#9328) schawo válasza bandi0000 (#9327) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, de valószínű a mély is szól. Ha kipróbálod, kiderül.

Ha diszgráfiás vagy, akkor a következők rád nem vonatkoznak. Én megteszek mindent, hogy könnyen olvashatóan, a lehető legkevesebb helyesírási hibával írjak. Bocs, de nálad x szóban 2x helyesírási és egyéb hiba van. A hozzászólásaid dekódolásához egy Enigma is kevés néha. Légy szíves, erőltesd meg magad egy picit, hogy ne azzal teljen 5 percem, hogy megértsem, mit akarsz írni összesen egy sorban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9329) perempe válasza perempe (#9299) üzenetére


perempe
addikt

ELKEZDTEM MOSOLYOGNI. Sound Blaster Live 5.1 SB0100 után persze nem nehéz elképzelni...
Fényévekkel jobb egy hangkártyánál ez a DIY DAC.

P31-DS3L koax kimenetéről hajtom.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9330) #56474624 válasza perempe (#9329) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig az a tda1543-as DAC sem egy mai darab. Szűrős, vagy szűrő nélküli?

(#9331) perempe válasza #56474624 (#9330) üzenetére


perempe
addikt

nem tudom. milyen szűrőnek kellene hol lennie? tehetek fel képet holnap.
még mindig etalon egy rétegnek ez a konstrukció (lásd: diyaudio.com).

MŰKÖDIK A (kölcsön) DAC!!!
:K :K :K :C :C :C :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9332) #56474624 válasza perempe (#9331) üzenetére


#56474624
törölt tag

Túlmintavételezés/digitális szűrés, amire gondolok. Ha diy dac, akkor nem teljesen elképzelhetetlen, hogy véletlen "kifelejtették" belőle. Bár van olyan is, aki nem szereti a szűrő nélküli hangot. :U

(#9333) perempe válasza #56474624 (#9332) üzenetére


perempe
addikt

szerintem ez NOS DAC. igazi élmény a zenehallgatás vele.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9334) #56474624 válasza perempe (#9333) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ilyenkor sajnálom, hogy nem értek ilyenek építéséhez. "Fillérekből" lehet kihozni pofátlanul jó hangot. :O :D

(#9335) perempe válasza #56474624 (#9334) üzenetére


perempe
addikt

igen, egy tda1543 chip 6-700Ft, ebből kell 4db, meg egy receiver (2-3K).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9336) Ebit válasza #56474624 (#9334) üzenetére


Ebit
addikt

A legtöbb házilagos épités,ma már biztos nem olcsó,sokszor a gyári árát is meghaladja,és a legtöbb kivitelezőnek,nincs,meg otthon a megfelelő műszezettsége.

Elsősoban, itt inkább a saját épités,alkotás élménye a meghatározó,illetve adott speciális feltételek paraméterek megvalósitása.

(#9337) zH.


zH.
senior tag

pár napja vissza jött a szerelőtől. :) a jelszint elvileg fel lett véve ,így nem is volt gond vele. azt mondta ,hogy ha 1-2hétig masszív használat mellett jó lesz akkor továbbra is. ma megint elkezdett pár mp-enként ugrálni. ráraktam a cd stabilizert azóta nincs gond. de szerintem ennek is meg fog halni a lézere. szerencse ,hogy kapni.

just be

(#9338) #56474624 válasza Ebit (#9336) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miért haladná meg egy gyári árát? :U
Tízezres nagyságrendű összegből lehet kihozni olyan hangot, amiket százezres nagyságrendű összegért adnak bizonyos gyártók.

(#9339) perempe válasza perempe (#9331) üzenetére


perempe
addikt

Itt az ígért kép a CS8412 + 4xTDA1543 DAC-ról:

[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9340) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

nos nagyjából ezek közül melyik lenne a legjobb döntés?
1.
2.
3.
4.
5.
6.

(#9341) karyo válasza Visormail (#9317) üzenetére


karyo
senior tag

Ár/érték arányban egy jó kábel a qed_original

itt kapható pl.

Ez OFC réz, komoly budget darab, 1000 HUf/m áron adják, de ez alatt szerintem nem érdemes kapálódzni. Mondjuk ebbből 15m nem kis pénz, de én inkább akkor összeszedném erre , mintsem vegyek valami ratyit. Annál a CAT5e/6/7 is jobb :U

Mj: ezt a kábelt, ha netán kasztot lépnél majd a hi-fi rendszereddel, akkor sem kell kidobni. ;)

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

(#9342) karyo válasza zH. (#9337) üzenetére


karyo
senior tag

szép setup :R

Oldalról most már látom, hogy ezek mind fém előlaposak ;)

ha haldokolna a laser, akkor --> [picisini] .

nehogy kidobd, inkább javítsd, vagy javíttasd meg, mert ilyen szép darabokat a mai kínálatból már nem kapsz... :(

( Mj: ha meg akarod ezt a cd típust tartani, egy jó tanács: végy 1 spare laser pickup-ot, amíg kapni, és spájz, nekem is van így néhány ma már nem kapható alkatrészem... )

[ Szerkesztve ]

Enjoy the silence.

(#9343) karyo válasza schawo (#9328) üzenetére


karyo
senior tag

teljesen egyetértek veled. ha valaki fórumba írkál, szedje mán össze magát és próbáljon meg épkézláb mondatokat összehozni, alannyal, állítmánnyal, teljes, olvasható szavakkal, stb... :R

Enjoy the silence.

(#9344) karyo válasza karyo (#9342) üzenetére


karyo
senior tag

a sinis linket elcs....tem..., de javítom: pici

Enjoy the silence.

(#9345) zH. válasza karyo (#9342) üzenetére


zH.
senior tag

köszönöm. :R

hangfalkábelből van sok aranyozott a pincében. majd amikor rakjuk össze kompletten akkor lesz felhozva. :R kidobni 100% nem fogom. így is van egy x333es ,amihez sajnos nincs lézer ,de lehet hogy a mozgatómechanika is elromlott. :( pedig sokkal nehezebb és belülről is bonyolultabb. de ennek a hangjával sincs gond. :)

köszi a tanácsot. egyenlőre most nincs baja. ha lesz akkor lézer megoldja. mechanikának szerencsére semmi baja. ebay-n van is 8k körül.

[ Szerkesztve ]

just be

(#9346) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

valakiiiii 9340 hsz.

(#9347) #56474624 válasza BigG.(nnnnn) (#9346) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez inkább házimozi kérdés. Talán tudnak ott segíteni, ők jobban képben vannak azt hiszem. :)

(#9348) #56474624 válasza perempe (#9339) üzenetére


#56474624
törölt tag

Őszintén szólva én már azon gondolkodom, hogy egyszer nem csinálnál-e valami hasonlót nekem óccsóér'... :U :DDD

(#9349) Ebit válasza #56474624 (#9338) üzenetére


Ebit
addikt

Az egyedelig készitett dolgoknál.általában a kűlső a legtöbb esetben elmarad a gyári kiviteltől,a lényeg inkább a belső kialakitáson,vabpl minőségibb passziv elemek alkalmazása,ami speciálisan audio célra fejlesztettek ki,valamint a gondos tervezés,nyák készités,trafó tekercselés,csatik beszerzése,ez ha megfelelő összhangban van,nem egyszerű feladat kivitelezni,ritkán tudja egy ember otthon megoldani.

Az egyik kölségkimélő megoldás,amikor,otthon meglévő,használaton kivúli alkatrészekből,épül fel a berendezés.

(#9350) Tristis válasza Ebit (#9349) üzenetére


Tristis
őstag

és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy egy kiugró minőségű kondi mennyibe kerül, hogyha egy darabot vesz az ember és mennyit, ha 1000 darabot.... Ettől függetlenül a design, a fejlesztés, a disztribúció és az árrés no meg az adók miatt mindig olcsóbb lesz a DIY, a kérdés az, hogy jó is lesz-e...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.