Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) DDL válasza zoltanz (#8097) üzenetére


DDL
őstag

Egy nagy de gyenge minőségű az rosszabb, mint sok kicsi gyenus. De a nagy és jó minőségűt nem lehet sok kicsivel pótolni. Azonban a nagy kapacitás jó minőségben nem slim kivitel. Ja és nem olcsó....

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8102) Cyrin válasza KMT (#8096) üzenetére


Cyrin
addikt

bizony-bizony, nemegyszer próbáltam különböző berendezéseken, persze 220-as dugókkal szerelve, sztem nálunk többen használják tápkábelnek mint interconnectnek...

(#8103) Ebit válasza Cyrin (#8102) üzenetére


Ebit
addikt

ahány ház...egy próbát megérhet,pláne a régebbi borotva zsinorok helyett.

(#8104) Cyrin válasza Ebit (#8103) üzenetére


Cyrin
addikt

ez nem saját kitaláció, a hivatalos magyar forgalmazó szerelte, és árulta is hálózatiként, ők még nálam is jobban ismerik a VDH termékeit :D

saját forgalamzású Lp játszóikat és sokszor erősítőiket kábelezték ezzel, nekem is ez volt az bakelitjátszóban...

[ Szerkesztve ]

(#8105) Jauzsiv válasza zoltanz (#8097) üzenetére


Jauzsiv
csendes tag

Szia

Erősítől lelki világa hát.
Szerintem van néhány követendő szigorúan betartandó szabály ha normális jó megbízható erősítőt akar építeni az ember.

Ha a tápegység kondenzátorokra gondolsz mert miért ne arra megvan a watt per mikrofarád szabály hogy biztosítsa a folyamatos kakaót és a hálózat szűrését.

isten igazából hogy ha egyben van vagy páhuzamosan van kötve több ha jól van méretezve a viselkedés ugyan az összeadódik a kapacítás.

A dinamika összetett dolog függ a kondiktól az erősítő tipusától milyen ic vagy elektroncső van esetleg benne meg természetesen a hangszóró és nem utolsósorban a hallgatott anyag minőségétől. :-)

Ez az én szerény véleményen :-)

http://hazihifielektronika.mindenkilapja.hu/

(#8106) BBéci válasza DDL (#8101) üzenetére


BBéci
titán

Éppen az ellenkezőjét hallottam és olvastam mindenfelé, mint amit leírtál. A sok kicsi egyértelműen jobb, mint az egy nagy. Természetesen azonos minőségű kondenzátorokról beszélünk.
Autóhifiben már 8-9 éve rájöttek erre. Nekem még egy nagy 1 farádos Helix DPC1000 dolgozik az autómban, amit szívesen lecserélnék egy Helix XXL-re.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8107) DDL válasza BBéci (#8106) üzenetére


DDL
őstag

Szerinted melyik a jobb hangilag (ha egyéb kötelező elemektől eltekintünk)? A 4*4700uF vagy az 1*220000uF?

Bezony az 1db nagy az sokkal jobb! Mert ugye mint az köztudott a kígyó és a zsiráf nem csak annyiban különbözik, hogy az egyik vízszintesen a másik meg függőlegesen hosszú...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8108) Ebit válasza Cyrin (#8104) üzenetére


Ebit
addikt

Idáig oké.

Az ötlet szerintem mindegy kié,ha használható,természetesen, a szerzői,szabadalmi oltalmi jogokra érdemes figyelni.

Ami egyértelműen biztos,a kábelek,csatlakozások képesek változtatni ,jól érzékelhetően egy készülék hangján,az már egy másik kérdés,hogy milyen irányba,és ki mit vesz ebből észre,mi tetszik neki,és nem utoljára,ezért mennyit hajlandó fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#8109) Tristis


Tristis
őstag

Én nem vagyok nagy műértő, de a komolyabb jószágokba, amit eddig láttam inkább kevesebb nagyobb kondi volt... míg az olcsóbb termékekbe inkább kisebbek és több. Azt hiszem láttam annyi mindent, hogy nevezhetem tendenciának a dolgot.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8110) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Itt egy elemzés kondi témában.

Az elemek megválasztását a felhasználási terület igen befolyásolja. Az alacsonyabb feszültségeknél az elektrolit kondenzátorok olcsóbbak, ezért ilyenkor a kisebb fojtótekercs nagyobb kondenzátor elvét szokás követni. Nagyobb feszültségek esetén a kondenzátorok ára megnövekszik, ezért a kisebb kapacitás és a nagyobb induktivitást részesítik előnyben. A választási szempontokat tovább bonyolíthatjuk ha erősítőt tervezünk. A hangok ugyanis a minél kisebb, és kevesebb kondenzátor hívei, de leginkább az elektrolit kondenzátorokat nem kedvelik, mivel a nagy elektrolit kondenzátorok lustává tehetik a tápegység reakció idejét, és az elterjedt megoldás - miszerint a kondenzátort egy jóval kisebb értékű (tipikusan 1µF), és nem elektrolit kondenzátorral hidalják át, is csak félmegoldás, bár sok esetben hatásos. Természetesen a hang minőségét a felhasznált kondenzátorok anyaga is befolyásolja, nem különben a fojtótekercs vas anyaga és a tekercselés megvalósítása.
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8111) somasm válasza Ebit (#8078) üzenetére


somasm
csendes tag

az orionom tipusát nem tudom, hiányzik róla a biléta. ömm van két 20cm es nagy hangszóró páronként, plusz egy ovál alakú kb 5cm-es és egy kis csipogó. a doboz 60*40*20cmes.

A nagy gépemen alaplai hangkártya van, viszonylag új. majd oda fog mennie az spdif-es erősítő, és valamelyik hangal, ha megveszem azt a jamot. de még kérdés hogy mit hol fogok használni.esetleg az uj felujitott pincémben:D

A különbség meg bőven érezhető, töltögettem flacokat, meg vagyokk lepve:)
kylie minogue-től kezdve egészen lajkó félixig :D

(#8112) BBéci válasza DDL (#8107) üzenetére


BBéci
titán

Fénykép és műszaki adatok alapján megmondani, tippelni, hogy melyik a jobb, sarlatánság lenne, amire akkor sem vállalkoznék, ha a meglévőnél több tapasztalatom lenne ezügyben.
Mint már említettem, autóhifiben egyértelmű a trend, aki kondenzátort illeszt az erősítője mellé (sokan szükségtelennek tartják) az inkább a sok kicsiből összerakottat - mint a Helix XXL - választja. Éppen az előbb írt lustaság miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8113) BBéci válasza dabadab (#8017) üzenetére


BBéci
titán

Hallgattál már T-Ampról hajtott rendszert?
Egyik ismerősöm, pár éve Európa bajnok volt autóhifiben, T-Ampra váltott és jobb hangzásúnak tartja a mostani rendszerét, mint amivel győzött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8114) Cyrin válasza BBéci (#8113) üzenetére


Cyrin
addikt

bizony-bizony, valamit tud a kicsike, én építettem anno belőle egy kis erölködőt, persze nem a műanyag verzióból, hanem ilyen kit-ből + kapott külön akkus táplálást, és elég jó lett, ma is használatban van...

(#8115) Tristis válasza zoltanz (#8110) üzenetére


Tristis
őstag

Köszönöm, nagyon hasznos cikk! A végén még né is kiokosodom szépen lassan a témából... ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8116) Cyrin


Cyrin
addikt

sőt, nem is igaz, kettőt csináltam mert másnak is megtetszett, az egyiket a műanyagból szereltem ki, és kapott normális dobozt, csatikat, a másikat kb ugyanúgy csináltam meg, de a lenti oldalról rendelve, sokkal jobb kábelezéssel...

(#8117) Ebit válasza somasm (#8111) üzenetére


Ebit
addikt

Nagy valószinűséggel HS-400
[link]

a jobb műsorforrást észre lehet venni mindenképpen,mert mostanában,megjelent néhány komolyabb cd,ami egész korrekt hangképet ad.

Milyen Jamot szeretnél végül?

(#8118) perempe válasza Cyrin (#8116) üzenetére


perempe
addikt

A diyaudio.com fóruma is tele van vele. Találtam olcsóbb KIT-et.
MKIII Tripath TA2020 PCB 25watt Class-T amplifier
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8119) BluEyes válasza somasm (#8111) üzenetére


BluEyes
őstag

HS 400

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8120) BluEyes válasza somasm (#8111) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyilván a mélyek közepén a domború kupakok horpadtak be.
Fogj egy porszívót (csak a csövet, fej nélkül), és szippantsd helyre. Persze másik kézzel támaszd meg a membránt, nehogy mindenestől kikapja a porszívó az egészet.
Ha sikerül visszaalakítani a horpadást, és a hangszóró egyben maradt, szól, akkor utána kukkantsd meg a váltót és a kábelezést. Ha van elektrolit kondi a váltóban (valszeg van, ezt a típust nem ösmerem) akkor azt cseréld ki valami jobb minőségű újra, ill. a belső kábeleket is érdemes valami olcsó (2-300FT/méter) 2,5mm keresztmetszetűre kicserélni.
Az egész megvan egy délután, és a Jamok maradhatnak ott ahol vannak. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8121) somasm válasza BluEyes (#8120) üzenetére


somasm
csendes tag

ezer hála a tanácsokért, igen a mélyek közepe nyomódott picit be.
azthiszem neki fogok esni a kábelezésnek is, bár ilyesmit még soha sem csináltam, de majd nagy körültekintésesl járok el.

Forrasztgatni kell mindenképp?

a külső kábelezést is akkor érdemes lecserélni azt hiszem, bár azok a kábelek talán csak 5-6 évesek.

az elektrolit kondinak meg utánanézek, így pontosan nem tudom miről van szó, de megoldom :)
:R

(#8122) BBéci válasza BluEyes (#8120) üzenetére


BBéci
titán

A porsapka viszonylag csekély mértékben szól bele a hangképbe, nem tragédia, ha be van horpadva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8123) somasm válasza BluEyes (#8119) üzenetére


somasm
csendes tag

ja és igen, ilyen a hangfal :) azt gondolod, nem járok jobban egy e350-essel (28k-ért tudnám megszerezni a szentkirály utcai "öregúrtól" hifiboltból)

(#8124) somasm válasza BBéci (#8122) üzenetére


somasm
csendes tag

én úgy érzem, hogy zenehallgatás és tesztelés közben csak a jobban behorpadt hangszórónál kezd a mélyebb basszus futamoknál hamarabb torzulni és furcsán rezegni az egész. mindenesetre kipróbálom majd, hátha jobban szól majd...

(#8125) BluEyes válasza somasm (#8124) üzenetére


BluEyes
őstag

Csináld azt, hogy első körben a torzulósabb doboz hangszóróját és váltóját rakod rendbe (kábelezni se kell egyelőre). Ez így minimális összeg, néhány kondi ki- és beforrasztása. Hallgasd meg az eredményt, összehasonlítva a másik, érintetlen dobozzal. Itt már hallanod kell, hogy csökkent-e a torzítás, jobb-e a hang, a frekvenciabalansz helyreállt-e, lettek-e szép magasak stb, hogy egyáltalán érdemes-e végigcsinálni az egész generálozást, vagy komolyabb baj van valamelyik hangszóróval.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8126) BBéci válasza somasm (#8123) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem jársz jobban a 350-esekkel. Ha elárulnám, mint mondott rájuk az egyik hifiüzlet és (Jamo garanciális) szerviz tulaj ismerősöm... Ha érdekel, privátban leírom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8127) BBéci válasza BluEyes (#8125) üzenetére


BBéci
titán

Ez remek ötlet! Érdemes megfogadni. :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8128) somasm válasza BluEyes (#8125) üzenetére


somasm
csendes tag

"Ez így minimális összeg, néhány kondi ki- és beforrasztása"

hát ez nekem nem túl egyszerű, de majd megpróbálok segítséget kérni :)
és még ez egyszerűbb a kábelezésnél? honnan tudom szerezzek kondenzátorokat? van vmi tuti bolt, ahova a régit elviszem és adnak olyat, csak újat? :F

ezer hála még mindig :R

(#8129) Ebit válasza somasm (#8128) üzenetére


Ebit
addikt

Röviden,ha nem értesz hozzá,nem érdemes neki fognod,már a jóminőségi kondik beszerzése sem egyszerű feladat,és egyáltalán,nem biztos,hogy csak az a baja.

[link]

Hirdesd meg valami gyűjő,csak elviszi,jelenlegi/eredeti/ állapotában.

(#8130) BBéci válasza Ebit (#8129) üzenetére


BBéci
titán

Azok a tyúkbelek nevetségesen vékonyak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8131) Ebit válasza BBéci (#8130) üzenetére


Ebit
addikt

Eredeti állapotában is ezzel szóltak,de mivel 1979-ben gyártották,az utolsót,némi idő eltelt.

(#8132) BluEyes válasza somasm (#8128) üzenetére


BluEyes
őstag

Úgy látom, legjobb lesz, ha egy valamennyire jártas cimborát kérsz meg, hogy segítsen. Ő majd megismeri a kondikat. :K
Nem kell vinni a régiket, mert olyat úgyse kapsz (30+ évesek ezek a dobozok ám). A kondi kapacitása (mértékegysége a uF - mikroFarad, ennek meg kell egyezni az eredetivel) és megengedett feszültsége (mértékegysége a Volt :) ez több lehet, mint az eredetié, kevesebb ne legyen) a lényeges. Ezek rá vannak írva a kondenzátorokra. Továbbá - mivel az elektrolit kondik polarizáltak (+ és - lábuk van) nem mindegy, hogyan forrasztod be őket, fordítva beszerelve pukkanás lesz a vége a dolognak. Nem annyira bonyolult, de tényleg inkább valami szaki csinálja.
Boltot, meg olcsó, ám jó minőségű típust majd a szakértő kollégák ajánlanak reményeim szerint.
Azért csak az egyik dobozzal kísérletezz egyelőre, hogy ne költs feleslegesen pénzt, és ugyanezen okból a kábelkedés se fontos. Majd ha látszik, ill. hallatszik, hogy érdemes megcsinálni kompletten mindkét példányt, akkor lehet kábelt, meg a másik dobozhoz való kondikat megvenni.

Szerk: Ebit kolléga berakott képet a váltóról. A három-három kis fekvő henger fém bigyusz a kondik. Ezek tuti behaltak már.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8133) BBéci válasza Ebit (#8131) üzenetére


BBéci
titán

Idővel elvékonyodtak. Értem. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8134) Ebit válasza BBéci (#8133) üzenetére


Ebit
addikt

Megnéznél néhány nyugaton gyártott hangfalat,lehet,hogy ,még vékonyabb vezetékeket látnál.és a cseréljünk kábelt ezerrel,azért nem biztos hogy mindig jó megoldás.
,. :(

(#8135) Tristis


Tristis
őstag

Szerintem a kábelek vastagsága kicsit túl van misztifikálva.. A legjobb hangfalkábel, amit eddig hallottam egy vékonyka, talán 1,5-2 mm-es drót volt... Mondjuk az nem mindegy, hogy miből is volt az a drótocska :)
A vastagabb kábel persze tiszteletet parancsoló..... Az én ic-m is jó nagy, mégis maga a kábel, ami vezeti a jelet nem egy vastag jós(z)ág, csak ugye a szigetelés, a törésgátló, a ruha....

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8136) DDL válasza BBéci (#8112) üzenetére


DDL
őstag

Veled ellentétben én konkrétan ismerem a képen szereplő tipusokat is. Nem légből kapott a véleményem. Mellesleg ha csak a mechanikai felépítését nézzük akkor is 1db nagy jobb energia átvitel szempontjából.

Még egyszer mondom: a sok kisebb olcsóbb jobb mint 1 nagy olcsóbb. Egyébként pedig én is beleestem ebbe a trend csapdába évekkel ezelőtt. De sajnos kiderült a minőség jobban függ az ártól mint a mennyiségtől...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#8137) somasm válasza BluEyes (#8132) üzenetére


somasm
csendes tag

Köszönöm, hát ebbe nem fogok belekezdeni :(

Ellenben várom akkor a szakértő kollégák tanácsait, hogy mire érdemes cserélnem, hol érdemes hangal után nézelődnöm.

Ami szempont, hogy modernebb zenék basszusaival se legyen gondja. Az én szobám kb 20-25 nm-es, de nem árt, ha ezzel a sony erősitővel be tud ordítani egy házibulit is!

30-40e ftot szánnék rá így elsőre.

Kösz!

(#8138) Tristis válasza somasm (#8137) üzenetére


Tristis
őstag

30-40-ből nem sok minden jön ki azért .... Szokás szerint azt ajánlom, hogy valami álló jószágot vegyél, ami lemegy jó mélyre (40-43 Hz). Talán az is jó, ha minél nagyobb a középsugárzója, de ez így persze nem teljesen egyértelmű. Wharfedale 8.3 biztos kijön ebből, de persze ettől lehet talán jobbat kifogni. Német hangfalakat sokat dicsérték a testességükről.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8139) Ebit válasza somasm (#8137) üzenetére


Ebit
addikt

Elöször gondold át,hogy akarod elhelyezni/ polcon,talajon,állványon/.
Milyen erősitővel használnád
Ezután érdemes átolvasni az elmúlt két hét ajánlásaita forumban,valószinűleg,azok,még aktuálisak.

(#8140) Tristis válasza somasm (#8137) üzenetére


Tristis
őstag

Hát ezzel mindig vigyázni kell, de ha nincs elrontva az építése akkor ezzel jól járhatsz.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8141) somasm válasza Ebit (#8139) üzenetére


somasm
csendes tag

na ilyen erősitőm van: Sony TA-AX35
két éjjeliszekrényen vagy földön helyezném el a jövendőbeli hangfalaimat a hs-400asok helyére.

ezekről mi a véleményetek?
- ARES L10
- valami ijesztő dolog
- Tristis ajánlata
- átépített videoton dcr 3090
- yamaha ns 45 40e-ért
- Yamaha NS G40 MKII

ennyi legyen elég. ha van vmi véleményetek h milyen irányba keresgéljek...ne tartsátok vissza.

(#8142) BBéci válasza Ebit (#8134) üzenetére


BBéci
titán

Elég sok hangdobozzal találkoztam, 11 éve foglalkozom hivatásszerűen hifivel, házimozival, persze nem mindegyikből szereltem ki a hangszórókat, vagy a csatlakozóterminált. Külföldi kollégáknak kevésbé van megkötve a kezük, a szaklapokban szinte mindegyik doboz belsejéről mutatnak képeket.
Átkábelezésről az a véleményem, hogy ugyanazt érdemes alkalmazni, amit kívülről kötünk hozzá. Az is igaz, hogy nem minden esetben szükséges belenyúlni a dobozba

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8143) BBéci válasza Tristis (#8135) üzenetére


BBéci
titán

Elárulhatnád annak a kábelnek a pontos típusát!
Nekem nincs abszolút kedvencem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8144) KMT válasza somasm (#8137) üzenetére


KMT
addikt

Hagyd a fenébe az Oriont! Nekem volt ilyen, egy haveromnál kötött ki, aki nemrég cserélte egy 20k-s Auchan-os Clatronic hangfalra. Ég és föld a kettő, pedig az sem egy audiofil doboz.

(#8145) BBéci válasza KMT (#8144) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok Orion párti, de ez meglepő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8146) Ebit válasza somasm (#8141) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem:

1. hirdesd meg a hangfalad
2. Erősitőd megtartod,vagy cserélni szeretnéd?
3. Az általad felsorolt választékból, a Yamahákat érdemes lenne meghallgatni /erösitöddel/,valamint hirdettek,még sok jó álló dobozt az aprókon is

Az átalakitott dobozokat elfelejteném a helyedbe,mert komoly mérések nélkül,házilagosan készitettek,általában kivánnivalókat hagynak maga után.

(#8147) somasm válasza Ebit (#8146) üzenetére


somasm
csendes tag

Erősitőt most kaptam, amennyire én értek hozzá nem rossz. Ha lehet nem cserélném, dinamikája van bőven, úgy szól mint a veszedelem :D A pacák anno amikor vettem jazz muzsikát mutatott vmi technics studiohangfallal.
A Yamaha ns 45 nem tünik rossznak.
Még azért jó pár hétig inkább nézem az aprókat, nem kapkodom el :D

(#8148) Ebit válasza BBéci (#8142) üzenetére


Ebit
addikt

Röviden a kezdő hsz-ben, az 1979-es dátum,mint irtam az adott tipus HS-400 gyártásának,forgalmazásának befejezését jelentette.
A hangváltó,és a beépitett anyagok tükrözik ennek a kornak a hazai műszaki -technikai szinvonalát.
Megjegyzem,hazánkban az első komolyan tervezett,mért korrekt hangváltó a Preludium B 32-ben jelent meg,valamint néhány kisiparilag készült hangfalban./ pl Stand Art 1/.

Konkrétan a leirtak alapján egy ismeretlen állapotú hangfalba,laikusnak,de még szakembernek is belenyúlni,átkábelezni a hiba pontos behatárolása nélkül,nem tartom jó ötletnek.
Az eredeti kábelvastagságot javaslom továbbra is megtartani, ellenkezõ esetben felborul a hangfal egyensúlya.
Belső kábelezéshez,külön is árulnak vezetéket,de hogy valóban javul a hangkép,az esetek 100%-ban azt vitatnám,inkább úgy fogalmaznék változik,de hogy milyen irányba,az már izlés,és kábel dolga.
Jelen esetben, a hangfal megbontása után zárt doboz lévén, a tömitést,és csillapitást is legalább a gyárival megegyező modon illene elvégezni.

Összegezve javitás nélkül ismeretlen állapotú hangszórókal a leirt haibajelenséget is figyelembevéve,nem szabad az inkriminált hangfalhoz hozzányúlni,mert gazdasásogosan nem javitható.

(#8149) Ebit válasza somasm (#8147) üzenetére


Ebit
addikt

Még azért jó pár hétig inkább nézem az aprókat, nem kapkodom el

Ez a lényeg,megalapozott döntést hozzál,az ayagi kereteiden belül,maradva.

(#8150) BBéci válasza Ebit (#8148) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan úgy gondolom én is, ahogy összefoglaltad.
Az előbb madzag ügyben poénkodtam, csak lemaradt a szmájli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.