Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Oibacsi válasza orbano (#9200) üzenetére


Oibacsi
őstag

Én először a két hangsugárzót cserélném meg...

(#9202) orbano válasza Oibacsi (#9201) üzenetére


orbano
félisten

ezt hogy érted?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9203) Oibacsi válasza orbano (#9202) üzenetére


Oibacsi
őstag

Cseréld meg a két oldalt. Ha marad a recsegés ugyanazon az oldalon, akkor a hangszóróhibát kizárhatod. A régi erősítővel én is így jártam.

(#9204) orbano válasza Oibacsi (#9203) üzenetére


orbano
félisten

elkezdtem kicsit rendezgetni a kábeleket (elvittem amit tudtam a 220-ak környékéről), és amikor megigazítottam az IC-t, akkor rendbejött. Mondjuk egy sz*r hama, nem csodálkozom... (jövő héten kapom csak meg a tisztességes árnyékolt, az emu lengőcsatijába illő kábeleket, kiv. leszek mennyit dob a hifin)

viszont ha már itt tartunk: bekapcsova felejtettem az erősítőt, és amikor kihúztam az rca (feltehetőleg ludas) dugóját az erősítőből, akkorát nyekkent a hangszóró, hogy még most is remeg a szívem úgy megijedtem. lehet ettől baja?
ja és ami még fura: amióta asszonyhoz költöztem, nagyon érzékeny lett a számítógépem ki/be kapcsolására a hifi. otthon sosem volt ilyen gond. mondjuk itt minden más is elég rettenet, gondolom a villamoshálózat van rosszul kialakítva. lehet ez ellen valamit tenni?

bakker mennyit javult :Y :W én meg azt hittem az autóhifim és a régnemhallgatás (el vot dobozolva a hifi) miatt tűnik csak laposabbnak a hangja. előjött pár "új" hangszer is :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9205) Oibacsi válasza orbano (#9204) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem hinném, hogy nagy baja lesz, az egyenárammal ölöd meg a leghamarabb a hangszórót
(torz jel is ide tartozik)

(#9206) Khaal válasza orbano (#9204) üzenetére


Khaal
őstag

Én a helyedben beruháznék egy-egy túlfeszvédős elosztóra és persze külön konnektorba raknám a számítógépes és a hifis cuccokat, ha ezek már megvannak akkor nincs több tippem, esetleg a biztosítékok lekapcsolgatásával meg lehet nézni mi hogyan van bekötve és másik áramkörre rakni a hifit.

(#9207) orbano válasza Khaal (#9206) üzenetére


orbano
félisten

köszi, a zavarszűrős elosztó már készülőben van, remélem az segít. másik fázisra (így mondják szaknyelven :) ) meg nem tudom átkötni, nincs kéznél egy 5 méteres hosszabbító, ami amúgy sem nézne ki valami túl szépen a szobában :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#9208) Tristis válasza orbano (#9204) üzenetére


Tristis
őstag

"viszont ha már itt tartunk: bekapcsova felejtettem az erősítőt, és amikor kihúztam az rca (feltehetőleg ludas) dugóját az erősítőből, akkorát nyekkent a hangszóró, hogy még most is remeg a szívem úgy megijedtem. lehet ettől baja?"
Erről szerintem csúnyán gyorsan szokjál le. Főként mivel azokba a hangszórókba a magasak nem olyan jófélék, kicsit magasabban marad véletlenül hangerő és nyekk....

Az IC kábel szerintem sokat jelenthet hangban, többet mint a hangfalkábel. De persze ez is olyan hogy milyen kábel milyen rendszerbe.... de számít persze, főként a hoki kábelek kontra értelmesebb kábel kategóriánál. Lesz mélyed, kevesebb lesz a torzításod valszeg.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9209) Cyrin válasza Tristis (#9208) üzenetére


Cyrin
addikt

"Az IC kábel szerintem sokat jelenthet hangban, többet mint a hangfalkábel."

Hogy a tápkábelekről már ne is beszéljünk...meg a dugóforgatás, meg a tápszűrők, meg a csatlakozók.
Persze minél transzparensebb a rendszer annál jobban hallhatók ezek a dolgok.

(#9210) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Adott egy 5.1-es HIFI ilyen csatikkal: [link] [link]

Szóval gépre kellene úgy rákötni, hogy továbbra is 5.1-ben szóljon, csak Jack csati van az alaplapon emlékeim szerint. Megoldható ez valamilyen kábellel, vagy lapot kell cserélni? Előre is köszi a választ :R (a másik hifi topik halott, ezért írtam ide)

(#9211) Oibacsi válasza Chosen (#9210) üzenetére


Oibacsi
őstag

Most akkor ez micsoda? Egy DVD lejátszónak nézem, nem tudom pontosan mit és min szeretnél hallgatni...
A másik, hogy én analógból csak sztereo kimenetet látok...

(#9212) orbano válasza Chosen (#9210) üzenetére


orbano
félisten

ha jól látom az ott egy sztereó audio kimenet (a piros és a fehér egymás alatt a képhez viszoyítva felül), valamint egy komponens videokimenet (RGB) L alakban alatta. Ebből nem lesz 5.1 lejátszása a kütyün. A másik képen egy HDMI kimenetet látok (tehát nem bemenet), ergo azon sem eszik meg "5.1-es jelet" a készülék. Eddig ez buktának tűnik. És a számítógépet még nem is láttuk :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9213) orbano válasza Tristis (#9208) üzenetére


orbano
félisten

Isten ments, hogy rászokjak ilyenekre, mindig kikapcsolom a hifit mielőtt babrálok. most elfelejtettem, mert le volt állítva a zene egy ideje. de még mindig érzem azt a hangot a fejemben, rettenetes volt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9214) Chosen válasza Oibacsi (#9211) üzenetére


Chosen
addikt

Elírtam bocsi, Házimozira gondoltam.

orbano:igen, sztereo kimenet, azzal csak az a probléma, hogy ha abból van gépre kötve, akkor csak 2.0 ként szól, még mély sincs :F

mod: [link] Ez az a rendszer. Szóval ezt kéne PC-hez csatlakoztatni, hogy 5.1-es hangfalként szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#9215) Oibacsi válasza Chosen (#9214) üzenetére


Oibacsi
őstag

akkor az erősítő hátulját mutasd:)

(#9216) jookomak válasza Chosen (#9214) üzenetére


jookomak
őstag

Leírás szerint van a "hifi"-n optikai bemenet. Ha arról a gépről van szó, ami a cuccaid közt van, annak az alaplapnak van a hátulján optikai kimenet. Veszel egy optikai (más néven toslink) kábelt, összedugod, realtek hangkártya vezérlőprogramjában beállítod, hogy analógon vagy digitálisan menjen ki a jel, 2.0, 5.1 stb, és menni fog.

(#9217) Khaal válasza Chosen (#9214) üzenetére


Khaal
őstag

Erre csak a digitális optikai bemeneten keresztül tudsz 5.1-es hangot küldeni, ha van az alaplapodon optikai kimenet, akkor viszont csak egy toslink kábelre lesz szükséged, összekötöd vele a gépet és a házimozit, hangkártya driverében beállítod a digitális kimenetet és elvileg kész is vagy.

Mire bepötyögtem jookomak már meg is válaszolta.

[ Szerkesztve ]

(#9218) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Egy régebbi zene láncommal fordúlt elő, hogy kikapcsolt állapotban az erölködő stb, és egyszercsak max hangerőn elkezdett búgni a cucc 1-2 másodpercre. :F Azért én is sajnálom a berendezéseimet és gondulom nem tesz jót neki. Talán egy kondi hibás (vagy működtető IC -je valahol), feltöltve marad és néha kisül?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9219) Chosen válasza Khaal (#9217) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat. :R Nem az én lapomhoz lesz, hanem az egyik ismerősömnek, neki pedig nincs rajta optikai bemenet, szóval lapcsere lesz belőle.

(#9220) Khaal válasza Chosen (#9219) üzenetére


Khaal
őstag

Esetleg kereshetsz valami optikai kimenetes hangkártyát is, pl [link] vagy [link], illetve veszel egy optikai - koax átalakítós kábelt és egy koax kimenetes kártyát [link], lehet úgy olcsóbban kijössz mint lapcserével.

(#9221) schawo válasza Chosen (#9219) üzenetére


schawo
titán

Hangkártya olcsóbb...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9222) orbano válasza Chosen (#9219) üzenetére


orbano
félisten

ahogy említették előttem: egy audigy-t megkapsz párezerből, kevesebb macera, és megmarad a következő konfighoz is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9223) perempe válasza Cyrin (#9195) üzenetére


perempe
addikt

Én tudnék Alien USB DAC-ot gyártani, ha lenne rá érdeklődő.
[link]
Kb. 10-12ezer Ft lenne, de csak több példány esetén.
PCM2702 chip - jobbak paraméterek, mint ATC 30K-s csodáiban.

Építők tapasztalatai
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9224) zH.


zH.
senior tag

a cd örök. :)

már csak a 2hangfal van javítás alatt - teljesen fel lesz újítva és kész minden.

[ Szerkesztve ]

just be

(#9225) Toncsi válasza Khaal (#9187) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Én egy E-mu 0404 pci-t cseréltem le Squeezebox Classicra.
A változás? Döbbenetes. Szvsz nagyobb volt a különbség, mint az alaplapi retek után az E-mu. De felesleges is méregetni, nincs értelme, nem egy kategória.
És nem akarlak megbántani, de nem egy helyen olvastam, hogy az M-Audio csak a nevében audiophile, az Emu-t jobbnak tartották.

(#9226) schawo válasza Toncsi (#9225) üzenetére


schawo
titán

Az az M-Audio 2496 nem mai csirke, és tényleg nem nagy eresztés... :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9227) perempe válasza Toncsi (#9225) üzenetére


perempe
addikt

Az én Alien DAC-om is Burr Brown (Squeezebox Classic), csak USB-s. A torzítás paraméterek hasonlóak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9228) Khaal


Khaal
őstag

Hallottam már ezt is, azt is, volt aki szerint az M-Audio a jobb, volt aki az E-mut favorizálja, mivel az utóbbit egy 10essel drágábban tudtam volna csak beszerezni, így az M-Audio lett. De legutóbb pl. az jött ki a beszélgetés végén, hogy még a 40-50 ezres kategória se hozna jelentős változást hangzás terén a jelenlegi cuccaimmal. Squeezebox sem éppen olcsó mulatság, ráadásul a cucc szolgáltatásainak nagy részét ki se használnám, valamint az összes cd-met berippelni is elég sok meló lenne (igaz ezt csak egyszer kell megcsinálni és onnantól tényleg csak pár kattintás).

(#9229) schawo válasza perempe (#9227) üzenetére


schawo
titán

Engem érdekelne a dolog :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9230) Ebit válasza perempe (#9223) üzenetére


Ebit
addikt

jobbak paraméterek, mint ATC 30K-s csodáiban.

Ezeket szokták folyamatosan féláron akciózni?

(#9231) Cyrin válasza zH. (#9224) üzenetére


Cyrin
addikt

CD - "Tökéletes hangzás mindörökre"

Na ebből a marketing bullshitből semmi nem igaz...

(#9232) Cyrin válasza Ebit (#9230) üzenetére


Cyrin
addikt

többet nem is kell róluk mondani...

(#9233) Ebit válasza Cyrin (#9232) üzenetére


Ebit
addikt

Az oldalon,van egy Dac összehasonlitó teszt érdemes elolvasni.

(#9234) perempe válasza Ebit (#9230) üzenetére


perempe
addikt

Igen. Azok is USB-s Burr-Brown DAC-ok, de kicsivel olcsóbb kategória. Az én DAC-om kimenetemen REMIX kondik (4.7uF 250V) lennének, de igény szerint lehetne akár Wima MKP10 (felár ellenében).

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9235) orbano válasza perempe (#9223) üzenetére


orbano
félisten

Engem érdekelne, amennyiben van egy ilyennek értelme számomra (egyelőre emu0404->technics su-v500->wharfedale diamond 8.3).
megj.: ha esetleg a dobozolása nincs megoldva, van ismeretségem lemezmegmunkáló üzemben

Kérdés a többiekhez: hogyan érdemes beállítani a hangerőt? mármint milyen jelszint jöjjön ki a hangkártyából és milyen hangerőre legyen állítva az erősítő? vagy hülyeséget kérdezek (gyanítom)?
köszi

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9236) Ebit válasza perempe (#9234) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem a remixxel is korrekt lehet.
Te heves megyei vagy?

(#9237) schawo válasza orbano (#9235) üzenetére


schawo
titán

Egy sztereó potit könnyen rá lehet applikálni, ha kell, gondolom.

Milyen kimeneti jelszintje van egy ilyennek? Van rajtam bármilyen müve, vagy csak a dac jelszintje jön ki rajta?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9238) orbano válasza schawo (#9237) üzenetére


orbano
félisten

ebből semmit sem értettem :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#9239) schawo válasza orbano (#9238) üzenetére


schawo
titán

A müve kérdés nem neked szólt, hanem: (#9234) perempe

Poti: wiki A lényeg az utolsó fél mondat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9240) orbano válasza schawo (#9239) üzenetére


orbano
félisten

de miért kéne nekem poti? :F lehet nekem van regge, de nem értem hova akarsz kilukadni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9241) ixtom válasza orbano (#9238) üzenetére


ixtom
tag

Szerintem a "müve" alatt a műveleti erősítőt érti. [Wiki]
Annyira nem értek a dologhoz, de gondolom arra akart kilyukadni, hogy a kütyü erősít-e jelet vagy sem.

Valószínűleg engem is érdekelne a dolog. Épp most tervezem a hifi vásárlást, de előbb kéne egy jó hangártya, vagy ilyesmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#9242) KMT válasza orbano (#9207) üzenetére


KMT
addikt

Felejtsd el. Az olcsó, kommersz darabok tönkrevágják a hangot.

hogyan érdemes beállítani a hangerőt? mármint milyen jelszint jöjjön ki a hangkártyából és milyen hangerőre legyen állítva az erősítő?

Az a legjobb, ha a digitális részen nincs babrálva a hangerővel (se). Azaz a gépen minden hangerő "csutkán", az erősítővel meg beállítod a kívánt hangerőt.

(#9243) orbano válasza KMT (#9242) üzenetére


orbano
félisten

ha mindent csutkára tekerek a hangkártyán (Wave 1/2 Level és a Main MIX Volume csúszkája), akkor torzít :F

"Felejtsd el. Az olcsó, kommersz darabok tönkrevágják a hangot."
Mi nem számít olcsó, kommersz darabnak?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9244) KMT válasza orbano (#9243) üzenetére


KMT
addikt

Ha ez az eset áll fenn... az érdekes. :D Ez esetben a legjobb lenne szkóppal megnézni, hogy milyen hangerőig nem klippel a kimenet. Talán szoftveresen is megoldható a dolog. Fülre necces.

Nincs tapasztalatom sajnos, de szerintem több 10 ezer forintig nem érdemes vacakolni vele. Esetleg egy hivox alces, bár erről is megoszlanak a vélemények.

(#9245) perempe válasza schawo (#9237) üzenetére


perempe
addikt

Line jön ki rajta; egyébként a Keces USB DAC-ja is ugyanez a chip, csak ott van füles.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9246) Khaal válasza KMT (#9242) üzenetére


Khaal
őstag

Az olcsó, kommersz darabok tönkrevágják a hangot.
Erre tudsz valami linket dobni? Én egy high-end cuccokkal foglalkozó kereskedőnél is sima APC villámvédős elosztókat láttam.

Audigym nem volt, de a live 5.1 pl. 80% felett már torzított a fő kimenetén.

[ Szerkesztve ]

(#9247) Cyrin válasza Khaal (#9246) üzenetére


Cyrin
addikt

tápszűrőből hivox alcest, isotek mirát, és vibavoice omegát (az enyém, csak már nem használom) hallottam, érdemes lehet velük foglalkozni (mintahogy a tápkábelekkel is),
de a síma, olcsó nem erre a célra készült darabokat hanyagolnám.

[ Szerkesztve ]

(#9248) Telefunen válasza perempe (#9245) üzenetére


Telefunen
őstag

Gondolom a PCM2704 nem kompatibilis a PCM2902-vel? (mert ha igen, szívesen kipróbálnám az előbbit egy UCA202-ben.. elméletileg 10dB-el jobb SNR)

(#9249) schawo válasza perempe (#9245) üzenetére


schawo
titán

Csak azért kérdeztem, mert két dolgot hajtana meg: egy füles előerősítőt (aminek azért kellhet számottevő bemeneti jelszint is hogy a fülest meghajtsa), meg egy stúdió monitor párt. Azon pedig nincs hangerőszabályzás, ergo egy sztereó potival kellene sorbakötni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9250) KMT válasza Khaal (#9246) üzenetére


KMT
addikt

Nekem is ugyanúgy keresgélnem kellene, mint neked. :D Hifis fórumokon lehet ilyeneket olvasni. Az induktív alkatrészek dinamikacsökkentését szokták felhozni fő ellenérvként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.