Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) bartucc


bartucc
addikt

Esetleg tudtok mondani pár aránylag könnyen beszerezhető hangfaltipust 10000-15000FT között? Persze elfogadható minőségűeket. :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#8852) Ebit válasza villamos (#8850) üzenetére


Ebit
addikt

Habszélcseréről beszélünk.

(#8853) Ebit válasza bartucc (#8851) üzenetére


Ebit
addikt

Például ez itt:

[link]

A lekent hangszoró tipusát nézd meg,vagy fényképen küld el nekem.

(#8854) nebulo5 válasza bartucc (#8851) üzenetére


nebulo5
senior tag

Küldtem neked p.ü.-t!

Üdv: nebulo

(#8855) modflow válasza Pety (#8846) üzenetére


modflow
veterán

Túlhajtani nem hiszem, nem is igazán használtam. Ha igen a 40-es hangerőből max 10-essel ment, amúgy meg 8-ason.

(#8856) Tristis válasza Ebit (#8853) üzenetére


Tristis
őstag

Ez ha fele olyan jól szól, mint ahogy kinéz...
Mondjuk én még sosem hallottam erről a márkáról. Északra való?

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8857) #56474624 válasza Ebit (#8840) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sikerült kicserélnem a motort a mechanikában! És ugyanaz maradt a helyzet. :( A motort ezzel ki lehet húzni a listáról, lehet mégis a lézerrel van a baj?
Lehet valami olyan beállítása a lézernek, hogy pont a hosszú lemezek utolsó negyedével van gond? Az nem tűnik logikusnak, hogy gyenge a lézer, hiszen ha gyenge, akkor a lemezek elejéhez, közepéhez is gyenge kellene legyen, illetve írottaknál olvasási hibát kellene tapasztalni, de ilyet még eddig nem tapasztaltam.
Picit bosszús vagyok azért, mert azt reméltem, a motor kicserélése minden gondomat megoldja, és végre élvezhetem a lemezeimet, de nem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#8858) zH. válasza #56474624 (#8857) üzenetére


zH.
senior tag

Nem lehet ,hogy a mechanikával van a gond? A cd-n ugye legszélen vannak az utolsó számok ,olyankor meg ha kezd bekrepálni a lézer nehezebben olvassa.
Mielőtt nálam végleg beszart a lézer jó volt egy darabig..aztán elfáradt.

[ Szerkesztve ]

just be

(#8859) #56474624 válasza zH. (#8858) üzenetére


#56474624
törölt tag

A másik gyengébb lézerem (onnan gondolom, hogy gyengébb, mert írottakat is alig olvassa, és még gyári lemeznél is előfordul, hogy olvasási hiba van, zavaros a hang) is képes odaugrani az utolsó számra, mindkét motorral. Ez meg egyik motorral sem.

Amúgy nem értem, miért kéne nehezebben olvasnia a lézernek a lemez szélét, a kerületi sebesség mindenütt ugyanaz (ellentétben az LP-vel, ahol a szögsebesség állandó)... :U

(#8860) Pety válasza zH. (#8858) üzenetére


Pety
senior tag

Mielőtt nálam végleg beszart a lézer jó volt egy darabig..aztán elfáradt.
:DDD
Bocs de ez egy aranyköpés azért.....

Ba cy lus:
Szerintem meg pont az olvasófej ami kezdi megadni magát én is ilyesmire gyanakodtam mint te,hogy motor vagy mechanika de abban szinte semmi nem tud elromolni(rendes használat közben persze)Amikor kicserélte a haver az olvasófejet egyből eltűntek ezek a hibák,mindet beolvas elsőre és tényleg csak az agyonkarcolt részen ugrik a lemez.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8861) Ebit válasza #56474624 (#8857) üzenetére


Ebit
addikt

Igen,lehet laser beállitási hiba is,szerintem olvasd el a szerviz doksi vonatkozó részét.

Múltkor azért is irtam,hogy a donor készülékes javitás ,nem műkődik minden esetben.

Tristis
Mondjuk én még sosem hallottam erről a márkáról. Északra való?

Szerintem igen,régen én hallottam,már egy hasonló feliratú kisebb dobozt az korrekt volt.
Figyelembevéve,hogy ránézésre,épek a hangszorok,+doboz+hangváltó,jó vétel is lehet,egy próbát megérne,ha közelebb lenne,hozzám.

[ Szerkesztve ]

(#8862) Ebit válasza Ebit (#8861) üzenetére


Ebit
addikt

Itt a jensen oldala:

[link]

(#8863) #56474624 válasza Pety (#8860) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem ez beállítás.
Az előző lejátszómnál is egy csavar csodákra volt képes, már ami a fej pozicionálását illeti, előtte ugyanígy szenvedett, aztán miután beállítottam, úgy ugrott oda, ahová szerettem volna, mint annak a rendje, szinte gondolkodás nélkül.
Másrészt mint említettem, gyenge lézernél szerintem kiolvasási hibának illenék jelentkeznie. :U

(#8861) Ebit:

Elolvashatom, de az értelmezése már nem fog menni, mert hollandul van. :D

[ Szerkesztve ]

(#8864) schawo válasza Ebit (#8853) üzenetére


schawo
titán

Kis infó a hangfalról:
http://www.hifi-forum.de/viewthread-30-2615.html

Terhelhetőség (névl./zenei) 75W/100W
Impedancia: 4 ohm
Frek. tartomány: 30-20kHz

Eredeti ára: 200 DM / pár (kb 100 EUR / 25 eFt)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8865) schawo válasza schawo (#8864) üzenetére


schawo
titán

olcsó teszkós hangfal a 90es évekből

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8866) Tristis válasza schawo (#8865) üzenetére


Tristis
őstag

Akkor egy Media Markt-os olcsó Jamohoz hasonlítható mókáról van szó, mondjuk egy 60e Ft-os Jamo talán... Esetleg még így is megérheti, mert még így is nagyon korrekt ár/érték arányról van szó. :K

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8867) zH. válasza Pety (#8860) üzenetére


zH.
senior tag

:D Most így reggel elolvasva tényleg. :))
De az enyém pihent pár évet ,hogy nem használták. Szerintem már előtte is rossz volt ,és amikor én elkezdtem használni 2hét múlva megadta magát.

[ Szerkesztve ]

just be

(#8868) Ebit válasza schawo (#8864) üzenetére


Ebit
addikt

Az adatai nem rosszak,a hangfal eredeti gyári állapotunak tűnik,csak az egyik porvédőn látszik minimális sérülés,az érdeklődő forumtárs 10 –és 15 ezer forint között keresett,hangfalat.
Minőségi hangfal műszaki,adatai,és az ára összehasonlitásnak::
Frequency Response: 45 Hz to 20 kHz
Power Handling: 100 watts
Cabinet Dimensions: 635mm x 300mm x 300mm (25" x 12" x 12")
Cabinet Weight: 18 kilos (40 lbs.)

Price: $2,750/pair, plus stand/1990

A lényeg viszont a meghallgatás során fog kiderülni,hogy az árkülönbözet,valóban reális.
Megjegyzem a skandináv hangszorogyártók,mindig a világ élvonalába tatoztak,jelenleg is,és csak az aktuális üzletpolitikájukon,műlik,mikor milyen minőségű,és árú terméket állitanak elő.
Mi az a Tescos hangfal?

Tristis

A Jamonak,nagyon széles a termékválasztéka,vannak kiváló hangfalai,korrekt áron.

[ Szerkesztve ]

(#8869) Pety válasza Ebit (#8868) üzenetére


Pety
senior tag

Azért azt Te is tudod,hogy egy termék adatlapja azért nem teljesen tükrözi a valóságot?!
Ebben a kategóriában meg semmit sem szabad elhinni.Egyébként ha 14nm-es szobában akarja hallgatni,akkor már eleve túl nagy ehhez mind méretben mind teljesítményben.
A többiben viszont egyetértek először meg kell hallgatni.
Jamo-ról én jókat nem tudok mondani,már legalábbis amit én hallottam nem igazán nyerte el a tetszésemet egyik sem pedig volt ebből is elég drága.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8870) eclipse006


eclipse006
őstag

Üdv mindenkinek.

Nemrég szétszedtem a hifimet,ami egy JVC MX-s20 minihifi a 90es évekből.És az erősítő résznél néztem a dolgokat de nem tudom hogy mi célt szolgálnak a képen látható ic-k,nem tudom mik:

a másik oldalon STK hibrid ic van azt ismerem:

illetve rakok még egy képet magáról a hifiről:

Szivessen várok választ bárkitől aki tudja mi célt szolgál az a sok kis cucc,csak kiváncsiságból kérdem,régóta érdekelnek a hifik felépítése... :K
Kellemes Ünnepeket egyébként mindenkinek!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8871) Ebit válasza Pety (#8869) üzenetére


Ebit
addikt

Én tudom,megnézed a Jensen frekimenete szélesebb,mondjuk a tűrésmezejét,nem láttam.

Azért is másoltam,be mellé összehasonlitási céllal egy elismerten jó,hangfal paramétereit/ Spendor SP 1/2/. itt +/- 3 db-re adják meg.
A gyártók korrekten adják meg a mérhető műszaki paramétereket kiindulásnak jó,de a meghallgatás a lényeges,pl ;)

A Jamo esetében is nagyon lényeges a meghallgatási körülmények,de nyilvánvalóan,optimális esetben,sem fog mindenkinek tetszeni,ezért vagyunk emberek,másképpen érzékelünk,értékelünk.

(#8872) Tristis válasza Pety (#8869) üzenetére


Tristis
őstag

14 négyzetméterre még jó lehet ez a hangfal bőven... Nem tudom, miért ne lehetne jó...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8873) Pety válasza Tristis (#8872) üzenetére


Pety
senior tag

Szerintem túl nagy oda,de lehet hogy ez az én véleményem...

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8874) Tristis válasza Pety (#8873) üzenetére


Tristis
őstag

Azzal egyetértek mondjuk, hogy ha nem sikerül ügyesen elhelyezni vagy a szoba annyira tele van pakolva, akkor csak 80-85%-ot futhat ki magából, de ilyen vélhetően jó ár/érték aránnyal még az is bőven jó. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8875) róbert gida válasza eclipse006 (#8870) üzenetére


róbert gida
tag

Az első képen látható hűtőbordára szerelt alkatrészek Tranzisztorok[link] itt többet róluk.Mivel négy van belőle és párba N-es és P-s magyarul +- táp megy,valószínű hogy az előerősítő tranzisztorai.Az elötte lévő fekete és kék kis hengeres alakú alkatrészek elektrolit kondenzátorok.Az STK ic a végfok a gépben.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#8876) eclipse006 válasza róbert gida (#8875) üzenetére


eclipse006
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ,legalább tisztába vagyok a dologgal,a végfokot ismertem,csak tényleg nem tudtam azokat a tranzisztorokat. :R
amúgy 6 ilyen tranzisztor van egymás után csak nem fért a képre a maradék.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8877) Vidala válasza Ebit (#8836) üzenetére


Vidala
senior tag

Köszönöm mindenkinek a pro és kontra véleményét. Azt hiszem továbbra is csak mérsékelten próbálok SACD / DVD-A irányba menni, hacsak nem találkozom valami kihagyhatatlan ajánlattal. Inkább az vonzott volna erre, hogy nem vagyok egy nagy cserélgetős típus, ha egyszer valamit megszerzek, nehezen válok meg tőle. Azt hiszem írtam már, hogy a "nagy kedvenceimtől" nemigazán láttam egyik formátumban sem kiadott lemezt.

Más: egy barátom, akinek szintén Xbox360 volt a lejátszója, szerzett egy PS3-at. Elsőre határozottan jobbnak tűnik neki a hangminőség (egy Denon 2307-es erősítő + egy pár alap Jamo-ja van még), de még tüzetesebben górcső alá vesszük 1-2 összehasonlító teszttel. Kíváncsi vagyok az eredményre. Bárcsak hasonlóan tudnék még egypár másik lejátszót is tesztelni...

CoVboy Forever!

(#8878) Ebit válasza Vidala (#8877) üzenetére


Ebit
addikt

Azt hiszem írtam már, hogy a "nagy kedvenceimtől" nemigazán láttam egyik formátumban sem kiadott lemezt.

A kérdés igy nagyjából eldőlt,azért is irtam a jelenlegi műsorforrásaid legyenek a meghatározóak,bár sokan csinálták azt,hogy vettek egy db új műsorhordozóhoz lejátszót,és büszkén dicsérték.

(#8879) Tristis


Tristis
őstag

Stockfish Records lemezeiről kinek mi a véleménye?
Énnekem most volt szerencsém meghallgatni kettőt egymás után és arra az álláspontra jutottam, hogy nincs rájuk szükségem ebben az életben. Lehet, hogy technikailag remekül megoldott zenei darabokat hallottam, de hiányzott belőle mindaz, amiért nekem ez a legkedvesebb hobbym. Az egészre azt tudnám mondani, hogy olyan "mű" volt. Fórumtársak ti hogyan vélekedtek?

Hallgatott albumok:
- Art of Recording
- Closer the music 2

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8880) nebulo5 válasza Tristis (#8879) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nem hiszem, hogy általánosítva bárki is véleményt alkothat a Stockfish Records gondozásában kiadott lemezekről. Olyan zenei stílust köt csokorba, amely főleg akusztikus hangszerek segítségével prezentálja a blues, jazz, soul, pop stílus jeles előadói által, saját vagy ever green feldolgozásaikat.
Csak egy - két előadót említsek: Sara K. vagy Allan Taylor....
Ha teheted, nézd meg egy-egy koncert felvételüket! Akkora átélést, zene iránti szeretetet, ritkán látni pl. a rock, heawy metal jeles előadóitól....(hacsak nem szigorúan a fejrázást, vagy a gyomorgörcs okozta kimerevedéseket minősítjük "elragadtatott beleélés"-nek :Y )
Saját véleményed lehet, mint ahogyan én is a saját véleményemet írtam le. De kétségtelen, hogy a fentebb említett műfajoknak, és előadóiknak, legalább ugyanakkora (ha nem nagyobb) rajongó tábora van világszerte, mint a nagy csörejt-lármát csapó rock, punk... stb. előadóknak.
Részemről, csakis ajánlani tudom a Stockfish Records, illetve hasonló kiadók gyűjteményét, minden zenekedvelő embernek.

PS: szigorúan saját véleményt közöltem!

Üdv: nebulo

(#8881) Tristis válasza nebulo5 (#8880) üzenetére


Tristis
őstag

Bizonyára részint a stílusok egy része sem tetszett önmagában zeneileg (free jazz stb.), Allan Taylor-t eleve sem csípem, de ezek az összeválogatott albumok számomra semmit sem üzentek a zenéből. Koncertfelvételt mindenképpen meghallgatok majd tőlük EGY előadótól most hogy így ajánlottad! Sara K.-t szeretem nagyon
Annyira nem ismertem a kiadót, hogy tudjam hogy vannak más jellegű kiadványai is. Én eddig csak ilyen prüntyögéssel találkoztam ;]
Félreértés ne essék szeretek én sokféle jó zenét (Dead Can Dance, Andreas Vollenweider, Ataraxia, Mark Knopfler stb-stb.), de ezek az összeválogatott izék... Demózni biztos jó velük, de otthon nem tenném be.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8882) Ebit válasza Tristis (#8879) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem hanglemeznél alapvető kérdés a minőség tekintetében,hogy milyen állapotban sikerül meghallgatnod.

Előfordul szinte mindegyik kiadónál,műsorforrásnál,hogy kevésbé jól rögzitett,kevert példányok is forgalomba kerülnek.

(#8883) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hallgatom ezt a Bosendorfer VC-7 hangfalat, de valahogy a magas hangokkal nem vagyok megbékélve nem olyan "karakteres" részletes sztem, viszont a mély nagyon szépen szól és elég részletes is. Azért egy ilyen cucctól többet várnék, vagy lehet csak én vagyok így vele. :)

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8884) Cyrin válasza zoltanz (#8883) üzenetére


Cyrin
addikt

keress egy hasonló árú Focalt...

(#8885) Ebit válasza Cyrin (#8884) üzenetére


Ebit
addikt

A lényeg,hogy,még ezen az árszinten,sem kapható meg a kifogástalan hangminőség.

(#8886) Cyrin válasza Ebit (#8885) üzenetére


Cyrin
addikt

sőt rohadt nagy eltérések vannak, az egyéni ízlés dönthet.

(#8887) zoltanz válasza Ebit (#8885) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kifogástalan hangminőség sose lesz. Esetleg egyre kevésbé lesz érzékelhető a fejlődés ezen a téren, azért a költéségeket gyártás terén is lehet még hova lefelé szorítani, elég borsos áruk van ezeknek.
Lényeg, hogy egy élvezhető szintet hozzanak, megfizethető kategóriában, én mondjuk foglalkozok félprofi zenék keverésével, szerkesztésével stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8888) Ebit válasza zoltanz (#8887) üzenetére


Ebit
addikt

Az általad linkelt,hangfal inkább a hires márkanevet lovagolja meg,bár a szaksajtó jókat ir róla,de kérdés,hogy a felhasználók,hogy viszonyulnak hozzá,a mindennapos használat során.

(#8889) zoltanz válasza Ebit (#8888) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, de azért nagyon mellé nem lőnek vele, ha megveszik sztem. :)
Bár én inkább ezt a hibridet ajánlom: Martin Logan Source (van egy kis sci-fi/hyperspace fílingje ami nekem bejön) és jól illik egy TV szobába, szép. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8890) Ebit válasza zoltanz (#8889) üzenetére


Ebit
addikt

Lenne TV szobám,esetleg elgondolkoznék rajta,bár én a régebbi klasszikusokat preferálom.

(#8891) Cyrin


Cyrin
addikt

Mostmár én se vennék ilyet mert megszűnt a mónikasó....

[ Szerkesztve ]

(#8892) zoltanz válasza Ebit (#8890) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem nagy kunszt ám csak nálunk, jobb országoban egyes luxus börtönökben jobb motyók vannak, ja és 5 csillagos szállodai szolgáltatás. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8893) Cyrin


Cyrin
addikt

Hát nem tudom, hallottam pár static-ot de egyik sem győzött meg, a konklúzió mindig az volt a végén, hogy jó ebben meg abban, de sztem a zenész sem így képzelte el, hogy kellene szólnia a művének.

sok év hallgatózás után számomra kialakult két csoport a zenehallgatásban és a prezentálásban, az audiofül, aki a zene egésze, illetve maga a zene helyett hangokat szeret hallgatni, és az a csoport aki zenét szeretne hallgatni, ill. ami "csak" zenél.

Ebből kiderül, hogy számomra a static-ok az első kategória, bár egyszer hallottam igazán jót is belőlük, de az megfizethetetlen volt, és nem csak itthon.

[ Szerkesztve ]

(#8894) *Gangsta* válasza Cyrin (#8893) üzenetére


*Gangsta*
tag

Üdv!
Valaki tudna nekem segíteni?..Van egy JVC KD-G322-es autos fejegységem,és nem tudom mekapcsolni rajta az aux funkciót....egyszerűen nem találom.. :( (pedig van rajta!)
Valaki tud nekem segíteni esetleg hogy mégis hol kéne bekapcsolnom vagy hogy?Előre is köszönöm!!! :R

●Ūdщ●________________________________________________________________________

(#8895) Cyrin válasza *Gangsta* (#8894) üzenetére


Cyrin
addikt

van ám itt autórádiós topic, ott kéne próbálkozni.

(#8896) orbano válasza Cyrin (#8895) üzenetére


orbano
félisten

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#8897) *Gangsta* válasza orbano (#8896) üzenetére


*Gangsta*
tag

Jaa okéé..köszönöm..megpróbálom ott!(csak egy góré ide küldött hogy itt próbáljam meg..) :R

●Ūdщ●________________________________________________________________________

(#8898) Khaal


Khaal
őstag

Szeretnék venni valami használt rádiós erősítőt (egybe vagy párban) a munkahelyemre háttérzenélésre, az elvárások:
- legyen olcsó (max 20 ezer, de inkább 15)
- bírja a napi 18-20 üzemórát is
- legyen nagyon tökös vétele (sok a zavarás: számítógépek, monitor, nyomtató..stb)
- legyen rajt egy rca bemenet cd lejátszónak
- távirányító / kinézet / rds meg egyéb huncutságok nem számítanak, hangminőségre sincs nagy elvárás, úgyis valami csekmet hangfalat fogok csak rákötni

Vaterán nézelődtem, pár ígéretes darab:
Egy öreg Sony páros
Kis lapos Grundig
Mini Onkyo
Oldschool Technics
Békebeli Pioneer
Indusztriális stílusú nagy Onkyo
Egy frissebb Pioneer
Egy szépséges ezüst Denon
És végül egy igen impresszív Yamaha (ez már eléggé feszegeti a pénztárca határait)

Ki mit gondol, melyikre lenne érdemes beruházni? Esetleg más ajánlott darab 15 ezer alatt (nem muszáj vateráról).

Gondolkoztam még valami használt mikrohifin is, de a legutóbbi darabbal eléggé befürödtem, ezek a rendes hi-fi cuccok talán jobban bírják a strapát.

[ Szerkesztve ]

(#8899) Pety válasza Khaal (#8898) üzenetére


Pety
senior tag

Garanciát ilyen régi készülékekre senki sem ad,de azért ezek kicsit strapabíróbbak mint egy mini tákolmány.
Nekem a Technics és a Denon kinézete a nyerő valószínűleg az előbbi még jobb is ha külön építették,ráadásul azok anno nem alapkészülékek voltak.A hangjukat viszont nem ismerem de nem hiszem,hogy túl sok különbség van ezek között bár az első három azért nem a gyártó cégek büszkeségei az tuti.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8900) pc-user válasza Khaal (#8898) üzenetére


pc-user
aktív tag

Javasolnám a listádra a Videoton RA 6363-at is (talán még kapsz valahol egy megkímélt példányt). Az RCA csatlakozás megoldható egy átalakító segítségével.
Nekem kb. 20 éve megy szervizelés nélkül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.