Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Vidala válasza BBéci (#8450) üzenetére


Vidala
senior tag

:K :K :K
Aztán mégis milyen jó, mikor 7végén a fotelban ülve fel szeretnéd eleveníteni az élményeket, és a "music center" ebbe nem rondít bele.

Nekem az egyik barátom oboista, és szerencsére időnként a hagszerével együtt látogat el hozzám + van tőle CD-m is. Meglepődtem milyen jól reprodukálja a hifim a hagzást, tehát megéri bíbelődni ezzel a dologgal. Végül is nem állíthatom be a sarokba házizenésznek... ;]
Mondjuk sztem ezzel itt a többségnek nem mondok újat, úgyhogy inkább fórumra fel! :D

CoVboy Forever!

(#8452) perempe válasza BBéci (#8448) üzenetére


perempe
addikt

A csúcsminőség is megfizethető, nem kell milliókban gondolkodni.
[link]
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8453) BBéci válasza perempe (#8452) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem, lehet bármilyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8454) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne az NHXH-J E90/FE180 tűzálló kábellel kapcsolatban. Ilyenen gondolkodom a rendszerbe, de nem tudom, mekkora keresztmetszetűvel járnék a legjobban.

Kicsit off lesz ez itt, mert egy 5.1-es összeállításról van szó. Az első hangfalaknak 5-5-5 méter kell, a hátsóknak pedig 10-10. (Szépen elvezetve.)
Egy H/K AVR 360-at kell Dali Concept 2 és Center dobozokkal összekötni.

Jó lesz a 2*2,5 mm2-es, vagy a 4-essel jobban járok? Utóbbiról sehol sem találtam semmit, gondoltam megkérdezem, mennyire válhat be hangfalkábelnek. Az 1,5-öst 10 méterre nem akarom bevállalni.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8455) multiplikato


multiplikato
tag

Mmmmm, ehhez mit szóltok?

(#8456) Ijk válasza BBéci (#8448) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem értitek. Egy rock, vagy könnyűzene koncert van kihangosítással, azt a 100k-s rendszeremmel felülmúlom részletességben, hangzásban. Valószínűleg egy komolyzenei koncertet egy jó akusztikájú teremben is felül lehet múlni bizonyos rendszerekkel hangzásban. Itt nem ez a lényeg, hanem ha ott vagy, akkor egy teljesen más élményt ad, teljesen mások a környezeti ingerek, más a hangulata. Nem kizárólag a fülünkön vagyunk kapcsolatban a környezettel, hanem sok más érzékszervünkkel is, és ezek hatnak az érzelmekre is. Valószínűleg egy élő koncert sokkal rosszabb akusztikával nagyobb élményt nyújt, mint egy 50 millás rendszer.
Teljesen más kategória az otthoni zenehallgatás és a koncert, egyiket sem érdemes próbálni reprodukálni a másikkal mert nem lehetséges. Nem is tartom egészségesnek milliókat költeni egy rendszerre, mert olyan pluszt vár az ember amit semmi nem képes teljesíteni, így egy végeláthatatlan költekezés az eredmény.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8457) BBéci válasza Ijk (#8456) üzenetére


BBéci
titán

Értem, viszont nem értek egyet veled!
Már a kiindulási alapod sem helyes. Hogy megértsd: az általam említett zenét ugyanazon a koncerten rögzítették és készítettek belőle hanghordozót, amin jelen voltam. Bármilyen volt az akusztika, az kerül a CD-re. Ezt próbálom otthon reprodukálni. Nem én találtam ki, hogy a cél az élőt a lehető legjobban megközelítő hangzás elérése. Nálam sokkal okosabb, tapasztaltabb emberek vallják ezt, például Mark Levinson.
Ne feledkezzünk meg a hifirendszer helyéről, a szobáról, annak akusztikájáról sem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8458) Ijk válasza BBéci (#8457) üzenetére


Ijk
nagyúr

Otthon nem tudod pótolni azt a hangulatot, hogy szépen kiöltözve leülsz a teremben, látod ahogy feláll a zenekar, vezényelnek, alkalmanként a szemedbe csillannak a fúvós hangszerek.
Nem tudod otthon reprodukálni, ahogy feláll a kedvenc együttesed és a barátokkal együtt táncoltok és énekeltek egy-egy számra, miközben a hang minősége meg sem közelíti az otthoni rendszerét.
A zenehallgatás végső célja, hogy mit vált ki benned, és ezt nem lehet pusztán hangzással leírni. Lehet, hogy napközben és este ugyanazt a zenét hallgatva teljesen máshogy éled meg a hangzást, úgy érzed mintha este egy teljesen más rendszerről hallgatnád, pedig nem.
Egy jól felvett koncertfelvétellel konvergálhatsz a hangulat felé, de nagyon messze vagy attól, hogy elérd azt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8459) BBéci válasza Ijk (#8458) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek azt kivéve, hogy otthon nem lehet jobb a hang, mint a felvételkor, a koncerten.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8460) Ijk válasza BBéci (#8459) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem a komolyzenei koncertekre értettem, hanem ahol van hangosítás, vagyis a felvétel lehet hogy jó lesz, de a hangosítás maga nem fog olyan tiszta hangzást adni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8461) BBéci válasza Ijk (#8460) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi 7-8 évben csak komolyzenei és jazz koncerten voltam, azokkon nem divat a hangosítás. :)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8462) Tristis


Tristis
őstag

Volt szerencsém hallani a tapasztalatlan fülemmel olyan felvételt, ami jobban szólt, mint élőben. Bizony, élőben nem ültem bizonyára olyan jó helyen, és kicsit túl digitális is volt az a hang, amit kaptam a reprudokcióban, de sokkal tisztábbnak és makulálatlanabbnak hangzott, mint az eredeti...

Tanulság, nem sok. Fohászkodom, hogy a rock zenekarok is tudjanak olyan felvételeket kikeverni, mint a Pink Floyd tudott 1972-ben... ez azt hiszem sok mindent elmond. ÉS!!!! Ami számomra egyre komolyabb felismerés: a koncert felvétel jobb, mint az album, mert nem tudják szétkeverni és lecsökkenteni a közép hangokat a lehető minimumra, hogy mindenen tűrhetően szóljon. :((( :(((

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8463) Oibacsi válasza Tristis (#8462) üzenetére


Oibacsi
őstag

Támogatom...
Hallottad már a Police 92-es válogatását vagy Chris Rea legújabbját?
Érdemes:)

(#8464) Tristis válasza Oibacsi (#8463) üzenetére


Tristis
őstag

A következő egy hétben megszerzem mindkettőt és megírom majd privátban a véleményt, ígérem. :K

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8465) Ebit


Ebit
addikt

élő koncert kontra konzerv zene.

Gyakorlatilag,bár korábban volt már róla szó,az élő zenénél,sem mindenki kapja meg a teljes élményt attól függ,hogy hol ül vagy áll,az előadőteremben.
Igaz ez az akusztikus zenére is,és a hangositott előadásokra.
Koncereken jellemzően nagy teljesitményű hangfalakat használnak/általában szűkitett sávszéllel/,mig a koncertfelvételeknél a keverő előtti tiszta sávokat rögzitik jellemzően utolagos keveréssel,ezért fordulhat elő,hogy a helyszinen érzékelt,és otthoni között különbség lehet és van.

(#8466) Oibacsi válasza Tristis (#8464) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hétvégén megvettem hozzá a tölcséres szélessávút...most kellett befejezni a fejlesztést:)

(#8467) Tristis válasza Oibacsi (#8466) üzenetére


Tristis
őstag

Lehet kérni valami linket erről a kicsi szélessávúról? Engem is egyre jobban érdekel! :C
Saját képet is szívesen látok, árat, jellemzőket, bármit. Ha annyira jó, talán érdemes nekünk is megismerni! :C

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8468) Oibacsi válasza Tristis (#8467) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
Egy sráctól vettem, személyes meghallgatás után. Meghallgattam mást is, de ez nagyon bejött. Dóm után először persze furcsa, aztán egyre jobban tetszik. Levegős magasak, hatalmas színpad, precíz tér, és félelmetesen élethű énekhang...ja és gyakorlatilag nulla membránmozgásnál remeg az egész szoba...30hz-től már dolgozik...

(#8469) Oibacsi válasza Oibacsi (#8468) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ja lemaradt:D: az állót monacorral szereltet vettem

(#8470) Vidala válasza #72042496 (#8454) üzenetére


Vidala
senior tag

Sztem a nagyobb keresztmetszet nem lehet gond, max. a péztárcádnak fáj jobban, de végre megtaláltam az elveszett puskám ökölszabály alapon, ami segíthet kábelhossz / ellenállás / átmérő űgyben.

CoVboy Forever!

(#8471) Ebit válasza Oibacsi (#8469) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem,várjunk 2 hetet aztán összevetjük a a tapasztalataidat. ;)

(#8472) Oibacsi válasza Ebit (#8471) üzenetére


Oibacsi
őstag

Te is kipróbálod?:)

(#8473) Ebit válasza Oibacsi (#8472) üzenetére


Ebit
addikt

Én elhiszem neked is, ha később is ugyanez lesz a véleményed.

(#8474) Oibacsi válasza Ebit (#8473) üzenetére


Oibacsi
őstag

Tudom, nem vagyok egyszerű eset:D

(#8475) Tristis válasza Oibacsi (#8468) üzenetére


Tristis
őstag

Igen a szélessávúak valahogy teljesen máshogy szólnak. Nekem a bajom velük, hogy nagyon el kell találni a tölcsért ahhoz, hogy pont passzoljon a szobádhoz, így ha lakást cserélsz, lehet tölcsért is... :F

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8476) Oibacsi válasza Tristis (#8475) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ezt annyira nem vettem észre, pedig 3* akkora volt a helység mint itthon. Bár a falra tolást nagyon zokon veszi, legalább 30cm legyen a faltól....

(#8477) Ebit válasza Oibacsi (#8474) üzenetére


Ebit
addikt

Végső soron a helyes út megtalálása, viszi előre az emberiséget,bár neked itt csak,egy számodra tartósan hallgatható láncot kell keresned.

Viszont ha jól értem,feladtad az elveidet,és használt hangfalat vettél?

(#8478) Oibacsi válasza Ebit (#8477) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nem, nem használt. Csak az illető saját lakásán hallgattam meg saját erősítővel. Volt még egy másik doboz is amit kinéztem, de azt 3mp-ig bírtam:D

(#8479) Tristis válasza Oibacsi (#8476) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem a válasz abban keresendő, hogy ez egy piciny tölcsér. Én 175-ös tölcsért hallottam 45 nm-en és hallottam 23 nm-en is. Utóbbin elviselhetetlen volt, és sajnos előbbiben sem volt meg nekem picit az alja (a végén még kiderül, hogy mélymániás vagyok), mondjuk ami volt, az rendkívül jó minőségű volt.

Jó, hogy a kicsi tölcsérek már nem allergiásak a szobaméretre (főként a hosszára), így még az is lehetséges, hogy nekem valaha lesz hasonló mókám és nem kell lemondanom a tölcséres hangzásról. Azért 45nm-es helységben sosem fogok lakni....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8480) Ebit válasza Oibacsi (#8478) üzenetére


Ebit
addikt

Türelmesen várjuk a hosszútávú tapasztalataidat,bár lehet,egy csövessel még jobban szólna. ;]

(#8481) Oibacsi válasza Ebit (#8480) üzenetére


Oibacsi
őstag

Eszemben sincs megválni a jungsontól:)
Főleg nincs kedvem tökölni a bemelegítéssel és szerintem emberi árban nincs jó csöves.
És tényleg nem akarok tőle megválni.

(#8482) Oibacsi válasza Tristis (#8479) üzenetére


Oibacsi
őstag

Az elejét nem teljesen értem...

(#8483) rii


rii
nagyúr

hell

megin'szeretnék kérdezni

falra szerenték feltenni egy Pinoneer HPM 60-at. hogy lehet megoldani?
jó súllyos darab :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8484) Ebit válasza Oibacsi (#8481) üzenetére


Ebit
addikt

Most beszéltem az egyik mérnök ismerőssel,2x25 w csöves 100 k alatt kompletten,az már nem rossz.

Szerintem a jelenleg általad használt hangfalakhoz optimális.

(#8485) Oibacsi válasza Ebit (#8484) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nem bántani a Jungsont! :P

(#8486) Ebit válasza rii (#8483) üzenetére


Ebit
addikt

nagyobbak 25 kg-ig jók

[link]

vagy szögvasből csinálni neki fix keretet,kérdés,hogy a falad ,hogy birja,de jó hossuzú dübellel megoldható.

(#8487) #72042496 válasza Vidala (#8470) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, de az alapvető fizikai hátteret én is ismerem. Valamiféle tapasztalatra lettem volna kíváncsi ezekkel kapcsolatban. Lettem volna... amíg nem láttam élőben, hogy milyen is ez a tűzálló kábel.

Ma végre elmentem a Linzi kft.-hez, s előadtam, mit szeretnék. Mintha megfagyott volna a levegő, gondoltam én itt most hülyének leszek nézve, de aztán nem így történt. Mondták, hogy hangfalkábelnek ők ezt nem ajánlják, mindenesetre a kérésemre az egyik hölgy készségesen megmutatta, hogy is néz ki a cucc. Hát igen, azután, hogy láttam, megértettem, miről beszéltek. Ez egy ormótlan ipari vezeték. Ilyet biztos nem hoznék be a szobámba.

Így történt, hogy a tűzálló vezeték ötletét elvetettem, s mivel volt nekik jó áron (kb. 500 HUF/m) 2x4 mm2-es sodrott réz hangfalkábelük, inkább ebből rendeltem. Jövő héten megyek érte.

A döntésre rásegített WN31RD és Oibacsi hozzászólása is.

[ Szerkesztve ]

(#8488) rii válasza Ebit (#8486) üzenetére


rii
nagyúr

ha hülye kérdés ... akkor bocs ért e. .. de hangfal tüske nem ajánlott akár ezalá a HPM 60-as alá is? A nhangfal tüskék kemény gumiból készülnek?

félek,hogy a fix-fali rögzítésen nem lenne merev?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8489) #72042496 válasza rii (#8483) üzenetére


#72042496
törölt tag

Raksz alá egy polcot aztán csókolom. :)
Ilyen konzollal még jól is nézne ki. (Ha érdekel, van két páram eladó, 28 centis.)

[ Szerkesztve ]

(#8490) Ebit válasza rii (#8488) üzenetére


Ebit
addikt

Próbáld ki szekrény vagy polc tetején,és szerintem hamar leteszel erről a megoldásról.

Talán,egy 60cm mély polc külső szélénél még jó lehet, akár tüskén,vagy más izoláló anyagon,de statikailag meg kell tervezni,méretezni a tartót,mert emlékeim szerint ezek ,nem annyira könnyüek. 15 kg biztos

(#8491) Vidala válasza #72042496 (#8487) üzenetére


Vidala
senior tag

Bocs, csak általában ezzel kezdődnek a problémák. :DDD
Lényegében osztom a hivatkozott véleményeket. Én is hasonló árban, igaz "csak" 2,5-es fonott réz hangfalkábel mellett döntöttem végül, "azért legyen komolyabb árnyékolása" alapon. Bár valószínű a sodort is épp elég (nem extrém körülmények között).

CoVboy Forever!

(#8492) #56474624 válasza #72042496 (#8487) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez a mániájuk, hogy mindenkit le akarnak beszélni a tűzálló kábelről. Nekem javított a hangképen a sima sodrott réz kábelhez képest, innentől meg mondhat bárki bármit. :U

(#8493) Ebit válasza #56474624 (#8492) üzenetére


Ebit
addikt

Ez is izlés,*hallás függő,de mint a tudjuk a hit nagy úr.

(#8494) #56474624 válasza Ebit (#8493) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem hiszek a hitben jelen esetben, volt már olyan komponens, ami nem javított, akkor miért pont most, miért pont ennél? Amit hallok, annak hiszek, előzetesen sosem volt különösebb elvárásom eddig...

(#8495) #72042496 válasza #56474624 (#8492) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igaz, a végén elpoénkodtunk a témán, de említettem nekik, hogy minden szkepticizmusom mellett sem akarok egyértelműen állást foglalni. Azt csak azután tehetném, hogy kipróbáltam a különböző kábeleket. De ezt nem teszem meg, mert miután megláttam a tűzállót, szinte megrökönyödtem. Házimozihoz több 10 métert megvenni ebből önmarcangolás lenne. Drágább, le kell fejteni a külső burkot, s még így is túl merev, ill. vastag ahhoz, hogy szépen elvezessem a szőnyeg alatt. Nem ítélkezem a kábel felett, az ilyet használók felett pláne nem, csak annyit mondok, hogy nekem ez nem ér ennyit.

Holnap azért kíváncsiságból elnézek az Euro-Kábelbe is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8496) #72042496 válasza Vidala (#8491) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha látnátok, mivel van most bekötve a két Dali hangfal, rosszul lennétek. Ez még nekem is lelkifurdalást okozott. Lényeg, hogy a vezeték vékony, hosszú, s rezet nem látott, de szigetelőszalagot már igen. Röviden egy igénytelen mocsok (de nem volt más), ehhez képest ez az egyszerű kábel is maga lesz a csús. Sőt, úgy gondolom, számomra ez az optimális megoldás. :)

(#8497) Ebit válasza #56474624 (#8494) üzenetére


Ebit
addikt

Együtt van értelme,valaki megtalált egy fajta kiegészitőt/jelen esetben kábelt/,és általában utána próbálja érzékelni mindegyik rendszerben,azt a változást,amiért ő lecserélte az előzőt.

Tény az,hogy a kábelek keresztmetszet,anyagszerkezet irány változtatása a legtöbb rendszeren jól érzékelhető,az már egy másik kérdés,hogy az adott készülék tipusa elhelyezése alapján,az őt hallgató,ebből milyen irányu változást tapasztal,és számára ez mennyire elfogadható.

(#8498) multiplikato


multiplikato
tag

Sziasztok!
Vettem kilóra cd lejátszót. :DDD
Kenwood dp-7030. Iszonyat egy monstrum. Nagyobb darab, mint a denon pma-360 erősítőm. Talán még súlyosabb is. A hangja is kiváló, bár túl sok összehasonlítási alapom nincs, mert egy régi kis kategóriás sony volt itt, meg a millenium dvd lejátszóm (tesco).
Még szerencse, hogy a régi csúcsgépeket bagóért be lehet szerezni a vaterán. Elégedett vagyok. :D

(#8499) multiplikato


multiplikato
tag

Egy kis specifikáció: itt.

A kérdésem pedig az, hogy a fix és variálható kimenet miben más?

(#8500) Pety válasza multiplikato (#8499) üzenetére


Pety
senior tag

szerintem annyiban,hogy az egyiket(variable) potival tudod szabályozni és kb itt ki is merül a különbség.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.