Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Ebit válasza Khaal (#8898) üzenetére


Ebit
addikt

Itt az apron körülnézel:

Yamaha RC-420 - fekete színbe,

Marantz SR 810 Rádiós erősítő....

db 10 k

(#8902) Pety válasza pc-user (#8900) üzenetére


Pety
senior tag

EZTajánlom végigolvasni,mármint amit erről a receiverről írnak,de ez csak tényleg arra volt jó,hogy elmondja egy család nekünk is van ám hifink.....

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8903) Khaal válasza Ebit (#8901) üzenetére


Khaal
őstag

Ez a Marantz egész jónak tűnik így tízezerért, bár erősen hajlok a feljebb linkelt Denon felé, de ez mégiscsak 6 ezerrel olcsóbb.

(#8904) Ebit válasza Pety (#8902) üzenetére


Ebit
addikt

A hangsúly a könnyebb beszerezhetőségen volt,és később maga a HFM ajánlotta a modositását,de a leirásnál.érdemes,figyelni arra ,hogy phono bemenetről tesztelték,és az etalon elé,egy korrekt Riaat kötöttek be,azért ezt igy végig gondolva,már kicsit árnyaltabb a kép.

Mostanában,nálam is járt több VT verzió,amin a plomba,még érintetlen volt./javitatlan készülékek/

(#8905) Ebit válasza Khaal (#8903) üzenetére


Ebit
addikt

Ez a Marantz egész jónak tűnik így tízezerért, irányár

Szerintem lépj kapcsolatba az eladóval,mindkettőnek jó a rádiórésze,a Marantz STk-s végfokkal,és elég korrekt hanggal rendelkezik,megtudod oldani egy meghallgatást,mindenképpen megér.
a linkelt Denon isj ó,de érdemes rajta is minden funkciót személyesen kipróbálni.

(#8906) Pety válasza Ebit (#8904) üzenetére


Pety
senior tag

Én ezt magnóról halottam szólni,az erősítőt(6383) pedig cd ről is szőrnyű hangja van, magasa nincs,mélye meg egyáltalán nincs viszont visítani azt marhára tud.Azért ezzel ne érveljünk,hogy könnyű beszerezhetőség régen pont ezért vett ilyet mindenki mert ez is csak ritkán volt,most azért lebeszélnék erről bárkit is(még ha nem lemezről hallgatja is)
A módosítást azt te is tudod azért muszály volt ajánlani mert annyira azért nem engedhették el magukat,hogy elküldjék az egyik hazai gyárat a sunyiba a készülékeikkel együtt,meg nem is tudtak semmit adni helyette.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8907) Khaal válasza Ebit (#8905) üzenetére


Khaal
őstag

Személyes meghallgatás nem fog menni, helyben max ez a kettő lenne:
Aiwa
Dual

(#8908) Ebit válasza Pety (#8906) üzenetére


Ebit
addikt

Én könnyebbet irtam,és a szeánsz véleményére reflektáltam,a VT-t azért annyira nem szerették.
A készülék modositása szinte kinálta magát,és az átalakitás után,az a néhány tiz,száz ezer ember jobb inőségben hallgathatott zenét,természetesen mindenkinek nem tetszhet,miképpen a Beag aet210,és az Orister erősitő sem. ;)
Amiről beszélünk azok, majd nem 30 éves konstrukciók,ahol a termék szinvonala nem feltétlenül minősiti a tervezőjét,épitőjét, inkább a kor technikai-társadalmi jellemzőit tükrőzi.

(#8909) Ebit


Ebit
addikt

a nagyobb Dualok/erősitők/ mostanában elég felkapottak lettek,korrekt hanggal,én ezek közül inkább azt javasolnám,de csak kipróbálás után.

Itt a szervizkönyve,nem rossz:

[link]

(#8910) Pety válasza Ebit (#8908) üzenetére


Pety
senior tag

Én sem ezért írtam,semmi bajom sincs a videotonnal,csak ebben az árkategóriában biztosan nem vennék(mert szerintem egy áron adják ezekkel) az más kérdés ha ilyen van és kezdjünk vele valamit,de ennek az átalakítása csak saját magadnak éri meg,ha valakinek ezért fizetsz akkor tuti rosszabb lesz végeredményben .A készülék + átalakítás helyett olcsóbb egy jobb készülék beszerzése szvsz. de nem akarok vitatkozni.A kor pedig nem minden régen is csináltak jót is rosszat is ahogyan erre ma is van példa.
UI.A videotonnak a tunere sem igazán jó,ráadásul típushiba az állandó elhangolódás ami ugyan egyszerű javítani annak aki ért hozzá................ :U

Még UI:tévedtem olcsóbban adják őket,hát megfontolandó ennyiért aida
6363

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8911) Ebit válasza Pety (#8910) üzenetére


Ebit
addikt

A kor pedig nem minden régen is csináltak jót is rosszat is ahogyan erre ma is van példa.

Tényleg előfordult,de itthon ebben az időben az alkatrészeket sem volt egyszerű beszerezni,embargo,ismeret hiánya stb.

Átalakitásnak akkor van értelme szerintem amikor egy meglévő tervezési hibát,tudsz elháritani,vagy minőségibb alkatrész beépitésével,javitani a hangképen.

A készülék + átalakítás helyett olcsóbb egy jobb készülék beszerzése szvsz. de nem akarok vitatkozni.

Igen,ma már ez is könnyebben megoldható,és elfogadható áron,jóminőségú készülékekhez lehet hozzájutni aminek,viszont az eredet állapotban tartása,üzemeltetése nem egyszerű,mert ,ha csak a hazai gyártókat megnézzük,akikről idáig,beszéltünk,már rég megszűntek,tartalékalkatrész ritkán található,és jönnek a helyettesitő megoldások.

(#8912) pc-user válasza Pety (#8906) üzenetére


pc-user
aktív tag

Kérdés, hogy:
- milyen cd lejátszóval és
- milyen hangfalakkal
hallottad a 6383-at?

Egyébként Khaal anyagi lehetőségei miatt javasoltam ezt a típust...

(#8913) pc-user válasza pc-user (#8912) üzenetére


pc-user
aktív tag

Elírás történt, későn vettem észre. Szóval helyesen: 6363 (6383 helyett).

(#8914) Khaal


Khaal
őstag

DIN-es cuccokat inkább hanyagolnám, volt egy Orion 1025-öm, annál egy életre megutáltam a DIN csatlakozókat. Egyébként egy jó kis cucc volt a csatikat leszámítva, csak elszállt benne az IC, és már sehol se gyártanak bele valót.
Eddig a hardveraprós Marantz a befutó, 10 ezerből kijönne és egy egész jó típus az alapján amit találtam róla.

(#8915) Ebit válasza Khaal (#8914) üzenetére


Ebit
addikt

te döntésed,valóban nem egyszerű a Din csatlakozás megodása,de nem lehetetlen.

pc-user

Ez a kis VT torony rádióerősitője volt.

[ Szerkesztve ]

(#8916) orbano válasza Khaal (#8914) üzenetére


orbano
félisten

mi a baj a dinnel? nem elég csak venni egy átalakítót és kész? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#8917) Telefunen


Telefunen
őstag

A DIN átalakítva teljesen OK, ellenben a Vidi 6363 rádiórésze igen felejthető (nekem is megy egy a pincében). Végül már egy nagy TV antennát tettem rá, holott a szobai piora elég akár egy madzag is..

szerk: Egyébként természetesen próbáltam a mostani hangfalaimmal (Mission 760), gépről hajtva is. A részletek hiánya miatt akár azt is mondhatnám, hogy nyugodt, ebben az értelemben tehát jó. Kicsit zajos és elég vézna is. Biztos vagyok benne, hogy kicsivel 10 fölött már lényegesen jobb megoldások vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8918) Ebit válasza Telefunen (#8917) üzenetére


Ebit
addikt

Vidi 6363 rádiórésze igen felejthető (nekem is megy egy a pincében). Végül már egy nagy TV antennát tettem rá, holott a szobai piora elég akár egy madzag is..

A rádiórészek között/ Vt-n belül is nagy szórások voltak,de mivel 1 k körül volt a modul,könnyen orvosolható volt a probléma.

A legjobb hazai gyártású tuner a Videoton 7300 s első szériája volt,sok magasabb áru nyugati tunert is megszégyenyitett.

(#8919) Khaal válasza orbano (#8916) üzenetére


Khaal
őstag

Sokkal megbízhatóbb az RCA, nekem az Orionon csak a gondom volt a Din csatikkal, sokszor nem érintkeztek rendesen, hiába adtam nekik kontaktsprayt.

(#8920) Pety válasza Telefunen (#8917) üzenetére


Pety
senior tag

Valószínűleg a pince lesz az oka annak,hogy sokkal gyengébben vesz dolgokat,a tunerjának más bajai vannak szvsz.

Khaal Most azért lehet kapni normális csatlakozókat és nem aranyáron DIN tipust,mondjuk a hangfal csatlakozó(pont vonal) az tényleg katasztrófális volt,büntetés minden mennyiségben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8921) pc-user válasza Khaal (#8898) üzenetére


pc-user
aktív tag

Itt (további linkek) nézelődtél már?
Van köztük pl. egy Onkyo is...

[ Szerkesztve ]

(#8922) Khaal válasza pc-user (#8921) üzenetére


Khaal
őstag

Körbenéztem, de nem találtam semmi vonzót, na nem mintha nagyon értenék hozzá, lényegében csak kinézet alapján szelektáltam :U , persze ha van valami konkrét tippetek mondjátok nyugodtan.

Jelenleg a Marantz a befutó innen hardverapróról, ha az nem jön össze, akkor talán ez a Denon, vagy esetleg ez a Wega.

(#8923) Pety válasza Khaal (#8922) üzenetére


Pety
senior tag

wega-t ne.Ha valami rosszul sikerül sony-nál átcimkézik erre a névre a kettő közül inkább a denon-t vedd.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#8924) Ebit válasza Khaal (#8914) üzenetére


Ebit
addikt

érdemes több helyen körülnézni,még szokott hirdetni jó a dolgokat Kisbucsán is az egyik forumtárs.

[ Szerkesztve ]

(#8925) eclipse006


eclipse006
őstag

Üdv mindenkinek!

Nemrég tettem szert a neten egy Philips CD 750-es lejátszóra,majd postán jön,még nincs nálam.Neten konkrétan nem találtam róla sokmindent,esetleg nem tudna valaki mondani róla infót,hogy milyen?kössz előre is.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8926) pc-user válasza eclipse006 (#8925) üzenetére


pc-user
aktív tag

Milyen cuccal fogod használni (erősítő, hangfal...)?

[ Szerkesztve ]

(#8927) eclipse006 válasza pc-user (#8926) üzenetére


eclipse006
őstag

Hát egyelőre egy régi 97-es jvc mx-s20 mini-hifim van,tudom hogy elég gyenge pont,STK-s végfok van benne,2x25w tud leadni,szerintem ez igaz,mert a hálózatról 110W-ot vesz fel.Viszont a hangja nem olyan rossz szerintem. A hangfal egy régi Telefunken TL-500-as típus,kétutas,a dóm magas,és a közép-mély Seas gyártmány,nem bassreflex kialakítású,zárt, nekem nagyon tetszik a hangja, 2x50w-os. kb ennyi,a közeljövőben venni fogok valamilyen erősítőt még nem tudom milyet,de addigis ezeket használom.

itt van kép a cuccról:link

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8928) eclipse006 válasza eclipse006 (#8927) üzenetére


eclipse006
őstag

felteszek egy-két képet a hifi belsejéről,meg a hangfalról:

a hangfal nem így nézett ki,én újítottam fel,de csak külsőleg.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8929) Fakekapitány


Fakekapitány
csendes tag

Sziasztok! Yamaha rx-v 365 erôsítôhöz a yamaha ns 50 hangfalpár megfelelô? Vagy tudtok ajánlani 50000 körûl? Géphez kötném, fôleg játékra és zenére használnám.

(#8930) Tristis válasza Fakekapitány (#8929) üzenetére


Tristis
őstag

AVX-en van egy Tannoy F4-es, azt 50 körül el tudod hozni biztosan. Az bizonyára jobb választás, ha állót akarsz. :R

(Jó, belátom nekem is olyan van és ezért is írom, de a lényegen nem változtat...)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8931) Fakekapitány válasza Tristis (#8930) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Tetszik, de nekem csak 6ohmos jó. :(
Erről mi a véleményed?-->[link] Mit jelent ez a Impedancia (Ohm):4 - 8 :F Ha az erölködő a 6ohmosat szereti, akkor ezzel nem lesz semmi kínja?

[ Szerkesztve ]

(#8932) #56474624 válasza eclipse006 (#8925) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bitstream-es (1 bites) DAC, CDM 12.1-es mechanika. Innen van az infó.

[ Szerkesztve ]

(#8933) Fakekapitány válasza Fakekapitány (#8931) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Vagy ez ? Wharfedale Vagy Yamaha. Azt elfelejtettem írni, hogy az erősítő Yamaha RX-V365 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8934) schawo válasza Fakekapitány (#8931) üzenetére


schawo
titán

Az erősítőd 6 ohmos és nagyobb ellenállású (impedanciájú) hangfalakat fogad, nem csak 6 ohmost.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8935) Fakekapitány válasza schawo (#8934) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Nagyobb Ohm-nál nem lesz alacsonyabb a hangerő?(nagy hülyeséget mondtam? ;] )

(#8936) schawo válasza Fakekapitány (#8935) üzenetére


schawo
titán

Alacsonyabb lesz a hangerő, és kisebb lesz a torzítás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8937) Fakekapitány válasza schawo (#8936) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Értem.
A 8933-as hsz.-ben említett wharfedale jobb a yamaha-hoz, vagy a yamaha szett?

(#8938) schawo válasza Fakekapitány (#8937) üzenetére


schawo
titán

Ne haragudj, lövésem sincs :) Valaki okos csak válaszol.

Annyira nem értek ehhez a témához, hogy magam is inkább aktív monitorokat használok, nem erősítő+hangfal kombót :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8939) Fakekapitány válasza schawo (#8938) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

OK! :)

(#8940) Tristis válasza Fakekapitány (#8933) üzenetére


Tristis
őstag

Röviden megmondva: "Fogjad máá föl, hogy az a Tannoy a jóó heee". :DDD
Elnézést, de jó kedvemben vagyok, így csak ennyit tudok mondani. Mind a két említett hangfal a plánum elmondása szerint másik (nem magasabb ;] ) kategória és nem is csak egy szinttel. Én csak a Yamahát hallottam. Nem adja no, nem adja :N

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8941) Fakekapitány válasza Tristis (#8940) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Ne bántson a bácsi! :D

(#8942) eclipse006 válasza #56474624 (#8932) üzenetére


eclipse006
őstag

köszi az infót! :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8943) BluEyes válasza Fakekapitány (#8935) üzenetére


BluEyes
őstag

Az impedancia (x ohm) valóban meghatározza a leadott teljesítményt (Ohm törvény). Csak épp ennek semmi jelentősége. A hangerő nem feltétlenül lesz kisebb, mert azt a hangsugárzó érzékenysége is befolyásolja. Azaz attól, hogy egy hangsugárzó impedanciája nagyobb (8 ohm), símán leüvöltheti a 6 ohmos, ám kevésbé érzékeny hangsugárzót, akár kisebb teljesítményfelvétel mellett is.
Úgy tűnik, nem vagy igazán képzett ebben a témában, úgyhogy ne is akard túlokoskodni. Minőségi, 6+ ohmos falakat vegyél, oszt jó lesz neked. Tannoyt kérdezd ki.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8944) Fakekapitány válasza BluEyes (#8943) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Rávilágítottál a lényegre, tényleg nem értek hozzá. :) De azért remélem megengeded, hogy megkérdezzek minden hülyeséget a hangfalakról kapcsolatban, hisz nem 5000Ft sorsáról van szó. :U
Amúgy lehet vak vagyok, de Tannoy F4-et nekem megfelelő áron nem látam. :)

(#8945) Tristis válasza Fakekapitány (#8944) üzenetére


Tristis
őstag

Bocsánat, tényleg azóta elvitték, az szívás... :(((

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#8946) eclipse006 válasza Fakekapitány (#8944) üzenetére


eclipse006
őstag

Nekem a Yamaha szimpatikusabb hangfal,de ez egyéni vélemény,az hogy az impedancia nem egyezik,annyi hogy a hangerőt ne vedd fel maximum közeléig,mert nem használ a végfoknak. Én nekem se okés, 6ohm helyet 4ohmos hangfalam van.
Igazából akkor lehetne valamit mondani a két hangfalról ha kipróbálható lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8947) BluEyes válasza Fakekapitány (#8944) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze, kérdezzél. :) Wharfi 8.4 30k sokkal inkább ez, mint a Yamaha ns50. És 6 ohm ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8948) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

hi!

Szeretnék összerakni egy stereo cuccot. kb 12-14m2 méretü a szobám. ekkora helyre milyen hangfalakat érdemes rakni? álló vagy inkább polc? főleg zenehallgatásra használnám (főleg elektronikus), a mostani logitech z2300-at váltaná le. 80e körül, max 100 lenne a hangfalra. erősitőm sincs még, azok is vannak ennyiert ugy latom. ja es ujat szeretnek.
valamit tudtok ajanlani? melyikeket erdemes megnezni?

(#8949) Fakekapitány válasza BluEyes (#8947) üzenetére


Fakekapitány
csendes tag

Ez tetszik. :K Az újabb változata jobb valamivel? 9.4 Gondolom, itt egy párra értik az árat.

(#8950) BluEyes válasza Fakekapitány (#8949) üzenetére


BluEyes
őstag

A 8.4-nek a 9.5 az újabb változata. Persze, a pár a 30k (és irányár!).

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.