Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) L4D1K válasza orbano (#9600) üzenetére


L4D1K
őstag

Az lehet, de aki olyan részletes leírást készít a cuccairól az adatlapján, mint ő, gondoltam elboldogul egy műszaki leírással :)

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9602) L4D1K


L4D1K
őstag

Mi a különbség az unbalanced rca és a balanced trs kábel / kimenet között? E-MU 0404 és az ESI Juli@ kb egy árban van, de az utóbbin van balanced csatlakozás is.

# ANTAL Tuning #

(#9603) eclipse006 válasza L4D1K (#9599) üzenetére


eclipse006
őstag

Egy nőt is érdekelhetnek ilyesféle dolgok :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9604) AMDFan válasza eclipse006 (#9603) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem arra gondolt, hogy lehetne kedvesebb is :)

(#9605) ixtom válasza Timyyy (#9579) üzenetére


ixtom
tag

A pdf alapján (jobboldalt English pdf, 19. oldalon magyarul van) azt mondom, hogy tudja a lejátszást USB-ről.
Az én logikám szerint ha egyszer tud felvenni, akkor miért ne tudna lejátszani :)

[ Szerkesztve ]

(#9606) eclipse006 válasza AMDFan (#9604) üzenetére


eclipse006
őstag

akkor sorry... :B

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9607) Tristis válasza L4D1K (#9602) üzenetére


Tristis
őstag

Juli@-nak ha jól tudom faintusabb D/A koncertere van, míg a 0404-nek több stúdiós szolgáltatása talán. Inkább Juli@, bár én is csak hallottam erről beszélni szakikat, de így emlékszek. Továbbá az én kártyám kisírtetiesen hasonlít a Juli@-ra, ami meg biztos jobban szól, mint a 0404, mert azt össze is hallgattuk. (Remélem ez segített valamit, mert nem a legszakértőbb hozzászólás volt.)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9608) L4D1K válasza Tristis (#9607) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi a választ, ha majd meglesz az elinduláshoz a hangfal akkor majd cserélem a többi elemet is :)

- Na közben meg elvitték a quad 12 hangfalakat :( . Kár, tényleg nagyon tetszett.

Nem is hittem volna hogy ennyi utánajárást igényel egy jó hangfal megvétele, igaz tele van jobbnál jobb darabokkal az apró, de mindegyiknek utánaolvasni.... :)

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9609) Tristis válasza L4D1K (#9608) üzenetére


Tristis
őstag

Magyarul tökugyanaz majdnem a két kártya. Az viszont fura, hogy amit ír az a Maya-n is rajta van, már mintavételezés... :D Kimenetben ugyanazt tudja... Használtan elég jó áron hozzá lehet jutni, én 15e Ft-ért vettem az enyém, a reális ára talán 20 körül. Az Emu 1212 nem tudom, hogy jobb-e, mert azt még nem próbáltuk össze, bár nagyon rajta vagyunk. A nyáron valószínű az is meglesz. :R

"A Maya 44 - es hangkártyától annyiban különbözik, hogy 2 ki- és 2 bemenet található rajta, ám ezek lehetnek szimmetrikusak vagy aszimmetrikusak is, illetve 96 kHz helyett 192 kHz a mintavételezési frekvencia.
Az akár fantomtáppal is rendelkező bemenetek jó szolgálatot tesznek akkor, ha saját vokálsávokat, hangmintákat szeretnél rögzíteni, akár úgy is, hogy a bejövő jelet rögtön tovább küldöd monitorozás céljából valamelyik kimenetre.
Ha ennyi csatlakozási pont nem lenne elég, akkor még mindig használhatod a koaxiális és optikai digitális kapukat.,,,

...A 24 bites felbontás és a 192 kHz-es mintavételezés a Maya 44 hangjánál is részletesebb, így okunk a panaszra szinte nem is lehet."

Forrás

Jah és ha magyarázzák, hogy a belső hangkártyák zajosabbak, mint a külsők ne nagyon hallgass rájuk, mert szerintem jó nagy marhaság. Max hangerőre tekertem mindent és a hangfal halál csendes volt.. Persze ehhez kell egy olyan erősítő, ami nem búg :D stb-stb.
Inkább vegyél belsőt, olcsóbb ;) Bár magasabb kategóriában jobb lesz egy jó DAC, de akkor is jó a hangkártya, mert a vonalkimenet már meglesz a DAC-hoz. Jó választás!

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9610) L4D1K válasza Tristis (#9609) üzenetére


L4D1K
őstag

Hát nem lenne rossz hozzájutni egyhez 20e ért, az új ára most 35-45 között mozog. Mellesleg köszi a leírást, eddig csak külföldi fórumokban olvastam róla ;)

# ANTAL Tuning #

(#9611) KMT válasza L4D1K (#9610) üzenetére


KMT
addikt

Ennél picit olcsóbb az Audiotrak Prodigy HD2... kíváncsi lennék, hogy mennyi/milyen különbség van a kettő közt.

Bizony a Quad-dal én is nagyon szemeztem. Nem is tudom, miért ajánlottam neked. :DDD

(#9612) L4D1K válasza KMT (#9611) üzenetére


L4D1K
őstag

Sajnos már aznap volt rá foglaló, reménykedtem ugyan de...mind1 lesz másik :)

# ANTAL Tuning #

(#9613) #56474624 válasza Tristis (#9609) üzenetére


#56474624
törölt tag

A 24 bites felbontás és a 192 kHz-es mintavételezés a Maya 44 hangjánál is részletesebb, így okunk a panaszra szinte nem is lehet.

Jaj, istenem, ezek mekkora kamuszövegek. :DDD
Bírnám, amikor a profi módon kivitelezett NOS diy dac a szerény 44.1 KHz-ével, és 16 bit-jével lemosná felbontásban, a cikkíró vajon mire fogná...? ;]
Az a vicc, hogy el is ültetnek ilyen marhaságokat az emberekben, hogy nézze meg a specifikációkat, és magasabb mintavételezés + több bit = jobb hang. Pedig a gyakorlatban ez messze nem ilyen egyszerű azért. :U :N

(#9614) Oibacsi válasza #56474624 (#9613) üzenetére


Oibacsi
őstag

Pontosan így van, nem véletlenül csinálják sokan cd lejátszókon a nos modot...többek között én is:D
Borzalmas javulást hoz, egyszerűen nem értem miért van egyáltalán bennük az OS...talán nagyobb számokat írhatnak a papírra?

(#9615) Tristis


Tristis
őstag

Ez a mintavételezés dolog szerintem is marhaság, úgy is a hanganyagok 98%-a 44.1-en jön.... akkor meg annyira, de annyira mindegy. :o

KMT: a tiédre én is kíváncsi vagyok, mert soha senkitől semmilyen véleményt nem hallottam a kártyával kapcsolatban (csak tőled). Eladó sincs belőle nagyon használtan...

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9616) orbano válasza L4D1K (#9610) üzenetére


orbano
félisten

vegyél emut abből van dögivel :) mondjuk kicsit rágák, én 16ért vettem (amiből az eladó lealkudott 1 ezrest)
de alkudni mindenhol lehet.

[link]

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9617) KMT válasza orbano (#9616) üzenetére


KMT
addikt

Ennyit tényleg nem érnek. És nem hozna érdemi változást az x-fi után szerintem.

(#9615) Tristis:
Régebben írtak róla avx-en, de valóban nem sokan ismerik itthon.

[ Szerkesztve ]

(#9618) #56474624 válasza Oibacsi (#9614) üzenetére


#56474624
törölt tag

Melyik CD-lejátszódon csináltad meg?

(#9619) Oibacsi válasza #56474624 (#9618) üzenetére


Oibacsi
őstag

Vettem múltkor egy 820-as philipset...egyébként ami még meglepőbb, a legnagyobb változást a dac tápellátása hozta, az smd kondikkal párhuzamosan beforrasztgattam 220 nanós kerámiákat...

(#9620) #56474624 válasza Oibacsi (#9619) üzenetére


#56474624
törölt tag

A szinte legelterjedtebb CDM-4/19-es mechanika van benne, mocskos mázlista. :D
És tda1541-es dac-kal, nem rossz. A tápellátás fontosságáról már én is hallottam.
Jól modifikálva biztos szépen zenél ez is, felső kategória. :)
A régi sony-dhoz képest milyen? Vagy felesleges volt kérdeznem? :B

(#9621) Oibacsi válasza #56474624 (#9620) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hát tuning nélkül kb egy kategória a tuningolt sonyval, de az után szárnyal...:D

(#9622) #56474624 válasza Oibacsi (#9621) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na igen. A közeljövőben ezen a téren én nem fogok fejleszteni, az fix. :))
Hangfal kell, meg erősítő majd. :U

(#9623) Ebit válasza Tristis (#9615) üzenetére


Ebit
addikt

Ez a mintavételezés dolog szerintem is marhaság, úgy is a hanganyagok 98%-a 44.1-en jön.... akkor meg annyira, de annyira mindegy.

Sajnos nem mindegy,mert még a legprofibb cuccok,is változtatnak az eredeti hangképen a jelkonvertálásoknál.

Érdemes,otthon,váltogatni a mintavételezést,és egybőll észrevehető a különbség.

(#9624) Tristis válasza Ebit (#9623) üzenetére


Tristis
őstag

Én nem nagyon látom "használatban" a nagyobb felbontásokat. Lehet nekem azt mondani, hogy ettől függ persze... Csak az a bajom, hogyha rossz a lemez, vagy a digitalizáció, attól sokkal jobban függ, sokkal jobban függ a saját cuccomtól és ha már minden hozzávalóm tökéletes közeli és nagyon jól tud zenélni és nagyon komoly akusztikájú szobám van akkor gondolok bele, hogy ezeknek a mintavételeknek mekkora szerepe van. Vinyl rip-ek általában nem szoktak tetszene, persze az főként a bakelit sajátosságai miatt van, bár furcsa mód a bakelit hangját szeretem ha önmagában szól. Ennek oka valószínűleg az, hogy a bakelit lejátszón nem Metallica-t kell hallgatni, hanem Gianni Morandit.

Szó szót követ én úgy gondolom, hogy ez a része fel van fújva a dolgoknak és egy olyan szinten számít ez a latba, amit nagyon nehezen és nagyon sokára érhetünk mi el anyagilag.
Arról nem is beszélve, hogy ezeknek a hordozóknak az eredeti ára horribilis... Értem én, de kinek van erre pénze?? Akinek van, annak nagyon jól vagyon dolga :) Én inkább a komponensekre figyelek, meg arra hogy kényelmes legyen a fotelemben ülni és jól érezzem magam ha (most éppen Dead Can Dance-t) zenét hallgatok.

Bocsánat, ha rossz a hozzáállásom, nyugodtan mondd meg ha szereinted nem így van, én még nem vagyok régi mókus ebben a hobbyban. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9625) #56474624 válasza Tristis (#9624) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem félreértetted, amit Ebit mondani akart. (De lehet én értem félre. :B ) Arról van szó, hogy egy adott D/A átalakító nem biztos, hogy túlmintavételezés nélkül hozza a legjobb eredményt (önmagához képest), függetlenül attól, hogy amit lejátszunk vele, az 44.1/16.

Én meg csak annyit akartam mondani, hogy a gyakorlatból az látszik, hogy a 16 bites, nem túlmintavételező dac-ok nagyonis megtalálhatóak a csúcskategóriában (és 24 bites, 192 KHz-esből is simán lehet csinálni alsó kategóriás szutykot, sőt, hisz pl. jobb tápellátást követel meg a több bit). Szóval nem szabad bedőlni a nagy számoknak, itt is legyen a fülünk az elsődleges "mérőeszköz". :)

(#9626) Tristis válasza #56474624 (#9625) üzenetére


Tristis
őstag

Értem én, attól még hogy egy motor 1,4-es simán lehet gyengébb és fogyaszthat többet is, mint egy 1,2-es. :D hehe egy kis autós szakzsargon. Én egyébként nem igazán figyelem, bár most épp 48.0-ás mintát hallgattam, de úgy is a zene a lényeg. Persze a zene annál üdítőbb, minél jobban odafigyelek, hogy min szólal meg. :) Azért igyekszek...

Újraolvasva egyetértek, szerintem is ezt mondta Ebit. Bocsánat, ha nem fordítottam elég figyelmet a fórum olvasására. :(((

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9627) L4D1K


L4D1K
őstag

Egy kicsit magasabb kategória, mint amibe eredetileg be szerettem volna fektetni: -Infinity Kappa 200, érdekelne ti mit gondoltok róla, megér e 100e Ft + ha le tudom alkudni akkor 25e az állvány. Ill 2 erősítő 50e Ft körül: NAD c320, Dussun DS99

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9628) Cyrin


Cyrin
addikt

(#9629) KMT válasza L4D1K (#9627) üzenetére


KMT
addikt

Nehéz eldönteni, hogy megér-e ennyit. Mindenképp hallgasd meg vásárlás előtt! Most akkor a filmnézést teljesen feladtad? Mert a Dussun-on még pre-out sincs, így mélyládát sem fogsz tudni rákötni. Ez a doboz meg kevéske lesz mozihoz. Amúgy mindkét erősítőnek jó "hírneve" van.

(#9630) orbano válasza Cyrin (#9628) üzenetére


orbano
félisten

ez valami mánia? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#9631) Cyrin válasza orbano (#9630) üzenetére


Cyrin
addikt

inkább jelentős alternatívának mondanám, főleg egy hardver fórumon...

(#9632) Tristis válasza orbano (#9630) üzenetére


Tristis
őstag

Embere válogatja. Én oda tudok menni a számítógépemhez és szépen be tudom rakni neki az albumot, amit hallgatni szeretnék. Megjegyzem sokkal gyorsabban, mint bármilyen lejtászón babrálni a távirkával. Ezek a hangkártyák pedig igen-igen jó források (mondjuk a Xonartól felfelé).

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9633) #56474624 válasza Tristis (#9632) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mihez képest jó ugyebár egy xonar, vagy egy emu... :U
Ezzel a squeezebox-szal is az a fő probléma, hogy kell hozzá egy jó DAC, hogy zenéljen is valahogy. Úgy meg már simán benne van 2-3 százezerben. :Y
A logitech (aminek csak a neve logitech egyébként) transporter alapból 4-500 ezer, mert jobb benne a dac (ez alatt természetesen nemcsak a chip-et értem), ami már szól valahogy. Szóval megvan ám ezeknek is az ára. Akkor már inkább tökölök a cd-vel, és apródonként megveszem. Így legalább támogatom is valamicskével a zenészeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#9634) _BM_ válasza L4D1K (#9627) üzenetére


_BM_
senior tag

Figyi!

Ilyen árfekvésben NAD3020-ast keress (a NAD320 sem rossz), jpw vagy jm-lab Chorus dobozt [itt egy bagóért], emu kareszt, Valhalla kábelt (avx-en).
Ne infinitizz és ne dussunozz!!! Zsákutca :DDD

[Hoppá, itt egy jpw] Tele van kincsekkel a net.

[Ha van 200 ezred erősítőre]

[ Szerkesztve ]

(#9635) Cyrin válasza Tristis (#9632) üzenetére


Cyrin
addikt

kicsit nevetséges lenne a sok letöltött, vagy ismerősök által hozott flac zenémet ki kéne írni cd-re, hogy meghallgassam :D
Az ismerősöm aki megvette azóta is áradozik, hogy milyen kényelmes használni...

Ba cy lus:
Én hallottam a squeezeboxot hivox dac-kal és anélkül is közvetlen összehasonlítással, és egyáltalán nem vallott szégyent, teljesen korrekt hangja volt. Mondjuk pont az a jó benne, hogy így is jól használható, de ha valaki közben fejleszteni akarja könnyedén megteheti.

(#9636) #56474624 válasza Cyrin (#9635) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért az sem mindegy, milyen rendszeren vetetted össze, sőt a futómű (ami jelen esetben a squeezebox) sem mindegy. Olvastam már olyat, hogy egy philips cd880-nál (nem tudom, hogy modifikált-e, vagy eredeti) sokat rontott a rákötött hivox dac a hangon. Míg más futóműnél lehet javít, és jobb eredményt fog produkálni, mint a 880 a saját dac-jával. Nem egyszerű dolgok ezek. :)
Bár elismerem, én alapból inkább vagyok a multibites dac-ok, főképp a jobb tda-kon alapuló eletronikák híve, tehát lehet nálam mindenképp a 880 nyerne a saját dac-jával, pláne modifikáltan, sőt úgy biztos. :))

(#9637) Tristis válasza Cyrin (#9635) üzenetére


Tristis
őstag

"kicsit nevetséges lenne a sok letöltött, vagy ismerősök által hozott flac zenémet ki kéne írni cd-re, hogy meghallgassam :D"

Erről szó se volt... :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9638) Khaal válasza Cyrin (#9635) üzenetére


Khaal
őstag

Bocs de ha már több tízezer forintokat rá tudunk költeni hangeszközre akkor illene a zenéért is fizetni. Én mondjuk régebbi zenéket hallgatok amik használtan 500-1000 ft / cd áron beszerezhetőek, de az új lemezek se olyan vészesen drágák már szerintem. Visszataszító amit az Artisjus művel az üres adathordozó díjakkal például, de ha van egy több tízezer forintos hifim akkor már nehogy pont a zenére sajnáljam azt a pár ezer forintot szvsz.

Persze ha legális forrásból töltötted azokat a flacokat akkor nem szóltam.

(#9639) whited


whited
addikt

hello
1 72aH-s akksi elég 1 hifi szetthez?ha kell leirom mik lesznek benne, és az csak akkor számit hogy mennyi amperes amikor nem jár a motor?
vagy akkor is? :R (citroen xantia amiről szó van)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9640) Oibacsi válasza #56474624 (#9622) üzenetére


Oibacsi
őstag

Milyen láncod van?

whited: inkább [itt]
De megjegyzem, nem a kapacitás számít. Ne sajnáld a pénzt, vastag és jó minőségű kábelre, márkás akksi legyen. Mélyláda+erőlködő esetén ha nem spirálcellás akksid van, akkor nem árt egy kondi sem.

[ Szerkesztve ]

(#9641) Marchello13


Marchello13
csendes tag

Sziasztok!

Van egy mélynyomó, aminek a leírásában ez áll:
"...Csatlakozások: 2 Hangfal csatlakozás..."
http://bolthely.hu/zovanyi/id/08660_OMNITRONIC_BX-1550_melysugarzo_800W_11037711
Van egy kép is a hátuljáról.
http://kep.psharing.com/372986.jpg

2 Speakon csatlakozó van rajta.
Tehát akkor erre rá lehet kötni még 2 hangfalat? Vagy egy a két csatlakozó a mélynyomónak van? Nem ismerem a speakon csatlakozót, ezért nem tudom.

Köszönöm a választ!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#9642) Oibacsi válasza Marchello13 (#9641) üzenetére


Oibacsi
őstag

Az egyik bemenet, a másik pedig kimenet. Tehát további hangszórókat köthetsz rá, ha a terhelőimpedancia megengedi.

Egy speakon csatlakozóban van 2 szál. Semmi különös. Mintha pl. két banándugó lenne egyben.

(#9643) Khaal


Khaal
őstag

10-15 ezer között milyen hangszedőt ajánlanátok?
Jelenleg egy Ortofon OM DJ S van befogva, de már-már bántóan erős a magas tartományban, sőt mostanában mintha torzítana is a bal csatornán.
A lemezjátszó egy Omnitronic DD-4250, tudom nem éppen egy audiofil darab, de mivel nem tökéletes a működése így eladni se tudom, szóval kénytelen vagyok ezt használni.
Nem vagyok biztos benne, hogy a hangszedő rossz, mi más okozhatja még a magas hangok torzulását? A lánc többi része rendben van, tehát mindenképp valahol a lemezjátszónál van a hiba.

(#9644) Marchello13 válasza Oibacsi (#9642) üzenetére


Marchello13
csendes tag

Bocs az értetlenkedés miatt, de akkor erre a mélynyomóra rá tudok kötni még 2 hangfalat, és akkor a 3 (mélynyomó + 2 hangfal) hogyan csatlakozik a géphez?

Vagy ahhoz már külön erősítőt kellene venni?

(#9645) Tristis válasza Khaal (#9638) üzenetére


Tristis
őstag

Sajnálom, nem igazán tudok egyetérteni. Viszont Metallica koncertre a legdrágább jegyet vettem meg és ahova csak tudok elmegyek koncertet nézni. Persze ebből nem jut pénz a Judast Priestnek, de talán nekik nem is kell... Ízlések és pofonok. Ha kész lesz a lánc talán beszerzek egy pörgettyűt és eltolok rajta egy-két cd-t, de az nem most lesz. Mondjuk nekem még van időm rá....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9646) orbano válasza Tristis (#9645) üzenetére


orbano
félisten

csatlakozom. fizettem már a fotózás miatt eleget a művészeknek az artisjusnak hála (én a mai napig nem hiszem el, hogy ilyet meg lehet tenni az emberekkel), így a művészeket én is koncertezéssel támogatom. bár most több koncertről is lemaradtam :( mondjuk sz*r, hogy sok koncert csak fesztiválokon van, a porban tapicskolásból meg kezdek kinőni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9647) orbano válasza orbano (#9646) üzenetére


orbano
félisten

ja, és most vettem egy brand new heavies CD-t, és nem tudom lejátszani a számítógépen :W (persze anyDVD-vel igen, de már ez is végtelenszer több nyűglődés, mint amit szerettem volna)

A vér nem válik VAZZE!™

(#9648) Cyrin válasza Khaal (#9638) üzenetére


Cyrin
addikt

hát ha valaki, akkor én rengeteg cd-t ((és sok LP-t is)) vettem eredetiben, de nyilván már azok is flac-ban csücsülnek a NAS-on, és az összes flac zenéimnek kb 90 %-át adják...
egyébként élég bosszantó amikor a cd-k lejátszahatatlanná válnak, ezért is kell a másolat.

ja, még annyit, hogy rendszeresen jelennek meg cikkek magyar elérhetőségű online zeneboltokból, és hogy hogynem mindig az a konklúzió, hogy egyik se jó, nem éri meg, idehaza, marad a letöltés. Épp múlt héten rendeltem egy blues dvd-t, pőersze nem volt készleten, de mennyivel szívesebben letöltöttem volna ugyanennyiért, akkor meglenne, és postázgatni sem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#9649) Ebit válasza Khaal (#9643) üzenetére


Ebit
addikt

mi más okozhatja még a magas hangok torzulását?

a RiAA korrektor,

van otthon másik erősitőd próbáld meg arról,vagy vidd haza a Marantzot.
Másik hangszedő az Audio Technika AT-95,esetleg a 110,vagy az Ortofon újabb szériái,de a vásárlás előtt nézd meg,hogy mekkora tömegű pick up-t javasol a gyártó a hangkarba,és olyan tömegüt keressél.

(#9650) Oibacsi válasza Marchello13 (#9644) üzenetére


Oibacsi
őstag

Mivel passzív, így csak mélyhangot küldesz rá. Ebből következik, hogy csak mélysugárzót lehet/szabad/illik már csak rákötni. Ehhez a hangfalhoz neked aktív kersztváltó is kelleni fog, ami azt jelenti hogy az erősítő előtt levágja a magas hangokat, és csak azok kerülnek erősítésre. Magyarul ha ilyet akarsz, akkor 3 csatornás erősítőre is szükség van, esetleg 2db 2 csatornásra és az egyiket 1csatornásnak használod. Elég lehetne 1 is, de akkor féloldalasan kellene 1 erősítőt terhelni, ami végülis nem baj, de nem illik. Esetleg ebbe is építhetsz be külön kapható sub-modult.Azt hiszem megvannak a lehetőségeid:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.