Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) L4D1K válasza #56474624 (#9550) üzenetére


L4D1K
őstag

Nem ismerem, egy linket adnál?

# ANTAL Tuning #

(#9552) L4D1K


L4D1K
őstag

A Quad 12L hez melyik erősítőt ajánljátok? Most kaptam egy lehetőséget Logitech z5500 60e ft ért, és ezzel sztem el is lennék egy darabig mint 5.1... a maradék 140e meg akkor egy stereo hangfal és erősítő :) Várom a tanácsokat.

# ANTAL Tuning #

(#9553) #56474624 válasza L4D1K (#9551) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]

Ha minden igaz, a CD-dben Sanyo SF-88 mechanika van.

(#9554) Ebit válasza L4D1K (#9548) üzenetére


Ebit
addikt

Valószinűleg Sanyo készülékek,az erősitőhőz,jelenleg nem találok,rajzot.,de a lemezjátszóhoz is lehet kapni tűt/sanyo/

A Z -5500-nek,van külön topicja itt,a forumon.

[ Szerkesztve ]

(#9555) L4D1K


L4D1K
őstag

Köszönöm a segítséget, szabi alatt teszek egy kerülőt az alkatrészekért.

A z5500 al természetesen a fórumában fogok érdeklődni, nektek meghagyom a stereo-ra irányuló kérdéseimet.

# ANTAL Tuning #

(#9556) Ebit válasza L4D1K (#9555) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem 60 k-árt találsz jobb hangfalpárt.

(#9557) #56474624 válasza Ebit (#9556) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt külön veszi y.1-es dolgokra. De szerintem ha az ember hozzászokik audiofilabb cuccokhoz, ahhoz a felbontáshoz, nem kíván filmhez (pláne koncert dvd-hez) sem egy z-5500-at használni. Nálam a két polk iszonyat sok részletet lehoz egy filmből (bár ritkán kötöm rá a dvd-re, engem nem érdekel a film alatti hangzás, jó gagyi fejhallgatón, akármin, amúgy is ritkán nézek filmet), egy z-5500-nak köze nincs ehhez. Persze annak van mélynyomója, de ennyi, ott több (mennyiségben mindenképp), mindenütt máshol zavarba ejtően kevesebb lesz, de nagyon kevesebb. Szóval az lesz a vége, hogy eladja, és valódi hm cuccokat vesz, szerencsére viszont akkor már lesz a birtokában egy normális sztereó cucc. :P

(#9558) L4D1K válasza #56474624 (#9557) üzenetére


L4D1K
őstag

:C .

Z5500 forum majd fele csak a meghibásodásokkal van tele, lehet h mégse annyira jó vétel :F .

Ha hétfőn szerencsém van, akkor hamarosan hozzájutok egy Quad 12l hez :)) , igaz semmilyen tapasztalatom nincs nemzetközi csomagszállítással...

# ANTAL Tuning #

(#9559) orbano válasza L4D1K (#9558) üzenetére


orbano
félisten

amennyire én azt a márkát ismerem, javarészt inkább a márkát fizeted meg.

kérdés a mélyen tisztelt szakértő közönséghez: ha válogatás CDt írok, árt, ha normalizálom egymáshoz a trackeket? ha nem árt, mivel érdemes elvégezni? a nero beépített cucca használható?
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9560) abridabri válasza L4D1K (#9558) üzenetére


abridabri
veterán

de megeri 60ert . Nekem is volt . Es azt kell mondjam mozizni tokeletes .Ha van mellette egy jofajta sztereo cuccod , akkor meg plane. Azon mehet a zene, login meg a film. Tokeletesen kiegeszitik egymast.
Mar negbantam, hogy eladtam

(#9561) L4D1K válasza abridabri (#9560) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi :) Mennyi ideig használtad ill. volt vele bármi gondod?

# ANTAL Tuning #

(#9562) L4D1K válasza orbano (#9559) üzenetére


L4D1K
őstag

Sajnos nem vagyok annyira tisztában a márkákkal mint ti, nekem a hirdetések közül ez tűnt szimpatikusnak az ár ill a tartozékok miatt. :) Amennyiben tudnál tanácsolni más márkát ill, hogy milyen vonalon induljak el, sokat segítene.

A többi kedves fórumozónak,

kb milyen arányban érdemes az erősítő - hangfal - kábelekre költeni? Mindegyik a rendszer szerves részét képezi, de gondolom itt is van egy alappillér ami köré lehet a többit felépíteni.

# ANTAL Tuning #

(#9563) Oibacsi válasza orbano (#9559) üzenetére


Oibacsi
őstag

A nero beépítettje egész jól használható. Én vagy azt, vagy ha utómunkát is végzek (alapzaj eltávolítás, stb), akkor az Adobe Audition-t szoktam használni (Group Waveform Normalize).

Az arányokról szerintem felesleges vitatkozni, nekem pl a kábelszett volt a legdrágább (circa 40ezer), egy jó képes kategóriákat javítani. Az erősítőt meg inkább építettem kb. 25k-ból, egy nad c352 pl sehol sincs hozzá képest. Igaz, érzékeny cucc kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#9564) #56474624 válasza abridabri (#9560) üzenetére


#56474624
törölt tag

Es azt kell mondjam mozizni tokeletes

Hallottál már igazi hm rendszert (min. fél millió) is? A kérdés természetesen költői. :))

(#9565) karyo válasza orbano (#9559) üzenetére


karyo
senior tag

én régóta használom az mp3gain nevű progit, gyors és jó normalizer, mp3/wav/aac-t is eszik. freeware. ajánlom mindenkinek, mert jó cucc!

Enjoy the silence.

(#9566) karyo válasza L4D1K (#9562) üzenetére


karyo
senior tag

úgy számolj, hogy egy jobb OFC-s kábel métere kb 1000 HUF. ez alá nem érdemes menni.
nekem ha 100E huf-om lenne, min, 10E-t kábelre költenék. 30E-ből tisztességes használt erőlködőt kapsz, a többi mehet hangfalakra, ha nem kell más, pl lemezjátszó.

jó használt lemezjátszót már 10E-ért kapsz, ehhez általában max 4-5E egy gyémánt tű ( elliptikus, kerek már 2-3E-ért van ), ha szíj is kell, az egy ezres.

szóval arányait tekintve a hangfal érdemli a legtöbb cash-t, és ebben azt hiszem egyetértünk a többi fórumtárssal. :K

Enjoy the silence.

(#9567) karyo válasza Oibacsi (#9563) üzenetére


karyo
senior tag

így van, a kábelen semmiképp nem szabad spórolni, hiszen ha az erőlködő a szív, a kábel az ér, amin az energiát pumpáljuk át, egészen a hangfalakig, és egy érszűkületes ( nem elég vastag + xar minőségű ) kábellel felépített rendszer nem fog szépen szaladni. :U

Enjoy the silence.

(#9568) Oibacsi válasza karyo (#9567) üzenetére


Oibacsi
őstag

Az még hagyján, de tapasztalataim szerint egy kis kaqtegóriás erőlködő is nagyon meg tud táltosodni, nálam pl. a régi pio a-109-es a jungson kábelszettel...

(#9569) orbano válasza #56474624 (#9564) üzenetére


orbano
félisten

vártam már, hogy valaki lecsap erre, mondom mivel én nem értek hozzá, inkább nem mondok semmit :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9570) #56474624 válasza orbano (#9569) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ehhez csak hallgatózni kellett, elég ha egyszer-kétszer megtetted. :D Természetesen azon az áron "tökéletes" mozizni (zenét hallgatni már kevésbé, mert 60k-ból jóval többet ki lehet hozni csak zenére) 5.1-ben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9571) vtechun válasza #56474624 (#9570) üzenetére


vtechun
veterán

miben más a hangzása zenére egy 60k-s rendszernek, mindenki ezt mondja, de el nem tudom képzelni, hogy miben tér el ugyanolyan hangfalakat használva, egy sztereó erősítő, meg egy házimozi erősítő - sztereóra állítva.

(#9572) Oibacsi válasza vtechun (#9571) üzenetére


Oibacsi
őstag

színpadkép, téralkotás, stb:)

(#9573) vtechun válasza Oibacsi (#9572) üzenetére


vtechun
veterán

lehet, ha hallanám feltűnne, de nem tudom elképzelni. lehet valamiféle placebó hatás ez? :)

(#9574) Oibacsi válasza vtechun (#9573) üzenetére


Oibacsi
őstag

koncerten sem a hátad mögött zenélnek...
másrészt én sem tudtam sok mindent elképzelni, míg nem hallottam/ki nem próbáltam

(#9575) vtechun válasza Oibacsi (#9574) üzenetére


vtechun
veterán

mondom, 5.1-es erositot csak a 2 fronttal használva. vs. eleve sztereó erősítő.

(#9576) KMT válasza orbano (#9559) üzenetére


KMT
addikt

Inkább ne bántsd. Rosszabbul fog szólni, belenyúl a zenébe.

(#9573) vtechun :
Egyáltalán nem placebo.

(#9577) #56474624 válasza vtechun (#9573) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mi lenne. ha személyesen megtapasztalnád, és nem csak találgatnál? ;)

(#9578) orbano válasza vtechun (#9575) üzenetére


orbano
félisten

nem a csatornák száma, hanem a minőség a lényeg. HM erősítők között nagyon nagyon drága az (tudtommal), amit érdemes megvenni zenehallgatásra, míg sztereo erősítőkből már tizenezrekért világklasszisokat kaphatsz.
ha itt hallgatsz a tapasztalt hifisekre, olyan zenei élményben lehet részed, amire még nem is gondoltál (gondolom, mivel nem tudod elképzelni erősítő és erősítő között az ordenáré nagy különbségeket).

A vér nem válik VAZZE!™

(#9579) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!
Ha egy hifi leírásában ez áll:

USB Plus Nem
USB Host Igen
USB felvétel Igen
Hordozható eszköz bemenet Nem

...akkor az azt jelenti hogy bár pendrive-ra tud felvenni, de lejátszani róla nem?
Mellesleg erről lenne szó, holnap készülök megrendelni. :)

(#9580) _BM_ válasza vtechun (#9571) üzenetére


_BM_
senior tag

"nem tudom képzelni, hogy miben tér el ugyanolyan hangfalakat használva, egy sztereó erősítő, meg egy házimozi erősítő - sztereóra állítva"

Nem jó kérdésfelvetés. Olyan nincs, hogy sztereóra állított HM erősítő vs sztereó erősítő. Vannak audiofil cuccok és vannak gyengék. A hangzásilag jó cuccok (is) lehetnek sokcsatornásak (bár ez a gyakorlatban nem jellemző), és lehetnek kétcsatornásak.

[ Szerkesztve ]

(#9581) abridabri válasza L4D1K (#9561) üzenetére


abridabri
veterán

Asszem kb 1 evet hasznaltam, semmi gond nem volt vele . Es a kovetkezo gazdaja sem panaszkodott ra .

Ba cy lus :nem ,nem hallottam felmillios hm rendszert :( , csak egy regi thomson 5.1es rendszerhez tudom hasonlitani ( olyanom volt ) , meg a mostani sztereo rendszeremhez.
De ezeknel sokkal jobb az 5500 mozizni. Persze biztos vannak jobbak , de nem 60k ert

[ Szerkesztve ]

(#9582) L4D1K válasza abridabri (#9581) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi, mindenesetre egyet eltetettem magamnak, lakás átrendezésig ráér..

# ANTAL Tuning #

(#9583) L4D1K


L4D1K
őstag

Üdv ismét.

Két dologban szeretnék még tanácsot kérni(és a közeljövőben még párszor ;) ) :

Asztali CD lejátszó hangja mennyiben különbözhet egy pci hangkártyától?
Ha már rászántam magam egy stereo rendszer megvételére, akkor a hangkártyámat sem kímélem. Jelenleg egy Creative xtreme music kártyám van, ezt szeretném egy zeneibb modelre cserélni. ESI, E-MU, Audiotrack kártyákat nézegettem, az ESL kártyái nagyon komolyak :) . Mivel nagyon sok olyan lossless zeném van, amit egyszerűen nem tudtam megszerezni CD-n, durván 80% ban pc ről hallgatnék szenét.

Ha már a hangkártya megvan, ti milyen programokat ajánlotok pc-n zenelejátszásra? Én JetAudio -t használok évek óta, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

Válaszokat köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#9584) Oibacsi válasza L4D1K (#9583) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nem gondolkodtál el esetleg egy jó külső DAC megvételén?

(#9585) Ebit válasza L4D1K (#9583) üzenetére


Ebit
addikt

Asztali CD lejátszó hangja mennyiben különbözhet egy pci hangkártyátó
Tipusa válogatja,és a máik kérdés,hogy gyári,vagy irt cd-t játszól le.

Számitógépes lejátszáshoz,érdemes,még a Foolbar 2000-ret is kipróbálni /ingyenes/.

(#9586) eclipse006 válasza L4D1K (#9583) üzenetére


eclipse006
őstag

Olvastam hogy sok lossless zenét nem tudsz letölteni ami neked kéne, ha még nem vagy regisztrálva a rutracker.org-ra akkor ajánlom figyelmedbe mert én itt eddig mindent megtaláltam veszteségmentesben ami máshol nem volt fent.Nem biztos hogy bejön de egy próbát megér. A nylevben nem tudok segíteni mert nem tudok oroszul :DDD .
Én is a Foobart ajánlom lejátszásra,szerintem az az egyikk legjobb.de én is használom a Jetaudiot más dolgokra.

más:múltkori problémám volt hogy a hangfal álványom néhány frekvencián bebúgott nagyon,azóta feltöltöttem homokkal,és csodák-csodájára megszűnt és sokkal jobban,letisztultabban szól a hangfal. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9587) L4D1K válasza Oibacsi (#9584) üzenetére


L4D1K
őstag

Nem, itt már tényleg megáll a tudásom(az a kevés ami volt) :( .

Külső DAC, az olyan mint egy külső hangkártya? :F . Láttam pár külső egységet a gyártók listáján, de árban általában többe kerültek mint a hangkártyák, jó gondolom messze többet is tudnak.

# ANTAL Tuning #

(#9588) Oibacsi válasza L4D1K (#9587) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nagyjából úgy képzeld el, csak ezzel nem lehet digitalizálni.
Viszont ha veszel egy jó DAC-ot, és veszteségmentes felvételeket hallgatsz, akkor szerintem felesleges a cd lejátszó...

[ Szerkesztve ]

(#9589) #56474624 válasza L4D1K (#9587) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó hangú cd-lejátszót előbb beszerzel baráti áron, mint valóban jól szóló hangkártyát, külső dac-ot. Több is a gond vele, az is igaz.

(#9590) L4D1K válasza #56474624 (#9589) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezt aláírom, de cd lejátszóval nehezen tudok .flac et hallgatni :) Persze előbb-utóbb be fogok szerezni egy cd-lejátszót is.

# ANTAL Tuning #

(#9591) #56474624 válasza L4D1K (#9590) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát ki lehet írni, ha van jó cd-íród... :) Meg persze olyan lejátszó kell, ami viszi az írottakat is rendesen. Ilyet is ki lehet fogni. Tény, hogy több gond van cd-lejátszóval. Viszont dac-ból jól szólót ("gyári", nem diy) 100 felett érdemes keresgélni a használtak között. Építtetni sem rossz ötlet, ha van olyan ismerősöd, aki ért hozzá.

(#9592) _BM_ válasza L4D1K (#9587) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha sokallod a külső DAC árát, akkor vegyél pci-csatolásút, például emu 0404-et.
A legfontosabb, hogy illeszkedjen minőségben a lánc többi tagjához (erősítő, hangfal stb.).
Ha mondjuk 30 ezer ft-os erősítőt használsz és ugyanilyen kategóriájú hangszórót, akkor felesleges 50-100 ezerért külső DAC-ot venni.

(#9593) L4D1K válasza #56474624 (#9591) üzenetére


L4D1K
őstag

Használtan 100e :Y ? Azt nem tudom magamnak megengedni :N

# ANTAL Tuning #

(#9594) #56474624 válasza L4D1K (#9593) üzenetére


#56474624
törölt tag

Van olcsóbban is természetesen, de azok kevésbé jók összességében nyilván.
Első egyébként is legyen inkább a hangfal, majd az erősítő. ;)

(#9595) L4D1K válasza #56474624 (#9594) üzenetére


L4D1K
őstag

OK! :K

# ANTAL Tuning #

(#9596) Timyyy válasza Timyyy (#9579) üzenetére


Timyyy
őstag

Erre senki nem tud semmit ??? Pedig nem egy bonyolult kérdés...

(#9597) L4D1K válasza Timyyy (#9596) üzenetére


L4D1K
őstag

Műszaki leírásnál minden le van írva, lehet ezért nem válaszoltak :)

# ANTAL Tuning #

(#9598) Timyyy válasza L4D1K (#9597) üzenetére


Timyyy
őstag

Talán a nevemből ki lehet találni hogy nő vagyok és nem értek hozzá... de kössz a választ... :W

(#9599) L4D1K válasza Timyyy (#9598) üzenetére


L4D1K
őstag

Nos a nevedből számomra egyik sem jön le... egyébként pontosan 2 kattintás:

Audiobemenet-USB
Nem
Audiobemenet-hordozható lejátszó be
Nem
Audiobemenet
Nem

Nekem ebből az jön le hogy nincs rajta bemenet, vagyis külső forrásból nem játszik le zenét. Mellesleg viselkedhetnél úgyis mint egy nő :W .

Egyébként szívesen :)

# ANTAL Tuning #

(#9600) orbano válasza L4D1K (#9599) üzenetére


orbano
félisten

szerintem az zavarta meg, hogy egyáltalán nem logikus, hogy menteni ment, játszani meg nem játszik. ez baromság :) ráadásul a termékleírások nem mindig százasak...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.