Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) schawo válasza rii (#9050) üzenetére


schawo
titán

Már a kondik is gyanúsak lettek. Ez nem jó hír.
A hiba természetesen valahol az erősítőben keresendő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9052) rii válasza schawo (#9051) üzenetére


rii
nagyúr

újabb adalék :)

elment a hang, a azon az eszközön vetem fel ahangerőt, amiből az erőlködő kapja .. és vissza is jött ...

betszek maj ideiglenesen egy másik erősítőt ... csak az egy old-timer DIN-el ))))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9053) schawo válasza rii (#9052) üzenetére


schawo
titán

Akkor poti kilőve. Kondi gyengeségnek tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9054) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Segítségeteket szeretném kérni. Nem túl komoly rendszerem van (bár igaz, egyes komponensei már vagy 15 éve szolgálnak), de eddig megtette. Yamaha RX-V620 erősítő, Jamo D135 front hangfalak.
Költözés után azt veszem észre, mintha nem szólna olyan jól, mint korábban. Régen fent volt a szekrény tetején, vagy vagy 2 m magasan, most meg a tv mellett a széles tv állványon kapott helyett. (Itt magasabbra tenni nem is tudnám) Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek érdemes-e venni egy hangfalállványt pl. egy Omnimount Cosmic 24-et [link]? Ezáltal jobban szolnának, hogy magasabbra kerülnének? Vagy fölösleges erre kiadni 20 ezer forintot? Inkább vegyek új hangfalakat? Pl. egy CAV DP 880A, ami most 60 ezer?
Remélem, tudtok segíteni! (Ja, csak elektronikus zenét hallgatok!)

(#9055) Ebit válasza rii (#9050) üzenetére


Ebit
addikt

Konkrétan milyen tipus ez?
Érdemes volna átnézetni szakemberrel.

(#9056) Oibacsi válasza NoOne1976 (#9054) üzenetére


Oibacsi
őstag

Konkrétan mi a változás, amit te rosszabbnak hallasz?
Mekkora a szobád?

(#9057) NoOne1976 válasza Oibacsi (#9056) üzenetére


NoOne1976
őstag

Én úgy érzem, hogy nem szól olyan "szépen", gondolom mivel így jóval fülmagasság alatt van. A szoba az kb. 20 nm2

[ Szerkesztve ]

(#9058) AMDFan válasza NoOne1976 (#9054) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha állványt veszel, akkor olyat érdemes ami feltölthető.
Nézz szét ITT
Mondjuk lehet, hogy megérné egy állót venned. Pl. a CAV-ot, nekem a DP880A van, nagyon megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#9059) rii válasza schawo (#9053) üzenetére


rii
nagyúr

átettem A-ról B-re

itt semmi baja ... csak nekem kéne'majd az A+B :-/

Ebit: ez egy nem túl híres ( :) ) Onkyo Integra A-8015

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9060) Ebit válasza rii (#9059) üzenetére


Ebit
addikt

Gondolom,van benne koppanásgátló /hangfalvédelem/ ,valószinú a relét kell megtisztitani+a hangfalkapcsolót is./én az utóbbival kezdeném,általában könnyű hozzáférni,némi kontakt spay csodákat tesz/

(#9061) orbano


orbano
félisten

re. volna egy problémám: van egy 2.1-es kis PCs kütyü, aminek a mélynyomó része (egy band-pass szerűség) süket. nem tudtok valakit, akivel meg lehetne nézetni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9062) pc-user


pc-user
aktív tag

A Telefunken cd lejátszókról van itt valakinek vmi tapasztalata?

(#9063) KMT válasza zoltanz (#9005) üzenetére


KMT
addikt

Na most, ha nem túlhajtásról van szó, akkor lehet, hogy az erősítőd hibás!

(#9019) daninet:
Inkább kerüld azt a szerelőt, aki egy földeletlen készülékre azt mondja, hogy földhurkos...

Amúgy ha jól tudom, az 50 Hz felharmonikusai is bezavarnak, ezért nem egy 50 Hz-es búgást okoz a kimeneten.

(#9054) NoOne1976:
Ez ennél kicsit összetettebb... Egyrészt a szoba akusztikája lehet teljesen más. Az is beleszólhat, hogy olyan helyre raktad, ami nem tesz jót a mélyeknek, illetve az se mindegy, hogy mennyire néztek/néznek feléd a hangszórók. Sőt, még a hálózat (kábelezés, dugóállás) is beleszólhat, de szerintem nálad nem erről lesz szó. :)
Kérj kölcsön egy masszív állványt (vagy ha úgyis költözöl biztos van valami masszív cucc, pl csomagolt parketták, farönk, akármi...). Ezt ne a tv-állványra rakd (gondolom az nem túl merev), hanem a földre. A magas hangszóró legyen kb fülmagasságban, és legyenek szemben veled (befordítva). Az lesz kb a hangfalad reális hangja. Ha magasan volt, akkor "csaltál", és ahhoz szokott a füled.

(#9064) eclipse006 válasza pc-user (#9062) üzenetére


eclipse006
őstag

nekem igaz hogy nincs telefunken cd-játszóm,de hangfalam van és az nagyon jó minőségű. ebből kiindulva a cd sem lehet rossz,esetleg egy tipust tudnál mondani?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9065) pc-user válasza eclipse006 (#9064) üzenetére


pc-user
aktív tag

Igen, konkrétan a Telefunken HS980 -ról lenne szó. Itt láttam az aprón, nekem külföldi lomos holminak tűnik, persze attól még szólhat rendesen...

(Telefunken cuccom még nem volt)

[ Szerkesztve ]

(#9066) Pety válasza pc-user (#9065) üzenetére


Pety
senior tag

Az még hagyján,de ennek szerintem semmi köze sincs a telefunkenhez.
Valami gagyi gyár cd játszója,arra utólag ráragasztva a telefunken felirat(amit lehet hogy a telefunken csinált) de kb ennyi.

Egyébként az hogy volt már egy gyártónak olyan készüléke ami épp jó volt az nem garantálja,hogy minden jó lesz.
Ennél a készüléknél szerintem bármilyen olcsóbb technics,sony.pioneer stb. cd játszó csak jobban szól,bár ez magánvélemény.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#9067) Ebit válasza Pety (#9066) üzenetére


Ebit
addikt

Egyébként az hogy volt már egy gyártónak olyan készüléke ami épp jó volt az nem garantálja,hogy minden jó lesz.

Igy igaz annyi kitétellel,hogy szinte mindegyik gyártónak volt egy jó készüléke,de azért kevés olyan volt,ahol a teljes termékskála egyforma erősségú volt.
A speciál cégek,általában ,csak egy készüléket csináltak./erősitő,lemezjátszó/

pc-user

Mennyiért szeretnél cd-t venni,és helyileg merre vagy ?

[ Szerkesztve ]

(#9068) eclipse006 válasza pc-user (#9065) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerintem sem eredeti a lejátszó. :(

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9069) pc-user válasza eclipse006 (#9068) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszönöm az észrevételeket!
(Ránézésre nekem egy igénytelen kivitelű készüléknek tűnik, a használtságról sokat elmond a kopott open/close gomb...)

Ebit: miskolci vagyok, lenne vmi ajánlatod esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#9070) Ebit válasza pc-user (#9069) üzenetére


Ebit
addikt

konkrétan, most nem akarok eladni,de akkor abban a vonzáskörzetben érdeklődőm.
itt érdemes körülnézned

[link]

(#9071) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy ez a hangrendszer mennyire jó, illetve ez az Onkyo TX-DS595-ös erősítő? És megérik a 67k ill. a 44k-t?

Köszönettel:
essexboy

essexboy

(#9072) róbert gida válasza essexboy (#9071) üzenetére


róbert gida
tag

Őszintén szólva még nem hallottam ezt a márkát (US BLASTER) de utánanéztem ill.olvastam a neten úgy tűnik nem olyan régóta forgalmazzák nálunk és mintha Holland cég lenne :F Nekem is felkeltette az érdeklődésem mert ár/érték arányban jónak tűnik,de ha tudod inkább hallgasd meg először !Az erősítő ha ennyit szánsz rá akkor nem rossz ennyiért ,de a legjobb ha együtt tudnád őket meghallgatni :K .

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#9073) eclipse006 válasza essexboy (#9071) üzenetére


eclipse006
őstag

Nem rossz az az erősítő annyiért,a hangfal ismeretlen számomra,így ránézésre nemigazán lehet mit mondani róla.Ha tudod hallgasd meg mindenképp!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9074) Tristis válasza essexboy (#9071) üzenetére


Tristis
őstag

Rengeteg sok hangszóró... Sok hangszóró, olcsó ár... nem tudom. Én ebben nem igazán hiszek. Nem hinném hogy sokkal emberebb cucc lenne, mint egy jobb számítógépes cucc..... :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9075) AMDFan válasza Tristis (#9074) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, ez szerintem sem jelent jót. Ennyi hangszórós rendszert ilyen olcsón adni... nem tudom. Van amikor a kevesebb több. Abban biztos vagyok, hogy ez a szett jobban néz ki mint amilyen jól szól.

(#9076) essexboy válasza róbert gida (#9072) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi mindenkinek a választ!

Meghallgatom mindenféleképp előtte :) Utána majd meglátom...

Üdv:
essexboy

essexboy

(#9078) orbano válasza orbano (#9061) üzenetére


orbano
félisten

:U

A vér nem válik VAZZE!™

(#9079) KMT válasza essexboy (#9071) üzenetére


KMT
addikt

Azokat a dobozokat hanyagold inkább...

(#9080) lean


lean
aktív tag

sziasztok,

az alábbi hangszóró paramétereiről tudnátok vmit mondani, átlaghoz képest pl jó v rossz ilyesmi, nem nagyon értek hozzá...
[link]

no cross no crown

(#9081) KMT válasza lean (#9080) üzenetére


KMT
addikt

Ha nem értesz hozzá, akkor mit akarsz kiszűrni az adatokból? Építeni szeretnél, vagy kicserélni egy meglévő hangfal hangszóróját?

(Ha hinni lehet az adatoknak, akkor ~17 literes, zárt doboz lenne jó neki.)

(#9082) lean válasza KMT (#9081) üzenetére


lean
aktív tag

egyik sem, :) olyan hangfalat szeretnék venni, amiben ezek dolgoznak, [link]
a hangszóró jóságát akartam kiszűrni az adatokból...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#9083) KMT válasza lean (#9082) üzenetére


KMT
addikt

Ja, hogy ja. Rossz úton jársz. Ugyanis ugyanazzal a hangszóróval szólhat jól is meg rosszul is egy doboz. Arról nem is beszélve, hogy csupán számokból _senki_ sem fogja megmondani, hogy valami jól szól-e!

Ez a QLN új, nem túl ismert márka itthon, szerintem kevesen hallották. Viszont a streamaudio-nál meg tudod hallgatni (ezt mindenképp javaslom vásárlás előtt). És ha már hallgatózol, akkor ugorj be az ATC bemutatótermébe is, ilyen árkategóriában elég jó a választék már. :)

(#9084) lean válasza KMT (#9083) üzenetére


lean
aktív tag

ja, igen a hallgatózás pótolhatatlan tudom.igazad van jogos...
hmm atc-s laci :)) cav-ot vagy swans-t ajánlana tudom előre, bár biztos nem rossz falak...av fórumot olvasgatok én is :)

no cross no crown

(#9085) KMT válasza lean (#9084) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem ez a két egyik legkorrektebb bemutatóterem Pesten.

Esélyes, hogy nem pártatlan véleményeket olvasol azon a fórumon az ATC-s termékekről. Csak hogy tudd.

(#9086) lean válasza KMT (#9085) üzenetére


lean
aktív tag

Esélyes, hogy nem pártatlan véleményeket olvasol azon a fórumon az ATC-s termékekről. Csak hogy tudd.

hát valahogy sejtettem, köszi a jótanácsokat :R

no cross no crown

(#9087) AMDFan válasza lean (#9084) üzenetére


AMDFan
addikt

Tök mindegy mit olvasol. Már én is írtam többször, el kell menni a Streamaudiohoz is hallgatózni és ATC-hez is. Laci amúgy teljesen korrekt szerintem, nem abból él hogy az ATC-s termékeket forgalmazza, szóval nem fűződik hozzá irgalmatlan anyagi érdeke, hogy mindenképpen meggyőzzön, hogy CAV-ot vagy Swanst vegyél. Egyébként a Swans amerikai, csak kínában gyártat. Az én IBM notim is made in china. Akkor az IBM kínai? :)

[ Szerkesztve ]

(#9088) Ebit válasza AMDFan (#9087) üzenetére


Ebit
addikt

Nem a gyártás helye a meghatározó,hanem a technologia,és a minőségellenőrzés.

Megjegyzem,Kina azért nagy ország,sok csúcsminőséget gyárt,valamint a tömegtermékek is előfordulnak.

(#9089) Tristis válasza lean (#9082) üzenetére


Tristis
őstag

Egyrészt Laci tényleg jó fej, de ez most más kérdés...

A legjobb hangfalból is készíthető rossz hangfal egy rossz kabinettel, szóval értem én, hogy nézel egy jó hangszórót, de egyrészt megállapítani sem tudod, másrészt olcsóbb árkategóriába, ha már valamibe két mély-középnél több van, akkor én azt kapásból hanyagolnám a helyedben. :R Talán ez mondható "ökölszabálynak" 150.000 Ft alatt új hangfalaknál. Nem is nagyon emlékszek más hangfalra, ami tetszett és másmilyen elrendezésű volt az állók között. A Wharfedale 9.6 az más tészta az 3 utas, nem hallottam, de ott is túl olcsón van túl sok hangszóró, túl sok váltó... nem tudom mi sülhetett ki belőle. :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9090) lean válasza AMDFan (#9087) üzenetére


lean
aktív tag

Azt nem említettem, hogy nagyrészt mozi célra lenne és 5.0 szettről van szó. Persze zenét is fogok hallgatni rajta, de pl. nem akusztikusat, se jazzt. Némi rockot, elektronikusat nagyrészt ill. amikor megóhajtok egy kis vivaldit akkor azt. Egyébként szeretem ha részletező és dinamikus a hang és jó feszes, kemény mélye van. Szóval izlések és pofonok...
Sajnos nem tudok eljutni egyik általatok említett bolthoz sem különféle okokból, így vállalnom kell némi zsákbamacskát.Ez van. :R
A Mission M34i (szettben 180k) volt a QLN vetélytársa nálam, azt sikerült is meghallgatni, annyira nem nyűgözött le, bár szépen szólt.
QLNről valóban kevés a tapsztalat, de valahol olvastam a streamnél is ajánlották ebben az árkategóriában (ha nem fontos a külső :D ), és külföldi, elsősorban svéd fórumokon se irtak róla rosszat...
Mindegy, ma eldőlt: megrendeltem a QLN 604 5.0 szettet 110k -ért + 60kért elhozzák Svédországból, tehát kb. 170k-ba lesz. Ugyanez a streamnál 250k most akciósan...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#9091) Tristis válasza lean (#9090) üzenetére


Tristis
őstag

Az a Mission cucc szerintem nem rossz, főként az M34i... Az még zenére is jó az árában bőven. Erősítővel van inkább a baj véleményem szerint, ha nem tetszett annyira.

Bár mozira inkább drágább erősítő, olcsóbb hangfalak párost venném, mert ott az erősítőn nagyon sok múlik (márhogy 60-80e AVR erősítők szerintem kapásból kuka), de ha az megvan akkor már nincs min vakarózni.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9092) perempe válasza lean (#9090) üzenetére


perempe
addikt

Helyette inkább Kaláka (DIY).
[link]
[link]
30 centis Peerless mély, 15 centis Seas középsugárzó, Seas dóm.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9093) lean válasza Tristis (#9091) üzenetére


lean
aktív tag

a hangfal kérdés már eldőlt, ahogy mondottam volt feljebb...lehet bánni fogom, kiderül majd.
erősítő még nincs, kb. 160-170k van szánva max
ami ebbe belefér:
onkyo 608, 707
hk 255
yamaha 765
608 v hk 255 lesz utóbbi gazdagabb be/kimenetek terén szuflába talán vmelyest karcsúbb...

perempe: áhh, nem akarok én falat bontani

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#9094) orbano válasza lean (#9090) üzenetére


orbano
félisten

a Missionről is jókat mondanak fórumokban. Mi a garancia ezek után, hogy a QLN-ben nem fogsz csalódni? :U ezt cak mint nem hozzáértő kérdem :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#9095) lean válasza orbano (#9094) üzenetére


lean
aktív tag

semmi garancia nincs, max annyi h a Mission 5.0 áráért hozzájutok egy drágább(azt valóban nem tudom, hogy jobb-e) szetthez, kb. ennyi volt benne a logikaha tévedtem, így jártam, legalább lesz tapasztalat róla, amit megosztok. :))

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#9096) perempe


perempe
addikt

Én most rakok össze egy ehhez[link] hasonlót. Seas helyett Fountek FW168 mélyközép lesz, valamivel kisebb dobozban. A dómsugárzó ugyanaz, a mesternek is ez a kedvence...

30K a sugárzók ára, 2 tekercset kellett rendelnem, egyébként minden van itthon. Doboz faanyaga pár ezres méretre vágva, a reflexcső ehhez hasonlóan lesz kialakítva[link].Valszeg működni fog.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9097) Tristis válasza perempe (#9096) üzenetére


Tristis
őstag

Bárcsak mindannyian olyan ügyesek lennénk, mint te. :R
Sajnos nekem végtelenül bonyolult dolognak tűnik a doboz építés, ami rengeteg méréssel, csillapítással, kabinettervezéssel jár és még hozzáhangolni a váltót.... nem kicsit bonyolult, ahogy mesélték ismerőseim... és még a legelején, hogy melyik hangszórók passzolnak össze...
Ezzel elegendő türelem és időráfordítás és persze eszközök és tudás, és a sok próbálgatás miatt a sok pénz... le a kalappal! Én a magam részéről beérem annyival, hogy kontárkodni nem fogok (mint ahogy azt rengetegen teszik sajnos), hanem belátom a határaimat és elfogadom a gyártók tudását és/vagy megpróbálom felismerni az igazi szakikat és az ő tudásukat fizetem meg. (viszont akkor soha többé nem lesz viszonteladás, mert nem lehet eladni saját készítésű eszközöket)

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9098) lean


lean
aktív tag

tudtok ajánlani egy helyet ahol hangfalkábeleket be tudok szerezni?lehetőleg webáruházból, mert vidéki vagyok :R
kb 20k-t szánnék az 5.0 rendszerre, elegendő ez az összeg (2m+2m front+1m center+6+8 m hátsó hangfalak)?
Nem akarok csúcsminőséget, de annyira gagyit sem.Érdemes banándugós kivitelbe beruházni? :R

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#9099) AMDFan válasza lean (#9098) üzenetére


AMDFan
addikt

(#9100) perempe válasza Tristis (#9097) üzenetére


perempe
addikt

Cáfolok:
- csak a dómsugárzó L-Pad-ját kell beállítani (nem kell mérni!)
- a mélyközép T/S paraméterei rendelkezésre állnak[link], egyszerű a doboz megtervezése
- jól elkészített egyedi hangfalra van kereslet (pláne, ha ismert terv, be tudod mutatni, jól dokumentált, stb.)

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.