Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) Fail3D! válasza cintula187 (#31095) üzenetére


Fail3D!
addikt

toto i will remember 6 mb mp3 es egy 40mb flac kozott akarhogy sasolok nem erzem a kulonbseget. Pedig egymas utan az elso 5-10 mp hallgattam meg es probalom kiszurni mi lehet a kulonbseg, de nem jon ossze. Mondjuk itt lhet bezavar hogy a hangkartyammal keverem 5.1 re thx bekapcsolva stb, de nem is tudom zenet mire allitva kell hallgatni:)
(#31098) MunezXBK Jo de nemvagyok olyan pofatlan hogy bemegyek egy boltba sry hasznaltan akarok vasarolni, de az idodet lopva megmutatnad a kulonbsegeket az erositon hangfalakon..:)

(#31102) cintula187 media playerel nyitom meg az mp3 at. A flacet, mediaplayer classiccal... van kulonbseg zenei minosegben program hasznalata eseten is?:D

[ Szerkesztve ]

(#31102) cintula187 válasza Tamoo (#31099) üzenetére


cintula187
addikt

Nem irigyled? Miért? Mert érzem még egy olyan kis nyikhaj hangszóron is a különbséget f*s mp3 és jobb FLAC között? Újraolvastam Tamoo bocsi :) Ezért is félek, hogy amikor hallgatózni fogok indulni amit meg tudok engedni magamnak hangfalak nem fogják kielégíteni a vájt fülem.

Fail3D! Én JRiver progival szoktam FLAC -ot nyüstölni. Pl. Diana Krall-t. Simán hallani a különbséget. Winampnál nem annyira.

Ezt a boltosnak értelemszerűen nem adod a tudtára :D

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31103) Tamoo válasza cintula187 (#31102) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen. Ugyanabból a forrásból kódolt flac és 320-as mp3 között én nem tudok különbséget tenni. Nem jelentem ki, hogy nem lehet, csak azt hogy én nem tudok az itthoni cuccaimmal. Ezzel szerintem le is zárhatjuk a témát mielőtt jönne más is és belelendülne, mert már borzasztó fárasztó szerintem itt jópár embernek ez a téma. :D
Legalább annyira mint az lcd vs plazma.

[ Szerkesztve ]

(#31104) Fail3D! válasza Tamoo (#31103) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks, de egy jobb rendszer eseten a flac es az mp3 kozott mar gondolom jobban kilehet hallani a kulonbseget, nem?

(#31105) kabar válasza Gergőke88 (#31038) üzenetére


kabar
senior tag

A HK-nak mostanában nem túl jó a híre, bár a 70-es végűekről azt hiszem túl sok információ még nincsen. De ott úgy látom, hogy a teteje a 370-es lett. Én a 365-öst hallottam, az nem volt rossz, de megbízhatósági problémák akadtak mostanában. Állítólag a végfokkal lehet gond. De ez az infó már erről a fórumról van valahonnan, és nem biztos, hogy a 70-esekre vonatkozik..

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#31106) Tamoo válasza Fail3D! (#31104) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Jó" flac és "szar" flac között is ki lehet hallani a különbséget.

(#31107) Peak válasza Fail3D! (#31104) üzenetére


Peak
addikt

Egy 44.1 kHz WAV/FLAC (mert mint tudjuk a WAV és a FLAC technikailag EGY és UGYAN AZ, bitről bitre ugyan azt a hanganyagot tárolja, csupán FÁJL SZINTEN van különbség!) állományt ha átkódolsz pl. Lame Encoderrel 320kbps Ultra Qualityvel, akkor szinte alig fogsz hallani különbséget, inkább érzetre fogod a difit felismerni, mivel 18kHz feletti hangtartományt az MP3 szépen elvesziti, szinte csonkolja.
Tehát ezt a difit hallhatod pl. úgy egy komoly rendszeren, hogy pl. "nem olyan nyílt" vagy "kevesebb" amit hallasz.
De megnyugtatlak, gagyi bögreszetten, vagy "fadobozos" géniusz kettőpontegyen sem fogod kihallani ezt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31108) kabar válasza Peak (#31107) üzenetére


kabar
senior tag

Már bocs a közvetlen kérdésért, de látom AVR 460-ad van. Tudnál valamit mondani erről a szériáról, úgy értem a megbízhatóságáról. Mert a neten használtban nekem is felmerült a vétele, de egyelőre hanyagoltam a minősége miatt, de ha ezek pont nem érintettek, akkor akár alkudhatnék is rájuk.
Köszi

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#31109) Peak válasza kabar (#31108) üzenetére


Peak
addikt

Nézd. Szerintem csalóka a kép, itt a topik hozzászólások is torzitanak.
Rajtam kivül még 4 barátomnál van H/K, senkinél semmi baj.
Van régi 8 éves 3380, újabb AVR 255, 360, régi 6 éves 140es is, a sajátom pedig 1,5 éves, szintén netről használtan véve.
Szerintem százalékos meghibásodási arányt nézve még talán jobb is, mint más márka. (értsd eladott darabszám/meghibásodás)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31110) Fail3D! válasza Peak (#31107) üzenetére


Fail3D!
addikt

ha jol ertem akkor a magas hangtartomanynal lehet erezni kulonbseget en meg az elejen a dobols reszt hallgattam ahol valoszinuleg sokkal nehezebb erezni a kulonbseget?:)

(#31111) Warter válasza Peak (#31109) üzenetére


Warter
őstag

+1 HK355

(#31112) Peak válasza Fail3D! (#31110) üzenetére


Peak
addikt

ha érdekel a téma és kicsit bele akarod ásni magad, akkor érdemes elkezdened akuszikával kapcsolatos oldalakat nézegetni, hangtan, stb.

értsd: egy hangszernek mikor megszólal, pl. egy hegedű a normal zenei A hangon, akkor nem csak a 440Hz-es frekvencián szól, hanem a 880on, 1760on, stbstb. ezek az úgynevezett felharmonikusok. aztán van még a hegedűnek teste is, amely nem csak a felharmonikusokat zengeti, de van saját rezgése is.
tehát ha egy 0 - 22.000 Hz közti tartományt egy rakat hangszer megrenget, és te MP3mal lecsonkolod 18kHz-en, akkor kb. elvesztetted a felső 15-20% hanginformációt, elünnek onnan a felharmonikusok és rezgések, tehát a zene kevesebbé válik.
sok ember nem is hall még 16kHz fölött sem, de a digitalizálás és a digitális jelrekonstrukció miatt a hallható tartományban lévő hang is módosul, egy hangszer karakterisztikája változik.

ne úgy képzeld el, hogy fejbebasz a hallható különbség :))) icipici difik lesznek, de szinte mindenhol.
akkor hallod meg, ha kifejezetten a hallásra koncentrálsz, nem pedig a "zeneiműélvezetre" :)

és ez még csak a jéghegy csúcsa! :))))) sok sok sok info van még a neten.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31113) Dorian válasza Fail3D! (#31110) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. cintányérnál, jazzes "seprűdobolásnál" (vagy hogy hívják) érdemes hallgatózni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31114) Toobee válasza Tamoo (#31106) üzenetére


Toobee
veterán

Emo hallgatózást pont ezzel kezdtük. Mutattak nekem egy számot kétszer, majd más kiadótól megint. Kérdeztem is, hogy mi volt az a szar az elõbb :D

https://barbieripnk.hu/

(#31115) cintula187 válasza gyurczy (#31094) üzenetére


cintula187
addikt

Uram Atyám ezek a görögök nem normálisak :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31116) kabar válasza Peak (#31109) üzenetére


kabar
senior tag

Nézegetem én is a német használt piacot, és a 460 de még a 660 is elfogadható árban vannak. Idáig a Yamahákat nézegettem, 1065, 1067, 2065, 1900. De ha ezekkel sincs gond, akkor nem ejtem ki a pikszisből. Az Onkyoknál mindenki hangoztatja, hogy zenében nem valami jók. Marantznál úgy látom luxus a második HDMI kimenet, Denonra azt állítják, hogy bár zenében jók, házimozira visszafogottabb, illetve, hogy nem barátja a JBL-nek. Szóval, kicsit vacillálgatok. A 70-es szériának a végfokáról meg azt írták, hogy D-klasse lett, ami az 1sz hozzászólás szerint nem rossz előjel. Még a teljesítményadatok szívatnak nagyon, mert a HK-nál gyanúsan alacsonyak.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#31117) cekkk válasza Tamoo (#31103) üzenetére


cekkk
veterán

Mert te biztos nem vagy denevér és azért nem hallod a 3 szobával arrébb :C ;]

Szégyellheted magad :P

[ Szerkesztve ]

(#31118) Peak válasza kabar (#31116) üzenetére


Peak
addikt

a teljesítményadatok mindenkinek feltűnnek.
a számháború ezt a területet sem kerülte el.
erről is van jópár bejegyzés itt, de nyugodj meg, pont ugyan olyan bika a HK is, mint bármely más márka.

Kimi kollega AVR760asát szivesen meghajtottam volna, vagy egy 990es stereo HKt... :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31119) Peak válasza cintula187 (#31115) üzenetére


Peak
addikt

nem csak hogy nem normálisak, de ha megtudnák, hogy a dianakrall bakelit úgy 2x-3x ment át digitalizáláson, mire bakelitre vágták, ami pont annyira tele van kvantálási zallaj mint minden PCM hang, összesírnák a párnájukat :D :D :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31120) MunezXBK válasza kabar (#31116) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Zene/mozira H/K, csak mozira Onkyo.

Nem rossz a H/K, de nálam sokkal mozisabb az Onkyo.

(#31121) cintula187 válasza Peak (#31119) üzenetére


cintula187
addikt

EPIC FAIL :)

vagy asszondanák hogy a 200.000EUR -os szettbe belefért, hogy neki külön felénekelje újra.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31122) kabar válasza Peak (#31118) üzenetére


kabar
senior tag

Az én szívem meg a RX-V3800-as után sajog, de lassú voltam. Az RX-A-s szériának meg nagyon elszálltak az árai. Én a 673-ast hallottam Studio 180 hangfallal, nem volt gyenge, de jóval kisebb helyiségben volt. Szóval az ES-hez szerintem karcsú lenne. A 460-asokat meg szintén az orrom ekől kapkodták el, ráadául az egyik eladó egy héten át hitegetett, hogy nekik lesz, meg érkezik, közben meg a többiek eladták a maradékot. Szóval mostanában nincsen szerencsém.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#31123) DVlad válasza Peak (#31109) üzenetére


DVlad
őstag

AVR 5000 7 db van a környezetemben (2 db nálam) 10 éve és hibátlan mind.

(#31124) Fail3D! válasza Peak (#31112) üzenetére


Fail3D!
addikt

jo de en elvezni akarom a zenet, nem csak sasolni azt hogy hol lehet valami elterest erezni, de osszesegeben ertem mit mondasz, viszont ez csak az mp3 rol szol, es akkor hol van az hogy min szolaltatjuk meg? Felek nagyon beleasni magam es felek, hogy tobb penzt fogok beleolni a vegen mint szeretnek...:)

(#31125) nebulo5 válasza Peak (#31112) üzenetére


nebulo5
senior tag

Jól kapisgálod a témát, gratula! A kb. 2 héttel ezelőtti flac vs. MP3 vitánál jó lett volna ezt, és a többi magyarázatot leírni! Én, lusta dög vagyok, utálok írni. De a neten rengeteg hasonló magyarázatot lehet ez ügyben olvasni.
Talán, nem is a tájékozatlansággal van a baj. Inkább abban rejlik a probléma gyökere, hogy számos vitapartner (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) nem is tudja a gyakorlatban, hogy mit kellene meghallania.
jöhet a kövezés, de ez sajnos, semmit sem változtat a szomorú igazságon...

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#31126) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

csinos kis madzagok érkeztek :D

(#31127) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Én komolyan nem értem, mit rugóztok ezen a 200000 jurón....
Egy pár normálisabb :DDD hangsugárzó jön ki belőle, ha tényleg nagyban nyomod.

Itt egy pár jól összerakott rendszer, bár már linkeltem. Ezekhez képest a görögök kispályások.... :DDD :DDD :DDD

De mivel mozis topik, görgessetek a lap aljára, ott egy ócska moziszett is.... :))

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31128) bajnokpityu válasza Ed Parker (#31126) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;) szekszi ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31129) xtremetuning válasza bajnokpityu (#31128) üzenetére


xtremetuning
addikt

Te csak ne kacsintgass...otthon az xlr-ed :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31130) Kobe válasza nuke7 (#31044) üzenetére


Kobe
veterán

Ilyen nem volt....ellenben karacsony ota legalabb 3x tettem fel itt es mas 5.1 topikokban ugyanezt a kerdest. Az egyetlen hasznalhato valasz az volt hogy keressek egy mar nem is forgalmazott, boltokban regota nem kaphato szettet....napuff, ki vagyok segitve :) mas alternativat meg csak meg sem emlitettek a "hozzaertok" csak annyit hogy "azt ne mert az szar" ....jo, de akkor mit ???? Ezt vhogy sosem sikerult senkinek megvalaszolni. Meg erveles szinten sem h figy itt van ez, vagy pl ez, igaz 30-40el dragabb, de 3x jobban szol...na ilyen azert volt boven :)

(#31131) nuke7 válasza TCr (#31100) üzenetére


nuke7
veterán

nekem az első opcio tetszik, csak nincs hátterem/ismertségem hozzá... :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#31132) cintula187 válasza Ed Parker (#31126) üzenetére


cintula187
addikt

A belső kisebb kábel a nagyobbhoz képest olyan, mintha katéterezni lehetne vele :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31133) Ed Parker válasza bajnokpityu (#31128) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nørdost vagy az acoustic Zen? :)

Cintula187: ez egy ilyen típus, szalagkábel :D

[ Szerkesztve ]

(#31134) bajnokpityu válasza xtremetuning (#31129) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már tényleg nem sok hiányzik,h tökéletesen elégedett legyek. Most csak egyszerűen elégedett vagyok :D

Ez nem drága,de annál pepecselősebb meló lesz. (már csak azért is jó hír, mert a keret elfogyott)

Azért nyugtass meg, rezgéscsillapítással tisztitani és tér mélységen pontosítani tudok?
(kipróbáltam a librát a fakocka ellenében. Egyelőre Csabi féle fakocka a befutó, pontozással. Libra pontosít, de fakocka mégis élethűbb. ÉS sajnos, csak nüansznyit lépett volna előre.

Tényleg, új tapasztalat: tud a 247es elac gyomrozni. DE úgy komolyan. Ha felmerül a probléma,hogy kevés és pontatlan a mély egy álló doboznál,akkor van rá esély, hogy egy ICvel orvosolható. Csak nem mindegy, hogy melyik az az IC...

Parker: a Zen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31135) xtremetuning válasza Ed Parker (#31133) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nyilván a Zen. A nordost kis giliszta mellette... :DDD

Pityu : Akkor megmondtam vagy megmondtam ??? Nyilvános megkövetést kérek ;] .

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31136) Ed Parker válasza xtremetuning (#31135) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hehehe :DDD hát az ;]

(#31137) bajnokpityu válasza xtremetuning (#31135) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sírvaröhögés volt Ákos új drótja, elsőre. Megmondtad. :K

És, apró adalék, amikor újra azt éreztem, hogy egyensúlyba kerültek a kábelek/aktiv elemek, megint sikerült 60%nál abba hagynom...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31138) #09634560 válasza Sefter (#31045) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sokkal.

(#31139) Peak válasza nebulo5 (#31125) üzenetére


Peak
addikt

halálosan egyszerű a jelensége.
olyan, mint annak idején, mikor a VHS kazettákat másoltuk egymás után, a 4. másolat már nézhetetlen volt.
csak próbálj meg MP3-at csinálni 3x egymás után egy állományból, egyre karcosabb és zajosabbá válik. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31140) nuke7 válasza Kobe (#31130) üzenetére


nuke7
veterán

de nem értelek.
mondták többen is, hogy bögre szettet nem fognak javasolni - abból vedd meg azt, amelyik neked tetszik kinézetre, nem lesz sok különbség közöttük. (Ez már rögtön egy tanács)

olyanra is emlékszem, hogy olyan bögre szettet vegyél inkább, aminek van egy külön HM-erősítője (nem integrált), hogy esetleg jobb hangfalakat köss rá később.

namármost ha ezek után nem tudsz elindulni, akkor senki nem fog tudni segíteni :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#31141) xtremetuning válasza bajnokpityu (#31137) üzenetére


xtremetuning
addikt

Aha. Persze. Ezt majd egy év múlva revideáljuk ok ? ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31142) #09634560 válasza Fail3D! (#31101) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ahhoz hogy kihalld ,megfeleő hangfalak, jobb kábelkek is szükségesek, ne várd hogy egy geniuson és anak 0.75-ös gyári fod, kézzel szakitható vezetékén hiába is hallgatnád.

(#31143) Fail3D! válasza #09634560 (#31142) üzenetére


Fail3D!
addikt

biztos ez is xar:) de a legvastagabb hama kabelt vettem a hangfalakhoz epp hogy be is tudtam dugni, de hogy adjak a minosegnek nem sajnaltam a 2xer 3600 forintot:)

(#31144) gyurczy válasza Toobee (#31114) üzenetére


gyurczy
őstag

És ha még csak két kiadó között lenne ilyen, de Stocfish-en belül is van példa, ráadásul nem is a flac volt ott a hunyó, hanem a kiadvány.

[ Szerkesztve ]

(#31145) #09634560 válasza Fail3D! (#31143) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem a vastagság számit, inkább a fajlagos vezetőképesség, felépités.
Viszont nagyon jól tetted!!! :R

(#31146) Ed Parker válasza gyurczy (#31144) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

melyik az a stockfisch?

(#31147) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

TCr (31081): Őszinte részvétem. :D Meg egy jó nagy adag irigység. :) Mondjuk odáig már nem akarom, hogy fajuljon a dolog, de egy akciós 6007-et elszállásolnék. Azonban reálisabb lesz az 5007-es.

pr0bi (31082): Ismételni tudnám azt amit erre BBéci válaszolt neked.

Fail3D! (31087): Ahogy vége a vizsgádnak relax és utána ess ennek neki még egyszer, mert értelmezhetetlen a szöveg. A vizsgához sok sikert. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31148) gyurczy válasza Ed Parker (#31146) üzenetére


gyurczy
őstag

Steve Strauss - Youngstown

2005-ös album és EASCA referencia tesztlemez kikölcsönözhető flac

Allan Taylor - Colour to the moon

Album vs B&W teszt lemez kikölcsönözhető flac

(#31149) BBéci válasza xtremetuning (#31135) üzenetére


BBéci
titán

Könnyen beszéltél, mivel nálam hallottad, mire képes az ELAC 247 BE. Viszont a 249-ből kimaradtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31150) bajnokpityu válasza BBéci (#31149) üzenetére


bajnokpityu
félisten

BBéci: még mindig nem venném a 249et. se BEt...

XT:itten vizszintes része jön a lejtőnek. Inkább zenét hallgatok pár évig :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.