Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) #09634560 válasza Fail3D! (#31550) üzenetére


#09634560
törölt tag

1 sz. hsz, de máshol is igy van: HM erősitő-5.0 szett: 1: 2-höz indulóárat vagy katalógusárat tekintve optimális. Sztereóban pedig kb sztereó pár-erősitő:1:1.

(#31552) #09634560 válasza r4z (#31546) üzenetére


#09634560
törölt tag

Viszont: ha egy erősitő hiba nélkül elment pár évet, nem valószinű se rejtett hiba se pedig megbizhatatlanság. Elromolni elromolhat az uj is,régi is.
Amit igértem igaz már ajánlottam másnak is: Denon.

(#31553) BBéci válasza Fail3D! (#31550) üzenetére


BBéci
titán

Azt viszont én nem értem, miért kell számítógépre sokat költeni. Ehhez tudni kell, hogy sosem volt asztali gépem, csak laptopjaim. Már akkor is, (1999-ben) amikor egy alapgépet adtak annyiért használtan, mint most egy vadiúj felső középkategóriást. reálértéket tekintve még elképesztőbb a különbség.

Ugyan miért hangzik erősnek a 200000 Ft/pár? Egyesek annyiért vesznek tápkábelt az erősítőjükbe.
A Concept kifutó széria, azért akciózzák sok helyen.
A TV csak 1 db készülék, a hangrendszer, legalább 7 darabos és még kábelek is kellenek hozzá bőséggel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31554) Fail3D! válasza BBéci (#31553) üzenetére


Fail3D!
addikt

az az en fetisem:) igyis kordaba tartom magam sokxor bar amire hasznalom meg lehet rajta kicsit csiszolni, hogy ne alljon enniybe... Ertem, bar mivel eddig annyira nemfoglakoztatott ilyen szinten a hangzas illetve a topikot se kerestem eddig, igy nem is gondolkoztam 50k nal nagyobb koltsegbe hangcucc teren, igyis kb 80k nal tartok mar...:) Viszont meghozta a kedvem egy viszonylag jobb minoseg osszeallitasa igy elkepzelheto, hogy meg kb 100, max 150k ig veszek hozza szettet. A kabelezesre biztos nem fogok 10000-ket kolteni, ennyire nem hiszem, hogy megszalott leszek illetve azt a penzt inkabb masra fogom kolteni. Igyis felek attol ha 1-2 ev mulva jon a gyerek, hogy fogom tudni majd ezeket hasznalni, hogy ne menjen nagyon a kapcsolat rovasara:) Kabelrol jut eszembe: ezeknek a dragabb szetteknek mintha dugos csatijuk lenne, sima csipetetos kabelt nem is lehet ezekbe rakni?

(#31555) Sefter ertem, szoval 150k-t gondolom ezek a hangfalak nem 1-2 evre szolnanak es az eddig ismert hangzasvilagomat egy eletre megvaltoztatna:)

[ Szerkesztve ]

(#31555) Sefter válasza Fail3D! (#31550) üzenetére


Sefter
veterán

attól akciós a 230k szett ár ,mivel ha külön vennéd 2x100 front + 2x40 sorround + 1x30 center =310 lenne...

Psn ID: sefter_hun

(#31556) Csabroncka válasza Fail3D! (#31550) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az itt fórumozók többsége nem milliárdos, és sokan részletekben rakják össze, formálják és csiszolják a rendszerüket!
A türelem rózsát és szép hangot terem, kevesen tehetik meg, hogy egy hónap alatt félmilliót simán ki tudnak adni. Egy netán két év alatt (normális keresettel) simán össze lehet rakni egy korrekt középkategóriás rendszert!

"in medias res"

(#31557) Sefter


Sefter
veterán

Marantz 6007-hez elég a Dali Concept vagy az már kívánja a Lektort :F
Van olyan, hogy hangfalból "túl sok"?

Psn ID: sefter_hun

(#31558) BBéci válasza Fail3D! (#31554) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mit értesz csíptetős kábel alatt. Az összes normális hangdoboz csatlakozójába a csupaszított kábelvéget is be lehet szorítani.

(#31557) Sefter
Túl sok nincs, csak felesleges kategória, ami már semmivel többet nem hoz ki az erősítőből, mint az olcsóbbak. Azt, hogy hol húzódik a határ, csak saccolni lehet, a próba dönt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31559) Fail3D! válasza BBéci (#31558) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks, ez volt a kerdes csak, mert fenykepeken dugaszos bemenetet lattam a komolyabb szetteket, es olyan kabelt itt lattam a forumon elosszor horror aron:)

(#31560) Toobee válasza Fail3D! (#31559) üzenetére


Toobee
veterán

Van baj :) Javaslom pár ezer hsz. elolvasását, meg a KáCsa oldalát is nézegesd meg. Ha lesz még kedved, akkor az avx.hu használt szekcióját is.

https://barbieripnk.hu/

(#31561) Sefter válasza BBéci (#31558) üzenetére


Sefter
veterán

és a 6007-hez szerinted melyik dali passzol jobban?

Psn ID: sefter_hun

(#31562) MasterMark


MasterMark
titán

Valaki erre? A nagy kábel hitvitában nem volt rá idő. :)

Switch Tax

(#31563) Vasy09 válasza #09634560 (#31540) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen! Akkor azt hiszem, hogy még gyűjtögethetek picit!:)

Gamertag: Vasy09

(#31564) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Sanci38 elore is elnézesedet kérem, mert már töled is megkérdeztem, de mivel minimum 50k rol van szo, megkerdezem a forumon levoket is.

Mordaunt Short.2db MS906 álló , center,1db MS907 sub, 2 hatso szinte ms 100k-t vagy a dali 5.0 egy denon 2802 vel megszolaltatva tud annyival tobbet, hogy 50k-al tobbert inkabb a dali legyen megveve?

(#31565) nuke7 válasza BBéci (#31476) üzenetére


nuke7
veterán

Nagyon jo az uj kábel az uj erősítővel - csak sztereoban hallgattam cd-ket de nagyon komoly tere lett a zenének, center nelkul is középről jon az enek, leválik a zene a hangfalakrol : :C

https://youtube.com/user/nuke7

(#31566) ginola válasza nuke7 (#31565) üzenetére


ginola
addikt

Milyen kábelek lettek végül?

(#31567) Oldfighter válasza Sefter (#31561) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A Daliból biztos kihozza a maximumot, de a Lektor meg az erősítőből fogja kihozni. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31568) xtremetuning válasza nuke7 (#31565) üzenetére


xtremetuning
addikt

Előbb mérd meg multiméterrel. A füled becsaphat... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31569) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Harman kardon hkts 35-ös 5.1-es hangfalszett 159 ezerért jó választás vagy ennyiért van jobb?A lényeg, hogy csak polcsugárzó jöhet szóba.Jónak tűnik a sub-ja.

(#31570) #09634560 válasza Fail3D! (#31564) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dali. Erre irtam priviben hogy várj egy jobbra. hát ez az.
Nem kell elnézést kérned érte.

[ Szerkesztve ]

(#31571) nuke7 válasza ginola (#31566) üzenetére


nuke7
veterán

Bejáratott excalibur II - banán dugóval ( talán kacsa )

https://youtube.com/user/nuke7

(#31572) Ed Parker válasza xtremetuning (#31568) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te is addig mértél míg össze nem állt a rendszer? :D

(#31573) nuke7 válasza xtremetuning (#31568) üzenetére


nuke7
veterán

:DDD adsz Kolcson egyet..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#31574) xtremetuning válasza nuke7 (#31573) üzenetére


xtremetuning
addikt

Persze. ;)

Ed : Minden sarokban van egy. És a htpc-m összegzi a bejövő adatokat, majd kicsi manók tologatják a frontokat az aktuálisan optimális helyre. :D Csak kaját kérnek a melóért. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31575) Ed Parker válasza xtremetuning (#31574) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is így hangolok,plusz denevérekkel ellenőrzöm :DDD

Áá,sose tudod meg milyen egy MT kábel a Keravill-ból :)

(#31576) gyurczy válasza Ed Parker (#31575) üzenetére


gyurczy
őstag

Látom te level 2-ben nyomod és a nem hallható tartományt is ellenőrzésed alatt tartod. :D

(#31577) Sefter válasza Oldfighter (#31567) üzenetére


Sefter
veterán

ahogy nézem a Concept és a Lektor közt nincs más Dali szett... vagy a zensor nem a leköszönő concept utódja?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#31578) xtremetuning válasza Ed Parker (#31575) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezt a denevérest lopom :)) A manóknak is kell a csekkolás !!!

Sefter : Látom elkapott a gépszíj... :D asszony mit szól hozzá ?

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31579) Sefter válasza xtremetuning (#31578) üzenetére


Sefter
veterán

asszonynak fel sem tűnik mit törölget időnként, ha a darabszám nem változik... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#31580) xtremetuning válasza Sefter (#31579) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azért ha hazaviszed a Dalikat, csak kiszúrja... :K Onnantól neked kell törölni... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31581) Fail3D! válasza Sefter (#31579) üzenetére


Fail3D!
addikt

ugye ujonnan veszed meg?:) es nem azt amivel szemezek:)

megnyugodtam...:) bnonek most pedzegetem a tervem, nem mintha lene beleszolasa en penzem vsak hat ebbol el is lehetne utazni...:)

[ Szerkesztve ]

(#31582) Sefter válasza Fail3D! (#31581) üzenetére


Sefter
veterán

még azt sem tudom melyik szett kéne, de nem a napokban tervezem a megvételét... az is lehet mire összejön a pénz nem is Dali lesz :)

Ricsi:

üsse kő porolok.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#31583) xtremetuning válasza Sefter (#31582) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az enyémet is én takarítom, ki lehet bírni. :)
Legalább nincs benyomott hangszóró. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31584) #09634560 válasza xtremetuning (#31580) üzenetére


#09634560
törölt tag

és tőled a manókat,Edtől a denevéreket kéri el ;]

(#31585) Patice válasza xtremetuning (#31580) üzenetére


Patice
nagyúr

Az újakat mindig átfesti feketére, hogy ugyan úgy nézzen ki... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31586) Ed Parker válasza gyurczy (#31576) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát mit hittél,különben hogy tudnád meg hogy meddig sukároz a hangfalad :DDD

XT: egyszer mindenkit elkap es akkor mikor van egy jobb amihez lehet mérni,ezért én nem hallgatom meg a láncodat :N :D

[ Szerkesztve ]

(#31587) xtremetuning válasza #09634560 (#31584) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha van egy kis esze, igen. :K
Patika : ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31588) Fail3D!


Fail3D!
addikt

faxa, vettem a batorsagot irtam sms-t az eladonak. Valasz: par perce vettek meg, ennyit arrol, hogy dali lesz:(

[ Szerkesztve ]

(#31589) Ed Parker válasza xtremetuning (#31583) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hogy bírsz el ekkora felülettel? ;]
Amúgy mi kárt tudna benne tenni az asszony?

(#31590) xtremetuning válasza Ed Parker (#31589) üzenetére


xtremetuning
addikt

Gyúrok egész héten, hogy bírjam.
Ha benyomkodná a berilliumokat, az azért fájna :Y
A porsche lakkozás sem szereti a karcokat, és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31591) nuke7 válasza Sefter (#31579) üzenetére


nuke7
veterán

Nálam ez a monitor cserével volt, 24 helyett 27es... :DDD
Par nappal kesobb kérdezte meg, hogy ez eddig is ugy nézett e ki :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#31592) Sefter válasza Fail3D! (#31588) üzenetére


Sefter
veterán

nem én voltam... :B

nuke7:
az erősítővel azért bebuktam én is: "mi ez a fekete cucc, eddig valami ezüst volt.." :D

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#31593) Ed Parker válasza xtremetuning (#31590) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Gondolom nem erőszakoskodott,hogy akkor is szeretné.

Nekem az asszony takarítja a focalokat.
Mondjuk azon nincs Porsche lakkozás,csak sima Bösendorfer zongoralakk :DD

(#31594) #09634560 válasza Ed Parker (#31589) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha nem tetszik a hangjuk a nők ravaszak tudnak lenni: Görbült hangfalak döntött polcok eltologatott subok jelezhetik útvonalukat. :)

[ Szerkesztve ]

(#31595) xtremetuning válasza #09634560 (#31594) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nálam tologathatna.... :DDD 95 kiló a front és 52 kiló a sub /stück ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31596) Fail3D! válasza xtremetuning (#31595) üzenetére


Fail3D!
addikt

95kg? olombol van?:D

(#31597) BBéci es a merete miatt mar mondhato high end-nek vagy ez is cask belepo szint?:D

[ Szerkesztve ]

(#31597) BBéci válasza Oldfighter (#31567) üzenetére


BBéci
titán

Ez a lehető legjobb válasz. :C

(#31596) Fail3D!
Fából, méghozzá vastagból és a hangszórók mágnese is emberes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31598) xtremetuning válasza Fail3D! (#31596) üzenetére


xtremetuning
addikt

Dehogy, csak kiöntöttem ólommal, hogy full zárt legyen :DD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31599) Ed Parker válasza xtremetuning (#31598) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ettől ilyen súlyosak a mélyek? :DD

(#31600) bajnokpityu válasza Ed Parker (#31599) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jaja, gyomrozósak ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.