Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) xtremetuning válasza Ed Parker (#31599) üzenetére


xtremetuning
addikt

Háááát....nem gyomroznak úgy, mint Pityunál ;] , de azért használhatóak.
Megelőztél Joker.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31602) bajnokpityu válasza xtremetuning (#31601) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Najó,de itt 14W sinus (20W rms) ott meg, izé, 400W zargatja csatornánként a dobozkát?
Nálam totál ki lehet használni a teljesitményét az erősítőnek, el is tud fogyni a tartalék.

Ettől még nekem új volt a dróttól, hogy jééé, de jól szól Miller bácsi. Nekem egyébként ez így most mélyileg elég. Csöppet sem vágyok zenénél már subra, és ha úgy vesszük, elég olcsón megúsztam. Egy zenrée alkalmas sub sokkal több,mint amennyiért megvettem a drótot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31603) Tamoo válasza nuke7 (#31565) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"nagyon komoly tere lett a zenének, center nélkül is középről jön az ének"
Azt tudod, hogy ez még édes kevés, nem igazán erre szokták mondani, hogy "leválik a zene a hangfalakról".

De nem akarok negatív lenni. :D javult és ez a lényeg.
Mi lesz a következő drót? ;]

[ Szerkesztve ]

(#31604) xtremetuning válasza bajnokpityu (#31602) üzenetére


xtremetuning
addikt

Félreértetted. Nem kell mentegetőzni. Azt gondolom, rettenetesen jól szól, ahhoz képest, hogy mennyiből sáfárkodtad össze. 5-10 szeres árú cuccokat is megszégyeníthet. A kezelése még hagy némi kivetnivalót maga után, de le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31605) bajnokpityu válasza xtremetuning (#31604) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kezelesen nem tudok semmit tenni. Gyartonak illett volna befejezni. Rezgescsillapitas, befejezem a dacot vegre, egy diy usb tap, meg szobaoptimalizalas meg elengedhetetlen. De semmi dragasag.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31606) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Egyébként köszönöm a dicséretet, sokan segítettek, tanácsokkal, meg sztem minőségéhez képest "olcsó" volt Ákos kábelezése is. Sztem nagyon-nagyok sok múlt Ákoson...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31607) edomaci


edomaci
csendes tag

Sziasztok!

Erősítő vásárlásán gondolkodom, ebben kérném segítségeteket. Jelenleg egy sztereó Yamaha AX-397-tel hajtok két Mordaunt Short 904i hangfalat, ezeket a későbbiekben nyilván min. 5.1-re bővíteném. A rendszert kb fele-fele arányban használom zenehallgatásra és mozira. Fenti erősítő helyett első körben az alábbiakat néztem ki:

- Yamaha RX-V473 vagy Denon AVR-1713
- kicsit feljebb, Yamaha RX-V673 vagy Denon AVR-2113

Ezek közül melyik lehet szerintetek a jó választás? Persze vásárlás előtt fogok hallgatózni is, bár Yamaha-t nem tudom hol lehetne.

Köszönöm

(#31608) Sefter válasza edomaci (#31607) üzenetére


Sefter
veterán

az első lépcső nem hozna akkora javulást amennyit anyagilag buknál a dolgon szerintem...a második körből én a denon-t venném zene-mozizni

Psn ID: sefter_hun

(#31609) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nagy spórolásban vagyok, de a fönököm megválna ezektöl.
Már kérdeztem a beárazáson hogy mennyit érhetnek, itt pedig azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e vele foglalkozni?
10 éves a cucc, elmondása szerint müködik rendesen.

Illetve ha már itt vagyok, ezek megérik az árukat?(Ilyenre akarja cserélni)

Elöre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#31610) M_AND_Ms válasza edomaci (#31607) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem az AX-hoz képest inkább visszalépés lesz az RX, hiába egy sorozattal nagyobb. Csalódni fogsz a zenei hangjában.
Inkább a 600-as széria, vagy a 2000-es Denon sorozat, vagy még feljebb. Vagy megtartod a kis sztereódat és zenére azokat használod

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31611) Oldfighter válasza Sefter (#31577) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Most nézzem, természetesen Conceptet akartam írni a Dali szó helyett előzőleg. :D
Elvileg igen, a Zensor váltaná a Conceptet, de árazását nézve kicsit feljebb van pozicionálva. Furcsa is ez így, hogy a belépő középkategóriának megemelték az árát.
Kovi fórumtárs nagyon dicsérte a Zensort, Marantz-al hajtja. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31612) Fail3D! válasza Oldfighter (#31611) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm ha belepo kozpere valtasz akkor a dali concept az csak belepo kategoria?:(

(#31613) Dorian válasza Fail3D! (#31612) üzenetére


Dorian
félisten

Szte nem jól értelmezted Old hsz-át.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31614) Sefter válasza Fail3D! (#31612) üzenetére


Sefter
veterán

a közép kategória alja....

Psn ID: sefter_hun

(#31615) Oldfighter válasza Fail3D! (#31612) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A középkategóriában. De akkor úgy írom, hogy alsó-középkategória. És ez Isten mentsen, hogy úgy értelmezd, hogy nem alkalmas akkor semmire se. Ezek a pozicionálások nem azt jelentik. A Dali Concept széria kiváló tulajdonságokkal rendelkezik a legtöbb, igényes felhasználó számára, bizonyos felhasználási kört bezárólag.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31616) Fail3D! válasza Oldfighter (#31615) üzenetére


Fail3D!
addikt

egyre inkabb ugyerzem, hogy ebbol nemfogom megtudni milyen birtokolni egy felso kategoriat:) Majd megszokom, hogy az a cel, valahogy osszehozzak egy belepo kozepet.

(#31617) nuke7 válasza Tamoo (#31603) üzenetére


nuke7
veterán

Hehe ;]
Igazából szépen megtolti a szobát es nagyon kellemes a hang nagy hangerővel is, egyáltalán nem fárasztó a fülnek, részletes es semmi sem túl hangsúlyos. ( talán az Enek, mert az eddig nem volt ennyire markáns es középpontban... Most nagyon jol lehet hallani meg ahogy az énekes levegőt vesz, vagy összecsukja a száját pl. Cohen-nel meg Hobo eseten )
De csak 715-ok kaptak meg ilyen drótot, a centernek is szeretnek. Ezek utan egy tapkabel kellene az rx-v1600-hoz szerintem :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#31618) Oldfighter válasza Fail3D! (#31616) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Olvasásból biztos nem fogod megtudni. :) De nem is biztos, hogy szükséged van felső-középkategóriára. ;) A legtöbb zenei műfajhoz, átlagos szobai körülmények közé az alsó-közép is elég. Ha van nagy tered, megfelelő erősítőd és gyakran hallgatsz nagy kamarai műveket, na oda már elkél a minőségibb, nagyobb teljesítmény potenciával rendelkező hangrendszer.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31619) cintula187 válasza Oldfighter (#31611) üzenetére


cintula187
addikt

Marantz 1403 -hoz érdemes lenne DALI zensor 1 -et is megfülelni?

Úgy néz ki streamaudiohoz fogok menni fülelni.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31620) Dorian válasza Fail3D! (#31616) üzenetére


Dorian
félisten

Nem érdemes azon rágódni, hogy hifis körökben ez a belépő-közép kategória, nem felső. Az emberek 99,99%-nak ezek is elképzelhetetlenül jól szólnak.

Cintula:
Szerintem az a kis Marantz nagyon kevés lesz a Zensorokhoz. Nálam 4001-es is nagyon kevés volt a Conceptekhez.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31621) Oldfighter válasza cintula187 (#31619) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A lentebb példaként említett Kovi fórumtárs Marantz SR-5007-el hajtja a Zenzorokat ( álló frontokkal) és a szobából énekelnek neki az énekesek. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31622) cintula187 válasza Oldfighter (#31621) üzenetére


cintula187
addikt

Értem. Pont ezért kérdem hogy a mostani "alap" modell Marantznak sok a zensor vagy pont elég. Még MS Aviano 1 és 2 a meghallgatandó. Kezdetnek sztereó üzemmódban lenne.

Köszi Dorian. A zensor 1 hez is?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31623) edomaci válasza M_AND_Ms (#31610) üzenetére


edomaci
csendes tag

Sajnos sejtettem, hogy inkább a második lépcsőt fogjátok javasolni, ha egyáltalán. A kis sztereót helyhiány miatt sajna nem tudom megtartani. Denon AVR1912-ről mi a véleményetek, ha jól látom akkor az AVR2113 elődje, zenére viszont mintha többen dícsérnék a tesztekben, mint a 2113-at?

Sefter: thx

(#31624) Dorian válasza cintula187 (#31622) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen felesleges találgatni. Streamaudionál megkéred őket, hogy 1403 után kössék rá a Zensorokat valami komolyabbra, és meghallod az igazságot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31625) cintula187 válasza Dorian (#31624) üzenetére


cintula187
addikt

Az lesz az :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31626) BBéci válasza z123456789 (#31609) üzenetére


BBéci
titán

A Kappa 400 termetes, csaknem 30 kilós állódoboz, 90 dB érzékenységgel, a KEF LS50 egy 30 centi magas monitor sugárzó 13-as mélyközéppel, 85 dB érzékenységgel. A cserét enyhén szólva megdöbbentőnek tartom, annyira más a két cucc.
A Kappa 400 Németországban 1600 eurós árral nyitott, valamikor 2002-ben. Tesztek alapján körülbelül a KEF Q7, B&W CDM7 NT, Dynaudio Audience 122, JMlab Cobalt 816 s szintjén volt.
Most érhet 150-160000 forintot, de megvenni csak akkor szabad, ha centersugárzót is tudsz hozzá szerezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31627) z123456789 válasza BBéci (#31626) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát annyira szerintem nem ért hozzá mint te... :)

A center is megvan hozzá, de azt nem akarja eladni.

Amúgy a "centersugárzót is tudsz hozzá szerezni." alatt azt érted, hogy a saját centersugárzóját, vagy egy akármilyen hozzá illö centersugárzót?

(#31628) BBéci válasza z123456789 (#31627) üzenetére


BBéci
titán

Mivel házimoziról van szó, természetesen a Kappa centerre gondoltam. Akármilyen hozzáillő nem létezik.
Nem kell ahhoz szakértelem, hogy egy böhöm állódoboz teljesem más világ, mint egy 30 centi magas monitorsugárzó. Hatalmas különbség érzékenységben, hatásfokban az 5 dB is.
Mi a túrónak tartja meg a centert? A KEF-ek között akarja használni? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31629) z123456789 válasza BBéci (#31628) üzenetére


z123456789
addikt

:) Azt nem tudom.
Mert ahhoz nem lesz jó?

Ès mondjuk ha eladná a centert is hozzá?Akkor is kb ennyi az ára?

(#31630) mp54 válasza r4z (#31523) üzenetére


mp54
senior tag

Zenehallgatásra használnám leginkább,
Nagyon rossz irány szerintem....Sztereó rendszert vegyél, HASZNÁLTAN!!! (Én is ezt csináltam a házimozi rendszer helyett. ) Sokkal szebben fog szólni (igaz, csak sztereóban...)

(#31631) BBéci válasza z123456789 (#31629) üzenetére


BBéci
titán

A házimozi egyik alapszabálya, hogy az összes hangdoboz ugyanannak a gyártónak, ugyanabból a szériájából származzon. Ez nem vonatkozik a mélyládára. Namármost az Infinity és a KEF köszönő viszonyban sincsenek egymással. A Kappa centere megérhet 40-45 pénzt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31632) z123456789 válasza BBéci (#31631) üzenetére


z123456789
addikt

Világos.Meg logikus is.Tehát akkor kb olyan 2 kilóért meg tudna válni, ha talál rá vevöt?

Amúgy vélemény róla?

(#31633) BBéci válasza z123456789 (#31632) üzenetére


BBéci
titán

9-10 éve hallottam, rövid ideig és nem ideális körülmények között. Azok a hangdobozok, amiket felsoroltam, bőven elegendőek véleményként. Butaság elcserélni azokra a kis kockákra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31634) z123456789 válasza BBéci (#31633) üzenetére


z123456789
addikt

OK!

Köszönöm a segítséget!

(#31635) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A filmajánlós topicba nézzetek be, önkénytelenül besírok némelyik képtől.

igen, akartam linkelni az eredeti topicot is,csak még keresgéltem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31636) lacos001 válasza bajnokpityu (#31635) üzenetére


lacos001
senior tag

Itt elég sok van ! ;]

csak már kezd unalmas lenni....

[ Szerkesztve ]

(#31637) TCr válasza bajnokpityu (#31635) üzenetére


TCr
veterán

Ha OFF-olhatok én is egy kicsit, ezt pont ma láttam, rendesen felröhögtem. :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31638) Fail3D!


Fail3D!
addikt

A Dali concepthez kepest ez milyen minoseg? megeri ennyiert? Vagy inkabb varjak egy jo dalira[link]

(#31639) Dorian válasza Fail3D! (#31638) üzenetére


Dorian
félisten

Alacsonyabb minőség, kb. ahogy az árak is mutatják. De átlag embernek még ez is az elég jó kategória.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31640) Fail3D! válasza Dorian (#31639) üzenetére


Fail3D!
addikt

remenykedtem, hogy esetleg best buy:)

(#31641) #09634560 válasza Fail3D! (#31638) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mssze van tőle de bőven megfelelhet.
Dali viszont elég ritkán fordul elő.

(#31642) Gergőke88 válasza #09634560 (#31641) üzenetére


Gergőke88
addikt

Továbbra is van fenn eladó c6+center
C6+center
Fail3D!: Ami jó áron van az általában el is kell hamar. Az 150-ért nagyon jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#31643) Dorian válasza Fail3D! (#31640) üzenetére


Dorian
félisten

Ennyiért amúgy ezek a Tannoyok sem rosszak. De ahogy nézem az mx3-at már el is vitték.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31644) Parson válasza buci30 (#31452) üzenetére


Parson
addikt

Hello,

én egy hónapja vettem Onkyo HT-S3405-öt (és egy Onkyo HT-R548 + SKS-HT728 -at) és ahogy láttam, több példány már nem volt sehol (nagykerben és viszonteladóknál sem) sem ebből, sem a HT-S5405-ből, ráadásul elméletileg már nem is hoznak ilyet, lévén ezek már kifutott 2011-es szériák. Ha netán találsz vhol ezekből, akkor mákos vagy...
Amúgy nagyon jól szólnak annak, akinek ez a belépőszint pont elég anyagilag vagy egyéb okokból..

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31645) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Én sem maradhatok ki a hülyeségből :

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31646) Deadzone41 válasza xtremetuning (#31645) üzenetére


Deadzone41
őstag

nemár, épp elég ezt a sok sz*rt faszbúkon is kerülgetni :))

(#31647) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Erről mit tud a tisztelt nagyérdemű hallgatóság?
Mordaunt Short MS 309 szub

Yamaha RX-V1800-as alá lenne, kb 20 nm-es szobába, panelba. (tehát, vegyük figyelembe a szomszédokat is! :K )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31648) xtremetuning válasza Deadzone41 (#31646) üzenetére


xtremetuning
addikt

Na jó, de ez alapmű minden mozisnak ! :D
..és ha csak két embernek, akik nem botlottak bele eddig sehol, jobb lesz ettől a napja, már megérte.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31649) cintula187


cintula187
addikt

Bécinek :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31650) bajnokpityu válasza xtremetuning (#31648) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként újra kölcsönözhető DTS EXben mind a 6 rész.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.