Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) Fail3D!


Fail3D!
addikt

meg annyi hogy anno modntak hogy pl 5.1 nel legyen bedugva minden hangszoro mert leeg... Ez most 6.1, 7.1, en meg 5.1 t hasznalok, ebbol nem lehet baj?

(#31252) MunezXBK válasza Fail3D! (#31251) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, lekeveri 5.1-re.

(#31253) #09634560 válasza Fail3D! (#31238) üzenetére


#09634560
törölt tag

kezdj gyári resettel...ha nincs hozzá mikrofon: először állitsd be a távolságot, utána tölts le okostelefonra hangnyomásmérő programot állitsd a jobb oldalt mondjuk 0-ra aztán lődd be a hangerőszabályzóval 75 dB-re,utána a többi szintjét állitsd hozzá.
Más is lehet szük keresztmetszet, pl vezetékek, lejátszóbeállitás (minden raw v. bitstream legyen). de lehet a hangszórók is a maxot adják. telórol egyelőre ennyit.tudok irni.
31251: ez nem igaz: mindent lekever annyira ahány hangszóró engdélyezve ill. bekötve van.ha nem használod a 6.1 6. át néma marad.

[ Szerkesztve ]

(#31254) zolaas válasza Fail3D! (#31251) üzenetére


zolaas
senior tag

2803-m volt. Ahhoz még nincs mikrofon, ebből gondolom, h ennek sincs. Van a menüben factory reset azzal álltsd vissza, utána telefonra tegyél app-ot, majd állítsd be azzal a dB-ket.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#31255) BBéci válasza Fail3D! (#31248) üzenetére


BBéci
titán

Nem tud automatikus bemérést, azért nem kaptál hozzá mikrofont.
A távolságokat és a hangerőket neked kell beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31256) DVlad válasza Fail3D! (#31242) üzenetére


DVlad
őstag

Nem lehet a távirányban a mikrofon?

(#31257) Fail3D! válasza DVlad (#31256) üzenetére


Fail3D!
addikt

nincs, egyenlore meg kuzdok, kezd tetszeni a dolog...:) de valahogy a tavon levo setup gombra nem reagal igy sok lenyeges beallitast nemtudok elerni. Pedig villog a gomb, hogy levan nyomva.

(#31258) BBéci válasza Fail3D! (#31257) üzenetére


BBéci
titán

A monitor kimenetét kösd RCA kábellel a tévéhez és lesz képernyőmenüd.
Ismétlem, önbemérést nem tud!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31259) Ed Parker válasza Fail3D! (#31248) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nincs hozzá használatid?

Amúgy ha centivel kiméred az már elég.
Az eq már nem ilyen egyszerű.

(#31260) Fail3D! válasza Ed Parker (#31259) üzenetére


Fail3D!
addikt

angol leirasom van csak. Onbemeres nem gond de a tobbi kene:) Nincs rca kabelem:( Digitalis coax kabelt bedugom, rakotom a tv re es ott nem jot at a hang, kihuztam az optikai kabelt hatha a gepem bezavar, de semmi. A komolyabb bealitasokat a tvn tudnam beallitani? ez tetszik.

(#31261) Fail3D!


Fail3D!
addikt

nincs esetleg pesti forumtars aki a szabadidejeben raerne sor, bor, kave, udito,ebed fejeben atjonne segitene beallitani? ugyerzem tobb van benne mint az en tudasom:)))

(#31262) csövesvagyok


csövesvagyok
csendes tag

üdv
kaptam egy Yamaha RX-V350 erősítőt(tudom régi nem nagy cucc de az én kis szobámba megfelel)
szóval van még otthon egy régi 5.1 es 4ohmos hangfalszettem azt rádughatom?
a neten találtam ilyen adatokat de nem vagyok benne biztos
RX-V350 Main Specifications

[AUDIO SECTION]
Maximum Power
(6 ohms, 1 kHz, 10% THD)
Front Channels 110 W + 110 W
Center Channel 110 W
Surround Channels 110 W + 110 W
Minimum RMS Output Power
(6 ohms, 1 kHz, 0.1% THD)
Front Channels 90 W + 90 W
Center Channel 90 W
Surround Channels 90 W + 90 W
Dynamic Power (1 kHz)
6 ohms 105 W
4 ohms 135 W
2 ohms 165 W
Frequency Response 10 Hz–100 kHz +0, -3 dB
Total Harmonic Distortion (1 kHz)
(CD, Front Sp Out) 0.06%
Signal-to-Noise Ratio (CD) 100 dB

[VIDEO SECTION]
Composite Signal Level 1 Vp-p/75 ohms
Signal-to-Noise Ratio 50 dB

[TUNER SECTION]
FM 50dB Quieting Sensitivity
Mono 2 µV (17.3 dBf)
Stereo 25 µV (39.2 dBf)
FM Selectivity (400 kHz) 70 dB

(#31263) #10726912 válasza csövesvagyok (#31262) üzenetére


#10726912
törölt tag

Rákötheted.

(#31264) tipcsibacsi


tipcsibacsi
tag

Tangent AV1 5.1 hangfalszett milyen minőséget képvisel? Elég jó akcióban adják a netdepo-nál.
4x5-ös szobába mozizáshoz polcra helyezve jó lehet?Denon 2113 hoz lenne kötve.149 ezer Ft-ért megérné?

(#31265) nuke7 válasza tipcsibacsi (#31264) üzenetére


nuke7
veterán

Polcra elvileg nem jo hangfalat tenni :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#31266) tipcsibacsi válasza nuke7 (#31265) üzenetére


tipcsibacsi
tag

Hova tegyem ha az egész fal be van polcozva stabil polcrendszerrel?

(#31267) Ed Parker válasza nuke7 (#31265) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Gyakorlatilag sem,azért van az állvány.

Mutatosabb is es hangja is jobb lesz,mint polcon.

(#31268) tipcsibacsi válasza tipcsibacsi (#31266) üzenetére


tipcsibacsi
tag

A hangfalszettről valami?Egyébként a centert szinte minden esetben polcra teszik annak nem árt?

(#31269) Ed Parker válasza tipcsibacsi (#31268) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez sem igaz.
Annak is van állvány.
Csak vannak akik polcra teszik.
Valahogy így,az árat most ne nézd,csak példának szántam.

(#31270) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv,

Lehet, hogy hülye kérdés, de legalább tanul az ember. A kérdésem az lenne, hogy asztali erősítőhöz, lehet-e pluszba autó hifit kötni (erősítőt)? Konkrétan:

erre szeretnék kötni egy ilyet: [link] [link]

Ha lehet akkor hogyan, és ha nem lehet akkor miért nem? :D Úgy gondoltam, hogy ugye rendes asztalival szabályozhatnám a hangerőt, és lenne pluszba még 500W teljesítményem. Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#31271) T-Tboy válasza Ricardo128 (#31270) üzenetére


T-Tboy
tag

Azt a +500W-ot hagyjuk inkább. :D A valóságban sosem szedsz le annyit arról a 20A-re biztosítékolt erősítőről. Gyártó szerint is csak 150W RMS-t tud.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#31272) csövesvagyok válasza #10726912 (#31263) üzenetére


csövesvagyok
csendes tag

de közbe az erősítő hátulján meg egy 6ohm min. felirat van ezért nem is nagyon értem?

(#31273) Ed Parker válasza csövesvagyok (#31272) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez valószínüleg azért van,mert nem olvastad el az első hsz.-t,abban le van írva.

(#31274) gg72 válasza gg72 (#30621) üzenetére


gg72
veterán

Kis méretű szobába (#30621) frontoknak (falon, vagy állványon) melyiket választanátok 50ezer Ft körül? Az erősítő egy Yamaha RX-V2600.

- használt Dali Concept 1
- Polkaudio TSi 100
- Mordaunt Short Carnival 2
- Kef C1
- Tannoy Mercury V1

Esetleg más ötlet?

(#31275) Fail3D!


Fail3D!
addikt

ugyan rca kabelem nincs, de a monitoring kimenet lehet ccoaxialis kabelre kotve, viszont azt a tv-n belul hova kell dugni? mert nem igazan talalom a megfelelo csatlakozot a tv-n. Szeretnem beallitani valahogy az erositot, de kicsit nehezkesen akar osszejonni.

(#31276) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Ugyan angol a szoveg, de valami 75 omos jeloltest hasznal ami nalam a tv alapjan az antenna bemenet... mielott hulyeseget csinalok varnam a hozzaerto tanacsokat, hogyan kossem ra a philips 7605-tvre, denon 2802-t, osd menu elohozasa erdekeben.

(#31277) #10726912 válasza Fail3D! (#31276) üzenetére


#10726912
törölt tag

A 75 Ohmos jelölés a rádió antenna bekötési helye.
Ha viszont ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal az erősítőt illetően, akkor célszerű lenne hívnod valakit (havert, barátot, rokont) akinek van alapfogalma a dolgokról, mert félő, hogy jó pár dolog felett el fogsz siklani.
Ezt nem bántásképp írtam, nehogy megsértődj, pusztán jó tanács! Egy jártasabb ember aránylag gyorsan be tudná állítani az erősítőd és a rendszered és el is tudná magyarázni, hogy mi mit jelent!

(#31278) Fail3D! válasza #10726912 (#31277) üzenetére


Fail3D!
addikt

Alirom es ertem en is, hogy nagyon nemvagyok tisztaban ezekkel a dolgokkal. Viszont mire valaki attudna jonni talan 4-5 nap is lesz... amit irsz tudom es irtam is hogy az antenna, viszont 75 omos jelolest is ir valami magyarazatnak ahova bekene dugnom a kabelt. Kabelt betudok en is dugni, csak ha nemtalalom a helyet akkor inkabb kerdezem, mint sem elrontsam. Vegulis, ha nem is ennyire alapszintu kerdesekre van a forum azert csak tudjatok ti is itt a valaszt:)

(#31279) #10726912 válasza Fail3D! (#31278) üzenetére


#10726912
törölt tag

Arra jó lesz a 4-5 nap, hogy tanuld az erősítőd, de hívd át mindenképp, akkor is, ha jónak látod-hallod majd a rendszered. Ha nem kapsz addig választ az OSD menü elérésére, akkor a késő délutáni órákban utána járok-olvasok az angol nyelvű leírásban.

(#31280) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Viszont latom hulyeseget irtam:) Az rca kabelem nincsel szoval az van, de audio kimenetkent talalom csak a tv-n, vagy a 75omos antenna bemenet...

Koszonom. Van mit tanulni kb 1 hete vettem elosszor erositot 5.1 el mondvan nemsokkal dragabb egy gagyi csipogos pc-s 5.1tol, de arra nem is gondoltam, hogy be is kell ezeket allitani es az ennyire nehezkes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31281) putyu10 válasza Fail3D! (#31278) üzenetére


putyu10
aktív tag

A kompozit videó kábel is 75 ohmos.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#31282) xtremetuning válasza Fail3D! (#31280) üzenetére


xtremetuning
addikt

Elvileg a tv-n lennie kellene egy dvi/vga in feliratú rca mono bemenetnek is.
Az erősítődön meg van monitor out rca/svideo. Az erőlködő rca monitorjából a tv vga injébe próbálkozz egy szál árva rca kábellel. A 75 ohmot meg felejtsd el.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31283) lfabian válasza Fail3D! (#31278) üzenetére


lfabian
tag

A tv. hátlapján van 3db.rca bemenet,a sárga bemenetre van szükséged.A másik kettő hang bemenet.Ugyan nem ismerem ezt a tv-ét,de ezek általában alap csatlakozok. Késtem.

[ Szerkesztve ]

fabi

(#31284) #10726912 válasza Fail3D! (#31280) üzenetére


#10726912
törölt tag

Keress video out feliratot az erősítődön, a tv-n pedig video in-hez kösd be, ez a legegyszerűbb csatlakozás (ez lehet akár RCA is).. Az a legegyszerűbb egyébként, ha az erősítőd leírásában megkeresed az OSD menü megjelenítése funkciót, biztos, hogy több oldalon magyaráz róla, előtte lesz leírva a hogyan csatlakoztasd a tv-hez rész...

[ Szerkesztve ]

(#31285) putyu10 válasza xtremetuning (#31282) üzenetére


putyu10
aktív tag

Olyan van hogy dvi/vga in rca mono bemenet?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#31286) xtremetuning válasza putyu10 (#31285) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én találtam a leírásában.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31287) putyu10 válasza xtremetuning (#31286) üzenetére


putyu10
aktív tag

Csak az egy szál rca és több szálú dvi/vga hogyan gondoltad össze hozni, esetleg tekerje össze? :D

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#31288) xtremetuning válasza putyu10 (#31287) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én rca in-t látok a vgahoz...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31289) lfabian válasza xtremetuning (#31288) üzenetére


lfabian
tag

Esetleg olyan kábel,scart az egyik vég,a másik rca,így müködne.

fabi

(#31290) putyu10 válasza xtremetuning (#31288) üzenetére


putyu10
aktív tag

Hol van írva hogy dvi/vga in video csatlakozó? Mert én csak asz látom hogy audió dvi/vga in csatlakozó.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#31291) putyu10 válasza lfabian (#31289) üzenetére


putyu10
aktív tag

Igen az lenne a megoldás a képeket nézve.

Bocs. Nem szerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#31292) Fail3D! válasza lfabian (#31289) üzenetére


Fail3D!
addikt

Koszonom:) Most fenykepeztem kicsinyitettem le, hogy lassatok a problemat:) de ugyerzem akkor nem csak en nem talalom a megfelelo csatlakozot ahova bedughatnam.

(#31289) lfabian ilyen kabel letezik?:) vagy kezdjem feladni a remenyt.. az alaplapomon ugyan van digitalis rca bemenet de szerintem az is csak a hangra vonatkozik. Szoval nemtudom milegyen a megoldas. Mondjuk van egy jelentkezo aki megvenne a tv-m:) de ha eladom nem emiatt szeretnem levaltani:)

[ Szerkesztve ]

(#31293) xtremetuning válasza putyu10 (#31290) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mertem remélni, hogy menüből konfigurálhatod, melyik legyen. Ne álmodozzak ? :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31294) putyu10 válasza xtremetuning (#31293) üzenetére


putyu10
aktív tag

Analóg rca nem. Esetleg hdmi vagy egyéb digitális bemeneteket és kimeneteket.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#31295) lfabian válasza putyu10 (#31291) üzenetére


lfabian
tag

Nekem van ,ha működne szívesen kölcsönözném.Szerintem így működnie kell,de remélem többen is megerősítik.Ha oke.akkor mint írtam ,találkozunk és átadom.

[ Szerkesztve ]

fabi

(#31296) xtremetuning válasza putyu10 (#31294) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor mea culpa. :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31297) Fail3D! válasza lfabian (#31295) üzenetére


Fail3D!
addikt

koszonom, de ezt most nekem adnad at v masnak is ilyen problemaja van?:)

(#31298) lfabian válasza Fail3D! (#31292) üzenetére


lfabian
tag

A(31295) neked szántam,bocs a figyelmetlenségért.Természetesen rád gondoltam.

[ Szerkesztve ]

fabi

(#31299) buci30


buci30
addikt

Először is azt nem értem ,hogy miért van ,hogy a basszus(mély) filmeknél is meg zenéknél is sokkal jobban kijön ha nem Matrix beállításra teszem hanem Stereora.

Másik:
Gondolkozok rajta ,hogy le szeretném cserélni valami ütősebre ahol tényleg élvezhető az akció filmek mély hangja és a játékoknál is, és jobban szól. :)

Tudtok nekem ilyet ajánlani?
pl. Ha nem komplettbe szeretnék venni hanem ehhez a DVD lejátszóhoz csak egy hangfal szettet kötnék az olcsóbb lenne gondolom. Mert a DVD lejátszót amúgy se használom mert a TV rá van kötve az 5.1-re csak ezért kell a filmeket meg a PC-ről játszom a tv-re a képet nem a DVD-ről.
samsung/ht-tz222

Nem nagyon nem értek hozzá így kérlek segítsetek :D ,hogy ha csak hangfal szettet vennék azt nem biztos ,hogy rátudnám kötni a mostani lejátszóra ugye?

Mert annak ilyen a hátulja(kerestem egy képet a netten):
[link]

De nekem be van kötve minden ami kell tehát ehhez hasonló kéne amire ugyan így rátudok mindent kötni :)
Amik:
PS3 hang a digital audioba ,PC hang és Tv hang De ez egy helyre megy csak egy jack dugó elosztóval sikerült is, így nem kell ki be dugdosnom ha a tv hangot akarom vagy ha a PC hangot a filmek miatt.

Találtam valamit igaz ez teljes házimozi :)
Samsung HT-E4550

De most akkor melyik lenne a jobb nekem?
Mivel a lejátszót nem használom mert filmek csakis a Laptopról mennek a kép a TV-re a hang pedig az 5.1-be.

Egy aktív hangfal szett amire ezeket rátudom kötni esetleg olyan is lehet elég lenne? (TV hang PC hang és PS3hang) vagy mindenképpen kell egy házimozi?

S azért szóljon a hangfal rendesen és persze szépen:D
Mert egy autós játék vagy film és egy akció játék vagy filmnél azért elég fontos a mély hang és nekem a mostanin valahogyan nem tetszetős.

Aktív hangfalba néztem a Genius SW HF 5.1 6000-et amit dicsérnek nagyon ennek az elődjét 5050-et hallottam már az ütős volt tényleg.
Ezzel a baj csak ,hogy a PS3 nem köthető rá. :( mivel nincs optikaija.

Esetleg erre megoldás valami átalakító ami 5.1 re alakítja vagy nem tudom nincsen?

Vagy ha külön veszek egy olcsóbb erősítőt amivel ezt megtudom oldani az megoldás lehet?

Köszönöm előre is a Helpeket :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#31300) putyu10 válasza xtremetuning (#31296) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nincs miért. :)

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.