Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) Dorian válasza pr0bi (#31748) üzenetére


Dorian
félisten

Attól még a 28xx Denon-t helyesen ajánlották (tán én is), szvsz. passzol hozzá, azzal vagy a 23xx-el optimálisan ki lehet használni a Concepteket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31752) Oldfighter válasza robim (#31742) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egy húszast bőven lehetne belőle alkudni. Nemrég egy 5006-os ment el 150-ért.
Denonból nagyjából a 23xx-al lehet egy szinten.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31753) MunezXBK válasza TazLeacher (#31750) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Korán volt, nem ott található. :D

Mondjuk 607-em van, de szvsz ez nem különbözik: 5. menüpont, Listening mode preset.

(#31754) TazLeacher válasza MunezXBK (#31753) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, ha este hazaérek megsasolom. A másik: mit jelent a "PCM"? Amikor ezt írja ki az erősítő, az mit jelent?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31755) #09634560 válasza TazLeacher (#31754) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az dekódolt digitális hangjel, pl audio cd, mp3 vagy kikódólt dolby digital,stb. hangja. Pulzuskód-mdulált hang.

(#31756) robim válasza Oldfighter (#31752) üzenetére


robim
tag

Köszi, akkor felveszem a kapcsolatot a hirdetővel. :)

(#31757) #09634560 válasza Steady74 (#31749) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem jó, bár Lektor 3-at háttérként hallottam,pont Marantz 6005-ről majdnem meg is vettem.

(#31758) TCr


TCr
veterán

Játszadozom a gondolattal, hogy eladom a Proson Libra szettemet, váltanék 2.1-re...
Ezekre megérné váltani?
Megérik az árukat?

B&W és MA

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31759) TazLeacher válasza #09634560 (#31755) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

OK, ebből lényegében egy szót sem értettem. :DDD Én csak hobbifelhasználó vagyok, nem értek hozzá. Akkor máshogy kérdezem: normális, hogy kiírja? Jó ez nekem? Vagy ezt automatikusan odarakja?

Bocsánat, ha értetlennek tűnök, de tényleg vakhülye vagyok ebben a témában. Most próbáltam rákeresni erre: "Pulzuskód-mdulált hang" google-ban, de nem találtam olyan találatot, amitől okosabb lettem volna.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31760) #09634560 válasza TazLeacher (#31759) üzenetére


#09634560
törölt tag

Normális, fóleg zenehallgatáskor. Ez kódolatlan hangot jelöl.
Csak akkor nem az ha DD vagy DTS az eredeti hang.

(#31761) BBéci válasza TazLeacher (#31759) üzenetére


BBéci
titán

Ha érintetlen digitális jelet (Dolby Digital, DTS) kap az erősítő, akkor ezeket írja ki és dekódolja. Ha PCM-et mutat a kijelző, akkor a jelforrás, a lejátszó már dekódolta az említett mozihangokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31762) pr0bi válasza Dorian (#31751) üzenetére


pr0bi
senior tag

Így teljesen világos már, az optimálison van a hangsúly.

(#31763) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm szépen a válaszokat. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31764) Sefter


Sefter
veterán

a KEF IQ sorozat pariban van a Dali concept-el ?

Psn ID: sefter_hun

(#31765) Tamoo válasza Sefter (#31764) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak nem te is táblázatot készítesz? :D

(#31766) Steady74 válasza #09634560 (#31757) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi szépen :R

(#31767) Sefter válasza Tamoo (#31765) üzenetére


Sefter
veterán

nem, én most keresek concept kategóriás cuccot (lecsúsztam a jó vételeket mert most lett pénz..), ez a KEF tetszene, csak nem tudom érdemes-e foglalkozni vele
a Dali-t hallottam és tetszett is, lehet inkább kivárok :B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#31768) TCr válasza Sefter (#31767) üzenetére


TCr
veterán

Én is nézegettem, szerintem érdemes lehet.
Miért nem hallgatod meg?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31769) Sefter válasza TCr (#31768) üzenetére


Sefter
veterán

mert messze van ahhoz, hogy lutrira oda menjek..
ha ajánlott kategória akkor még átgondolom..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#31770) zolaas válasza bajnokpityu (#31729) üzenetére


zolaas
senior tag

Okés. Ez világos.
De számomra a fontosabb, h vmi normális toslink kábelt szerváljak. Mert ami most van az csak vmi übergagyi kategória.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#31771) TCr válasza Sefter (#31769) üzenetére


TCr
veterán

Néha be kell vállalni a lutrit is.
Ha nem vállaltam volna be 2 hete a 320 km-es lutrit, akkor most szegényebb lennék egy jó subbal.
Azzal a subbal, amire 50-50%-ban mondták, hogy jó / nem jó.
Tudom, nem egyszerű, sokat vaciláltam én is.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31772) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Lassan eljön az ideje, hogy vegyek egy Blu Ray lejátszót, ami képes mkv lejátszásra is USB-ről. Jelenleg egy AC Ryan Playon HD medialejátszó és egy Pioneer DVD lejátszó van a rendszerbe. A többi alkotóelem: Pionees VSA-E03 erősítő, Pioneer front, Pioneer surround, Wharfedale Vardus C1 Center, Panasonic 42UX30 plazma.

A kérdéseim:

- van a piacon olyan BD player ami kiválthatja az AC Ryan-t?
- a Samsung BD-E5300, LG BP-220 lejátszó minőségben megfelelő lenne?
- DVD és CD lejátszásra a Pioneer DVD lejátszó (belépő) szintjét elérné?

Ha maradna az AC Ryan is, akkor mivel az Xbox elfoglalja az egyik HDMI-t a TV-n a másikat a BD player vagy a media lejátszónak tartsam fent? A maradék kapná a komponens bemenetet.

(#31773) Toobee válasza Sefter (#31767) üzenetére


Toobee
veterán

Miskolc 4*C6+Center 210. Gondolom, ha autóba pattansz, akkor 200-ból el lehet hozni. Ez már elég zsivány mozis szett lenne.

#31770) zolaas: kár rá költened. Inkább egy olcsó, koax kimenetes hangkártya. Hallgattam egy hónapid az alaplapi optikait. Köszi, soha többé!

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#31774) Sefter válasza Toobee (#31773) üzenetére


Sefter
veterán

igen, azon agyalok én is , mondjuk nem tudnék háttérnek is ilyet tenni...

Valakinek nem kell 2db concept 6 lemennénk együtt kocsival...?

Psn ID: sefter_hun

(#31775) TCr válasza Sefter (#31774) üzenetére


TCr
veterán

Engem lehet, hogy érdekelne, de ahhoz előbb meg kellene válni a Proson szettemtől... :)

Toobee: tudsz is esetleg ilyen hangkártyát ajánlani, ami coax-on továbbítja a kódolatlan DTS és DD hangokat az erősítőnek?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31776) Sefter válasza TCr (#31775) üzenetére


Sefter
veterán

írtam a jóembernek, próbálom lealkudni és egyben elhozni...meglátjuk ;]

Psn ID: sefter_hun

(#31777) Toobee válasza Sefter (#31774) üzenetére


Toobee
veterán

Odaadom érte a 2 db karcmentes, dobozos C1-emet. Ha megfelel :D

(#31775) TCr: iponnál nézegettem õket, de nekem van tū az alaplapon, úgyhogy ez megoldva. Neked milyen lapod van? Egyébként, amin látsz spdif-et, meg egy árválkodó rca aljzatot, azon jó eséllyel van kimenet.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#31778) BBéci válasza hitman77 (#31772) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem semelyik Blu-ray-lejátszó nem helyettesít egy dedikált médialejátszót. Még az OPPO-k és a Cambridge Audio-k sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31779) TCr válasza Sefter (#31776) üzenetére


TCr
veterán

Most nézem, bükk színű. :(
Nagyon nem jön be az a szín, úgyhogy kiszállok a játékból.

Toobee: Asrock E350M1.
Azt mondták, hogy azon nincs.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31780) gyurczy válasza BBéci (#31778) üzenetére


gyurczy
őstag

Mit nem tudnak a BD lejátszók amit a médialejátszó tud?

(#31781) #09634560 válasza gyurczy (#31780) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pl. ISO-t vagy Iso-struktúrából lejátszani, m2ts-t, AVHCD-t sem ismerik fel, feliratkezelésük sem oké.

[ Szerkesztve ]

(#31782) gyurczy válasza #09634560 (#31781) üzenetére


gyurczy
őstag

Értem. Nincs tapasztalat, de nem rég a BDP-450 moddolt fw-vel lett itt ecsetelve, ezért egész használhatónak tűnt, ezért röppentem rá a témára.

Iso és felirat elég sarkalatos kérdés...

(#31783) Ed Parker válasza BBéci (#31778) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hacsak nem mókolt fw van rajta, mert ugye a hardver elbírja, csakhát azok a fránya jogvédők...

(#31784) pr0bi válasza BBéci (#31778) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ez tényleg így van viszont egy DLNA certes hálózati csatlakozós tv-vel egész jó dolgokat lehet művelni igaz legrosszabb esetben transcodingal.

[ Szerkesztve ]

(#31785) BBéci válasza gyurczy (#31780) üzenetére


BBéci
titán

Például a felirat pozícióját, méretét, színét, időzítését nem tudják változtatni. Sőt, némelyiket nem is jeleníti meg, bár a jelenlétét mutatja.
Itt van nálam egy OPPO-BDP105EU, de a MED600-at használom médialejátszásra, pedig kép- és hangminőségben nagyon nem azonos kategóriát képviselnek.
A legújabb OPPO firmware az m2ts lejátszást is letiltja, ez várható a többi BD-játszónál is, mert a jogvédők keményen dolgoznak.

(#31784) pr0bi
Egyrészt a tévék médialejátszási képessége nudli, másrészt a DLNA is egy rakás kaki.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31786) #09634560 válasza gyurczy (#31782) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen..de az is iso-ra szólt és feliretok egy részére, viszont jópár BD50-es iso állitólag megfekteti. Míg egy médiajátszó alapból viszi.

(#31787) Thuglife


Thuglife
senior tag

Na tegnap sikerült eljutnom a netdepo-ba! Ha már a munka felszólított Pestre és két utcányira tőlük, akkor nem hagytam ki a napomból. :)
Igaz, csak gyors látogatás volt, de egyből lebeszéltek a Mission MX szériáról, viszont az Aviano 6 és a Zensor 7 nagyon tetszett (Denon PMA-1510 volt az "erőlködő"). Talán a Zensor még egy kicsit szebben is szól, nyíltabb, nagyobb a tér és szebbek a magas hangok, bár nekem a plusz 100ezret nem éri meg az Aviano szetthez képest. Persze használtan lenne az igazi... bármelyikről is beszélünk. :D

(#31788) buci30


buci30
addikt

Mesterek kéne egy kis segítség :)
Adott ez a hangfal vagyis kettő van belőle.
De ezen kívül semmit nem tudok róla ,hogy milyen erős jó féle e érdemes megvenni ha igen mennyiért.
Így van ahogy lefotóztam gyárilag nem volt szét szedve sose tehát nem is tudom mi van benne de gondlom van aki kapásból vágja max abból a márka jelzésből ott rajta vagy pasz :).

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#31789) Vikthor válasza buci30 (#31788) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem semmi veterán cucc... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#31790) zolaas válasza buci30 (#31788) üzenetére


zolaas
senior tag

Hát én ezekért fillért nem adnék...porvédők benyomva...közép szakadt. Meg hogy a fenébe raknám ki a nappaliba?...

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#31791) Sefter válasza Thuglife (#31787) üzenetére


Sefter
veterán

annyian dicséritek ezt az aviano-t hogy most már kíváncsi lettem... :B
én csak a carnival-t hallottam de az egy fos (nekem..)

Psn ID: sefter_hun

(#31792) MunezXBK válasza zolaas (#31790) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez sufni version 1.0. :D

(#31793) Peak válasza Sefter (#31791) üzenetére


Peak
addikt

én is meghallgattam annak idején a mordauntshortokat, meg tannoyt is, egyik hangja sem győzött meg. :(
tipikusan "brit iskola", kemény hangzásvilággal.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#31794) #09634560 válasza buci30 (#31788) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még ha kijavitod: centert hol veszel hozzá??

(#31795) buci30


buci30
addikt

Nem az enyém:)
Csak családba van megláttam lefotóztam és nem tudom mit tud gondoltam utána járok mert én nem értek hozzá.

De egy másik kérdés is közbe.
Lesz majd egy JBL SCS178-am és azt szeretném kérdezni ,hogy ami az elején van védő szövet, az kell oda vagy lelehet szedni nem gond? Mert akkor jobban néz ki ahogy láttam képeken eddig. Csak az gondolom nem viccnek van ott :) Tehát a hang változik akkor? S nem árt neki vagy csak annyi ,hogy hetente töröljem át a por miatt majd jobban oda figyelve?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#31796) TCr válasza buci30 (#31795) üzenetére


TCr
veterán

Simán leszedheted, az max. csak javíthat a hangján (bár gyanítom nem fog).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31797) Toobee válasza buci30 (#31795) üzenetére


Toobee
veterán

Ha örökölted a családi vonásokat, akkor ne törölj át semmit :DDD. Egyébként ecsettel tudod portalanítani. Annál a JBL-nél nem szàmít semmit a porvédõ.

https://barbieripnk.hu/

(#31798) TCr válasza Toobee (#31797) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31799) Sefter válasza Peak (#31793) üzenetére


Sefter
veterán

nekem sem volt jó benyomásom a carnival és alumni szériáról, de ezt az aviano-t sokan dícsérik..
ha nem jön be a Dali biznisz, meghallgatom valahol ezt is...

Psn ID: sefter_hun

(#31800) buci30 válasza Toobee (#31797) üzenetére


buci30
addikt

Nem tudom mit örököltem mit sem ,ingyen kapta akié nem ő tette tönkre ha erre céloztál.
Szóval nem is adott érte pénzt mielőtt az jönne ,hogy.. :D
De vicces volt okés vettem :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.