Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) foppa válasza Gergőke88 (#31700) üzenetére


foppa
tag

Köszönöm az infót, lehet gyorsan le is csapok rá!

(#31702) BBéci válasza foppa (#31698) üzenetére


BBéci
titán

A 3808 agyonveri a H/K 360-at és a 2312-t is. A két utóbbit (kis túlzással) be sem kapcsolnám, ha olyan lenne a polcomon, viszont egy 3808-at lelkesen használtam két hónapig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31703) TCr válasza foppa (#31691) üzenetére


TCr
veterán

AVX-en pont ma láttam egy Denon AVR 1910-et 65-ért, bőven megér annyit.
Ha van pénzed a 3808-ra gyorsan csapj le rá!

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31704) Gergőke88 válasza BBéci (#31702) üzenetére


Gergőke88
addikt

De nem is egy árkategoria a ketto. Hasznaltan is tobb mint 1.5x drágább a 3808 mint a 360.

(#31705) Vasy09 válasza BBéci (#31702) üzenetére


Vasy09
őstag

3808 van/volt is most egy az AVX-en! Bezzeg, amikor én kerestem!:)

Gamertag: Vasy09

(#31706) foppa válasza BBéci (#31702) üzenetére


foppa
tag

Viszont a 3808-as nem tudja a 3D-t, ezért kellene egy Pioneer BDP-450 hozzá a 2 HDMI kimenettel!
A lényeg az, hogy jó lenne olyan erősítőt venni, ami már 3D képes is.

[ Szerkesztve ]

(#31707) Gergőke88 válasza foppa (#31706) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vagy hdmi-n megy a kép a tv-be, a hang pedig koaxon vagy optikai kimeneten az erősitőbe.
Milyen hangfalakra lenne egyébként rákötve az erősitő?

(#31708) Reno7 válasza foppa (#31706) üzenetére


Reno7
senior tag

Elnézve a tech show-kat, a gyártók(és a filmkészítők) gyakorlatilag keresztet vetettek a 3D-re. Mostantól 3D helyett a 4K fog nyomulni.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#31709) foppa válasza Gergőke88 (#31707) üzenetére


foppa
tag

Egy Dali Zensor 7 szetthez kellene. Ezzel az optikai megoldással annyi a gond, hogy ebben az esetben a HD hangokról le kellene mondanom!

(#31710) spiky03


spiky03
veterán

Ez ám a durva gép :)

De EZ sem lehet rossz vas.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#31711) Oldfighter válasza foppa (#31709) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Pont tegnap volt téma...Ha maradna az új erősítő választás, akkor a Marantz jó márka lenne, mindkét területen megállja a helyét.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#31712) gyurczy válasza Toobee (#31662) üzenetére


gyurczy
őstag

(#31662) Toobee A VdH hangszórókábel szerintem nagyon jót tett mindkét felállásnak. Érdekes, hogy az Emo-val ma is megvolt a báz, de jól szól, de nem éreztem ég és földnek a Rotel-hez képes, mint anno az XDA-val. Holnap remélem okosabbak lesztek, sajna én nem tudok jelen lenni. :( A HDMI vs koax engem is meglepett. A VdH-ra szerintem van jó konstrukció, ami nem is áll messze a Bártfay árától.

(#31677) Tamoo Én is fennakadtam kicsit, mert nálam nem lesz más opció, mint a HDMI. Érdekes lehet még, hogy a diszkrét ATI kártya tud-e jobbat, mint a Trinity alapú cucc.

(#31679) bajnokpityu Popi gyári HDMI-je jó cucc, az Nvidia zsugák képminőségénél pedig van jobb (bár a mai zsugákat nem ismerem, régebben ATI jobbat tudott).

(#31682) bajnokpityu Azért adhatnál az Emo párosnak egy esélyt, szívesen látlak. ;)

(#31683) Toobee Moziban szvsz nem lesz hiba. Holnap egy USB-s megoldást is kipróbálhatnátok... csak mert az is elmaradt ma.

(#31686) BBéci Nagyjából 15-20K körül mennek a 2x2-2x2,5m-ek. Ennyit szerintem ér.

(#31695) Toobee Vedd rá Gábort, hogy vigye azt is. :D Báz, de kár, hogy a holnapot ki kell hagynom...

(#31713) Toobee válasza gyurczy (#31712) üzenetére


Toobee
veterán

Kinek és mit kell hazudni, hogy jöhess?

Nagyon remélem, hogy megint meglesz a "baaz" érzés, és a dolgok is jól alakulnak majd.

Kaptam egy nem emlékszem már milyen Belden tápkábelt, majd azt is sasoljuk. Érdekel, hogy csak a Gábornál nem volt érzékeny a tápkábelre, vagy mindenhol ezt produkálja. Igaz ott csak a végfokot próbálgattuk.

UPA megmelegedett már? :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#31714) bajnokpityu válasza zolaas (#31687) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mennyiért kell USB kábel, és milyen hosszú?
két jó tippem van: a human audios, és az U2es valhalla. mindkettő megverte az AQ diamondot, feléáron.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31715) Steady74


Steady74
addikt

Megfordult a fejemben, hogy a szép, testes 777-es Yamahákat lecserélem valami kisebb méretű polc/állványos hangsugárzókra. Nagyjából zene, mozi fele-fele arányban, zenében inkább sacd, nagyfelbontású anyagok vannak túlsúlyban. Nézegettem a Dali Lektor 3-ast az MM-ben, meghallgatni holnap fogom. Mi róla a véleményetek, ha már hallottátok?

(#31716) gyurczy válasza Toobee (#31713) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem adja. Határidős melóm van (kettő), plusz délelőtt van egy pesti túrám, majd 7-re kutyasuli. A reggeli sportfoglalkozásról nem is beszélve, bár lehet skippelem, megtámadott valami kór. :O

Beldenből kétféle is volt, melyiket kaptad?

UPA már a nappaliban, de még a dobozban pihen, nálad van amivel etetni kéne. :) A 484-es Onkyo-nak max a sub pre-out-ját tudnám rákötni. :D

(#31717) Toobee válasza gyurczy (#31716) üzenetére


Toobee
veterán

Arra emlékszem, hogy ezt már nem kapni. Tõlem biztos nem kaptál el semmit, mert védõitallal kezelem magam, úgyhogy rezisztanciám van mindenféle betegség ellen :D

Mondtam, hogy vidd el. Mondjuk nálam jó kezekben van (drágaszágom).

https://barbieripnk.hu/

(#31718) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

SolidTech Isoclear-t próbálta már valaki?
Asszony batár megoldás lenne, és még hiszek a mesékben, hogy helyettesíthet állványt. :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31719) gyurczy válasza Toobee (#31717) üzenetére


gyurczy
őstag

A sima vagy a csavart bordás kábel?

Nem tőled, mama nyomta ezt 3-4 napja, meg a spori akivel úszni járok.

Nils Lofgren - Keith Don't Go meg volt ma már? :D

[ Szerkesztve ]

(#31720) Toobee válasza gyurczy (#31719) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt a fajta Beldent. Már nem csinálja fapaci. Meg, úgy 10-12-szer. Lassan befogja Allan Taylort :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#31721) bajnokpityu válasza gyurczy (#31712) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Adnék én :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31722) gyurczy válasza bajnokpityu (#31721) üzenetére


gyurczy
őstag

Jövő héten már jó vagyok, de ahogy a tápkábeles témában visszaolvastam te leszel a szűk keresztmetszet.

(#31723) bajnokpityu válasza gyurczy (#31722) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez most nagyon magas labda a buziknak, de ugyanakkor nem értem,mit akartál mondani :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31724) gyurczy válasza bajnokpityu (#31723) üzenetére


gyurczy
őstag

Olvass privátot és leesik. Amúgy meg semmi buzulás! Max. kvittek leszünk. :))

(#31725) zolaas válasza bajnokpityu (#31714) üzenetére


zolaas
senior tag

természetesen kurva olcsón szeretném megúszni és 1 m kell:)

Most, hogy átgondoltam 0,5m is elég.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#31726) BBéci válasza foppa (#31706) üzenetére


BBéci
titán

A 3D képesség miatt leadnál a hangminőségből? :Y

Inkább azt válaszd, amit említettél: két HDMI kimenetes lejátszót, bár szerintem felfújt mókusvakítás az egész 3D mizéria. Ma (tegnap) négyen néztük az Avatart 2D-ben, Runco vetítővel, Stewart Greyhawk vásznon és egyhangúan megállapítottuk, cseppet sem hiányzik a 3D, sokkal többet ér a kép minősége és a mérete. Ha itthon olyanom lenne, egy életre lemondanék a 3D-ről.
Ez fokozottan vonatkozik arra a képre is, amit Xtremetuning fórumtársunknál láttam, mert az még egy fokkal jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31727) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Csesztettem az erősítőt. Tudna valaki abban segíteni, hogy az 508-as Onkyon mit kell beállítani, hogy a hangszórók a forrás szerint szólaljanak meg? A múltkori Pioneer-es próbálkozásom alkalmával ott volt egy gomb, amit ha bekapcsoltam, akkor minden így ment. Tehát a TV adás sztereó volt, a BD filmeknél kijelezte a HD hangokat, illetve a DD vagy a DTS-t...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31728) TazLeacher válasza TazLeacher (#31727) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nálam a dolgok nagyjából jól mennek, de a set-top-box esetében mindenáron "ál 5.1"-et ad.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31729) bajnokpityu válasza zolaas (#31725) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olyan lancokba, olyan igenyszinttel, mint a milyenk, ezek az "olcso" kabelek. Van meg egy jo diy megoldas, olcson, de inkabb ar ertekben jo, es nem kiforrott.
Humant adjak 60cm hosszban, picit olcsobb akkor.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31730) Tamoo válasza foppa (#31691) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

H/K 360-at cseréltem Denon 3808 .... nem egy ligában játszanak. Büntetnéd magad a 360-al 3D miatt????! :Y

(#31731) MunezXBK válasza TazLeacher (#31727) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Input assign.

(#31732) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#31729) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hu,kicsit ócsó korán volt még...

Szóval nem nagyon lehet sztem találni a mi láncainkba való USB kábelt 40alatt. USB egyelőre elég drága átvitel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31733) buci30


buci30
addikt

Ha mo djik egy erositobe van 2 digitalis bemenet es bekem 3 kellene, akkor megtudom osztani az egyik bemenetett mint mondjuk az rca elosztok-nal?
Van ilyen kutyu? S ha igen akkor nem fog romlani a kep minoseg?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#31734) Patice válasza buci30 (#31733) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem. Nem láttam még ilyen kütyüt. Milyen digitális bemenetre gondolsz? HDMI?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31735) buci30 válasza Patice (#31734) üzenetére


buci30
addikt

optikait akartam irni bocs :-)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#31736) Patice válasza buci30 (#31735) üzenetére


Patice
nagyúr

A válaszom ismét nem. Kimenetet még csak csak lehetne csinálni az optika mellé másodikat, de azok is párhuzamosan működnének. Bemenet hova kötnél? Vagy akkor kellene egy kapcsoló, hogy tudj váltani a bemenetek között.

Az optikai (hang) bemenet miért rontana a képen? Mi köze van hozzá?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31737) buci30 válasza Patice (#31736) üzenetére


buci30
addikt

Huu reggel van meg :-D De nem lehet akkor koszi! :-)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#31741) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Egyszer ki kell próbálni az összeset....

Őstag létedre tudhatnád, hogy nem szokás "kifestőzni"! - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31742) robim


robim
tag

Erősítő cserén agyalok még mindig...avx-en van most egy Marantz SR5004, ez kb melyik Denon-al lehet egy szinten? 23XX vagy 28XX? :F
Szerintetek jó választás lenne?
Nekem egy kicsit soknak tűnik az ára...

[ Szerkesztve ]

(#31743) pr0bi válasza Tamoo (#31730) üzenetére


pr0bi
senior tag

És hogy teljesít a Concept alatta? Legutóbb azt írta valaki , hogy 28xx-nél nagyobb vas felesleges mellé.
De javíts ki ha tévedek lehet már nem is ilyet használsz :)

(#31744) Tamoo válasza pr0bi (#31743) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Feleslegesnek nem felesleges, mert meghálálja a jobb elektronikát. Véleményem már kifejtettem erről: [link]

(#31745) gyurczy válasza Tamoo (#31744) üzenetére


gyurczy
őstag

+1

Toobee-nál nagyon szépen muzsikáltak "hozzájuk nem illő" technikával.

(#31746) pr0bi válasza Tamoo (#31744) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ok, meggyőztél.

(#31747) Dorian válasza pr0bi (#31743) üzenetére


Dorian
félisten

Analóg dolgokról beszélünk (erősítő, hangdoboz). Már ezerszer leírtam én is, hogy más jóságokat visz (illetve torzításokat visz, mert bármilyen tökéletlen dolog csak rontani tud az eredeti anyagon) a rendszerbe a két dolog, ezek egymás mellett futnak. Csak az a kérdés, hogy mi az a határ, amikor a másik összetevő cseréjével jobban járunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31748) pr0bi válasza Dorian (#31747) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ezt többen írták ezek szerint rosszul, nem én találtam ki, itt olvastam.

(#31749) Steady74 válasza Steady74 (#31715) üzenetére


Steady74
addikt

Srácok erre valaki?

Dali mélynyomót is láttam MM-ben, azt is meghallgatom, de kíváncsi lennél a véleményetekre, marantz 7007-es erősítővel mennyire passzolnak a Dali lektor-ok?

(#31750) TazLeacher válasza MunezXBK (#31731) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi...egy kicsit lehetne bővebben. :B Hol találom ezt? Tegnap végignéztem az egész menüjét és nem emlékszem ilyenre...de lehet vak vagyok, vagy figyelmetlen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.