Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153501) -KP- válasza Quetz (#153499) üzenetére


-KP-
addikt

ezt a minidsp-t nézegettem én is. drága és atmost se tud,így nem venném meg.

(#153502) Tonyka 2 válasza Quetz (#153499) üzenetére


Tonyka 2
tag

Sztem a mobilos applikáció ua mint a PRO, legalább is az összes beállítása, lehetőségei megegyeznek amennyire én ismerem. A legnagyobb különbség sztem a mikrofonban lakozik.

(#153503) Tonyka 2 válasza -KP- (#153501) üzenetére


Tonyka 2
tag

MiniDSP úgy lehet Atmosra fogni ahogy én használom. 5x2 csatornás, REW EQ feltöltve csatornánként. Sajnos az egybe doboz 8 csatornája savanykás, max 5.1.2 amire elég. Vagy venni kell mellé még egy két csatornást.

(#153504) -KP- válasza Tonyka 2 (#153503) üzenetére


-KP-
addikt

amit írtál anno, hogy zajosabb lesz tőle a rendszer sem valami szimpi.

(#153505) Tonyka 2 válasza -KP- (#153504) üzenetére


Tonyka 2
tag

What? Nem emlékszem ilyesmire, sztem valami félreértés lehet.

(#153506) -KP- válasza Tonyka 2 (#153505) üzenetére


-KP-
addikt

Igazad van, P.Roland írta, de a te topikodban :D

"Én kb. egy évvel ezelőtt a miniDSP DDRC-24-et próbáltam az otthoni házimozi-rendszerbe illeszteni. Jól használható kis kütyü volt, rugalmas és könnyen konfigurálható, ment rajta a Dirac, viszont a miniDSP-n belüli extra A/D → D/A konverzió, valamint a plusz kábelezés számomra már túl sok alapzajt generált a láncban. Túlbonyolítottnak is éreztem a kapcsolást, így az egész végül ment a levesbe."

(#153507) kpykpy


kpykpy
tag

Sziasztok!

Kinek van személyes tapasztalata a következő erősítőkkel?

Onkyo TX-RZ900

Denon X6200w

Marantz sr7011

Használt piaci áruk kb azonos szinten mozog (300k). Ki melyiket választaná és miért? A toroid trafó miatt jobban szólhat esetleg az onkyo?

[ Szerkesztve ]

Oh long Johnson...

(#153508) arcitec válasza kpykpy (#153507) üzenetére


arcitec
addikt

Bármelyik jó választás lehet,de mind más karakter, ha számodra a legmegfelelőbbet szeretnéd, akkor bizony hasonló elérhető szériát mind meg kellene hallgatnod. pl Onkyo ma kapható 8xx stb ... Apropó az Onkyo "csak"
5.x.2 tud , szemben a másik 2 5.x.4 -el ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#153509) rudi77 válasza AMDFan (#153500) üzenetére


rudi77
tag

Audyssey ki kell kapcsolni!
Csak a ddrc88a Dirac menjen csak.
Ha avr-el van össze kötve és az avr atmos-os akkor a felsőket az avr meghajthatja!
Bármilyen proci vagy avr rendszerbe bekötve igencsak meg lehet lepődni mennyi javulást hozhat!
Pláne ha valakinek nagyon rossz a szoba akusztikája. Basszus kezelésről ne is beszéljünk..
Külföldön sokan még a drágább procik után is bekötik.
Semmi zajt nem generál!

[ Szerkesztve ]

(#153510) #97950976


#97950976
törölt tag

A házimozi előerősítőhöz hozzákötött monoblokkoknak egyformáknak kéne lenniük?

Például a frontokhoz nagyobb teljesítményűt ajánlanak, a surround hangfalakhoz és a centerhez pedig nyilván kisebbet.
Arra gondoltam, hogy a frontokhoz a gyártó nagyobb monoblokkját használnám, a hátsókhoz és a centerhez pedig a kisebb teljesítményű monoblokkokat, természetesen azonos szériáról van szó.

(#153511) Joshi


Joshi
titán

Kérdeztem már, de nem jött válasz ezért felteszem még1x. Mikorra várhatóak a HDMI 2.1-es AV erősítők? Marantz 7011 szintű erősítőre gondolok, konkrétan Marantz érdekelne. THX. :R

(#153512) rudi77


rudi77
tag

Kék front sugárzó mérése 80hz alatt a sub található, zöld a dirac műve:

Mint látható szépen dolgozik a dirac!
Hiába egy jó hangú avr ha a audyssey meg a többi bemérő rendszer mindent tönkre tesz!

(#153513) Quetz válasza rudi77 (#153512) üzenetére


Quetz
őstag

A zöld amit látsz, az csak megjósolt eredmény, nem pedig a tényleges korrigált érték. Csak az a biztos, hogy ha a kalibrált mikrofonnal megméred Dirac előtt és után.

(#153514) rudi77 válasza Quetz (#153489) üzenetére


rudi77
tag

NAD T 758 V3 + 200eft bővítő kártya hogy 4ch atmos-t tudjon kezelni. Alapból csak két csatornát tud.

(#153515) rudi77 válasza Quetz (#153513) üzenetére


rudi77
tag

Az végleges eredmény!

(#153516) powerup2 válasza rudi77 (#153514) üzenetére


powerup2
addikt

tudtommal a v3-ba benne van a modul ami tudja az atmos-t amire lehet power amp kötni

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153517) rudi77 válasza Quetz (#153513) üzenetére


rudi77
tag

Tényleges eredmény sub (fenti képen látszik a nagy kilengés):

Eredmény nem jóslat alapján készült!

[ Szerkesztve ]

(#153518) bajnokpityu válasza rudi77 (#153515) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem igy gondolom, bár én is dirac hivő vagyok.

egyébként régebben irtam, hogy a diracot nem azért szeretjük, mert lin EQt hoz létre, hanem, hogy az impulzusválaszt nagyon szépen helyrerakja, úgy, hogy a fázist nem nagyon cseszi el. (mint általában az EQk)
nagyrészt pont ezért nem tökéletes a dirac EQzott kimenete, mert a fázist fontosabbnak tartja (mert fontosabb is), mint a lin EQt. a full dirac programban, amikor álitgatod a cél görbét, az nem a kimenet lesz. nemtom, hogy ezt irja-e, de nem az, az biztos. ahogy pl a JBL programja se, se utóbbinál van kontrollmérés. (kérdés mi a bánatnak, ha a fázisnak, és az impulzusnak meg odalesz)

a múltkor vki rakott be nados dirac eredményt, szépen alátámasztotta a véleményemet. EQben messze nem volt lineáris a dirac, viszont az impulzus annál szebb volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#153519) Quetz válasza rudi77 (#153517) üzenetére


Quetz
őstag

Már rég volt, hogy a Dirac PC-s verzióját teszteltem, ezért kénytelen vagyok a Youtube-ra hagyatkozni a memóriám helyett. Ott lefutnak a sweepek, majd a kalkuláció, végül megjelenik az Avg. Spectrum(after). Ez pedig azt jelenti, hogy nem volt ellenőrző mérés, tehát a kalkulált grafikont látod.

De ettől függetlenül, a Dirac egy nagyon jó megoldás, nem véletlen, hogy egyre több high end eszközben is helyet kap. :C

(#153520) Dorian válasza Quetz (#153519) üzenetére


Dorian
félisten

Azért még mindig sokkal jobb, ha eleve az akusztikát tesszük rendbe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#153521) bajnokpityu válasza Dorian (#153520) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ABzted?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#153522) BBéci válasza #97950976 (#153510) üzenetére


BBéci
titán

"A házimozi előerősítőhöz hozzákötött monoblokkoknak egyformáknak kéne lenniük?"
Igen, ez magától értetődő. A hétcsatornás végfokok esetében miért egyforma az összes kimenet teljesítménye?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153523) zsoika


zsoika
addikt

Hali!
Meglesnétek ezt a 2 AVR-t?
838
1040

Jól látom hogy több csatornán az Onkyo kb. 20Wattal erősebb ,de mintha a Sonynak szebb lenne a karakterisztikája. Ráadásul a Sony 240W fogyasztású (valószínűleg D class) az Onkyo meg 720W.
Ennyire jó volna a Sony? Vagy mit nézek el.

(#153524) python1 válasza zsoika (#153523) üzenetére


python1
veterán

Mateklecke. ;)

(#153525) BBéci válasza zsoika (#153523) üzenetére


BBéci
titán

Abba a hibába estél, amibe totál kezdők, a wattokat nézegeted. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153526) zsoika válasza python1 (#153524) üzenetére


zsoika
addikt

Tudom én hogy jobb/erősebb az Onkyo, csak a grafikonok alapján nem annyival mint amennyivel a fogyasztás azt indokolná. Illetve mintha a torzítási adatok is a Sony mellett szólnának. Mindenesetre érdekes.

#153525) BBéci: A torzítási adatokat is nézem...illetve ezek nem a gyártó által hazudott, hanem mért értékek.

[ Szerkesztve ]

(#153527) -KP- válasza zsoika (#153526) üzenetére


-KP-
addikt

D osztályú kapcsolás 90-92% hatékonysággal működik, AB meg lehet akár 50% is. De ahány féle kapcsolás, annyi féle hatákonyság. Ez önmagában még semmit nem jelent.

(#153528) zsoika válasza -KP- (#153527) üzenetére


zsoika
addikt

Ez természetes, de azért kemény ezt látni "Wattszerűsítve" :Y
A torzítási diagramról mi a véleményed? A D osztályú erősítés AVR-ekben mostanság kezd elterjedni (pl. A Pio nyomatja nagyon), mélynyomókban volt szokás ezeket pakolni. Ha igaz a diagram (torzítás) akkor elég szép jövő elé nézünk a D-vel kapcsolatban.

(#153529) -KP- válasza zsoika (#153528) üzenetére


-KP-
addikt

mindenből lehet jót vagy rosszat csinálni.

(#153530) zsoika válasza -KP- (#153529) üzenetére


zsoika
addikt

Jó veletek beszélgetni. ;]

Nemsokára hazaér a 838 és kiderül mit tud.

(#153531) BBéci válasza zsoika (#153530) üzenetére


BBéci
titán

A Harman Kardon hangdobozokkal?

A 0,002 és a 0,005 közötti különbséget tutira nem hallod meg, viszont sokat elárul az Onkyo hangminőségéről az 50 és 100 W között megsokszorozódó torzítás. Ilyenek és hasonlók miatt nem kedvelem.
A 20 W sem hatalmas eltérés, hiszan messze nem a maximon hajtanád őket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153532) dhcodoki válasza BBéci (#153522) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Annyira azért mégsem magától értetődő. Vannak kivételek, pl. Emotiva.
No meg attól függ, mekkora különbség van az egyes hangsugárzók teljesítménye között.

(#153533) #97950976 válasza dhcodoki (#153532) üzenetére


#97950976
törölt tag

Az általam kinézett hangfalszett frontsugárzói a gyártó ajánlása szerint 400W-ig terhelhetőek, a polcsugárzók 150W-ig, a center 200W-ig. 300W-os monoblokkot szerettem volna mindegyikhez, de lehet, hogy az túl sok a hátterekhez és a centerhez, innen jött a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#153534) BBéci válasza dhcodoki (#153532) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt melyik Emotiva, mert amikkel eddig találkoztam, azok tök egyforma teljesítményűek.
Másrészt a hangsugárzóknak nincs teljesítménye, csak terhelhetősége. A beállítás során akkora jelet adunk mindegyiknek, amekkorára szüksége van.

(#153533) gerg221
Dehogy sok! Nem kötelező a teljes teljesítményt a hangdobozokra küldeni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153535) python1 válasza #97950976 (#153533) üzenetére


python1
veterán

Centerhez kell a legnagyobb,sokan keverik,a frontok hajtását eröltetik erősebb végfokokkal,pedig a center flyamatosan dolgozik,és bozony legalább 1,5x erősebb végfok kellene a centerekhez.A surround mehet valamivel gyengébbel.Tehát frontoldal mnimum azonos teljesítményű legyen.

Még egy fontos dolog,a centersugárzót jól válaszd ki,mert ritka a megfelelő,az egyik legnehezebb feladat jót találni belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#153536) tamasgal válasza #97950976 (#153533) üzenetére


tamasgal
senior tag

Milyen hangfalak azok amik 400Watt-ot kérnek?

(#153537) #97950976 válasza python1 (#153535) üzenetére


#97950976
törölt tag

Értem, köszönöm.

tamasgal
Nem kér 400W-ot, elég neki 40 is, 400 a maximum erősítő-teljesítmény ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#153538) BBéci válasza tamasgal (#153536) üzenetére


BBéci
titán

Nem kérnek annyit, az a maximum, amit elviselnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153539) -KP- válasza BBéci (#153538) üzenetére


-KP-
addikt

ja, de vajon meddig ;]

(#153540) dhcodoki válasza #97950976 (#153533) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ha hosszútávon gondolkodsz és szeretnéd a maximumot kihozni a hangsugárzókból, akkor ez esetben nem a "túl sokkal" van nagyobb baj, hanem a "túl kevéssel". A frontok nagy valószínűséggel többet érdemelnek. Nem tudom mi a választék a monoblokkok esetében, de érdemes a hangsugárzók meghajtás ajánlásának felső határát minél jobban megközelíteni, esetleg kissé túllépni azt. Ha erősen túlméretezed, akkor inkább a pénztárcád bánja, ha ésszel használod a hangsugárzóknak nem lehet bajuk.
Ezt általánosítva mondom.

(#153541) dhcodoki válasza BBéci (#153534) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Emo LPA1-7channel.
Igaz, terhelhetőség a helyes.

Ha monoblokkot vásárol az ember és van választék, akkor azért kétszer is meggondolnám, hogy szükség van-e 7 darab egyformára.

(#153542) python1 válasza dhcodoki (#153541) üzenetére


python1
veterán

Ezzel teljesen egyetértek,4 felé szedném a blokkokat,3 mono előre a maradékra mehet 5-7 csatornás.

(#153543) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tartalom-keverés függő is, hogy mennyire élnek a hátsók. Van amikor azért megkívánják a teljesítményt. Meg azért az sem mindegy, hogy egy könnyen hajtható doboz van az ember fejétől 1m-re vagy egy nagy nappaliban nehezen hajtható 3-3.5m-re.

[ Szerkesztve ]

(#153544) BBéci válasza python1 (#153542) üzenetére


BBéci
titán

Csak abban az esetben, ha a hangjukban szemernyi eltérés sincs. Némelyik gyártó nem pontosan ugyanazokat az alkatrészeket használja a monoblokkokhoz, mint a többcsatornás végfokokhoz.

(#153541) dhcodoki
Az Emotiva jelenlegi kínálatában nincs LPA végfok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153545) python1 válasza BBéci (#153544) üzenetére


python1
veterán

Sőt,biztosan nem azt teszik bele,de valamennyire ketté lehet szedni a front és surround hajtást.De valóban nem szerencsés elütően más karaktert választani.
Nekem ami eddig bejött végfok felállás a frntok,surroud azonos,center más gyártó,teljesen eltérő karakterű végfok,viszont pont + irányba vitte a hangot,így 3db végfok adja a mozit jelenleg 5-7-2 csatornások.

[ Szerkesztve ]

(#153546) #97950976 válasza BBéci (#153544) üzenetére


#97950976
törölt tag

Köszönöm a tanácsokat!

Még két dolog érdekelne:

-Ugye mint tudjuk a monoblokkoknak is lehet cserélni a gyári tápkábelüket, ajánlott lecserélni?
-Azt hiszem, hogy tápfeszültség generátorra nincs szükségem, viszont egy tápelosztót+tápszűrőt mindenképpen igényelne egy ilyen lánc. Ahogy megfigyeltem, a tápelosztóknak/szűröknek is lehet cserélni a tápkábelüket, azokat is érdemes kicserélni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#153547) BBéci válasza python1 (#153545) üzenetére


BBéci
titán

Nem kétséges, hogy a csúcsot a csatornánkénti monoblokkok jelentik. Ezzel talán vetekszenek az olyan aktív hangdobozok, mint amilyeneket a Meridian készített, hangszórónkénti külön erősítőkkel. Amikor álmodozom, az előbbiekből állítom össze a rendszeremet. Egy fokkal egyszerűbb a két végfok - nem több, mert kizárólag 5.2-ben gondolkodom - 3 és kétcsatornás, például Mark Levinsonok. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153548) BBéci válasza #97950976 (#153546) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, haladó szinten miként merülhet fel ilyen kérdés? A készülékekhez mellékelt drótok legfeljebb arra jók, hogy ki lehessen próbálni, működik-e.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153549) python1 válasza BBéci (#153547) üzenetére


python1
veterán

Mindkét megoldást szívesen fogadnám.Viszont ha egy kicsit lejebb adsz az álom rendszeredből,akad sok más alternatíva,és nem csak álom marad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#153550) BBéci válasza python1 (#153549) üzenetére


BBéci
titán

Van realitás talaján mozgó is, sima ötcsatornás, ha minden jól megy, hamarosan meglesz.
Átlagosan havi 3-4 filmet nézek meg, plusz pár sorozat epizódot, valamint kedvenc koncertfilmjeimből néhány számot. Kifejezett zenehallgatásról nem beszélhetünk, csak teszteléskor, amennyit éppen szükséges. Ezekhez felesleges milliós végfokba tolni a pénzt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.