Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153951) ctrlaltdel13 válasza allein (#153950) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Abba nem utazom.
Nálam a L.C.R 4mm a Sorrund ua. az a család csak 2,5-ös.

(#153952) allein válasza ctrlaltdel13 (#153951) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen az infókat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#153953) zsoika válasza -KP- (#153947) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi.
A Quadral-ról már hallottam hogy jó ár/érték arányú, de a többit még nem. Általában amiket ajánlani szoktál itt a fórumon azok nem a kommersz termékek kategóriája. Nekem a belépőből átavanzsált emberkének ezt még szokni kell. :B

ATC-vel kapcsolatban:
Lehetne szemezgetni onnan valóban ha ismerném azokat a gyártókat. Pl. a CAV-ot már hallottam ELACitól.
Az AVX-en írtam az ATC-nek a HiVi atmos-szal kapcsolatban (enyém a legfrissebb hsz) de még semmi válasz. Lehet írok az emailre inkább...hátha ott gyorsabb.

Mostani gondolatom az, hogy dobom akkor a HK és JBL studió projektet és megpróbálok szerezni egy Canton Chrono 501 hátsó, 502 front és 505 center szekciót. Reményeim szerint 450€-ból itthon van ...ha a barátom is úgy akarja.
De meglesem a Quadralt is. Azt megtudod mondani hogy akkor Platinum vagy Argentum modelleket nézzek, ha a Chronohoz nézem a kategóriát?

Szerk: Esetleg HECO-ból ajánlanál hasonlót? Kint még abból lehetne válogatni, ha érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#153954) -KP- válasza zsoika (#153953) üzenetére


-KP-
addikt

ATC-vel kapcsolatban, ezerszer le van írva, hogy mailcímre küldj kérdéseket :) Ott a lista alján is, nagybetűvel :)
Az olcsó Cav vonalat én annyira nem erőltetném...

Nem muszáj quadral vagy dali vonalon maradni. Csak két példa volt a sok közül. Ez lehet Canton, Wharfedale vagy akármi más német. 30-40 ezer körül bőven találni jó fajta monitor sugárzókat és centert is. Főleg ha hajlandó vagy a hátáron túlra is tekinteni... Picit többért már újonnan is találni ezt azt...

hecot nem ismerem sajna, hogy ott mi jó. egyébként azt látom a német márkák elég sokat fejlődtek az utóbbi időben jó irányba...

[ Szerkesztve ]

(#153955) spiky03 válasza zsoika (#153953) üzenetére


spiky03
veterán

Cantonokat ajánlom;)
Jó hangfalak, igaz itthon annyira nem elterjedt.
Én nem bánom, hogy beszereztem őket.:)
Én is kintről vettem a szettet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#153956) zsoika válasza spiky03 (#153955) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Köszi ...valószínűleg abba az irányba mozdulok. Kint 501, 502, 505-ből van választék bőven.

(#153957) Q válasza zsoika (#153953) üzenetére


Q
senior tag

ATC-vel kapcsolatban küldtem egy privátot.

(#153958) BBéci válasza allein (#153948) üzenetére


BBéci
titán

Nem ajánlott, hanem kötelező!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153959) allein válasza BBéci (#153958) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#153960) dhcodoki válasza ctrlaltdel13 (#153949) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Surround-ra ugyanazon kábel kötelező, mint frontra??? :Y Maradjunk talajközelben.

Tesztelj kétféle kábelt frontoldalon. Majd fordíts hátat és tesztelj újra. Vonj következtetést. ;) Front vs. Surround esetén vedd még hozzá az esetleges más hangsugárzó kialakítást és a szobaelrendezést is.

Néha olyan szinten elszálltok, hogy hihetetlen! De legalább pörög a piac.

(#153961) ctrlaltdel13 válasza dhcodoki (#153960) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem igazán értem minn akadtál fenn.
Én nem írtam sehol olyat hogy kötelező :Y , csak hogy ajánlott.
Ha kábelezek, miért vennék egy 5.0-hoz eltérő kábeleket?
Hogy jön ehhez a szobaelrendezés :F
Egyfajta, zeneileg nem szinező kábelt kerestem és vettem.
A keresztmetszet nálam sem azonos, a L.C.R.- sorrund oldalon.
Pont rossz embert találtál meg, én ugyanis nem vagyok woodoo hívő.(de itt ezt mindenki tudja)
Nem írtam hogy drága kábelt kell venni, ezzel miért pörgetem a biznicet?

[ Szerkesztve ]

(#153962) zsoika válasza dhcodoki (#153960) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A te szisztémád még talán rosszabb. Elég megtalálni ami a frontoldalra való...nemhogy még hátul is külön teszteljek. Azonos családból származó sugárzónál joggal feltételezhető szerintem hogy ami előre jó az hátra sem lehet rossz....persze a kötelező erős túlzás.

"Tesztelj kétféle kábelt frontoldalon." Oké
" Majd fordíts hátat és tesztelj újra" Elgondolkoztam a kivitelezésen . Ehhez nekem 21m kábel kell....vagy hátra, közelebb teszem az AVR-t?

(#153963) windlord válasza dhcodoki (#153960) üzenetére


windlord
őstag

Most kapsz... :)

(#153964) hunaqua válasza windlord (#153963) üzenetére


hunaqua
addikt

Tökéletesen igaza van,időnként már fordítva ülünk a lovon.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#153965) ctrlaltdel13 válasza hunaqua (#153964) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Indokolj légyszi.

(#153966) migabi24 válasza ctrlaltdel13 (#153961) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pedig ha komoly frontjaid vannak amin néha még sztereózni is szoktál, oda én is megkeresném a legjobb kábelt, ami viszont biztos túlzás lenne a hátsóknak😉

(#153967) ctrlaltdel13 válasza migabi24 (#153966) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem néha, sokat zenélek.
Ezért kerestem ahhoz megfelelő kábelt, majd vettem belőle vékonyabbat hátra.(ugyanolyan csatikkal szereltetve mind)
Mi ezzel a gond továbbra sem értem. :F :F
Csak hogy a botránkozásnak további táptalajt adjak 82k volt a 2x3, az 1x1 és 2x9 méter, dugóztatva mindenestül.

[ Szerkesztve ]

(#153968) Tamoo válasza migabi24 (#153966) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na meg húzz már be csőbe 40m xxl air blue 5-öt hátra. :DDD Most attól tekintsünk el, hogy ki is kell fizetni...

(#153960) dhcodoki: A kötelező szerintem a front+centerhez szólt, hátra pedig ajánlott. Így árnyaltabb a kép. Egyébként egyetértek veled, azért nem kell átesni a ló túloldalára, kötelezőnek meg semmi sem kötelező.
Meg amit írtál is, azért egy center meg egy surround eleve máshogy szólal meg, egyrészt a kialakítás, másrészt az elhelyezés-akusztika miatt is (hiába egy család). Ahhoz nagyon mellé kell nyúlni kábellel, hogy ez vágja haza az összhatást. Vakon nálam sem mondaná meg senki, hogy a centerhez a van damme-ot kötöttem be vagy az oelbach-ot és az eltér a frontokétól. Komoly pénzekben mernék fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#153969) migabi24 válasza Tamoo (#153968) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen az áránal már csak az átmérője durvább😂

ctrlaltdel13
"Csak hogy a botránkozásnak további táptalajt adjak 82k volt a 2x3, az 1x1 és 2x9 méter, dugóztatva mindenestül"

Akkor ezt elég olcsón megúsztad😂

[ Szerkesztve ]

(#153970) dhcodoki válasza zsoika (#153962) üzenetére


dhcodoki
senior tag

A többiek jól, de sztem Te félreértettél. Én meg ctraltdel13 hozzászólását sarkítottam ki véletlen.

A lényeg, amit átszerettem volna adni: Ha elől drága kábeleket alkalmazunk, egyáltalán nincs szükség hátra is ugyanazt behúzni. Még akkor sem, ha a hangsugárzók megegyeznek. Mert nem halljuk ugyanúgy. Egyrészt a fülünk, másrészt a szoba kialakítása (azaz hangsugárzó más pozicíója) miatt. De a sokcsatornás hangzásnak (különböző effektek tömkelege) köszönhetően is lehetetlen kiámozni a kilógó kábelminőséget.

De ugyanezt vallom atmos esetén is. Persze nem azt mondom, hogy húzzunk be 100forintos kábelt. De teljesn felesleges több ezer HUF/m-ig elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#153971) windlord válasza hunaqua (#153964) üzenetére


windlord
őstag

Maximalisan tisztaban vagyok vele.

(#153972) zsoika válasza dhcodoki (#153970) üzenetére


zsoika
addikt

Oké..már értem. Én a belépőből jöttem és még nem számoltam a méregdrága LCR kábelekkel. :B

(#153973) hunaqua válasza ctrlaltdel13 (#153965) üzenetére


hunaqua
addikt

Amikor a Pioneer vezető mérnöke magyaráz az Atmos-ról ,egy demo szobában (youtube) ,ahol bele van rakva a center a pultba :Y :Y :Y :Y ...na itt mit kapna ezért. :)
..vagy a sok milliós demo szobában közel ül a paraszt a falhoz (youtube),és az akkor már semmit nem ér. :D
..és a kábel is ott kezdődik ,hogy minimum gyémánttal legyen kirakva ,és feltétlen meg kell hallgatni előtte.....
Evvel csak az a gond,hogy milyen környezetben és milyen erősítőn és milyen hangfallal,és parkettás vagy szőnyeges lakásba. Arról nem is beszélve,hogy csak 50cm-re van a faltól a hangfal,pedig minimum 61,2-re kellene lenni.
...tehát sz@r minden! :D

A moziban is csak akkor veszek jegyet ,amennyiben mértanilag megfelelő helyen ülök,a párom szegény nagyon sz@rúl jár ,mert ki fog esni a mértani tangens kotangenséből.

Egyébkén az viszont vitathatatlan,hogy jól kivehetően hallom a kábel és a cipőfűző közötti különbséget... :D

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#153974) Dorian válasza hunaqua (#153973) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel a hsz-sal csak annyi a baj, hogy hülyeségeket beszélsz, összefüggéstelenül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#153975) BBéci válasza Dorian (#153974) üzenetére


BBéci
titán

:C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153976) hunaqua válasza Dorian (#153974) üzenetére


hunaqua
addikt

Pont ugyan úgy sarkítottam ,csak ellenkező irányban mint véleményem szerint sok hozzászólás.Az én véleményem szerint rengeteg "áltudomány" és sznobizmus van némely hozzászólásban.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#153977) ctrlaltdel13 válasza hunaqua (#153973) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy alma csutkából szépen idevarázsoltál egy kész gyümölcsöst.
Mindennek amit leírtál semmi köze az itt elhangzottakhoz.
Alap kérdés volt, hogy ajánlott e a hátsókhoz is ugyanolyan kábel.
Erre válaszoltam hogy igen.
Semmi kötelező, semmi milyen drága stb.
Ez lett kisarkítva egy fórumozó által, amire ti azonnal helyeseltetek, ahelyett hogy értően végig olvasod amit a másik ír.
Persze ezt ő belátta, te meg jössz itt ezzel a hsz-el. :F

Egyébként én is ugyanígy szoktam reagálni a felmerülő, számomra paraszt vakításokra, de itt szó nem volt erről.

(#153978) BBéci válasza hunaqua (#153976) üzenetére


BBéci
titán

Igazán szerencsések vagyuk, amiért végre van köztünk valaki, aki a házimozi témakörében erősen kezdő, de képes felismerni az áltudományt és a sznobizmust. :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153979) hunaqua válasza ctrlaltdel13 (#153977) üzenetére


hunaqua
addikt

Amit írtam nem konkrétan erről szólt,csak globálisan fogalmaztam meg a véleményem néhány dologról.

BBéci

"erősen kezdő, de képes felismerni az áltudományt és a sznobizmust. "

Amennyiben így is képes felismerni ,akkor pláne kellemetlen! :D

Magadra vetted? :Y :Y :D

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#153980) BBéci válasza hunaqua (#153979) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára azt szeretnéd, de ki kell ábrándítsalak, nem vettem magamra. Annyira távol áll tőlem mindkettő, mint Makó Jeruzsálemtől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153981) hunaqua válasza BBéci (#153980) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor semmi gond,ezt is megbeszéltük! :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#153982) -KP- válasza hunaqua (#153981) üzenetére


-KP-
addikt

esetleg érdemben hozzá tudsz tenni valamit a témához?

(#153983) windlord válasza ctrlaltdel13 (#153977) üzenetére


windlord
őstag

Szet kell bontani a hangfalakat es oda is ugyanazt a kabelt kotelezo beepiteni!

(#153984) migabi24 válasza windlord (#153983) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az lenne az igazi😂

(#153985) ctrlaltdel13 válasza windlord (#153983) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Neked.

(#153986) windlord válasza ctrlaltdel13 (#153985) üzenetére


windlord
őstag

Rosszul latom? Nem ez lenne az idealis?

(#153987) Dave567 válasza Quetz (#153933) üzenetére


Dave567
addikt

Óóó ezek mind megvannak, csak ilyeneket szerzek be. :R

(#153988) M.Pisti


M.Pisti
újonc

Sziasztok!
Most jutottam hozzá egy használt, de nagyon jó állapotban lévő Onkyo TX-SR 608 házimozi erősítőhöz.
Két kérdésem lenne:
- a kalibráló mikrofon nincs meg, lehet e valahol utólag beszerezni, helyettesíteni valahonnan?
- azt hallottam, hogy hajlamos ez a típus túlmelegedni, és ekkor a HDMI panel elhal benne, ezért plussz
ventillátort szoktak utólag bépíteni a megfelelő hűtés elérése miatt?

Üdv.: Pisti :))

(#153989) BBéci válasza windlord (#153986) üzenetére


BBéci
titán

Részben jól látod, azt szokták ajánlani a hozzáértők.
Bár eléggé érdekes lenne 3-4 cm átmérőjű kígyókat tenni belső kábelezésnek.
De az ellenkezője szintén előfordulhat, ha a belső kábelezés kiváló minőségű, beválhat ugyanaz kívülre is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153990) synar válasza M.Pisti (#153988) üzenetére


synar
őstag

Szia! Nekem 609-esem volt, egy éven belül elszált a hdmi panel benne, pedig szabadon volt, nem zárt helyen. 60 ezret buktam rajta, azóta kerülöm a márkát, bár állítólag az újabbakkal már nincs gond, de inkább nem kísérletezek. Javaslom szabadulj meg tőle, amíg teheted és vegyél Denon-t, vagy Yamahát és ne tedd zárt helyre.

(#153991) Q válasza M.Pisti (#153988) üzenetére


Q
senior tag

Én 5 évig használtam 608-ast. Semmi gondom nem volt vele, éppen csak langyos volt használat közben. Nem használtam kiegészítő hűtést. Felette kb. 12cm, oldalt 3-3cm szabad hely volt, mögötte viszont nagy hely volt.

(#153992) windlord válasza BBéci (#153989) üzenetére


windlord
őstag

Nem is olyan reg, meg Te is ezt ajanlottad nekem.
En meg is leptem.
A melyeknek 2.5mm, a magasoknak (tavolsaghoz merten 1-1.5mm), ultra magasnak 0.75mm.

(#153993) ctrlaltdel13 válasza windlord (#153992) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Magyarán szétszedted a hangdobozt és újrakábelezted belülről?
Akkor a hangváltó nyáklapját kidobtad ugye, és a lengő vezetékre forrasztottad a kondikat stb.
Mert ha nem a nyákon kicsit más a keresztmetszet a jel útjának.
Na ez már a szőrszálhasogatás témája.
Viszont ha már ennyire belementél, akkor az erősítő oldalán is megtetted mindezt?
Szétszedted és újra kábelezted az iec-től a trafóig?

(#153994) windlord válasza ctrlaltdel13 (#153993) üzenetére


windlord
őstag

A nyakra, a forrpontokra forrasztottam, az aramkori kivezetesekhez.

Minden kabel cserelve van, azonos mindenhol.

Sot a keresztvaltot at is kondiztam, ellenallasoztam.
De itt nem csak kondi van, hanem ez egy RLC kor, igy bajos lenne a kabelekre forrasztgatni aramkori elemeket.

Azt hangoztattam, hogy olcson kijovok, de nem neveznem olcsonak a mokat.

Igen, az erositoben is megcsinaltam a gyari ruhaszaritokat.

Fenykepezzem le neked, hogy tenyleg megcsinaltam? :)

[ Szerkesztve ]

(#153995) migabi24 válasza windlord (#153994) üzenetére


migabi24
nagyúr

Megérte?

(#153996) windlord válasza migabi24 (#153995) üzenetére


windlord
őstag

Errol mar itt irtam.

A kabelek csereje nem egy nagy huha, de pozitiv.

Kondik csereje jot tett, foleg mert a gyari kondik erteke koszono viszonyban sincsenek a kapcsolason levokkel.

Jantzen kondikat hasznlatam.
Melyekhez a cross cap - eket, tobbihez a kek standardokat.
Cserelve lettek az ellenallasok is, de azok jo erteken alltak.

Hasznalni nagyon nem tudom kis gyermek miatt.

De valamennyire mindenkepp pozitiv.

Foleg a gyari fos utan, mert az kritikan aluli volt.

[ Szerkesztve ]

(#153997) migabi24 válasza windlord (#153996) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, nekem az kimaradt, ügyes vagy😉

(#153998) BBéci válasza windlord (#153996) üzenetére


BBéci
titán

Sehová nem tennék 0,75 négyzetmilliméteres tyúkbelet, az a vicc kategóriába tartozik, semmi nem indokolja, hogy ne legyen legalább másfeles.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153999) windlord válasza migabi24 (#153997) üzenetére


windlord
őstag

Nem egy nagy muveszet az egesz.

Kapcsolasi rajzok vannak a neten, amugy a valtora is fel van rajzolva ertekekkel.

Kell egy kapacitas es ellenallasmero, hogy mit is epitettek be gyarilag, mert csak kozeletinek vele.. vagy meg azt se.

Azt utana tetszik vagy nem, hallod vagy nem az mar mas kerdes...

Bbéci: miert, mi indokolja a masfelest?

Tavolsag fuggvenye a keresztmetszet. Amugy rengeteg helyen olvastam, hogy magasnal a nagy(obb) keresztmetszet inkabb ront.

Itt a valto es a hangszororol beszelunk.

Allitom, ha megbontanal sok hangfalat, jobb esetben 0.5mm fogadna.
Meg a melyekhez is.

[ Szerkesztve ]

(#154000) windlord válasza windlord (#153999) üzenetére


windlord
őstag

De nem igaz amit mondtam.
Most kerestem ra a szamlara, mert elbizonytalanodtam. Nem vettem 0.75mm - et, hanem a magasakhoz 1mm ment.
Nem volt vekonyabb raktaron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.