Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154151) BBéci válasza Tamoo (#154148) üzenetére


BBéci
titán

Létezik egy angol kifejezés: one note bass. Tehát egyhangú, vagyis unalmas.
A többivel egyetértek.

(#154146) mettek
Irtózatosan rossz hasonlatot találtál ki, mert azonos, vagy hasonló összegért kapható zárt és reflexes szubládák között nincs akkora hangnyomás különbség, mint egy 55-65 colos tv és 3 m széles vászon között.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154152) mettek válasza BBéci (#154151) üzenetére


mettek
addikt

Tűzre az összes refis ládával meg azzal is aki gyártja őket....

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154153) Quetz válasza BBéci (#154149) üzenetére


Quetz
őstag

Ez csak azt jelenti, hogy olyan mélynyomók voltak eddig nálad, amit nem infrasub tartományra terveztek. Ez ugyanaz, mint hogy a front sugárok 9X százalékát 40-50Hz-ig tervezik leengedni. Valószínüleg, ha megfelelően tervezett és megépített mélyládát hallgatnál, megváltozna a véleményed. Csak sajnos ez nálunk nem fog menni, mert nincs olyan kereskedő, aki ilyet árulna.

(#154154) libus válasza univerzita (#154150) üzenetére


libus
őstag

Tudja a Mede8er 600-as a felsorolt hangformátumokat és azoknak a továbbküldését.
Amit kinéztem erősítőt (Denon AVR-X550BT), az pedig tudja ezeket (DTS HD MA, True HD). Akkor ez így jó lesz. Gondolom..
Valami aktív mélyládát kell néznem a jelenlegi passzív helyett.
Ezt néztem ki.. Jó lesz? :U

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154155) univerzita válasza libus (#154154) üzenetére


univerzita
addikt

Sajnos még nem hallottam. De mivel belépő szintű mélyláda ( nekem is az van) csodákat ne várjál tőle. Lesz basszus a házimoziba amire a általad megadott szett ( mégha volt is passzív mélyláda) nem nagyon felelt meg. Ha van hely akkor jó lehet a 7.1, ha nincs akkor a5.1 is jó lesz.

(#154156) libus válasza univerzita (#154155) üzenetére


libus
őstag

Denon AVR-X550BT 5.1-et tud.
A plusz 2 hangszórót nem tudnám akadály mentesen elhelyezni. Ezért marad továbbra is az 5.1.
Persze belépő színtű... de nem tudom melyik lenne a jobb..amit az előbb linkeltem Magnat, vagy ez a Yamaha?
Esetleg más javaslat ebben az árkategóriában?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154157) univerzita válasza libus (#154154) üzenetére


univerzita
addikt

Még talán annyit hogy ha majd egyszer a centert lecseréled( lefogod,elhiheted) akkor inkább hásználtat de jó minőségűt. Voltam moziban a Bohemian Rhapsody filmen ( Queen rajongó vagyok, láttam iket a Népstadion-ba) és jó volt. Most megnéztem otthon a filmet TruHD -ben. A,,Anothe One Bites The Dust " ez John Deacon szerzeménye( bass gitárral kezdődik). Centerből jön és bizony nagyon jó. Még annyit hogy a Belépő szintű topikban kellene lenni ( most már mindegy). Szerintem biztos fognak írni javaslatokat akik a mélynyomó témában jártasak.

[ Szerkesztve ]

(#154158) libus válasza univerzita (#154157) üzenetére


libus
őstag

:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154159) bajnokpityu válasza dhcodoki (#154136) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Analóg jelgeneratort használtunk, fokozatmentes tekertuk le. Igen, tudom jól, h digitális forrásokkal baj tud lenni a felharmonikusok miatt. De ez 20eve történt, akkor alig voltak ilyenek. Fizika spec gimibe jártunk, csomó hasonló kísérletet végeztünk el.

Bbeci, azt a 20 Hz vagast nem nagyon értem. Mármint általánosítani nem kell. Rythmiket mertem, be is raktam gorbejet. Ott gyártó azt javasolja, hogy, ha kell plusz hangnyomas, akkor a 14hz helyett válasszuk a 20 v 28hzet.ezeken analóg kapcsolható szűrő van. Logikus, mely hangok erositese sokkal energiaigenyesebb, mint fentebb. De nekem 14hzre állítva is elég volt az ereje. Többször megbantam, hogy a régieket eladtam, nekem elég volt az is. Csak kiimadkoztak, hogy csereljem le a HP verzióra, meg focalos oldallapokat is meg lehetett így csinálni. Viszont asztalossal brutal megszivtam, így szeptembertol februárig nem volt subom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154160) mettek válasza BBéci (#154151) üzenetére


mettek
addikt

Remélem ezek után egy csillagnál többet nem adsz a reflexes szubok tesztjeinél mert a zárthoz képest annyit érnek ugye.. :U

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154161) BBéci válasza Quetz (#154153) üzenetére


BBéci
titán

Ez nem megfelelően tervezett és megépített szubláda?

(#154160) mettek
Reflexeseket nem zártakhoz viszonyítok. Valamint mindig adott árkategórián belül értendők a csillagok, nem abszolút skálán. Egy 150000 forintos 5 csillaggal nem szól olyan jól, mint a négycsillagos félmilliós.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154162) BBéci válasza bajnokpityu (#154159) üzenetére


BBéci
titán

Tisztább, pontosabb, megfogottabb lett a hang a szubszonikus szűrőtől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154163) univerzita válasza BBéci (#154161) üzenetére


univerzita
addikt

Bizony az. :DD Enyém is Velodine ( csak sajnos belépő szintű). Első dolog lenne ha nyernék a lottón hogy,,normális " Velodyne -t vegyek. ;]

(#154164) Quetz válasza mettek (#154160) üzenetére


Quetz
őstag

Tudod, hogy van ez, ha nem adnak 4-5 csillagot, akkor nem rakhatják ki a cikket. Vagy ha kirakják, utána az importőr fogja fekete listára tenni az újságot. Persze majd megjön a magyarázat, hogy miért nincs igazam, de ettől meg ne legyen kétsége senkinek, ma már fogyasztói társadalomban élünk, az eladásnak növekednie kell.

(#154165) BBéci válasza Quetz (#154164) üzenetére


BBéci
titán

Te már csak tudod, biztosan benne vagy a bizniszben.
Elárulok valamit, ami nem titok, meséltem már róla.
Amikor valami cucc nagyon vacaknak bizonyul, annak ellenére, hogy előzetesen alaposan utána nézünk, megvizsgáljuk, arról nem születik cikk, mert ki a franc akar sz@rról írni? Ilyen 4-5 alkalommal fordult elő 20 éves újságírói pályafutásom alatt. Ami hirtelen eszembe jut az egy Philips tévé volt, valamikor 12-13 évvel ezelőtt, másik valami V-betűs vetítő úgy 5-6 éve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154166) Quetz válasza BBéci (#154165) üzenetére


Quetz
őstag

Nem vagyok benne a bizniszben, de jókat lehet beszélgetni azokkal akik igen. A cenzúrát speciel pár éve mesélte egy érintett.
Mellesleg teljesen logikus, hogy ha valaki kölcsön ad valamit, akkor azért cserébe kapni is akar. Nincsen sehol ingyen ebéd manapság.

(#154167) dhcodoki válasza BBéci (#154165) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"Amikor valami cucc nagyon vacaknak bizonyul, annak ellenére, hogy előzetesen alaposan utána nézünk, megvizsgáljuk, arról nem születik cikk, mert ki a franc akar sz@rról írni?"

Pont azért kellene sz@rról írni, hogy hitelesek legyetek/maradjatok.

Persze tudom, hogy tudod, csak tudd, hogy mi is tudjuk. (mmint a miérteket) :) Így működik a világ, elfogadjuk, viszont roppantul sajnáljuk.

[ Szerkesztve ]

(#154168) lemmy9 válasza dhcodoki (#154167) üzenetére


lemmy9
őstag

A tesztoldalak arra valók, hogy megtudd, ilyet is lehet kapni, és milyen funkciói vannak. A többi nem számít, átugorható. Ha ezen oldalakon Gipsz Jakab hangról vagy képről szóló véleménye alapján rohan valaki vásárolni, az sajnálatos.

Szerintem!

(#154169) -KP- válasza lemmy9 (#154168) üzenetére


-KP-
addikt

nem is tudod elképzelni mennyien vannak...

(#154170) hunaqua válasza lemmy9 (#154168) üzenetére


hunaqua
addikt

A probléma még abból is adódik,hogy miért is pont bizonyos forgalmazók termékei kerülnek górcső alá ,amitől azután elájulunk a gyönyörtől?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#154171) dhcodoki válasza lemmy9 (#154168) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Így van. Viszont ilyen-olyan témában van egy-két vlog, ami sokkal több hasznos infót tartalmaz, még akkor is, ha kevesebb szakmai háttérrel rendelkező írja. Csak ebből igen kevés van.

(#154173) BBéci válasza hunaqua (#154170) üzenetére


BBéci
titán

Ez számodra tényleg probléma?
Szerintem magadtól is rájöttél, de segítek.
A tesztekkel, bemutatókkal bizonyos mértékben reklámozzuk az adott terméket. Van olyan idióta, aki ezt ingyen teszi? A kedves olvasó nem hajlandó egy forintot sem fizetni azért, hogy elolvashassa a cikkeket, ám valamiből fent kell tartani a céget, a honlapot, pénzbe kerül a szállítás, a cikkírók sem pusziért dolgoznak.
Ebből következik, hogy csakis a szerződött partnerek által forgalmazott termékekről jelennek meg cikkek. Az világ összes, általam ismert médiuma, ahol most vagyunk, az is így működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154177) hunaqua válasza BBéci (#154173) üzenetére


hunaqua
addikt

....csak nem hiteles.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#154178) #42520576


#42520576
törölt tag

Sziasztok!

Házimozi vásárlására szántam el magam, egy ideje olvasgatom már a fórumot. Ezek alapján arra jutottam, hogy használtan kell vásárolni, így kinéztem egy erősítőt illetve hangfalszetteket, ezzel kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket.

Amit kinéztem erősítő használtan az egy Rotel RSX-1560.

Az AVX fórumon nézegettem hozzá hangfalszetteket, de az erősítőhöz passzoló kategóriás hangfalszettet számomra elfogadható áron nem igazán találtam.

Illetve egyet találtam, ami talán elfogadható lehet:
Az pedig egy Acoustic Research 5.0-ás szett, ahogy elnézem nagyon régi lehet.
Status S50 frontok, Status S30 sorround, Status sc2 center.
Fogalmam sincs, hogy ez milyen kategóriát képvisel, nem sok infót találni róla a neten.

Egyenlőre 200 ezernél többet nem nagyon tudnék 5.0-ás hangfalszettre szánni használtan, a mélyláda már megvan, egy SVS személyében. Ha nem találok elfogadhatót, akkor valószínűleg még várok, gyűjtögetek pénzt.

Köszönöm! :R

(#154179) WaterWave válasza #42520576 (#154178) üzenetére


WaterWave
veterán

Az a Rotel igen patent szerkezet. Jó választás.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154181) Zigi válasza #42520576 (#154178) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Van az avx-en rsx 1562 is,az már tud arc-t és usb-t is kezel. Az nem fér bele?

(#154182) attiss66 válasza Quetz (#154166) üzenetére


attiss66
senior tag

Ha érdekel még a téma, szlovákiában a heterogén szivacsot megkérdeztem megint, senki nem tudja megmondani, hogy zárt vagy nyitott cellás e, aki meg tudná mondani, az kirándúlni van :DDD :DDD :DDD telefonon próbálták elérni, de nem veszi fel :DDD :DDD :DDD , de kérdeztem a telefonost, hogy ő próbálta már e azt a szivacsot és megszívja e magát vízzel hamar, azt mondta , hogy igen, de küldenek inkább postán mintát, nézzem meg. :DDD :DDD :DDD nem kell nekem minta :)
Felhívtam egy Mo.-i céget, ott meg tudták mondani, hogy az övék nyilt cellás/azt, hogy minden heterogén szivacs nyíltcellás e, azt ők se tudták megmondani :)/, véleményem szerint az utánaolvasások alapján, minden heterogén szivacs nyílt cellás a gyártási technológiát alapul véve.

[ Szerkesztve ]

(#154183) #42520576 válasza Zigi (#154181) üzenetére


#42520576
törölt tag

Köszönöm, megnéztem, az már nem fér bele. Az általam kinézett Rotel 160 ezer forintért van használtan.
Nem is az erősítő a lényeg, abból lenne bőven választék. Inkább az 5.0-ás hangfalszett számomra elfogadható áron, ami legalább egy erős középkategóriát képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#154184) BBéci válasza #42520576 (#154183) üzenetére


BBéci
titán

Gyűjtögess, mert az a Rotel megérdemel egy jó hangdobozszettet.

Egyenlőre vagy egyelőre?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154185) #42520576 válasza BBéci (#154184) üzenetére


#42520576
törölt tag

Köszönöm a tanácsot, akkor gyűjtögetek még! :R

Egyelőre*

(#154186) WaterWave


WaterWave
veterán

Elvitték a malacomat...
Lassan jön az új vas.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154187) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Tudtok esetleg ajanlani egy minimum 5.1.2 vagy ennel tobb csatornas erositot aminek a melysege kevesebb mint egy Denon x3500ase de tudasra tudja ugyanazt vagy jobb? Sajnos kb 1-2cm hijjan pont nem fer be ahova szeretnem es nem tudom feltenni az uvegajtot miatta.. gyerek miatt kenytelen vagyok "elrejteni"..

(#154188) arcitec válasza WaterWave (#154186) üzenetére


arcitec
addikt

No csak, mi volt a gond a 7012-vel és mi jön a helyére... :U

[ Szerkesztve ]

(#154189) WaterWave válasza arcitec (#154188) üzenetére


WaterWave
veterán

8012, vagy 7013...
Ahogy marad lóvém mert most légkondit is berakattam az volt 490

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154190) arcitec válasza WaterWave (#154189) üzenetére


arcitec
addikt

A 7012 ahogy nézem új áron most közel 600eft és nem volt jó ...?

[ Szerkesztve ]

(#154191) WaterWave válasza arcitec (#154190) üzenetére


WaterWave
veterán

de, csak évente váltok :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154192) arcitec válasza WaterWave (#154191) üzenetére


arcitec
addikt

Az AVX-en ott egy 8012 700eft

(#154193) mettek válasza WaterWave (#154191) üzenetére


mettek
addikt

7013 jó cucc de ne az IMAX plecsni motiváljon mert gyakorlatilag egy jól hangzó piár fogáson kívül ssmmit nem jelent. Értsd nincs tartalom ami támogatná. Se tv se film, projektor meg végképp...ez megint a távoli jövő.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154194) WaterWave válasza arcitec (#154192) üzenetére


WaterWave
veterán

elvitték

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154195) Quetz válasza attiss66 (#154182) üzenetére


Quetz
őstag

Én kőzetgyapotot használtam/használok. A kérdésem inkább arra irányult, hogy zárt cellás szivacs kevésbé alkalmas elnyelő panelek létrehozására. Ha ez a téma érdekel, akkor ajánlom a "Master Handbook of Acoustics" ide vonatkozó fejezeteinek elolvasását.

(#154196) -KP- válasza Quetz (#154195) üzenetére


-KP-
addikt

Ez a könyv meg van pdfben?

(#154197) powerup2 válasza -KP- (#154196) üzenetére


powerup2
addikt

itt igen

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154198) attiss66 válasza Quetz (#154195) üzenetére


attiss66
senior tag

Biztos jó és olcsó a kőzetgyapot csillapításnak, még, véleményem szerint jobb a csillapítása valamennyivel annál a szivacsnál is, amit a szlovákoktól fogok rendelni, de nem gond, én a porzásos tulajdonsága miatt kizárom házban való alkalmazását.

Rákerestem a master handbook acoustics-ra, vannak benne érdekességek/láttam belinkelték pdf-ben is/, mivel nem beszélem az angolt, laponként lefordítom a googl fordítóval és mentem szövegszerkesztővel.
Átlapoztam úgy nagyjából, azt állapítottam meg, hogy érdemes olvasgatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#154199) arcitec válasza attiss66 (#154198) üzenetére


arcitec
addikt

Valaki tudná definiálni a kiporzási "részecske" méretet? Főleg úgy, hogy a megfelelő anyag használatával van becsomagolva. Nem nagyon apró, úgymond nem homokszemnyi jellegű az alap állaga. Egyáltalán mi az hogy kiporzás. Kiporzás lehet pl a virágok porzása. Olyan méretben, amiben "részecskék" kiválhatnak a csomagolásból, határozza már meg valaki, mert ez így csak
locsi-fecsi, vagy még annak is rossz.Egyébként megnéztem a gyártó specifikációt, mintha úgy emlékeznék, hogy nem bizonyított, az egészségkárosító hatása(szabadon lévő állapotában). Nyilván nem hemperegve benne.

[ Szerkesztve ]

(#154200) MasterMark válasza arcitec (#154199) üzenetére


MasterMark
titán

Az a veszelyes, hogy ennel nem homokszem szeruen jonnek ki a dolgok, hanem nagyon vekony szalakban. (Mint az azbeszt.)
Ezek a szalak ha egyben hosszan valnak ki, az nem tesz jot, ez a kiporzas.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.