Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154101) bajnokpityu válasza dhcodoki (#154099) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tehát nézzük mit látunk. egy erősen kozmetikázott ábrát, mindkét esetben.
zárt esetén a "referencia hangnyomáshoz képest a 10Hz az kb 13db-vel van lentebb.
reflexes esetén 22vel. jé, nem ezt mondtam előbb? :)

impulzuisgörbéd nincs? az sokkal fontosabb sztem, és szerintem élvezeti értékben is fontosabb szerintem.

ui: ma összeraktam a rythmik E15HPmet. az egyiket. tüském egyelőre nincs, festése sincs, de belül bitumenes+tüskés habos+gyapjús csillapitása is van. holnap áram alá kerül. kegyetlen fél évem volt sub nélkül..

kp: ne hari, nem fogom elolvasni az adatokat 2 kézműves sör után. 1 diag még oké, de számokból elég a melóhelyen :D plusz fene fenét eszik, nincs egyetlen reflexes subbal se olyan tapasztalatom, ami miatt egyetlen pillanatig is vágytam volna rájuk. egy jó sub nem csak brummog, ha jó az impulzusválasza, akkor a térérzetnek, valóságérzetnek minden filmben segit. ezt másfél millás JBL se tudta, miközben egy T12 a maga kb 200rugós árával igen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154102) -KP- válasza bajnokpityu (#154096) üzenetére


-KP-
addikt

Nem?

PB-2000 CEA 2010 Results (2 meter RMS)

20Hz 103.8 dB
25Hz 107.6 dB
31.5Hz 109.6 dB
40Hz 110.1 dB
50Hz 110.5 dB
63Hz 111.5 dB

SB-2000 CEA 2010 Results (2 meter RMS)

20Hz 92.1 dB
25Hz 97.1 dB
31.5Hz 102.8 dB
40Hz 108.3 dB
50Hz 108.9 dB
63Hz 109.2 dB

Pl. itt is látszik. Pb2000 20hz-en majdnem 12db-t, 25-ön 10, 30hz-en 7db-t ver az sb2000-re, 40hz-től viszont már alig van különbség. 6dB különbség a második darab szub. 20hz-en akkorát szól a pb2000,mint 3 darab sb2000. Szóval akkor miért is nem erős? Ugyanaz az erősítő, ugyanaz a hangszóró elvileg. Csak az egyik reflex, a másik meg egy böszme reflex.

[ Szerkesztve ]

(#154103) dhcodoki válasza bajnokpityu (#154101) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Inkább a hallható tartomány felől kéne közelítened, nem?? 10hz-en mit és miért vizsgálsz??

(#154104) bajnokpityu válasza dhcodoki (#154103) üzenetére


bajnokpityu
félisten

te irtad, hogy mély alján erősebb. 10Hz bőven hallható. igaz különálló "ütésekként" éled meg de ettől még hallható.

érdekel még bárkit is a téma? vegyél reflexeset, de nem hiszem, hogy engem le fogsz vele nyűgözni :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154105) mettek válasza bajnokpityu (#154104) üzenetére


mettek
addikt

Nem is téged kell, mindenki magának veszi.

Amikor lrcseréltem a 12nsd-t t12-re akkor annyit tapaaztaltam hogy kb eltűnt a mély a számomra elvárt értelemben. Feszes lett, kimért de óriási űrt hagyott maga után az svs. Ezután jött az elac 2070 amiben megvolt az erő, tetdzett is de ez is elment akkor a komplett rendszerrel. Most hogy újra építettem úgy döntöttem h refis svs lesz mert a 12nsd él bennem a legjobb emlékekkel. De ez csak ízlés kérdése. Nem ia akarok senkit meggyőzni, mindenki azt használ amit akar.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154106) arcitec válasza mettek (#154105) üzenetére


arcitec
addikt

Ha csak logikusan elemzed - értelmezed, a válaszokat, egyértelműen a ZÁRT a jó választás. Ezen eszmecsere arra jó, hogy aki vásárlás előtt áll és megfelelően tudja értelmezni a leírtakat, nem fog rosszul választani, legyen az zárt , vagy reflexes. SVS SB2000 -esem van, de nincs hiányérzetem, forrás kérdése is, mert pl pont ma kapott olyan forrást, amin mondhatni meglepődtem. Lehet amit nem hallottál - a zárton - , az nem is volt ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#154107) bajnokpityu válasza mettek (#154105) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát lehet izlés kérdésének mondani, de azért a zárt ellen kb 1 dolog van. ha nagy hangnyomást akarsz, akkor az drága. tehát úgy lehet mondani, hogy izlés dolga, hogy X pénzből mennyiséget v minőséget veszel. de azon kivül, hogy hatékonyabb hangnyomás előállításában a refi, semmilyen más előnyét nem tudom.

ha ez izlés dolga...

sztem meg úgy van ez, hogy a minőség nem izlés dolga,hanem pénztárca kérdése. el tudnék képzelni magamnak sokkal jobb kocsit, de nincs annyim/nem szánok rá annyit . de ettől még jobb? most azt kéne mondanom, magamat átverve, hogy izlés dolga, hogy 200ló alatt járok. hát végülis, kevesebbet fogyaszt, hja, izlés dolga :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154108) Borisz76 válasza bajnokpityu (#154107) üzenetére


Borisz76
veterán

Ízlés és hobbi dolga...

Nem hobbim a kocsmázás, sört, bort nem iszom.
Néha ha kell / lehet akkor Jagermaister.

Autó sem érdekel túlzottan....vigyen el A-ból B-be és lehetőleg ne álljon meg alattam...
Na jó azért ne legyen roncs....sajátomat évente 5-6 alkalommal takarítom.
Nem érdekel, hogy koszos e vagy sem.

PC - nekem ez a hobbim - legyen jó gyors , erős és minél halkabb.

Hang nálam összefügg a PC-vel mivel arról filmezem, játszom.
Legyen jobb mint a régi Szokol rádió....de pénzem sem lenne sokkal komolyabbra mint ami most van.
Ami van az pedig az 5 éves külföldi munkám hozadéka, itthon esélyem se lett volna ezekre.
Adatlapomon szinte minden fel van tüntetve.

Ebből csak annyit akartam kihozni, hogy nem vagyunk egyformák és mindenkinek más a fontos.
Erre áldoz agyagilag annyit amennyit tud vagy akar.

Lehet itt ajánlgatni 300-400-500 Eft-s berendezéseket ha valakit nem is érdekel vagy max egy 100 Eft-t szán a dologra.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154109) mettek


mettek
addikt

Ezt csak úgy itt hagyom: egy teljesen átlagos (többnyire itt a forumon nem ajánlott) klipsch rendszer.

Azért ha valaki erre azt mondja hogy szarul szól akkor ott baj van. Pedig itt is egy refis szub dolgozik ráadásul nem is egy komolyabb fajta de nyilván a helyiség kezelve van akusztikailag azért az hallatszik.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154110) bajnokpityu válasza Borisz76 (#154108) üzenetére


bajnokpityu
félisten

értem én, de a sörös topicba nem ajánlanak 89Ftos sört, mert ott azok irnak, akiket az átlagnál jobb minőség érdekel. ha lenne sör haladóknak meg jó eséllyel 600Fttól indulnának az ajánlások.
szóval értem én, hogy vegyünk AVRt 50ért, és örüljünk neki (nekem is számos dolog van, amiben megalkuszok), de ha már mozitopic haladóknak, akkor ne a 100rugós mozilánc legyen már a szint.

FF fotóstopicban pl nem kezdenék annak, hogy izlés dolga a D3100 és a D5, mert, hogy a 3100 kisebb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154111) BBéci válasza bajnokpityu (#154096) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel teljes mértékben egyetéretek.

(#154097) dhcodoki
Nem, ez óriási tévedés!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154112) BBéci válasza mettek (#154109) üzenetére


BBéci
titán

Nem szól szarul az a rendszer, de ha nekem azt kellene hallgatnom, inkább könyvet olvasnék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154113) mettek válasza BBéci (#154112) üzenetére


mettek
addikt

:C :R
Levontam a konzekvenciát....

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154114) dhcodoki válasza BBéci (#154111) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Miért is?

(#154115) mettek válasza dhcodoki (#154114) üzenetére


mettek
addikt

..

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154116) dhcodoki válasza bajnokpityu (#154104) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"10Hz bőven hallható"

Szted hány filmben, hány rendszerben és hány rendszer beállításban fektetnek hangsúlyt a 10Hz-es hang precizitásába?

(#154117) BBéci válasza dhcodoki (#154114) üzenetére


BBéci
titán

Mert alul nem tart ki tovább a reflexes. De ha kitartana, ettól még nem lenne jobb, mint a zárt.
Igazából nem értem, miért vitakozunk ezen. Biztos vagyok abban, hogy maximálisan tisztában vagy a zárt szubládák egyértelmű előnyeivel.
Ismétlem, a reflexesek egyetlen pozitívuma a (bizonyos frekvencia tartományban mérhető) nagyobb hangnyomás. Minden egyébb szempontból elmaradnak a zártak mögött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154118) dhcodoki válasza BBéci (#154117) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Nincs vita, csak csevegés.
Az alábbi mérést az audioholics végezte. PB2000 és SB2000 lett tesztelve, de ez most teljesen mindegy. A grafikonból azt olvasom ki, hogy a hallható tartományban (s most itt hagyjuk azt a megjegyzést, amit egyik fórumtársunk írt, miszerint az infrahangot bőven(!) kihallja.) és a filmek esetében az LFE csatornán gyakorta(!) használt frekvenciatartományban (aminek a minimuma 15-17Hz környéke) a reflexes kialakítás jelentősen nagyobb hangnyomás tud. Tehát a gyakorlatban ez úgy tükröződhet, hogy mélyebbnek éljük meg a reflexes doboz által nyújtott effekteket.

Persze, ahogy ti is céloztok rá, ez csak egy jellemző, mely egyáltalán nem döntő. S azt is aláírom, hogy egy bizonyos árkategória alatt, a zárt kialakítású dobozok nyernek. Nyilván, ezért van nekem is SB13-am.

De az az állítás, miszerint a zárt dobozok jobbak, mint a reflexesek, az véleményem szerint nem igaz. Mert mit mondunk jó hangsugárzónak?? Hogy tudjuk definiálni? Én egyszerűen teszem. Az a jó hangsugárzó (s ez sok minden másra is ráhúzható), mely

- hosszútávon hallgatható: évek múltán is megelégedéssel használjuk, azok negatívumai nem kerülnek felszínre olyan mértékben, hogy az bennünk rossz érzést keltene.
- hosszútávon is meg tud lepni: évek múltán is előfordul, hogy felkapjuk a fejünket egy-egy effekt, dallam esetén, hogy ez milyen jó érzést keltett bennünk.

S biztos vagyok benne, hogy ezen tényeknek, egy bizonyos árkategória felett, reflexes szub is megtud felelni.

Az, hogy valakinek nem tetszik a reflex kialakítású stílusa, az már ízlés kérdése. Pont.

Az SB13, amivel régóta együtt élek, nem tartom kifejezetten jó hangsugárzónak. Mert a fentebb vázolt definíciónak csak részben felel meg. Olyan szub, mellyel együtt lehet élni, de nagy meglepetésekre nem képes. Ezzel nem általánosítom a zárt kialakítást, csupán feljegyzem.

[ Szerkesztve ]

(#154119) mettek válasza dhcodoki (#154118) üzenetére


mettek
addikt

Ez egy korrekt válasz, nem elfogult, nem elvakult. Én amugy külföldi forumokon mindenhol azt olvaaom hogy mozira refit, zenére zártat ajánlanak vagy egy bizonyos hangsugárzí szint felett mint pl sb16 ultra mehet zenére mozira egyaránt.

Illetve nemrég írtam az Arendalnak is mert azon is gondolkodtam eleinte és ezt a választ kaptam:

Thanks for getting in touch with us. It depends a little on your preferences and what material you mostly play. If you mostly use your setup for watching movies, then the 1723 Subwoofer 1.5 will have more power in the deep bass (even compared to dual 1723 Subwoofer 1's) if you use it with the port open. 

For music playback then dual 1723 Subwoofer 1's are very hard to beat, if you are able to place them in each corner in the front with similar distance to the listening position you will get a better room integration of the bass (a more even response) and a better soundstage in the bass registers.

Maga az Arendal is a refit ajánlja mozira még 2 zárt ellenében is. De én még mindig azt mondom hogy pénztárca és izlés függő a dolog. Esetemben sb2000 és pb2000 közül a pb tűnt jobbnak.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154120) python1 válasza dhcodoki (#154118) üzenetére


python1
veterán

Sajnos ez a mérés karaktert nem jelez,milyen kár,hogy a karakterekről csak felhasználók által jutunk infórmációhoz.Gondoljunk csak bele,hogy a hangsugárzók milyen hangszórókból épűlnek fel pl,magassugárzók mely a karakterét teljesen megváltoztatja a dobozknak,hiába a mérések,számok.Azért kell beszélni ezekről a dolgokról,mert csak a tapasztalás tud előre vinni magasabb szinteken a maszlag marketing szöveg,görbe,egyenes vonalak stb itt eltűnnek,számomra biztosan.Nincs baj egyik technikai vonallal sem,de azért mégis érdemes ezekről beszélni a szub,center téma szerintem az egyik legfontosabb a mozi szekcióba,hangsugárzó ügyben.
Egyébként csak úgy megjegyzem,hogy aki zenét is hallgat a rendszerén,netán 2 rendszert tart,és minőségben is túllépet már a dáli,onkyo,szony ,avr-ek árnyékán ,azk általában zárt szubokat használnak elsősorban,amennyiben használnak.
Egyébként a reflexes szubok egyedüli előnye,valóban nagyobb helyiségek,mélyebb hangok mennyiséggel való megtöltésére jók.

(#154121) libus


libus
őstag

Ha egy filmnek DTSHD 7.1 (5-7000 bitráta) hangja van, azt egy 5.1-es erősitő lejátsza? Csak 5.1-be lekonvertálja, de marad ugyan az a bitráta? Hogy van ez?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154122) dhcodoki válasza mettek (#154119) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az egész mozirendszer legkényesebb, legproblémásabb eleme a szub. Annak kiválasztása, elhelyezése, beállítása egyes esetekben horror lehet.
Anno én nagyon sokat kísérleteztem a PB2000-el, mert hittem benne. A szobában rengeteg helyen kipróbáltam, majd később jött egy második példány is. Arra jó volt a hónapokig tartó tortúra, hogy megtaláljam azt a két helyet, mely a legideálisabb a szubok számára. Ezt később akusztikai mérésekkel és számításokkal többen is visszaigazolták. Tehát a tuti helyeim megvoltak. Ekkor úgy voltam vele, hogy egyes effektek piszok jól átjöttek. Ebben az is nagyban közre játszott, hogy 2db-ot használtam. De a mérleg hónapokon belül sajnos így is elbillent. Ennek oka a finom részletekben volt. Azokat képtelen volt jól tálalni. Ezért írtam azt a PB2000-ről, amit. Ha ez számodra nem jelent problémát, akkor pont.
Mindenesetre ajánlom, ha még nem tetted meg, hogy kísérletezz a szobában. Próbálj ki minél több helyet, mert nagyon nem mindegy. Mindig azt mondom, hogy sokkal többet nyersz egy jól elhelyezett szubbal, mint annak drága "kábeltuningjával".

[ Szerkesztve ]

(#154123) python1 válasza dhcodoki (#154122) üzenetére


python1
veterán

Azért közelítenek a vélemények,és mindenki jól látja a két különböző felépítésű szub előnyeit,hiányosságait.
Még a becsületesebb gyártók is adnak némi sejtést termékeiről,hogy milyen rendszerbe illeszthető elsősorban.
Igen, a kábel egy másik vitatható téma,ebbe soha nem megyek bele,itt valóban már egyéni,érzelmek,hallás ami számít,de azt megjegyzem egy szint felett,mondjuk zenére,elengedhetetlen az ilyen fajta EQ-zás. Mozi szinten,én sem látom értelmét egy szint fölé menni.

(#154124) BBéci válasza dhcodoki (#154118) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ezt magyarázzuk: egyetlen előnye a reflexes kialakításnak a nyílás által megemelkedő hangnyomás a hangolási frekvencián. De ettől a már többször felsorolt hátrányok keletkeznek, amiket sokkal nehezebb elfogadni, mint a 20 Hz-en jelentkező hiányt. Persze sokaknak fel sem tűnik. Múltkor az autóhifis topikban írta valaki, hogy a szubbasszus nem lehet részletező. Nyilván még nem találkozott olyannal, vagy nincs rendben a hallása.
Látom, közben te is leírtad, hogy a PB nem kellően részletező. Ezt magyarázom, ezért tartom jobbnak a zártakat.
Szerintem az Audioholics mérései nem fedik a valóságot. Egyrészt kizárt, hogy annyira egyenes legyen a frekvenciamenet, másrészt ellentmond a mi méréseinknek, sokkal nagyobbat, 10-12 dB-t esik mindkettő 25 és 20 Hz között. Ugyanis normál szobában mértük, nem süketszobában.[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154125) Dorian


Dorian
félisten

Ha már szub, Ti mit tennétek a helyemben?

- Alapadatok:
Jelenleg van egy T12-m. Ahová költözünk, ott 24 m2-es lesz a mozi-nappali.
A hallgatási hely mögött szerencsére nyitott a tér, egy 218/235-ös nyíláson keresztül csatlakozik az étkezőhöz, így a mély visszaverődések szempontjából ez szerencsés.
A T12 minőségi szintjével elégedett vagyok, több pénzért jobb minőség nem releváns számomra.

1. Várhatóan szükség lesz-e 2. szubra?
2. Ha igen, akkor abban az estben mit vennétek, ha nem egy 2. T12-t? (Biztos, hogy zártat akarok.) Ekkor a T12-t eladnám, és két ugyanolyan másikat vennék. T12-ben egy dolog zavar, 80Hz felett beesik a frekigörbéje, így a 80-120Hz tartomány gyengébb. Ez mondjuk elméletben zavar, és csak azóta, amióta láttam róla mérést, mert igazából nem hallom gondnak ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154126) BBéci válasza dhcodoki (#154122) üzenetére


BBéci
titán

"Mindig azt mondom, hogy sokkal többet nyersz egy jól elhelyezett szubbal, mint annak drága "kábeltuningjával"."
A kettő nem zárja ki egymást!
Vétek egy jó szubládának nem kihasználni a teljes tudását, tehát a hozzáillő kábellel célszerű használni. Például egy SB-4000 nem tudja a maximumot nyújtani valami 20000 forintos kábellel, még akkor sem, ha az egy kiváló SVS. Bizony Husky minőség kell hozzá. Jelen pillanatban hatféle szubkábel kígyózik az erősítőm és az SB-3000 között, elég gyorsan lehet azokat cserélgetni, prezentálható az általuk okozott különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154127) dhcodoki válasza BBéci (#154126) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Felhoztam, de nagy mélységekben én sem mennék bele. Vannak esetek (megint csak anyagi okokból) mikor választani kell, hogy elrakom tizenméteres kábellel a megfelelő helyre, vagy odateszem a proci/AVR közelébe, ahol nem tud szépen összedolgozni a rendszerrel drága összeköttetéssel. A nagy kábelhajrában sokan nem veszik figyelembe az előbbi esetet, mely szerintem sokkal fontosabb, mint az utóbbi. Csak ezért jegyeztem fel.
Persze, ha van mit szórni, akkor hajrá.

(#154128) bajnokpityu válasza dhcodoki (#154118) üzenetére


bajnokpityu
félisten

En nem hallom melyebbnek, sot. Persze ez csak altalanositas, hiszen nem nagyon hallottam azonos aron azonosan jol megepitett kimaxolt refist meg zartat. Egyebkent az a dolog elvi hibas, hogy ugyanakore a hangszoro kore epitenek zartat is refit is, mivel mas hangszoro muszaki parameter kell egyikhez es masikhoz.

Lehet flamelni, hogy denever fulu, de talan probald ki, hogy hallod e a kis frekit. Ha reflexes a subod, mondjuk jo esellyen csak latod a membrant mozogni, de hang nem jon ki belole, max porthang, de valami jobb fele zarttal probald ki, fogod hallani a kisebb frekit is. Ahogy mindenki hallotta a proban. Es ne keltsd a feszt, segiteni akartam. Eddig.

Illetve elhiszem,h nem kell refis subhoz jo kabel. Mert ami felrakodik dzsuva a bena subkabelre, annak 50szereset okozza a reflexesseg.

Dorian, probald ki egy darabbal, es ha tul magasra kell tekerni a hangerot, akkor nincs mese, kell meg egy. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy 2db t12 t hangnyomasban siman megvert 1 db f15 rythmik, hiaba a t12 500w, a rythmik meg 370. A rythmik lassabb lesz tole picit, de minden masban sokkal jobb. Es elkeszultem reggel a 2. E15Hp val is. Erre nem bealszik kisfiam?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154129) mettek válasza bajnokpityu (#154128) üzenetére


mettek
addikt

Az nem gond hogy a t12 35herztől kepes értelmes hangnyomást kipréselni magából?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154130) Dorian válasza mettek (#154129) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt meg ki mondta? :DDD

23 v. 24Hz a valóság.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154131) #09634560 válasza libus (#154121) üzenetére


#09634560
törölt tag

igen, lejátssza, nem 'konvertálja le" csak az 5.1-et fogja változatlan rátával leadni, a 2 hátsó fog kiesni.mivel nem dekódolódik.

(#154132) dhcodoki válasza bajnokpityu (#154128) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Dehogy keltem a feszkót. Csak megmosolyogtat, hogy azt írod, hogy a 10Hz-et bőven ki lehet hallani. Kíváncsi lennék melyik az az eszköz, amin tesztelted és, hogy az valóban 10Hz-es hang volt-e, ami a hangsugárzóból kijött. Mert azt sanszosnak tartom. De legyen. Elfogadom. :)

(amúgy a hangsugárzóknak sem tesz jót, ezen tartományban való járatás, így csak óvatosan.)

(#154133) bajnokpityu válasza mettek (#154129) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mármint 22-23Hztől?

dhcodoki:ha mosolyogtat, skipelj, én is foglak. no problem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154134) mettek válasza Dorian (#154130) üzenetére


mettek
addikt

Rosszul emlékeztem. Nem magasan kezd hanem alacsonyan esik, 25-80hz között dolgozik.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154135) libus válasza #09634560 (#154131) üzenetére


libus
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :R
Megegyszer feltenném ezt a kérdést.
Úgyanis akkor nem írtam meg annak a 30 éves JBL erősítőnek a típúsát, ezért nem tudtak pontos választ adni arra a kérdésemre, hogy megérné-e a csere. Jobb, szebb hangzást kapnék-e?
A jelenlegi erősítő típúsa: JBL ESC230
Amit kinéztem: Denon AVR-X550BT.
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154136) dhcodoki válasza bajnokpityu (#154133) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Segítő szánékkal:

Fogj egy eszközt, talán legalkalmasabb egy minőségi füles, mely jó mélyre le tud menni. Játssz le 10Hz-es hangot. Határozottan hallani fogsz valamit. De ha jól megfigyeled, akkor hallhatod, hogy az bőven 10Hz felett van. Ez csupán zaj, amit a készüléked présel ki magából kínszenvedésében.
Erre bizonyíték, ha elkezded emelni a frekvenciát mondjuk kettesével. Ha tényleg jó fülest használsz, akkor 1-2 lépésen belül eltűnik a zaj és átveszi a helyét a néma csend. Majd tovább növelve a frekit, előjön a mélyből az a bizonyos várva várt hang.

Befejeztem. Nem mosolygok. :R

(#154137) -KP-


-KP-
addikt

Ez a 10hz kergetése amcsi sajátosság szokott lenni, eddig. Én speciel nem tartom fontosnak egy szub esetén, de még a 20hz-et se annyira. Nem azt mondom, hogy nem fontos, de vannak sokkal fontosabb dolgok is, mint hogy hány dB-t tud valami 20hz-en vagy alatta. Kérdés mi a fontosabb, hogy ott legyen jó egy szub, ami a filmek 99,5%-ban használva van, vagy a 0,5% a fontosabb?

Most arra vásároljak ilyen szubot méreg drágán, hogy van az Edge of Tomorrow legelején egy intro - még csak nem is történik semmi - ahol asszem lemegy 12-13hz-ig a mély? Vagy egy black hawk dawn Irene jelenetre ahol 8hz-es hang van? Ez több száz, vagy több ezer film közül kettő,ott is egy 2 órás filmben egy pár másodperces jelenet.

A 15-ös Rythmik lemegy jóval 20hz alá, ok. De nem elsősorban ettől jó az a szub...

[ Szerkesztve ]

(#154138) Quetz válasza -KP- (#154137) üzenetére


Quetz
őstag

Egyet értek azzal amit írsz, de annyit hozzátennék, hogy azért amerikai szokás, mert Európában nincsenek meg ezek a manufakturális gyártók, akik ilyen extrém mélynyomókat építenének. Itt van pl. a Rythmik 18"-as mélyládája, ami 12Hz-ig köröket ver a saját zárt modelljére, ára pedig egy SVS 3000-es sorozatával konkurál.

A tesztelő mindkét ládát tesztelte mérésekkel és szubjektív meghallgatással is, az összegzés pedig így szólt:
One subjective take away was that if both the F18 and FV18 are kept well within their capabilities and the response shapes are configured to be similar, they perform and sound remarkably alike, except that the FV18 has more dynamic reserves available if called upon during demanding passages. The advantages for the smaller sealed F18 are the more compact size, weight, slightly lower cost and the complete lack of vent noise under any situation. Both subs perform admirably and represent their respective type of design well. Which one to pick would come down to individual preferences and situation.

Szerintem nincs az a házimozi rajongó, aki ne rohanna venni egy ilyet, ha lehetősége lenne rá.

(#154139) python1 válasza -KP- (#154137) üzenetére


python1
veterán

Egyetértek ,én is vágom 25-30 hz alatti szub hangokat,nálam a precíz,gyors szubhang ami gazán fülbemászó a hangerő másodlagos,de azért legyen néha jelen,és ebben verhetetlen egy zárt szub.Akkor van csak jelen mikor valóban kell,amúgy szépen besímúl a többi hangkeltő közé,nem telepszik rá a hangképre.

Dorian: Én is 25 nm-en mozizok 2db 12"-os szubon,nekem bőségesen elegendő,az 1db ereje nem kevés volt,inkább "féloldalas" -nak hatott,2db homogénebb sokkal kiegyensúlyozottabnak hallom.

[ Szerkesztve ]

(#154140) Tamoo válasza mettek (#154129) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt már olvastam mástól is, de ez baromság. Tudom, hogy te mást tapasztaltál, de szerintem simán pariban van az sb12nsd-vel. Mondom ezt minden elfogultság nélkül és amellett, hogy egyébként jobbra vágyom a T12-től.

[ Szerkesztve ]

(#154141) Dorian válasza python1 (#154139) üzenetére


Dorian
félisten

A leendő helyiségem mérete miatt sztem is elegendő lenne egy, én is a homogénebb megszólalás miatt vennék kettőt. Mondjuk rajtam kívül mást nem érdekel a családban a hangminőség, úgyh nem is értem miért kéne :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154142) dhcodoki válasza python1 (#154139) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Igen, a Te felhasználói mivoltod indokolhatja is ezt. Gondolom nem véletlen használod így. De aki 99%-ban mozizik, annak egy ilyen beállítás, vagy egy ilyen képességű mélysugárzó unalmassá válhat. Kiemelem, válhat! Én köztük vagyok. Az SB13 nem tud lemenni igazán mélyre. Hiába precíz, hiába sikerült jól illesztenem, egy idő után kissé unalmas.
KP-nak is jelzem, meg lehet unni, ha nem tud időnként kitűnni. Persze ez tényleg már egyénfüggő. Lehet valakinek nincs is igénye rá.

(#154143) -KP- válasza dhcodoki (#154142) üzenetére


-KP-
addikt

A kitűnés alatt azt érted, hogy menjen le 20hz alá? Akkor a reflexes JBL 4641 se való neked, mert 20hz-től a gyártó előírja a 24dB-s vágást...

@python1: Ok, hogy neked elég a 2*12, de a T12 és a te rythmikjeid között igen nagy szakadék van árban és tudásban is :)

[ Szerkesztve ]

(#154144) dhcodoki válasza -KP- (#154143) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Teljesítsen alul is tisztességesen. Akár 20Hz, vagy kicsivel alatta.
Szomorúan olvasom.

(#154145) -KP- válasza dhcodoki (#154144) üzenetére


-KP-
addikt

Hát a pro audioban ezt nem tartják fontosnak. Vannak böszmeg nagy PA mozis szubok amik még 30hz alá se nagyon mennek le.

De egyébként nem értem, az SB13 elvileg jócskán lemegy 20hz alá és a data bass mérései szerint tud 10hz-et is...

[link]

Elküldtem neked is az excelbe importált adatokat, ha ott kiválasztod őket, akkor talán átláthatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#154146) mettek


mettek
addikt

Aki azt mondja hogy a reflex csak hangnyomásban ad többet, amúgy nem ajánlott mert mindenben jobb a zárt szub......annak azt tudom mondani hogy projektort se használjon soha az életbe mert az is csak méretben nyújt többet, minden másban a világon elmarad egy jó tv-től.

Dhcodoki: én is ugyanezt az unalmasságot, steril megszólalást éreztem a zártaknál.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154147) spiky03 válasza Dorian (#154141) üzenetére


spiky03
veterán

Ha teheted akkor vegyel megegyet.:)
Nekem is jobb lett, hogy bekerült a második szub.
Igaz nekem előtte kb 20nmen volt egy most meg kb 40en van kettő. Oda kellett azért a kettő. De nem bántam meg.
Mondjuk az akusztikan van mit javítani nálam bőven...

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#154148) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Szubbal kapcsolatban az unalmas jelző még soha nem jutott eszembe.
Ha szubról van szó, nekem a "lényeg" hétköznapi nyelven megfogalmazva. Tudjon feszeset ütni, legyen a mély hangok közt különbség, ne csak morogjon-búgjon. Ennyi. :D Nem érdekel, hogy 23 vagy 28Hz az alja mérve.

(#154149) BBéci válasza -KP- (#154137) üzenetére


BBéci
titán

Ebben egyetértünk.
Kivéve a Rythmik dolgot, mert azt nem ismerem.

Ha tehetném, szubszonikus szűrést alkalmaznék 20 Hz-re állítva. Kipróbáltam, milyen a hatása és egyértelműen pozitív volt, jelentősen tisztult, javult a hang, mert nem kellett a membránnak szenvednie, megszabadult a legnehezebben reprodukálható tartománytól. Ez olyasmi, mint amikor van vagy nincs szubláda a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154150) univerzita válasza libus (#154135) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem érdemes lenne. Ha a médialejátszód képes DTS MA és True HD továbküldeni( passtrogh) akkor olyan érősítő kell ami olyan. A JBL hangszórókból kettő megtartanák surrond -nak. Vennék hozzá aktív mélyádát,center. Szerintem érezhető javulás volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.