Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153301) migabi24 válasza lemmy9 (#153298) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez nekem is fura picit😊

(#153302) python1 válasza lemmy9 (#153298) üzenetére


python1
veterán

Nem a lovettát,mozit. :DDD
Viccet félretéve,tényleg így nyomom ééés urva szar,de majd akasztok valamit a falra,ne legyen ilyen egyszínű.
Akkora erővel nyomja a hangot,hogy esélye sincs visszapattani,minden átmegy a falakon. :DDD

(#153303) Quetz válasza #97950976 (#153290) üzenetére


Quetz
őstag

A házimozi hang része áll: dekóderből, jel erősítőből és hangfalból. A monoblokk egy egycsatornás jel erősítő. Ha pénztárcád engedi, miért ne használhatnál ilyet. Ár/teljesítmény szempontjából messze nem optimális választás, de technikai akadálya nincsen a dolognak.

(#153304) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis élménybeszámoló, mivel most úgy érzem, hogy hosszú időre (nem röhög!) a jelenlegi rendszer marad.
Kb. 4-5 éve indultam egy Onkyo HT-R548 + valamilyen Magnat szettel. Pár állomás után elérkeztem a mostani felálláshoz: Pioneer SC-LX 701, audiolab 8000x7, Arendal 1723 S, Elac 2070
Az audiolab pénteken került a helyére, és ez az, amiért most írok pár sort.
Használtan, de kitűnő műszaki és esztétikai állapotban jutottam hozzá. Mintha új lenne.
Nyilván, aki proci + végfok párost hajt otthon, annak ez nem újdonság, de nekem, mint tapasztalatlannak óriási élmény, hogy egy végfok milyan hatással van egy addig, mondjuk úgy, jónak gondolt rendszerre.
Az Arendalok beállítása után páran írták, hogy a Pioneer elég harmat lesz ehhez a szetthez.
Pár hét használat után arra jutottam, hogy igazuk volt: a Pioneer lelkesen hajtotta az 5.1.2 felállást, de az alacsonyabb hangerőn tapasztalt fegyelmezettség és pontosság elveszett, ha úgy igazán megküldte az ember a cuccot. Harsány, nyers, fárasztó hangot produkált, a történések kicsúsztak a kezei közül, és ezt az Arendalok azonnal megmutatták. Nem tetszett, amit hallottam. Aztán jött az ötlet és lehetőség, hogy a Pioneer megmarad procinak, az audiolab meg erősít. Röviden: erő, dinamika, pontosság, tér. És mindezt úgy, hogy a hangerő számomra már brutális. De nem zavar, nem fáraszt, csak hangosítani akarom.Tényleg élmény mozizni rajta.
Sztereón pedig olyan finom, részletgazdag, hosszan hallgatható, nyugodt hangot produkál, hogy a megunt lemezeimet újra kell hallgatnom, mert más élmény.
Szóval most itt tartok. Nyilván mindennél van jobb, de most egyelőre ez nekem a kánaán.

(#153305) python1 válasza jaszy76 (#153304) üzenetére


python1
veterán

Megindultál lefefele a lejtőn. Gratula a vasért meg az élményért! ;)

(#153306) jaszy76 válasza python1 (#153305) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Meg, bazz. 😁

(#153307) mettek válasza jaszy76 (#153306) üzenetére


mettek
addikt

Majd lehet lesz egy ilyen elménybeszámolód akkor is ha beruházol egy 150ezres IC kábel szettre. Állitólag rengeteget hoz a hangon az is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153308) jaszy76 válasza mettek (#153307) üzenetére


jaszy76
aktív tag

A mostani sem volt sokkal olcsóbb, Hidiamond 2 IC-k vannak.

(#153309) -KP- válasza jaszy76 (#153308) üzenetére


-KP-
addikt

Üdvözöl a mókuskerék is ;]

(#153310) Dorian válasza mettek (#153307) üzenetére


Dorian
félisten

Lényeg, h drága legyen, akkor biztosan jól szól! ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#153311) BBéci válasza jaszy76 (#153304) üzenetére


BBéci
titán

AVX-en láttam az Audiolab hirdetést, egy pillanatig elgondolkoztam rajta, aztán elvetettem. No nem azért mert rossz, az ára pedig baráti volt.

(#153299) rudi77
Általában jelentős a különbség, nem véletlenül kerülnek annyiba, amennyibe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153312) jaszy76 válasza BBéci (#153311) üzenetére


jaszy76
aktív tag

1 hétig lesegettem én is.

(#153313) BBéci válasza jaszy76 (#153312) üzenetére


BBéci
titán

Kezdheted gyűjteni a pénzt egy hozzáillő processzorra. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153314) jaszy76 válasza BBéci (#153313) üzenetére


jaszy76
aktív tag

:) Igen, volt egy ilyen érzésem.

(#153315) BBéci válasza jaszy76 (#153314) üzenetére


BBéci
titán

De nehogy Audiolab legyen, mert azt az összes tesztben lehúzták!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153316) jaszy76 válasza BBéci (#153315) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Igen, olvastam, hogy ennek a kombónak a processzor része nem az igazi. Ha vásárlásra adom a fejemet, akkor úgy is jövök a kérdéseimmel. :)

(#153317) python1 válasza mettek (#153307) üzenetére


python1
veterán

Érdekes a kábel téma,én vettem klotz kábeleket 15e forintér 6db-ot a procsszor/végfokok közé és nem érzem,hogy hiányozna valami,van mellette 6db oehlbach amit kemény 6e forintér vettem,de azzal sincs semmi hiányérzetem.Kérdés,hol a bibi a rendszerbe?

(#153318) BBéci válasza python1 (#153317) üzenetére


BBéci
titán

Csak próba kedvéért vigyél haza valami tényleg jó minőségű IC kábelt, utána nyilatkozz a meglévők hangminőségéről.
Nekem sem volt hiányérzetem, majd amikor ettem, ittam, láttam, hallottam, éreztem jobbat, utána már igen.
Hogy visszakanyarodjak az eredeti témához, egy ideig autóhifis Phoenix Gold kábelekkel csatlakoztattam a frontsugárzókat, nem volt hiányérzetem, aztán próbára hazavittem Kimber 8TC-t, amit nem adtam vissza, hanem kifizettem. Később néhány annál is sokkal jobb kábel járt nálam, amikor azokat vissza kellett adni és régi helyükre kerültek a Kimberek, megint előjött a hiányérzet.
Kipróbáltam Norma Revo CD-játszó és erősítő között jónéhány interkonnektet, RCA-t és XLR-t is, a legdurvább hiányérzetet az okozta, amikor meg kellett válnom a Transparent Audio Reference XL-től. Remélem jól emlékszem és nem a sima Reference volt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153319) xtremetuning válasza BBéci (#153318) üzenetére


xtremetuning
addikt

Genyó voltam, hogy visszakértem miii ? :DDD

reference xl volt

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#153320) BBéci válasza xtremetuning (#153319) üzenetére


BBéci
titán

Megnyugodtam, nem csalt meg az emlékezetem. A jót nem könnyű elfelejteni.
Az a kábel akkorát javított a hangzáson, hogy alig akartam elhinni. Jönnek itt a fogtchnikusok, hogy így a drága kábel, úgy a drága kábel, mert sajnálják rá a pénzt. Persze kicsit agybeteg dolog 3000 eurós lejátszó és 5000 eurós erősítő közé 4500 eurós kábelt tenni, de azzal sikerült a maximumot kihozni belőlük. A LessLoss tápkábelek is sokat dobtak az élményfaktoron. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153321) python1 válasza BBéci (#153318) üzenetére


python1
veterán

Van itthon ezüst/platina xlr kábelem,még egy kis arany is akad benne,sztereóra egyértelmű,oda nem is tennék be mást.A hangsugárzó kábeleim 10e forint /m árban vannak,próbáltam nordost purple fare ic kábeleket is mozira,de passzolom a kábeles témát,mert fngom sincs,hogy mi hozna + előre lépést kábel ügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#153322) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

center hangerő növelése szempontjából van lehetőség avr-re kettő centert rákötni? vagy csak nagyobb hangfal cserével oldható meg? vkinek tapasztalat?

Oh long Johnson...

(#153323) python1 válasza kpykpy (#153322) üzenetére


python1
veterán

Ez nem ilyen egyszerű,amennyiben az AVR-ed bírná amperrel,akkor mehetne a nagyobb center,de kétlem.Az igazi megoldás a végfokolás,sajnos ez egy ilyen sport,elértél a rendszered korlátaihoz,próbálkozhatsz nagyobb centerrel,de akkor szuper érzékeny,könnyen hajtható modellt kell keresned.

(#153324) kpykpy válasza python1 (#153323) üzenetére


kpykpy
tag

pár tippet megköszönnék a végfokra is és nagyobb, érzékenyebb centerre is.

mennyire van kőbe vésve h csak azonos márka/típusú hangfalak szólnak együtt jól?

Végfokozás miben lesz másabb, minthogy feltekerem avr beállításokban a center hangerejét?

egy denon 3808-hoz érdemes végfokot vennem vagy azzal nem lesz nagy változás?

Illetve egy 7 csatornással járnék jobban, vagy mondjuk egy 5 csatornás és a későbbiekben külön 4csatornás mondjuk az atmoshoz? (persze ide már másik avr v proci kell majd)

Oh long Johnson...

(#153325) python1 válasza kpykpy (#153324) üzenetére


python1
veterán

Simán jó bármelyik végfok 5 v 7 csatornás,a Denont simán használhatod processzornak én is használtam 4308-at processzornak.
Amennyiben Denont használnád végfoknak,nincs dolgod a mikrofon mindent belő neked,annyi a végfokolás lényege,hogy nem fogy el film közben,folyamatosan adja azt a dnamikát mint az első percben,nem esik szét,vékonyodik el.Még azt is megkockáztatnám,hogy a centered is maradhatna,tehát csak előnyöd származhat belőle.Végfok ajánlásra,elég széles a paletta,Arcam,Emotiva,Rotel,Nad,Nakamichi stb.

[ Szerkesztve ]

(#153326) kpykpy válasza python1 (#153325) üzenetére


kpykpy
tag

köszi a tippet.

mi a helyzet a 2 csatornás végfokokkal? külföldi fórumokban gyakran látom h több crown végfokot használnak...

Oh long Johnson...

(#153327) python1 válasza kpykpy (#153326) üzenetére


python1
veterán

Az is járható út,nem említettem,mert nem tudom mennyire vagy bevállalós.

(#153328) kpykpy válasza python1 (#153327) üzenetére


kpykpy
tag

most már azon a szinten járok, h ha egy mód van rá olyasmit veszek meg ami már megmarad és nem fogom pár hét-hónap után újabbra cserélgetni v eladni.

Néztem avx-en 140ért egy régi 5csatornás marantz végfokot, de ott félek picit h elég idős vasról van szó.

Még egy kérdés, mert olvastam már itt és más fórumon is, h aki már proci-végfokot használt visszalépett avr-re...

esetemben ha vennék a denon 3808 mellé pl egy emotiva 7 csatornás végfokot (ami olyan 250e) akkor jobb hangot kapnék, mintha pl vennék egy anthem mrx520at önmagában?

Oh long Johnson...

(#153329) python1 válasza kpykpy (#153328) üzenetére


python1
veterán

Ez egy jó kérdés,pont azt az AVR-t használják sokan processzornak.
Én nem lépnék lépek vissza AVR vonalra,zenéhez is kzárólag végfokot használok,egyszerűen nem látom értelmét visszalépni örülök,hogy átléptem az árnyékomat nem,hogy még vissza.
Egyébként pont én is Emotiva végfokokat használom mozira egy 7 csatornást és egy 5 csatornásat.
De pont van itt a fórumon aki használ anthem AVR-t talán még processzornak is.

[ Szerkesztve ]

(#153330) kpykpy válasza python1 (#153329) üzenetére


kpykpy
tag

marantz mm9000-ről mit gondolsz? avx-en elég jó áron hirdetik, de vmiért mégse kelt el...

Oh long Johnson...

(#153331) python1 válasza kpykpy (#153330) üzenetére


python1
veterán

Szerintem ezzel a modellel előre biztosan nem jutnál,elég gyengének tűnik paramétereiben,én hagynám.

(#153332) mettek válasza kpykpy (#153330) üzenetére


mettek
addikt

Marantz végfokoknak nincs jó híre. Én kerülendönek hallottam őket. Marantz procinak kiváló.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153333) Perzeusz válasza mettek (#153332) üzenetére


Perzeusz
tag

Szó szerint ezt mondták Streamben is. Processzornak kitűnő, de mint végfok, harmatos.

2 db WD Red 2TB eladó

(#153334) kpykpy


kpykpy
tag

köszi mindenkinek!

akkor marantz végfok kihúzva a listáról.

maradtak a 2x/3x drágábbak :D

Oh long Johnson...

(#153335) Perzeusz válasza kpykpy (#153334) üzenetére


Perzeusz
tag

Eccer kő megvenni :D

2 db WD Red 2TB eladó

(#153336) Quetz válasza kpykpy (#153326) üzenetére


Quetz
őstag

Denon x4300 + Crown XLS1502 hajt nálam Arendal nagy monitorokat, amiknek 89dB/2.83v/1m az érzékenysége. Több fórumon is olvastam, hogy a sztereó végfok előnye, ha tönkre megy, akkor csak két csatornát vesztesz. Ha egy 5/7 csatornás végfok nem szólal meg, akkor a teljes mozit bukod.
A végfokolás legnagyobb előnye számomra, hogy megfelelő kakaóval tudom ellátni a hangfalakat. Ebbből következően szerintem nem érdemes 100-200W körüli teljesítményért végfokot venni. Ha 140W-t tud az AVR, és 200-t a végfok, akkor kb 1.5dB hangnyomást nyersz.

(#153337) python1 válasza Quetz (#153336) üzenetére


python1
veterán

AVR 140-et? :Y
Becsületére válna ,még végfokba is jónak számít,oda már energiafelvétel is szükséges KW-ban mérik.
Nálam az emok 5-7 csatornásak 30-30 kg az egyik 1200w maxban (5 csatornás)a nagy 1700w (7 csatornára) amit a toroidok szívnak ki a hálózatból.
Speckójuk szerint 125W/ csatorna,tehát AVR igen karcsú hozzájuk mérve minden paraméterében.

[ Szerkesztve ]

(#153338) BBéci válasza Perzeusz (#153333) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem pedig marhaság, nagyon jók a Marantz végfokok. Boldog lennék, ha jó áron el tudnék csípni egy MM8077-et. Volt nálam 2x2 hétig, semmi kifogásolnivalót nem találtam benne, pedig az volt a célom.

(#153334) kpykpy
Classé, Bryston, Parasound jobb, de sokkal többe kerülnek.

(#153336) Quetz
Az 5- és 7-csatornás végfokoknak nem az összes csatornája szokott meghibásodni, hanem általában csak egy, ami ugyanúgy javítható, mint a kétcsatornások.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153339) BBéci válasza python1 (#153337) üzenetére


BBéci
titán

Egyszerre az összes csatornán nem tudnak 140 wattot 8 ohmon, de 100-at simán leadnak a nagyobb vasak, mint pédául a CXR200, AVR-6xxx/7200. Szerinem annál többre nincs szükség egy 35 négyzetméteresnél nem nagyobb szobában. Pláne 4 ohmos hangdobozokat hajtva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153340) kpykpy


kpykpy
tag

Dali Ikon 6 szériáról egy Monitor Audio Silver 500-ra mekkora előrelépés lenne hangban?

Mik azok az 5.0 szettek amik 1M körüli bolti áron kaphatóak és best buy kategória? (használt tipp is jöhet)

[ Szerkesztve ]

Oh long Johnson...

(#153341) mettek válasza kpykpy (#153340) üzenetére


mettek
addikt

Én a Quadral aurum M40 szettet tudom javasolni (minimál ráfizetéssel kérheted m20 polcsugárzóval dipol helyett). Agyon dícsérni nem akarom mert nálam is kb 2 hete üzemel de maga a márka jócskán bizonyított és az élbolyban van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153342) python1 válasza BBéci (#153339) üzenetére


python1
veterán

Igen vannak,de a torzításuk végfokokhoz képest nagyságrendbeli,végfoknak nem csak azért van értelme mert őrült vattokat kell kipréselni magából,inkább a kis torzítás,nagy dinamika kis hangerőnél.Egy bizonyos szint felett a feljebblépés lehetősége,kizárólag processzor/végfok megoldás lehet,és még a processzort nem is említettük mennyi +-ot nyújt minőségben.

De neked kell tudni a legjobban,hogy egy kocsiban sem a fejegységről hajtjuk az elsőszettet,sőt az utankénti erősítés a legjobb megoldás,és nem kell a nagy alapterület.

[ Szerkesztve ]

(#153343) Quetz válasza python1 (#153337) üzenetére


Quetz
őstag

A Crown egy watt mérőbe van bedugva itthon, jelenleg a rekord teljesítményfelvétel 452W. Szerintem a valós érték ennél magasabb volt, csak ezt tudta elkapnia mérő. Nem értek tehát egyet Bbécivel, hogy elég a 100W csatornánként.

Ehhez képest egy AVR ezt tudja:
Denon AVR-X3400H A/V Receiver Review Test Bench

Two channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 123.0 watts
1% distortion at 147.6 watts

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 97.6 watts
1% distortion at 106.1 watts

Seven channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 72.7 watts
1% distortion at 80.8 watts

Csak hogy ugyanarról beszélünk közben: torzítás és dinamika szavak alatt a THD+N, illet slew rate-t érted?

(#153344) Quetz válasza kpykpy (#153340) üzenetére


Quetz
őstag

Arendalsound 1723s 5.0 szett monitor hangfalakkal: 3700 euró. Nehéz jobbat kínálni nála.

(#153345) kpykpy válasza Quetz (#153344) üzenetére


kpykpy
tag

ránéztem, nem rossz :)

de ekkora összegnél már mindenképp meghallgatnám először.

lehet én (sőt biztos) h én vagyok elfogult a dali ikonokkal szemben, de most is dts koncertet hallgatok rajta elég halk hangerőn és nehéz szavakat találni a hangzására! bi-ampban vannak a frontok, mélyekhez külön vastag réz kábel, középmagashoz estüstözött, ezért a mély nagyon jó, ahogy a magas is, a közép egy ici picit kevés, de ez már a mindenképp hibát akarok találni kategória.

szóval mindenképp vmi áll leejtős változást szeretnék ekkora összegű kiadásnál :) és ez nem könnyű

Oh long Johnson...

(#153346) Gabesz26 válasza Quetz (#153343) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Már a múltkor is akartam írni, de akkor inkább hagytam, mert azt gondoltam csak elírás.

A példádban a végfokod konnektorból felvett teljesítményét hasonlítod az AVR által leadott teljesítményhez ami szerintem kb körtét az almához. Egy végfok konnektorból felvett teljesítménye, és a hangsugárzók felé leadott teljesítménye szerinted egyenlő?

(#153347) python1 válasza Quetz (#153343) üzenetére


python1
veterán

AVR-t dugd a csodamasinádra, meg fogsz lepődni. Láttam egy videót, hogy egy komolyabb végfokot kötöttek ilyen ketyerére ami mérte a felvett teljesítményt, az álladat kereshetted volna, sima popzene ment kb 85decibelről indult, jött némi dinamikacsúcs, énekhang szépen 1600w-ra ugrott a felett teljesítmény, AVR -nél ez nincs.Egy AB osztályú erősítő 50-60%-os hatékonysággal dolgozik, könnyű kiszámolni, hogy mennyit ad le valójában egy rendszer, már csak a gyári speckóból is.

[ Szerkesztve ]

(#153348) Quetz válasza Gabesz26 (#153346) üzenetére


Quetz
őstag

A Crown XLS class D erősítő, magas hatásfokkal. Nyilvánvalóan van veszteség, meg nem is pontos a watt mérő, de amire rá akartam mutatni, hogy a számított érték és a mért teljesítmény felvétel korrelál egymáshoz. (vegyük figyelembe, hogy itt teljesítmény nem megy HDMI panelre, dsp-re és egyébb úri huncuttságokra, csak erősítésre) Az Arendaloknak 358W kellene matematikai modell alapján a 105dB eléréshez 3m távolságban. Szerintem a mért érték nagyságrendileg stimmel.
A biztos mérés persze az lenne, hogy a végfok kimenő maximális feszültségét kéne mérni, de ehhez nincsenek eszközeim, marad a teljesítmény mérő.

(#153349) Quetz válasza kpykpy (#153345) üzenetére


Quetz
őstag

Egyben megrendeled, 60 napig hallgathatod, ha nem tetszik, akkor visszaküldöd. Most ha jól tudom emeltek az áron, már 150 euró körül van a visszaküldés költsége. A szállítást, visszaküldést elvileg a cég intézi.

A magas érzékenységű hangfalakról külön topic van az AVS fórumon: List of Reference Level, High Sensitivity & SPL Speakers. Az első postban találod a goggle sheetet, amin tudsz keresni is. Sajnos nem minden modell szerezhető be egyszerűen itthon.

[ Szerkesztve ]

(#153350) Dorian


Dorian
félisten

Normál méretű, 30 m2-es szobába bőségesen elegendő egy nagyobb AVR teljesítménye (alacsony torzítás mellett mérve is), felesleges a végfok!
Denon AVR 4520: kimenő teljesítmény (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.05% 2 csat. meghajtva) 150 W

(#153345) kpykpy:
Dali Ikont én nem becsülöm vmi sokra, sztem kategóriájában ár/hangminőség szempontból nem szerepel valami jól.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.