Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154651) -KP- válasza BBéci (#154650) üzenetére


-KP-
addikt

igen persze. főleg mobiltelefonról mérve :D

(#154652) BBéci válasza -KP- (#154651) üzenetére


BBéci
titán

Nem mérésre használja a mobiltelefont, csupán az általa érzékelt különbségeket használja fel. Nagyon szkeptikus voltam a mobiltelefonok hangnyomásmérésre való alkalmatlansága, pontatlansága miatt. Az eredmény magáért beszélt, amit nem csak füllel, hanem műszerrel is ellenőriztem. Baromi ügyesen kisimította a frekvenciamenetet.
Ugyanazt megtette a B&W DB4S is, szintén mobiltelefonnal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154653) Dorian válasza gt4r4 (#154641) üzenetére


Dorian
félisten

Ismert típushibája a Denon 08-09-eknek, ami most 2-3 éve jött elő. Okozhatja esetleg a benne lévő relék elhasználódása, de arra is utalhat, hogy az egyik DTS csip kezd tönkremenni. Aminek a cseréje viszont nem rentábilis.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154654) Dorian


Dorian
félisten

Külön tápösvény ügyben:

Projektort van értelme rákötni, vagy az mehet vmelyik normál áramkörből?
Ha érdemes rákötni, akkor viszont lesz az ösvényben egy kötés a proji előtt, és úgy megy tovább a nappali túloldalára a tápösvény. Így ez nem gáz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154655) powerup2 válasza BBéci (#154652) üzenetére


powerup2
addikt

Elég jól beméri valóban :) amúgy hogyan járnék jobban két 2070 vagy egy 3070 vagy egy svs sb 4000 ? Mert szeretnék kicsit sub terén is alakítgatni. Még arra gondoltam hogy a telefonra otg-n keresztül használom az arc mikrofont elac sub bemérésénél jobb pontosabb eredmény lesz ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154656) Tamoo válasza Dorian (#154653) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem is kifejezetten típushiba. :D Korral jár.
Most hogy így belegondoltam, abból az évjáratból mintha még a Denonok lennének legjobban elterjedve. Legalábbis a többi márkáról kevesebb szó esik, hogy még használná valaki 10évesen. :F

(#154657) BBéci válasza powerup2 (#154655) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen teljesen egyformák legyenek a szubládák, ez ökölszabály!
Írtad, de nem emlékszem, mekkora a moziszobád? Ha nem nagyobb 35 négyzetméternél, akkor az említettek bármelyikéből felesleges lenne két darab.
Az új ELAC-ok, mint a SUB 3070 már nem 16 sávos grafikus, hanem 8 sávos parametrikus EQ-val korrigál, amit jelentős előrelépésnek tartok. Az SVS EQ-ja csak háromsávos és kézzel kell beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154658) powerup2 válasza BBéci (#154657) üzenetére


powerup2
addikt

Ha maradunk egy subnál akkor 3070 vagy svs ? Amúgy csak azért is mert most 20nm a szoba de viszont két szoba egybe lesz nyitva lesz egy átjáró a két szoba között ajtó nélkül.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154659) Hohocali válasza BBéci (#154650) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ez csak akkor jó ötlet, ha az ELAC képes többszöri korrekcióra.

Én először az ELAC saját mérésével "kisimítanám" a görbét, majd az AVR ezt "hozzáigazítja" a többi hangfalhoz. Ha ez után még egyszer elindítod az ELAC mérést, akkor az ilyenkor eldobja az első mérését, és ilyenkor lesz egy AVR-el módosított görbéd(mint kiinduló görbe az ELAC-nak), ami ekkor már marhaság, mivel az AVR az ELAC első mérésére alapozva módosított.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#154660) WaterWave


WaterWave
veterán

Amugy mintha a 7013-as hűvösebb maradna egy 4k mozi után mint a 7012-es de lehet placebo...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154661) BBéci válasza powerup2 (#154658) üzenetére


BBéci
titán

Akkora szobába 2 db 25 centist vennék, például a sokat emlegetett B&W DB4S-t. Ha csak ajtó méretű átjáró van/lesz, az nem indokol óriási membránfelületet és teljesítményt. Totál felesleges akkora böszmében gondolkozni, mint az SB-4000. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154662) Dagidög válasza BBéci (#154661) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nálam az ajtó kinyitásával az Audyssey szub mérőjel 3dB-lel csökken, ez lehet egy jó kiindulópont.

(#154663) powerup2 válasza BBéci (#154661) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor azt mondod elég egy darab 2070 hozzám ? csak mert ugye abba 2db 25cm-is dolgozik

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154664) Vikthor válasza powerup2 (#154663) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen de ha megfigyeled a mukodeset akkor duplazodik a felulete a push push miatt

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#154665) gt4r4 válasza Dorian (#154653) üzenetére


gt4r4
tag

Értem, köszönöm! Olyan lehetséges hogy ugye le reseteltem, és még akkor semmit nem állítottam be, csak úgy próbáltam BT-n keresztül ami amúgy is néha rossz.. akkor ugye megvolt ez a jelenség, viszont most mindent beállítottam, 5.1-en van, meg nem tudtam a REC-et se eltüntetni, szóval nemtudom hogy volt előtte beállítva.. most viszont már kb 2 órája folyamatos terhelést kap, először stereon most meg DTS-HD-n -9dB-n, és nem jött elő ez a torzítós hang, le fel váltogatom a hangerőt is, meg amit lehet, de így jó.. már elő kellet volna jönnie, reggel beállítás előtt kb 5 perc alatt elő jött, és kis hangerőn is melegedett eléggé -40dB-n. Lehetséges hogy beállítás hiba volt eddig? Amúgy nagyon tetszik az erősítő, még ezekkel a hangfalakkal is tetszik, pedig ezek tudom hogy nagyon alapok, szolgáltatásban nekem meg bőven elég az erősítő.

Más, ha mégse jó az erősítő, akkor egy Denon AVR X2000 ajánlott vétel e még? Ha nem, akkor mi az ami jó lehet? Klipsch reference R-24F 5.1-es szettben gondolkodok, ez jó lehet e esetleg?

(#154666) powerup2 válasza Vikthor (#154664) üzenetére


powerup2
addikt

Igen csak nem tudom sub terén mi lenne az előrelépés 2 db 2070 vagy 1 3070 vagy svs foggalmam sincs .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154667) mettek


mettek
addikt

Bekötöttem egy Vorke z6 plus boxot CoreElec-kel a Sony x700 lejátszó mellé mert a sony nem viszi az atmos sávot. Hát nem nagyon tudom leírni azt a különbséget ami főleg hangban megvan a két eszköz között. Egyszerűen döbbenet h mennyivel jobban szól a sony. Ez a box így lehet megy apróra majd csak egyszerűen nem tudom hogy oldjam meg az atmos hangsávot.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154668) mpo válasza mettek (#154667) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nem értem, hogy a médialejátszót hasonlítod az AVR-hez és jobban szól az erősítő.
Ha az AVR nem tudja az Atmost, akkor sehogy nem fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#154669) attiss66 válasza mpo (#154649) üzenetére


attiss66
senior tag

"A menüben, amit a #154628-ban leírtál, ott hogy tudtál lefelé menni, hogy a Delay Time-ig eljutottál, ha a lefelé gomb nem működik?
Próbáld ki ugyanazt a gombot, a lefelé irányra."

A setup menüvel behoztam a menüt, megjelenítettem a tv-képernyőn a főmenüt. Az utángyártott távirányító OK gombjával tudtam megnyitni a legfelső "almenü"-t, abban oldalrea tudtam lépegetni a bal-jobb nyillal. Lefelé-felfelé nyíllal nincs reagálás.
Akkor rányomtam az OK gombra, ekkor az történt, hogy kiléptem az almenüből és ugrottam a főmenüben egyet lefelé a következő almenüre, ha azt leokéztam, akkor megnyitotta azt az almenüt és stb. Tehát végülis az OK gombbal ugráltam tovább.
Ha működne a lefele-felfele nyíl a távirányítón nem volna semmi gond, be tudnám állítani a rendszert.
Egy haver ismerőse azt mondta, hogy fényképezésre állított mobiltelefonnal állítsam szembe a távirányítót és nyomjam meg a fel-le gombokat, és az infrát kimutatja a telefon, így annyit megtudok, hogy azok reagálnak e.

(#154670) mpo válasza attiss66 (#154669) üzenetére


mpo
veterán

Minden távirányítóról így deríthető ki, hogy infrás-e.

Ha érted, akkor már elavult.

(#154671) mettek válasza mpo (#154668) üzenetére


mettek
addikt

Ezt nagyon félre értetted. Az avr egy marantz 7013. Szoval tudja. A sony lejátszó nem tudja az atmost hálózatról. Valahogy nem birkozik meg az mkv atmos sávval, minden mást visz. Ezért vettem a Vorke boxot mert az visz mindent de ilyen minőségben egyszerűen nem tudom élvezni mert tudom hogy az asztali BD mennyivel szebb kepet és hangot ad.
( mindkát lejátszó az avr-re van kötve)
Az lesz sztem hogy innentől a jobb filmeket megveszem BD lemezen.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154672) mpo válasza mettek (#154671) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nagyon félre értetted.

Hát lényeges dolgokat kihagytál, ami másnak nem derül ki belőle.

A Minix Neo U9-H-val jó minőségben van a hang és a kép is 50-80 GB-os mkv esetén.

Ha érted, akkor már elavult.

(#154673) virkir válasza mpo (#154672) üzenetére


virkir
veterán

Bekötöttem egy Vorke z6 plus boxot CoreElec-kel a Sony x700 lejátszó mellé

Pedig csak figyelmes értő olvasás kéne a write only helyett

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#154674) attiss66 válasza mpo (#154670) üzenetére


attiss66
senior tag

Ez rendben, de több nem? pl, ha jelzi a fel-le gomb lenyomásával az infrajelet, az akkor is jelez, ha pl kontakthibás? vagy ha pl kontakthibás a fel-le gomb, akkor nem küld infrajelet?

Az hogy az erősítóben van valami gubanc, azért nem műkszik a fel-le gomb, az kizárt?

Azon is elmélkedtem, hogy infrás telefonra kéne letölteni a Remote controll alkalmazást, amin rajta van a Denon AVR-3805 táv.-ja, az úgy tudom működteti az AVR-3802-őt. Mobillal ha csak a le-fel gombot tudnám működtetni, az már elég lenne, hogy kezelni tudjam a főmenüt, kiegészítése az utángyártottnak.

[ Szerkesztve ]

(#154675) mettek válasza mpo (#154672) üzenetére


mettek
addikt

Te inkább ne kommenteld ezt a dolgot kérlek. :R

Az 50-80gb-os mkv nem a hang miatt több mint egy sima Bd25. A hang nem jobb egy 4k lemezen. Itt konkrétan a két lejátszonál ég és föld a különbség.

Nekem is volt minixem, ugyanez...mindegy hogy minix vagy bármi más. Egyszerűen nem az a minőség jön ki belőlük mint egy dedikált asztaliból. Kérlek akkor alkoss véleményt ha te is összehallgattad őket mint én.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154676) BBéci válasza attiss66 (#154669) üzenetére


BBéci
titán

Te még mindig nem tanulmányoztad a kezelési leírást, amiből kiderül, hogy a legfölső menüpontban nem lehet lefelé léptetni. Az eredeti gyári távirányítóval sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154677) Quetz válasza mettek (#154675) üzenetére


Quetz
őstag

A 4K lemezen Atmos vagy DTS:X formátum van, a Blurayen meg csak HD hang. Tehát a 4K lemezen jobb hang található.

(#154678) BBéci válasza Quetz (#154677) üzenetére


BBéci
titán

Nem vettem észre, hogy jobb az Atmos, mint a TrueHD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154679) attiss66 válasza BBéci (#154676) üzenetére


attiss66
senior tag

Jól értelmezem az írásodat, ezek szerint meglehet, hogy ezzel az utángyártott távirányítóval is van megoldása a feladatnak? :)
Akkor át kell, hogy olvassam mégegyszer, hátha meglátom a megoldást. :)

(#154681) WaterWave válasza BBéci (#154678) üzenetére


WaterWave
veterán

De különbséget csak hallasz... ha nem akkor nagy a baj:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#154682) mettek válasza WaterWave (#154681) üzenetére


mettek
addikt

Sztem nem hallhat. Ha az atmos sáv és a Dts Hd is mondjuk 4000kb/sec-os akkor semmi különbség nincs a két hangformatum között azon kívül hogy az atmos szólhat 11.x hangsávban ha van annyi hangszórónk.

A DTS-X viszont már szólhat másképp mert az objektum alapú bár 5.1-nél nem biztos hogy annyira kijön ez a dolog de szebben, tisztabban ez sem szólhat mint egy Dts-HD MA pl.

Ahogy lentebb írtam nagyon de nagyon lényeges a forráskészülék minősége. Korábban volt minixem aztán Apple tv-m, majd ez a Sony x700 bd lejátszó de csak most hallgattam össze a CoreElec-kel. Ugyanazon film, ugyanúgy halózatról, valtogatva a készülékeket. Ezért sem hiszek a pc és htpc alapú forráskeszülékekben, mert nem erre van kitalálva. Nyilván vannak komolyan moddolt darabok amik jól szólhatnak de olyat összerakni sem egyszerű és nem is olcsó. Nem véletlen kerül egy jó lejátszó 2-300ezer ft-ba.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154683) denesdr válasza mettek (#154682) üzenetére


denesdr
addikt

Érdekes dolog ez a digitális forráskészülék hangzásbeli különbség. Azt gondolná az ember, hogy a 0-ák és 1-ek ugyanúgy jönnek ki minden lejátszóból, legyen az PC vagy épp egy CD játszó, de mostanában az tapasztalom, mintha ez nem teljesen így lenne, mióta nem csak PC-t használok lejátszásra.

Végülis ha hallani különbséget, akkor a 0-ák és 1-ek nem ugyanúgy jönnek ki? Vagy mi lehet erre a magyarázat? Nem egyszerűen mondjuk egy hangerő különbség vicceli meg az embert?

Legutóbb lejátszáskor csináltam egy gyors hangerő mérést mobillal, az asztali lejátszó (HDMI) talán 2-3 dB -el nagyobb átlag hangerőt adott ugyanazon forrásanyaggal azonos beállításoknál a PC (nativ ASIO)-hez képest.

DTS-HD, TrueHD, Atmos, valóban ugyan azt a hangminőséget képviselik.

[ Szerkesztve ]

(#154684) mettek válasza denesdr (#154683) üzenetére


mettek
addikt

Valóban van itt is bőséges hangerő különbség. A Sony úgy szól -45ös hangerőn mint a CoreElec box -35ösön azaz kb 10-es különbség van koztük de nem csak hangerőben mert ha ugyanarra a szintre lövöm be őket akkor is ég és föld a dinamika, a részletek közötti különbség.

A legegyszerűbben ugy tudnám leírni mintha 320kb/s mp3-at hasonlítanám az 1400kb/s-os flac-hoz. Nyilván nem veletlenül tesznek mérnöki munkát az asztali lejátszókba.

De megvan képben is a különbség. Nem elemeztem ki de sokkal jobb a Sony képét nézni, mintha jobb lenne a feketéje, a részletek.

Aki komolyan házimozizik annak kötelező legalabb kipróbálni egy asztali lejátszót hogy megtapasztalja. Vagy csak megnézze hogy az ő lát és hall e különbséget, meglepődnék ha nem..

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154685) Hohocali válasza Quetz (#154677) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ez így ebben a formában nem igaz. BD-n is szokott Atmos/DTS:X hang lenni. Szerintem a legtöbbön csak azért nincs, hogy ezzel is az UHD felé tereljék az embereket. :)
A hangminőségről a többiek már írtak.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#154686) Dorian válasza mettek (#154684) üzenetére


Dorian
félisten

Nem típus szerint van különbség, hanem eszközminőség szerint. Én pl. asztali lejátszót cseréltem cél-pc-re ami jobb minőséget ad hangban és képben is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154687) mettek válasza Dorian (#154686) üzenetére


mettek
addikt

Arra azért kiváncsi lennék :) Ezzel kapcsolatban egy kicsit szkeptikus vagyok ha megengeded. Milyen asztalit milyen pc-re? Tudtad fej fej mellett hasonlítani őket? Mert sokszor ez emlékezetből nem megy...az ember bemeséli magának hogy az jelenlegi jobb mint a korábbi

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154688) blakey válasza mettek (#154684) üzenetére


blakey
titán

Akkor ott egyéb gondok is leheségesek. Ilyen különbséget nem véltem felfedezni egy CE képes lejátszó és egy Sony Blu-ray között ua. az anyagot tesztelve. Mivel te hallod és nézed a saját eszközeiden igy nyílván nem tudom megerősíteni de ott valami mégsem úgy van beállítva ahogy kéne. Nem halkabb a CE, de ha a Kodi beállításai nem jók netán olyan verziót használsz amiben valóban vannak hibák akkor elképzelhető az ilyen hangzásbeli különbség. Amúgy utólag kiderült, hogy Z6+ nem egy jó választás egyéb szempontokból sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154689) Ear001 válasza denesdr (#154683) üzenetére


Ear001
addikt

Csak nem 0-ák és 1-ek jönnek ki. Welcome to the real world.

(#154690) Tomek979


Tomek979
tag

Sziasztok!

Vettem 1 pár Monitor Audio Bronze 2-es hangfalat és érdekelne ki milyen erősítőt ajánl hozzá. Sztereóban gondolkodom. Új vagy használt is érdekel. Köszi előre is.

(#154692) denesdr válasza Ear001 (#154689) üzenetére


denesdr
addikt

Ok, nem 0 meg 1, hanem van jel vagy nincs jel és ezek folyamatos változata. De akkor is ha mondjuk egy (vagy több) jel (1) elvész, az úgy jelentkezne, hogy a fekete nem annyira fekete, a hang meg nem annyira dinamikus? Vagy olyan is létezik, hogy a jel csak fél jelnek minősül valami hiba folytán??

Szerintem ha a digitális jelben zavar keletkezik akkor durva hibák jelentkeznek vagy épp dekódolhatatlan lesz a jel. Szóval azt hogy kell elképzelni, hogy valami dinamikusabban szól ugyan arról a digitális forrásanyagról ugyan azon az analóg láncon ha csak épp a digitális lejátszó (továbbító) a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#154693) mettek válasza blakey (#154688) üzenetére


mettek
addikt

A hivatalos CE lett telepítve. Azon belül ecpert módra állítottam és belőttem a passthrought, 5.1-et és minden dts formátumot engedélyeztem. Kb ennyi. Erősítőn is megnéztem hogy ugyanugy van e minden a két bemeneten és stimmelt. Elképesztő különbség van köztük. Amúgy a Sony x700,x800 baromi jó ár érték arányú lejátszók! Tesztekben is ez olvasható. Szóval nem csoda ha szakadéknyi különbség van a box és a Bd player között.

Illetve ugye az is köztudott hogy egyes minőségi különbségek csak bizonyos szintű rendszerekben jönnek ki. Nem tudom neked mid van, nalam eléggé egyben van a rendszer. Talán ezért is hallható ennyire egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154694) mettek válasza Tomek979 (#154690) üzenetére


mettek
addikt

Ha meleg hangzást preferálsz akkor Vincent Audiot vennék hozzá. Ha pedig szárazabbat szereted akkor Advance Acoustic pl aminek vannak olcsóbb erősítői is. De nagyon nagy a választék.

Na meg ehhez forrás is kell: cd lejátszó, dac+pc, hálózati lejátszó beépített dac-kal stb. Vagy beépített dacos erősítő.

Avx-en nézz szét az apróhirdetések között.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154696) blakey válasza mettek (#154693) üzenetére


blakey
titán

A hivatalos CE lett telepítve. Azon belül ecpert módra állítottam és belőttem a passthrought, 5.1-et és minden dts formátumot engedélyeztem. - A 7.1 jobb de ebből sem tudom megállapítani, hogy jó-e vagy sem, de legfőképp nem hallom, mert ugye nem vagyok a helyszínen. A hivatalos is lehet sz@r ahogy már többször is előfordult de a következő Nightlykban javítva lett.

Amúgy a Sony x700,x800 baromi jó ár érték arányú lejátszók! Tesztekben is ez olvasható. Szóval nem csoda ha szakadéknyi különbség van a box és a Bd player között. - igen, de ekkora különbség nem lehet, ha ekkora lenne akkor mindenki dobta volna.

A különbség mértékével van a gondom. A beállítást látni kell, a Sonynak is vannak "javító" beállításai ami a hangra vonatkozik és nem feltétlenül jó viszont sokkal erőteljesebb, hangosabb lesz. "Pure" módban nem hallottam ilyen eszeveszett nagy különbséget és nem is lehet csak ha valahol valamilyen "enhanced" mód be van kapcsolva vagy a gyengébben szóló eszközön nem jók a beállítások. Mivel a HM-et eladtam így már nem tudom összehasonlítani csak optikai vs. analóg módban

Illetve ugye az is köztudott hogy egyes minőségi különbségek csak bizonyos szintű rendszerekben jönnek ki. Nem tudom neked mid van, nalam eléggé egyben van a rendszer. Talán ezért is hallható ennyire egyértelműen. - már "csak" sztereó rendszerem van 1,5 hónapja eladtam a HM-et, ezért sem tudom most megnézni, hogy milyen lenne a HDMI-n közlekedő hang minősége. Én is kihallom az eltéréseket, nem az a gond, a mérték, de amíg nem hallom a nálad fenálló dolgokat addig úgysem tudok semmit mondani csak arra hagyatkozni amit te írsz vagy amit én hallok.

Egyébként a Z6+-t nyugodtan eladhat, egyéb hibái is vannak amiket lehet, hogy észre sem vettél. Sajnos az elmúlt 1 hónapban derült ki, hogy elég gyartra minőségű as hálózatkezelő chip. A BB2-m erősen felűlmúlta mindenben. Tehát nem zárom, ki, hogy a Z6+-d még annál is gyengébb, önmagában a CE nem rossz, sőt egyre jobb. Ha megjön az S905X-em akkor megint kipróbálom a jó régi rendszert, hogy azon milyen, de HDMI hangot már nem tudok tesztelni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154698) mettek válasza blakey (#154696) üzenetére


mettek
addikt

Jó. Az a különbség amit én hallok nem biztos h másnak is ilyen eget rengető lenne. Én mosottabnak, dinamikátlanabbnak hallom illetve halkabb is. Ez nekem pont elég ahhoz hogy maradjak a Bd-nél. Vagy veszek egy egyszer egy Oppo 203-at vagy a jobb filmeket megveszem Bd lemezen.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154699) -KP- válasza denesdr (#154692) üzenetére


-KP-
addikt

Nincs 0, meg 1. Feszültség szintek illetve intervallumok vannak. A két intervallum között is van bőven egy elég nagy "rés", hogy véletlen se legyenek átfedések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.