Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153701) Dißnäëß válasza renatto (#153699) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem biztos, hogy értelek (már ha szabad bekapcsolódnom így hátsó nézőként félénken :B ), de processzort nézegetve belementem, mi kellhet itt nekem egy objektumos mókához és mindkettő játszik.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153702) renatto válasza bajnokpityu (#153700) üzenetére


renatto
őstag

Ezt az Atmosra is érted, vagyis hogy az otthoni egyik sem az akkor?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#153703) mettek


mettek
addikt

XTZ szubokat ismeri valaki? Kicsit jobb az áruk mint az svs-nek. Érdemes benne gondolkodni? Csak filmre kellene de nem árt ha minél jobban szól.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153704) Quetz válasza mettek (#153703) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem itt találod a legtöbb információt: Avforums - Discussions about subwoofers for home cinemas . Sajnos nem találtam XTZ Sub owners topicot, csak PSA-t meg Arendalt, ezért kénytelen leszel a téged érdeklő modellre keresni.

A Data Bass közölt méréseket a 3x12-ről, érdemes megnézni és összehasonlítani más rendszerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#153705) Quetz válasza #97950976 (#153668) üzenetére


Quetz
őstag

Ha segít a márka:

XLR: the sssnake SK233-1,5 XLR Patch - 5euro/db
QED C-79: 1000 Huf/m.

Ha méretre vágatod, akkor szerelik is csatlakozóval neked. De rengeteg banándugó van, amit csak csavaroznod kell. Ha viszont mindenképp valami exkluzívat keresel, akkor ott a Qed Airloc banán dugó, amit a méretre vágott kábelre speciális szerszámmal sajtolnak rá.

(#153706) BBéci válasza renatto (#153702) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az összes plafonhangszórós mókusvakításra vonatkozott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153707) -KP- válasza mettek (#153703) üzenetére


-KP-
addikt

tessék, a 12.17 külföldön nagyon népszerű:

[link]

[link]

Még érdemes lenne az Arendal Sub1-nek utánaolvass. Épp avx-en írtak róla pár napja, hogy összehallgattak egy ledugózott Sub 1.5-öt (ami így gyakorlatilag egy Sub1) és jobbnak hallották az SVS SB13-nál.

(#153708) mettek válasza -KP- (#153707) üzenetére


mettek
addikt

Koszonom az infót. Csak ezekkel a külföldi forumokkal az a bajom hogy nem lehet tudni ki írta, milyen tapasztalatai vannak a szubokkal. Bár rossz nem lehet az XTZ.

Az arendal lenne az elsődleges de az xtz joval olcsóbb. Az arendal 900 euro, az xtz 600.

Bár ahogy elnézem ezt az 1.5 szubot elég meggyőző. A az eq grafikonja is perfekt. Lehet erre gyúrok akkor :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153709) mandju válasza -KP- (#153707) üzenetére


mandju
senior tag

Azért ezt pontosítanám.

2 Arendal sub 1.5 volt összehallgatva 2 SVS SB13 ultrával. Senki nem jelentette ki, hogy az arendal-t jobbnak hallotta. Mindegyiknek van előnye is, hátránya is. Ami tény, hogy az arendal igazi best buy a kategóriájában.
Mozin ezért a pénzért új árban nehéz jobbat találni.

Továbbra is azt gondolom, hogy egy ledugózott 1.5 gyakorlatilag nem egy sub 1.
Egy ládát méretezni kell. Más térfogatot számol a tervezőprogram reflexes, mást zárt láda esetén.
Egy ledugózott SVS PB sem válik SB-vé...Hangolni lehet, de zárt sosem lesz belőle...

Továbbra is én hallgatom és nem úgy viselkedik, mint egy zárt láda. Ez tapasztalat. A tied feltételezés...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#153710) mettek válasza mandju (#153709) üzenetére


mettek
addikt

Köszi. Ez is jó infó és megerősít abban h az 1.5 lesz a jó. Amugy is a zárt és a reflex kozott hezitáltam. Igy kicsit variálható.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153711) Vikthor válasza mandju (#153709) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Óóóó de szépeket látok itt kora reggel. SB4000 remekül üzemel nálam és imádom a hangját, ezt lecserélni.... nem hinném, hogy fogom.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#153712) dhcodoki válasza renatto (#153696) üzenetére


dhcodoki
senior tag

A DTS:X is objektumalapú. S a lényege, hogy nincs kőbe vésve a hangsugárzók elhelyezése. Csupán csak egy ajánlás van, de azt lehet rugalmasan kezelni. Viszont ez esetben némi kompromisszumra számítani kell.
Sztem Te azzal kevered, hogy a DTS:X eljárás esetén, keményen rámentek a DTS-HD hangformátum minél pontosabb közvetítésére ( vagy csak ennek reklámozására :) ). Mivel a filmek nagyobb része DTS-HD formátumú, ezért előnyt élvez a DTS:X processzálás. Ellenben (Atmos-hoz képest) kevés DTS:X film létezik, ezért sokan a DTS-HD-ból felkonvertált DTS:X-ről beszélnek.
Én úgy gondolom, akkor vagy nyerő helyzetben, ha Atmos és DTS:X képes eszközöd is van. DTS-HD mellett, azért gyakran találkozni az Atmos-al.

(#153713) mpo válasza dhcodoki (#153712) üzenetére


mpo
veterán

Az összefoglaló szerint is.

Kis javítás nem ártana.

DTS: X a következő generációs objektum-alapú, multi-dimenziós hangzás-technológiája DTS-nek, Dolby Atmos ellenfele. Nincs korlátozás csatornákból, DTS: X a hangot előttünk, mögöttünk, mellettünk és felettünk. Objektumok itt nem 128, hanem korlátlan mennyiségben szólalhatnak meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#153714) renatto válasza dhcodoki (#153712) üzenetére


renatto
őstag

Nem, nem azzal keverem. Ahogy írtam arról folyt a beszélgetés hogy az Atmos-sal ellentétben DTS:X fix 7.1.4-ben van felvéve és onnan keveri vissza az adott rendszerre. Ettől függetlenül, az is lehet hogy tévedtek. Csak a DTS:X és Atmos hangfal elhelyezéseket hasonlítottam össze (hogy az egyik az egész szobát lefedi, míg a másik a hallgató feletti részre van koncentrálva), és az Overhead/Height erősítő beállítások közötti különbségeket kerestem, hogy az erősítő melyik beállításra mit "gondol". Így futottam bele, de nem sokáig követtem. Amúgy ahogy most vannak elhelyezve a hangszórók az oldalfalon, az Atmos jól szól mind overhead, mind Height beállítással, viszont a DTS:X height beállítással nem jó, de overhead esetén jó.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#153715) dhcodoki válasza renatto (#153714) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"Ahogy írtam arról folyt a beszélgetés hogy az Atmos-sal ellentétben DTS:X fix 7.1.4-ben van felvéve és onnan keveri vissza az adott rendszerre. "

Ez alatt azt érted, hogy csatornánkénti keverést kapott??

[ Szerkesztve ]

(#153716) renatto válasza dhcodoki (#153715) üzenetére


renatto
őstag

Igen.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#153717) -KP- válasza mettek (#153708) üzenetére


-KP-
addikt

Ó dehogynem lehet. Simán ki lehet hámozni ki a kezdő, és ki az, aki már egy csomó típust végigpróbált előtte. Ráadásul ott nem szoktak tökölni az emberek, simán berendelnek egyszerre 2-3 gyártótól valamit, otthon saját környezetben kipróbálják aztán megtartják a legjobbat. Az angol avforumson és az amerikai avsforumon is jelen vagyok, és szinte minden nagyobb gyártónak van vagy az egyiken, vagy a másikon saját témája, és szinte mindegyik topikba jelen van néhány ember magától a gyártótól is. Olyan szinten és mélységig lehet kérdezni őket, ami máshol elképzelhetetlen. Szóval nagyon más a szint...

(#153718) dhcodoki válasza renatto (#153716) üzenetére


dhcodoki
senior tag

(#153719) renatto válasza dhcodoki (#153718) üzenetére


renatto
őstag

Bocsi, ebben igazad van, rosszul fogalmaztam. Objektum alapú, csak a legtöbb nem ennek megfelelően készül hanem 7.1.4-ben. És sajnos már most belefutottam olyanba is hogy Atmosnál is előfordul. :Y Megpróbálom visszakeresni AVS-en, biztos a DTS:X topikban kell lennie. Viszont elvileg a Yamaha erősítők, kiírják ha van objektum a DTS:X felvételben, így erre este ránézek.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#153720) AMDFan válasza Dißnäëß (#153682) üzenetére


AMDFan
addikt

Aztak... Milyen hangszórók? Gondolom épített cucc.

(#153721) Dißnäëß válasza AMDFan (#153720) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Minden DIY. A szoba, az elektromos halozat, a haromutas sztereo szett, a vegfokok, preamp, valtoszuro, minden.

A 2db mely 1-1 RCF LF21X451. De ez alapban zenei cuccnak epul, csak viszonylag melyre lemegy.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153722) dhcodoki válasza renatto (#153719) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Kíváncsian várom, mert nem hallottam még ilyenről.

(#153723) BBéci válasza Dißnäëß (#153721) üzenetére


BBéci
titán

21 colos létére 28 Hz az alsó határértéke, miközben a 10 colos B&W DB4S úgy lemegy 20 Hz alá, mint a sicc.
Hatalmas, lomha hangszóró, sportcsarnokok, stadionok (nem koncertek) hangosításra való, mint a legtöbb RCF gyártmány. A nagy mozikban sem sűrűn lehet 18 colosnál nagyobbal találkozni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153724) Dißnäëß válasza BBéci (#153723) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem el vagy tájolódva, nagyon. A világ egyik legkomolyabb mélysugárzója, ezt pár fórumról megerôsítették már. Na meg PA cucc, ami azt jelenti, hogy ami le van írva a speckóiban, azt hozza. Ez nem olyan 2 kilowatt, hogy másfél jóindulattal és ha szinuszban ráadod, elfüstöl, mert ugye konzumerben ez megy. Ami ennél fontosabb, hogy 97dB érzékenység, dobozban 95dB-re áll be kb, ekkora hatalmas érzékenység mellett ennyi erôt leadni, 28-as rezonancia frekivel.. majd nézz már körbe, mi tudja ezt hangszóróból :)

A B&W túl azon, hogy mondjuk nyugaton komolyabb körökben többnyire szolídan megmosolyogják, nem is egy lapon említhetô ezzel. Egyrészt a nagy löketû, kisebb hangszórók, igazán alacsony rezonanciafrekivel meglehetôsen érzéketlenek (míg a PA cuccok jellemzôen rohadt érzékenyek, magasabb rezonanciafrekivel), pont az érzéketlen hangszórók szólnak sötéten, lomhán, bármit is jelentsen ez, bár azokat is meg lehet jól építeni (mint mindent), másrészt amikor kicsit húzod neki a kakaót, nem lesz akkora dopplered.

Mert ugye a mélynyomó gyorsaságát (továbbra sem értem, mi ez) :) a frekimenet leírja, ugye szinusz esetén a másodpercenkénti "lökések" száma és azok hangnyomása 2.83V/1W/8Ohm bejövô jelre, konyhanyelven, ez meg felmegy 1 kilóig, bár 125Hz-nél már váltok közepekre..

A motyó 450 liter körüli reflexben lesz gyönyörûen hangolva, valszeg betonból a helyszínen megépítve, így a dobozrezonancia is letudva. A hajtás két Hypex UcD2k, ami a használt tartományban az impedanciagörbe alapján úgy kb. 2.5-3 kilowattra képes, ergo szépen kihajtja ezeket a "lomha szarokat".

A visszajelzések alapján és amit én is gondolok, ezek bitang jó, nagyon frissen, gyönyörûen szóló hangszórók, szuper részletezô képességgel, mellkasszaggató erôre képes, tank építés, es ha nem diszkóládába teszed, hanem szépen hangoltba, ahogy én is, jó szobába, jó elhelyezéssel, a maradékot REW-el és/vagy DSP-vel kezelve, audiofil hangzás jön ki belôle, ami egy szutyok mozinál lásd Arena IMAX fényévekkel jobb eredményt ad.

De ismétlem, engem idegesít a remegés, infra dörgés, tehát 24Hz-es -3dB ponttal kezd alul letörni a cucc (szabad térben..) és én ugyanitt, vagy 22 körül egy elektronikus negyedfokúval úgyis lekeverem róla a legalját, tehát egy 20Hz csodaval sem lennék elôrébb, sôt, hátrébb inkább, mert szimplán idegesít.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153725) powerup2 válasza Dißnäëß (#153724) üzenetére


powerup2
addikt

Lehet kicsit off de nem olyan rég az arénába az imax terembe néztük meg a ragadozó városok cimű filmet de a hang az olyan szar volt nem volt semmi basszus a film még hangos sem volt olyan gyenge volt a hangzás... Hogy lehet ilyen egy mozi aminek elméletileg jobbnak kéne lenni mint ami otthon van?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153726) VoidXs válasza powerup2 (#153725) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Úgy, hogy pár napja lett cserélve az összes sub, amit kinyírtak valószínűleg csodásan kevert reklámokkal. Az első pár napon még zúzott a Mortal Engines, én a Glass-nél jártam így, de visszaadták a jegyárat. Ilyenkor írj a cqo@imax.com-ra, és egy héten belül javítják.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#153727) Dißnäëß válasza powerup2 (#153725) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezen csodalkozom en is mindig. Koze nincs a minoseghez.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153728) mettek válasza powerup2 (#153725) üzenetére


mettek
addikt

Egyszer ha pécsen jársz ugorj be az Uránia moziba egy filmre. Na az nem cinemacity szutyok. Ez egy független mozi nagyon komoly technikával. A projektoruk egy 4k dlp gép, a márkája Christie, 15 millió ft. És a hang is ott van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153729) powerup2 válasza mettek (#153728) üzenetére


powerup2
addikt

Nem nagyon járok arra de pesten eddig nem voltam még jó moziba.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153730) VoidXs válasza mettek (#153728) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a technika komoly, hanem szakértők csinálták, teljesen mást jelent a kettő. Az ország legdrágább termei mind CC-k, csak sokszor konfig nélkül is mennek. Viszont az IMAX nem ilyen, ott a mozi egy kábelt se dughat át, mindenre technikust kell hívni. Más dolog, hogy az elmúlt egy évben kb. egy néző se jelentett hibát rajtam kívül, a mozi meg nyilván nem fogja, mert az munka...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#153731) powerup2 válasza VoidXs (#153726) üzenetére


powerup2
addikt

Túlhajtották őket ? nekem az volt a fura még hogy oldalról sem jött semmi efekt meg a plafon felöl sem csak a vászon felöl de az is siralmas volt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153732) mettek válasza powerup2 (#153731) üzenetére


mettek
addikt

Sztereó mozi?? :DDD lehet ujra divatba jön mint a répa nadrág...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153733) powerup2 válasza mettek (#153732) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én már egy ideje azt mondom az otthoni mozik jobbak mint az ilyen imax és társaik vagy szarul lövik be a hangot de még a kép sem jó vagy egyszerüen ennyire elavult a technikája a moziknak és az otthoni mozi haladt ennyivel előrébb nem tudom. De egy ideje ezt tapasztalom. Belegondolok néha hogy egy THX Ultra 2 otthoni mozi milyen lehet ezek mellett.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153734) VoidXs válasza powerup2 (#153731) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az az új székek miatt van, ha kidugod a fejed, azonnal érezhető a térhangzás. Nem csak ez a probléma, hanem hogy úgy szerelték be őket, hogy néhány konkrétan előre dől.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#153735) powerup2 válasza VoidXs (#153734) üzenetére


powerup2
addikt

Ilyen erővel nem megyek moziba megvárom mig kiadják blu ray-n és otthon megnézem minőségbe, 4 hónapot kell rá várni kb mire kiadják

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153737) windlord válasza mettek (#153728) üzenetére


windlord
őstag

Ket percre lakok tole, de mar par eve tervezem, hogy egyszer beugrom.

(#153738) renatto válasza dhcodoki (#153722) üzenetére


renatto
őstag

Sajos az enyém nem ír ki semmit, a "Csatorna" sor kihúzva üres. Pedig itt valakinek tényleg muatja Itt is azon ment a beszélgetés, hogy többnyire 7.1.4. De már úgy látom ez is olyan lesz, hogy a hangmérnöknek volt-e kedve vagy sem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#153739) mpo válasza renatto (#153738) üzenetére


mpo
veterán

Múltkor olvastam, hogy egy film hangjának elkészítése, sokkal kevesebb munkát igényel a DTS:X-nél mint a Dolby Atmosnál és ezért ezt fogják választani a film készítői.
Mondta ezt a DTS embere.

Ha érted, akkor már elavult.

(#153740) -KP- válasza mpo (#153739) üzenetére


-KP-
addikt

Biztos ezért jut 20 Dolby Atmos filmre 1 darab DTS:X.

(#153741) Dißnäëß válasza powerup2 (#153729) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mammut-ban érdemes rápróbálni a Cinema Pink-re. Cimbivel 2x néztük meg a Dunkirk-öt, direkt hangra menve: IMAX az Arénában és aztán a relatív frissen nyitott Pink-ben.

Hát ordít a különbség.

Az egy dolog, hogy Nolan tipikusan filmre dolgozik és homály néha a cucc, annyira igénytelen optikákat is használnak (mondom ezt úgy, hogy zseni, imádom amit alkot), de az IMAX verzió és a Pink között látványban is volt némi különbség a Pink javára.

Hangban megint nagyon más a kettő. A Pink vékony alul, viszont rendben vannak a közepek és a magasak, az IMAX meg dörög mint az állat, a közép néha fülsértő, a magas meg mintha aluláteresztő szűrőn jönne a cucc, úgy igazán sehol.

Amikor meg körbemegy 1-1 3D hatást mutató logó és éreznem kéne, hogy most engem körbejárt egy hang, igazából csak annyi marad belőle, hogy egyik oldalról a másikra elhúzott valami a vászon síkjában.

Ez meg így elég sovány.

Pink jobb egy téren, de ez saját meglátásom. Nem tudom, hány milliós és milyen cuccuk van, komoly vagy sem, de jobban be van állítva. Aztán várjuk ki a végét, milyen lesz 5 év múlva..

Mindenesetre aki nem mély-mániás, elég csak szolídabb dörgés is, cserébe szebb középmagasat kap, annak érdemes benéznie.

Amúgy csajossal most jöttünk meg Campona CC-ből a Vihar Előtt-ről. Lapos hang, kéken világító lépcső (folyosó-középen ültem), végül mindkettőn túltettem magam, hogy zavar, de kellett némi idő.

Szerintem le fogunk szokni a moziba járásról.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153742) powerup2 válasza Dißnäëß (#153741) üzenetére


powerup2
addikt

Én is azon vagyok hogy már meg sem próbálom mert pénzkidobás 3-4 hónap és megnézem a lemezeset itthon ami minőség minden téren :) de jó volt olvasni az észrevételed :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153743) Dißnäëß válasza powerup2 (#153742) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy nem szokásom jó magyar módra pocskondiázni, panaszkodni, mindig nyafogni, hogy mi miért nem tökéletes, de tényleg semmi extra, szerintem a magyar mozik nagyja felejtő, 1-2 kevés kivétel.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153744) powerup2 válasza Dißnäëß (#153743) üzenetére


powerup2
addikt

Ismerősöm volt arénába vip moziba arra is azt mondta hogy szar szóval mindegy mekkora a terem valahogy egyik sem jó :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#153745) Dißnäëß válasza powerup2 (#153744) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Azt vettem eszre, hogy a kis termek jobban szolnak, csak nem akkora hangerovel. Sajat velemenyem, hogy egy bizonyos meret felett exponencialisan no egy helyiseg jol behangosithatosaganak nehezsege, mig egy otthoni setupban peldaul nem foglalkozunk azzal h a hatul ulokhoz mennyivel kesobb jut el a hang, egy oriasi moziteremben mar ez is jatszik es az elulsoket kesleltetni kell a hatsokhoz kepest, stb. Egeszen mas kihivas egy nagy mozit hangositani, mint egy otthonit. Na meg tolcser mindenhol, amit en nem szeretek, mig otthon direktben sugarzokkal is megoldhato a dolog.

Amugy Lurdy mozi se szar annyira, CC style, hatalmas a nagy terem, de nem CC franchise, vmi mas.. Ki lehet probalni egyszer.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#153746) #97950976


#97950976
törölt tag

Hány Wattos rendszer elé szoktak illeszteni tápfeszültség generátort? És mit jelent az, hogy tápkondicionáló?

Köszönöm!

(#153747) mettek válasza Quetz (#153704) üzenetére


mettek
addikt

Koszi a segítséget. Végül ugy döntöttem hogy egyelőre egy Klipsch r115sw lesz aztán kesőbb még egy.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#153748) BBéci válasza #97950976 (#153746) üzenetére


BBéci
titán

Nem wattoktól függ és javítja a hangminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153749) #97950976 válasza BBéci (#153748) üzenetére


#97950976
törölt tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#153750) #97950976


#97950976
törölt tag

Találtam egy érdekes cikket, lehet már olvastátok: [link]

Ez már túlzás szerintem, de el sem tudom elképzelni hogy milyen élményt adhat...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.