Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154701) denesdr válasza -KP- (#154699) üzenetére


denesdr
addikt

Értem én, hogy fizikailag nincs 0 meg 1, de logikailag van, alacsony fesz = 0, magas fesz = 1, tök mindegy minek nevezzük.
Tehát, ha mondjuk egy gyengébb minőségűnek titulált digitális transzport néha hibázik a magasabb fesz előállításánál vagy megszüntetésnél (mert ugye ennyit csinál, a kellő időpontban előállítja illetve megszünteti a feszt a forrás alapján) akkor az kevésbé fekete feketét és dinamikátlanabb hangot eredményez ezek szerint?
Őszintén szólva nem hinném, mert az áram (fesz.) amit előállít és sorba rak az még mindig csak egy digitális kód.

[ Szerkesztve ]

(#154702) BBéci válasza Ear001 (#154689) üzenetére


BBéci
titán

Ezt sajnos sokan képtelenek felfogni. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154703) denesdr válasza -KP- (#154699) üzenetére


denesdr
addikt

Illetve, ha feltételezzük, hogy a készülék a jeltovábbítás során nem hibázik a fesz előállításánál (1) és megszüntetésénél (0) és az elég nagy "rés" miatt nincsenek átfedések sem, akkor a digitális forráseszközök közti különbség a digitális jel tervezett manipulációjában rejlik csupán? Mondjuk én ez utóbbit tartom valószínűbbnek, aztán lehet nincs igazam.

(#154704) bajnokpityu válasza WaterWave (#154681) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pedig nincs difi köztük.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154705) #09634560 válasza denesdr (#154683) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elfelejtkeztek az órajel pontosságáról, jiterről, valamint a leolvasó/DAC és a hibejavitó szotver jóságáról, pontosságáról.

(#154706) mettek válasza #09634560 (#154705) üzenetére


mettek
addikt

A forrásnál sztem az a lényeg hogy minél kevésbé szóljon bele a hangba a szoftver és minél rövidebb úton jusson el a jel a kiszolgált készülékig. Nem utolsó szempont a táp minősége, készülékház rezonanciamentessége, kábelezése sem sztem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154707) Tamoo válasza mettek (#154684) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"A legegyszerűbben ugy tudnám leírni mintha 320kb/s mp3-at hasonlítanám az 1400kb/s-os flac-hoz."

Oké, megnyugodtam. :DDD Akkor mégsem kell rohannom "asztali lejátszót" venni.

(#154708) -KP- válasza mettek (#154706) üzenetére


-KP-
addikt

látom sikerült a közhelyeket összegyűjteni :)

(#154709) drdr válasza -KP- (#154708) üzenetére


drdr
senior tag

Nagyjából nekem is ez jutott az eszembe.... (hogy tegyek hozzá valami építő jellegűt, így május 1-én, szombat délután... :) )

(#154710) mettek


mettek
addikt

Na megvan mi a probléma sztem. A LibreElec pcm-ban küldi ki a hangot hiába van passthrough beállítva. A Sony lejátszó rendesen kikuldi a DTS hangsávokat. Egyértelmű hangzásbeli kulonbség van köztük.

Nem tudja a CE érintetlenül kikuldeni ezeket, nem PCM-ben?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154711) blakey válasza mettek (#154710) üzenetére


blakey
titán

De tudja, de ugye írtam, hogy beállítási hiba. Minden hangot kiküld Atmosig bezárólag.

(#154712) mettek
Valószínűleg a Kodi beállításai nem tiszták számodra, bár nem nehéz azért mégis egyeseket megtréfál ha nem megfelelő a beállítás. Kodi Wiki és egyéb okosságok, videók sokat segítenek, hogy megfelelő legyen a beállítás. Android alatt maximum az SPMC ami amlogic boxon jól viselkedik és a HD hangokat is kiküldi, sajnos 1 éve véget ért a fejlesztése, de helyi anyagok fogyasztására alkalmas.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154712) mettek válasza mettek (#154710) üzenetére


mettek
addikt

Bár most megpróbáltam az android alól futtatott kodit is. Ott kikuldi a dts hangot (nem pcm-ben) de ugyanaz a helyzet. Tompa, gyenge a hang a masik lejátszóhoz (Sony) képest. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154713) mettek válasza blakey (#154711) üzenetére


mettek
addikt

Volt regen is ilyen boxom. Raspberry3 aztán Minix. A minixen libre elec-et használtam, az nagyjából jó volt. Ismerem a beállításokat is. De ez a CoreElec ökörhugyozásnak tűnik. Régen is ezt untan meg hogy tele vannak ezek anomáliákkal, hol megy hol nem. Most pl szar a hang.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154714) blakey válasza mettek (#154713) üzenetére


blakey
titán

Nem találom sza@rnak a hangot, jól össze van rakva a rendszer, legfrissebb Nightly-t használom. Igaz sztereó erősítőn de van benne dinamika és egyáltalán nem tűnik vérszegénynek a Sony Blu-ray lejátszómhoz képest. Természetesen egy nagyon komoly lejátszóhóz és erősítőhőz képest gyengébb de te sem komoly lejátszóhóz képest hasonlítod ezáltal én nem hiszem, hogy ekkora különbséget kéne "kihallanod", nem egy csúcs lejátszó az a Sony sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154715) mettek válasza blakey (#154714) üzenetére


mettek
addikt

Azért mondom hogy a szofverrel van a gond. A hivatalos stabil CE van fent de most kiprobalom a beta verziot

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154716) zsoika válasza mettek (#154715) üzenetére


zsoika
addikt

Jól látod. Nekem LE alatt pio lx53 al volt olyan gondom hogy csak PCM-ben volt hajlandó a HD hangokat kitolni. Ekkor váltottam CE-re de csak rosszabb lett mert az minden erősítőmmel PCM-ben kommunikált.

(#154717) mettek válasza zsoika (#154716) üzenetére


mettek
addikt

Na vegre valaki megerősíti a tapasztaltakat. Katasztrófálisak ezek a hobbiprojekt lejátszó szoftverek. Most teszek egy próbát a CE nightyval aztán még talán a LibreEleckel és ennyi. Ha nem szólal meg rendes minőségben akkor ezzel a vonallal végleg felhagyok. Marad a BR asztali.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154718) powerup2 válasza mettek (#154717) üzenetére


powerup2
addikt

Himedia q5 pro nekem az bevált miért nem próbálod ki ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154719) blakey válasza mettek (#154717) üzenetére


blakey
titán

A user error bárkinél előfordulhat így nálatok ez a szitu, tökéletesen mennek a hd hangok CE alatt. Hobbi projekt de profik csinálják és nincs ilyen gond a szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154720) blakey válasza powerup2 (#154718) üzenetére


blakey
titán

Q10 Pro-t cseréltem többek között ilyen boxra is, semmivel sem volt jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154721) powerup2 válasza blakey (#154720) üzenetére


powerup2
addikt

Én most vadászok oppo 203-ra kiakarom próbálni milyen. Hogy jobb e mint a q5 pro vagy mik jöhetnek még szóba amik szuper lejátszók minőségre ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154722) blakey válasza powerup2 (#154721) üzenetére


blakey
titán

Képminőség terén nem lesz feltétlenül jobb, hangban viszont jobb lesz, főleg ha analógról beszélünk. De ugye CFW ellenére sem médialejátszó, teljes mértékben nem fogja kiváltani de lehet, hogy számodra elég az a tudás is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154723) zsoika válasza blakey (#154719) üzenetére


zsoika
addikt

Nem "user error" volt! Néha (ha úgy tartotta kedve kitolta a DTS-MA HD-t) és érdekes módon csak a Pio 53-al nem volt jó. Sony str-dn1040, Onkyo TX-NR 515,535,838, Denon AVR 1909, Harman Kardon 355,370-el semmi bajom nem volt u.a. beállításokkal.
Valószínűleg lejátszó és AVR összeférhetetlenség volt a baj. Rászántam kb. 3napot a dologra ,de nem jöttem rá mi okozza a hibát.....ezért nem vettem meg anno a Pio LX53-at.

[ Szerkesztve ]

(#154724) blakey válasza zsoika (#154723) üzenetére


blakey
titán

Ha be van kapcsolva a képernyőhöz való igazítás akkor nem lesznek HD hangok, az meg nem lehetséges, hogy egyik erősítővel jó másikkal nem, nem EDID infók alapján küldi tovább a hangot. Beállítási hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154725) powerup2 válasza blakey (#154722) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor mi van még oppon kivül ami szuper kép és hangminőségben és nagy előrelépés lenne a q5 prohoz?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154726) mettek


mettek
addikt

Na úgy tűnik megoldódott. A Nightly beta verzió kiküldi a Dts hd hangokat.
Plusz az is megvan miért szólt szarul a box. A Marantzon van egy menü hogy inputs, rzen belül pedig source level. Na itt a Sony lejatszó bementére 12db erősítés volt adva, a mediaplayer bemenetére pedig semmi. Ahogy felhúztam azt az erősítést is, máris kb egálban szólnak.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154727) #09634560 válasza powerup2 (#154725) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem Zidoo-t és a Dune-t ajánlották.
vagy árban ha feljebb mész: CA CXUHD, Arcam UDP médiajátszók.

(#154728) powerup2 válasza #09634560 (#154727) üzenetére


powerup2
addikt

De nekem fontos hogy ne csak lemezekkel boldoguljon el hanem ha hdd-ről akarok filmet nézni. Ez a CX UHD teljesen olyan belül mint az oppo203 valami koppintás vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154729) blakey válasza mettek (#154726) üzenetére


blakey
titán

Tehát user error és/vagy beállítási hiba volt, :) de a lényeg, hogy megvan a megoldás.

(#154725) powerup2
Arcam ami szerintem előrelépés lenne, CA kb. Oppo színt, sőt ua. a kasztni meg a belső is.

(#154727) Sanci38
Kép- és hangminőség szempontjából semmivel sem jobbak a Himediánál, sőt, képminőségben visszalépés lenne a Zidoo ill. a Dune is, utóbbi meg sokkal sz@rabb szoftverrel van ellátva.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154730) mettek válasza blakey (#154729) üzenetére


mettek
addikt

Részben igen. Azaz inkább erősítő beállítás de nem is tudtam hogy ilyan menüpont van illetve hogy ezt is lehet allitani. Véletlen ráakadtam szerencsére. Már ugy volt hogy eladom a francba a boxot. De igy akkor sztem marad.

Talán igy is valamivel részletezőbb a sony de most már csak hangyányi különbség van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#154731) #09634560 válasza powerup2 (#154728) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen ennek megfelelően ajánlottam..
utóbbi passz..

(#154732) nobeige válasza Tamoo (#154707) üzenetére


nobeige
tag

Na jó, elég kétértelmű metafora.

[ Szerkesztve ]

(#154733) powerup2 válasza blakey (#154729) üzenetére


powerup2
addikt

CA az rendesen tud külső hdd-ről filmet lejátszani vagy hálózatból ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154734) blakey válasza powerup2 (#154733) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal a CFW is ua. mint Oppo esetében csak ugye CA-hoz való. Oppo vagy CA kb. mindegy, a lényeg esetleg, hogy melyik passzol a rendszerhez. Blu-ray lejátszó topikban találni némi infót a CFW-ről.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#154735) powerup2 válasza blakey (#154734) üzenetére


powerup2
addikt

Olvasom azt a topikot de nem találok olyat hogy oké a Ca visz mindent hálozatból vagy hdd-ről . :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154736) BBéci válasza powerup2 (#154735) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem találsz, mert nem visz mindent. Az egy Blu-ray lejátszó, annak visznont nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154737) Tonyka 2 válasza powerup2 (#154735) üzenetére


Tonyka 2
tag

Mi az, h mindent visz? Imádom ezeket a szavakat, még a médialejátszók is meg meg akadnak pár dologgal. HTPC-hez is kell ezt azt amazt lekapni időközönként. Jó szó ez a mindent.............:D

(#154738) powerup2 válasza Tonyka 2 (#154737) üzenetére


powerup2
addikt

Arra értem hogy pl HEVC-t viszi e és az ismertebb formátumokat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154739) powerup2 válasza BBéci (#154736) üzenetére


powerup2
addikt

Amúgy bevált at Anthem 710 erősítő ég és föld a yamahához képest erőben is és sokkal jobb a dinamika is és a tér érzet is. Marmitek hdmi splitter is jól müködik és szebb a kép a tv-n mint előtte mikor a yamaha erősítőről ment a kép a tv-be. Csak gondoltam megosztom veled mert eddig is sokat segitettél nekem :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154740) BBéci válasza powerup2 (#154739) üzenetére


BBéci
titán

Nem csoda, hogy jobban tetszik a 650000 forintos Anthem, hiszen kis Yamahád volt. Egy RX-A2050-nel összehasonlítva kisebb lenne a különbség, 3050-nel szemben talán semennyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154741) powerup2 válasza BBéci (#154740) üzenetére


powerup2
addikt

Most ezzel megvagyok elégedve de majd később ha marad anthem az nagyon zsebbenyúlos lesz ha abból a csúcs 1120-ra váltok. Vagy lehet elmegyek Arcam irányba ha lesz használtan jóáron. Mert azt irtad azoknak mesés a hangjuk :) .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154742) python1 válasza powerup2 (#154741) üzenetére


python1
veterán

Szokták jellemezni a karaktereket,lágy,száraz,harsány a "mesés" karaktert még nem hallottam. ;]

(#154743) powerup2 válasza python1 (#154742) üzenetére


powerup2
addikt

A mesés az amit már nem hiszel el hogy hogy lehet ilyen jó :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154744) BBéci válasza powerup2 (#154743) üzenetére


BBéci
titán

:C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154745) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Na, sikerült a héten feljutnom Pestre és meg tudtam hallgatni pár hangfalat amit kinéztem. Megosztanám a gondolataimat, véleményemet, illetve a végén szeretnék egy kis segítséget, tanácsot is kérni tőletek.

Először az Extreme Audio-ba mentem ahol ezeket hallgattam meg:
MA Bronze 6: zenén tetszett a hangja, volt mélye is, egy teljesen hallgatható hangfal sztem. Mozin viszont már nem volt ennyire meggyőző, vhogy nem vett le a lábamról.

MA Silver 300: zenén egyáltalán nem tetszett, legalább is a mélye szerintem egy puffogós semmi volt, a közép/magas rendben volt, de szerintem semmi extra. Mozira viszont bejött, jó tere volt. Itt ez tetszett a legjobban mozira.

Triangle Esprit Antal EZ: csak zenén próbáltam ki. Nem volt rossz, MA Silvernél jobban tetszett, de kicsit talán lágy volt számomra.

Klipsch RP-6000: zenén ill. mozin se volt nagy szám, túl sok volt a magas.

Klipsch RP-8000: zenén sokkal jobb volt mint a 6000 (lehet mert ez normális szobában volt, nem kinn az üzletben), de ennél is sok volt a magas nekem. Mozin jobb volt de nekem túl hatásvadász a sok magas + mély. Összességében nem igazán győztek meg a Klipschek.

Ezek alapján nem szerelmesedtem bele egyik szettbe sem. Másnap aztán elnéztem a Stream Audio-ba hallgatózni. Itt elsősorban a quadral Chromium Style 8-ra voltam kíváncsi. Végül is egy Ascent 80LE-t lőtt be elsőként a rendkívül segítőkész eladó. Állítása szerint a legszarabb Denon stereo erősítőre kötötte, hogy ne legyen nagyon csalás a hangzásban (nekem Denon X4500 van). Na, ez szerelem első hallásra :). A Klipscheket és MA-kat egyből ki is verte a fejemből/fülemből. Egyszerűen minden zenén jól szólt, gyönyörű mély tartomány, szép közepek + magasok. Kipróbáltuk jobb kábelekkel + erősítővel is -> még jobb lett (bár én őszintén akkora különbséget nem hallottam mint az eladó szerint volt). Ezzel kb. el is adta nekem ezt a szettet.

De azért kíváncsi voltam még a Chromium Style 8-ra is. Na ez még finomabb volt mint az Ascent. Nem mondom, hogy ég és föld volt a különbség, de egyértelműen szebben, tisztábban, zeneibben szólt.
Nos, ezért vagyok most dilemmában. Nekem főleg mozira van használva a rendszer, bár ilyen hangfalakkal már lehet többször leülnék zenét hallgatni. Kérdés, hogy így főleg mozira megéri-e a Chromium 8 azt a plusz 250 ropit (5.0 szettben). Ezt nem tudom eldönteni... Volt közületek más is ilyen helyzetben esetleg ezekkel a hangfalakkal?

A másik dilemmám még, hogy dipól/bipól Phase 16 vagy sima állványos háttérsugárzók legyenek-e (jelenleg ilyenem van fali konzolokon). 4 hangszórós Atmos-t tervezek majd kialakítani, amihez tudom, hogy a Dolby ajánlása szerint nem való dipól. Erre amúgy az Extreme-ben és a Stream-ben is azt mondták, hogy simán használható, illetve magasságilag sem szokták betartani a Dolby ajánlást (max. 1,25 x L ugye a hátsók magassági pozíciója). A Phase 16 nagyon jól szólt a Stream Audio mozi szobájában, az biztos. És ugye 3 féleképpen tud működni: dipól/bipól/sima. Emiatt hajlok efelé, plussz talán esztétikusabb is (ez mondjuk nem igazán szempont).

Csatolnék pár képet a nappalimról ahova tervezném a rendszert, hátha így kicsit jobban látjátok, hogy mi lenne jó nékem. A hátsó falra akusztikai paneleket tervezek rakni, előre viszont még nem találtam ki, hogy a TV körül mi/hogy legyen, de oda is kelleni fog vmi.
Berajzoltam két SVS SB-3000-et is, de ez még nincs jelenleg, csak megnéztem elférnének-e :). Jelenleg egy Proson Rumble 12 van, de majd ezt is szeretném lecserélni vmi zártra. De erről majd legközelebb kérdezlek titeket :).

Alaprajz
Szembe fal 2D
Szembe fal 3D
Hátsó fal 2D
Hátsó fal 3D

Bocs, hogy kisregényt írtam :). Szóval ami a lényeg: megéri szerintetek a Chromium az Ascenthez képest a felárat? Háttérsugárzó Phase 16 falra vagy állványos hangfal konzolon?

Előre is köszi a segítséget aki válaszol! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#154746) BBéci válasza szaki1986 (#154745) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem bőven megéri a Chromium a felárat.
Csak a Phase 15 volt nálam, de nem tetszett, eszembe sem jutott, hogy meg kellene venni. Százszor inkább egy állványos Chromium.
Az akusztikai paneleken és az elhelyezésükön ne gondolkozz, mert csúnyán elronthatod a hangzást! Szakemberrel méresd be a szobádat, annak alapján kezeld az akusztikát!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154747) powerup2 válasza szaki1986 (#154745) üzenetére


powerup2
addikt

Focal, MK sound, Elac miért nem került számításba ? lehet az még jobban tetszene :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154748) szaki1986 válasza powerup2 (#154747) üzenetére


szaki1986
tag

Focalból a Chorus 726 volt még benn a kalapban, de a quadralok után nem voltam egyszerűen kíváncsi másra :). Tudom, hülye hozzáállás, de az eladó is lebeszélt azokról, mondván a mélyük sehol sincs a quadralokhoz képest. Nem tudom, lehet elmegyek még hallgatózni egyszer, igazából nem hajt a tatár. Őszintén a quadralok annyira tetszettek (a tapasztalatlan fülemnek, hozzáteszem), hogy ha azt a hangzást én megkapnám itthon akkor öröm-bódottá. :)
Az M&K Sound fel se vetődött előzetesen, de ahogy nézem azok nem igazán nappaliba való hangcuccok. Ugyanígy az ELAC-oknak sem néztem utána. Mi lehetne azokból amik kb. hasonló kategória tudásban és árban egyaránt?

(#154746) BBéci: köszi a választ. Igen, ezen az akusztikai bemérés dolgon agyaltam, hogy lehet mérni kéne vmit ami alapján lehetne okoskodni panel-elhelyezés ügyében. Ennek még utána nézek, hogy kik és mennyiért vállalnak ilyet (szombathelyi vagyok teszem hozzá). Esetleg vmi tipp/ajánlás?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#154749) powerup2 válasza szaki1986 (#154748) üzenetére


powerup2
addikt

Elac picit drágább bár a hangjuk nagyon jó . Én focal Aria szetet használok és nekem bejön a hangja mind zenére mind filmre de a subom az elac sub 2070 . Majd én az Mk soundokat akarom meghallgatni mivel mozira azokat mondják kiválónak ha már a studiokba is azokat használják az azért garancia a jó hangra meg ott van a thx ultra minősítés is :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#154750) bajnokpityu válasza powerup2 (#154749) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért lenne bármire is garancia, hogy stúdióba használják?
stúdiós cuccoknál a legfontosabb tervezési paraméter, hogy működjön.
az, hogy hogyan szól, 15. szempont.

mondom ezt úgy, hogy pont egy stúdiós subot használok :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.