Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153151) -KP- válasza BBéci (#153150) üzenetére


-KP-
addikt

Én meg all channel stereo-n. Prologic és társait nem szeretem. Így a jobb oldal jobb elől meg bal elől szól, a bal csatorna meg bal elől és bal hátul szól. Gondolom a center meg kap egy mono keverést. Vagy a franc tudja, az is lehet összemátrixolja a két csatorna közös részét és az szólal meg onnan.

(#153152) BBéci válasza -KP- (#153151) üzenetére


BBéci
titán

A Pro Logic remekül pozicionál, igencsak megközelíti a gyengébb minőségű Dolby Digital 5.1-et.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153153) m3ss válasza -KP- (#153151) üzenetére


m3ss
veterán

kivetelesen egyetertek a fonokkel. all channel stereon uvolt minden csatorna foleg a surround, idegesito. random 2.0 tv adast atkapcsolsz, pl focimeccs akkor minden hangfalbol uvolt majd a kozvetito. foleg a surroundbol zavaro. PL II tok jol lekeveri centerre, stadion hangokat meg surroundra pl. de filmeknel is jobb sztem ez. nem is kicsit.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#153154) -KP- válasza m3ss (#153153) üzenetére


-KP-
addikt

Hát az anthemen nagyon korrekt az all channel stereo. Denonról nem tudok nyilatkozni. PLII-nél nekem mindig az volt az érzésem, hogy nem korrekt a keverés, a hangok nem szakadnak le normálisan a dobozokról, beszűkül az egész. Úgyhogy az Anthemnél ki se próbáltam már, egyből all channel stereora tettem. De majd teszek egy próbát újra. Bár nagyon ritka, hogy sztereó hangsáv van csak egy filmhez.

Ami viszont köröket vert a PLII-re az a régi Anthemen a Logic7 volt. Azt tényleg szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#153155) m3ss válasza -KP- (#153154) üzenetére


m3ss
veterán

nem mind1 hogy denon vagy nem? attol meg hatulrol fog szolni a parbeszed meg minden ami egyebkent soha nem szol hatulrol. inkabb stereot hallgatnek akkor, mint all channel stereot. de ez csak az en velemenyem persze.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#153156) -KP- válasza -KP- (#153154) üzenetére


-KP-
addikt

nem tudom szerkeszteni, természetesen a régi Marantz SR4300-asra gondolok.

(#153157) #97950976 válasza -KP- (#153154) üzenetére


#97950976
törölt tag

A sztereó hangsáv tényleg ritka. Mióta kiadtak egy csomó régi, klasszikus filmet Blu-ray lemezen már ott is 5.1 van, sőt, amikor ezek megjelentek DVD-n, legtöbbnél már ott is 5.1 volt. Természetesen az eredeti hangsávról beszélek, és nem a szinkronról.

Én ha belefutok néha ilyen filmbe, akkor a sztereó hangsávot csak akkor hallgatom hangfalakon, ha jobb minőségű, tehát ha lemezről származik, bár az sem garancia a minőségre, de most alapvető minőségről beszélek.
Például van jó pár olyan TV-film, ami nem jelent meg lemezen, és a hangja TV-felvételről származik vagy webről. Ezeket inkább nem hallgatom hangfalakon, mert jobban kihallatszódnak a gyenge minőségű forrás hibái, és élvezhetetlen lesz, ilyenkor inkább a TV-hangszóróját használom.

(#153158) -KP- válasza #97950976 (#153157) üzenetére


-KP-
addikt

Kölcsönzőből vett sorozatoknál néha előfordul, hogy 1-1 rész csak sztereó sávval elérhető. De ez is ritka.

(#153159) python1 válasza BBéci (#153150) üzenetére


python1
veterán

Én is azzal nézem,de nem szeretem annyira,ahogy Kp írja,erőtlen,dinamika hiányos összeszűkül a szinpad.
HBO- go sajnos 2 csatornás a sorozatok miatt nézzük csak,de elég furi így felbutítva,többi filmet kizárólag csak 5.1-7.1-es hangsávval.

(#153160) BBéci válasza python1 (#153159) üzenetére


BBéci
titán

Pár napja influenza miatt orrig betakarózva döglök a TV előtt, rengeteg sztereó tévéadásba néztem bele, mivel a rendszer úgy van beállítva, Pro Logic II-vel. A többség teljesen rendbenlévőnek tűnt, eszembe nem jutott átváltani sztereóra. Számomra egyértelmű pluszt nyújt.
Azt elismerem, hogy a Logic7 a legjobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153161) Milanos


Milanos
csendes tag

Érdeklődnék, hogy a Sennheiser HD820-nak elég a Denon PMA-2020 fejhallgató kimenete vagy kell hozzá külön fejhallgatóerősítő ? Köszi

(#153162) BBéci válasza Milanos (#153161) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem egyértelműen kell hozzá fejhallgató erősítő, hiszen egy közel 800000 forintos, high end fülesről van szó.
Volt nálam PMA-2020, nem rossz erősítő, de annyi pénzért hallottam már jobb hangot is.

De ez itt offtopik, van külön fejhallgatós és erősítős topik, ott kérdezősködj!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153163) Milanos válasza BBéci (#153162) üzenetére


Milanos
csendes tag

Köszönöm !

(#153164) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

tapasztatok már ti is olyat, h mikor egy filmben nagyobb, többrétű robbanás effektek sora követi egymást, akkor nagyobb hangerőn picit "recseg" a magas tartomány a hangfalból?
Egy két moziban is szoktam hallani a nagy robbanásoknál, úgyh nem tudom h ez normális így? vagy csak én keresem a kákán a csomót?

(más robbanásoknál, mikor egy objektum robban fel, vagy kevesebb, akkor nem hallok ilyesfajta recsegést magasabb hangerőn sem)

Oh long Johnson...

(#153165) Vikthor válasza kpykpy (#153164) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ajjaj, semmiképp sem jó jel. Még ha robbanás is van vagy hirtelen impulzus szerű hang a filmben, torzítania és recsegnie nem szabad egy hangszórónak sem. Mindegyik hangfal ezt csinálja nálad? Más AVR-el volt próbálva?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#153166) kpykpy válasza Vikthor (#153165) üzenetére


kpykpy
tag

egy egy film egy egy jeleneténél van csak...

végignéztem 2 dolby teszt lemezt, ott vannak elég komoly basszusok és effektek, de ott semmit se hallottam a recsegésből. igazából olyan hang mint mikor dinamit gyújtózsinórját meggyújtják és az ég.. az a fajta sistergés. De mivel ez ált. nagy robbanásoknál van csak, máskor nem, ezért még azt sem tudom biztosra, nem-e effekt hangja.

Vmiért film közben nem tudtam a bluray lejátszón csökkenteni a hangot.. arra gyanakodom, h a lejátszón van maxra téve a hang és ez zavar be az erősítőnek néha.

De mint írtam, moziban is megfigyelhető,vagyis hallható a jelenség. (csak ott betudtam annak, h biztos olcsóbb hangszórókat használat és ezért van)

Oh long Johnson...

(#153167) kpykpy válasza kpykpy (#153166) üzenetére


kpykpy
tag

most olvastam avx-en h másoknak is volt ugyanilyen gondja és sokan a magyar hangsáv minőségét írják hibának...

ha az erősítő/hangfalak lennének hibásak, gondolom sokkal többször hallanám a hibát magasabb hangerőn?

Oh long Johnson...

(#153168) Borisz76 válasza kpykpy (#153167) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott ahol recseg, válts eredeti hangsávra és nézd meg úgy is a jelenetet.

Ha ott is recseg nem tudom mi lehet....

Ha nem recseg eredeti hangsávval, akkor a magyar keverés a "hibás".

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#153169) kpykpy válasza Borisz76 (#153168) üzenetére


kpykpy
tag

ez lesz a következő amit kipróbálok.

bízok benne, h hangsáv a mumus. ha nem, akkor én sem tudom, mivel ha a hangszórónak lenne baja, szinte mindig hallanám nagyobb hangerőnél. hamarosan kiderül.

Oh long Johnson...

(#153170) kpykpy


kpykpy
tag

Még valami eszembe jutott, nem lehet probléma ha rossz vágási frekiket használod?

Jelenleg 40Hz van beállítva külön a frontra, centerre és hátterekre, és mélyláda LFE-jre 120Hz.

Lehetséges h van olyan tartomány ami erősebb, mint a többi és torzítást eredményez?

Kinek hogy vannak a vágási beállításai???

Oh long Johnson...

(#153171) Hohocali válasza kpykpy (#153170) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nem lehet, hogy elfogy az erő az AVR-ből, és torzítani kezd?
Állítsd a vágást 80Hz-re.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#153172) python1 válasza Hohocali (#153171) üzenetére


python1
veterán

Klippelésnek is mondják,vagy a magas vagy a mélyhangszóró bereccsen.

(#153173) kpykpy válasza Hohocali (#153171) üzenetére


kpykpy
tag

-80db-ről indul és max -20db-ig szoktam tekerni a hangerőt... ez már sok neki?

igen, én is azt olvastam, h tegyem át az összes hangfalat 80hz-re és csak a mély legyen 120hz-en. kipróbálom.

Oh long Johnson...

(#153174) kpykpy válasza python1 (#153172) üzenetére


kpykpy
tag

mi az a klippelés? :D

Oh long Johnson...

(#153175) python1 válasza kpykpy (#153174) üzenetére


python1
veterán

A klippelés azt jelenti, hogy erősítődet annyira kivezérelted, hogy a váltakozó feszültség csúcsértéke nagyobb, mint a rendelkezésre álló tápfeszültség, így az erősítő a jelalak csúcsait levágja, négyszögesíti. A klippelés a mindennapi életben csak kis teljesítményű erősítőknél, nagyon kis impedanciás terhelésnél, vagy extrém hangerőnél jöhet létre a te esetedben Abból, hogy az erősítő a klippelési tartományban hogyan viselkedik, működésének stabilitására is lehet következtetni. Például, ha a klippelés után berezgés jön létre, vagy aszimmetrikusan vágja le a szinusz-hullám pozitív és negatív feszültségcsúcsait, arra következtethetünk, hogy valami nincs rendben az alapbeállításokkal. A négyszögesedő jel Fourier-elemzéséből következik, hogy a jel nagyfrekvenciás tartalma megnő. Ez az oka annak, hogy a túlvezérelt erősítők a magas sugárzókat fokozott terhelésnek teszik ki, akár simán tönkre is teheti.
Játszadozz a beállításokkal a 80 Hz mehet elsőnek,kisebb hangerőnél próbáldki,hogy klippel-e. ;)

[ Szerkesztve ]

(#153176) kpykpy válasza python1 (#153175) üzenetére


kpykpy
tag

társasházi lakás, tele nyugger szomszédokkal, úgyh ami nálam nagy hangerőnek számít, az másoknál lehet h halk v közepes csak :)

példaként a -80db-ről induló denon 3808 avr-t max -20ig tekerem fel, akkor már dübörög a szoba (a max hangerő +15)

tehát a fele hangerőnél picit hangosabban hallgatom és több egyidejű robbanásnál csak 1-1 századmásodpercre hallható a torzítás (bnőm szerint ez az effekt hangja és direkt ilyen)

fura, h picit halkabbra állítva is hallható ez a sistergő hang...

sajnos nem otthonról írok, így nem tudom ellenerőzni h a magyar hangsávval lehet-e vmi, vagy a vágási frekvenciákkal.

csak egy kérdés még, meddig lehet hangosítani az avr-eket úgy h semmi se károsodjon? (se avr se hangfal)

Oh long Johnson...

(#153177) kpykpy


kpykpy
tag

az amúgy normális ha üresjáratban (csak az erősítő van bekapcsolva) feltekerem maxra a hangerőt és halk sistergést hallok amikor nem kap jelet?

Oh long Johnson...

(#153178) python1 válasza kpykpy (#153177) üzenetére


python1
veterán

Persze,lehet valami zavaró tényező van a hálózatn.

(#153179) kpykpy


kpykpy
tag

Kinek milyen személyes tapasztalata van tápszűrő / elosztó témában?

Ki milyet használ(t), milyen rendszerhez és mik a tapasztalatok?

Kezdem én: 2db hivox alces-t vettem anno, h jobb legyen a hang ill. plazma tvn a kép, de egyik se mutatott se hallható se látható különbséget, így el is adtam őket.

Jelenleg Monster elosztó-szűrőt használok (8e), ez sem okoz javulást, de kevesebb volt mint az alces fele.

Oh long Johnson...

(#153180) Tamoo válasza kpykpy (#153164) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tapasztaltam már több filmnél több erősítővel is "reccsenést"-kicsi torzítást (eredeti hangsávon), ahol betorzított egy-egy pillanatra. Párommal nézzük általában a filmeket, Ő pl. észre sem veszi ha ilyen van, én meg egyből megijedek. Keverés hibájának tudom be....

[ Szerkesztve ]

(#153181) kpykpy válasza Tamoo (#153180) üzenetére


kpykpy
tag

én is gondoltam erre, mivel ahová járni szoktam mozikba (allee-cinemacity, mom-pink) ott is hallani a nagy robbanásoknál egy ici pici torzítást.

A biztonság kedvéért eljátszok a crossover beállításokkal, hátha... :)

Oh long Johnson...

(#153182) python1 válasza kpykpy (#153181) üzenetére


python1
veterán

Én még ijú titán koromban ütköztem bele ilyenekbe,mikor a diszkós korszakomban nagy dög hangsugárzókkal döngettem,sorra hullottak is a magasnyomók,közepek.Az utóbbi időben már nem emlékszem,hogy belefutottam volna ilyenekbe,vagy nem figyeltem rá.

(#153183) Quetz válasza kpykpy (#153176) üzenetére


Quetz
őstag

Hogy meddig lehet feltekerni a hangerőt? Hát attól függ. :) Egyrészt attól, hogy mit bír a hangfalad, másrészt mit bír az erősítő fokozatod. Általánosságban azt lehet mondani, hogy a gyenge végfokozat hamarabb kinyírja a magas sugárzókat, mintha több ezer wattos erősítőn hallgatnád "véletlenül" túl hangosan.

Konkrétabb válaszért használd a Crown kalkulátorát. 0-ás hangerő esetén ezt kell beadnod, a THX ajánlás alapján:
Desired level at listener distance = 85
Amplifier headroom = 20

Ha -20 a megkívánt hangerő, akkor 65-t írj a 85 helyett. Nekem -20-ra 4W teljesítmény adott meg, -10-re 36W-t, 0-ra pedig 358W-t. Látható egyrészt, hogy 10dB-vel emelve a hangerőt, 10x-re nő szükséges teljesítmény. Másrészt az is, hogy -10-ig szinte minden AVR elbír egy átlagos HIFI hangfallal.

A zúgás a magas sugárzókból normális, ha az fél-egy méter távolságig hallható. Ez az erősítő saját zaja. Valószínűnek tartom, hogy van az az árkategória, aminél nem hallasz ilyet. Például Hypex végfokok esetén elképesztően alacsony zajszintet mértek, de ilyet még nem hallottam.

(#153184) bajnokpityu válasza python1 (#153175) üzenetére


bajnokpityu
félisten

AB osztály esetén van ilyen feszlimit miatti pillanatnyi egyenáram.
D osztály pl nem csinálja, nem klippel, hanem irdatlanul betorzit. újabb pio vasak D osztályúak, pl.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#153185) Dagidög válasza kpykpy (#153177) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nálam csak akkor van sistergés, ha engedélyezve van a referencia hangerőn túli szint és pluszba tekerem az erősítőt. Ezt egyszer néztem meg, egyébként nálam teljesen értelmetlen, mivel feleslegesen hangos.

Ezzel a recsegéssel nem találkoztam. Mi a konkrét film és jelenet, amiben tapasztalod?

(#153186) BBéci válasza kpykpy (#153179) üzenetére


BBéci
titán

Önmagában egy jóféle elosztó nagyon kevés, csak akkor működnek igazán, ha előttük és utánuk is minőségi tápkábeleken halad az áram. Ezt a Nordost Bjorn nevű főmenedzsere több teszten megmutatta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153187) xerobyte válasza BBéci (#153186) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Onkyo TX-RZ820-val van valakinek tapasztalata?
Eredetileg 300K-nál akartam meghúzni a határt és ebből van most egy 260-ért az aprón.
A másik lehetőség a 7012-es malacok, amiből most több is van, de ezeket 350-re tartják. Van ennyi köztük, megéri az a plusz?
(Főleg filmezés, modern zene és ez az erősítő kb. 2-3 évre jön a HDMI 2.1-es teljes rendszer cseréig, kell, hogy tudja a modern dolgokat, mint HDR és társai)

Szerk.: válasz lett új helyett, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#153189) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#153142) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hihi, feltesz az ember egy kérdést és a válaszok alapján csak a homály nő.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#153190) python1 válasza Mezga Aladár (#153189) üzenetére


python1
veterán

Mire gondolsz,hogy egy mozis topikban miért nem vesézzük ki a 2 csatornás rendszereket,vagy,hogy már az atmoszhoz képest mi értelme van a két csatornás mozinak? :F

(#153191) Mezga Aladár válasza python1 (#153190) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most komolyan ez nagyon nehéz kérdés? :N És a válaszokból kiderült sokan hallgatnak akár kényszerűségből sztereót sok pont egy-en.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#153192) python1 válasza Mezga Aladár (#153191) üzenetére


python1
veterán

Kaptál választ.Kérdés,te mit szeretnél hallani?Általában 5.1-es vagy még többcsatornás rendszerrel rendelkezik itt mindenki még jó,hogy kihasználjuk a technika lehetőségeit,hogy felbutítsuk a 2.0-ás csökevényesített mozihangot.Ez olyan kérdés,hogy miért léteznek sokcsatornás zenei felvételek,mikor általában sztereóban hallgatunk zenét?
Most akkor konkrétan mi a kérdésedben a csavar,lehet én nem értem a kérdésed?

[ Szerkesztve ]

(#153193) Mezga Aladár válasza python1 (#153192) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem kaptam. Részedről feltételezést, a többiek csak azt mondták el hogy keverik fel a sztereó anyagot. Mondjuk a valami amerika 3 bd, gyári sztereó és sok pont egy. Dts-hd ma mindkettő.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#153194) Dorian válasza Mezga Aladár (#153193) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem sem tiszta, hogy akkor most mit akarsz megtudni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#153195) Mezga Aladár válasza Dorian (#153194) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Én sztereó rendszeren igazából semmi komoly különbséget nem hallok.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#153196) MasterMark válasza Mezga Aladár (#153195) üzenetére


MasterMark
titán

Gyárilag szerintem ilyen nincs. Virágboltban meg olyat kendácsolnak össze amilyet akarnak.

Switch Tax

(#153197) python1 válasza Mezga Aladár (#153195) üzenetére


python1
veterán

Nézd,ez egy haladó hazimozi topik,vagyunk itt elegen,és elég régen akik moziban utazunk,abban azért megegyezünk,hogy sokcsatorna = jó mozi,törekszünk jobb minőség elérésében,elég sok gyakorlati tudás van némelyik rendszer mögött. Most komolyan a 2 csatorna mint mozit kell kibeszélni,néhányan reagáltunk a kérdésedre,ennyi fért bele ebbe a témába,amennyiben nem kielégítő a válasz,az azért,lehet mert nem fektetünk bele annyi szellemi energiát,hogy 2.0-ban mozizzunk.
Azt tudom mondani amit eddig is,hogy azért van 2.0 némelyik lemezen,hogy aki nem rendelkezik csak sztereó rendszerrel az is tudja élvezni a filmet,hogy milyen más indíttatásból került rá 2.0 azt csak az tudja megmondani,aki rátette,lehet kokót szívott,vagy alkohol hatása alatt cselekedett.

Nem bántásként reagáltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#153198) Dorian válasza Mezga Aladár (#153195) üzenetére


Dorian
félisten

A sokcsatornás gyári eredeti mellé tesznek egy abból lekevert sztereó hangsávot.
Sztereó rendszeren valóban kicsi különbség adódik, és ez semennyire nem furcsa.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#153199) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Rendben srácok egy a vélemény. Nem kétlem a mozi sokcsatornás reprodukció létjogosultságát. Csak infót kértem.

Gyári BD. A szerkesztő biztos beszívott. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#153200) xtremetuning válasza Mezga Aladár (#153199) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szegény nyomorultak nem sok extrát tudnak egy magyar bd-re rakni. Erre futotta, hogy legyen még egy sor a hátlapon.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.