Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115101) IceRocko88 válasza adamssss (#115097) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Melegedett is nagyon az erősítő?
Mert nekem az előző Pio. erősítőm így adta meg magát. Eleinte, néha betorzított (közben nagyon meleg is volt), ilyenkor visszább vettem, de egyszer csak elhallgatott. A végfokok kioffoltak.
Vigyázz vele!

[ Szerkesztve ]

(#115102) Tamoo válasza Ed Parker (#115100) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Visszatértem Denonra.

(#115103) Ed Parker válasza Tamoo (#115102) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

3808?

(#115104) Vikthor válasza Ed Parker (#115103) üzenetére


Vikthor
nagyúr

4308 lesz az szerintem :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#115105) Tamoo válasza Ed Parker (#115103) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#115106) Ed Parker válasza Tamoo (#115105) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én egyelőre maradok ezek, míg működik, nekem a hangja tetszik a jelenlegi felállással, kiszolgálással,majd ha lesz avr750 majd arra váltok.
Erre a mély témára emlékszem, hogy a denon picit mélybe húz vagy kiemel, az arcam inkább neutrális, de ettől még kellemes meleg hangja van.

(#115107) Tamoo válasza Ed Parker (#115106) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igazából nem a hang miatt cseréltem, hanem egyrészről kíváncsi voltam a 4308-ra, másrészről meg 120e-t ki tudtam így venni a moziból (visszalépés nélkül) és a sztereóra költöttem.
Elégedett voltam az Arcammal, szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#115108) Ed Parker válasza Tamoo (#115107) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jaja én is igy vagyok, ha nem tetszene már váltottam volna, pedig volt nálam sok más is, de szerettem mindig leülni elé, talán ezért is van meg már megjelenés óta.
Tartalék van benne, ezt az elektrák ki hozták, hétvégén dobtam rá uj szoftvert, most újra kell állítani mindent, de fürgébb lett főleg a hálózati része.
Amit hiányolok talán, az a tábláról való teljes vezérlés, ami az uj gépekben 380,450,750 már benne van.

(#115109) adamssss válasza IceRocko88 (#115101) üzenetére


adamssss
veterán

Melegedett de egyáltalán nem volt forró. Ráadásul akkor még nem a Pio LX55 volt, hanem a Denon AVR X1100.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#115110) Pepszi válasza Tamoo (#115107) üzenetére


Pepszi
tag

Ezekszerint a 4308 sem elég jó sztereora?

(#115111) Vikthor válasza Pepszi (#115110) üzenetére


Vikthor
nagyúr

attól függ mihez képest... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#115112) Tamoo válasza Pepszi (#115110) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mozierősítők közt jó, főleg használt áráért, de aki komolyabban akar sztereózni annak sztereó erősítőt kell venni. Viszont forrással együtt már eléggé zsebbenyúlós lelépni ezeknek a mozivasaknak a szintjét.

(#115113) Pepszi válasza Vikthor (#115111) üzenetére


Pepszi
tag

Nekem most denon720+CA dacmagic van sztereora és sokkal jobban tetszik mint a mozira tartott 3808.
Egy olyan vasnak örülnék, amivel mindhármat ki lehet váltani és nem kerül kétszer annyiba mint a három együtt :)

(#115114) Norbi 72 válasza Pepszi (#115113) üzenetére


Norbi 72
veterán

Annak itt sokan örülnének. :)

(#115115) Tamoo válasza Pepszi (#115113) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én az általad említett sztereóra így hallatlanul azt mondanám, hogy nem használnám szívesebben mint a 4308-at. Persze van amiben biztos jobb nála, de a hosszan hallgathatóság valószínűleg nincs köztük. Persze doboz függő is.

(#115116) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Sub vásárlásához kérem segítségeteket, az alábbiak jönnek szóba:

[Quadral Qube 7]

[Dynavoice SW 10]

[Proson Rumble R10]

és egy zárt:

[Dynavoice T 10]

Ki találkozott már ezek közül valamelyikkel / van tapasztalata?

A szoba 17.5 nm, elhelyezni szinte csak egyetlen helyre tudom. Csak mozihoz kell, zenéhez nem használnám. Erősítő: NAD T757

Köszönöm!

(#115117) kigyi_23 válasza BBéci (#115096) üzenetére


kigyi_23
addikt

Sajnos nekem eddig mindenemen csak Audyssey volt. Azt érzem, hogy valami nem kerek vele, de nincs más :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115118) Ragadozó válasza Pepszi (#115113) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Most már egyszer átmennék meghallgatni ;]

Most nekem is van egy sztereó a LX70 mellé, hozott a hangon, de abban BBéci igaza van, ha jó sztereó hangot akar az ember kihagyja a rendszerből a HM erősítőt, hogy te is...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#115119) mettek válasza Ragadozó (#115118) üzenetére


mettek
addikt

ehhez csak annyit tennék hozzá hogy nemrég voltam a streamnél moziszettet venni és felvittem az Onkyo nr818 erősítőmet hogy azon hallgassam m meg a frontokat...rádugtak egy 1,2M ft-os Primare hálózati cd lejátszót...a hangja elképesztő volt...majd megmutatta ugyanezt egy komolyabb sztereó erősítőre kötve (ugyanaz a zene, hangfal) és számomra kb észrevehetetlen volt a különbség! Persze a hangfalak nem egy high end szint: Quadral argentum 470. Azonban volt még egy meglepetés, hogy ekkor kaptak meg egy Thiel TM3-as hangfalat amit járattak illetve megmutatták szintén erre a láncra kötve és itt sem éreztünk akkora különbséget a quadralhoz képest...persze a Thiel egy polcsugárzó, a Quadral meg egy front de akkor is, árban brutális a difi, hangban nem igazán. Legalábbis én így hallottam.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#115120) Tamoo válasza mettek (#115119) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Furcsa. Mi volt az a komolyabb sztereó erősítő?

(#115121) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Erősítőt keresek, hamarosan sikerül hozzájutnom egy jbl scs 178 szetthez (kezdésnek szerintem még jó lesz, aztán majd lépkedek feljebb)
Szinte csak filmnézésről lenne szó. A lejátszó az egy ju7000-es samsung tv lenne, van itthon nas, tv-ben meg ethernet. (csak azért írtam le, mert az erősítőbe nem szükséges így eth, ill wifi, ARC és HDMI-vel kötném össze őket.)
A használt készülékektől nem riadok vissza egyáltalán, de garancia mindenképpen legyen. Van ötletetek? (Az 535-ös onkyot nézegettem eddig, de szerintem kicsit többet tud, mint amire nekem szükségem lenne, nem?)
Köszi előre is!

(#115122) Norbi 72 válasza Szomj4s (#115121) üzenetére


Norbi 72
veterán

Van ajánlatom,bár kicsit jobb,mint a hangfalszetted,de azért megkérdezném,mennyi a keret?

(#115123) Szomj4s válasza Norbi 72 (#115122) üzenetére


Szomj4s
tag

Ausztriában láttam 300 EUR-ért az onkyo 535-t, azt gondolnám most maximum összegnek.
Azért is írtam, hogy az 535-ös talán kicsit többet is tud, mint amire nekem szükségem lenne, ezért egy ennél kedvezőbb árú, de minőségben megegyező/közeli erősítő (akár használtan is) létezik-e?

(#115124) robi-k válasza mettek (#115119) üzenetére


robi-k
őstag

Hát ez nagyon furcsa.
Nekem közel sem drága rendszerem van, de azon is hallható a sztereó erősítő fölénye a HM vas felett (pedig a HM erősítő sem gyenge).

(#115125) Norbi 72 válasza Szomj4s (#115123) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az újonnan jó ár érte,nálunk akciósan 110 körül van.

(#115126) Szomj4s válasza Norbi 72 (#115125) üzenetére


Szomj4s
tag

Akkor lehet, hogy nem tudtam eddig jól megfogalmazni: :))
Tudtok-e ehhez az onkyo-hoz hasonló minőségű, akár használt, de garanciás erősítőt, ami a hálózati elérés hiányából kiindulva olcsóbb? (Nem kell, hogy tudja a hálózatot, fentebb írtam miért.)

Köszi szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#115127) Norbi 72 válasza Szomj4s (#115126) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pl. ez a Denon vagy Yamaha sokkal jobb.

Ha hasonlót,de olcsóbbat keresel,akkor Onkyo 508/509/515/525/608/609/616/626-ost keressél.

De ugyanígy Denon,Pioneer,Yamaha stb is.

[ Szerkesztve ]

(#115128) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Denon erositonel hogy lehet azt beallitani hogy a forrasnal automatikusan felismerje hogy az digitalban, sorrundban jon e? Mert nekem most a kabelboxnal ha olyan csatornara kapcsolok amin digitalban jon, semmi valtozas nincs az erosito kijelzojen?

Egybkent kicsit foglalkoztam a 2312 vel hetvegen es hat nagyon durva a kulonbseg a HK es a denon kozott. Denonnal mar halkan is sokkal jobban a melyek sztereon, meg hang is valahogy sokkal teltebbnek erzem. Mozin meg nem sikerult kiprobalnom mert meg nem volt idom megcsinalni az bemereskeket. Viszont a Denon Direct modjaba beleszerettem. Valahogy nincs kedvem mozizni, mostanaban csak zenet hallgatok.

(#115129) Ragadozó válasza Szomj4s (#115121) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Szerintem azért későbbiekben szerez be egy olcsó média lejátszót, a tv-ékbe szerelt eléggé rossz és válogatós...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#115130) mettek válasza Tamoo (#115120) üzenetére


mettek
addikt

Nem tudom de demokészülék révén hasonló kategória lehetett mint a CD játékos. Mondom, ezt én így hallottam illetve apám is ezen a véleményen volt, hogy hangyányi volt a különbség de lehet más máshogy hallja. Mindenesetre én is meglepődtem hogy ennyire jó hang jön ki a hm erősítőmből...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#115131) M^xx


M^xx
aktív tag

wharfedale sw-12 ládában lévő hangszóró lehetséges, hogy megadta magát erősítőre rákötve nem csinál semmit a tölcsért benyomva ad egy kis hangot ki magából, de az is recseg és amint alap helyzetbe kerül megint nem szól, mi lehet a gond? Abban az esetben amennyiben megadta magát érdemes javítani vagy cserélni hasonló teljesítményűre vagy esetleg jobb minőségűre? :R Tudtok esetleg ajánlani valakit aki foglalkozik hangszoró javítással? BP környékén.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#115132) xxlongikaxx válasza Szomj4s (#115121) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ebbol a TV bol jon mar ki legalabb Dolby Digital hang? Vagy meg mindig csak Sorround?

(#115133) Patice válasza mettek (#115130) üzenetére


Patice
nagyúr

Innen látszik, hogy mennyit számít egy jó forrás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#115134) #09634560 válasza Pepszi (#115113) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mondj egyet és megyek érte.. :D

(#115135) robi-k válasza Patice (#115133) üzenetére


robi-k
őstag

Persze hogy számít, de .. pl. én digitális jelforrásként nálam otthon az én rendszeremen nem vettem észre különbséget egy 250 eFt és egy 1,5 millió Ft-os lejátszó között :)
Analógon már más a helyzet, de az engem speciel nem érdekel.

(#115136) Patice válasza robi-k (#115135) üzenetére


Patice
nagyúr

OK.

De mi az átlag forrás az átleg mozivassal rendelkezőknél?

Médialejátszó (Popi, Dune, Med, stb.), vagy blu-ray lejátszó, olcsó HTPC, mindenes PC.

Aztán tegyünk rá még egy szűrőt: hányan foglalkoznak egyáltalán azzal, hogy a lejátszójuk jobb legyen, vagy legalább kipróbálják, hogy hogyan lehet jobb.

Mindegy. Nem offolok. Sokakat úgysem érdekel. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#115137) Tamoo válasza Patice (#115133) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze hogy számít a jó forrás. De a leírtakból kb. az jön le, hogy az Onkyo AVR analóg szekciója szinte hozza egy drága sztereó erősítő szintjét. Itt azért nyilván nem stimmel valami. Persze lehet itt rendszerbe illésről beszélni, de valószínűleg ez akkor sem stimmel. :)

(#115138) Szomj4s válasza xxlongikaxx (#115132) üzenetére


Szomj4s
tag

Igen(, bár én még nem tudtam próbálni, de már nagyon várom!)
Ehhez keresek most egy jó erősítőt :)
80 alatt, ha találnék megfelelőt, garanciával, és nem tudna sokkal kevesebbet, mint az onkyo 535-ös (a network, ami simán beáldozható)

(#115139) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Valaki ismeri ezt a Boston Acoustics ládát? Jobb lehet a Polk Audio PSW110-től?

(#115140) xxlongikaxx válasza Patice (#115136) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Szerintem vannak akik foglalkoznak peldaul itt a forumon en is:) Epp azon gondolkodom hogy milyen media lejatszot vegyek/epitsek.

(#115141) mettek válasza Tamoo (#115137) üzenetére


mettek
addikt

Pedig nagyon meglepő módon ez történt, apám is csak pislogott hogy itt bizony ő sem hallott százezreket érő differenciát. Én is valami iszonyat kimagaslóra számítottam mikor átdugta de nem jött meg a plusz, kicsit jobb volt de minimálisan.

Valóban én is arra döbbentem rá hogy egy brutál jó forrás brutál dac-kal többet számít.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#115142) Tamoo válasza mettek (#115141) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Százezreket érő difit én se nagyon hallok itthon AB teszttel, de amikor pl. nem kapcsolom be a DAC-ot és a Denon AVR-t hallgatom, akkor van hogy hirtelen nagy hiányérzetem tud lenni. Vannak különbségek amik csak némi együttélés után jönnek ki határozottabban és egy gyors teszt alkalmával nem.

(#115143) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Pa végfok technikában naprakész valaki közületek? Melyik jó, szabad e kapcsolóüzemű tápost venni, esetleg digitálisat, stb.. Ha van ideje írna egy privit nekem?
Köszönettel : Laci

(#115144) mettek válasza Tamoo (#115142) üzenetére


mettek
addikt

Na ebben van valami, egyet tudok érteni. Mindenesetre nagyon kemény összegeket kell leszurkolni picit jobb hangért :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#115145) xtremetuning válasza mettek (#115119) üzenetére


xtremetuning
addikt

És a streamesek mit mondtak ? Ők hogy hallották ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115146) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Részben idevágó kérdésem lenne!
Vettem piacon egy hifit olcsón, szerencsére működik is :DD
Amit nem tudtam kideríteni hogy milyen évjárat. Philips AS6, ami info lehet, FT-FA-FC9600, első a tuner, majd erősítő, és a kazetta része. Nézegettem google-n de semmi mérvadó. Ami info lehet még hogy fából van az alja és a hátulja. Ebből kiindulva nem mai darab lehet :D

[ Szerkesztve ]

V6

(#115147) BBéci válasza mettek (#115144) üzenetére


BBéci
titán

Egy szint felett már valóban nagyon sokba kerül a pici javulás is, de az Onkyo 800-as szériájától még rengeteg lépcsőfok vezet a Nirvánáig. Mindannak ellenére, amit elmeséltél.
Nálam 929 volt cirka két hónapig, mozira nem volt rossz, de sztereó zenét nem szívesen hallgattam rajta. Természetesen nem azért, mert pocsék volt, csupán az én igényszintem magasabb az átlagnál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115148) Lacielvtárs válasza BBéci (#115147) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"... csupán az én igényszintem magasabb az átlagnál...." és ennek köszönhetően nagy és széleskörű az ismereted a multimédia világban :D :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#115149) #09634560 válasza BBéci (#115147) üzenetére


#09634560
törölt tag

nekem a 1030 sokkal jobban tetszett zenén mint a 929.. és a 636 is a 616-nál.

(#115150) Dorian


Dorian
félisten

Én mondjuk nem tudom 8xx Onkyo hogy' tud tetszeni zenén, ami nem tuctuc, de mindegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.