Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114701) Patice válasza Mankó (#114698) üzenetére


Patice
nagyúr

Előtte igyál meg meg egy-két páleszt és mindjárt jobb lesz a hangulat, meg a hangminőség.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#114702) kigyi_23 válasza Patice (#114701) üzenetére


kigyi_23
addikt

Arról nem is beszélve mennyivel érthetőbb lesz a négykézláb közlekedés :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#114703) XtremLor válasza Mankó (#114698) üzenetére


XtremLor
őstag

Ketsegeim vannak azzal illetoen hogy te az agyra felrakod a subot, es ott jo is lesz! :(
Nulla kilometeres a sub, jarasd be rendesen...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#114704) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az alábbi boltokkal / németországi vásárlással? Illetve garanciális ügyintézéssel, kint?

[Kellergruppe]

[MD Sound]

Köszi!

(#114705) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Denon AVR-3310-ről mi a véleményetek van egy AVX-en és még mindig a 1909-em cseréjén gondolkodok (tudom, hogy annál azért jobb :D )

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#114706) ginola válasza kigyi_23 (#114705) üzenetére


ginola
addikt

2809 utódja.....

[ Szerkesztve ]

(#114707) Vikthor válasza kigyi_23 (#114705) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy értelmes váltás lenne, jó AVR az. lefaragod az árát olyan 110-re és akkor majdnem az év vételét csináltad megfelé ;)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#114708) mettek


mettek
addikt

számítógépről (win10) való film lejátszás esetén milyen program javallott? A másik hogy a hdmi-t alaplapba vagy videókártyába érdemesebb használni vagy mindegy?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114709) windlord válasza mettek (#114708) üzenetére


windlord
őstag

Kodi, mpc-hc.
Alaplapinal a proci is lenyeges tobbek kozt.
Ha apu, akkor a memoria is.

(#114710) Valkűr válasza mettek (#114708) üzenetére


Valkűr
őstag

Kodit használom, elég jó...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#114711) mettek válasza windlord (#114709) üzenetére


mettek
addikt

Mindenben bőven jó a gépem...játékra van tartva. Ez a kodi egy lejátszó vagy komplett oprendszer?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114712) Vikthor válasza mettek (#114708) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én dedikált VGA-t használok, amin van dedikált HDMI kimenet. Powercolor R9 270 SCS3. Volt, amikor alaplapit kellett használjak... hát véleményem szerint ég és föld a kettő. Feelingre is és teljesítményre is, mily meglepő :).

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#114713) mettek válasza Vikthor (#114712) üzenetére


mettek
addikt

akkor jó, marad a VGA kimenet, nekem egy MSI gtx970 gaming 4gb van a gépben. Asszem még filmnézős profil is van a driverében.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114714) windlord válasza mettek (#114711) üzenetére


windlord
őstag

Lejátszó program.

(#114715) Vikthor válasza mettek (#114711) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kodi-t lehet bootolós "rendszerré" alakítani, vagy simán Windows boot és onnan futtatod alóla, kinek hogy...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#114716) Smiley válasza mettek (#114713) üzenetére


Smiley
őstag

Ha mar mindenkepp windows-t hasznalsz, akkor inkabb a kodi helyett legyen a plex es plex media server kombo...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#114717) Dorian


Dorian
félisten

Ha akartok jó filmet látni (mondom FILMet, ahol az agy is működik, nem valami gagyi popcorn-giccshalmazt), akkor nézzétek meg a Leviatán c. orosz filmet. Kőkemény kortárs orosz realizmus, nagyszerű színészi játékkal.

A Madmax-et megpróbáltam, de 16 vagy 17 percig bírtam. A hangja tényleg jó minőség, ez minden pozitívum, amit el lehet mondani róla. A történet végignézéséhez még be kéne szereznem valami nagyon durva tudatmódosítót vagy valami butítószert.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#114718) liszi70 válasza Lite (#114704) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Van valakinek tapasztalata az alábbi boltokkal.......garanciális ügyintézéssel"

MD Sound-al van, maximális korrektek voltak többünkkel is.

(#114719) Vikthor válasza Dorian (#114717) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én direkt megnéztem az eredeti-t Gibsonnal, és bár sok évtizedes difi van köztük a hangulata azért ott van még mindig...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#114720) nebulo5 válasza Dorian (#114717) üzenetére


nebulo5
senior tag

Erőssen "hasonló" vélemény alakult ki bennem is a Mad M.-el kapcsolatosan! Igaz, a tűrőképességem valamivel magasabb a Tiédnél, mert bő fél órát láttam a "filmből"
A Leviatan c. filmet sajnos nem lehet úgy megnézni, hogy közben telót nyomkodunk... És sok benne az összetett mondat is! Szóval: nehéz film!
:D

Üdv: nebulo

(#114721) devil-k válasza Dorian (#114717) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szintén ajánlom! :K

- mozi bolondéria -

(#114722) kabar válasza Dorian (#114717) üzenetére


kabar
senior tag

Puha vagy!! :D Én végignéztem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#114723) skoos


skoos
őstag

Sziasztok, derég jártam már erre :)

Erősítenék sztereó vonalon, házimozim úgyis 80+%ban így üzemel. Ám, mielőtt előkapnátok a milliós erősítőket.... Denon X3000 és Dynavoice Challenger M-65 EX V4 a jelenlegi szett.

Egy ehhez megfelelő CD játékost (lehetőleg használtan, 30-40 k max) gondoltam, és csak ha nagyon sokat nyerek vele vennék egy erősítőt ehhez, de más sugárzókra nem tudok/akarok költeni.

Valahogy úgy képzelem, hogy majd kettősen kábelezem a hangfalat a két erősítőhöz...ez reális?

100-130 táján szeretnék majd szintén használt sztereó erősítőt

Jelenleg Med600X3D a "player". Ennél szerintem többet nyújt egy analóg CD lejátszó....

Ja, és Jazz, komoly, rock az output :)

Vélemény?

(#114724) Lite válasza liszi70 (#114718) üzenetére


Lite
őstag

Köszi!

A garanciát arra értettem, ha baj lenne valamivel...

(#114725) lemmy9 válasza skoos (#114723) üzenetére


lemmy9
őstag

Jaj! Egy hangsugárzó két erősítőre? Meg ne próbàld hangfalkapcsoló nélkül!

Szerintem!

(#114726) Krisztian101 válasza Valkűr (#114710) üzenetére


Krisztian101
tag

Én most próbáltam ki Win7 alá. Sztem is nagyon jó!

(#114727) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok, régi yamaha rx-v596 erősítőm helyett nézek egy használtat 5.1 rendszeremhez quadral hangfalak.
mit tudtok ajánlani? Van itt az aprón néhány szebb darab 60-80e ft körül.
vagy nézzek egy teljesen újat? de min 2x annyiba fog fájni. :U

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#114728) luckyman


luckyman
aktív tag

Létezik más gyártó kínálatában is olyan kialakítású darab, mint a Dynavoice Magic trapéz háttere? Hallotta már valaki azt a rendszert ( a tesztet olvastam ) ? Ez nagyon ideálisnak tűnik falhoz helyezett ülőgarnitúránál, jól gondolom?

(#114729) Mankó válasza audiofül (#114699) üzenetére


Mankó
veterán

A kért videó. [link] 2:30-tól van az említett eljárás.

(#114730) Mankó válasza XtremLor (#114703) üzenetére


Mankó
veterán

Sajnos én is erre a meglátásra jutottam. Most olyan anyagot vadászok a neten, amivel be lehetne járatni a subot.
A Boston beállításaival nem is hallottam, hogy szólna a JBL. -9 db-ről 0 db-re kellett vissza vennem, szóval tuti, hogy rosszak a beállítások. Az erősítő eddig 120 Hz-en vágta a sub-ot, a JBL 250 P-t ti mire állítanátok? Elvileg 32 Hz-től 150-ig megy.

[ Szerkesztve ]

(#114731) audiofül válasza Mankó (#114729) üzenetére


audiofül
csendes tag

Félreértettél, de mindegy...ismerem ezt a fajta "hely keresési lehetőséget" és van egy rakat videó erről, én csak picit élcelődtem azon, hogy tegyél fel videót arról ahogy kúszol mászol a szobában, hagy derüljünk itt a fórumon... :DD :DD :)) :)) :))
De hogy írjak némi segítséget is...próbáld meg 70-80Hz-en a vágást kezdésképp (mondjuk ez fölé nem vinnék egy reflex dobozt) és egyenlőre járasd be zenei műsoranyagokkal...majd ha benne van legalább 60-100 óra utána foglalkozz vele, mit, hogy hova....

(#114732) Alex0514


Alex0514
újonc

Sziasztok!

Szerintetek egy CA 551r V2-ről érdemes CA 751r V2-re váltani? Sonus Faber Camaleon hangdobozaim vannak! Üdv

(#114733) Mankó válasza audiofül (#114731) üzenetére


Mankó
veterán

Semmi gond, jó az ha itt van a link, hagy okuljanak a többiek is. :)))
Ha 80 Hz-re állítom a sub vágását, akkor a kis szatelitekét is 70-80-ra kellene , hogy ne legyen lyukas a hangkép. Jól gondolom?
Az erősítő 70-60-70 lőtte be a Front-Center-Rear sateliteket, ezeket állítsam akkor 90-80-90-re?

(#114734) #09634560 válasza skoos (#114723) üzenetére


#09634560
törölt tag

Main-in-ki és pre out bemenetes erősítőt vegyél és a denon Front pre outjait rákötöd a a leendő erősitő main in bemenetére pl Denon 920 . Más megoldás nem jöhet szóba.
Lejátszónak és Sony vagy Pioneer SACD vagy CD játszót ajánlanék.

(#114735) #09634560 válasza Alex0514 (#114732) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én annak árában Anthem-et néznék.. nem lebeszélés!!! mert nagyon jók a 751-es CA-k. de abban az ársávban már komoly versenyzők (Yamaha, Onkyo, Denon) is képben lehetnek valamint Arcam is befigyelhet.

[ Szerkesztve ]

(#114736) Ragadozó válasza skoos (#114723) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Cd játékosnak jó amit Sanci ajánlott, de egy két BD lejátszó sem rossz, vagy még Philips, Marantz lejátszók amiket még jónak tartok, de ott se a kicsi szériát...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#114737) tomic


tomic
addikt

Akit érdekel esetleg egy jó AVR vétel, az látogasson el a német Ebay oldalra, és keressen egy ezüst színű Arcam 600 készüléket. Postázza is europán belül. ;)

(#114738) Mankó


Mankó
veterán

Beraktam a subot (jbl 250p) az uj helyere, a tv alatti falra, a kozep es a jobb oldali front koze. 2 oldalrol szekreny fogja kozre, akkora mint maga a szub, (tapad a subhoz jobbrol-balrol), 23 cm hely van mogotte. Szep melyek jonnek belole.
Aztan elolvastam 1-2 cikket az elhelyezesrol es teljesen elbizonytalanodtam, h jol van e ez igy. Kellene hagyni korbe is valamennyi helyet?
Kaptam a melyhez tuskeket is. Jo lenne felrakni a subra, de nem akarom osszkarcolgatni a parkettat alatta. Milyen alatetet ajanlotok alaja?

(#114739) Ragadozó válasza Mankó (#114738) üzenetére


Ragadozó
Ármester

pl. pénzérme

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#114740) mettek válasza luckyman (#114728) üzenetére


mettek
addikt

Igen, én most vettem ilyet a Quadral szettemhez. Demószobában is ez szólt és iszonyat jó teret alkot az ember mögött. Ott is ezt mondták hogy akkor előnyös nagyon ha közel ülünk a falhoz....ezeket lehet oldalfalra és hátfalra is tenni... Ebből nem annyira egy pontból érkezőnek halljuk a hangokat hanem kicsit olyan mintha mögülünk több helyről jönne.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114741) MasterMark válasza mettek (#114740) üzenetére


MasterMark
titán

Miért az bipól vagy dipól? Mert az csinál jobb teret, viszont az említett háttér egyiknek sem látszik.

Switch Tax

(#114742) audiofül válasza mettek (#114740) üzenetére


audiofül
csendes tag

Dynavoice Magic hátteret vettél a quadral szetthez? Azt meg miért?

Alex0514:
Szerintem is az Anthem jó opció lehet, de a CA vonal sem rossz...viszont yamaha, denon, onkyoval nem próbálkoznék...legalább is a mostani felhozatalból. Esetleg még Arcam...vagy Primare, bár az utóbbi már kilóg árban rendesen!

(#114743) mettek válasza MasterMark (#114741) üzenetére


mettek
addikt

Van rajta állítási lehetőség, dipol, bipol, normál. És nem, nem dynavoicet vettem hanem a Quadral ilyen fajta hátterét.

Én csak ránézésre hittem hogy a dyna is ilyen bipol...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114744) MasterMark válasza mettek (#114743) üzenetére


MasterMark
titán

Na pont ezaz, hogy nem ugyanolyan fajta akkor. Legalábbis én úgy látom a dynavoice sima direkt sugárzó, csak a doboz alakja háromszög, de ez maximum arra jó, hogy rendes konzol nélkül fel lehet tenni úgy, hogy beforgatva legyen.

Csak az egyik oldalán vannak hangszórók is.

Switch Tax

(#114745) luckyman válasza mettek (#114743) üzenetére


luckyman
aktív tag

Én csak ránézésre hittem hogy a dyna is ilyen bipol...

Becsapósan van fotózva, egymás mellé helyezve olyan, mintha...
Azért köszönöm. Alkalomadtán elmegyek meghallgatni.

MasterMark: jól látod, ez lenne számomra az előnye, plusz még lapos is. A fejem és a fal között úgy 40cm lehet. Kérdés, milyen hangot lehet ebből kihozni? Volt már lapos, dizájn cuccom, nem volt túl acélos, sőt, sub nélkül irgalmatlan rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#114746) PrinceHerceg válasza Mankó (#114738) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha van helyed akkor tedd az új JB-d a te általános ülő pozíciódba és kezdj el körbe járkálni a szobában, lehetőleg füllel a föld felé közel - akár négykézláb is ha kell - és ahol nagyon tetszik a hangja ott jelöld be a helyet és csere... biztosra veheted, hogy megfogod találni a számodra legmegfelelőbb helyet! :)

Továbbá a tüske sem árthat neki, max kicsit kevesebb de hitelesebb mélye lesz, csak tényleg vegyél alá valamit, hogy ne karcolja a padlót, pl a Hi-Fi Barlangból 200 Ft-os SA alátétet! :K

[ Szerkesztve ]

(#114747) MasterMark válasza luckyman (#114745) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ mit akarsz.

A falra tolt kanapé már alapból nem a legjobb.
Ez meg annyira nincs beforgatva viszont amennyire kellene, meg elég furán nézne ki ezen felül még az hogy döntve lenne lefele.

Inkább rendes doboz konzollal, vagy pedig bipól/dipól.

Switch Tax

(#114748) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok.
Nagyon nagyon hülye kérdéssel fogok hozzátok fordulni,
Találtam múltkor egy egész jónak tűnő kis erősítőt fika pénzért, ami elméletileg a leírások alapján házimozi erősítő, de valami nekem nem tiszta a csatlakozások szempontjából.
Mivel régi fajta erősítőről beszélünk, se koax se optikai bemenet nincs rajta, csak sima analóg inputok, de kimenetként rajta van rendesen az 5.1-es kimenet.
A kérdésem az volna, hogy én vagyok balfék, vagy ez csak a sima stereo jelet keveri fel jelen esetben?
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Egy kép az adott típusról
Harman Kardon AVR 10

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#114749) fehér_ember válasza Sh4rKy (#114748) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha valóban a képen láthatóról van szó, akkor úgy van ahogy mondtad: "csak a sima stereo jelet keveri fel"

[ Szerkesztve ]

(#114750) PrinceHerceg válasza Sh4rKy (#114748) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ilyet még nem pipáltam, minden esetre jócskán lehet benne anyag, már csak a hálózati étvágyára pillantva gondolom! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.