Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115051) synar válasza #09634560 (#115048) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm a tanácsot és a jókívánságot!

(#115052) liszi70 válasza palesz53 (#115036) üzenetére


liszi70
nagyúr

A lényeg az, hogy kábelekre nem használatos az 1.3, 1.4, 1.4a, 2.0, stb. verziószám, hanem ezeket használják. Elvben. Gyakorlatban meg sokszor beírják kábelek specifikációjába is. :)

[ Szerkesztve ]

(#115053) BBéci válasza palesz53 (#115036) üzenetére


BBéci
titán

HDMI 1.4 és 1.4a kizárólag interfészre alkalmazható, a szabvány is arra vonatkozik, kábelekre nem. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115054) palesz53 válasza liszi70 (#115052) üzenetére


palesz53
senior tag

Egyrészt ez rendben van, ezért is írtam, hogy lehet, csak a megfogalmazása nem sikerült BBécinek.

Másfelől meg valahol fel szokták azért - normál esetben - tüntetni a kábelen, a csomagoláson vagy vhol, hogy melyik hdmi sztenderdnek felel meg (kicsit egyszerűbb beazonosítani, főleg a témában nem túl járatosak számára). :)

Csabroncka - a szekrény oldala (1. kép) nem takar túl sokat?

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#115055) BBéci válasza palesz53 (#115054) üzenetére


BBéci
titán

Ha egyszer nem létezik semmiféle kábelekre vonatkozó számozás, akkor mégis mi a csudáért írnák rá, hogy 1.4 vagy 8.6? Az illetékesek nem hoztak létre 1.4-es kategóriát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115056) renatto válasza liszi70 (#115052) üzenetére


renatto
őstag

És akkor EZ milyen?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#115057) liszi70 válasza renatto (#115056) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egész biztos, hogy High Speed, kérdés, hogy ethernetes vagy nem. Valószínűsítem, hogy nem az, mert ha az lenne, akkor írták volna a speckóban.

[ Szerkesztve ]

(#115058) palesz53 válasza BBéci (#115055) üzenetére


palesz53
senior tag

Béci, azt értsd meg, hogy ettől még weboldalakon stb. így tüntetik fel.
Hogy nincs ilyen szabvány a kábelekre, csak amit liszi is linkelt, az egy másik történet.

(Más tematikájú fórumon moderátorkodom. Rá kellett jöjjek, hogy sokszor igen pontosan kell fogalmaznom úgy, hogy egy hozzáértő, meg egy a témában laikus is értse és ne érthesse félre a mondandómat. Igen, ez sokszor plusz 3 mondatot jelent - de ez van. :D )

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#115059) liszi70 válasza palesz53 (#115058) üzenetére


liszi70
nagyúr

Persze, én is azt írtam, hogy ez elvben van így, de gyakorlatban sokszor írnak a kábelek speckóiba is verziószámot, sőt, előfordul, hogy magára a kábelre is.

[ Szerkesztve ]

(#115060) BBéci válasza palesz53 (#115058) üzenetére


BBéci
titán

"weboldalakon stb. így tüntetik fel"
A rossz példa és a hülyeség ragadós és a webshopok ebben élen járnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115061) Mankó válasza synar (#115039) üzenetére


Mankó
veterán

+1 az Onkyo-nak, nekem is pont ugyanilyen van. Bemérő mikrofont ott ne hagyd, jó szolgálatot tehet, ha gázos a szoba elrendezés! Az összes HDMI portot próbáld ki!

(#115062) Mankó


Mankó
veterán

Havernak van egy JBL SCS178-as szettje egy HK 132-es erősítővel és most erősítő cserén gondolkodik. Milyen erősítőt ajánlotok neki a JBL mellé? A feltételek HDMI, mérő mikrofon, Audessey.
Köszi

(#115063) palesz53 válasza BBéci (#115060) üzenetére


palesz53
senior tag

Tiszta sor! De attól még ez van...
Mint ahogy a többség itt is hangfal-at emleget folyton, holott hangdoboznak hívják azt, amiről szó van (szinte kivétel nélkül).

Egyébként arra kíváncsi lennék, vajon miért kellett a kábelre más feliratot kreálni? (Sok értelmét nem látom.) Ráadásul ennyi év után, látva azt, hogy nem igazán jött ez be, miért nem lehet változtatni? Nem gondolnám, hogy a szakmát zavarná...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#115064) BBéci válasza palesz53 (#115063) üzenetére


BBéci
titán

Előbb alkotni kellene egy új szabványt, amit a kábelnek teljesítenie kellene. De erre nincs szükség, mert ott vannak azok, amiket Liszi linkelt, High Speed és társai.
Az "1.4 HDMI " kábel azért is megtévesztő, mert a régi, még számozott és 1.3-mal jelöltek között is rengeteg megfelel a mostani High Speed előírásoknak, tehát például használhatóak full HD 3D átvitelre. Ha valaki olyannal rendelkezik, nem kell újat vennie.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115065) IceRocko88


IceRocko88
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérném.
Pár napja vettem egy használt Denon AVR-2801-es erősítőt.
A hangfalak: egy pár álló Sony és egy JBL 178 Mélynyomó lenne. 2.1be szeretném üzemeltetni.
Mikor megvettem összekötöttem mindent (Hangfalakat az "A" kimeneti banándugókra, a mélyet a Perout sub.-ra) A problémám az lenne, hogy a mély nem szól. De a furcsa az, hogy a beüzemelés utáni nap reggel, mikor bekapcsoltam, szólt egész délelőtt. Aztán aznap délután mikor újra bekapcsoltam megint nem szólt és azóta sem.
Plusz a leírás alapján a távirányítón lévő "System setup" gombbal be kéne lépnie a menübe, de nem csinál semmit. minden egyéb funkciója jónak tűnik.
Vajon az erősítővel van a gond? Vagy én vagyok béna?

A válaszokat köszönöm előre is.

Üdv.:
Ice

[ Szerkesztve ]

(#115066) windlord


windlord
őstag

Surroundokhoz keresek kábelt, a belépő szinten amely ajánlott és jó lehet ár\érték arányban.

JBL ES dobozokból áll a rendszer.
JBL ES20 -hoz szeretném venni ~7m hosszban.
Erősítő HK AVR 255

Kácsa KCE-FLW15 jó lehet?

A frontoknak (ES80), illetve a centernek (ES25) Sinus Live L3.0-08 kábeli vannak.

Jó lehet ez így, avagy keressek mást?

Későbbiekben (fél év) tervben van a Van Damme HiFi széria, de addig használnom kellene...

[ Szerkesztve ]

(#115067) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Van valakinek tapasztalata ezzel a mélyládával? 25-ért tudnék venni egy ilyet. Megérheti? Vegyes véleményeket olvastam erről a Monaudio márkáról.

(#115068) kigyi_23 válasza IceRocko88 (#115065) üzenetére


kigyi_23
addikt

Valahogy kellene nyomni rajt egy reset-et gondolom a gyári leírásában benne van, ha nincs meg a neten elérhető a módja. Egy teljes gyári visszaállítást aztán szépen bekonfigurálni mindent elölről.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115069) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Jbl scs 178 szett mellé mennyire illene egy HK AVR 260 erősítő?
Kb 35 m2es nappaliba kellene, filmnézéshez használnám elsősorban.

(#115070) liszi70 válasza rayoliviero (#115067) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nekem ugyanilyen szubládám volt. Illetve van, de már nem rendszerben. Az eredeti hangszórója szétporladt, tavaly egy olcsó másikkal pótoltam, hogy legyen benne valami, de azt alig használtam, mert akkor már jöttek-mentek nálam a jobb szubok.
Engem, az akkori belépő kategóriás rendszeremben kiszolgált, nekem, akkor elég volt. Ha jól emlékszem, vadonat újonnan 30k-ért vettem (igaz, legalább 15 éve), így egy kicsit sokallom a 25k-s árat, bár nem igazán emlékszem, hogy az eredeti hangszórójával és mostani igényeimmel milyen hangja volt. Szerintem 25-ért, vagy kicsivel többért lehet ettől jobb szubot venni, de hallgasd meg ezt is, mást is, és dönts te. Nem mai jószágok, így a hangszóró peremezését feltétlenül ellenőrizd!

[ Szerkesztve ]

(#115071) rayoliviero válasza liszi70 (#115070) üzenetére


rayoliviero
veterán

25-ért én is sokallom, ráaadásul csúnya a teteje az eladó szerint. Találtam egy régi hirdetést itt a Prohardveren és ott 10-ért árulták. Attól félek, hogy ez sem mai darab.

2001-ben vette, most írta, akkor ez nekem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#115072) BBéci válasza AndrewTdi (#115069) üzenetére


BBéci
titán

Akkora helyiségbe olyan kevés az SCS 178, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly. Sőt, az erősítő teljesítménye is inkább való 25 négyzetméteresnél kisebb szobába, a hangdobozszett pedig 20 m2 alattiba.
Valamint az nagyon nem jó, ha az erősítő drágább, mint a hangdobozok. Ez benne van a topik összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115073) AndrewTdi válasza BBéci (#115072) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szóval akkor 150K-ig nem is tudok gondolkodni kb megfelelő, egyátalán nem high end cuccban ekkora szobába?

(#115074) BBéci válasza AndrewTdi (#115073) üzenetére


BBéci
titán

Teljesítményben és hangnyomásban biztosan hiány lesz, nem beszélve a jó hangminőségről.
A high end emlegetését hagyjuk, az komplett rendszer esetén, valahol 4-5 milliónál kezdődik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115075) liszi70 válasza BBéci (#115072) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kevés mint erdőtűzhöz a vízipisztoly"

Bocsáss meg BBéci, de olyan nagyon sokszor olvastam már ezt a hasonlatot tőled, hogy szeretnék segíteni a készlet bővítéséhez. :D

[ Szerkesztve ]

(#115076) AndrewTdi válasza BBéci (#115074) üzenetére


AndrewTdi
addikt

tehát akkor költsem másra az erre szánt összeget? :)

(#115077) BBéci válasza liszi70 (#115075) üzenetére


BBéci
titán

Remélhetőleg még sokszor fogod olvasni! Ez a kedvencem és azokhoz, amikhez használom, sokkal jobban illik, mint bármi más. Képzeld magad elé, hogy valaki nekiáll vízipisztollyal tüzet oltani! Nem is kell erdőtűz, legyen kigyulladt szénakazal. Egyrészt röhejes, másrészt reménytelen vállalkozás. Pontosan annyira, mint JBL SCS 178 hangdobozszettel megpróbálni házimozizni 35 négyzetméteres szobában. Lepkepuki.

(#115076) AndrewTdi
Tedd félre, gyűjtsél hozzá, vagy fektesd be. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115078) #09634560 válasza Mankó (#115062) üzenetére


#09634560
törölt tag

Újonnan ez a legolcsóbb bár remélem a barátod megbocsájtja hogy Audyssey helyett MCAAC van.. :)
Használtan ez

(#115079) IceRocko88 válasza kigyi_23 (#115068) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, de sajnos a hard reset sem segített. Ugyan az a helyzet. Sem a menü nem jön be, se a mély nem szól.
Ami még eszembe jutott, hogy mikor a "select" gombbal választom, hogy melyik módban szóljon (Stereo, 5CH, Direct, Dolby stb...) akkor csak Stereóba és Directbe ad ki hangot, pl. rádiónál, vagy analóg stereó bemenetnél egyaránt.

(#115080) liszi70 válasza BBéci (#115077) üzenetére


liszi70
nagyúr

Neked, mint újságírónak, a nyelvészkedési, stiláris témájú véleményemet privátban fejteném ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#115081) #09634560 válasza IceRocko88 (#115079) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ötlet: nézd meg a hangfalbeállitásoknál hogy nem -e larga maradt a front hangfalak beállitása?
Valamint a Main-ban csak a sub legyen bejelölve.

[ Szerkesztve ]

(#115082) BBéci válasza IceRocko88 (#115079) üzenetére


BBéci
titán

A menü megjelenítéséhez a Monitor nevezetű (sárga) kompozit kimenetet használod?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115083) MasterMark válasza BBéci (#115082) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen régi erősítőnél aligha van OSD szerintem. :U

Switch Tax

(#115084) BBéci válasza MasterMark (#115083) üzenetére


BBéci
titán

Pedig van neki olyan, igaz, csak a 3801-et teszteltem, de ebben nem hinném, hogy van különbség. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115085) MasterMark válasza BBéci (#115084) üzenetére


MasterMark
titán

A mindenit, nem gondoltam volna. :R

Akkor az én 1705-ösöm sokkal butább. (Igen, tudom hogy amúgy is kisebb kategória, de jóval későbbi.)

Switch Tax

(#115086) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Upgradelnék kicsit a rendszeremen... (Yamaha RX-V650 + Q Acoustics 1030i + Jamo Prestige 110 Center + Jamo Studio 120 Limited)
Szerintetek melyik lenne a leg ésszerűbb elsőre?

- a V650 nagyobb kategórára cserélni? (pl. RX-V1800/3800, Denon 2808) DTS-MA miatt
- frontok cseréje 2-1/2 vagy 3 utasra (Polk Audio TSX 330T, Klipsch Reference R-26F, JBL Arena/Studio 180, ezeket nézegettem)
- vagy vegyek egy szubot...

Legfőképp koncertek és flac, alkalmanként filmezésre használom..

sza.sa

(#115087) IceRocko88 válasza #09634560 (#115081) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Ez a másik problémám, hogy nem nem lép be a menübe. Így meg se tudom nézni a beállításokat.

(#115088) IceRocko88 válasza BBéci (#115082) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Jól értem, hogy akkor nem a saját kijelzőén, hanem tvre kéne kötnöm és ott jelenik meg? A leírásában ezt nem írta, de holnap megnézem. Nagyon köszi a választ. :R
Még nagyon kezdő vagyok (eddig csak egy régi Steteo Pio. erősítőm volt), de igyekszem tanulni. :)

(#115089) BBéci válasza sza.sa (#115086) üzenetére


BBéci
titán

Kezdésnek a Jamo hangdobozokat cseréld Q Acousticra.

(#115088) IceRocko88
Az általam linkelt manuálban egyértelműen benne van a képernyőmenü.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115090) windlord válasza windlord (#115066) üzenetére


windlord
őstag

Akkor úgy kérdem:
Elég lehet hátraa 1.5mm?

Vagy Kácsa illetve Van Damme...

(#115091) sza.sa válasza BBéci (#115089) üzenetére


sza.sa
tag

A frontokat mindenképpen cserélném.. előbb vagy utóbb. Rockra nem jön be annyira nekem. Később a frontokhoz illőre cserélném a centert és surroundokat.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#115092) IceRocko88 válasza BBéci (#115089) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Igaz! Figyelmetlen voltam és gyengécske angol tudásom, a display szóra a saját "kijelzőjére" gondoltam.
Köszönöm. :R

(#115093) adamssss


adamssss
veterán

Ti/profik szoktatok otthon bemérő mikrofont használni? Vagy Ti csak a fületekre hallgattok? Egyáltalán használtok bármilyen EQ-t?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#115094) BBéci válasza sza.sa (#115091) üzenetére


BBéci
titán

Az is járható út.

(#115093) adamssss
Az MCACC nagyon hatásosan korrigálja a szobaakusztika hiányosságait, ezért mindenképpen érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115095) donjohnson válasza BBéci (#115094) üzenetére


donjohnson
addikt

a YPAO-ról is elmondható ugyanez?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#115096) BBéci válasza donjohnson (#115095) üzenetére


BBéci
titán

Nálam az is bevált, mindkettőt jobban szeretem, amint az Audysseyt, de ez szubjektív. Bár olvastam pár tesztet, amikben hozzám hasonlóan nyilatkoztak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115097) adamssss válasza BBéci (#115094) üzenetére


adamssss
veterán

köszi. Használom is. Most 2.0-ra van bemérve a rendszer, de amint megjön a center újrakalibrálom.

Másik kérdés: Nemrég volt házibuli nálunk. Elég sokáig tartott (reggel fél 7) és még a denon x1100-al volt. Hajnalban volt párszor, hogy pár pillanatra betorzult a hang. (kb 80-90%-on ment az erősítő) Erre a jelenségre ez a magyarázat? [link]

MÁS: Még van egy TIDAL HiFi előfizetésem 3000 helyett 2000 Ft-ért. Igazi FLAC.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#115098) Ed Parker válasza Kroland25 (#113200) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Picivel jobb dobozokat is elbírna az a 600-as.

(#115099) Tamoo válasza adamssss (#115093) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bár profi nem vagyok...
Távolság, hangerő beméréshez igen. EQ-t viszont kikapcsolom. Szóval én lényegében ellennék bemérőmikrofon nélkül is. Lehet van ahol hatásos az EQ is, de nekem eddig még nem jött be.

(#115100) Ed Parker válasza Tamoo (#115099) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha még az avr400 van frissitsd a v2.28-as fw-re.
Sok mindent javítottak köztük a bemérést is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.