Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115601) BBéci válasza Norbi 72 (#115600) üzenetére


BBéci
titán

Most arról nem volt szó, csak a kábelről. Amennyiben a szubláda is új, a kikapcsolt állapotú bejáratás természetesen nem megoldás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115602) gg72


gg72
veterán

Canton [subwoofer] és Yamaha RX-V3900 erősítő közé keresek 5 méteres sub kábelt, elsősorban a VDC (Van Damme) választékából tudnátok erre a célra ajánlani valamit? Ezeket néztem:
[link]
[link]
Ez utóbbit árulják szerelve is: [link]
Vagy esetleg jó lenne erre a célra egy 75 ohm-os videókábel is? [link]

[ Szerkesztve ]

(#115603) Cseneles válasza gg72 (#115602) üzenetére


Cseneles
őstag

Én csak ajánlani tudom az Audioquest analóg összekötő kábelét :K veszel hozzá egy pár normális dugót meg ezüstözött cint és harmad áron megvan ugyanaz a minőség :)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#115604) MasterMark válasza Cseneles (#115603) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanaz a minőség nyilván nem lesz. Ha jól tudom az AQ valamilyen speciális módszerrel teszi rá a saját csatlakozóit. Meg ugye az ehhez való csatlakozók egyesével 4-6 ezerbe kerülnek, ebből négy már rendesen viszi a költséget.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#115605) Cseneles válasza MasterMark (#115604) üzenetére


Cseneles
őstag

Forrasztás mentesen rápréseli, ebbe most nem megyek bele de több neves magyar forgalmazó is egy túlárazott ámbár minőségi terméknek tartja a kábeleit. Viszont kicsit körbenézel Ebayen, mondjuk ez az RCA simán hozza az elvárt szintet, minőséget :K és annyiba kerül mint 1db Aq

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#115606) Dorian válasza #09634560 (#115579) üzenetére


Dorian
félisten

Sanci,
Arról volt szó, mi a frontok bejáratásához a megfelelő beállítás: small v. large. Egyértelműen a large. Hogy a sub is szóljon-járatódjon (ha annak is kell), pedig kell a main + sub beállítás.

Viszont ezt bejáratódás után mindenképpen változtassa meg, mert így mélytúltengős a hangkép.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#115607) gg72 válasza Cseneles (#115603) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm a tippet, de mivel tök hülye vagyok a forrasztáshoz (szerszámom sincs hozzá), így továbbra is várnám a tippeket az eredeti kérdésre a VDC kábelekkel kapcsolatban, ha van valakinek tapasztalata velük. Árban nem rosszabbak amúgy, mint az AQ, de minőségben nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#115608) MasterMark válasza gg72 (#115607) üzenetére


MasterMark
titán

300 Ft-ért ráforrasztja neked a Kácsa.

Switch Tax

(#115609) gg72 válasza MasterMark (#115608) üzenetére


gg72
veterán

OK.
Tapasztalatból tereltek az AQ felé?
Az az igazság, hogy 5 méternél a VDC fele annyibol kijönne és a hangszórókabeleivel jo tapasztalataim vannak. Ezért választanék sub-kábelt is tőlük.

(#115610) Tamoo válasza gg72 (#115609) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha tisztán akarod látni a dolgokat... :D Fogalmuk sincs merre terelnek. ;]
VDC-ből nemigazán szubkábelezett itt szerintem senki, sajnos valószínűleg hiába vársz tapasztalatot. AQ-ból a többség meg inkább gyári szerelt szubkábeleket vesz.

(#115611) xtremetuning válasza Cseneles (#115605) üzenetére


xtremetuning
addikt

"több neves magyar forgalmazó is egy túlárazott ámbár minőségi terméknek tartja a kábeleit. "

Mármint az AQ túlárazott ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115612) bajnokpityu válasza xtremetuning (#115611) üzenetére


bajnokpityu
félisten

AQ azért nem minden csatlakozásra gyárt ugyanolyan ár/értékű cuccot. hdmi, usb,sub (diamond és huskytól fölfele ) kábelek azért nem kellenek mindenkinek, inkább rétegkábelek, és itt ugye,mivel nem nagyon van komoly vetélytársuk, nincs ár/értékről értelme beszélni.

de pl az ICi, tápkábelei sok más márkának van, néha olcsóbban jobb.

nomeg melyik AQ kábelről beszélünk? 2-3 évvel ezelőttig piacra dobott kábeleik szvsz se jók, azóta nem tudom, h kit vettek fel, de pálfodult a cég kábeleinek minősége. és milyen már, h pl a régi subkábelt féláron akciózzák, és még úgy se sikerül eladni, mivel olcsóbban jobb kábeleket ad ugyanaz a márka...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#115613) xtremetuning válasza bajnokpityu (#115612) üzenetére


xtremetuning
addikt

Sub, hdmi, ethernet, usb. Ezekben jóformán verhetetlenek és nagyon komoly innovációt vonultatnak fel.

Tény, hogy hangfal, ic és tápot én sem feltétlenül tőlük vennék. De a felsoroltakban a 'többi' cég max. savanyúszőlősködhet. SZVSZ

Nem mellesleg AQ árakban messze a Kácsa a legolcsóbb európában.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115614) MasterMark válasza gg72 (#115609) üzenetére


MasterMark
titán

Én nem terelek sehova, csak tényeket közlök.

Switch Tax

(#115615) devil-k válasza xtremetuning (#115613) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Nem mellesleg AQ árakban messze a Kácsa a legolcsóbb európában."

Vagy az Extrém Digital...

Kácsa Cinnamon HDMI 10 méter- 97.430 Ft
Edigital Cinnamon HDMI 10 méter- 80.090 Ft

- mozi bolondéria -

(#115616) Cseneles válasza xtremetuning (#115611) üzenetére


Cseneles
őstag

A szerelt kábeleik biztosan :K Kevés a versenytárs, aránylag nagy marketing így kénytelenek magas áron adni a termékeiket. Kíváncsi lennék, hogy mi lehet a huskynak a méterára ha kapható lenne de biztos vagyok bent, hogy 5000Ft/m környékén helyezkedne el valahol :DDD

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#115617) xtremetuning válasza Cseneles (#115616) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha ennyire tudjátok a tutit, meg a matekot, miért is nem ti gyártotok kábelt ? :U ;]

(#115615) devil-k : nincs is raktáron....ergo más f@szával verik a csalánt...

Eu retail price : 369 euro a 10 méterre. Én erről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115618) bajnokpityu válasza Cseneles (#115616) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a drága hifi úgy működik, h megnézik a termék milyen vetélytársakkal egál, és úgy árazzák, hogy még éppen eladható legyen. a nagyok mindenképp. a gyártás nyilvánvalóan kisebb tétel ilyen volumennél. az kaszál sokat, akik olcsón csinálnak drágát, minő meglepő. nem azt fizetjük meg, hogy 10% ezüst van benne, mert a pár évvel ezelőtti kifuttatott sub kábelben is 10% van, mégse szól úgy. nomeg 60rugós subkábel áraknál már kb édesmindegy, hogy 2-3-4ezer forintnyi ezüst van-e benne.

szépen patikamérlegen megnézni a gyártó, h mennyiért lehet eladni. ez a hájend a tapasztalatom szerint. úgysincs egyszeri diyer mellett olyan knowhow, hogy elérje a szintjüket.

jó lenne tudni, h pl a huskynak mi a vetélytársa. én konkrétan nem tudok. hogy az ettől drágább AQ subkábelekről ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#115619) devil-k válasza xtremetuning (#115617) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért vernék?

"A termék jelenleg nincs raktárunkban, megrendelés esetén beszerezzük!"

- mozi bolondéria -

(#115620) Cseneles válasza xtremetuning (#115617) üzenetére


Cseneles
őstag

Én csak pénztárca barát megoldásként ajánlottam, nem mindenki teheti meg hogy kábelre költ XY összegeket, magam is használtam és használom saját szereléssel az Audioquest kábeleit megfelelő dugókkal :K Red River-Mackenzie szerelési szemléltető

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#115621) xtremetuning válasza devil-k (#115619) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nincs egy forintja sem kábelben. Ha megrendeled, hoz egy darabot neked (nyilván a kácsától).
Ne hasonlítsuk azzal, aki komplett szortimentet tart polcon.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115622) devil-k válasza xtremetuning (#115621) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt most nem is erről van szó. De ha most vennék ilyen kábelt, akkor gondolkozás nélkül az Edigitaltól venném meg. 17.000 Ft különbözet nem kevés pénz.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#115623) Dorian válasza xtremetuning (#115621) üzenetére


Dorian
félisten

Ez minket, vásárlókat miért kéne érdekeljen?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#115624) Lacielvtárs válasza devil-k (#115622) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

azért drága Uram, annyit érdemes tudni az EDigitálról hogy ha valamire azt mondják hogy nincs raktáron, megrendelés esetébe beszerzik, akkor az jó eséllyel soha nem kapod meg :(
tapasztalatból mondom. anno én rendeltem tőlük DisPlay kábelt. hónapokig vártam rá, majd két vagy három hónap múlva jött az email hogy aktuális e még, erre az időre már el is felejtettem, majd ráböktem a gombra hogy lemondom...
ha valami nincs valamelyik áruházukban, akkor az nem is nagyon létezik náluk. nekem ez a tapasztalatom velük :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#115625) devil-k válasza Lacielvtárs (#115624) üzenetére


devil-k
nagyúr

"EDigitálról hogy ha valamire azt mondják hogy nincs raktáron, megrendelés esetébe beszerzik, akkor az jó eséllyel soha nem kapod meg :("

Az én saját tapasztalatom, hogy ez nem így van.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#115626) xtremetuning válasza Dorian (#115623) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem kell, hogy érdekeljen. Ha megkapod ! hajrá.
Persze én biztos bemennék a kácsába és rákérdeznék, odaadják e ennyiért.
Arról most nem is beszélek, mi lenne, ha el szeretnéd kérni kipróbálásra az edigitáltól... ;]

(#115622) devil-k : persze, hogy nem kevés.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115627) xtremetuning válasza bajnokpityu (#115618) üzenetére


xtremetuning
addikt

" úgysincs egyszeri diyer mellett olyan knowhow, hogy elérje a szintjüket."

Vagy ha van, a végére hasonló árban lesznek. Nézzük csak meg Ákos új, nagy kábeleit.
A nagy kígyók már cseppet sem occsók....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#115628) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Aq árlista-katalógus

Innen ki lehet mazsolázni,mennyi az annyi.

(#115629) Lacielvtárs válasza devil-k (#115625) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát akkor ismét egy téma amiben nem értünk egyet ;]
nah jó csak vicc volt, nem sértésnek szántam :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#115630) Gabesz26 válasza devil-k (#115615) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Én is vettem jó áron AQ kábeleket az edigitaltól, de sajna közel sem fedik le a teljes kínálatot. USB kábelből pearl, sub-ból boxer, hdmi-ből cinnamon a teteje amit kapni lehet, szóval nem mindenkinek jelent alternatívát.

(#115631) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Az a baj, hogy ki tudja mennyit hozna egy olyan rendszerben mint az enyém egy normális AQ kábel. Kipróbálni meg ok, ki lehet a Kácsánál, de innen ahol én lakok csak futárral max (230+Km ide BP)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115632) Patice válasza Norbi 72 (#115600) üzenetére


Patice
nagyúr

Kapcsold be és küldj rá infra (10-15Hz) hangokat, amíg nem vagy otthon. Szomszéd nem fogja hallani (persze ha nem tekered nagyon föl), de a membránt mozgatja. :K

(#115622) devil-k:

Én Kácsás kábel vásárlás esetén, ha időm engedi, akkor kivárok akciós időszakot, mert csóró vagyok...

Pl. hifisó idején szoktak pl. helyszíni vásárlás esetén 20% kedvezményt adni. ;)

Idei kiállítók között még nem látom őket, de ha nem is mennek ki, akkor is szoktak akciózni.

Amúgy ha AQ kábel, akkor Kácsa. :K De más kábel esetében is először náluk nézek szét. Cipőt a cipőboltból, kábelt, a kábelboltból.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#115633) bajnokpityu válasza xtremetuning (#115627) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ákos messze van az egyszeri diyertől.
Patice: ismerek azért pár aq viszonteladót, nem kell azért a 20%ért hónapokat várni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#115634) Norbi 72 válasza Patice (#115632) üzenetére


Norbi 72
veterán

És ezt pontosan hogyan kell kivitelezni? :B

Közel 5 óra van a méregzsákban.

:D

(#115635) dunkel válasza Patice (#115632) üzenetére


dunkel
őstag

Nem tudom meleg szívvel ajánlani, én csináltam 25-30Hz sinus sweepet annyi kakaóval, hogy mozogjon a membrán. Pár óra után lekapcsolta a védelem, volt izgulás elindul-e újból. Mondjuk lehet 5 perc on - 10 perc off-ot bírná hosszú távon is.

(#115636) kigyi_23
Nyilván így készült anno a fájl is amiről beszélek.

Patice
Felváltva kell szünet-járatás.
Amúgy miért lesz ebből privát, fizetős a tartalom?

[ Szerkesztve ]

(#115636) kigyi_23 válasza dunkel (#115635) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hát kell bele rakni szüneteket :) Az sem lehetetlen végül is egy sima zeneszerkesztő progival meg lehet oldani. Csak végteleníteni kell a szünetekkel együtt.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115637) Patice válasza Norbi 72 (#115634) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagy Yamahád le tud játszani mondjuk FLAC-ot vagy WAV-ot, pl. pendrive-ról?

Ha igen, akkor priviben dobj egy mél címet és küldök egy fájlt (vagy egy linket), amiben csak ilyen hang van, és azt az egy track-et ismétlésre berakod. Aztán hagyod járni megfelelő hangerőn, hogy ne legyen zavaró, ennyi.

(#115635) dunkel:

Érdekes, azt hittem bírják ezek. Mennyire tért ki a membrán? A szünet mondjuk nem rossz ötlet.

WAV-ba nem nagy cucc tenni pár másodperces szüneteket...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#115638) Vikthor válasza Norbi 72 (#115634) üzenetére


Vikthor
nagyúr

milyen sub ez pontosan? csak nem egy cserkó rtiA7 van ott mellette? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#115639) dunkel válasza Patice (#115637) üzenetére


dunkel
őstag

13,51mm, fogalmam nincs nem mértem, de nem volt maxra járatva. Szerintem pár másodperc alatt nem tud lehűlni az elektronika.

(#115640) Patice válasza dunkel (#115639) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát azért ez nem is kis mozgás kérem szépen... :U

Én pár mm-re gondoltam csak + szinuszos jel nagy terhelést ad, ezért szokták csökkenteni a teszt fájlokban a jelszinteket -10-15-20 dB-lel :K

Amúgy lehet a szünet 30-60 másodperces is és mondjuk 5-10 másodperc a jel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#115641) Norbi 72 válasza Patice (#115637) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mindjárt megnézem.Flac-ot írja,igen.

Viktor: Random olvasol? :N Erőtér 5-ös ;]

Az bizony.

[ Szerkesztve ]

(#115642) kigyi_23 válasza Patice (#115640) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen én is erre gondoltam, hogy 5 másodperc jel 10-15 másodperc szünet. Ez tuti nem nyírja ki elég biztonságosnak tűnik ebben a formában.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115643) Norbi 72 válasza dunkel (#115639) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez 1500 Wattos,ha nagyon hallkan megy,akkor se bírja ki szerinted?

:F

(#115644) dunkel válasza Patice (#115640) üzenetére


dunkel
őstag

Még egyszer írom: nem tudom mennyi volt az annyi. :)

Az, hogy hány dB-vel van csökkentve a jel számít? Egy fájlt fogsz lejátszani, a sub potiját meg oda tekered ahova akarod.

(#115643) Norbi 72
Ha on-off felváltva lesz a fájlban szerintem bírni fogja. Ha Patice nem küld fájlt majd szólj.

[ Szerkesztve ]

(#115645) Dorian válasza Norbi 72 (#115643) üzenetére


Dorian
félisten

Azért én inkább intenélek türelemre, mint szinuszjellel otthagyni. Ráérsz, nem?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#115646) adamka36


adamka36
tag

Valaki meg tudja mondani hogy a hkts 5 szatelit hangsugárzó hány hz-ig képes lemenni? Erősítőn mit érdemes állítani?

(#115647) Norbi 72 válasza Dorian (#115645) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rá bizony,szabin vagyok. :K

Reggel 10 óta megy a VH1,nagyon dögös hangja van. :))

(#115646) adamka36 Úgy 120-150 lehet az alja,ez ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#115648) BBéci válasza adamka36 (#115646) üzenetére


BBéci
titán

200 Hz alatt csak jelzés értékű, amit művel. Viszont az olyan magasra állított vágási frekvencia zavaróan behatárolhatóvá teszi a szubláda hangját. Ha egyáltalán képes olyan magas hangot normálisan kiadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115649) adamka36 válasza Norbi 72 (#115647) üzenetére


adamka36
tag

Köszönöm.
Nekem 120hz-en volt fél évig most 150hz-en mintha kellemesebb lenne a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#115650)



addikt

Sziasztok!

A mélynyomóm egy kis gipszkarton kuckóban lesz elhelyezve. ami azt jelenti, hogy pár centivel nagyobb, mint maga a mélynyomó és csak 1-ik oldalról nyitott (szemből).
Igen tudom, hogy ez abszolút nem ideális, de sajnos másképp nem lehet megoldani, így ezt a kört ha lehet hagyjuk ki és abból szeretném kihozni a legjobbat, ami van.

Szóval a kérdés, hogyha valami puha szivacsos anyaggal kitömném a kuckót azzal javítanék a helyzeten, rontanék esetleg tökmindegy? A reflexlyuka vagy milye hátul van a mélynyomónak ha ez számít.

Illetve a centerem is ugyanígy lesz elhelyezve, azzal kapcsolatban is hasonló a kérdés. kitapétázzam valami puha szivaccsal a gipszkartont?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.