Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114801) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Ha már HM topic. A kábelek elrendezésével kapcsolatban mi a helyes?

- Egymástól a lehető legtávolabb helyezni a kábeleket (így valószínűleg látszani fog tehát nem praktikus)
- Egymás mellett elvinni a kábeleket így nem látszik, praktikus, de mi van azokkal amik hosszabbak mint a többi azok ott "kígyóznak" mindenfelé
- Ugyanaz mint a második eset, de néhány kábelt leválasztva a többitől amennyire csak lehet, nem hagyni "kígyózni" őket, hanem feltekerni

Na melyik a helyes?

Tudom távolságot kellene hagyni a kábelek között, de nálam pont ott jön a KábelTV A tetőantenna, az elektromos áram befelé és még a SOB valamint a jobb oldali kábelek is ott mennek el. A HDMI sincs messze feltekerve elkülönül ugyan, de ott marad ugye a célhely közös.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#114802) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap volt szerencsém megfülelni egy Klipsch szettet.
És azt kell, hogy mondjam, hogy nem volt rossz, nekem tetszett. :)
A frontok RF-82-es volt a center már nem tudom de a nagyobb 4 hangszórós fajta volt. :) A szub szintén Klipsch volt RT-12D.
Meg Rotel proci volt meg végfok.

Úgyhogy ezek is felkerültek a listámra. :D

Természetesen első helyen még a Canton Chrono szerepel. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#114803) xxlongikaxx válasza kigyi_23 (#114801) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

En mindig azon gondolkodom hoyg masok hogy vezetik el a sorrungoknak a kabelt ha nincs kabelcsatorna. Mert ha a szegolecnel vezetem akkor marha hosszu, ugyhogy most a szonyeg alatt megy leragasztva de ez igy meg annyira nem jo:)

(#114804) Norbi 72 válasza Mankó (#114794) üzenetére


Norbi 72
veterán

Járasd be a JBL-t,utána haverokkal teszteld a kettőt. :K

A vasadon 2 sub kijárat van,nem kell osztani.

(#114802) spiky03 Ha meglesz az áhított vas,térj vissza vele hallgatózni,akkor előrébb leszel.

[ Szerkesztve ]

(#114805) spiky03 válasza Norbi 72 (#114804) üzenetére


spiky03
veterán

Az vagy Pioneer lesz vagy egy Yamaha. Vagyis nagyon remélem :)
És szerencsére mind kettővel jó barátságban van a Klipsch szett, meg a Canton-ok is. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#114806) #75912448 válasza Mankó (#114792) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biztos, hogy nem, szerintem inkább büntetés lehet egyszerre az a 2 sub. Ráadásul egyet sem tudsz elhelyezni jól, nemhogy kettőt. A teljes mozi install témakört lefedve is a 2 vagy 4 sub elhelyezését (jól) tartom a legnehezebb feladatnak.

(#114807) Dorian válasza kigyi_23 (#114801) üzenetére


Dorian
félisten

Gyakorlatban: Ahogy elfér. Nálam is egymásra van halmozva az összes, ez van. Amelyik valami zavart zajt okoz, azt lehet odébb tenni. Nálam a subkábel míg 2 m-es volt, és minden mellett futott, adott egy nagyon minimális (fülelős) alapzajt bekapcsolás után pár másodpercig, 3m-est már úgy vezetem ahogy akarom.

(#114803) xxlongikaxx:
Én pl. becsöveztettem az aljzatbetonba, falba. Aztán egy festés-glettelés után a szakik úgy "beépítették", hogy csak vakolatrongálással lehetne megmozgatni, így maradt ott, az új kábel meg fut a szőnyeg alatt. Majd a köv festésnél sort kerítek rá.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#114808) Mankó válasza #75912448 (#114806) üzenetére


Mankó
veterán

Mindenki mashogy latja. Szerintem a legtobben a 2 sub lehetosegebol indulnak ki, en a te velemenyeden vagyok. Egyet is nehez elhelyezni, plusz a 2 kulonbozo kialakitas miatt egy rem alom lehet beallitani.
Ettol fuggetlenul egyszer mar csak kivancsisagbol is kifogom probalni. Aztan ha nagyon gaz, akkor megy aprora a boston subja.

(#114809) skoos válasza #09634560 (#114790) üzenetére


skoos
őstag

Egyszerűsìtsünk :)

Kezdek egy rendes CD lejátszòval, remélem azzal is lesz ùjdonság a Dyna M65 V4-en.

Használtat vennék, max 50ig. Merre induljak? A sztereo erősìtő majf Karácsonyra :)

(#114810) #75912448 válasza Mankó (#114808) üzenetére


#75912448
törölt tag

2 sub mindig jobb, mint 1, kivéve ha ennyire eltérnek egymástól és helyük sincs. Ilyenkor 2 sub rosszabb, mint egy sem. :D

(#114811) afiaf


afiaf
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónap múlva családi házba költözünk, így a számítógép külön helyiségbe kerül, nehezen lenne megoldható, hogy rákössem az erősítőre (és a hangfalakra).

Elkezdtem nézegetni a hálózati lejátszókat, de nem tudom, hogy nincs-e ennél ideálisabb megoldás, hogy wireless tudjam hallgatni a zenéimet a pc-ről...

Ha maradok a hálózati lejátszó mellett, akkor mire kellene figyelnem a vásárláskor?
Nem kellene hangfallal rendelkező, közvetlenül rákötném az erősítőre.

Előre is köszi a segítséget!

(#114812) BBéci válasza afiaf (#114811) üzenetére


BBéci
titán

[Ez] egy egész jó hálózatos zenelejátszó. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#114813) Lacielvtárs válasza BBéci (#114812) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

3,379,000 Ft/ darab :Y
ez tényleg ennyibe kerül? :B
vagy nem jól értelmezem a vesszőket :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#114814) Patice válasza afiaf (#114811) üzenetére


Patice
nagyúr

Költségvetés és (várható) hardveres környezet ismeretében ebben a fórumban talán fogunk tudni tanácsot adni. :K

A PC-d alkalmas amúgy szervernek? Kábel vezetése az erősítőig megoldható, vagy csak vezeték nélkülit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#114815) BBéci válasza Lacielvtárs (#114813) üzenetére


BBéci
titán

Vessző csak egyetlen esetben lehet a számok között, a neve: tizedesvessző. Sajnos a Stream honlapja nem mentes a helyesírási hibáktól.
Sőt, a hatályos helyesírási szabályok szerint, pontot sem szabad tenni a számok közé, viszont a szóköz megengedett.

A Lumin S1 elképesztően, brutálisan jó, ami spéci tápegységgel tovább fokozható. :K

Szerinted ehhez a végfokhoz (kettő kell belőle) milyen lejátszó passzol?

Azért off, mert házimozi erősítőhöz csatlakoztatni ritka nagy butaság lenne. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#114816) Lacielvtárs válasza BBéci (#114815) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem és jogos, tehát akkor is ha helyesen van írva hanem, akkor is az majd egy lakás ára... :K
mit tudhat az annyi pénzért?
tyúkszemet harap, kávét főz? ;]

ilyet én nem csatlakoztatnék ennyiért sem házimozihoz, sem semmihez...
szerintem oltárt emelnék neki és nézegetném mint a múzeumi tárgyakat :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#114817) afiaf válasza BBéci (#114812) üzenetére


afiaf
csendes tag

Köszi BBéci, de ezt passzolom azt hiszem :)

(#114818) BBéci válasza afiaf (#114817) üzenetére


BBéci
titán

Aki nem ad meg ár maximumot, az így jár. ;]

(#114816) Lacielvtars
Elballagsz a Stream Audióhoz és meghallgatod. Rögtön tudni fogod, miért kerül annyiba. Bár nem biztos, hogy van raktáron olyan hangdobozuk, ami meg tudja mutatni a Lumin S1 valós tudását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#114819) XtremLor válasza Lacielvtárs (#114816) üzenetére


XtremLor
őstag

Arra vannak szebb, es izlesesebb targyak! :D

Ennyi penzert viszont elvarhatod hogy este szakszizzon is, bar nem tudom milyen bill kombinacioval hivhato elo! ;)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#114820) afiaf válasza Patice (#114814) üzenetére


afiaf
csendes tag

A költségvetés egyelőre rugalmas, de őszintén szólva túlzottan sokat nem szeretnék erre költeni. Azt sem tudom milyen intervallumban kellene gondolkodnom, de az előző 4 millás cucc kizárva :)

Elég nehézkesen tudnám megoldani a kábel vezetését, így elsősorban wireless megoldást keresek.

Az remek kérdés, hogy a PC-m használható-e szervernek, fogalmam sincs. Hogyan tudom ellenőrizni?

Illetve hardveres környezet alatt mit értesz? Az erősítő + hangfal részt vagy a pc-ét?

(#114821) afiaf válasza BBéci (#114818) üzenetére


afiaf
csendes tag

Kétségtelenül igazad van :D

(#114822) zolaas válasza Tamoo (#114795) üzenetére


zolaas
senior tag

Ha agyonvernek se tudom, h nekem már hogy volt, de nem kellett visszasöntölni az tuti. A cd játékos simán a sztereó cd bemenetére volt dugva, ha jól emléxem. Igaz az 1 Yamaha volt.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#114823) xxlongikaxx válasza afiaf (#114820) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Miert nem cserelesz erositot, ami mar kepes DLNAs lejatszasra?

(#114824) xxlongikaxx válasza BBéci (#114815) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Frekvencia átvitel (Hz) 0,3 - 1000000

Azert ehhez kicsit szkeptikusan allok....

(#114825) MasterMark válasza xxlongikaxx (#114823) üzenetére


MasterMark
titán

Azért valószínűleg hangminőséget kellne feláldozon (ha már van egy korrekt erősítője), így az nem épp javasolt.

Persze ha tud ugyanolyan hangminőségűt szerezni, úgy hogy az még megérje akkor lehet.

Switch Tax

(#114826) Tamoo válasza zolaas (#114822) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pedig mostmár kíváncsi lennék. :D Hátha tanulok valamit.
Ha "kettébontod" akkor az előfokról, hogy jut el a jel a végfokra? :D Max amit MasterMark írt, hogy azt meg átvezeted a mozierősítőn.

[ Szerkesztve ]

(#114827) xtremetuning válasza #75912448 (#114806) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pénteken megjön a harmadikom. Szeretem a kihívásokat. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114828) adamssss


adamssss
veterán

Holnap jön a Denon AVR-X1100 utódja, egy Pioneer VSX-LX55. Kíváncsi leszek, hogy lesz-e különbség. Egy biztos: tuti, hogy hangosabban fog szólni. :)
Kábelre mennyit érdemes szánni? Nekem most ilyenjeim vannak:Inakustik Premium 1.5

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#114829) zolaas válasza Tamoo (#114826) üzenetére


zolaas
senior tag

Ha jól emléxem ez volt a sztereóm. Egy Denon 2803-al volt összekötve. És a cd tuti, hogy ebbe volt dugva és szólt is. :)

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#114830) dgyuri0123 válasza adamssss (#114828) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" Egy biztos: tuti, hogy hangosabban fog szólni."

És 38-szor jobban is.
Kb. ;)

"csak a zene van"

(#114831) Ragadozó válasza adamssss (#114828) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ne hangosabban szóljon, hanem szebben ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#114832) #75912448 válasza xtremetuning (#114827) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szép! Ha hozzám jönne én is szeretném. ;) Mondjak okosakat? Ahol 3 sub elfér, ott van hely negyediknek is. :U Bizonyos körökben az a hit járja, hogy referencia mozi min. 4 sub.

(#114808) Mankó

Ha már kínzod magad ezzel a születésekor is halott ötlettel, ha van helyed próbáld ki a jobb-bal eltolt elhelyezés(eke)t. Számos esetben jobb, mint szemben kettő.

(#114833) kigyi_23 válasza adamssss (#114828) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hűű az nagyon szép vas olyanra még nekem is fájt a fogam egy darabig aztán nem találtam megfelelőt és felhagytam vele.

Más: Érdekes, hogy az LX72-t mióta hirdeti a srác avx-en és még mindig nem viszik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#114834) palesz53 válasza adamssss (#114828) üzenetére


palesz53
senior tag

Nem vagyok "Veled" képben (milyen dobozok, milyen felállásban), de az az Inakustik kábel valószínűleg kevés lesz.
Nem igazán az összeg számít, hanem hogy passzoljon a rendszerbe. (Nálam pl most drágább a hangsugárzókábel, mint a doboz. Nem ez volt a pénzügyi terv, de annyit javult a hang, hogy így marad. A dobozaim hirtelen szárnyalni kezdtek.)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#114835) bajnokpityu válasza #75912448 (#114832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

húzzad csak, nekem a kettő is bőven elég volt, de azért kíváncsi leszek, mivel több a 3/4 :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114836) #75912448 válasza bajnokpityu (#114835) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D A 3 amúgy nem sztenderd, de az nem jelent semmit. A 4 inkább, és annak is van számos bevett elrendezési formája. Ha nem csak jön, hanem marad is, kív lennék végül milyen felállásban sikerül véglegesíteni. Gondolom minimum 1 hétig fülelés és tologatás jön, végén rajzot kérünk.

(#114837) Lacielvtárs válasza BBéci (#114818) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& XtremLor: hát igen, igazatok lehet, ehhez az én CAV-jaim, kevés lenne, mint Mackósajtban a brummogás :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#114838) bajnokpityu válasza #75912448 (#114836) üzenetére


bajnokpityu
félisten

megjegyzem elég súlyos kitolás XT-t húzni, már látom magam előtt a kábel számlát (gondolom a szoba túlsó sarkába kerül)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114839) Patice válasza afiaf (#114820) üzenetére


Patice
nagyúr

Kicsit konkrétabban lettem volna kíváncsi, hogy milyen erősítőd van, kb. milyen minőségi szintet képviselhet + maga a PC, hogy azt hogyan használtad zenehallgatásra. A hálózati zenelejátszónak a hálózat a lényege, szóval gondolom rendelkezel wifis routerrel, ennek a típusa is jöhet. Hálózati zenelejátszáshoz kell egy szerver/NAS/routerre kötött HDD, ahonnan eléred a fájlokat, zenéket, ez megvan már?

Ha a meglévő PC-det akarod szervernek használni, akkor annak bekapcsolva kell lennie, amikor zenét hallgatsz a másik helyiségben,ez nem biztos, hogy túl takarékos dolog egy normál asztali PC-t ilyen feladatra használni. Alapvetően bármilyen gépből lehet szervert csinálni a megosztások beállításával, csak nem mindegy milyen az a gép.

A hálózatos zenelejátszók mostanában kezdenek terjedni, sőt, ARM procis minigépekből is csinálhatsz ilyen lejátszót.

Ha ezt a vonalat vesszük, akkor egy Raspberry Pi(2) + wifi adapter is jó ehhez, csak akkor kell még egy külső DAC is ehhez. Vagy a Raspy-hoz van saját DAC is (Hifiberry), amivel máris meg van oldva a dolog (+ persze wifi adapter). Utána jön a szoftver. Én első körben Volumio-t ajánlanék, de van még pár alternatíva. :K Vagy egy Apple Airport Express.

Következő lépcső lenne árban egy dedikált PC, wifi kártyával + külső DAC. Ebben már sokkal több a kombinációs lehetőség és variálhatóság, árban már alulról közelíti a gyári hálózati lejátszókat.

Sonos termékei is nagyon jók. (ezen az oldalon találsz majd még pár kütyüt! :K ).

Aztán következne mondjuk egy Pioneer N-50-es gép, de szvsz. sok kötöttség van benne, ami nekem nem tetszik.

Még egy nagyobb lépés és akkor már jöhet egy Auralic Aries akár külső lineáris táppal, vagy anélkül. Ezekhez is kell külső DAC!

Említésre méltó még a Linn sorozata (Sneaky > Kiko > Majik > Akurate > Klimax)

No meg persze a Luminok (árban növekvő sorrendben: D1 > T1 > A1 > S1).

Csak pár példa. Mindegyiknek kell szerver. Én ilyen célre NAS-t használok. (Mi az a NAS?)

Röviden ennyi. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#114840) xtremetuning válasza #75912448 (#114836) üzenetére


xtremetuning
addikt

Inkább csak le szeretném venni az első kettő válláról a terhet. Ha 15% pluszt ki tudok még hozni, akkor elégedett leszek. És izgat a kihívás is....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114841) Perzeusz válasza Patice (#114839) üzenetére


Perzeusz
tag

Végigolvastam a Synology Nas-os cikket. Egyből úgy érzem, hogy kell egy ilyen :) Sikerült elültetned a fejemben egy gondolatdarabkát :DDD

2 db WD Red 2TB eladó

(#114842) adamssss válasza palesz53 (#114834) üzenetére


adamssss
veterán

Yamaha NS-777-es frontjaim vannak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#114843) Mankó válasza #75912448 (#114832) üzenetére


Mankó
veterán

Egy falon levo megoldast fogok probalni. A 2 sub a tv 2 oldalan fog elhelyezkedni, az egymassal szembeni otlet nem megvalosithato.
Ujra kalibraltam a rendszert, aztan azt hittem falhoz vagom a tavcsatit. Zene alatt tok jol szolt, film alatt meg valami zagyvasagot hallottam. A jobb hatso se szolt film alatt, pedig a level kalibralasnal meg igen.
Holnap reseteles utan kalibralhatom ujra, valami beallitas bent ragadhatott, ami bezavart.
Akar hogy hallgattam dynamic eq-val szebben szolt.
Hagytam pici helyet a sub mellett is, h ne tapadjon a butor a subhoz, egesz szepen elkulonultek a hangok, pedig nem rezonalt a 2 szekreny darab elotte se. A 2 hatso ala meg teszek valami eket, h kicsit a hallgato pozicio fele lejtsenek es ugy kalibralok egyet. Lassan mar eltalalhatnam a jo beallitasokat, mert napok ota csak allitgatok. :(

(#114844) Ragadozó válasza kigyi_23 (#114833) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mert áll egy kicsit a hifi piac, két LX BD lejátszó is van, a 71-est is régóta hirdetik...pedig az nem rossz készülék...
Van azért ami nem sokáig van fent...de a legtöbb cuccot mostanában nem egy nap alatt viszik el...

Kiemelt figyelmet kap tőlem a használt piac, ugyanúgy mint Sancitól...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#114845) kigyi_23 válasza Ragadozó (#114844) üzenetére


kigyi_23
addikt

Most nálam is kiemelt figyelmet kap, mert elértem a váltóponthoz és nem tudok megülni a fenekemen kell vennem egy jobb AVR-t a mostaninál :) Sajnos a keretből a 72-es már kifut :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#114846) #09634560 válasza kigyi_23 (#114845) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mennyit szánsz rá?

(#114847) BBéci válasza Mankó (#114843) üzenetére


BBéci
titán

Nagy bajban lennél egy Primare SPA23 erősítővel. ;] Ugyanis nincs önbemérő EQ-ja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#114848) python1


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!
Régen jártam errefelé,de azért követtem a fórumot.
Megújult erővel lendítem bele magam ismét a mozizás művelésébe,és hamarosan boldog tulajdonosa leszek egy Denon AVC A1 SR nagyvasnak. :)) Aztán jöhetnek a dobozok hozzá. :F

(#114849) #09634560 válasza python1 (#114848) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hát nem pici vas az biztos.. minimum Dali ikon de inkább jobb járja mellé!! :R

(#114850) python1


python1
veterán

Szevasz Sanci!

Meg is lesz vele a "gondom" az már biztos,de ezt a kihívást szívesen vállalom. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.