Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115851) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Milyen tápkábelt javasoltok Nad HM erősítőhöz? A keret max 40.000 HUF,lehet használt is...
Köszi!

(#115852) bajnokpityu válasza Tamoo (#115847) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én meg egy transparent tápkábelt tettem a múltkor a kv főzőbe. Célnak megfelelt;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#115853) Power17


Power17
tag

Köszönöm a segítséget! Az volt a gond. Frissítettem a Firmwaret az erősítőn. Már nem pattog a hang szépen szól :)
Yamaha akkor elrontottam a SPDIF decodolást amit így javított még régebben,

(#115854) lemmy9 válasza Puma K (#115842) üzenetére


lemmy9
őstag

Én itt próbálkoznék:

Szerintem!

(#115855) Norbi 72 válasza lemmy9 (#115854) üzenetére


Norbi 72
veterán

De gonosz vagy... ;]

(#115856) #09634560 válasza stomi76 (#115832) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó választás, 160-ig a legjobb.

(#115857) Puma K válasza lemmy9 (#115854) üzenetére


Puma K
veterán

Jól van ügyes vagy megy a buksi simi hátha attól megnyugszol.

Abban a dobozban aztán sok fém van, kacatnak sem nevezhető, mert működik csak kis felújítást-törődést igényel, aminek az intézése már folyamatban van ;)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#115858) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tudom hogy itt többen használtok spotify-t. Az erősítőmhöz van külön App (Marantz), és tök jó működik, de az alkalmazás felülete nem olyan felhasználóbarát mint mondjuk a PC-n levő spotify programé. Lehet olyat csinálni hogy a PC-s felületen böngészem a spotit, de az erősítőn szólal meg? (Kábelek nélkül) Remélem értitek. :B
De ha nem is értitek, akkor elmondhatnátok hogy ti hogyan használjátok? :R

(#115859) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Valaki nézze meg, hogy a Jurassic Word DTS HD-MA sávja milyen? A center beszédhang alatt iszonyatosan kevés, effekt alatt sok. A kísérő zene néha túl hangos és elnyomja az effekteket.

Egyelőre nem értem miért, de a Mad max nekem referencia értékű volt annyira tetszett hangilag!
(természetesen nem volt változtatás)

"in medias res"

(#115860) #75912448 válasza Csabroncka (#115859) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyébként a képaránya valóban 2.00:1? Ha igen, a BD3D változat is olyan? A blu-ray.com ezzel a specifikációval hozza, ami nekem kissé fura és egyben értelmetlen. Ha nem 21:9 a képformátum, akkor miért nem a megszokott 1.78:1?

(#115861) Csabroncka válasza #75912448 (#115860) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elsőre igen, utóbbit nem tudom.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre...

"in medias res"

(#115862) #75912448 válasza Csabroncka (#115861) üzenetére


#75912448
törölt tag

Megvárom a megjelenést..., de addig kitárgyaljátok. :)

(#115863) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok otthon a témában!

Cél:

- lehető legtöbb audio/video formátummal megbírkózzon (MP3, FLAC, WAV, AC3, AAC stb | ISO, DVD, MKV, Blu-Ray, Xvid stb.) Gondolom ezeket tudja az összes mai cucc!
- Blu-ray lemezt is tudjon vinni
- NAS-ról szeretném hajtani a filmeket / zenéket Ethernettel porton át
- TV-re HDMI-n keresztül mehetni ki
- Hangfalakra nem tudom mi most a leggyakrabban alkalmazott szabvány...

Nem vagyok audiófil, valami egyszerűbb hangzású közép alsókategóriás 5.1 dologra gondoltam!

Mennyibe fájna egy ilyen, tudnátok linkelni valami viszonylag jó vételt?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#115864) Norbi 72 válasza spe88 (#115863) üzenetére


Norbi 72
veterán

Úgy 850-ből kijön egy pofás szett.Használt érdekel?Sokat lehet spórolni.

(#115865) Mankó


Mankó
veterán

Ez a Dynamikus Volume tiszta szívás. Kikapcsoltam és megjelent minden ami eddig hiányzott, feszes mélyek, irányítottság, természetesebb hang. :W (EQ maradt bekapcsolva.) Persze még finomítani kell, de egy hét káromkodás után már végre rajta vagyok a jó úton, remélem. :DDD
Sub-on 60% körüli a hangerő, erősítőn vissza kellett vennem -6-ra hogy jó legyen. Jó ez így, vagy inkább a sub-on állítsam visszább?

(#115866) spe88 válasza Norbi 72 (#115864) üzenetére


spe88
senior tag

alsó kategória 850-ből? :D

ne már!

én úgy az ötödére gondoltam max! :)

Edigitalon meg egyéb helyeken nézegettem bluray lejátszós erősítő kombó, amin ethernet bemenet is van és viszi a legismertebb formátumokat, szóval az 85k 5.1-es cuccal. Tudom, hogy finoman szólva nem egy tigris, de ennyire nem ér semmit ez a kategória vagy szivatsz a 850-nel? :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#115867) Norbi 72 válasza spe88 (#115866) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem szivatlak. :N

Alsó-közép kategóriát írtál,nem ugyanaz.De sejtettem,hogy valami bögreszettre gondoltál,azzal ez a topik nem foglalkozik.Téma tudnivalók jobb felül.

[ Szerkesztve ]

(#115868) #09634560 válasza spe88 (#115866) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez a legolcsóbb vállalható szett. Mélynyomó kell még hozzá (cca 50 pénz a JBL250p).
Utána vehetsz mellé médiajátszót és BD playert 70-ből mindkettőből kijön minőségi darab, És ebből meg tudod valósitani, nagyobb kompromisszumok nélkül

(#115869) Norbi 72 válasza #09634560 (#115868) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én úgy vettem észre,a 250p akciónak vége.De helyette ez is jó lehet.

Jó,a 41 hz alul elég karesz..

[ Szerkesztve ]

(#115870) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

valaki jár a kácsában mostanában?
priviben jelezze felém...köszönöm

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#115871) BBéci válasza Norbi 72 (#115869) üzenetére


BBéci
titán

Műszaki adattáblázatát nézve a Dynavoice T-12 sem megy igazán mélyre, a valóságban pedig igencsak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115872) Norbi 72 válasza BBéci (#115871) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem volt véletlen nálatok mérésen?

(#115873) BBéci válasza Norbi 72 (#115872) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tűnik, mivel nincs a cikk végén, külön az Arena mélynyomót nem mértük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115874) devil-k válasza z123456789 (#115858) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha a mobilodon van Spotify, akkor azzal tudod irányítani az erősítődön "futó" alkalmazást. :)

- mozi bolondéria -

(#115875) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!

Még mindig ùgy érzem vannak rejtett képességei rendszeremnek.
Jo minőségű kábelekkel húztam a Kácsátòl, de lehet nem kellő figyelmességgel választottam, cd lejátszòmat pedig Acoustic Research optikai (6e) 3,5m-essel húztam be. A köv. lépcső 12 lett volna, szintén AR. Nem éreztem.

Valaki kölcsön tudna adni egy napra valami javallott minőségben 2 front kábelt banánosan és egy optikait?
Viszem hozom pesten belül :)

Aztán jöhet a javaslat tüskékre, gránitlapra, tojásdobozra. Parkettán állnak a falak, pőrén. :)

(#115876) celf


celf
őstag

Hoi!

Kábellel kapcsolatban lenne egy kérdésem: nem tudjátok, hol lehet venni 20-30cm hosszuú RCA to RCA kábelt, aminek mind a két vége "male" ?

Budapesten, ami nem webshop. Vagy ha nagyon nincs más, webshopos is jó lehet.

Köszi!

:R

(#115877) MasterMark válasza celf (#115876) üzenetére


MasterMark
titán

Mihez?

Switch Tax

(#115878) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Létezik valami Hack, vagy valami beállítási opció arra, hogy Marantz SR5007-nél mozin élénkebb legyen a SUB?

Minden más problémámra találtam beállítást és szépen szól, de ezzel nem vagyok megelégedve. A Denon lényegesen erőteljesebb volt ezen a téren. Próbáltam minden beállítást:
Frontok Small és vágás ugyanúgy ahogy a Denon-on 60Hz-en, de semmi, de 80Hz sem hoz lényegi különbséget csak kevesebb lesz a mély, mert a SUB-ból nem hallom vissza :(
A helye nem változott, csak az ereje ment el pedig azzal nem volt problémám eddig. A frontjaim most Large-ra vannak rakva, hogy legalább azokból jöjjön valami, mert enélkül nagyon kevésnek érzem. Viszont ebben a beállításban a Frontok sokkal jobban "élnek" mint a Denon-on megszokott és sztereón is sokkal jobb. Már kifogytam az ötletekből :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115879) Pepszi válasza kigyi_23 (#115878) üzenetére


Pepszi
tag

tippre amiket érdemes átnézni:
nincs-e bekapcsolva valami night mode, dynamic volume, dynamic eq.
illetve, hogy a bemérés milyen messzire és hány db-re állította a sub-ot.

(#115880) rayoliviero


rayoliviero
veterán

X.overt mire állítsam az erősítőben? Minél erősebb basszust szeretnék. Mélyládám nincs.

Alapból 80 Hz-en volt, most 50-re tettem. Jól gondolom, ha minél kisebb a frekvencia, annál erőssebb basszus lesz? :B 50-től kisebb mondjuk nincs.

Plusz még látok ilyen beállításokat:

EQ: ON
S-wave: OFF
Phase: ON
Phase C+: AUTO
V.Depth: OFF
V.Wide: OFF
V.Height: OFF
V.SB: OFF
S.RTRV: OFF

Mi micsoda? Tudna valaki segíteni? Hogy állítsam be?

[ Szerkesztve ]

(#115881) spe88 válasza Norbi 72 (#115867) üzenetére


spe88
senior tag

Jah a nyitó kommentben közép alsókategóriát írtam, szóval úgy értettem az alsókategória közepén legyen kb!

Amúgy jó ez a bögreszett duma :D

@Sanci38

Tehát cca 270-ből jönne ki a cucc? :O
Ha ez az, ami még úgy ahogy vállalható, akkor szerintem nem lesz egy jó darabig! :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#115882) Csabroncka válasza rayoliviero (#115880) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha nincs mélynyomód akkor a hangfalbeállítást Large-ra kell állítani. Ebben az esetben nincsen vágás, a teljes frekvenciatartományt megkapják a hangfalak, értelemszerűen az X-overt=vágási frekit fölösleges állítani, mert nincs értelme.

Csak akkor kell Small beállítás a hangfalakra, ha van mély. Ekkor sem kötelező, de erősen ajánlott!

user manualban mindet részletesen megtalálsz

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#115883) rayoliviero válasza Csabroncka (#115882) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, az Large-on van, még a surroundok is, mert oda állította magának az erősítő (advanced MCACC).

EQ: ON
S-wave: OFF
Phase: ON
Phase C+: AUTO
V.Depth: OFF
V.Wide: OFF
V.Height: OFF
V.SB: OFF
S.RTRV: OFF

Ezek mire jók?

(#115884) rayoliviero válasza rayoliviero (#115883) üzenetére


rayoliviero
veterán

TONE funkció: ahol tudom növelni a bass-t és treble-t, sajnos csak stereo módban jelenik meg. Ezt sehogy nem tudom állítani akkor?

(#115885) nismoka válasza rayoliviero (#115884) üzenetére


nismoka
addikt

Az csak sztereóban megy de minek az, ott van az EQ... De lehetőleg stereo-módban ne kapcsold be ezt is meg az EQ-t is mert be lehet....

[ Szerkesztve ]

(#115886) MasterMark válasza rayoliviero (#115880) üzenetére


MasterMark
titán

Minél magasabbra állítod, annál többet kap a front. Minnél kevesebbre, annál több marad a többi hangsugárzón.

Switch Tax

(#115887) kigyi_23 válasza Pepszi (#115879) üzenetére


kigyi_23
addikt

A tipp jó, alapból Dinamic Volume mediumra volt állítva első dolgom volt kikapcsolni. Dinamic EQ volt bekapcsolva és kikapcsolva is, de mindkét megoldásnál ugyanaz a helyzet csak bekapcsolt állapotban ugye a frontok és a center kap egy kis kiemelést.
Alapból 4.6m-re és -7db-re állította ezt én már próbáltam magam állítani, de úgy sem változott. 1db-re állítottam fel valamivel jobb lett, de a filmek alatt amikor olyan jelenet van (Valkűr ominózus robbanásos jelenet és az elején a repülőgép, Oblivion drón jelenetei) szinte csendben van a SUB. Most átdugtam a második SUB kimenetre, letesztelni nem-e a csatlakozással van a gond, de délben a család alvó versenyt rendezett így a kipróbálás marad estére. Nem akarok én tőle többet csak az LFE csatornát adja már ki rendesen aztán majd én beállítom a hangerőt :D

Azért furcsa ez az egész, mert semmi sem változott minden kábel maradt ugyanaz még a malacnak sem kötöttem be a tápkábelét hanem a sajátommal használom (bár ekkora különbséget semmilyen tápkábel sem okozhat). A SUB helye sem változott max 2-3cm-t takarításkor odébb kerülhet, de az nem befolyásoló tényező. Csatlakozásokat ellenőriztem többször is a tesztnél van hangja bár huppogós (a Denon-nál nem emlékszem 4 éve milyen volt a bemérés hang) És ugye a frontokból 5x annyi infót kapok mély és középhangokból mint eddig, de a SUB az eltűnt a rendszerből. Régebben még sok is volt a Denon-nál pl. vissza kellett belőle vennem, mert az ágyon is éreztem, hogy rezeg.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115888) nismoka válasza rayoliviero (#115883) üzenetére


nismoka
addikt

Nagy vonalakban:

EQ: ON Több sávos hangszín szabályzó
S-wave: OFF Álló hullám kompenzáció
Phase: ON Fázis kompenzáció
Phase C+: AUTO
V.Depth: OFF Virtuális mélység
V.Wide: OFF Virtuális szélességi hangsugárzók
V.Height: OFF Virtuális magassági hangsugárzók
V.SB: OFF Virtuális Surround Back hangsugárzók
S.RTRV: OFF Tömörített pld mp3 zenék feljavítása

(#115889) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Egy kerdes Denon AVR en honnan tudom hogy azott forrast az erosito Dolby Digitalnak latja, vagy sima Sorroundnak vagy egyebnek? A regi HK-m mindig kiirta hogy miben kodolja az adott forrast. Nekem most csak azt irja nagyban hogy DTS NEO:6? Lehet en vagyok hulye, de nem egeszen ertem a kijelzojet a denonnak.

(#115890) MasterMark válasza xxlongikaxx (#115889) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a kijelzőt nem érted, hanem a formátumokkal sem vagy tisztában.

Sima surround? Az mi?

Régebbi AVR vagy HDMI-s?

Dolby Digital és a DTS a surround. A Dolby Pro Logic és DTS Neo az sztereó forrás felkeverése.

Switch Tax

(#115891) xxlongikaxx válasza MasterMark (#115890) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

A Dolby Pro Logic is sorround (Dolby Sorrundnak hivtak regen) csak a csatornak az analog jelre vannak rakeverve amiket le kell szurni, mig a Dolby Digital total digitalisan jon es az atalakitas az AVR ben van. Sima sorround alatt az analogot ertettem ofc.

HDMI-s AVR, a kerdes az lett volna hogy hol latom hogy az adott forras analog vagy digitalis uton jon e, es azok kozul is milyen formatum?

Ja es bocs hogy kerdezni mertem.

[ Szerkesztve ]

(#115892) MasterMark válasza xxlongikaxx (#115891) üzenetére


MasterMark
titán

A felkevertet nem tekintjük igazi surround-nak.

(Igen valóban, ha a sztereó jelbe már úgy keverték bele akkor a Pro Logic elég jól vissza tudja adni.)

Ettől Függetlenül az erősítő azt nem tudja előre. Szóval nála vagy sztereót kap, vagy pedig sokcsatornásat.

Régebbi AVR-nél világít a DTS vagy Dolby lámpa, újabbakon ikon van, ha jól tudom.

Analóg - digitális jelet pedig szintén ikon jelzi.

Legjobb ha Direct-re állítod, akkor azt adja ki amit kap.

Amúgy milyen AVR pontosan? Manual sokat segít.

Megbocsájtok.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#115893) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok!

Dussun D9 erősítőm mellé szeretnék hangfalat vásárolni.
Az elsődleges kiszemelt a Klipsch RP 250-F. Sajnos élőben nem sikerült még meghallgatnom, ezért is kérdeznélek Titeket. Valaki hallotta már a hangját?Hogy teljesít zenében? Ár/érték arányban megéri-e megvenni?

(#115894) skoos válasza skoos (#115875) üzenetére


skoos
őstag

Hmm...?
[link]
:U

(#115895) xxlongikaxx válasza MasterMark (#115892) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Bongeszem a manualjat mar egy feloraja (denon 2312). Direct mode nalam azt jelenti hogy kikeruli az input a digitalis reszeket es megy directbe a vegfokra. (zenenel ezt hasznalom).

Na szerintem megvan ADFM nek hivjak nalam.

[ Szerkesztve ]

(#115896) Sz_Imre válasza rayoliviero (#115883) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

EQ ha Off-ra rakod, már lesz benne mély (basszus) hang, tudom, mert On-ra mintha magasítaná az egész hangot (Acoustic Calibration EQ), Off-on már olyan amilyennek kell.

[ Szerkesztve ]

(#115897) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy a legmegfelelőbb topikba írok, de: ha a dvd lejátszóm nem akarja olvasni a DVD-RW lemezeket, akkor mi fáradt meg benne?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#115898) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Na srácok probléma megoldva, hazaértem SW2 kimeneten érdekes módon szól a SUB és nem csak azt látom, hogy kap jelenet, hanem végre hallom is amikor kell. Viszont cseréltem HDMI kábelt is, na nem kellett volna most nézhetek valami normálisat ehh. A Denon-on is próbáltam csereberélni őket, de szinte semmit sem változott a hang amit hallottam így nem foglalkoztam vele. Most kicseréltem arra amit annak idején a Denon-ra szántam hát teljesen más hang még nagyobb tér... Pff tehát ez érzékenyebb technika kell neki a jobb kábel kereshetek karácsonyi ajándékot az erősítőmnek.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#115899) BBéci válasza xxlongikaxx (#115889) üzenetére


BBéci
titán

DTS Neo:6-ot akkor írja ki, ha az van kiválasztva beérkező sztereó jele esetére.
A Dolby Digitált és DTS-t kiírja, amikor olyat érzékel.

(#115898) kigyi_23
Ha jól értettem, hallottad, hogy a HDMI kábelek között van különbség. ;) Sok botfülű ebben is kételkedik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#115900) kigyi_23 válasza BBéci (#115899) üzenetére


kigyi_23
addikt

Jobban örültem volna, ha nem hallom :D (na persze csak vicc volt, örülök neki csak ugye ez megint megindítja a dominót és lehet kábeleket cserélni)

Folyamatosan ugyanazokkal az anyagokkal tesztelem a rendszert, ha valamit állítok, vagy cserélek. Mivel minden másodpercét ismerem ezeknek ezért feltűnik, ha valamit másképpen hallok. Így nem nehéz kihallani a különbséget. (bár lehet rosszul csinálom és nem így kellene).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.