Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114051) Csabroncka válasza rayoliviero (#114002) üzenetére


Csabroncka
addikt

Már válaszoltak!

Utolsó kérdésedre a válasz:

1. le kell tölteni a felhasználói kézikönyvet és el kell olvasni (másképp nem fog menni)

2. erősítő gyári alaphelyzetbe állítása

3. Hardverek felfűzése az AVR-re

4. Források beállítása

5. Teszt és kalibrálás (legalább 3x) figyelmesen kiértékelve az eredményeket hogy az erősítő milyen távolságokat..stb lőtt be

6. élvezzük - iszunk, eszünk....stb :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#114052) rayoliviero válasza Csabroncka (#114051) üzenetére


rayoliviero
veterán

A kalibralast kihagytam.

Akkor azt potolom.

(#114053) Harcsai


Harcsai
senior tag

Sziasztok!

Van egy Onkyo TX-DS575 erősítőm, rajta egy Jamo studio 135 (80/135W) hangfalpár háttérnek és egy Denon SC-600S (100/130W) hangfalpár frontnak, a center egy Technics SB-AFC250 (100/200W). Ehhez szeretnék egy .1-et. Vagyis hiányzik a mély. Kinéztem egy viszonylag olcsó hangfalat: EZT. Vajon ő a megfelelő ládában, erősítővel összeillene a többiekkel?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#114054) Csabroncka válasza rayoliviero (#114052) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy forrásokra kalibrálsz, mivel a PC ről hallgatsz (gondolom) zenét és filmet is, ezért sima sztereó anyag esetén hagyd a direct módot, filmek esetén pedig értelemszerűen használd a kalibrálást.

"in medias res"

(#114055) rayoliviero válasza Csabroncka (#114054) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, PC-rol.

Rendben, koszonom.

(#114056) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Üdv Mindenki! Ki mit ajánl komplett 5.1 rendszerbe egy 35nm-es nappaliban! Adott egy Denon avrx 2000 erősítő, jelenleg egy Magnat motion 990szettet kerget egy magnat 300a subbal! A keret 250k! :R

(#114057) audiofül válasza Tarlóbetyár (#114056) üzenetére


audiofül
csendes tag

Ha újonnan vásárolnál, akkor én először a keret bővítését ajánlanám :D 35nm-be legalább 30cm-es hangszóróval szerelt mély sugárzó kell...ebből egy normális, ami nem alátétnek való, újonnan rögtön legalább 100e...a többi meg kevés az 5.0-ra. Ha használt is lehet, akkor körbe kell nézni...

(#114058) Tarlóbetyár válasza audiofül (#114057) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Használtban milyen vonalon érdemes elindulni? :U

(#114059) Ragadozó válasza rayoliviero (#114055) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Előbb-utóbb sikerül...majd holnap állítgatod..:)
Hdmi-ket csak kikapcsolt készülékeknél húzogasd...

Tarlóbetyár: ezt már elvitték, de ilyesmit keress...

Normális frontok és center kell...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#114060) renatto válasza audiofül (#114057) üzenetére


renatto
őstag

Rossz helyre címeztem. Neki ment volna : Tarlóbetyár (#114056) üzenetére

JBL Studio 5.0 szett akciósan 200k: Studio 280 5.0 szett + JBL Studio 250P akciósan 50k: Studio 250P

Azt hogy ez az igényeidnek megelel-e, illetve a szoba méretéhez azt sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#114061) greike válasza Tarlóbetyár (#114058) üzenetére


greike
tag

Használtban Dali Concept 6 szettet keresnék a Denonhoz. Az avxenen most össze is lehetne hozni egy szettet de szerintem az eladó drágán adja! A szettért kb 150.000ft lenne a reális ár! Így maradna 100.000ft mélynyomóra!

(#114062) audiofül válasza Tarlóbetyár (#114058) üzenetére


audiofül
csendes tag

Az attól függ, hogy mire használnád elsősorban? Zene / Mozi aránya? A zene milyen műfaj elsősorban? Rádiós slágeres háttérzene, vagy keményebb műfaj? Ha mozizol akkor mennyire hangosan, mennyire kell dögösen szólnia?
A már ajánlott Dali Lektor, concept használtan jó lehetett volna ha jó áron van...ezek inkább nyugisabb zene hallgatásra valók, lágyabb hanggal. A JBL karcosabb, karakteresebb, de zenén nekem "elviselhetetlenül" tolakodó és loudness-es hang...mozin ez lehet jó, meg diszkó zenén...akinek tetszik, de szerintem sokunknak nem ez az ideálja. Mindezek mellett 35nm-be, főleg ha ki is van használva a nappali teljes egészében és nem csak egy kis részében használod a cuccot, akkor lehet némiképpen nagyobb dobozokat is nézni. Akár ezt is érdemes megnézni, meghallgatni: Dynavoice Challenger M65 szett
Illetve még ezt is megnézném a helyedben: Q-Acoustics

[ Szerkesztve ]

(#114063) mettek


mettek
addikt

Sziasztok. Tudnátok ajánlani interconnect típust? Denon da300 és egy csöves erősítő közé kéne. Nagyon drágán nem tudok venni... Amit találtam jó áron az egy Furutech p2.1 szerelt kábel...ez elég lehet? Vagy érdemesebb AQ Big sureban esetleg Sydney-Ben gondolkodni?

A másik hogy USB kábelből mennyire érdemes drágán venni...elég a kácsás is vagy abból is AQ drágább fajta?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114064) sony309


sony309
őstag

KEF C7 szett tulajdonosokat keresek, privátban lenne hozzájuk egy kérdésem!

Köszönöm, ha kapok rá választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#114065) Patice válasza mettek (#114063) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt csak meghallgatással tudod eldönteni, hogy melyik lesz jó.

A jó IC és a jó USB is kell hozzá. Én AQ Carbon USB-t ajánlok hozzá, de hallgasd meg!

AQ Red River kapható Kácsában méterre is...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#114066) mettek válasza Patice (#114065) üzenetére


mettek
addikt

És a Hidiamond 1 rca?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114067) Tamoo válasza Patice (#114065) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is Carbont ajánlok! ;] Valakinek meg kell venni újban is, hogy aztán használtan más jó áron átvehesse. Na nem én, nekem nem kell. Botfülemnek megteszi a Klotz is.

(#114068) mettek válasza Tamoo (#114067) üzenetére


mettek
addikt

Nálam dac és fejeserősítő közé kell így ezzel a lánccal szerintem te is kihallanád a különbségeket :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#114069) Dorian válasza mettek (#114063) üzenetére


Dorian
félisten

IC-ből pl. olcsón nagyon jó a VDC 268-006-000.
USB-ből az AVX-es Cables Rudolf USB-it érdemes kipróbálni, Klotz-nál simán jobb, AQ-nál simán olcsóbb.

Sosem azt kell nézni, hogy vki hall-e különbséget. Hanem azt, hogy ez a különbség csak különbség, vagy egyértelműen jobb. Ha jobb, utána pedig azt, hogy ez a "jobbság" megéri-e az árkülönbözetet, ill. valóban érdekel-e minket - a hétköznapi zenehallgatásban, nem teszteléseknél (!) - annyira ekkora pozitív különbség, hogy kicsengessük érte a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#114070) Tamoo válasza mettek (#114068) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na én se házimozi erősítővel hallgattam. Na meg nem is olyan gagyi dac-al. De azt aláírom, hogy fejessel talán "könnyebb".

(#114071) audiofül válasza Patice (#114065) üzenetére


audiofül
csendes tag

Én Diamond HID USB-t ajánlok...Carbon USB-t több ismerősöm is cserélte rá, (jó persze ettől még tuti jó a Carbon is :C ) de pozitívabb volt a benyomás...köztük egy olyan haverom is, aki Furutech Gt-40-et használ Beyer DT990-el...neki nagyon nagy volt a különbség....kinyílt a teteje, levegősebb lett és a tér érzet is megnőtt.

(#114072) Mezga Aladár válasza mettek (#114066) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Vegyél egy tisztességesen megépített olcsó usb kanócot pl AQ pearl, és a többi pénzt költsd jobb komponensekre. Próbáld az usb távot rövidíteni, ott sokkal többet nyersz.
Egy 1,5 m carbon 44 e forint, a denon 120. Nagyon aránytalan.

Ezzel inkább a hifi topikba, itt OFF.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#114073) rayoliviero válasza Ragadozó (#114059) üzenetére


rayoliviero
veterán

Optikaival kötöttem össze az erősítőt a gépemmel és átneveztem CD-re az optikai bemenetet, így HDMI-vel működik a tv ugyanúgy. Optikain nekem jobban tetszik a hang. Lehet mert azt a hangkártya szolgáltatja és nem a videókártya (ott HDMI-n kötném).

Ha zenét hallgatok és bekapcsolom közben a TV-t, az mindig kikapcsolja az erősítőt, ezt valahogy meg szeretném szüntetni, az ARC-vel függ össze. De nem találok erre semmit a használatiban.
Ha a TV-t kikapcsolom, kikapcsolja az erősítőt, ez így jó. De ha bekapcsolom a TV-t, a már bekapcsolt erősítőt kikapcsolja, amit szeretnék, vagy ha eleve kikapcsolt az erősítő, akkor pedig nem kapcsolja be.

Gombinyó: Egy optikai bemenet van az erősítőn (és a PC-hez kell), de nem is akarom optikaival a tv-t, jó arra a HDMI. Inkább akkor legyen ez a kis macera körülötte.

[ Szerkesztve ]

(#114074) Gombinyó válasza rayoliviero (#114073) üzenetére


Gombinyó
őstag

ARC-t kikerülve nem tudod rákötni a tv-t is optikai kábellel?

(#114075) dunkel válasza mettek (#114063) üzenetére


dunkel
őstag

Próbálj ki több félét aztán vedd azt amelyik jobban tetszik/illik a láncba.
Én hallgattam carbon usb-t pár hétig da300-zal, teknikailag jó drót, cserébe nekem száraz, analitikus, érdektelen volt vele zenét hallgatni.
Klotz usb hifiben gyengébb, de tudtam vele zenét hallgatni (2000 Ft?).
DIY-ből érdemes lehet megpróbálni fapaci, powerr, mytekman usb-ket is, ezek 10e körül elérhetők.

(#114076) Ragadozó válasza rayoliviero (#114073) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az a baj ebben nem tudok segíteni, mert én kikapcsoltam az ARC-t, mert BD-émet is mindig bekapcsolta és nagyon idegesített...tv adás meg nálunk csak T-Home-os IP-tv érhető el, az meg külön boxos...mindig tv lenne még alternatíva...

Én távra mindent rátanítottam, és nem kell 8 táv...

A te távod is tanítható...VSX-919-em volt, annak u.a. távja, csak más csatik vannak rajta...

924:

919:

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#114077) Heffi válasza Ragadozó (#114076) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem az ARC-nek semmi köze sincs másik készülék vezérléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#114078) *Tata* válasza rayoliviero (#114073) üzenetére


*Tata*
senior tag

A tv-d menüjében keresd meg a Viera Link opciót,és állítsd át tv-ről házimozira. :K

Így ha bekapcsolod a tv-t bekapcsolja az erősítőt is, és hangosíthatod a tv távjával.

[ Szerkesztve ]

(#114079) Met


Met
nagyúr

Ugye a sub optimális helyét úgy lehet megtalálni ha oda tesszük ahonnan néznénk a filmet, körbe kell mászkálni a szobában és ahol a legjobban hallani ott oda kell tenni a ládát.
Nekem a oldalt van a hangszóró és hátul a reflex cső, merre forgassam? Mivel az ágyból moziznánk ezért csak az ágyra tudom tenni, tegyek alá egy bútorlapot hogy ne a matracon legyen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#114080) Dorian válasza Met (#114079) üzenetére


Dorian
félisten

Elvileg igen. Gyakorlatilag egy nem-moziszobában alig 1-2 helyre lehet tenni a subot, ahol nincs útban, ill. legalább minimális távolságokra van a "tereptárgyaktól". Én fel ne tenném ágyra, kanapéra, ott úgyis más hangja lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#114081) nuke7


nuke7
veterán

Srácok, mióta le kellett cserélnem a tv-met, nem félek, hogy kifutok NAS-on a szabad helyből... :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#114082) palesz53 válasza Mezga Aladár (#114072) üzenetére


palesz53
senior tag

Meghallgatva és kipróbálva pár usb-t (olcsóbbaktól mondjuk £900-ig) nem gondolom, hogy érdemes arányokról beszélni ez esetben. Ha rádob mondjuk plusz 50e-t egy usb-re, lehet, hogy sokkal jobb hangot kap. Ennyit más komponensre költve pluszban nem kapsz minőségi ugrást.
Aq-ból pl egy coffee akusztikus zenéhez jobb, mert részletezőbb, mint a carbon. Utóbbit inkább elektronikus zenére ajánlanám. De pl a telluriumq black meg sokkal inkább allrounder, mint az aq-k.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#114083) xtremetuning válasza palesz53 (#114082) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Ha rádob mondjuk plusz 50e-t egy usb-re, lehet, hogy sokkal jobb hangot kap. Ennyit más komponensre költve pluszban nem kapsz minőségi ugrást." - hányszor próbáltam ezt elmagyarázni az évek alatt... :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114084) liszi70 válasza xtremetuning (#114083) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez szerintem attól függ, milyen kategóriájú rendszerről és milyen összegről van szó. Az épp szóban forgó 50k már az én rendszeremen sem dobna készülék-szinten, de a lentebbi kategóriákon sokat dobhat. Nagyon nem mindegy, hogy használtan 50k-ért vesz valaki pl. erősítőt, vagy 100k-ért, nem mindegy, hogy 100-ért, vagy 150-ért vesz hangdobozt. Természetesen használtan.
Az biztos, hogy amikor az Arcamról a Denon-ra váltottam, az nem sokkal került többe 50k-tól, mégis nagyságrendekkel nagyobb javulást értem el, mint bármilyen digitkábel-cserével elértem volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#114085) audiofül válasza liszi70 (#114084) üzenetére


audiofül
csendes tag

Én is így gondolom...nincs rá általános ökölszabály, csak arányok, amik a kategóriákkal talán változnak, ráadásul új és használt készülékek értékei is beleszólnak...Egy ismerősőm egy wharfedale diamond 10.5-ös hangfalhoz vásárolt 60e-Ft-nyi hangfalkábelt...előtte már volt egy kollekció, mert kipróbált több olcsóbb megoldást, de rábeszélték, hogy bi-kábelezve komolyabb kábeltől majd tuti lesz a hangfal...szinte minimális különbség keletkezett...aztán persze hangfal elad, kábel elad, és a kettő árából már jobb hangfal lett az eredmény....de van olyan szint is, és nem feltétlen a felső mezőny, ahol egy komolyabb "drót" képes megnyitni az egyébként rossz szinergiával összeválogatott és vacakul küszködő rendszert.....

(#114086) xtremetuning válasza liszi70 (#114084) üzenetére


xtremetuning
addikt

De jó táp nélkül kidobhatod az arcamot és a denont is. ;] Sosem tudod meg, mire is csinálták őket.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114087) liszi70 válasza xtremetuning (#114086) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De jó táp nélkül kidobhatod az arcamot és a denont is. Sosem tudod meg, mire is csinálták őket."

Mint ahogy például jó akusztika nélkül sem tudom meg, soha a büdös életben. :) Az a baj, hogy legtöbben tele vagyunk korlátozó tényezőkkel, és a legkisebb korlátozó tényezők között van az általad említett táp-kérdés, vagy az USB kábel. A körülmények és a rendszer kimaxolására nekem speciel, de szerintem a többségnek is minimális az esélye. Ezért szerintem a fontosabbakkal kell kezdeni, amik tényleg nagyot tudnak lendíteni. Legfontosabbnak tartom az akusztikát, utána a fő komponensek, hangdobozok, erősítők próbálgatását, fejlesztését. De természetesen egyetértek veled, a kimaxoláshoz kellenek a kiegészítők is, de az én kategóriámban ennek nem akkora a jelentősége, mint például nálad. :R

De végül is ezt is válaszolhattam volna, mint a múltkor. :D

[ Szerkesztve ]

(#114088) xtremetuning válasza liszi70 (#114087) üzenetére


xtremetuning
addikt

"kellenek a kiegészítők" - NNA itt van mindenki nagyon eltévedve.

Minden kábel teljes értékű komponens. Ezt kellene örökre bevésni. És akkor nem menne ez az örökös hancúr.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114089) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#114088) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Minden kábel teljes értékű komponens"

A falban futó kanóc is?

Azt tedd még hozzá h., az arányokat is illik betartani.
Nem veszünk 100 e forintos dac-hoz 200 e forintos kábelt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#114090) Patice válasza Mezga Aladár (#114089) üzenetére


Patice
nagyúr

De azért a Van Damme is sokszor kevés... ;]

Amúgy szerintem ja, a falban futó kanóc is lényeges.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#114091) xtremetuning válasza Mezga Aladár (#114089) üzenetére


xtremetuning
addikt

"A falban futó kanóc is?" - ha annyi eszed volt, hogy azt húztál be, igen az is.

Arányokat lejjebb már helyrerakták. Mást nem is tudnak, csak aránypárokat számolni. Kiveszett a tökösség... ;]

Pedig ha néha kilépnétek saját hézkönapi önnön-magatokból(árnyékotokból) és be mernétek vállalni egy kábelt12489,23 ft helyett, amit itt engedélyeznek, lehet lenne meglepi..... ;]

De ez csak egy öregecske hájendes kötözködése, nyugi. Megyek, kiveszem és megmosom a fogam.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114092) rayoliviero válasza *Tata* (#114078) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudom átállítani, mert csak ki- vagy bekapcsolni lehet a Viera linket.

Az erősítő távján van amúgy egy tv gomb, de azt nyomkodva nem csinál semmit, plusz van mellette hangerő és input gomb is.

[ Szerkesztve ]

(#114093) liszi70 válasza xtremetuning (#114088) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Minden kábel teljes értékű komponens."

Számítottam erre a válaszra. Erre azt tudom mondani, (illetve meg tudom ismételni), hogy szerintem ezt nem lehet ilyen kategorikusan kijelenteni, mert szerintem rendszer- és kategória-függő, hogy mennyi értelme van a kiegészítőkben keresni egy adott költséghatáron belül a javítás lehetőségét. Az én szintemen biztos, hogy fejlesztés szempontjából nem "teljes értékű komponens" például egy tápkábel az erősítőhöz vagy hangdobozhoz, netán forráshoz képest. A te koordináta rendszered nem minden igazsága érvényes az én, vagy a velem hasonszőrűek koordináta rendszerében, tehát ebben NINCS általános igazság, a tiéd sem az. Persze a fizika mindenütt egyforma, de egyáltalán nem ugyanolyan mértékben érvényesülnek a "szabályok". :)
(Egyébként a "kiegészítők" alatt én nem csak a kábeleket értettem.)

[ Szerkesztve ]

(#114094) *Tata* válasza rayoliviero (#114092) üzenetére


*Tata*
senior tag

A tv-d távirányítóján nyomd APPS gombot.
Bejön a főmenü,és ott állítsd át.

[ Szerkesztve ]

(#114095) xtremetuning válasza liszi70 (#114093) üzenetére


xtremetuning
addikt

Sajnos az én összes igazságom érvényesül, maximum más költséggel, mint itthon.

Eladtad az arcamot, mert 50 ropival többért jobbnak tűnt a danon (persze, ha valami nagyon megszorult embertől vetted tizedáron, ahhoz nincs mit hozzátenni). Ki tudja, adok 50-ért egy olyan odaillő tápot, hogy a mai napig azt hallgatod.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#114096) rayoliviero válasza *Tata* (#114094) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ott olyan van, hogy hangszóró kiválasztása, házimozi, át is állítottam arra.

Köszi, működik is. A ki- és bekapcsolás is működik a tv távjával, hangerő is, frankó.

Ha tudsz még ilyeneket, akkor megoszthatod velem. :R

[ Szerkesztve ]

(#114097) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#114091) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"kiveszem és megmosom a fogam."

Ne felejtsd el pohárba rakni. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#114098) Tarlóbetyár válasza audiofül (#114062) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Köszönöm mindenkinek a választ! A Q acoustic-ot néztem talán az jó választás lenne! Mélynyomót mit ajánlanátok? A Rendszer leginkább mozizásra lenne használva! ;)

(#114099) liszi70 válasza xtremetuning (#114095) üzenetére


liszi70
nagyúr

"persze, ha valami nagyon megszorult embertől vetted tizedáron, ahhoz nincs mit hozzátenni"

Természetesen nem így volt. Viszonteladótól, "neppertől" vettem, aki nyilván még keresett is rajta, beszámításból került hozzá. Egyébként nem azt írtam, hogy 50, hanem hogy "50-től nem sokkal több" volt a plusz összeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#114100) mp54 válasza xtremetuning (#114091) üzenetére


mp54
senior tag

kiveszem és megmosom a fogam.
A legújabb reklám szerint az káros neki, csak tablettával.... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.