Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100951) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali újra!

Most lehet tudnék venni egy ilyen új bontatlan garis Pioneer S-ES3TB 5.0-ás szettet 67800 Ft-ért, szerintetek jó hangfal, jó vétel?

(#100952) BBéci válasza B-L-A-C-K (#100951) üzenetére


BBéci
titán

A frontsugárzók még talán, nagy jóindulattal elfogadhatónak nevezhetők, de a másik három az kritikán aluli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100953) devil-k válasza B-L-A-C-K (#100951) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azok a háttérsugárzók valóban nevetségesek. Osztom BBéci véleményét. Mielőtt azt hinnéd, hogy a hátsóknak elég annyi kis mini doboz is, tévedsz. Oda is kell a kraft!

(#100954) BBéci

Jogos! :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#100954) BBéci válasza devil-k (#100953) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak kraft, hanem olyan részletező magastartomány is kell, amire csak egy jó dómsugárzó képes, nem egy háromdolláros, 10 centis szélessávú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100955) Kaci84


Kaci84
őstag

Ez a youtube-os teszt alapján nem jól szólnak a hangszórók nem az szól aminek kéne amikor a csávó beszél. Jól vannak bekötve, a windows is be van állítva.
Mi lehet a problem?? :U

(#100956) Tamoo válasza Kaci84 (#100955) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valami demó oldalról tölts már le ilyet, ne youtube-ról....

(#100957) #54715584 válasza Kaci84 (#100955) üzenetére


#54715584
törölt tag

Youtube soha nem volt 5.1

Ez kell neked

(#100958) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

BBéci, devil-k: Valahogy éreztem túl szép lenne...:D Köszi a választ akkor még nézelődök...

(#100959) devil-k válasza #54715584 (#100957) üzenetére


devil-k
nagyúr

3 tesztlemezt használok, ami szerintem a legjobb:

- THX Demo Discs
- Home Theater Demonstration Blu-Ray V2
- Dolby Atmos Demonstration Disc

+ a saját anyagaim. ;)

- mozi bolondéria -

(#100960) mivamma válasza Kaci84 (#100955) üzenetére


mivamma
senior tag

Ugye letöltötted a file-t, és nem csak a you tube-on indítottad el?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#100961) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

A Pioneer HTP-072 szett és a Harman/Kardon AVR-151 + JBL CINEMA 510 közül melyik a nyerő? Avagy akad-e itt ebben az árkategóriában jobb vétel?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#100962) spiky03 válasza devil-k (#100959) üzenetére


spiky03
veterán

Ezek nekem is megvannak, jók! Én is ajánlom őket.

És az Atmos-os ráfér egy ! gigás pendrive-ra is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100963) #54715584 válasza devil-k (#100959) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezek közül néhány fent van 5.1-ben is az oldalon a trailerek között, azokat szoktam én is használni. :K

(#100964) devil-k válasza #54715584 (#100963) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne a trailert használjuk, hanem az egész lemezt, normálisan! Tessék kikölcsönözni!

(#100962) spiky03

Most az Atmos a kedvencem! Nagyon jó vele az 5.1-t tesztelni! :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#100965) Patice válasza liszi70 (#100949) üzenetére


Patice
nagyúr

CD-ről úgy tudod megcsinálni, hogy

1. A track-eket először vagy felismerteted netes adatbázis segítségével, vagy kitöltöd kézzel.
2. A grabbelés elkezdésekor azt választod ki, hogy egy összefüggő fájlt csináljon + .cue fájl mellé (no meg persze log)

A végeredmény WAV-ot utána én FLAC Frontenddel kódoltatnám be, de ezt akár az EAC-ban is meghívhatod, hogy a konverzió után fusson le a kódolás.

FLAC fájlok egyesítésére én az EZ CD Audio Convertert használnám. Szerintem ez tud átkódolással 1 nagy FLAC fájlt csinálni többől és mellé .cue fájlt is.

.cue fájl szükséges mindig, mert az "mondja meg", hogy hol vannak a track határok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100966) spiky03 válasza devil-k (#100964) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja.
Azt mutatták nekünk az Ocotogon-nál is,a mikor Norbiákkel voltunk.

Én előtte már láttam otthon is.
Durván szól az biztos, még úgy is, hogy csak 640-es DD.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100967) devil-k válasza spiky03 (#100966) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hmmm, most adtak ki két új demo lemezt! :)

20th Century Fox Trailer Disc – 1.HJ 2014 Blu-Ray 3D

2015 DTS Blu-Ray Demo Disc Vol.19

(#100968) Dorian

Mire gondolsz pontosan? Lehet az embernek bármilyen jó vagy rossz tesztlemeze, ha nincs a rendszere jó beállítva. Nem de?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#100968) Dorian válasza spiky03 (#100966) üzenetére


Dorian
félisten

Még annyit tennék hozzá, hogy nem az a tesztlemez a jó, ami minden rendszeren atom jól szól. Az csak arra való, hogy az ember megveregethesse a saját vállát (mint pl. Allan Taylor - Colour of The Moon)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100969) Patice válasza Dorian (#100968) üzenetére


Patice
nagyúr

:K

A saját tesztfájlok a legjobbak, amiket esetleg saját maga vág ki az ember az érintetlen anyagból. Szöszmötölést igényel, de sok helyet lehet vele spórolni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100970) spiky03 válasza devil-k (#100967) üzenetére


spiky03
veterán

Remélem majd kölcsönözhetőek lesznek ezek is. ;)

@(#100968) Dorian
Az én rendszeremen minden jól szól. :DDD ;]

@(#100969) Patice
Ezekből a lemezekből is kilehet szedni az m2ts-eket, amik ugye az adott tesztvideót, vagy zenét tartalmazzák, és így a többi felesleges rész meg törölhető. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100971) #98221312 válasza canniball (#100961) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nekem Pioneer-em van, és megvagyok vele elégedve, mondjuk a frontokat, és a centert cserélnem kellett, mert gyenge hangjuk volt... Egyéb iránt, szerintem sok különbség nincs a kettő között.

(#100972) Patice válasza spiky03 (#100970) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze.

Csak az ilyen teszt anyagok a tesztre vannak kihegyezve, tehát nem 1:1-ben ugyan az lesz rajta, mint az eredeti (mondjuk Európában a CEE) kiadáson, vagy akár egy US kiadáson.

Nemrég pont válogattam ilyen demó lemez anyagaiból és észre is vettem, hogy pl. a kép demonstrálására szánt anyagok mind túlszaturáltak, túlélesítettek. Ebből kiindulva nem bízom meg a többi részletben sem. De mutogatni jó. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100973) KisTücsök válasza Patice (#100969) üzenetére


KisTücsök
addikt

Te így csinálod? Milyen programot használsz?

(#100974) devil-k válasza KisTücsök (#100973) üzenetére


devil-k
nagyúr

MKV toolnix

Ha időm és kedvem engedni én is "faragok". :)

- mozi bolondéria -

(#100975) Patice válasza KisTücsök (#100973) üzenetére


Patice
nagyúr

Pl. eredeti lemezről (akad pár itthon) blu-ray olvasó + MakeMKV, aztán a devil-k által is linkelt MKV Toolnix. :K

MakeMKV-vel csinálok egy csak eredeti hangsávot tartalmazó MKV-t a filmből.

MKV Toolnix-szel meg lehet időpontok alapján szétvágni a filmet. Jeleneteket megtartod, többi kuka.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100976) liszi70 válasza Patice (#100965) üzenetére


liszi70
nagyúr

Már többedjére : :R

"1. A track-eket először vagy felismerteted netes adatbázis segítségével, vagy kitöltöd kézzel."

OK, ezzel már rendbe kerültem. Innen mondjuk nem tudok továbblépni az EAC-ban, mert sehol sem találok FLAC-opciót, wav-ba menti el mindig. De mindegy, hagyjuk az EAC-ot.

"2. A grabbelés elkezdésekor azt választod ki, hogy egy összefüggő fájlt csináljon + .cue fájl mellé (no meg persze log)"

Ez is megvan, az eddig használt freac - free audio converter-rel ezt csináltam eddig is. DE! És most jön a lényeg : Van egy olyan, EAC-al készített, kölcsönzött egybe-FLAC fájlom, ami CUE nélkül is tartalmazza az összes címet, előadót! Ennek az a számomra kézzelfogható előnye, hogy úgy tudom lejátszani a Dune-el, hogy tudok ugrálni a számok között, és ha kikapcsolom a lejátszást, vagy az egész Dune-t, akkor ott folytatja a nagy FLAC lejátszását, ahol abbahagytam! Olyan FLAC esetén ami mellett CUE van, ott mindig elölről kezdi a lejátszást! Tehát az én célom egy olyan nagy-FLAC file készítése, ami CUE nélkül is tartalmazza a trekkeket és számcímeket, és ezáltal onnan indul a zenelejátszás, ahol abbahagytam. Ezért próbálkoztam az EAC-al, de egyelőre nem jött össze.
Hú, kicsit nyakatekert ez, de remélem érthetően nyögtem el, mit szeretnék. :B

Mindjárt kipróbálom az általad ajánlott progit is.

Elküldöm priviben ennek az "etalon-flac"-nek a jegyzettömbben leírt logfile tartalmát, te hátha ki tudsz silabizálni belőle valamit.

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#100977) geucsa


geucsa
tag

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb megvenni:
Denon AVR2113 (80e), - vagy X2000 (90e)?
Cél populárisabb zenék, illetve filmnézés kb. 50-50%-ban.
Másik kérdésem, hogy ezekhez a Cambridge S50, 30, 20-as szett elég?
Ha nem, akkor milyen nem álló hangsugárzókat ajánlotok hozzá?

(#100978) KisTücsök válasza Patice (#100975) üzenetére


KisTücsök
addikt

és devil-k: Köszönöm! :R

Ezzel amúgy olyat is lehet, hogy a kivágott jeleneteket egy fájlba gyúrni? Pl egy Hobbit jelenet után legyen egy 10 sec-es feketeség, utána meg jöjjön egy Transformers jelenet.

(#100979) devil-k válasza KisTücsök (#100978) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szívesen! öööö biztosan, de ezzel nem próbálkoztam még, illetve azt sem tudom, hogy ezzel a programmal lehet-e?

- mozi bolondéria -

(#100980) Patice válasza KisTücsök (#100978) üzenetére


Patice
nagyúr

MKV Toolnix-szal lehet MKV-kat egyesíteni is, de átvezető részek effektezésére, vagy ki-/be fade-elésre + "szünet" hozzáadására nincs lehetőség (nem tudok róla).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100981) velizare válasza KisTücsök (#100978) üzenetére


velizare
nagyúr

ha szerzel valahonnan egy 10 sec-es feketeséget, igen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#100982) KisTücsök válasza velizare (#100981) üzenetére


KisTücsök
addikt

:D Igaz.

Köszönöm! :R

(#100983) vendingo válasza geucsa (#100977) üzenetére


vendingo
veterán

Az X2000 jobb hangú és okosabb utódja a 2113-nak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100984) geucsa válasza vendingo (#100983) üzenetére


geucsa
tag

Köszi!
Az okosságok nem igazán érdekelnek, csak hogy legyen rajta HDMI legalább 1.4-es és minél jobban szóljon.

(#100985) canniball válasza #98221312 (#100971) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem túl biztató... A gyenge hang alatt minőséget vagy mennyiséget (kevés hangerőt) értesz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#100986) BBéci válasza canniball (#100985) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyiket el lehet róla mondani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100987) Gigi01


Gigi01
őstag

Szeintetek egy használt avr-2310 mennyit érhet gari nélkül?

(#100988) whatnot válasza Gigi01 (#100987) üzenetére


whatnot
őstag

(#100989) cidrus


cidrus
csendes tag

BBéci!

Látom teszteltétek a Revel M12-t.Nekem a frontok meg a center a Concertából való most tervezem hogy vásárolok hozzájuk az S12 dipólt.Pláne hogy lassan kifutó széria lesz.
Jól emlékszem hogy régebben dicsérted a Concerta dipólját? Vagy más véleményen vagy?

(#100990) Gigi01 válasza whatnot (#100988) üzenetére


Gigi01
őstag

Igazából a ti véleményetekre lettem volna kíváncsi,tudok a linkelt topikról is.
Mindegy,megoldom.Egyre jobban szeretem ez az oldalt.

(#100991) dio001 válasza Gigi01 (#100987) üzenetére


dio001
tag

Szia! Én nov. végén vásároltam használtan egy ezüst színűt. Én kaptam hozzá 5 hangfalkábelt (center,front,surround) másik tápkábelt, és egy HDMI kábelt. Így fizettem érte 125eft-t. Ha ezeket leveszem belőle akkor olyan 95-105eft-t érhet. De én megpróbálnám 90eft-ért kérni... :-) Hátha bejön

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#100993) whatnot válasza Gigi01 (#100990) üzenetére


whatnot
őstag

A két topicban gyanúm szerint ugyanazok az emberek vannak, de lehet, tévedek.

(#100994) Tamoo válasza canniball (#100985) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek hangban semmivel sem jobbak mint a kommersz lejátszós szettek. Csak ugye az erősítővel sokoldalúbb... Én is egy ilyesmi Pio-val kezdtem, 1-2hét után eladtam.

(#100995) gabo01


gabo01
senior tag

Srácok segítségre lenne szükségem kodi ügyben!
Tegnap feltelepítettem és nagyjából működik is! A hng-ot sikerült belőni de a képpel vannak gondjaim! Amíg a monitor van beállítva addig semmi probléma viszont ha a tv-t állítom be a kodi-n belül képernyőnek aakkor valamiért nem tartja meg a film képarányát hanem széthúzza teljes képernyősre! A felbontás stimmel 1920x1080.
A másik probléma, hogy az egér olyan mintha egy belső láthatatlan kereten belül működne csak! A gombokat pl. csak billentyűzetről tudom működtetni! :U

Van valahol részletes leírás az ajánlott beállításokról? Szeretném ha MPCHC lenne a lejátszó a kodi alatt is stb...! :DDD

(#100996) brembo


brembo
tag

Sziasztok,

Tudtok olyan szakit ajánlani, aki Bp-en jó áron vállal szakszerű házimozi beállítást?

(#100997) Tamoo válasza brembo (#100996) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem az ilyesmi itt többnyire haveri alapon megy. :)

(#100998) n3m3r3 válasza gabo01 (#100995) üzenetére


n3m3r3
tag

Nem tudom milyen tv-d van de tudsz próbálkozni a képarány opcióval. (16:9 , Eredeti, Teljes szélesség, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#100999) Norbi 72 válasza Spuri2000 (#100909) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hanem akasztanád falra,JBL-t mondanék a HK vashoz.Így marad valamelyik Polk,vagy Dali lektor 2,persze vannak drágábbak is.A concept szettet hallgasd meg szerintem ,első körben.

(#101000) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Végül megvettem ezt a szettet 65-ért úgy hogy házhoz hozta a srác, beszereltem, és nagyon tetszik!
Szerintem nagyon szép hangja van, és akkorát tud szólni hogy szétesik a ház! :D
Szóval alapvetően egyáltalán nem bántam meg a vételt!
Viszont van egy olyan gondom hogy a tv-nek a hangját egy minőségi 8 méteres RCA-Jack kábellel szeretném át vinni az erősítőbe (TV fej halgató kimenet- Erősítő av bemenet), és nagyon halk. Ha a tv-nek a hangját max-ra tolom akkor kezd el úgy ahogy szólni. Az erősítőnél hiába tolom fel a hangot, akkor csak a kapott halk hangot erősíti fel aminél hallani egy kis háttér zúgást. Meg én pont fordítva szeretném, hogy a tv távirányítójával tudjam állítani a hangerőt normálisan, (halkítani, hangosítani, így csak halkítani tudok vele) és az erősítőt csak be állítani egy fix hangerőre, és úgy hagyni.

Ami érdekes az az hogy ugyan ezzel a kábellel ugyan azon a bemenetén az erősítőnek a laptopom gyönyörűen szól! Szóval nem tudom mi lehet a baja...
A tv-m fej hallgató kimenete is működik, mert a fej hallgatómmal, meg az előző hangcuccommal szépen szól. :F

A tv-n van még egy SPDIF hangkimenet ami elméletileg digitális.
Ezzel jobban járnék, ha ezzel kötném rá az erősítőre?
Ehhez csak egy rca kábel kell, vagy valami speciális kábel?
Nem igazán értek hozzá.
A segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.