Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100701) n3m3r3 válasza Norbi 72 (#100699) üzenetére


n3m3r3
tag

Köszi! Hmm.. Kellemetlen a forgalmazás végi dátum.

(#100702) Norbi 72 válasza MrRL19 (#100700) üzenetére


Norbi 72
veterán

Cseréljél elemet. ;]

Gondolom nem nekem szántad.Szervízbe vele.

(#100703) whatnot válasza MrRL19 (#100700) üzenetére


whatnot
őstag

Örülnék, ha a Pioneer erősítőhöz a távirányító 8ezer lenne.
Külföldről rendelve is a legolcsóbb 45ezer :)

(#100704) MrRL19 válasza Norbi 72 (#100702) üzenetére


MrRL19
senior tag

ja igen bocsi :DDD am már cseréltem :( igaz nem zsír új , de másikba megy mindegyik távirányítóba szóval nem hinném ,hogy az lenne a gond ... sajnos be szart :(( és valami hely ahol csinálnak ilyet?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#100705) MrRL19 válasza whatnot (#100703) üzenetére


MrRL19
senior tag

az egy más kategória :) mint egy autó nem mind1 h suzukihoz kell vmi alkatrész vagy egy bmw-hez :C

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#100706) Norbi 72 válasza MrRL19 (#100704) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tőlük érdeklődjél,biztos tudnak segíteni.

(#100707) MrRL19 válasza Norbi 72 (#100706) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszi írtam nekik :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#100708) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül Valakinek magyar nyelvű használati utasítása Denon AVR-3808-hoz?
Tegnap megérkezett Deutschland-ból de az angol/német használati nekem nem teljesen egyértelmű! :N

(#100709) Valkűr válasza n3m3r3 (#100698) üzenetére


Valkűr
őstag

Valami ilyenre gondolsz?

[link]

De van itt is:

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#100710) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Remélem jó helyen járok a bajommal, és tudtok segíteni. Újra lett rakva a gépem,és az mpc-hc -t nem tudom beállítani úgy hogy kiadja az 5.1 et az erőlködőmnek,már egy órája szarozom a szűrőknél,de mindig csak pcm 96 megy ki. Please segítsetek,filmeznék már egy jót.

(#100711) Valkűr válasza ctrlaltdel13 (#100710) üzenetére


Valkűr
őstag

Külső szűrőt használsz?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#100712) MasterMark válasza ctrlaltdel13 (#100710) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel van összekötve? Csak be kell pipálni a dolgokat a beépített filterben.

Switch Tax

(#100713) ctrlaltdel13 válasza MasterMark (#100712) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

optikai digitális csatival, pipálgatok én mindent:) de akkor meg elmegy fullra a hang

(#100714) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

lehet hogy nem jó verziót tettem fel és nincs benne minden codec pack????

(#100715) MasterMark válasza ctrlaltdel13 (#100714) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan nincs. És nem is kell semmilyen codec pack.

Akkor csak azt pipáld be, amit tud is az erősítő, ez egyértelmű. Driverek ok?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#100716) ctrlaltdel13 válasza MasterMark (#100715) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az stimm, de a hangsáv-beállítások-felül ott a pipa be vagy ki??? Én úgy értelmezem ott ki kéne kapcsolni.

(#100717) zolaas válasza lemmy9 (#100695) üzenetére


zolaas
senior tag

Nna lányok:D Veletek se állok szóba többet, hová kerültem én... :(((

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#100718) MasterMark válasza ctrlaltdel13 (#100716) üzenetére


MasterMark
titán

Ez hol van? A LAV filterben a bitstream-nél csak simán bepipálod a DTS-t és a Dolby Digital-t, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#100719) Mooka-Miki válasza Mooka-Miki (#100650) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Erre valaki?

(#100720) Valkűr válasza Mooka-Miki (#100719) üzenetére


Valkűr
őstag

Teljesen mindegy a szub milyen, mivel annak nem kell a szett részéhez azonos tipusnak lennie. Pénztárcád és igényeid szabnak határt, de ehhez a rendszerhez 50 körül már vannak szubok..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#100721) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!
Egy kis eligazítást kérhetek?
Vegyünk egy példát! PC-ről játszok le KM Playerrel HD filmet. A Videokártya HDMI-jén küldöm a jelet az erősítőbe.
Ebben az esetben akkor a hangkártyának a PC-ben semmi szerepe?
Mondjuk a filmben DTS hang van, mit kell ellenőrizni, hogy valóban az jut ki a hangszórókra? pl. Filmlejáttszó (KM Player), erősítő állítás?
A VGA nem fogja vissza a hangot valamilyen formában?

[ Szerkesztve ]

(#100722) zozy84


zozy84
senior tag

Mitől lehet, hogy egyre többször lilás "foltok" jelennek meg film nézés közben és néha szemcsésedik a kép? A pc videókártyája miatt lehet?

(#100723) whatnot


whatnot
őstag

Most kötném fel magamat.
Az erősítőm nagyobbik tesója távirányítóval, mérőmikrofonnal együtt 65k.
Én még örülhetek lassan, ha javítással együtt 65k lesz az egész, de valószínűleg több lesz, ráadásul távirányító és mikrofon nélkül :((( Már egy párszor elképzeltem, ahogy fogom az erősítőt és rávágom az eladó fejére.

(#100724) MasterMark válasza Kaci84 (#100721) üzenetére


MasterMark
titán

A vga-n van külön hangkártya. Egyébként meg használj rendes videólejátszót.

Switch Tax

(#100725) Kaci84 válasza MasterMark (#100724) üzenetére


Kaci84
őstag

A kérdéseim ugyanazok! Kiegészítve milyen lejátszót használjak?

Hálás vagyok bárkinek aki segít, de kérem olyan segítsen aki érdemben tud választ adni és megoldást. Ne pedig olyant ami újabb kérdést vet fel.

(#100726) zozy84 válasza Kaci84 (#100725) üzenetére


zozy84
senior tag

xbmc lejátszót

(#100727) KisTücsök válasza zozy84 (#100726) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kodi.

(#100728) MasterMark válasza Kaci84 (#100725) üzenetére


MasterMark
titán

Már írtam, hogy a VGA-ban külön független hangkártya van.

DTS-t az erősítődön tudod ellenőrizni, de például ha bitstream megy, akkor nincs szoftveres hangerőszabályzás sem.

XBMC (mostmár Kodi-nak hívják) vagy Media Player Classic - Home Cinema.

Switch Tax

(#100729) Mooka-Miki válasza Valkűr (#100720) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Köszönöm szépen a választ! :K

(#100730) Kaci84


Kaci84
őstag

PL. Akkor feltettem a Kodit. Na már most lejátszom a filmet. Kiírja a Kodi, hogy DTS 5.1 1510kbst. Tehát a lejátszó ezt küldi el mármint a szoftver. De a VGA vagy annak hangkártya részén átcsúszik-e ez vagy az visszafogja? Csak annyit ír, hogy HD Audió decice. (Radeon R9 280X)
Az erősítő meg sztereóban szól ha a straight-re van állítva, ha pedig Surround decode gombot nyomom ott csak Dolby Prologic 2 van (meg régebbi változatai), persze akkor 5.1-ben szól meg jó is a hang, de a Dolby meg a DTS nem külön cég?

[ Szerkesztve ]

(#100731) Ragadozó válasza Kaci84 (#100730) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Kodit nem ismerem, a legtöbb lejátszónál lesz egy olyan spdif-en küldje-e a hangot...
azt be kell pipálni( ha az erősítőt akarod, hogy dekódoljon) az erősítőt auto-ra kell állítani, a legtöbbnél...

a dolby prologic, egy áll 5.1-es hang...

ha PCM-en szeretnéd (ott a pc dekódol, a hangkártya beállításnál be kell állítani, hogy 5.1 vagy 7.1 hang legyen) és nem kell a lejátszón kipipálni az spdifet...

itt lehet állítani, ha aktív a kimenet, nálad a hdmi:

remélem érhető...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#100732) MasterMark válasza Kaci84 (#100730) üzenetére


MasterMark
titán

De külön cég.

Ha nem állítottad be, akkor nem fogja átküldeni magától. Hangbeállításokban engedélyezni kell a Kodiban. A VGA-n gond nélkül át fog menni.

Milyen erősítőd van? Mivel van összekötve?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#100733) Warter válasza Ragadozó (#100731) üzenetére


Warter
őstag

Teljesen rossz fele tereled... :(

A HDMI-t kell alapértelmezetté tenni, majd a Kodiban beállítani, hogy 5.1 illetve, hogy WASAPI és hang átengedés vagy mi a neve magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#100734) Ragadozó válasza Warter (#100733) üzenetére


Ragadozó
Ármester

írtam, hogy nem ismerem a lejátszót...a hdmi-t tényleg nem írtam...nem állt szándékomban félre terelni...

de valós 5.1 hangot akar kicsalni a pc-ből két féle képen lehet, vagy az erősítővel vagy a pc-vel kódoljuk ki a hangcsomagot...ha az erősítő kódol megjelenik a Dolby Digital, DTS vagy bármi más felírat, amilyen hangsávot tartalmaz a film (és ha az erősítő dekódolni tudja egyáltalán), ha a pc dekódol akkor PCM felírat lesz az erősítőn, mindegyik valós több csatornás hang...

én az mpc hc vagy a VLC lejátszót szoktam használni, de most médiaplayert használok..egyszerűbb...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#100735) MasterMark válasza Ragadozó (#100734) üzenetére


MasterMark
titán

LPCM szerintem csak akkor kell, ha olyan hang amit az erősítő nem tud dekódolni.

Switch Tax

(#100736) Kaci84 válasza Warter (#100733) üzenetére


Kaci84
őstag

Mindenkinek köszönöm! Kezdem kapisgálni hamar rá fogok jönni csak egy kis lökés kell :-)
Azt már felfedeztem, hogy az erősítőn valóban signal info ezt írja:
PCM, 48khz, ch 2/0/---

A kodiban nem találom a beállítást, angol nyelvű.
A windows hangbeállításokban alapértelmezett HTR-2064 (AMD High Definition Audio Device
Van még:
Digitális hang (HDMI)
Digital Display Audio-ból 4
Hangszórók

(#100737) n3m3r3 válasza Valkűr (#100709) üzenetére


n3m3r3
tag

Olyasmi, tv tartóstól, de pont a szélesség lenne a pláne.

(#100738) MasterMark válasza Kaci84 (#100736) üzenetére


MasterMark
titán

Állítsd át magyar nyelvre... A beállításokat tedd profi szintre. Rendszer - Hangkimenetnél ott lesz középtájt.

Switch Tax

(#100739) Mikisys válasza Kaci84 (#100730) üzenetére


Mikisys
őstag

De, a Dolby az Dolby, a DTS meg DTS, semmi közük egymáshoz, nem is igen szeretik egymást. Mármint a két nagy cég.
A hangkártyáról kellene kivinni a hangot az erősítőbe, ha van S/P-DIF kimenete, az erősítőn meg ilyen bemenet, akkor lesz DTS hangod.
A videokártya nem foglalkozik a hangátvitellel, esetleg egy-két alaplapi HDMI csatlakozón megjelenik a hang, de azt nem tudod hova csatlakoztatni, mert az erősítő innen nem veszi le a digitális hangot, csak a képet.
Külön médialejátszóra érdemes felvenni és annak a kimeneteiről vinni a képet a TV-be, a hangot meg az erősítőbe.

Üdv!

(#100740) Osynho válasza Kaci84 (#100736) üzenetére


Osynho
addikt

Főmenü / system / settings / system /audio output /audio output device, ugyanitt enable passthrough, DD capable receiver és DTS capable receiver pipa.

Mikisys: Miért ne menne át a hang hdmi-n egy hdmi-s erősítőbe? Ez az egyik lényege ennek a csatlakozásnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#100741) MasterMark válasza Mikisys (#100739) üzenetére


MasterMark
titán

Kb. úgy 10 évvel vagy lemaradva.

Switch Tax

(#100742) Kaci84


Kaci84
őstag

Na addig eljutottam, hogy a Windows hangbeállításnál kiválasztottam az alapértelmezett eszközt és valóban a beállításban sztereo volt. Átraktam 5.1-re. Az erősítőn átváltott a signal infoban a felírat PCM/ 3/2/0.1 és straight beállításon is 5.1.
Na eddig eljutottam.
Így jobb ez vagy az erősítő kódolja a hangot?
Nem nagy szám az erősítő, egy olcsóbb Yamaha, de a Dolby Digital-t meg az DTS-t tudja. Nekem ez most elég is, de azért amit tud jó lenne ha le is adná a hangszórók felé.

(#100743) Dorian válasza Mikisys (#100739) üzenetére


Dorian
félisten

Jesszusom.
:N

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100744) Osynho válasza Kaci84 (#100742) üzenetére


Osynho
addikt

Mindenképpen az erősítő fogja kódolni a hangot, hacsak nem 3 pár rca-val kötöd össze a géppel.

Mi a pontos típusa az erősítőnek?

Kodiban állítsd be, amit írtunk.

[ Szerkesztve ]

(#100745) Kaci84 válasza Osynho (#100744) üzenetére


Kaci84
őstag

Inkább meg se írom, mert leszólják itten :-(
Beállítottam a kodiban is a wasapi HDMI HTR 2064 AMD High Definition Audio Device
Az erősítő akkor a PCM-et írja ki a signal infóban? Az a frankó?

(#100746) MasterMark válasza Kaci84 (#100745) üzenetére


MasterMark
titán

Bejelölted hogy átengedje a hangot, és utána a DTS-t és a Dolby-t?

Switch Tax

(#100747) #75912448 válasza Kaci84 (#100745) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szent szar, jól elkevertek. :D nagyon jó VGA-d van, az összes hangformátumot kiadja a HDMI kimenetén, nem lerontva azt, hanem kiváló minőségben.

Mindegy mire állítod a Windows hangkimenetét, a Kodi Wasapi audioval szerencsére megkerüli azt, de a beállításaiban ennek megfelelően konfiguráld, tehát kipöttyözöd az átengedést, és a hangformátumokat. Ezután a program nyersen kiküldi azokat, az erősítőd dekódol.

...Inkább meg se írom, mert leszólják itten... :-(

Pedig segítene ha leírnád, értelmes ember nem fogja leszólni. Szomorú, hogy egyáltalán felmerül :(

(#100748) Kaci84 válasza MasterMark (#100746) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen bepipáltam mindkettőt. Köszönöm a segítségeteket, nem jöttem volna rá, hogy csak sztereóban szól.
:F

(#100749) Ragadozó válasza Kaci84 (#100745) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Itt vannak a beállítások:

Többször felmerült a fórumban már ez.
(nem csak készülék ajánlásban kell segíteni, hiszen sokaknak egy hangsugárzó helyes bekötése is nehézséget okoz, de ezzel nincs is baj)

AMD videókártyásoknak:

Catalistban kiterjesztés vagy kép kettőzése.

Audio beállításoknál érdemes kiválasztani, hogy 5.1 vagy 7.1, és alapértelmezetté tenni a hdmi hangeszközt.

VLC beállítása:

MPC-HC:

KODI:

Remélem látszik, milyen füleket kell bepipálni, kijelölni :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#100750) sakal83 válasza Kaci84 (#100748) üzenetére


sakal83
addikt

DTS bőven elég szerény véleményem szerint, ha magyarul filmezel, elvétve van csak jobb hanganyagú magyar szinkronos film

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.