Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100501) Diplomata válasza t.zolka (#100495) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Te mit ajánlanál ennyiért jelenleg erősítővel? Meg van kötve a kezünk. :)

(#100502) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Valakinek valami ötlet/vélemény?

20 nm szobába kellene és leginkább filmnézéshez használnám és egy HK AVR165-tel hajtanám!

Melyik lenne a legideálisabb?

- WHARFEDALE MOVIESTAR DX-1 HCP 5.1

- Harman/Kardon HKTS 30 5.1

- CANTON MOVIE 130 5.1

- Yamaha NSPB150 5.1

(#100503) zolem


zolem
aktív tag

Skacok! Vélemény ?
Vennék egy avr-t úgy 100-130 körül(Denon x1000,x1100,Yamaha 477) ,nem a vájtfűl miatt,hanem a szolgáltatások miatt. Hosszú távra tervezném. Viszont a javasolt ár arányt nem tartanám be . Azaz egyenlőre 50 körül vennék 2.0 polchangfalat. Milyet ajánlotok ? Zene-mozi egyaránt viszont nem kell az 5.1 (egyenlőre)

にんじん

(#100504) Norbi 72 válasza zolem (#100503) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dali.

De egy sub kellene majd hozzá,és a többi hangfal. :)

[ Szerkesztve ]

(#100505) devil-k válasza föccer (#100496) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy szerintem nem a legjobb tesztanyag a Sólyom végveszélyben. A hangsávot teszteld le az Emlékek őre c. filmmel. S remélem, eredeti hangsávval megy a tesztelés.

- mozi bolondéria -

(#100506) zolem válasza Norbi 72 (#100504) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi a tippet. Igazából újra gondoltam. Most nezegettem, tálaltam olyat,hogy Jbl studio 220 . Erről tudni lehet valamit?

にんじん

(#100507) Norbi 72 válasza zolem (#100506) üzenetére


Norbi 72
veterán

Menj el meghallgatni.

JBL inkább mozira,rockra ajánlott,de én nem halottam.

(#100508) BBéci válasza zolem (#100503) üzenetére


BBéci
titán

Egyenlőre? =-re? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100509) zolem válasza BBéci (#100508) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszönöm a házimozi tanácsot.

Norbi72 thenksz!

にんじん

(#100510) #09634560 válasza zolem (#100506) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo Pioneer vagy Harmann való hozzá.., korekt mozis hangfal., de mélynyomó is kell hozzá..

(#100512) Csabroncka válasza Norbi 72 (#100504) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezek az én kicsikéim voltak , szerintem az ár még faragható... ;)

BBéci: tanulság

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#100513) zolem válasza #09634560 (#100510) üzenetére


zolem
aktív tag

Vicces ,hogy Yamahát vagy Denont szeretnék.

にんじん

(#100514) zolem válasza Csabroncka (#100512) üzenetére


zolem
aktív tag

Csabroncka,BBéci ! Sajnos sokat tévesztek de a szótár javít. A szerk. idő meg rövid.

にんじん

(#100515) Slash20


Slash20
tag

Sziasztok!

Lenne 2 pár ilyen panasonic hifi hangfalam, és szeretnék venni egy harman kardon, vagy denon asztali erősítőt.
Ilyen házimozi erősítőkre rá lehet-e kötni ezeket, hogy egyszerre szóljanak mint a hifin, vagy csak 5.1ben lehetne? 4utas hangfalak, és külön kábel van a mélynek középnek és magasnak is. Ja igen, és a 4 hangalat egyszerre rá lehet-e kötni, vagy milyen erősítőt tudnátok ajánlani, amivel lehetne használni?

Köszi szépen válaszotok! :R

(#100516) Patice válasza Slash20 (#100515) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem inkább add el őket. Botrányos a hangjuk. Az első "hifi" a családomban hasonló cucc volt. Nemrég, amikor otthon jártam bekapcsoltam. Hát, az emlékek sokkal, de sokkal szebbek voltak róla. Mai füllel hallgatva össze-vissza ugrál a frekimenet, hangosnak hangos, de nincs se igazi teteje, se igazi alja. Köze sincs a zenéhez, amit mímelni próbál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100517) Slash20 válasza Patice (#100516) üzenetére


Slash20
tag

Rendben, köszi a tanácsot! :)

(#100518) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Máshogy teszem fel a kérdést, hátha így van valakinek tapasztalata:

Milyen hangrendszert érdemes venni egy kb. 20 nm szobába!
A frontok nem lehetnek állók mert nincs helyem ahova elhelyezhetném! Inkább a falra szerelhető kivitelt preferálnám!
Töménytelen mennyiségű pénzzel nem rendelkezem, így maradjunk kb. 100-160 eFt körül!
Van egy HK AVR165 erősítőm, így azt most nem cserélném le, legfeljebb ha valaki jó áron megveszi! :)

Kérem adjatok ötleteket!

(#100519) zolaas válasza Spuri2000 (#100518) üzenetére


zolaas
senior tag

A helyedben:
JBL 178 szettet keresnék használtan. Ezt hallgatás nélkül megvenném, olyan 35k körül adogatják, ha felkerül egy egy szett.

Esetleg egy ilyen:
Polk TSx 220 - 74k
Polk TSx110 - 50k
Polk CSx 250c - 70k

Ez alá nem igazán mennék "én". viszont ez számodra eléggé fölé lövés. Szóval ezeket mégse ajánlom:D

De hallgasd meg.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#100520) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Demolandia. Hátha valaki nem ismeri!

[link]

S3x, hifi & rock and roll

(#100522) Gabesz26 válasza Spuri2000 (#100518) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Egy lehetőségnek szerintem mindenképpen jó lehet a fórumtárs által kínált Dali Concept 3.0 szett is. A C2-n elől van a reflex nyílás, ezért mehet akár fali tartóra is. Ehhez még egy C1 párt kell vadásznod majd használtan hátra (~30 ezer), és 100-ból megvagy. 60 pedig megmarad az erősítőcserére ;] (60 + a HK árából már lehet venni használtan jobb erősítőt)

[ Szerkesztve ]

(#100523) geucsa válasza sony309 (#100520) üzenetére


geucsa
tag

Ezek nagyon jók. :) Köszi! :R

(#100524) whatnot


whatnot
őstag

Türelmetlen voltam és felhívtam a szervizt.
Ha őszinték és nem csak húzzák az időt, akkor az erősítő hibáját nem könnyű behatárolni, honnan jöhet :(
Update jövő hét közepe felé.
Legszívesebben fognám az erősítőt és rádobnám az eladó fejére. A 4. hétvégém fog úgy elmenni, hogy csak állnak a hangsugárzók :((

(#100525) sony309 válasza geucsa (#100523) üzenetére


sony309
őstag

Szívesen!

S3x, hifi & rock and roll

(#100526) Dorian válasza Gabesz26 (#100522) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy lesz is egy eladó C1 pár ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100527) paperboy01 válasza Norbi 72 (#99956) üzenetére


paperboy01
csendes tag

Szia. Ma volt nálam a TV szerelő, mert gariban cserélte a képernyőm. Beszélgettem vele a hangról, és megmutatta hogyan is néz ki az eredeti hangfal. Hat nem csodalkozom, hogy nincs hangja. A membran konkretan 10 cm hosszu és max 1.5 cm szeles rés. (igen ez a membran alakja) a doboz meg akkora mint egy laptopakku. Viszont 10W/6Ohm-os és ami még jobb, hogy egy egyszerű nyák csatlakozója van. Magyarul siman ra lehetne kötni egy hagyomanyos 6Ohm-os hangfalat, mindenféle barkácsolás nélkül, csak kell egy csatlakozó. (remélem szabvány méretű) A csatlakozó közelében még ki is tudnám vezetni a TV-ből. tudom, hogy nem házimozi, de nem is ez a cél, hanem hogy kicsit jobb hangja legyen. A tv eredeti hangereje kb 20as állásnál használható, 40ig hangosodik, onnan egeszen 60ig nem valtozik a hangerő. Vannak filmek, amit konkretan nem hallhatóak. Emiatt a fulhallgató kimenetre kötöttem egy kis erősítőt (én készitettem, TDA 2030, max 20W 4-8 Ohm, sztereo) és akkora mint egy autos rádio kb. Na erre van kötve 2 db minihifi hangfala 4 Ohm 15W es a tv 6os hangerőnél feljebb már ordit, uh 1-3 között használom. (Az erősítőnek nincs távja egy relé kapcsolja be, mikor a TV-t bekapcsolom, és fixen 50%-ra van beállitva a poti) szóval olyan mintha a TV sajat erősitője lenne. De ha be tudnam kötni a TV-be direkt a hangfalakat, akkor azert sokat dobna a hangminőségen és nem is kellene külön erősítő. (Nem házimozi a cél) Szerintetek megérné a barkácsolás? esetleg kellene találnom egy 6Ohm-os hangfalat, nehogy kinyirjam a TV-t ha nagyon felmegy a hangerő.

(#100528) Norbi 72 válasza paperboy01 (#100527) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ezt tudjuk.Sokan visszasírják a crt-k hangját,a nagy dobozba normális hangszórók voltak.

A barkácsolással akkor kisérletezz,ha tényleg értesz hozzá.
De 60-80-ból kijön használt sztereó 2 hangfallal.

[ Szerkesztve ]

(#100529) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől, azaz Tőletek! :) Egy 5.2-es házimozit építek (nem a dübörgés kell, hanem így jönne ki jól az elrendezés), a szoba 20 négyzetméter, illetve egy derékig érő két méter hosszú fallal (tálaló-szerűség) elválasztva van mellette egy 6 négyzetméteres konyha. Azért írom, mert sejtésem szerint így lehet 26 négyzetméterrel számolni, hiszen a két légtér összeadódik.

Jelenleg egy JBL Studio 290 párom van, ehhez jönnének majd a család további tagjai (230, 235C, 2x260P). HTPC-re kötném a rendszert, filmek, játék menne rajta, zenét illetően pedig rock, metál, és popslágerek szólnának. Szeretem a dögös, mondjuk úgy visszafogottan agresszív hangzást, de nem szeretem ha hosszútávon fárasztó hallgatni a rendszert - tehát ne harsogjon meg bummogjon nekem, mert akkor úgy vágom föl a piacra az egészet hogy csak na, én meg elmegyek inkább remetének. :)

Milyen erősítőt ajánlanátok ide? Néztem a Pioneer LX-86-ot, Denon 4320-at, illetve az Onkyo TX-NR1010-et is. A 4K passthrough idővel kéne a HTPC mellé (65" UHD TV a két éves terv), így a viszonylag friss modellek érdekelnek. Nem tudom, hogy a kategóriát jól lőttem-e be, illetve hogy melyik márka felelhet meg leginkább az igényeimnek és illene a JBL-ek mellé. Az olvasottak alapján jelenleg az Onkyo felé húzok.

Tudom, hogy JBL mellé a H/K egy bevett választás, de a 760-as megbízhatóságáról illetve ventilátoráról nem olvastam túl jókat, más erősítő meg nem igazán érdekel tőlük. A 760-as ráadásul a 4K-t sem támogatja.

Van egy problémám is, miszerint az erősítő oldalt lenne, úgymond a rendszeren kívül. Ez azt jelenti, hogy az egyik fronthoz úgy 7 méter kábel kell, a másikhoz viszont 3 is elég. Ez a 4 méter különbség a hátsóknál is éppúgy jelentkezik. Mekkora szentségtörést követek el ha nem egyforma hosszúságú kábelekkel kötöm be a hangfalakat? Azon agyalok, hogy ha a mikrofon úgyis korrigál, akkor talán nem tekernék fel és tennék a sarokba mintegy 20 ezer forintnyi "fölösleges" kábelt, főleg hogy a feltekerés sem ajánlott a hang szempontjából. Mást viszont nemigen tudnék vele csinálni.

Előre is köszi a segíséget!

(#100526) Dorian:

Conceptből 5.0 is lesz eladó, valószínű már ma este, két pár C2 és egy center, fekete színben. Én is látom a jövőt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#100530) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Sziasztok, egy kerdes HK AVR156-hoz kepest egy Pio VSX-922 minosegi ugras lenne, ha zenehallgatasban is gondolkodom?

(#100531) lemmy9 válasza #72042496 (#100529) üzenetére


lemmy9
őstag

Nincs hangkimenete a tv-nek? Scart, vagy rca?

Szerintem!

(#100532) #72042496 válasza lemmy9 (#100531) üzenetére


#72042496
törölt tag

A mostanin azt hiszem van optikai kimenet, de miért? Minden hang a szímítógépről jön, és a gép is az erősítő mellett fér el szépen, a körön kívül. Ha középre raknám ezeket, akkor a megjelenítő alja kerülne nagyából szemmagasságba, ami egy későbbi nagy képernyő esetén iszonyú kényelmetlen lenne, és hülyén is nézne ki.

Jelenleg még igaz hogy meg tudnám oldani középre téve, úgy is lesz egy darabig, de inkább elkezdem már most mérlegelni a hosszabb távú lehetőségeket: nem két hét alatt rak össze az ember egy ilyen rendszert, én legalábbis nagyon nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#100533) BBéci válasza xxlongikaxx (#100530) üzenetére


BBéci
titán

Sokkal jobb hangú erősítő a VSX-922.

(#100532) Balika911
Alacsonyabb állványra kell tenni az erősítőt.
A frontsugárzók kábeleinek egyforma hosszúságúaknak kell lenniük, pláne azon a szinten, ahová lépkedsz. Ez ökölszabály.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100534) paperboy01 válasza Norbi 72 (#100528) üzenetére


paperboy01
csendes tag

köszi. a barkacsolas kimerulne abban, hogy hangfal vezetekere teszek egy csatlakozót, ami azert menne. Sajnos a csatlakozó 3 cm-rel arrebb van mint ami ideális lenne. (A tv-n vagy egy fedél, és mellette 2 cm-re van a csatlakozó sajna.) De hogy bontható legyen, arra gondolok, hogy veszek egy masik fedelet (400 ft) abba beleteszek egy ugyanolyan nyák csatlakozót, és azt kötöm be a TV csatlakozójába, mig a hangfalat a fedél csatlakozójába, igy lesz egy hátlapi csatlakozóm a TV-n, amit bármikor meg tudok szüntetni ha kell, mindenféle károkozás nélkül.

(#100535) BBéci válasza paperboy01 (#100534) üzenetére


BBéci
titán

A tévékben lévő "erősítők", (inkább gyengítőnek kellene azokat nevezni) pontosan azokhoz a fingilingi hangszórókhoz vannak méretezve. Teljesen felesleges és értelmetlen amit kitaláltál. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100536) Oldfighter válasza #72042496 (#100529) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az erősítők kategóriáját kicsit fölé lőtted a hangsugárzókhoz képest, de ez legyen a legkisebb gondod. Tény és való, hogy egy 5-ös szériás JBL szett ildomosabb lenne hozzájuk.
Szerintem ha időd és egyéb lehetőségeid engedik, akkor feltétlen kérj időpontot egy bemutatóterembe, mert látatlanba mindig nehéz ajánlani.
A kábelek hossza azért térrészenként egységes legyen.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100537) #72042496 válasza BBéci (#100533) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, rendben, szerencsére még van időm agyalni az elhelyezésen. Ez a mélynyomók (ha tényleg 5.2 lesz, amit valójában szeretnék egy más elrendezéssel elkerülni) és a hátterek kábelhosszára is érvényes, vagy ott megbocsátható ha csal az ember?

(#100536) Oldfighter:

Köszönöm. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ehez a párhoz 150 ezerért jutottam hozzá újonnan (bejáratós volt, de én vettem le róla a fóliát), és a többit sem bolti áraon terveztem megvenni. :)

Az 5-ös széria sokkal drágább lenne, és itt szerintem már a szoba akusztikája (amin amúgy dolgozom :) ) is számít annyit hogy azt mondjam, a Studio 290 a határ.

[ Szerkesztve ]

(#100538) Kaci84


Kaci84
őstag

Szerintetek ez vállalható darab?

Yamaha YHT-196

Max 20m2 szobába, filmnézésre, nem vagyok túl vájt fülü, eddig egy 30-es philips házimozi szólt. Inkább számít a hang minőség a hangerő nem anyira.
Tudom, hogy vannak jobbak is, de nekem az a lényeg, hogy az árát megéri-e, vagy vannak jobbak ezen az áron vagy max. picivel drágábért?

[ Szerkesztve ]

(#100539) Norbi 72 válasza #72042496 (#100529) üzenetére


Norbi 72
veterán

Néztem a Pioneer LX-86-ot, Denon 4320-at, illetve az Onkyo TX-NR1010-et is. A 4K passthrough idővel kéne a HTPC mellé (65" UHD TV a két éves terv)

Ezek a vasak még nem jók,ezek lesznek jók(Hdmi 2.0): Onkyo 1030,Denon X4100,Pioneer LX 58-88.

4320 helyett 4520-at akartál írni,gondolom.

Kaci: Inkább számít a hang minőség

Akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#100540) #72042496 válasza Norbi 72 (#100539) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahh, igen. :R Fejből írtam és persze hogy elrontottam a típusokat. Pár hete nézegetem ezt a kategóriát, és annyira még nem vagyok benne hogy alkalmanként ne keverjem teljesen össze a gépeket.

(#100541) BBéci válasza #72042496 (#100537) üzenetére


BBéci
titán

A háttérsugárzók kábeleire is vonatkozik a szabály, de 20-30 % hossz-különbséget talán senki nem hallana meg.
Az említett erősítőkhöz tényleg durván karcsú a Studio 290. Akusztikától függetlenül. 6-700000 forintos (Denon AVR-4520, Pioneer SC-LX-86) házimozi erősítőhöz közel ugyanannyiba kerülő frontsugárzó pár illik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100542) Gabesz26 válasza Dorian (#100526) üzenetére


Gabesz26
senior tag

:DDD

Az megvan már, hogy mi lenne az utód, vagy még tervezés alatt? ;]

(#100543) Kaci84 válasza Norbi 72 (#100539) üzenetére


Kaci84
őstag

Kösz a választ!
Milyen ajánlasz, miért és mit kell figyelni, milyen adatot?
Úgy értettem, hogy mondjuk láttam 140-ért 600W meg 1000W is. Na most nem hiszem, hogy akkor egy hangminőség lehet a kettő, mert nyilván van felára az 1000-esnek.
Egy adott összegből szeretnék csak hangminőségre költeni, a teljesítmény, csatlakozók, extrák, dizájn, márkanév stb. ezekre nem szeretnék költeni.
Ha amit linkeltem szar, akkor mennyiért kell venni? 200-ért? DE akkor az is szar, mert van 500-ért is. DE akkor az is kuka, mert van 1milláért is. Akkor most, hogy van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#100544) BBéci válasza Gabesz26 (#100542) üzenetére


BBéci
titán

Már többször elárulta, nem titok: Monitor Audio.

(#100543) Kaci84
Ne foglalkozz a wattokkal. Egyrészt azért, mert a fele sem igaz, másrészt azokból a pici bögrékből nem jön ki tisztességes hangminőség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100545) Tamoo válasza BBéci (#100544) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A hátteret kérdezte Gabesz. :) RS1, RX1, GS10, valamilyen FX...

[ Szerkesztve ]

(#100546) Kaci84 válasza BBéci (#100544) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké, rendben és kösz, de akkor mit nézzek ha 5.1-et akarok venni.
Bármit amit kinézek mindenre azt mondják szar meg kuka meg vicc. Mennyiért nézzek? 10millió dollárért vagy mi?
Azt már nézegetem, hogy a mélynyomó pl. 50Hz alatt is tudjon. Oké, de mit még?

(#100547) BBéci válasza Tamoo (#100545) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagyok abban, hogy Dorian nem fog szedett-vedett hangszórószettel házimozizni. :N

(#100546) Kaci84
Senki nem emlegetett milliókat, még forintban sem, csak Te!
Kezdésnek áruld el, mennyi a maximális összeg, amit házimozira szánsz!?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100548) Tamoo válasza Kaci84 (#100546) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek általában nem nyújtanak hangban sokkal többet mint a kommersz lejátszós szettek. Ezzel elsősorban "csak" csatlakoztathatóság, fejleszthetőség terén lennél előrébb. Ez meg általában magában annyit nem ér...

(#100547) BBéci: egyel kisebb kategóriás dobozt használni hátul még nem szedett-vedettség. Silver széria azért már nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#100549) Dorian válasza Gabesz26 (#100542) üzenetére


Dorian
félisten

Utóddal még nem foglalkoztam, pedig kéne. RS1 vagy RX1 lesz. GS10 háttérnek drága és túlzás, FX meg egyik oldalsó fal hiányában nem megoldható (meg az is drága)

(#100547) BBéci :
Biztos vagyok benne, hogy hátterekért nem adok használtan is 200-at :))
hallottam RS1-ekkel, tök jó volt, semmi hiányérzet. Ha RX1 becsúszik az meg csak jobb lehet.

Egyébként meg tűkön ülök, számra tapasztott kézzel, h mikor lesz már komplett az 5.0 meg a kábelezés ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100550) Gabesz26 válasza BBéci (#100544) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A C1-ről írt Dorian, és én is csak annak az utódjára gondoltam, a frontokat ismerem ;] (A frontok miatt MA lesz hátul is, de a múltkor írta, hogy nem feltétlenül GS-ben gondolkodik, ezért is kérdeztem, hátha van már konkrétum)

(#100549) Dorian: értem, köszi a választ (ezek szerint akkor már az RS1 is képbe került :DDD)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.