Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100451) Shino89


Shino89
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit write-onlyba írok, de segítséget szeretnék tőletek kérni. tegnap a sokat kibírt Technics SU-810-em jobb létre szenderült, utódot keresnék neki, de nagyon elhaladt mellettem a kor...
Sztereóban használnám, ha már újabb, a HDMI port sem lenne hátrány, csatornánként min 50-80W, és kb 50k-t szánnék rá. Használt nem akadály, csak újabb 10 évig tegye a dolgát :)

Előre is köszi!

(#100452) ricsik válasza xtremetuning (#100450) üzenetére


ricsik
őstag

Akkor már csak azt mond meg, hogy mi a különbség a network player és a streamer között?
Én előbbi néven ismerem ezeket az eszközöket, mióta léteznek, de streamer szóval csak jóval később találkoztam.
Erre akartam utalni az előzőekben is.

(#100453) xtremetuning válasza ricsik (#100452) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nincs különbség. Egyébként a kezdetek óta használják mindkettőt. Szerintem szimplán csak elkerülte a figyelmedet.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100454) Dorian válasza BBéci (#100436) üzenetére


Dorian
félisten

A mondanivalómmal azt akarom elkerülni, hogy nehogy valaki azt gondolja, hogy egy sima (elő-végfokra nem bontható) sztereó erősítő nem használható mozierősítő pre outja mögött a frontok erősítésére.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100455) XtremLor válasza Norbi 72 (#100449) üzenetére


XtremLor
őstag

10e olcsobb mint a 68.2 amirol volt szo reggel, annyira nem mondanam dobbenetes arnak.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#100456) bajnokpityu válasza xtremetuning (#100437) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pedig a hangosításban is csomó végfoknak van szabályozási lehetősége.
így hirtelen nem is emlékszem olyanra, aminek nem volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100457) ricsik válasza xtremetuning (#100453) üzenetére


ricsik
őstag

Ok, köszi.

(#100458) xtremetuning válasza bajnokpityu (#100456) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ott van. Egyébként ott sem mindnek van. Creston, Castone, Reflex, Behringer ezekkel is dolgoztam és ott nem volt mindegyiknél. De az nem otthoni hifi. Ott keverőpult is van, itthon pedig nem annyira...

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100459) Norbi 72 válasza XtremLor (#100455) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem is írtam,hogy döbbenetes az ár... :N

Jó vétel.Ennyi.

És úgy 10-20 ezret szvsz lehet belőle alkudni.

[ Szerkesztve ]

(#100460) Shovalije válasza Norbi 72 (#100424) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Köszönöm a válaszokat még egy olyat kérdeznék, hogy akkor miért lyukas a csavarozható vége ha az oldalán kell bevezetni a kábelt? Ezért se értettem, h fogatom bele.

(#100461) Norbi 72 válasza Shovalije (#100460) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hiányzik a szoritócsavar?

(#100462) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Házimozi erősítőt keresek, elsősorban zenehallgatásra, és másodlagosan filmnézésre. Helyhiányból kifolyólag egyelőre sztereó rendszert szeretnék csak egy hangfalpárral.

Elsődlegesen a telefonomról szeretnék rá zenét sugározni, ezért wifi kapcsolat (esetleg Spotify certified) alapfeltétel lenne. Emellett xbox és TV/laptop is rá lenne kötve.

Múltkor egy plázában átfutva egy Denon erősítő hirdetése szúrta ki a szemem, de ez 100-110e környékén volt amit az én használatomra soknak tartok. Nem zárkózom el a használt erősítő vásárlásától sem, így jó lenne, ha 100 körül már kijönne mondjuk egy komplett szett hangfalakkal (jelenleg egy AUDIOTON 3 utas hangfalpárom van, amit még apukámtól örököltem :) nem tudom még, hogy fog szólni egy új erősítővel, ezért gondolom ennek a cseréje is szükséges lenne egy újra, eddig egy régi Fisher tuner-re volt rákötve ami sajnos tönkrement)

[ Szerkesztve ]

(#100463) Shovalije válasza Norbi 72 (#100461) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Nem az megvan csak, hogy a szorítócsavar vége lyukas és azért hittem azt, hogy ott kell bevezetni ezért se értettem miért lyukas az oldala viszont így meg azt nem értem miért lyukas a csavar vége :D

(#100464) Norbi 72 válasza Shovalije (#100463) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ejj.Nem kaptál hozzá használati utasítást? ;]

(#100465) Shovalije válasza Norbi 72 (#100464) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Nem igazán :DDD és még új vagyok ebben a témában (ezért is bocs a hülye kérdésekért )

(#100466) dunkel válasza Shovalije (#100463) üzenetére


dunkel
őstag

Oldalt a csupasz kábelt kell befűzni. Szemből a lyukat akkor használhatod, ha a kábel vége nem csupasz, hanem banándugóban végződik. pl

(#100467) Shovalije válasza dunkel (#100466) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Nem azzal van a problémám, hogyan tudom az erősítőbe bekötni a kábelt hanem a banándugóba.

(#100468) Dorian válasza Shovalije (#100467) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig az nem egy agysebészet. Nem is tudom hogyan lehet többféleképpen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100469) Gabesz26 válasza Shovalije (#100463) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ahogy Norbi is írta oldalt kell befűzni. A végén valószínű azért van a lyuk, hogy ha pl. olyan jumpert akar valaki használni, aminek mindkét végén banándugó van, akkor azt oda tudja dugni. Tehát a végén az a lyuk egy másik banándugót fogad (valószínűleg :DDD , mivel ezzel a típussal személyesen még nem találkoztam)

[ Szerkesztve ]

(#100470) Shovalije


Shovalije
csendes tag

Rendben köszönöm a válaszokat és bocs a butaságért...

(#100471) Shovalije válasza Gabesz26 (#100469) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Így már érthető a végén található lyuk, már csak azt nem értem, hogy az oldal bevezetett kábelt hogyan védi az oxidációtól mivel ugye így valamennyire szabadon van ha minden igaz.

(#100472) istone01


istone01
újonc

Sziasztok!
Onkyo Tx-Sr 333 5.1 5x100w belépő kat. erősíőhöz mekkora hangfalszettet válasszak?
Szoba Kb.32 m2
Amiket néztem hozzá:
Taga Harmony TAV 506 v.2 5.0szett , TSW-120 Sub
Taga Harmony TAV 606 v.3 5.0 szett ,TSW-120 Sub
Vagy Taga Harmony 606 v.3 SE 5.0szett ami már 91db érzékeny ,
de a két front kíván akár 150w per csatorna erősítést míg a Center és a Surroundok csak 100-at.. Elég ehez a 100w csatornánként ,mármint a két frontsugárzónak?
Vagy esetleg sok lesz az erősítőnek a 150w?

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat !

(#100473) BBéci válasza Dorian (#100454) üzenetére


BBéci
titán

Használható, de számomra annyira macerás, hogy nem vállalnám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100474) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Melyiket választanátok?

WHARFEDALE MOVIESTAR DX-1 HCP 5.1

Harman/Kardon HKTS 30 5.1

CANTON MOVIE 130 5.1

Yamaha NSPB150 5.1

(#100475) adodaniel


adodaniel
őstag

System Audio SA 1730-ról van valakinek tapasztalata?

(#100476) Oldfighter válasza jorden06 (#100462) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az irány jó, zenére Denon, Marantz az ajánlottabb. Nézegesd az apróhirdetéseket ( AVX, AVhome, Hi-Fi Piac...). A gond annyi lesz talán, hogy régebbi vasak szolgáltatásai nem fogják kielégíteni a további igényeidet. 100e-ből talán egy 5-6 éves erősítő és két állványos hangsugárzó valósítható meg.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100477) Oldfighter válasza istone01 (#100472) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Itt nincs nagy tapasztalat a Taga hangsugárzókkal. A hangsugárzóknak terhelhetőségük van és nem teljesítményük.....amennyit meg az erősítő lead feléjük, minden más egység ellátása után, az bőven elegendő. Ebből nem szoktak gondok lenni manapság. Persze ettől függetlenül ésszerű keretek közt kell használni a rendszert.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100478) Patice válasza MasterMark (#100434) üzenetére


Patice
nagyúr

Én otthon eddig NFS, Samba és CIFS, no meg DLNA-t használtam. NFS-t én azért preferálom mert alacsony az erőforrás igénye és stabil.

(#100441) ricsik:

Jól érted. :K Csak egy eddig is létező szinonimát használt XT. Mi abban a nagy újítás? Mondjuk azt, hogy "a saját felhőmből játszom a zenéket", vagy a "hálóról etetem a játékost" már túl snassz? :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100479) Shovalije


Shovalije
csendes tag

Még egy utolsó buta kérdés, a piros kábel megy a pirosba a fehér meg a feketébe igaz?

(#100480) BBéci válasza Shovalije (#100479) üzenetére


BBéci
titán

Igaz, de ha mindkét végét ellentétesen csatlakoztatod, akkor sem követsz el hibát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100481) ricsik válasza Patice (#100478) üzenetére


ricsik
őstag

Ezek szerint nem vagyok trendi, jól van na. :)

(#100482) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ez a magnat 5.0 szett megéri vajon az árát?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#100483) Spuri2000 válasza Spuri2000 (#100474) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Valaki hallotta már ezeket?

(#100484) Diplomata válasza Pöttön (#100482) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem. :)

(#100485) Pöttön válasza Diplomata (#100484) üzenetére


Pöttön
őstag

Mennyit érne akkor meg kb?
Bocsi a faggatásért, de nem vagyok annyira otthon a házimozi témában, viszont szeretnék venni egyet.
Az erősítővel és a mély ládával együtt cakon-pakk 70k-t megérne?
A srác el is hozná nekem házhoz. (Kiskunhalas)
Próbálgattam utána nézni a cuccoknak, régebbi lejárt hardveraprós hirdetésekből azt szűrtem le hogy az erősítő árában van, a mély (Aiwa TS-W45EZ) 8k körül megy.
A kérdés már csak az hogy ez a Magnat 5.0 szett mennyit ér 32k-t megér?
Mert akkor ennyire jönne ki.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#100486) #09634560 válasza Pöttön (#100485) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megér... két optikai és egy koax bemenet van a thompsonon valamint a legelső DPL, és ha elég neked akkor oké kezdet lehet.

(#100487) Diplomata válasza Pöttön (#100485) üzenetére


Diplomata
aktív tag

A magnat szett 30e Ft-ot megér, a frontok egész kellemesek ennyi pénzért, mondjuk egy jamo "metro" studio 180-hoz képest, és zeneileg jobbak a magnat motion 990-nél. A többit még kezdő kispénzű házimozinak sem venném meg. Egy normálisabb erősítővel(hirdetek egyet, az megérheti még jobb hangsugárzókhoz is :P) elfogadható kis kezdő rendszert hozhatsz össze.

(#100488) Diplomata válasza #09634560 (#100486) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nézd meg mit hirdetek kevesebbért :) Leestek az árak egy jó ideje már a nem hdmi erősítőknél :)

(#100489) #09634560 válasza Diplomata (#100488) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erősitő max 20-at érhet.. de igy egységben házhozszállitva 70-et megér.. szép és mutatós az erősitő, sok cég pédát vehetne róla..

(#100490) Diplomata válasza #09634560 (#100489) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Nem húznám teljesen, de azért nem sokban különbözik a dpl 550ht erősítőtől, volt egyszer 1 hétig nálam olyan, rettentően kommersz hangja volt, még egy belépő 3xx yamaha, onkyo stb. erősítőhöz képest is, hasonlóan mint a jvc rx5060-nak. 20e Ft-ért sokkal inkább egy kenwood krf 4060d körül nézelődnék.

(#100491) #09634560 válasza Diplomata (#100490) üzenetére


#09634560
törölt tag

:)
1. a két erősitő nem egy kategória.
2: magnatján viszont ugysem fogja meghallaani. belépő marad...
+1: olcsóbban egységes receiverest ugysem talál.

[ Szerkesztve ]

(#100492) Pöttön válasza Diplomata (#100487) üzenetére


Pöttön
őstag

Én egy Yamada h8330 5.1-nek, de még értelmes 2.1-nek sem nevezhető alap cuccot szeretnék lecserélni, amivel meg is lennék elégedve, ha nem búgna úgy a mélyládája alapból hogy este nem lehet tőle aludni. Szóval nincs olyan nagy elvárásom hang cucc terén, viszont úgy vagyok vele hogy ha már áldozok rá akkor legyen normális. És érjen annyit amennyiért megveszem, magyarán ne verjenek át. :DDD
Ez ami a leginkább érdekel, mert nem értek hozzá.
De akkor ezek szerint megéri így házhoz szállítva. :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#100493) Diplomata válasza Pöttön (#100492) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Én mindenképp körbe néznék jobban, és akár több helyről is, de jobbat hoznék össze ennyi pénzből. Van ahol most ingyen házhoz is szállítanak bizonyos határig :) Sub-ot ne akarj ennyi pénzért komplett rendszernél(pláne ennek az aiwa-nak semmi értelme), egy normális front hangsugárzó elég mélyet fog adni. A mostaninál jobban fog szólni, de nincs benne egy olyan tétel amit ne cserélnél le feljebb lépésnél. Gonosz leszek, maximum 50e Ft házhoz szállítva kompletten, ha nagyon kell valami.

(#100494) Diplomata válasza Pöttön (#100492) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Egy próbát megér, határozott lennék és rávenném ügyesen hogy 70-ért küldesse házhoz nekem. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#100495) t.zolka válasza Diplomata (#100494) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Az a Jamo szet katasztrófa! Sok-sok éve belefutottam én is, igazi doboz hangú ócskaság, nem ajánlom senkinek!

(#100496) föccer


föccer
nagyúr

Jelentem kipróbáltam az X1000+Proson hangfalak+R8 sub rendszert. Sólyom Végveszélyben. A beszédhangok egy pöttyet konganak, de minden egyéb hang rendben van. Tekertem egy picit a sub-on, mert a kalibrálás után nem húztam vissza. Hangerőben nem túl acélos, de még nincs a végleges helyén, most egy elég nagy helyiségbe van betéve (majd 20 nm). A beszédhangon kívül elégedett vagyok vele, az én fülemnek ez is megfelel. :)

Összességében erősen érződik rajta a kompromisszum, de el lehet vele lenni, ha nincsenek kifejezetten magas igényei az embernek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100497) dunkel válasza föccer (#100496) üzenetére


dunkel
őstag

Ez mind új cucc? Min. 50 óra használat/járatás előtt nem mondunk véleményt.

(#100498) föccer válasza dunkel (#100497) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, majd jelentkezem pár hét múlva. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100499) taknyí válasza föccer (#100496) üzenetére


taknyí
senior tag

Szerintem még nem ismerkedtél meg az X1000-sel csupán kipróbáltad. :N Lehet állítani pár dolgot benne... ;)

dunkel: ez a bejáratás érdekelne, hogy 70%-os hangerő korlát jó, vagy vigyem lejjebb? Mennyire kell kímélni?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#100500) Perzeusz válasza föccer (#100496) üzenetére


Perzeusz
tag

Na most már én is látom, mit vettél ;) Jó zenehallgatást és filmnézést!

2 db WD Red 2TB eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.