Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100201) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok megint :)

Nem tudom itt mennyien használnak PC-t rákötve a házimozi erősítőkre.
Mióta dolby-t hallgatok (2006), világéletemben digitálisan küldtem ki a jelet, előtte használtam analógot, de csak sztereó hifire.
Melyik megoldás a jobb? Van olyan, hogy jobb az egyik, mint a másik?
Csak azért kérdezem, hogy bár nem ülök középen, amikor játszom, de nagyon hiányzik a térhatás, pl. Skyrimnál. Digitálisan csak sztereóban szól.
Alternatíva még a PC-t analóg módban rákötni erősítőre?
Ötletek, tapasztalatok? :)

Ha hülyeséget kérdeztem, ne egyetek meg :D

(#100202) xtremetuning válasza bajnokpityu (#100197) üzenetére


xtremetuning
addikt

Halkan mondom : kevés is. És kivételesen én is azt mondom, nem ér annyit, amennyit elkérnek érte.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100203) whatnot válasza #54715584 (#100201) üzenetére


whatnot
őstag

Miért csak sztereóban szól? Mennie kéne annak 5.1ben vagy többen is.
Valami el lehet állítva. Alan Wake-et tudtam kipróbálni még a Geniusokon és ment a térhatás, amennyire ezek tudták adni.

(#100204) vendingo válasza whatnot (#100203) üzenetére


vendingo
veterán

Amióta a denon van, nálam is tök gagyik lettek a játék hangok :(
Geniuson szólt szépen a játék, de denonnal nagyon vérszegény az összes. Semmi térhatás és semmi állítási módot nem találtam rá.

Fps játékoknál nagyon sokat számított, mert tudtam, hogy honnan próbálnak legyilkolni, most meg csak rángatom az egeret, mert azt se tudom ki kivel van.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100205) #54715584 válasza whatnot (#100203) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem megy, digitális kiküldésnél (koax) csak sztereóban mennek ki a játékhangok, mert a hangkártyák nem tudnak realtime dolbyt kódolni.
Próbáltam a creative dolby live cuccát, de az meg nem működik.
De ha megmondod hogyan szólnak a játékok digitális kimeneten 5.1-ben, nagyon boldog leszek :K

(#100206) Janaboy válasza #54715584 (#100205) üzenetére


Janaboy
veterán

Én annak idején a Sound Blaster Extigyn szépen kiküldtem (optikán) az DD 5.1et!

Janaboy

(#100207) #54715584 válasza Janaboy (#100206) üzenetére


#54715584
törölt tag

Játékoknál?

(#100208) whatnot válasza #54715584 (#100205) üzenetére


whatnot
őstag

Hát pedig meg merek esküdni arra, hogy a Pioneer VSX-AX3 térben nyomta az Alan Wake-et. Sőt, szórakoztam is azzal, hogy dumált egy szereplő, én meg forgattam a kamerát. Ettől függően pedig a 4 hangsugárzó valamelyikén jött a hang. (Ekkor vettem észre, hogy a jobb első valamiért jóval hangosabb, mint a többi.)
Nekem Asus Xonar DS hangkártyám van, DTS Interactive-nak nevezett valamin tolja kifelé az optikai kimeneten a hangot, a Pioneer-t pedig THX Cinema módba állítottam. Mindezt egyéb kalibrálás nélkül, azért is volt a hangerő eltérés.

(#100209) vendingo válasza whatnot (#100208) üzenetére


vendingo
veterán

Mi nem hangkártya, hanem videokártya hangra panaszkodunk.
Nálam Xonar DX-el nagyon jól ment az 5.1, de denonnal nincs játékoknál térhangzás, csak stereo.

Ez volt nálam az elsődleges szempont a mozizás mellett, hogy lecseréljem a genius hangfalakat, de sajna csak a mozi szól jól, meg a zene, játékoknál nagyon gáz :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100210) #54715584 válasza whatnot (#100208) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, így értem, Creativenál ez a DDL, ami nálam nem működik. Akkor ez meg is oldódott.

A kérdés már csak annyi, hogy digitális vagy analóg kimenet a jobb?

(#100211) whatnot válasza vendingo (#100209) üzenetére


whatnot
őstag

Ja bocsánat. Nálam lehetőség sincs videokártyán keresztül tolni a hangot, mivel annak HDMI-n keresztül kéne történnie, olyan bemenet viszont nincs a pion.
Kényelmi szempontból elhiszem, hogy jobb mindent egy kábelen áttolni, de ezzel úgy vagyok, hogy egyrészt hangot videokártyán áttolni hangkártya helyett, hát nem tudom, másrészt én azt is furcsállom, hogy a kép először az erősítőbe megy, utána a tévére, ahelyett, hogy közvetlenül a tévére. Elhiszem, hogy itt is vannak kényelmi szempontok főleg azoknál, akiknek van egy-két játékkonzoljuk is. Mondjuk én még ezzel is úgy vagyok, hogy a tévén van 4 HDMI bemenet, annyi forrásom meg sosem lesz.

Digitális vs. analóg: hát, nincs kedvem analóg kábelt venni most emiatt :) A Geniust összehasonlítani az AX3-mal meg nyilván a Genius saját hangsugárzóival sincs sok értelme. Az AX3-ra kötve egyből feltűnt, hogy életre keltek a hátsók. Az elsőkön nagyon sok változást nem észleltem, bár az erősítő még kalibrálva sem volt.

Valószínűleg az én felszerelésemmel így is a digitális nyerne, mert azon megy át a DTS, ha jól tudom és sanda gyanúm, hogy az erősítő jobban kezeli, mint a hangkártya. Analógon meg gyanúm szerint csak átküldi az adott pozíció sztereo jeleit. De passz, még sokat kell tanulnom a témában.

[ Szerkesztve ]

(#100212) #54715584 válasza whatnot (#100211) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

(#100213) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

DENON X500 + BOSTON ACOUSTICS HÁZIMOZI SZETT

vagy

YAMAHA RX-V377 + WHARFEDALE OBSIDIAN 600 5.0 HÁZIMOZI SZETT

vagy

Yamaha HTR 2866 + ns p60 4508

Ezek még beleférnek a fájdalomküszöbömbe. Esetleg milyen aktív subbal lehetne ezeket megtámogatni?

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100214) BBéci válasza xtremetuning (#100202) üzenetére


BBéci
titán

Érdi közös ismerősünk már megvett egyet, a fehér BMW-s cimbi is teszteli, el van tőle ájulva, különösen a hangjától.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100215) xtremetuning válasza BBéci (#100214) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ferin egy Popi után nem is csodálkozok. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100216) BBéci válasza xtremetuning (#100215) üzenetére


BBéci
titán

Na igen, de volt CineMastere, VLS Dunéje, tesztre OPPO 95/105, mégis a Popcornt választotta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100217) xtremetuning válasza BBéci (#100216) üzenetére


xtremetuning
addikt

Többek közt ezért sem mérvadó :D :D :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100218) BBéci válasza xtremetuning (#100217) üzenetére


BBéci
titán

Meridian szett cseréjekor, a felkínált Mark Levinson (CD-játszó, előfok, végfok) helyett Ayonokat vett, azt sem értem a mai napig. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100219) greike


greike
tag

BBéci lenne egy kérdésem!A Digitàlis HàzimoziMagazinba ami megjelent készülékekről teszt az te vagy a kollégàid ténylegesen teszteltétek?Vagy külföldön megjelent cikkeket is magyarosítottatok?Lehet fura a kérdés de a baràtommal ezen vitàzunk!

[ Szerkesztve ]

(#100220) xtremetuning válasza BBéci (#100218) üzenetére


xtremetuning
addikt

Feri a Furi Fiú :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100221) ricsik válasza bajnokpityu (#100197) üzenetére


ricsik
őstag

Mit jelent a jobban sikerült? Milyen komponenseket tartalmaz? Tudsz példát mondani? Házi összeszerelés, vagy márka?

(#100222) BBéci válasza greike (#100219) üzenetére


BBéci
titán

Áprilisban lesz három éve, hogy nem veszek részt annak a lapnak a szerkesztésében, mert van egy szint... Úgy értesültem, hogy mostanában fordításokkal van tele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100223) bajnokpityu válasza ricsik (#100221) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amivel régebben zenét hallgattam, DIY i3+hdplex+dell laptoptöltős gép hozta a sima oppo képét.

azóta új gépet építettünk többen is, amd alapokra (olcsóbban), és szvsz behozhatatlanul jobbak vagyunk attól. és ez még egy tök emberi áron összehozható gép, hol vagyunk az igazán komoly, kb oppo árából összehozható PCktől. lehetne még komolyabb GPU teljesitmény, crossfire, lin táp,stb... Rajta vagyok, de én kicsiben focizok, 20-30rugós ráköltésektől is jól látható előnyoket várok.

ami már nyilvánvaló, hogy kell az erős GPU (és ezért jók az új amd procik, a GPUjuk is elég jó már), és ezért nem fogja néhány alkatrész cserebere után hozni ezeknek a PCknek a szintjét.

Regger nagyon sokat segített többünknek. A88X, amd 7600, 1833as ram, hdplex psu. nagyjából ez a recept egy költséghatékony gépre.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100224) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Sziasztok!

Egy kis tapasztalat megosztást kérnék ha valakinek (és szabad :) - heco victa II 701.
Mi a vélemény róla?

Egyre gyorsabban lassulok...

(#100225) greike válasza BBéci (#100222) üzenetére


greike
tag

Köszi a vàlaszt! Pedig meg voltam győződve arról ,hogy nem fordítanak!Mire írtad a vàlaszod addigra a baràtom küldött egy cikket Monitor Audio rx8 szettről angolul ami teljesen megegyezik a nàlunk megjelenttel.

(#100226) whatnot válasza bajnokpityu (#100223) üzenetére


whatnot
őstag

Mennyibe jön ki egy ilyen egyébként?
Meg részemről van-e értelme, ha a pc-met egyébként is rákötöm a gépre?
Jelenlegi konfigom:
AMD X4 955BE
Asus R7 260x 2GB
Na mondjuk ramban le vagyok maradva: 1333MHz, abból viszont van 16GB :) (Bár most nézem, hogy azóta állítólag 1600at is tud, ami meglep.)
Táp az egy Corsair VX450.
Alaplap egy Gigabyte GA-MA770T UD3

Egyébként ha a PC-be szeretnék BD olvasót, melyiket érdemes?

(#100227) BBéci válasza greike (#100225) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem szégyen és gyalázat, a lap vásárlóinak szembeköpése. Nemrég olvastam egy cikket (fordítást), amiben akkora szarvashibák voltak, mint a Csomolungma. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100228) greike válasza föccer (#100213) üzenetére


greike
tag

Új kell akkor ezt az erősítőt venném [link] ezekkel a hangfalakkal [link] Mekkora szobába kellene az aktiv subwoofer?

(#100229) Tamoo válasza greike (#100228) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hallottad már azt az Event-et?
(Én nem, csak kérdezem...)

[ Szerkesztve ]

(#100230) föccer válasza greike (#100228) üzenetére


föccer
nagyúr

Itt leírtam a nagyjáboli paramétereket. :R

Nézegetem ugyan annak az oldalnak az ehhez a szetthez tartozó subjait és ezt találtam. Ugyan azok a hangfalak, termékcsaládba tartozó subbal. Szemre esztétikus, árban vállalható, pláne a 20% akcióval. :K A kérdés, hogy az általad linkkelnt erősítő megfelel-e a rendszer meghajtásához? Az adatlapját végig nézve tudása nekem bőven elegendő.

Igaz ezzel bőven meghaladom az előre megálmodott keretet, de ez most tetszik.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100231) ricsik válasza bajnokpityu (#100223) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi, körbejárom.

(#100232) Sefter válasza föccer (#100230) üzenetére


Sefter
veterán

Így, hogy egy légtér a nappali-konyha-közlekedő + nagy a belmagasság, a proson r8 szub nagyon kevés lesz...

Psn ID: sefter_hun

(#100233) föccer válasza Sefter (#100232) üzenetére


föccer
nagyúr

Tervben van, hogy leválasztom, valamelyest elhatárolom a mozis részt a nappaliból egy ~120-150 cm magas mellvéd fallal. A leválasztott rész lenne a ~12m^2. Szerintem ez sokat segíthet a dolgon.

Ha ez gyenge, akkor esetleges ajánlat? :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100234) escape válasza föccer (#100233) üzenetére


escape
aktív tag

Az 500-as denon tényleg karcsú. Azt azért inkább ne vedd meg. A Prosonból nekem frontok vannak, és kifejezetten jól szólnak, de sajnos nincs összehasonlítási alapom.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#100235) föccer válasza escape (#100234) üzenetére


föccer
nagyúr

Oké, akkor az x500ast kihúztam. Inkább veszek 250-ért jót, mint 200ért rosszat. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100236) greike válasza Tamoo (#100229) üzenetére


greike
tag

Nem most volt mikor hallottam, legalàbb 2 éve!Akkor itthon egy Marantz nr1501-em volt Mordaunt Short Avant szettel!Ahoz tudtam viszonyítani a hangjàt és szerintem az àràért korrekt hangot produkàlt.Persze lehet most màr nem ezt mondanàm ,mert itthon sok minden vàltozott!

(#100237) Csabroncka válasza whatnot (#100226) üzenetére


Csabroncka
addikt

Minden komponens gyorsasága a leggyengébb komponenstől függ! (itt is ;] ) Ha HDD-ről tolsz mindent akkor az 1333 sebességű RAM bőven elég, minek neked 16 Giga belőle OMG? Egy sata3-as SSD mellé 1600-as Ram már kell és CPU is.

Világ életemben Enermax tápom volt, csak ajánlani tudom drága és jó....

Pityunak abban igaza volt: olcsón jó gép AMD, ha teljesítmény kell akkor Intel (drágán). Mivel eléggé Battlefield fun (voltam) sok pénzt beletoltam - itt egy kép.

Valahogy a végére még sem vagyok híve a PC-s forrásnak. Egyszer talán megváltozik a véleményem.

"in medias res"

(#100238) bajnokpityu válasza whatnot (#100226) üzenetére


bajnokpityu
félisten

PC árazás topicot ajánlom. mozira teljesen felesleges a komoly CPU, néhány %on ketyegnek már ezek a procik is. GPU kell, de az is csak akkor, ha madVR kódol.

Egyébként az a vidkari majdnem max beállításra elég 1080@24p esetén.

Kiemelendő: nincs semmi baj az oppoval, ha úgy tekintek rá, hogy több közepes készüléket egyedül ki tud váltani. Amig mindenes kell, addig oppo, de ahogy bármiben jobbat akarsz,mint a közepes, akkor céleszközök kellenek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100239) Norbi 72 válasza föccer (#100233) üzenetére


Norbi 72
veterán

R10 már jobb lenne.De ha belefér,R12.

(#100240) lajthabalazs válasza whatnot (#100226) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az erősebb gépnek három kellemetlen velejárója lehet, a méret, a zaj és a fogyasztás. A méret egyedi izlés, a zaj egyedi érzékenység kérdése. A fogyasztás akkor számít, ha a HTPC mellett NAS-ként vagy egyéb, 7/24-es működést igénylő feladatra is használnád a gépet. Az X4 955BE-ről itt hihetetlenül magas, 129W-os Idle fogyasztást írnak. Azt tudtam, hogy az AMD régen nem spórolt az árammal, de ez elég durva. A HTPC mondjuk eszik filmnézés közben 15-60W-ot (15W egy J1800-as ahol nem kapod meg a madVR magasabb szintjeit, 60W egy jobb processzor és belépő VGA-val, amivel már lehet számolni a képjavító algoritmusokat, ha nem számolod, az is 30W alatt eszik). Szóval minden óra filmnézés 100Wh-val, 4Ft-tal többe kerül a mostani PC-den, mint egy HTPC-n. 5 éves élettartammal számolva ahány órát naponta használod a gépet, annyiszor 7.000 Ft-ot érdemes elkölteni a HTPC-re, 7/24-es használat esetén nem is kérdés hogy kell neked egy másik gép is, napi 2-3 óra filmezésnél viszont nem indokolt, ha a zaj és a méret nem zavar.

(#100241) vendingo válasza lajthabalazs (#100240) üzenetére


vendingo
veterán

Én a TV-n való média lejátszást egy Win 8.1-es tablettel fogom megoldani. Kicsi, hangtalan, minimális a fogyasztása. Nincsen benne optikai meghajtó, de egy külső meghajtóval az is pótolható lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100242) lajthabalazs válasza vendingo (#100241) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Erre a célra dedikálni egy tabletet szerintem erősen szuboptimális megoldás, persze ha csak rádugod meg lehúzod mindig és egyébként használod tabletként, az más kérdés, akkor kényelmetlen, de ingyen van.

(#100243) vendingo válasza lajthabalazs (#100242) üzenetére


vendingo
veterán

Én cipelem a gépet melóba, otthon is sokat használom, amikor meg filmezés lesz, akkor rádugom az erősítőre. Nekem praktikusabb így, mint egy 3. számítógépet is üzemeltetni.
A nagy gépem hangos és sokat fogyaszt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100244) whatnot válasza Csabroncka (#100237) üzenetére


whatnot
őstag

A RAM, amikor bővítettem, igen olcsó volt. Tervbe volt véve (kicsit még mindig), hogy tesztkörnyezetet alakítok ki egy rendszer számára, mely egyszerre futtat egy szervert és két klienst, mind virtuális szervereken. Nekik nem árt a RAM úgy, hogy a hostnak is maradjon 8GB.
Egyébként igen, HDD. SSD jópofa, de nem érzem azt, hogy nekem megérné most extrán pénzt kiadni érte meg időt szánni a rendszer újratelepítésére azért, hogy gyorsabban bootoljon a rendszer, mert nálam kb. ennyi előnye jönne csak ki.

(#100245) taknyí válasza lajthabalazs (#100240) üzenetére


taknyí
senior tag

Az egy f@szsag. 125W TDP-je van a 955-nek, ha fullon pörög mind a 4 mag azaz load üzemmódban. Nem véletlenül tűnt fel neked, hogy brutális a tesztoldal szerint az érték idle-ben. :K Ránéztem egy film alatt 3 mag darabonként 10%-on jár. Van úgy, hogy a 3. is kikapcsol...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#100246) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül hogy B-Tech hangsugárzó konzolokat ki forgalmaz még a StreamAudio-n kívül?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#100247) lajthabalazs válasza taknyí (#100245) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Idle 144W, nem értettem, aztán megnéztem, hogy mit raknak mellé: HD4890, a maga 60W-os idle fogyasztásával, mindent megmagyaráz :). Tehát ezt a konnektornál mérték, egy 80-as táppal számolva a 115W jut az egyenáramú részre. Levonjuk a 60W-ot, és akkor a procira, ramra, lapra, merevlemezre csak 55W jut. Ehhez jön hozzá az R7 260X 4W-ja :) Összesen 59W, felszorozva a táp hatásfokával 73W idle. A HTPC funkciók a videokártyát terhelik, bár ha bedobja a neurális hálókat is, akkor a proci is felpöröghet. De "normális" filmezés mellett 100W alatt marad a rendszer, így egy nagyonhatékony HTPC-hez képest 85W lesz a többlet fogyasztás.

(#100248) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

heló, ez nem PC-s topik... abból van elég. Persze mértékkel belefér a témába, de kit érdekel kinek mennyit fogyaszt a gépe.

[ Szerkesztve ]

(#100249) taknyí válasza föccer (#100235) üzenetére


taknyí
senior tag

Kérj időpontot, hallgasd meg az üzletben! Az X1000-hez ha teheted ezt vagy ezt is ajánlják.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#100250) lajthabalazs válasza Tamoo (#100248) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Bocs, igazad van, szigorúan filmnézésnél / zenehallgatásnál valóban nem érdemes számolni a fogyasztással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.